Kerknieuws. Onderwijs. Reclames Zonder eiwit geen leven Allerlei Laatste Berichten. Telegrafisch Weerbericht- Marktberichten de commissieshet adviseerend lid S. v. d. Peijl, die met raad en daad bijstond, en verschillende materialen afstond; het bestuur, den directeur en de werkende leden van „Euphorda". Niet minder aan het dagelijksch bestuur der gemeente voor zijh concessie en alles waarin het 't be stuur ten gerieve is geweest, niet het minst in 't belang der algemeene veilig heid; en eindelijk aan zijn medebestuur ders. 'De voorzitter uit alsnog zijh beste wen- schen voor de vereeniging, welke hij in aller aangename herinnering en zedelijken en financieelen steun aanbeveelt. „Eupho- nia" speelde nog een fantasie, waarbij de dames en heeren elkander feestelijk in actie 'hielden, waarna de vergadering in groote opgewektheid uiteenging. De afdeeling Does van "de Maat schappij tot bevordering der Toonkunst heeft den heer P. J. van der Mandere te Kapelle bij zijne uittreding als bestuurs lid henoemd tot honorair lid, als erken ning van zijne uitmuntende diensten gedu rende een lange reeks van jaren. Het Hoofdbestuur van de Maatschappij heeft deze benoeming' bekrachtigd. De heer IV. Hij ma, leeraar aan de ambachtsschool, i.s gisteren toen hij zich op het ijs bevond, zoodanig gevallen, dat hij een bloedende wonde aan het hoofd opliep. Borssele. Door den Nederlandschen Bond van poliüe-agen;ten is dezer dagen het zilveren kruis geschonken aan onzen gemeenteveldwachter, dhr. de Hullu, we gens 20 jarigen politiedienst Colijnsplaat. Gisteren werd hier op de ijsbaan weder een hardrijderij op schaat sen gehouden, waarbij de h.h. D. v. d. iWeele, C. Prince, Wt J. Engelvaart, J. C. Kole en L. H. Kievit resp. de 5 prij zen (elk een eend) wonnen. Er waren 28 deelnemers, Voor het ballen rapen met priksleden, waren 13 deelnemers, waarvan 9 een een prijs hadden (in geld) n.l. H. Visser, J, v. Gilst, A. Verburg, A. Koster, M. Holles,telle, G. v. d. |Weete, G. Bouwen.se, P. Iluipe on J. Brouwer. Terneuzen. Gisterenavond ten 7 ure were! door de Chr. Werkliedenvereen. Bom. 131 haar 10e jaarvergadering ge houden in het locaal Bethel. Volgens het programma werd de ver gadering geopend door den voorzitter dhr. J. A. Meertens,. Gezongen werd Ps. 103:1 en daarna gelezen Ezech. 2. In een kort openingwoord werden alle aanwezigen een hartelijk welkom toegeroepen. Daarna werd overgegaan tot het afwerken van het program. Een feestwoord werd gespro ken door den 2en secretaris. De nu vol gende verslagen van secretaris en penning meester hadden allen tot inhoud een toon van dankbaarheid, daat' er alle redenen toe waren. De vereeniging mag zich ver heugen in eene bloeiende toestand. Het ledental is stijgende en de finantiën zijn zeer gunstig. Uit het totaal overzicht dat de le. penningmeester gaf bleek, dat in de 10 jaren was, ontvangen f3959.93 en uitgegeven f3951.39. De 2e penningmeester deed de ver blijdende mededeeling dat de kas van het ziekenfonds thans f539.91 sterk is. Daar deze avond een feestelijk karakter droeg, waren verschillende afgevaardig den van zuster,-vereenigingen uitgenoodigd en hadden wij het genoegen, om van de verschillende vereenigingen de gelukwen- scslien voor onze vereeniging te ontvan gen. Het werd werkelijk een goede ure, en de ververschiugen door de feestcommissie lieten zich goed smaken. Toen dan ook het uur van heengaan was, aangebroken werd, nadat dhr. Jo- ohems een kort slotwoord, had gespro ken, uit volle borst gezongen Gez. 1801. De vice-voorzitter sloot met dankzeg ging. Moge der vereeniging nog menig jaar geschonken zijn. En moge zij meer en moer 'een zegen worden voor de plaats onzer inwoning. En moge het onzen kra- nigen voorzitter, met het bestuur dat hem terzijde staat, onder den zegen des Hee ren gelukken onze vereeniging te brengen waa® zij wezen moet. De Stdt. bevat wijzigingen in de statuten van de Ver, tot stichting en instandhouding van scholen met den Bij bel te Tholen en omstreken, te Tholen; en Het Groene Kruis, voor Bireskens en omstreken, te Bresfcens. Benoemd bjj het 3e regiment in fanterie tot kapitein, de eerste luitenants! A, H. do Vogel eu L. W. A. van Box meer, onderscheidenlijk van het 6de en vahet 8ste regiment. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Rotterdam (vac. Lamers) B. J. C. Rijnders te Doorn, A. C. G. den Hertog te Alblasserdam en L. J. S. Crausaz te Maassluis. Beroepen te Zierikzee, dr. J. Th. de Visser te Amsterdam. Aangenomen naar Mijnsheerenland door J. Nauta Az. te Parrèga. Bedankt voor Noordwolde door J. A. J. Wentink te Geesteren. Ds. A- M. den Oudsten te St. Maar tensdijk hoopt Zondag, den 22sten Febr. 1914, afscheid te nemen van de Ned. Herv. gemeente te St. Maartensdijk en Zondag den lsten Maart 1914 zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. gemeente te Monster, na bevestigd te zijn door zijn zwager ds. Ronge van Hoog'blokland. Ned Ger. Kerken. Beroepen te Zevenhoven, P. Nomes, cancl. te Zaandam. -— Aan ds. T. Bos te-Dokkum is na 45-jarige ambtsbediening om gezondheids redenen eervol emeritaat verleend tegen 1 April. Goes. De Classis Goes, bijgestaan door Deputaten der provincie heeft heden peremtoir geëxamineerd den heer Knop pers, cand. tot den H. Dienst, beroepen te Kapelle-Biezelinge en hem tot de be diening toegelaten. Aan de universiteit van Amsterdam heeft met goed gevolg het theoretisch geneeskundig examen afgelegd de heer J. de Hullu. Volgens het gezegde van den beken den en populairen ar. DEKKER is het menschelijk lichaam een eiwitmachine, die met vet en koolhydraten gestookt wordt. Evenals alle machines is ook de menschelijke aan slijtage onderhevig en al wordt er nog zoo lustig met vet en koolhydraten gestookt, de slijtage der machine veroorzaakt, dat zij niet werkt zooals behoort. Deze slijtage openbaart zich door een gevoel van zwakte en neerslachtigheid. Er hapert iets aan Harder stoken, meer smeren niet opwek kende middelen, als alcohol bouillon, koffie, thee, cacao, helpt niet. Het eenige wat baat, is het herstellen der slijtage door een krachtiger toevoer van eiwit, het materiaal waarvan de macliinedeelen gebouwd zijn. Die krachtige toevoer van zuiver, direct onneembaar, direct herstellend eiwit ge schiedt het best, naar het oordeel van meer dan 19000 artsen, door het gebruik van Sanatogen. Sanatogen herstelt in den waren zin des woords, wanneer er iets aan den toestand van gezondheid hapert, wanneer de menschelijke machine door te harden arbeid, door te groot krachts- verbruik versleten is. Daarom is het dan ook het middel bij uitnemendheid, bij bloedarmoede, zenuwachtigheid, uitput ting na ziekten enz., want zooals een van Europa's beroemdste medici, prof. VON NOORDEN te Weenen zegt„Sa natogen bevordert krachtig de eiwitaan zetting." Sanatogen is bij alle apothekers en drogisten verkrijgbaar in verpakkingen van af f 1,91 Ongelukken. Te Nieuw-Vennep is de 38-jarige H. in een bijt geloopen en verdronken. Te lip is een 5-jarig meisje door het ijs gezakt en verdronken. Gisteravond had te Amsterdam een droe vig ongeluk plaats. Bij een tramhalte stond een 40-jarige vrouw met haar 3-jarig kindje. Op een gegeven oogenblik stak zij de straat over achter een tram die stilstond en bemerkte daardoor niet dat van de andere zijde een tram aankwam. De arme vrouw werd gegrepen en onder den wagen verpletterd. De wagen moest hoog opgevijzeld worden om de zieltogen de vrouw, die een zacht gekerm deed hooren, te verlossen. Meer dan een kwar tier ging daarmede heen. Toen de onge lukkige vrouw in een nabijgelegen apotheek binnen werd gedragen, gaf zij na enkele oogenblikken den geest. Het kind kwam er zonder ernstige kwetsuren af; door den val had het slechts een on- beteekenende wonde aan het hoofd. Te Blaricum had in een café een vecht partij plaats tusschen eenige bezoekers. Twee der vechtersbazen moesten genees kundige hulp inroepen, daar zij anders wellicht aan bloedverlies waren bezweken. Eigenaardige Obstructie. Men meldt uit Koudekerk aan het L. D. Ons dorp was Dinsdagavond in rep en roer door de komst van vier stoombooten, die door een razende en joelende menigte van Alphen af werden achtervolgd. Voor de Koudekerksche brug gekomen, werd den brugwachter belet de brug te wippen, die halverwege bleef hangen. De eigenaar losteeen revolverschot in de lucht, waarvoor de meesten respect hadden. Burgemeester Van Dobben de Bruyn, die zeer kalm optrad, begaf zich met den eigenaar der brug, toen deze eindelijk werd neergelaten, naar de zijde van Kou dekerk, waarop de klappen werden opgehaald en de booten konden door varen. Poolexpedities in 't klein, 't Dorp Bergen in Limburg, dat door het hoog'e water was ingesloten en alleen nog maai" per roeiboot, do vorige week door ijsgang zelfs in het geheel niet te bereiken was, is sedert enkele dagen uit zijn isolement verlost. Het werd ook' tijd, want men begon reeds te klagen over gebrek aan levensmiddelen en petroleum. Thans geschiedt de overtocht pér slede en op' schaatsen over het ijs, en kon men het eiland weder pïoviandeeren. Dagelijks ziet men nu de post, de melkkannen voor Se zuivelfabriek, als mede allerlei andere goederen per slede transporteeren. Zelfs een ijverig handels reiziger waagde zich reecis op de gladde (baan, daardoor blijk gerende een goed zakenman te zijn en zijne collega's op 'deze wijze de loef afstekende. Zoodra liet gaat dooien, komt echter aan al die heerlijkheid een einde (Tel.) Doodgevroren. In het bosch van den St. Jansberg, in de nabijheid van den Piasmolen (gem. Mook (L.) is het lijk gevonden van den bekenden dwerg A. v. E. uit Oploo, schaapherder van zijn beroep, die echter dikwijls, met een parapluie gewapend, tusschen Nijmegen en Oploo rondzwierf en den nacht in eene schuur of onder den blooten hemel doorbracht. De overigens oppassende oude man schijnt in het bosch beschutting voor de felle koude te hebben gezocht en daar doodgevroren te zijh. Strenge winters! Haarlem be zit tal van herinneringen aan vroegere strenge winters. Enkele daarvan deelt de „Opr. H. Ct." hier mede: De winter van 1740 was niet alleen zeer laat, dtoch ook uiterst streng. 17 Maart van dat jaar hadden de trekschuiten reeds 10 weken werkeloos in het ijs be kneld gelegen, zoodat men ten einde raad besloot een vaargeul te maken in de Am- sterdamsche Vaart. De Haarlemmers slaag den er werkelijk in zulk een geul te maken tot Halfweg, doch cle Amsterdam mers waren niet zoo gelukkig. Niette genstaande zij 12 a 14 paarden voor hun ijsbrekers hadden gespannen, mocht het hult niet gelukken meer clan slechts 2 a 300 roeden lengte bevaarbaar te ma ken. Doch 't ójid-Hollandsche spreekwoord „de aanhouder wint", deed hun den moed niet verliezen, zoodat zij1 ten slotte toch de overwinning behaalden. Niet minder geweldig voerde cle win tervorst zijh heerschappij in 1635. Het begon toen in "Januari te vriezen tot in het laatst van April. Bovendien viel er voortdurend .veel sneeuw, zoodat zelfs Haarlem's straten, inzonderheid voor de voertuigen, onbegaanbaar waren. De ste delijke regeering liet daarom de sneeuw in de destijds talrijke stadsgrachten wer pen, die zoo volgepropt werden, dat men over de Oude Gracht op die sneeuw met paard en wagen reed. Dergelijke winters berokkenden uit den aard der zaak zeer veel schade. Zoo stierven er o.a. tengevolge van de langdurige vorst in en nabij! Haarlem in 1740 duizenden boomen. Ook de levensmiddelen werden ontzet tend duur en koste een vat boter van 80 pond niet minder dan f 46. Die sommen werden nog in het najaar op de Haar"- lemsche markt betaald. Tal van herinneringen van winterfees ten zijh bewaard gebleven. Echter ons doel is alleen te wijzen op die ouderwetsche winters, vermoedelijk zullen vele lezers - als zij vermoeid van het schaatsenrijden bij1 de warme kachel zitten onder elkaar nog wel eens van die vroegere winterverhalen opdisschen. ,Het is er nu de tijÜ voor en het is ge zellig. D rukkers sta,king te Breda. Dinsdagavond hebben de patroons, bij! wie gestaakt wordt, de loonregelingen ontvan gen, zooals de stakers die verlangen. Gis teren vergaderden de patroons. De „Bre- dasche Courant" en de „Bredanaar" ver schenen gisteren in* klein formaat onder den titel „Stakingscourant.''. Jeugdige mens c.henred dier. De Delftsche CL schrijft: Zij kwamen nauwlijks boven de tafel uit de twee bengels, die ons met op1- getogen gezichten kwamen vertellen, dat „der broertje", Simon Comelis, do Jong, oud 9 jaar, even tevoren aan den Ververs- dijk bij het ijsloopen tusschen 2 schub ten te water was geraakt. „Eu ik heb 'm, der uit gehaald", zei nummer twee, L. G, Brandenburg, oud 10 jaar. Hij gong der zoo ineens in en toe pakten ik hem bij zen hande". Meteen kregen wij de nilnoodiging om het maar in de krant te zetten. Om der wille van den jeugdigen men- schenreddltr doen wij 'tdan hierbij. W.reede p ra, ct ijk en. Onlangs hebben wij berichten gehad over de praktijken van sommige stroopers die naar beweerd wordt jonge ko nijnen in het hol de voorpooten breken, om ze later, zoodra ze door de ouden zijn vetgevoerd te gaan halen. Van som mige zijden wordt het bestaan van die wreede praktijken ontkend; anderen staal den de bewering. Nu treft de „N. R. CrL" in een Engels ch blad het verslag aan van een te Londen gehouden lezing Van F. R. D. Onstow. Deze vertelde o.m., dat in Wales de nesten van hout-duiven worden bezocht door stroopers, die den nog jongen duifjes de pooten samenbin den, zoodat zij het nest niet meer kun nen verlaten. De ouden voeren dan die jongen, en zijn Ze flank aangekomen, dan worden ze uitgehaald. Of het waar is, kunnen wij niet beoordeelen. Om anderhalven cent. Te Dinxperlo passeerde een vroonwagen den tol, waarvan de bewoner weigerde an derhalven cent tolgeld te betalen. Een huisgenoot van den tolgaarder, welke den bewoner tot betaling wilde bewegen, werd met een pook een bloedende hoofdwonde toegebracht, zoodat hij neerzeeg. Po litie moest ten slotte tusschen beiden komen. Vulkanische uitbarsting op de nieuwe Hebrieden te Me 1- bonp n e. De aangekomen stoomboot Nakambo meldt, dat het eiland Ambrym (van de nieuwe Hebrieden) tengevolge van de jongste vulkanische uitbarsting geheel van ligging en gedaante is veranderd. Het zendingshospitaal ligt nu 13 vadem onder zee, en twee mijlen ver strekt zich nu heuvelachtig land uit, waar vroeger zee was. Tijdens de uitbarsting vloeiden strooi men lava in zee; in het kokende water dreven doode schildpadden en visschen, rond. Uit de vulkanen op de eilanden Paoma en Lovefi steeg rook op en de bevolking verkeerde er in groote angst. Honderd inboorlingen zijn door stroo men brandend, lava omringd, zeven hon derd zijn ontsnapt. Doctor Bowie, het hoofd der zending op Ambrym zegt in een beschrijving van de uitbarstingenDe eene berg na de andere begon vlammen te braken tot uit tien vulkanen kokende lava sSs.-oom.he. Onderde inboorlingen in dit deel van het eiland, ten getale van 2500, heeft geen paniek geheerscht. Velen zijn behouden naar Malekala, op twaalf mijlen afstand gelegen, overgebracht, maar meer dan honderd zijn in de lava omgekomen of op de kokende zee vergaan in de booten, waarin zij een toevlucht hadden gezocht. (N. R. Ct.) Noodlottige ontvluchting. Amerika is het land der sensationeele gevangenisontvluchtingen, of althans po gingen daartoe. Thans wordt er weer een gemeld uit Mc Allister, in den Staat Oklahama, die aan niet minder clan zeven personen het leven kostte. Drie geïnter neerden in de gevangenis daar, welke zich van te voren in 't bezit van re volvers hadden weten te stellen, wisten op een gegeven oogenblik den bewaarder te naderen, en sloegen dezen neer, waar na zij hem de sleutels afnamen en naar de gevangenisdeur renden. Onmiddellijk werden zij door andere bewakers ach tervolgd, die echter machteloos tegenover hen waren, omdat de vluchtelingen het meisje, dat de gevangenis-telefoon bedien de, en dat zij onderweg uit haar cel1 hadden gehaald, als levend schild vóór zich hielden. Slechts een der vervolgers waagde het een schot te lossen en daar mede raakte hij, hoewel niet ernstig, het meisje. De boeven zelf schoten intusschen zonder ophouden op hun vervolgers, waar van zij er vier dooden, w. o. het vroe gere congres-lid voor Illinois, Thomas, die toevallig in de gevangenis op bezoek was. Buiten de gevangenis gekomen, lieten zij hun levend schild los en sprongen in een gereed staand rijtuig, waarmede zij full speecl wegreden. Intusschen waren er nog meer bewakers komen opdagen, waarvan eenigen te paard. Deze achter volgden het rijtuig en openden een ge regeld revolver-vuur op de inzittenden, dat door dezen, blijkbaar door gebrek aan patronen, echter slechts zwak werd be antwoord. Ten slotte schoten zij in 't ge heel niet meer, en toen eindelijk loet nog altijd voorthollende paard door een schot was gedood, vond men in het rijtuig de drie met kogels doorboorde lijken der vluchtelingen. Familie-drama. In de ijzer- en staalwarenstad Solingen heeft zich een verschrikkelijk familiedrama afgespeeld. Toen een fabrieksarbeider Dinsdag avond huiswaarts keerde vond hij zijn drie kinderen, resp. 5 jaar, 3 jaar en 4 maanden oud, met afgesneden hals op bed liggen. Zijn vrouw lag op eenigen afstand van het huis, waar ze doodelijk gewond in elkaar was gezakt. Bij onderzoek bleek, dat de vrouw de kinderen vermoord had en daarna zich zelf had trachten te dooden. Het 5-jarig zoontje schijnt, vóór het op bed gedood werd, ofschoon reeds zwaar gewond, nog getracht te hebben te vluchten. De jongen is in zijn dood- angst door de kamer geloopen, hetgeen uit bloedsporen op vloer, meubels enz. viel op te maken. Treurige familieverhoudingen schijnen de oorzaak van de daad te zijn. Yreeselijk. Bij Kagosjima zijn 300 vluchtelingen in een door de aard bevingen in Zuidelijk Japan ontstane spleet gestort. Men heeft er ongeveer 100 kunnen redden. De vulkaan op Sakoerasjima is nog altijd in werking. Hongersnood. In den Mexi- caanschen staat Sinalao heersekt een vreeselijke hongersnood, tengevolge van het mislukken van den oogst; dagelijks komen honderden menschen van ellende en honger om- Staking te Londen. Tusschen 7000 en 10000 kolensjouwers en sleepers hebben gisteren gestaakt. Zij vragen op slag van loon. Meer dan 200 zaken zijin bij de staking betrokken. De belegerde moordenaar. Verleden week verscheen in de woning van zekeren Beardsly, landbouwer te May- ville in den staat New-York, een inspec teur van het armwezen, die Beardsly's tien kinderen opeischte, omdat deze niet in staat was ze te onderhouden. Een twist "brak los tusschen de heide mannen, waarin de inspecteur wat aan matigend schijnt opgetreden te zijn, wat Beardsly zoo woedend maakte, dat hij zijn bezoeker doodschoot. Toen de gewapende macht verscheen, om hem gevangen te nemen, barrica deerde hij zich in zijn woning en dreigde ieder die naderen wilde, le zullen neer schieten. Thans wordt hij belegerd door een hon derdtal soldaten, die echter niet durven schieten uit. vrees van do kinderen te treffen. Zondag kwamen duizenden menschen naar dit merkwaardige schouwspel kijken en de soldaten hadden de grootste moeite onr de nieuwsgierigen op een afstand te houden. De belegeraars die iu de buiten lucht kampeeren hebben veel van de kou de te lijden. Daarom willen zij er zoo gauw mogelijk een eind aan maken. De hoofdman wil probeeren Bea.rdsley uit zijn woning te lokken door middel van zijn eigen broer! Deze zal toegang verkrijgen tot het belegerde huis.' De moordenaar zoo vertelt de hoofdman zal zijn woning verlaten om met. zijn broeder te spreken. Van dat oogenblik! zal een scherpschutter gebruik maken om hem neer te vellen. Dit ruikt sterk naar de huid van den heer, Daarbij is het nog de vraag of de broeder zich voor zulk een fraai werd zal laten gebruiken. En of Beardsly zijn gebarricadeerde \vtr uing zal verlaten om met zijn broeder te spreken. Op de aanmerking dat dit „ingenieuse" plan toch wel wat barbaarsch is ant woordt de hoofdman dat het "t eenige middel is om het leven der tien kinderen te redden. Een man, die zich niet kan vergissen. Het gebeurde in het Bankge bouw van de firma Rothschildt te Parijs. In cle hal voor de loketten hangt een wijdingsvolle stilte als in een tempel. Met verbluffende zekerheid en even ver rassende vlugheid betaalt de hoofdkassier de groote kapitalen uit Juist komt een der patroons binnen en mèf de cigarette tusschen de lippen staart hij ook eent oogenöfik in gedachten naar de fabels achtige vingervlugheid, waarmede de kas sier de bankbiljetten uitvouwt. Plotseling komt een heer binnen, (n de hand een bundel biljetten van duizend francs. „Kassier", zegt hij, „u hebt u dui zend francs vergist." „Onmogelijk", antwoordt de kassier en werpt een nerveusen blik naar zijn chef. „Toch is 'tzoo", vervolgt de heer,, „u hebt mij elfduizend in plaats van tiendui zend francs gegeven." „Onmogelijk!" herhaalt de kassier ner veus. De vreemde reikt hem het biljet vaar duizend toe, zeggend „toch is 'tzoo!'' De kassier strekt reeds zijn hand uit, toen plotseling Baron Rothschildt naar vo ren trad en onbewogen zegt: „Een kas sier van Rothschildt vergist zich nooit, lean zich nooit vergissen." En hij weesi het bankbiljet terug. (Msbode.) RILLAND-BATH. Het plan bestaat om alhier een ijsfeest te organiseeren. Heden avond wordt er in de zaal van dhr. J. Rottier eene vergadering daarvoor belegd. Het feest zal Vrijdag, of Zaterdag worden gehouden des namiddags en 's avonds 's avonds verlichting a giorno. Op welke baan het gegeven zal worden, zal heden avond worden heslist. iVacir waarnemingen in den morgen van 22 Jan. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Büt. Hoogste barometerstand 768.8 te Sku- desnaes, laagste stand 747.9 te Vestma- noer. Verwachting tot den avond van 23 Jan. Zwakke tot matigen, Oostelijke tot Zui delijken wind. Gedeeltelijk bewolkte lucht of nevelig. Weinig of geen neerslag. Lichte tot matige vorst. MIDDELBURG, 22 Jan. 1913. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer matig. Witte boonen werden fl.—lange bruine boonen 50 cent hooger verkocht. Jarige Tarwe f7,—a f7,25; Nieuwe Tarwe to,— a f0,Rogge f6,— a f7,— Zomer- gerst f 5,— a f 5,25Wintergerst f 0a f 0,Haver f0,— a f 0,Paardeboonen f 0,a f 0,Tuinboonen f 0,a f0,— Ronde Bruineboonen f 17,af 19,--; Lange Bruineboonen f 10,— a f 12,Witteboonen f 17.75 a f19,—Groene Erwten f—a fKioonerwten f9,75 a f 11.25. Alles per H.L. Boter 60 a 66 ct, Particulieren 68 ct. Eieren f7,— a f0.Particulieren f7,40, Veilingsvereeniging. Eieren f6.40 a f6.80, Eendeneieren f0.— a f0— AMSTERDAM, 21 Jan. Aardappelen. De aardappelenprijzen waren heden: Andijker blauwen per mud f 0.— a0.— Red-Star 1.80 1,90 Friesche borgers 1.90 2.25 blauwen 2.30 3.25 Zeeuwsche bonten 2.— 3.40 blauwen 2.25 3.50 eigenh. 2.20 2.80 Eigenheimer pooters 1.60 2.10 Spuische eigenheimers 2.25 3,— Bravo pooters 1.60 2. Geldersche blauwen 1.80 2.25 Drentsche eigenheimers 1.40 2.20 Aanvoer ladingen. Woensdag 21 Januari 1914. Londen. Bietsuiker Mei 9/53/<, Aug. 9/8V4. ANTWERPEN. Tarwe op termijn in francs Slot. 3e 2e Open. Vor. Mrt. 19.47'/a 19.47'/., 19.477a 19.477e 19.477a Mei 19.427., 19.427, 19.45 19.45 19.45 Juli 19.527^ 19.55 19.527a 19-55 19.55 PARIJS. Tarwe kalmper Jan. fr. 26.25 a betaald, per Feb. fr. 26.50 a 26.55, per Maart/April fr. 26.70 a 26.75 dito, per 4 van Maart fr. 26.90 a per 4 md. van Mei fr. 26.70 a 26.75.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3