Als ww Orgel Allerlei Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Telegrafisch Weerberielit- IMIprijn n Tarwe, ie e» Mer. Advertentien. A. S. j. telde na de les de dominee aan zijn leer ling; een voorbeeld van kinderlijke onwe tendheid en daar barstte de onderwijzer los: .,0 simplicia sanitas!" ,,Ja, ja," zei Dominee, „dat zeg je wèl!"" (Het fijne zit 'm hierin, dat deze onder wijzer de latijinsche uitdrukking, door „O heilige eenvoud" vertaald, in zijn ver waandheid ter latere in-een-gesprek-te-pas- brenging-hewaarde, en bij de volgende ont moeting geradbraakt, en daardoor onjuist weergaf; de vertaling hiervan luidt: O, onkundige ijdelheid Een rumoerige raadszit ting. In de Vrijdag gehouden zitting van den gemeenteraad van het Noord- Brabantsche dorpje Oeffeit, ging het nogal rumoerig toe, in hoofdzaak door 't „minder correct" optreden van het lid Janssen. Deze edelachtbare vroeg o.m. den voorzitter waarom van de 20 gulden subsidie, die aan den Geitenbond was toegekend er slechts 15 waren uitbetaald en „of deze soms door den burgemeester zelf verbruikt waren waarop hem werd duidelijk gemaakt, dat hij den burge meester niet mag beleedigen en dat die f5 nog uitbetaald worden, 's Mans moed is er hierdoor echter nog niet op ver minderd, want even later verwijt hij den voorzitter, terwijl hij hevig met de vuisten op de tafel slaat, onvoldoende toezicht op de gemeentewerken. Later eisclit hij, alweer de tafel met zijn vuis ten bewerkende, de aanstelling eener verloskundige, hoewel de voorzitter hem uitlegt, dat liet dorp alleen dat niet kan bekostigen. Ook gedurende het verdere verloop toonde bij voortdurend neiging tot rebellie. Op zulk een wijze meent de man zich verdienstelijk te maken en de belangen zijner kiezers te behartigen. Hooge notariskosten. Het blijkt, dat overal op het platte land zicli een beweging openbaart tegen deliooge kosten, die de notarissen heffen bij ver- koopingen en verpachtingen. Thans ver- neomt het Vad., dat in navolging van vele andere plaatsen de landbouwers te Haaften zich tot een actie opmaken. Er is n-1. besloten tot het indienen van een verzoekschrift om bij verkoopingen en verpachtingen geen „onraad" meer te heffen. Een boycot. Te Winschoten werden eenige vrachtrijders bekeurd wegens den invoer van hammen, enz., tengevolge van den keuringsdienst. Op hun beurt weigeren nu de vrachtrijders pakjes mee naar de dorpen te nemen, welke vleeschwaren inhouden. Wanneer het gaat dooien? 1. Wanneer de wind den Oosthoek verlaat. Hij mag N O. zijn of Z.O., maar de letter O. moet erin blijven. Bij Noor- dewind is geen mooi vriesweer te wach ten, en loopt de wind naar Zuid, dan zitten wij spoedig in den mist. Voor alle ijs-liefhebbers is de letter W. natuurlijk allervreeselijkst 2. Windstilte is een slecht voorteeken. 3. Een ruige vorst gaat eveneens dooi vooraf. 4. Wanneer de geluiden van een bui tengewoon groot'ui afstand tot ons door dringen, is de winter spoedig voorbij. 5. Wanneer de stenen abnormaal fon kelen, kan men ook spoedig dooi ver wachten. 6. Een Cirrus-bcwolking (windveeren), die den zonneschijn slechts weinig tem pert, is een voorbode van zacht weer. 7. Sneeuw brengt dooi. 8. Wanneer de dalingssnelheid van den barometer toeneemt, is een spoedige dooi waarschijnlijk. 9. Het neerslaan van den rook wijst op een weersomslag. 10. Veiliest het straatplaveisel z'n lichte tinten, dan is de inval van den dooi zeer spoedig te wachten. 11. Wanneer na 's middags 2 uur de thermometer niet daalt, zullen de bloe men spoedig van de ruiten zijn. 12 Een stijgend dauwpunt gaat een stijgenden thermometer vooraf. Msb. Drama. Gisterenavond ongeveer half 6 is een drama afgespeel.d in de Kraaijenhofstraat te 's Gravenhagé. De 28- jarige C. T. H. Giebing heeft op de; 23- jarige Johanna M. E. Schuttenhelm een revolverschot gelost en daarna op zich zelf geschoten. Beiden zijn aan den slaap verwond en in zorgvollen toestand per auto van den gemeentelijken eerste-hulp- dienst naar het Gemeenteziekenhuis over gebracht, waar het meisje na korten tijd reeds overleed. De toestand van den da der is levensgevaarlijk. E r i n g e 1 o o p e n. Den man uit Sie- bengewald, die voor eenige dagen te Ilas- sum werd gearresteerd wegens het bin nensmokkelen van lucifers, werd bijl zijn aankomst in de gevangenis gevraagd of "ij nog geld bezat om tegen een kleine vergoeding op vrije voeten te worden ge steld. De smokkelaar vertelde, dat zijln broer een spaarbankboekje van hem in bewaring had, waarop 150 Mark stond. De politie was er dadelijk bij om het te halen. Den man werd, in plaats van de invrijheidstelling, van het bedrag nog 13 pfennig terug betaald met de mededee- ling, dat de invoerrechten voor den smok kelaar waren vergoed en hij nu de straf ken afwachten. Een auto van H. M. de K o- ningin in de autoval te Half- w e g. Zondagmiddag hebben de veldwach ters Lokerse en v. Laar te Halfweg een auto op do bon gezet, die met grooter snelheid reed dan volgens art. 4 der mo- en rijwielverordening der gemeente iHamveg toegestaan. Dj i ader inzien bleek het de auto van d® Koningin te zijn. De veldwach ters hebben de val niet opgezet, maar hebben van deze overtreding proces verbaal opgemaakt. Dus hier geen klasse- politie. Of II. |M. zich in de auto be vond is niet bekend. Een zeer eigenaardig ge val. Een zeer eigenaardig geval doet zich voor in de gemeente Huizen. Tot nu toe was men algemeen ook het gemeente bestuur van meening: dat een straat weg, leidende van Na arden naar Blaricuml en loopende door liet dorp Huizen, in eigendom toebehoorde aan een straatweg maatschappij. Vandaar dat de Holl. Elec- tiischo Maatschappij te- Hilversum vjeiH gunning' vroeg aan en verkreeg van de Straatwegmaatschappij om hare kabels in en over den grond van dien weg te span nen. Verschillende inwoners in het dorp, wier eigendommen onmiddellijk grenzen aan genoemden weg, lieten eleotrische ver lichting aanleggen in hunne woningen. Het gemeentebestuur, dat besloten had tot stichting van een gasfabriek, zag met leede oogen, dat vele pereeelen hoogst waarschijnlijk voorliet gas verloren gingen. Er was evenwel voor de gemeente niets aan'te doen. Tot bij nauwkeurig onderzoek bleek, datde gemeente Huizen toch eigenares is van den weg in het dorp. De burgemeester heeft nu onmiddellijk gelast den verderen aanleg te staken. Hoe zal do raad nu handelen met de pereeelen, die reeds aangesloten zijn? lp 't belang der gcmeente-financiën zou zij alles weder moeten doen verwijderen. Hierover zal nog wel menig woordje In den raad worden gesproken-. (Tel.) Zelfverminking. K., van Zwa- gcrvcen, die gisteren bij de militie moest worden ingelijfd, zag vreeselijk togen den dienst op. Vandaar dat hij op het denk beeld is gekomen, om den voorsten vinger der rechterhand af te kappen. Dit denk beeld deelde hij op weg na,ar Kollum, zijln vriend G. H. mede, waarbij- hij de zen vroeg, het denkbeeld uit te voeren. Hoewel laiarzelend, gaf H. daaraan ge volg. Op een hek legde K. den vinger. Het mes verscheen, de hamer viel en weg wierp de gekwetste liet vingerdeel. Om een anderen schijn op de zaak te doen vallen, sneed II. in de jas van K. en K. in die van H. Nu leek liet, alsof zij aangevallen waren. (Leeuw. Crt.) f n Nederland Neder- la n d s c h. Tal van Amsterdammers wer den Zondagmorgen aangenaam verrast door de volgende iiitnoodiging van een te Londen gevestigde firma: „Weel Edle Heer, Wij hebben het genoegen te berichten dat wij voor het aanstaande Sissen, en groot aantal in Dames Meisses Costumes en Paletot in alle Soorten van fabricanten door de voornaamste werklieden gemaakt. Wy zeyn overtnigd wannen te Londen ons met en besoek will vereeren het u hoogstens zal interesseren". Jeugdige bandieten. Zon dagavond vielen te Hamburg zes jongens van 12 tot 15 jaar zonder eenige aan leiding een 16- jarigen kantoo^looper aan. Toen deze zich te weer stelde, sprong een der jongste met een zakmes op hem los en bracht hem verschillende verwon dingen toe. Daarna namen de zes aanval lers de vlucht. Een van lien is echter bekend. De overstrooming iii Bel gië. Van alle plaatsen in België, wélke te lijden hebben gehad van de laatste overstroomingen is zeker wel Aspez., in het Zuiden van Oost-Vlaanderen, het ernstigst getroffen. Meer dan honderd gezinnen hebben daar hunne woningen moeten ontruimen, welke alle onder water staan. Thans is die geheele water vlakte met een dikke ijskorst bedekt, waarop een voet dik sneeuw is gevallen. Het weer in het buiten land. In Skandinaviü is de vorst toe genomen, hoewel de luchter meest be trokken bleef. In Midden- en Zuid- Duitschland, België en Midden-Frankrijk hield de vorst stand en bleef het zonnig weer Ook aan de Oostzeekust kwam weer lichte vorst voor met betrokken lucht of mist. Op de Britsche eilanden heerscht nog steeds somber weer met eenigen regen en iets hooger temperatuur. Ook aan de Noordsche kust valt weer regen. Van winkelmeisje tot mil lionaire. De Londensche bladen bevat ten een berichtje, dat mevrouw Julia Ly- vedeu den lsten Januari in Edinburg in een klooster is gegaan. Dit kleine berichtje vormt echter het slot van een ganschen roman, waarin me vrouw Lyveden eeu hoofdrol speelt. Zij is ook thans nog, hoewel zij vijf en dertig jaren oud is, een zeer levenslustige vrouw. Voor zeventien jaren heette zijl gewoon weg miss Julia Emary en was verkoop ster in een hoedenwinkel, die zich in een van de steden aan de Engelsche zuidkust bevindt. Op -een zekeren dag kwam in die stad de oude Lord Lyveden, die destijds 72 jaar oud was, een kinderlooze weduwnaar, en volslagen lam, zoodat hij altijd in een leunstoel moest, zitten en door de straten gereden werd in een wagentje. Bij zekere gelegenheid zag hij de jonge miss Julia en werd doodelijk op haar verliefd. Van dien dag af liet hij zich eiken morgen in zijln stoel voor den hoe denwinkel rijden; om een voorwendsel te hebben langer met de schoone verkoopster te praten, kocht hij zoowat den geheelen winkel leeg en schonk de hoeden aan de arme meisjes van de stad. De idylle eindig de met een huwelijk en juffrouw Julia Emary werd in het jaar 1836 mevrouw Julia Lyveden. Het huwelijk was zeer gelukkig; in 1900 verwisselde lord Lyveden het tijde lijke met het eeuwige en liet zijn vrouw: zijn gansche vermogen na, dat op- meer dan twee millioen pond sterling geschat werd. De weduwe trok zich uit het openbare leven terug en leefde op een slot, dat zij van haar man geërfd had, totdat in het jaar 1908 gemeld werd, dat zij zich met een zeer rijken Schotschen aristocraat ver loofd had. Tof een verdere verstandhou ding kwam het niet: de verloving werd om onbekend gebleven redenen verbro ken. Aan mevrouw Lyveden gaf dat groot driet. Na een lange zware ziekte herstelde zij. Haar leven werd zoo mogelijk nog stiller en afgetrokkener dan vroeger. Nu heeft zij het besluit genomen in een klooster te gaan. - - Spaansche spreekwoor den. De tranen der vrouw hebben groote waarde en bovendien kosten ze niets. Men kan de zon niet van goud en de maan niet van zilver maken. De waarheid is evenals olie zij komt altijd boven. Wanneer het ongeluk slaapt, pas dan op en maak het niet wakker. Geef je zoon ten huwelijk, wanneer je wilt, en je dochter, wanneer je kunt. De man is het vuur, de vrouw de brandstof en de duivel de wind, die het vuur aanblaast. Wie lang oud wil zijn, moet het vroeg worden. Al staat men nog zoo vroeg op, de dag begint toch, wanneer de zon opgaat. Een vos weet veel, maar een verliefde vrouw weet nog veel meer. Waar Madrid ligt, daar is het einde der wereld. H ij li a d g e 1 ij k. Een schalksche jongste-bediende trad met een brief in de hand op een loket van het postkan toor tóe „Mijnheer", vroeg hij beleefd aan een beambte, „als ik dezen brief nu op de post doe, is hij dan morgen in Brussel „Beslist meheer", antwoordde de be ambte. „Ik denk toch van niet", repliceerde lachend de jongen, „want zie maar, de brief moet naar Amsterdam." (Msb.) Met ingang van 1 Februari ver plaatst de kommies 2e kl. A. de Maker ,van Bergen op Zoom naar Ilansweert. Tholer. Dinsdag hield de bondsring „Bergen op Zoom en Omstreken" zijne 3e vergadering des avonds te 7 uur we derom in de consistorie der Geref. Kerk te Tholen. Hoewel alle vcreenigingen vertegenwoordigd waren, was toch de opkomst gering. Na het openen en lezen der notulen hield do voorzitter een refe raat getiteld„Het Secretariaat". Op duidelijke wijze beschreef hij de taak van den secretaris en de eischen, die hem gesteld mogen worden.' Op dit on derwerp volgde eenige bespreking. Het 2e onderwerp voor deze vergadering kon niet geleverd worden, daar do inleider ongesteld was. Na het bespreken van eenige huishoudelijke zaken, werd de vergadering toen door den voorzitter op de gebruikelijke manier beëindigd. MIDDELBURG. Op de algemeene be graafplaats had hedenmiddag de teraarde bestelling plaals van het stoffelijk over schot van wijlen den heer J. M. Goester, in leven ontvanger der registratie g. a. en domeinen en voorzitter van den voogdij raad. Met hen, die door hun ambt .met den overledene in aanraking kwamen, waren vele belangstellenden aanwezig, on der wie wij opmerkten den Commissaris der Koningin, beide Wethouders, leerlin gen van den overledene, bestuursleden van den voogdijraad en van de Vereenigin- gen, die veel met dit college te maken hebben. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door dhr. J. Terpstra,, di recteur der reg. en domeinen, die den overledene namens velen dank bracht voor do steeds beloonde vriendschap en door dhr. mr. F. II. Evers, secretaris van den voogdijraad, die schetste wat de overledene als voorzitter heeft gedaan in het belang van do voogdijkinderen. Een broeder van den overledene dankte mede namens de weduwe en de oude moeder voor de betoonde belangstelling en voor de gedurende deze droeve dagen onder vonden vriendschap. Tal van bloemstukken dekten de baar. 's GRAVENHAGE. Tweede Kamer. Bij de behandeling van de Marinebegroo- ting, verklaarde de heer Duymaer van Twist (a. r.) zich zeer ingenomen er over, dat de minister in vele opzichten het beleid van zijn voorganger wil voortzetten. Toch was spr. niet gerust over de vol doendheid van het materiaal der marine, o. a. dat het afgekeurde schip „Holland" weer opgeknapt zal worden. Ten aanzien van liet bcmanningsvraagstuk merkte spr. op, dal hij niets voelt voor militiemarine, die zware militaire lasten op de bevol king zal leggen, terwijl ze geen bevaren bemanning zou opleveren, llij drong er op aan, dat de toestand zóó zou ver anderd worden, dat ook jongelingen van Christelijken levenswandel bij de vloot kunnen dienstnemen. De materieele posi tie eisclit verder verbetering. Met instem ming heeft spr. het plan van den minister vernomen, om de vloot in Indië gedeelte lijk met inlandsch personeel te beman nen. Hij drong tenslotte aan op bet instel len van een vlootcommis^ie. De heer Hugenholtz (s. d.a.p.) keurde ook het opknappen van de „Holland" af, pleitte voor instelling van een vlootcom- missie en was tegen een militiemarine. Tot voorzitters van de afdeelingen wer den gekozen de heeren van Raalfe, de Meester, Bos, van Doorn en dr. Nolens. Tot onder-voorzitters de heeren Fock, Jansen (den Haag), Rink, Schaper en van der Voort van Zijp. 's GRAVENHAGE. De dader van den moord in de Rrayenhofstraat is overleden. (Zie onder Gemengd nieuws). 's GRAVENHAGE. De Groothertogin van Luxemburg en onzo Koningin-Moeder be zochten heden het Mauritshuis. 's GRAVENHAGE. De Koningin en Prin ses Juliana bezochten hedenmorgen te 11 uren een bezoek aan het Huis ten Bosch. LEIDEN. II. M. de Koningin en de Groothertogin van Luxemburg brachten hedenmiddag een bezoek aan de wedstrij den op schaatsen op de Leidsche ijsbaan. BAKOE (Kauhasus). Een omnibus met 16 passagiers is omgestort. Drie dooden, 4 gewonden. Van 20 en 21 Januari 1914. MIDDELBURG. Overleden: C. J. L. A. Ansermet, wed. van M. J. Guldenberg, 87 j.; J. Meijers, echtgenoot van J. Aar- noutse, 69 j.; J. M. Goester, echtgenoot van J. G. Croockcwit 46 j.J. H. V. Aartsen wedr. van C. Riemens 54 j. S. Leijnso echtgenoot van C. van Sluis, 50 j.; II. Bakker, echtgenoot van D. C. J. Verhoeven 76 j.; A. Baljeu echtgenoot van N. Alewijnse 76 j. Van 17 tot 20 Januari. VLISSINGEN. Bevallen: J. Perwez, geb. de Vries, z.; C. II. Eiff, geb. Meertcns, d.; C, Haast, geb. Vrijhoeven, z. Naar waarnemingen in den morgen van 21 Jan. medegedeeld door liet Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.6 te Aber deen en Shields, laagste stand 746.5 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 22 Jan.: Zwakke tot maligen, Noord-Oostelijke tot Noordelijken wind. Nevelig tot zwaar bewolkte lucht. Weinig of geen neerslag. Lichte dooi in het Noorden, in bet Zuiden lichte vorst. OOSTBURG, 21 Januari 1914. Oude Tarwe f a f nieuwe Tarwe f9.25 a f 10.—Rogge f7.— a f7.25, nieuwe Wintergerst f 9.75 a f 10.10, Zomergerst f9.75 a f 10.—nieuwe Haver i7.'25 a f7.75, Kookerwten f 11.— a f 12.—, Voererwteu f 0.a f 0.—, Paardeboonen f 9.25 a f 9.50 alles per H.L. Groente- en Fruitveiling. VLISSINGEN, 20 Januari 1914. Op de groente-, fruit- en eierveiling werden de volgende prijzen besteed: Eieren per 10 stuks 71 ct,, Bellefleurs 39 ct., Kleiperen 36 ct., beide per 5 liter. Spruiten per 10 liter 63 ct., Kroten 45 ct., Koolrapen 31 ct., Wortelen 41 ct., Courtpendu f 1.01 Witte Rapen 36 ct. alles per mand, Prei per bos 4'/» a 6 ct., Bloemkool 27„ a 5 ct., Savoyekool 2'/., a 4 ct., Boerenkool 2'A ct.. Roode Kool 2'/.] ct. alles per stuk. Diasdag 20 Januari 1914. ANTWERPEN. Tarwe op termijn in francs Slot. 3e 2e Open. Vor. Mrt. 19.47'/* 19.42'/* 19.45 19.45 19.45 Mei 19.45 19.42'/.. 19.45 19.45 19.47 Juli 19.55 19.52'/j 19.52 19.50 19.52'/,, PARIJS. Tarwe kalmper Jan. fr. 26.40 a 26.45 betaald, per Feb. fr. 26.55 a 26.60, per Maart'April fr. 26.75 a 26.80 dito, per 4 van Maart fr. 26.95 a per 4 md. van Mei fr. 26.70 a 26.'80. Lijnolie prijsh.per Jan. fr. 59.75 nomin., per Feb. fr. 60.a 60.50 dito, per 4 eerste mnd. fr. a per Maart/April fr. 61.— a 61.25, per 4 mnd. van Maart fr. 61.75 a 61.50, per 4 mnd. van Mei fr. 62.70 a betaald. Saiker 88 gr. kalmper Jan. fr. 27.50 a 28.—, witte no. 3 gedruktper Jan. fr. 31.37 be taald en verkoopers, per Feb. fr. 31.62 dito, per 4 mnd van Maart fr. 32.25 waard, per 4 md. van Mei fr. 32.62 koopers. NEW-YORK. T a r w e. De termijnmarkt opende prijshoudend en '/4 c. hooger, fluc tueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot nauwelijks prijshoudend. Loco traag. 20 Jan. 19 Jan. 17 Jan. 16 Jan. North 101'/4 101»/., 101»/4 102 y4 Roode Winter 101'/* 102 - 102— 102— Jan. Mei Juli 20 Januari 99— 96'/g 19 99- 967, 17 99»/, 967, 18 997, 967, CHICAGO. Tarwe. De termijnmarkt opende prijshoudend en V4 c. hooger, steeg verder in verband met ongunstig weder en gebrek aan sneeuw op berichten van Liver pool, waarna de flauwe maïsmarkt en ver kooporders een daling bewerkten. Contramiae- dekkingen en aankoopen voor export ver oorzaakten opnieuw een rijzing, waarna verkoopen door het Westen per Mei een gedeeltelijke daling uitlokten. Het slot was nauwelijks prijshoudend. Maart Goes. Afloop openbare verkooping van huizen onder Goes op '20 Januari, gehou den ten overstaan, van notaris E. C. van Dissel te Goes. Woonhuis, Rozemarijnstraat, bewoond' door M. de Jonge, kooper AI. Jacobs! Az. voor f303; Woonhuis, aan dezelfde straat, bewoond door Th. de Bokx, kooper Al. Jacobs, voor f740, .Woonhuis, aan de; bocht van. Guinea, bewoond door J. P. van Hoorn, kooper M. Jacobs- Az., voor f165; Woonhuis aan de Blauwe steen, bewoond door AI. Zuiddijk, kooper J-. van Eenenaam voor f205; Pakhuis aan de Manhuisstraat, kooper I. Fokke-, voor f460; AVoonhuis- err erf aan het Schotje van Armoede, kooper D-. Adriaanse, voor f905; Woonhuis en erf aan do Keizer straat, bewoond door rrrej. van Dellen, koo per J. J. de Jonge voor f2810; AVoonhuis en erf aan tie Lange Kerkstraat, bewoond geweest 'door Moj. Poolnrioyer, kooper T. Faberij de Jonge voor 3450; AVoon- eu winkelhuis aldaar, bewoond door 'P'. 14 Sonrer, kooper J. P. Thewes voor f,4010; AA'oon- en winkelhuis aan de Manhuis- straat, bewoond door Adra. ltirdcs, koo per H. G. de Jonge voor i'975; Woon- en winkelhuis aan de zelfde straat, be woond door AV. O. de Vries, kooper M. Jacobs Az. voor f870. Het woonhuis en erf, aan de AVijngaardstraat, onverhuurd, kooper N. de Jonge voor £1165. Alle koopers wonen te Goes. Heden overleed, 11a een langdu rig doch geduldig lijden, onze ge liefde Echtgenoot, A7ader, Behuwd- en Grootvader, de heer SALOMON LEIJNSE, in den ouderdom van ruim 50 jaar. Uit aller naam, AATed. S. LEIJNSE— van Sluis. Middelburg, 20 Januari 1014. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader SALOMON GERR1T AVISSE, in den ouderdom van bijna 07 jaar. Sterke de Ileere ons in deze zware beproeving. Wed. S. AATSSE- Leendertse. Kamperland, 20 Jan. 1914. Heden overleed na een langdurig doch zacht lijden, tot mijn groote droefheid mijn geliefde Echtgenoot de Heer C0RNELIS STR00SNIJDER, in den ouderdom van 73 jaar en 11 dagen. 's-Gravenpolder, 18 Jan. 1914. Wed. Corn. STROOSNIJDER— Verhage. 20 Januari 19 17 16 Mei Juli 91V* 87'/* 91 87'/* 92 y4 87'/, 92'7. 88 Vs Sept. N. R. C. Zoo de Ileere wil en hij leeft, hoopt onze geliefde Alan en Vader, MARINUS GUILJAM, op Dinsdag 27 Januari zijn SOsten Geboortedag te gedenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Nieuwdorp, 24 Januari 1914. V:' A7oor de vele blijken van deelne ming ons betoond gedurende de ziekte, bij- en na het overlijden van onzen ge liefden Echtgenoot, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, den Heer WILLEM FREDERIK VAN RIET Sr., betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, AVed. W. F. VAN RIET Sr.— Fossen. Goes, 's Heer Hendrikskinderenstraut D 66. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Aliddelburg, d d. 14 Januari 1914, is op diens verzoek Rehabilitatie verleend aan RAGSER WISSEL, van beroep Schipper, wonende te Breskens. De Procureur des Verzoekers, Air. H. C. J. GROOT. Middelburg, 21 Januari 1914. i—gt—gw— nu |W n,M.L. hersteld of schoongemaakt moet worden kan dat bij u aan lmis geschieden door bekwaam en vertrouwd personeel.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3