Telegrammen. Strandvonderij. Openbare Moopiip en fcpbliip. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten Gemengd Nieuws. Allerlei Burgerlijke Stand. Aanbestedingen. Mtarten der G-eref. M te does, Afloop verkoopinp, aanbestedinoen enz. Briefwisseling. Marktberichten Hlprïjn van lame, Olie en Seito. Adverlemtiëti. Getrouwd Aanbiedingen van BOLLE Boekhandel BAÜRDOUX, Dinsdag 20 Januari 1914, verkoopen: kul cutler, zeer artistiek uitgevoerd naar liet ontweirp van J. van assen onder leiding van J. B. Reakelom. üit kunst volle werk -doet de School eer uan. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Druteü, S. Goverts Jr., cand. te Veenendaal. Aaugenoinen n-'ar Driebergen door A. W. de Vries, cand. te Doetiucheni; naar Boogeveen door M Jongebreur té Vee nendaal. Geref. Kerken. Beroepen te Genderen, J. H. Rietberg te Koudekerk a/d. Rijn. Chr. Geref. Kerk. DrietalTe Steenwijk, L. Baas te Apeldoorn, G. Klumper te 's-Gravenmoer en W, F. van der Kodde te Harlingen. Geref. Gemeenten. Beroepen te Leiden, [G. van Reenen Opheusden (voorheen te Leiden). R ij k s n o r m a a 11 e s s e n. De heeren Kamerleden De Jong en De Mu- ralt hebben op de begrooting van bin- nenlandsche zaken een amendement voorgesteld om het betrekkelijk artikel met f204,000 te verhoogen, met de be doeling om voor alle vakken aan de rijksnormaalles«en onderwezen de bezol diging te verhoogen tot f80 'sjaars per lesuur 'S weeks. Ncd. Herv. Kerk Göes 9.30 u. ds. Steinz, 2 u. ds. Hom burg, Cat. Zondag 26, 6 u. ds. de Vries. Gistermiddag hadden twee jongens zicli op het ijs gewaagd op dc Kralingsche plas te Rotterdam. Ofschoon een agent van poliiie hen verwijderd had, keerden ze, toen de agent verdwenen was, weer daarop terug. Ongeveer 25 Meter waren zc van den wal, toen plotseling het ijs brak en beiden te water geraakten. Een van hen verdween in de diepte en ver dronk. Zijn lijk werd later opgehaald en naar de ouderlijke woning gebracht. De andere jongen werd gered, iemand, die zelf daarbij te water geraakte en door middel van het ijsvlet der politie gered moest worden. Door liet ijs op den Schiedanischen Singel en Wéstersingel zijn verschillende kinderen gezakt. Alleen zijn echter gered door personen, die zich daartoe gekleed te water begaven. Tus- sohen gistermiddag drie en 8 uur zakten 6» jongens door het ijs op den Schiedam- schen Singel en drie jongens en één meisje op den We&tersingel. In een woning in de Van Beuniiigenstraat te Amsterdam, zijn eergisternamiddag de kleertjes van een driejarig jongetje in brand geraakt, doordat het te dicht bij de roodgloeiende kachel was gekomen. Met brandwonden geheel overdekt, werd hot kind naar liet Binnengasthuis ge bracht, waar het bij aankomst reeds bleek te zijn bezweken. Gisteren is te Roermond de 16-jarige Loontjens bij het schaatsenrijden verdronken. Te Reeu- wijk is het 6-jarige zoontje van C. J., aldaar door liet ijs gezakt. Het knaapje werd bewusteloos opgehaald. Men slaagde t r in de levensgeesten op te wekken, doch kort daarna is het ventje overleden. Gistermiddag is te Maarssen de 19-ju- rige A bij liet schaatsenrijden door het ijs gezakt en jammerlijk verdronken. Te Katwijk zijn gisteravond twee meisjes door het ijs gezakt en verdronken. Stoomboot gezonken. Gis teravond is nabij Hardinxveld ecu boot der reederij Fop Smit gezonken. De boot is waarschijnlijk door mist en hoogwater misleid op oen krib gevaren. Geen per soonlijke ongevallen kwamen hierbij voor. (Msb.) W onderpaard Nor a. Velen zul len gehoord hebben van de rekenkundige bekwaamheden van het Wdnder-paard No- ra, velen zullen er zich wellicht zalf van overtuigd hebben. Een onder-de-streep-lre-1 dacteur van het Hbl. meent nu te heb ben opgemerkt, dat Nora niets anders ver toonde dan eenige staaltjes van gehoorza me dressuur. Het brave paard deed niet anders dan de bijna onmerkbare bewei gingen volgen, welke zijn meester met een der voeten en met. het lichtelijk ver draaien van het boven-lichaam volbracht; (lit teken was voor het opmerkzame paard voldoende, om het krassen van de hoeven in het. zand te siteken. Bijv oorbeeldDe meester vroeg aan iemand uit) het publiek, om op zijn horloge te kijken hoelaat het was.; de meester droeg dan wel zorg óók op den wijzerplaat te kijken, en terwijl alle toeschouwers vol belangstelling naar het hoeibchrappendej paard keken, bewoog hij den voet. ol' den romp, om het paard te kennen te geven, "wanneer het met tellen met den Roef moest ophouden. Als het twaalf minuten vóór negenen was, liet de vertooner aldus zijn paard eerst negen keer tellen, en dan nog: eens twaalf maal na, terwijl hij. daar bij de mondelinge verklaring van uren en minuten gaf. tMen vermoedt dezen eenvoudigen dres- teuur-truo niet, opdat men op het paard let, en niet op den man. Op een avond, - aldus genoemde redac teur, laten we z.eggen dat jhet tien uur was verzette ik mijn horloge op drie uur, en liield het- uurwerk vervolgens! op zulk een wijze voor den paardenkop, dat de meester van het paard, in weer wil van zijn pogingen, den wijzerplaat niet kon zien. Het paard Nora reageerde daarop volstrekt filet! En ik was uit*. 'eens veif baasd, toen de vertooner- me zachtjes en bijna smeekend toevoegde: „Maakt u 't me niet moeilijk asnje-bHefi, meneer?" Uit medelijden met den vertooner trok ik m'n hand daarop van den wijzerplaat, iterug, zoodat. ook hij het uur nu kon lezen. Familie Zangkoor. Donderdag 22 Januari zal in de groote kerk te Seek ds. Broekema met zijn 8 kinderen op treden tot het geven van een zanguit voering. De oudste dochter ruim twintig jaar bespeelt het orgel, de anderen, 'waarvan de jongste 7 jaar, zijn de zangers. Het gezin van ds. Broekema is een poëtische, muzikale familie. Uitgevoerd worden o. m. stukken door den vader gedicht en door de moeder gecomponeerd. De familie heeft een rondreis door Groningen gemaakt en best voldaan. (O. N.) De Volturno. Het onderzoek nopens de ramp van de Volturno heeft uitgemaakt, dat het verlaten van liet schip het gevolg is geweest van den brand in de lading en dat noch gezagvoerder, noch officieren eenige blaam kan treffen. De vulkanische uitbarsting in Japan. Volgens de laatste opgaven zijn er bij de ramp slechts 600 menschen omgekomen. Alle huizen aan den oever van de Kagosjimabaai, ten getale van 30,000, zijn beschadigd. Uit het noorden worden groote hoeveelheden levens middelen voor de talrijke vluchtelingen gezonden. De heftigheid der aardschokken ver mindert. Het gevaar schijnt geweken. (N. R. C.) Het weer in het Buiten land. Het vorstgebied strekt steeds verder Zuidwaarts uit; strenge vorst heerscht nog in Midden- en Zuid-Duitsch- land, België en bijna geheel Frankrijk behalve in Zuid-Frankrijk is het daarbij zonnig weer. Op de Britsche eilanden, in Skandinavië en aan de Duitsche Oostzeekust is daarentegen bijna overal de lucht betrokken en de temperatuur boven het vriespuntalleen aan de Both- nische Golf vriest het nog merkbaar. Hier en daar wordt regen, in Denemarken mist gemeld. (Hbl.) Weinig sinaasappelen. Uit Valencia in Spanje wordt geseind, dat de sinaasappelen oogst door de vorst zoo goed als vernield is, en dat er buiten gewoon groote schade is aangericht. Aan het Fransclie grensstation Cerbère komen haast geen sinaasappelen aan. EenradiurnfabriekinAustra- lië. In een radiumfabriek te Sydney werd onlangs 460 milligram radium- bromide vervaardigd, gewonnen uit zuiver Australische mineralen. Men zegt, dat deze nieuwe fabriek wekelijks 40 milli gram aan de markt kan brengen. Er wordt dus aardig wat omgezet in dit zaakje, als men bovendien bedenkt, dat radium-bromide op het oogenblik staat op 180 gld per milligram. (V. M.) Koude i n België, üok in Bel gië heerscht in de laatste dagen een vinnige koude, welke op verschillende plaatsen reeds slachtoffers heeft gemaakt. Te Verviers zijn twee personen zoozeer door de koude bevangen, dat zij langs den weg neervielen en doodvroren. Een derde werd in wanhopige/1 toestand naar het gasthuis gebracht. Op een weg bij Dolhain heeft een fietser door de koude een beroerte ge kregen. Hij werd later dood opgenomen. Ontzettend. Uit Frankfurt aan den Oder wordt gemeld, dat een schilder in de gerechtszaal zelfmoord heeft be dreven. De man was wegens een vergrijp tegen de zeden tot zes jaar gevangenis straf veroordeeld. Toen' hem dit vonnis werd medegedeeld, dronk hij voor de oogen der rechters een fleschje vergif leeg. Enkele oogenblikken later o verleed de schilder. De man meende zoo aan de straf van den aardschen rechter te ontkomen, zon der zich blijkbaar om het vonnis van den Rechter van hemel en aarde te bekom meren. Dat is het vreeselijkste 1 -Een kroon teruggevonden. Te Krakau, de oude hoofdstad van Polen, is tijdens een .storm een boom omgewaaid, onder welks wortels men de kroon, gedragen door de Poolsche koningen, heeft gevonden Sommige juweelen waren losgeraakt, maar ook die heeft men alle teruggevonden. (Zie onder telegrammen.) Bij Plymouth is tijdens de manoeu vres de onderzeeër A 7 verongelukt. Pogingen tot lichting van de gezonken boot faalden. Ofschoon de manschappen met den luitenant saam dertien in getal, twaalf uren lang het onder water kunnen uithouden, zal vermoedelijk schip en bemanning wel verloren zijn. Alles, behalveNederlandsch. Onder dit opschrift lezen wij in een Vlaamsch blad„Een onzer kennissen te St.-Niklaas-Waas ontving een brief uit Rotterdam. Het adres was in 't Fransch gesteld, met, terwille van de duidelijkheid zeker, de Engelsche ver melding East Flandres I De brief zelf was in... 't Duitsch geschreven. Onze Hollander had het dus praktisch gevonden drie talen te gebruiken, be halve zijn eigen Nederlandsche taal, die ook de taal van Vlaanderen is Bevroren vruchten mogen niet met warme handen aangeraakt of in een w-aim vertrek ge bracht worden. Laat men ze zeer langzaam ontdooien, dan trekt de vorst er zonder schade te doen uit. Sneller gaat het ontdooien, door de vruchten in koud bronwater te leggen. Zijn de vruchten zoo sterk bevroren, dat ze door ontdooien niet meer te redden zijn, dan laat men ze in den bevroren toestand totdat men ze terstond wil gebruiken, omdat ze an ders na het ontdooien zeer spoedig rot ten. Parade. Onder de rekruten is een boertje, dat het exoerceeren maar niet kan leeren. Als het parade is, marcheert zijn compagnie voorbij. Onder het publiek staan z'n vader en moeder, uit hun dorpje overgekomen. Ze herkennen hiui zoon. en de moeder zegt met trots te gen den vader: „Kaik, ze loopen allemoal uit den pas; alleenig ons jong lapt 't 'm." (H.bld.) Telegrafisch Weerberieht- Naar waarnemingen in den morgen van 17 Jan. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 764.7 te Thors- haVn, laagste stand 747.8 te Nice. Verwachting tot den avond van 18 Jan. Zwakke tot maligen wind, aanvanke lijk uit Noordelijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkte lucht of nevelig. Weinig of geen neerslag. Lichte tot matige vorst. Over dag om het vriespunt in het Noorden. Rechtszaken. Kanter,gerecht Middelburg. Het was juist tegen het aangaan van de scholeu, dat de motor wiel rijder J. C. R. te Vlissingen van uit de Noordstraat de Coosjesbuskenstraat inreed en met een groote bocht naar de Badhuisstraat reed, terwijl daar meerdere schoolkin deren aanwezig waren. Volgens den agent van politie Goedhart gaf R. daar bij geen signaal met de horen en ont stond er gevaar voor de kinderen, daarom volgde proces-verbaal. Voor het kanton gerecht, verklaarde R. heden, dat hij zich niet herinnerd of hij al of niet getoeterd heeft, maar indien dit niet het geval is, dan was het zeker niet noodig. De agent verklaarde, dat R. zulk een gruote bocht nam, dat hij op dc Badhuisstraat \lak bij het trotoir kwam. Een getuige a decharge, de rijwielhandelaar Botting, verklaarde, dat de motor niet hard kon rijden daar slechts één cylinder gebruikt kon worden. Eisch f5 of 2 dagen. L. R. te Koudekerke leeft dc gewoonte met hagel naar musschon te schieten en hij deed dit ook op 24 November 1913, toen dwaalde echter tot tweemaal toe do hagel af en raakte een maal de werk plaats van Maas en de tweede maal de woning van Jacobsc. R. beweerde nu, dat hij in de lucht schoot en de hagel terugviel op de gebouwen. De beide ge noemde personen en ook de veldwachter Plantsoen verklaarde echter, dat dit niet kou, het geluid van het schot was ge- lied anders. Bekl. 'zeide nooit meer te zullen schieten. Eisch fö of 3 dagen. Een tweede zaak uit Koudekerke be trof die tegen den nieuwen eigenaar van het café Centraal aldaar, J. Sch., die toen liij nog geen vergunning of verlof had, trachtte te verkoopen met een bewijs van den vorigen eigenaar dat hij diens zetbaas was. Hij werd echter bekeurd op 16 November, wegens het verkoopen van sterken drank en van bier. De ambtenaar van het O. M. meende dat waar de vorige eigenaar failliet was en bekl. het café gekocht had en geen sprake meer kon zijn van een zetbaas, terwijl bekl. erkende dat hij toch voor eigen rekening zaken dreef. Eisch tweemaal 4 gulden of twee maal 2 dagen. Wegens het schieten op patrijzen op 4 November nadat op 3 November reeds de jacht daarop gesloten was, stond terecht J. J. B. uit Vlissingen. Bekl. be toogde dat het onmogelijk was dat de verbalissanten hem gezien hebben zij waren achter een dijk. Bekl. zeide ook vroeger reeds onschuldig te zijn veroor deeld. De ambtenaar wees er hem op. dat hij nog een verbaal van liem heeft liggen. Daar de beide verbaliseerende Rijksveldwachters in den Haag vertoeven werd de verdere behandeling tot later uitgesteld. HOEK VAN HOLLAND. De nachtboot „Claicton" van de Harwich lijn is op het Zuiderhoofd gestrand. EINDHOVEN. Gisteravond is door de tram de 66-jarige F. S. aangereden en gedood. VELP. Alhier zal een nieuwe Geref. Kerk worden gebouwd volgens het plan van den architect Cuypers. 't Wordt een kruiskerk, met een toren van 34 Meter. WEENEN. Uit Valona wordt geseind, dat de voorloopige regeering van Albanië in verband met de veiligheid aldaar om toezending van internationale troepen ver zocht. WEENEN. De Oostenrijksche regeering zond een torpedoboot naar Valona. BERLIJN. Prins von Wied vertrekt eind Januari naar Durazzo. PLYMOUTH. Hedenmorgen is 'het red dingswerk bij de gezonken Engelsche om derzeeër A 7 voortgezet, 't Ondervindt groote moeilijkheden. Men maakt zich om- gerust over het lot der bemanning. Men laat de hoop op redding nog niet varen. PARIJS. Gisteravond is een sneltrein bij Gressan op een goederentrein geloo- pen. Vele dooden en gewonden. MADRID. In geheel Catalonië (Spanje) hebben Donderdag, wat in geen 27 jaar gebeurd was, hevige sneeuwstormen ge woed. Het vroor 4 graden onder nul. KRU1NINGEN. GeborenJohanna Amelia Maria, d. van Anthonius Bru- sclietto en Frederika van Laere. Hen drik George, z. van Christiaan Dirk Ouds hoorn en Dina Pieternella Bruggeman. Overleden: Johannes, 11 jaar, z. van Marinus van den Boomgaard en Cornelia Hamelink. KAPELLE-BIEZEL1NGE. Geboren Adriaau Willem z. v. Pieter Vermue en van Magrieta Westdorp. Pieter z. v. Ma rinus van Zweden en van Johanna Christina Lindhout. Ondertrouwd Willem Marinus Nieuw- dorp 25 j. jm. te Dordrecht en Jacoba de Jonge 24 j. jd. te Biezelinge. Overleden Adriaan Nicolaas 6 w. z. v. Francois van Wei en van Elizabeth Ma-s. Kr. Crt. Jan. 20 Goes, paarden en rijtuig, Pilaar. 20 Goes, huizen, van Dissel. 20 Oostkapelle, hoornen en kaphout, Ver hulst. 20 Kamperland, nieuwe houtwaren, Heij- boer. 21 Goes, inboedel, v. Dissel. 21 Wissenkerke, nieuwe houtwaren, Heij- boer. 21 Middelburg, landbouwwerktuigen, rij wielen en meubelen. Verhulst, de Groot en Hondius. 23 Heinkenszand, inboedel, v. Cleef. 23 Colijnsplaat, nieuwe houtwaren, Heij- bo-er. 24 Kats, nieuwe houtwaren, Heijboer. ooien. i 28 Nieuwdorp, houtwaren, loopvarkens en manufacturen, Neervoort. "28 Middelburg, meubelen en Tuin- en timmermansgereedschappen, Blaupot ten Gate. 30 Borssele, houtwaren, loopvarkens en manufacturen, Neervoort. 30 Kruiningen, verp. 7 pero. bouwland, Pilaar. i Nisse, hofstede, Pilaar en Neervoort. Baarland, weiland, Pilaar en Neer voort. 's Heer Arendskerke, weiland, Pilaar en Neervoort. Heinkenszand, huis met tuin, Holl- mann en Verhoek. 8chore, bouw- en weiland, Pilaar. 's Gravenpolder, weiland, Neervoort. - Goes, boomgaard en weiland, Pilaar. Wolphaartsdijk, dubbel woonhuis en erf en recht van cijns, Pilaar. Heinkenszand, woonhuis en bouw land, Pilaar. Kwadendamme, bouwland, Pilaar. Febr. 11 Vlake, boereninspan, Neervoort. 12 's Heerenhoek, inspan. Pilaar. 20 lerseke, leapit. boereninspan, v. Dissel. 20 Wissenkerke, inspan, Heijboer. 25 Wissenkerke, boereninspan, Blauwpot ten Gate. 26 Waarde, boereninspan, Hoffmann en Verhoek. 27 Wolfertsdijk, kapitale boereninspan, Pilaar. 27 Wissenkerke, beestiaal en gereed schappen, Heijboer. 28 Wolphanrtsdijk, inboedel. Pilaar. Domburg, kaphout en mutsaards, Blaupot ten Cate. Maart. 4 Colijnsplaat, landbouwersinspan, Blau pot ten Cate. 4 lerseke, kapitale boereninspan, i'ilaar. 6 Kloetinge, boereninspan, van Dissel. 6 Kats, boereninspan, Heijboer. 13 Geersdijk, inspan (Jac. de Kam), Hi- l ooien. April. 22 Serooskerke, inspan, Blaupot ten Cate. 24 Oostkapelle, inspan, Blaupot ten Cate. 22 lerseke, bouwen nieuw gemeente huis, bestek Secretarie. ZONDAG 18 JANUARI. Voorm. 9,30 uurDs. R. J. v. d. Veen. Nam. 2 uurIdem. Avond 6 uur: Idem. Bijbellezing. Vrijdag is voor afbraak verkocht Het tweeverdiepingswoonhuis, schoolge bouw (4 lokalen) keukengebouw enz., staande aan de Gravenstraat te Middel burg T no. 190 aan de heeren F. en C. Hoornick te 's Heer Hendrikskinderen en te Middelburg, zijnde de hoogste bieders. H.H. Berichtgevers. De lezing- van den heer Camman is nu reeds zóó dikwijls opgenomen, dat we verdere verslagen wel terzijde kunnen leggen. Red. Veilingsvereeniging „Walcheren." Middelburg, 17 Jan. 1914. Koolrapen f 1.00 a f 1.10, Uien f 1.40 a f5.00 Gieser Wildeman f'5.00 a f5.20, Kleiperen f 6.00 a f6.40, zure Bellefleur f 7.60 a t'8.00, Ermgaard f 6.20, alles per H.L., Reine d'Or 13'/.; ct., Grauw zoet li'/., ct., Campagne zoet 12 ct., Beuré Bordoau 98" ct., alles por K.G. Spruiten 25 a 31 et., Bruine boonen 65 et. per 5 L., Bloemkool 2 a 10 ct., Roode Kool 1 a 5 ct., Savofie Kool lal ct., Boeren kool 2 a 3 ct., Andijvie 1 a. 3 alles per stuk, Peeën 16 a 48 ct., Karoten 19 a 41 ct., Rapen 10 a24ct., alles per ben, Molsla 45 a 64 ct., Veldsla 6 a 15 ct., Spmitenkoppenöot., alles per mandje, Prei 3 a 67, ct., Schorseneer 6 ct., Seldery 1 a 10 ct., alles per bos. Vrijdag 16 Januari 1914. ANTWERPEN. Tarwe op termijn in francs Slot. 3e 2e Open. Vor. Mrt. 19.52'/, 19.57'/, 19.62'/., 19.60 19.55 Mei 19.55 19.57'/„ 19-60 19.60 19.60 Juli 19.60 19.6-5 19.65 19.65 19.65 PARIJS. Tarwe gedruktper Jan. fr. 26.50 a betaald, per Feb. fr. 26.60 a per Maart/April fr. 26.85 a 26.90 dito, per 4 van Maart fr. 27.— a 27.05, per 4 md. van Mei fr. 26.85 a 26.90. Lfinolie kalm per Jan. fr. 60.75 a 61. per Feb. fr. 61.50 a dito, per 4 eerste mnd. fr. a per Maart/April fr. 62.— a 62.25, per 4 mnd. van Maart fr. 62.75 a per- 4 mnd. van Mei fr. 64. a betaald. Suiker 88 gr. kalm; per Jan. fr. 27.50 a 28.—, witte no. 3 kalm per Jan. fr. 31.50 be taald en koopers, per Feb. fr. 31.75 koopers, per 4 mnd van Maart fr. 32.37 betaald, per 4 md. van Mei fr. 32.75 verkoopers. NEW-YORK. De termfinmgrkt van Tarwe opende traag en zonder zaken, fluctueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot prijshoudend. Loco prijshoudend. 16 Jan. 15 Jan. 14 Jan. 13 Jan. North 102 V4 1013/4 lOU'fi 100"/4 Roode Winter 102— 102— 102— 101'/, Jan. Mei Juli 16 Januari 99"/, 967, 15 100'/, 97'/, 14 99'/. 967, 13 99- 96'/, CHICAGO. De termjjnmarkt van Tarwe opende traag en 5/„ c. lager, daalde verder op de verwachting van grootere stoomende hoeveelheden, wegens opruimingen door haussiers, in verband met berichten van Liverpool, tengevolge der grootere voorraden en naar aanleiding der grootere verschepin gen van Australië, waarna contraminedek- kingen en groote uitklaringen een rijzing- bewerkten. Het slot was prijshoudend. Maart Mei Juli Sept. 16 Januari 927, 887, 15 93'/, 887„ N. R. C. N. M. DE VOS en W. F. WEEDA, die, mede namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling, in deze dagen onder vonden. Middelburg, 1G Januari 1914. Dank aan allen, zoo van hier als elders, voor de liefde en vriendschap ons bewezen op den Gen Januari. A. KOPPEJAN. P. KOPPEJAN -Bosschaart. Aagtekerke, Januari 1914. Bij dezen betuigt ondergeteekendè ook namens werderzijdsche Familie haar oprechten dank voor de vele bewijzen van 'vriendschap en deelneming, tijdens de ziekte on het overlijden van haar innig geliefden echtgenoot ondervonden. Wed. H. MINDERHOUT en Kinderen. Kamperland, 16 Januari 1914. DE DIRECTIE der N. V. Werf Zeeland te Katisweert brengt ter kennis van Aandeelhouders, dat liet dividendbewijs No. 6 vanaf 20 Januari e.k, betaalbaar wordt gesteld ten kantore van hare Kas siers, de Heeren VAN HEEL Co. te Goes, met f30 per aandeel. Hansweert, 15 Januari 1914. e. a. worden aan dezelfde prijzen ge leverd door den Lange Burg B 22 MIDDELBURG. De BURGEMEESTER-STRANDVON DER van Domburg zal op des nam één uur op het dorp a contant 15 stuks eiken balken, lang 6 M. 7 stuks eiken platen, lang 7 M.een hoeveelheid eiken palen, lang 3 M. 6 kolders lang 8—20 M. en 30 battings lang 69 M.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3