ALL ÜiOil DgiÉrdag 11 Januari 1914, HEEIMffiiMU. Donderdag 26 Februari 1914. een BQEK- en PAPIERHANDEL een I o! NIEI verminderde prijzen opgeruimd. Aanbesteding. Vooflospige Bekendmaking. GH Marktberichten. Miprijzen yan Tarwe, fliie en Suiker. Advertentiën. (ambulant) Onderwijzer Ds. v. d. KAMP Vrijdag 15 januari Grossiers- en Winkelzaak in gebak, Suikerwerken enz. aan te besteden: RAAD VAN BEROEP te Middelburg. Gerechtsgebouw Donderdag 12 Februari 1914, Het Bemiddelings-Bureau een KOE Te koop 2 Weivaarzen Zaak te koop. een Boerenarbeider. een Loopvarken, een Dienstbode een Arbeidersgezin een vrouwelijk Hoofd een flinke Dagmeid, \o. O Hflt beste adres voor Manufacturen is dat van L. E. RIVIERE, Groote Markt hoek Gravenstraat, Middelburg. Rechtszaken. Onder de Oranjevlag. worden tegen Het bouwen van een nieuw Gemeentehuis. B—HMMUIilli iill NIEUWE STOFFEN. J. DGNNER-MEULER, GOES. Coupeur sleeds te ontbieden. BHüül aan het Hofplein. Openbare Verknoping. verkoopen: De verkooping van deu Boe- reninspan vau dhr. TÏÏÜO- R E N A A PuBurgemeester te Waarde, heeft plaats op Te koop Een Koe te koop, VERSCI Dit nummer besta; Raad van State. De a idee ling van den Raad van State voor de geschillen van bestuur heeft gisteren het beroep behandeld van het bestuur van het waterschap 's-Heer Arendskerke en anderen tegen liet besluit van Ged. Staten van Zeeland vau 14 Maart 1913 tot vaststelling van een nieuwe regeling omtrent de verdeeling van de kosten "voor de werken ten dienste van de uitwatering door de sluis in de Piet. Blijkens het over dit beroep door staats raad mr. Oppenheim uitgebracht verslag hebben appellanten bezwaar tegen het besluit van Ged. Staten, omdat daarbij een geheel andere regeling van kosten wordt gemaakt dan die, welke bijna 40 jaren heeft gegolden zoowel voor kosten van onderhoud en verbetering van steeds bestaan hebbende werken als voor die welke zullen worden aangelegddat in casu geen recht bestaat tot verandering van iets. dat onveranderd behoorde te worden gelaten, tenzij verandering plaats vindt met toestemming van alle belang hebbenden en dat nu volgens het besluit van Ged. Staten appellanten kosten voor hun rekening zouden krijgen welke h. i. de Schengepolder zou moeten betalen. Met Ged. Staten hebben de hoofdinge nieur van den provincialen waterstaat en de "inspecteur-generaal van den water staat tot ongegrondverklaring geadviseerd van het beroep, waarbij laatstgenoemde hoofdambtenaar aanvoerde dat het z. i. niet alleen billijk is, doch Ged. Stalen ook rechtens volkomen bevoegd zijn thans, nu de natuurlijke loozing van het overtollige water te wenschen overlaat, de verdeeling van de kosten eener kunst matige loozing opnieuw vast te stellen. Voor het gerechtshof te Amsterdam heeft gisteren in hooger beroep terecht gestaan G. H., alias Annie Pascal, door de rechtbank te Amsterdam vrijgespro ken ter zake van één oplichting en ont slagen van rechtsvervolging wegens een andere, niet last tot plaatsing in een krankzinnigengesticht voor niet langer dan één jaar. Het hof heeft onmiddellijk uitspraak gedaan, het vonnis der recht bank vernietigd en dezelfde uitspraak gewezen. MIDDELBURG, 15 Jan. 1913. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer gering. Witte boonen werden fl.50, ronde bruine boonen 50 en kroonerwten 75 cent hooger verkocht, Jarige Tarwe f7,af 7,25; Nieuwe Tarwe i 0,a fü,Rogge f6,— a f7,— Zomer- gerst f 5,— a f 5,25Wintergerst f 0,— a f0,— Haver f0,—afO,—Paardeboonen t'0,— a f0,—Tuinboonen f0.a f0, Ronde Bruineboonen f 17,— af 19, Lange Bruineboonen f9,5Ü a f 11,Witteboonen f 16.25 a f 18,Groene Erwten f--,— a i'Kioonerwten f9,75 a f 11.25. Alles per H.L. Boter 60 a 70 ct, Particulieren 70 et. Eieren f6,10 a f0.Particulieren f6.50. Veilingsvereeniging. Eieren f5,80 a f6.40, Eendeneieren f 0. a f0 AMSTERDAM, 14 Jan. Aardappelen. De aardappelenpilj/.en waren heden: Andpker blauwen per mud f0.--a0.- Red-Star 1.80 1.90 Friesche borgers ,,1.90 „2.25 blauwen 2.30 3.25 Zeeuwsche bonten 2. 3.40 blauwen 2.25 3.50 eigenh. 2.202.80 Eigenheimer poolers 1.60 2.10 Spuische eigenheimers 2.25 3,— Bravo pooters 1.60 2. Geldersche blauwen ,.1.80 „2.25 Drentsche eigenheimers „1.40 „2.20 Aanvoer 1 lading. Woensdag 14 Januari 1914. Rotterdam. Bietsuiker kalm, per Jan. f 11%. Londen. Bietsuiker Jan. 9/2%, Mei 9/6'/.,, Aug. 9/8%, Oct./Dec. 9/8. Feuilleton. Een verhaal uit het rampjaar 1672. door L. PENNING. (Nadruk verboden.) „Hier!" zeide Jan Pietersen, met de hand naar het liooge huis wijzend. „Ah zoo! Dat ziet er niet slecht uit!" meende de officier, aan zijn snorren trek kend, en hij sprong uit het- zadel. ..Waai zitten de dorpers toch?" zeide hij. „Liggen ze te bed Is dat een ont vangst voor de Koninklijke Fransche ar mee?" Hij wenkte een korporaal. „Neem zes man!" zeide de kolonel, „en sommeer de inwoners, onmiddellijk de huisdeuren open te zetten, de ramen te verlichten, en mijn volk van spijs en drank te voorzien. Ze hebben vijf minuten tijd anders zetten we den rooden haan op hun dak!" De Schout zat in de woonkamer. Hij was alleen. De groote Staten-Bijbel lag vóór hem. En hjj las ANTWERPEN. Tarwe op tennjjn in francs Slot. 3e 2e Open. Vor. Mrt. 19.50 19.52% 19.52'/, 19.47'/, 19.42''., Mei 19.00 19.52'/.", 19.52'/., 19.45 19.42'/., Juli 19.60 19.57'/, 19.50 PARIJS. Tarwe vast; per Jan. fr. 26.20 a betaald, per Feb. fr. 26.35 a per Maart/April fr. 26.80 a dito, per 4 van Maart fr. 26.90 a per 4 md. van Mei fr. 26.80 a 26.85. Ljjnolie kalmper Jan. fr. 61.25 a per Feb. fr. 61.75 a 62.— dito, per 4 eerste mnd. fr. 62.— a per Maart/April fr. 62.75 a 62.50, per 4 mnd. van Maart fr. 63.25 a 63.50, per 4 mnd. van Mei fr. 64.50 a 64.25 betaald. Suiker 88 gr. prijsh; per Jan. fr. 27.75 a 28.25, witte no. 3 kalm per Jan. fr. 31.62 be taald en verkoop., per Feb. fr. 31.75 verkoopers, per 4 mnd van Maart fr. 32.50 verkoopers, per 4 md. van Mei fr. 32.87 verkoopers. NEW-YORK. De termijnmarkt van Tarwe opende prijshoudend en zonder zaken, steeg verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot vast. Loco vast. 14 Jan. 13 Jan. 12 Jan. 10 Jan. North 1017,100'/, 100% 100- Roode Winter 102— 101 101'/., 101'/, Jan. Mei Juli 14 Januari 99'/, 907, 13 99- 96'/, 12 9S7, 96- 10 9S7+ 957, CHICAGO. De termjjnmarkt van Tarwe opende prijshoudend en c. hooger, steeg verder wegens ongunstig weder in Argen tinië, op grond van kleinere aanvoeren, in verband met telegrammen van Liverpool, naar aanleiding van goede loco-vraag en op geruchten van aankoopen voor export. Het slot was vast. 14 Januari 13 12 10 Maart Mei 93— 927, 917, 91% Juli Sept. 887, 88— 87'/, 87% N. R. C. Voor dc vele blijken van deelne ming en belangstelling, ondervonden bij het overlijden onzer geliefde Echtge- noote en Moeder, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, J. VALKIER. 's-Heer Arendskerke, 15 Jan. l'JI4. %s Onzen hartelijken dank voor uw bewijs vau deelneming, cm- betoond bij het overlijden van onzen geliefden Echt genoot. Vader, Broeder en Zwager, den heer MARIUS M. SCHIPPERS. Uit aller naam, Wed. M. M. SCHIPPERS-v. Hei:. Kamperland, Januari 1914. Voor de vele bewijzen van belang stelling, ondervonden bij onze Veertig jarige Echtvereeniging, betuigen wij onzen hartelijken dank. VI. VERHULST JVERHULST—Hoekman Biezelinge, 15 Januari 1914. Ondergeteekcnden betuigen T-SÉjU' hunnen hartelijk en dank voor de zeer vele blijken van belangstelling ontvangen bij hunne 50-jarige echtver eeniging. Z. VERHAGE en Echtgenoote. Ter Neuzen, 14 Jan. 1914. Aan de M. U. L, O. School voor Ger. Onderwijs te Middelburg (Heerengracht) wordt gevraagd een met acte voor Vrije- en Orde-oefeningen. Salaris wettelijk minimum. Sollicitatiëu in te zenden aan het Hoofd der School, J. HAGE. hoopt op te 7 uur, in de Chr. School te KRUIDIN GEN op te treden voor de Anti rev. Kiesvereeniging tot het houden van een POLITIEKE REDE. Toegang voor aile geestverwanten. „O God der wraken! o Heeiv, God der wrakenverschijn blinkende „Gij rechter der aaide, verhef u! breng vergelding weder den hoovaardigen „Iloe lang zullen de goddeloozen. o Heerehoe lang zullen de goddeloozen van vreugde opspringen „O, Heere! zij verbrijzelen uw volk, en zij verdrukken uw erfdeel! „De weduwe en den vreemdeling dooden zij, en zij vermoorden de weezen!" Hij keek op; er weid aan de deur geklopt, en Teunis trad iu groote opge wondenheid binnen. „Vlucht, heer Schout!" riep de knecht; „elk oogenblik kunnen de Franse hen hier zijn!" De Schout schudde het hoofd. „Ik vlucht niet!" zeide hij. „De Franschen zuilen u in gijzeling nemen „Dat is niet zoo erg, manErger zou het zijn, als ik mijn dorpers in den steek liet!" „Ik heb uw paard gezadeld, heer Schout", drong de dienaar; „ik smeek u vlucht! Hoor! daar klinkt reeds het tromgeroffel; elk oogenblik is kostbaar'; ik waag er mijn oud hoofd aan, heer Schout, oin hen zoo lang aan den praat te houden, tot gij in veiligheid bent!' Wegens verandering van zaken tegen 1 Mei of vroeger uit do hand te koop de in een groot deel van Zeeland goed ingevoerde en gunstig bekende met daaraan verbonden Babbelaars-kokerij, annex op goeden stand gelegen ruim Huis met couiple'en inventaris van WILLEM P. J. v. d. SLUMS te Middelburg. De zaak geeft een goed burgerbestaanverkooper is bereid kooper den eersten tijd in alles behulpzaam te zijn. Voor serieuse kapitaalkrachtige reflectanten zijn boeken over de laatste 15 jaren ter inzage. Tnsschenpersonen komen in geen aanmerking. Loopende vorderingen moeten niet. voorraad goederen tegen factiuirs- prijs worden overgenomen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS i van lerseke zullen op ten «e- des namiddags te half vier uur, meentehuize trachten Bestek met 3 teekeningen is a f2ppr stel (franco per post a f2,15) ter ge meente-secretarie verkrijgbaar. Inlichtingen omtrent het werk alsmede inleveren der inschrijvingsbiljetten, vol gens de bepalingen van liet bestek. lerseke, 9 Januari 1914. Burgemeester en Wethouders voornoemd. J. SINKE Jz„ Burgemeester. P. DE VEIJ, Secretaris. (Ongevallenverzekering) De Voorzitter van den Raad van Be roep te Middelburg maakt bekend, dat de Bureaux zijn verplaatst van de SINGELSTRAAT N 182a naar het De Griffie is dagelijks, uitgezonderd Zon- en Feestdagen, geopend des voor- middags va» 9 tot 12 uur en des na middags van 1 tot 4 uur. De Voorzitter voornoemd. DE VEER. De Schout keek den knecht aan met een helderen straal uit zijn blauwe oogen. Hij reikte Teun de hand. en zeide met een stem, die zaïcht beefde: „Ge zijt een trou we borst nooit heb ik er aan ge twijfeld. Maar nooit hebt gij het sterker bewezen, dan in dit oogenblik en ik hoop ei aan 'te denken, als de Heere ons nog eens een blijder dag doet he ieven. Roej) mijn zuster neen't is niet meer noodigt De Franschen zijn er ik wil hen in mijn rang en ambt ontvangen Hij haalde uit den kasl den kostbaren fluvveelen mantel, hing zichzelf den ambts keten met zilveren schakels om, zette den breedgeranden, met een struisvogel veer getooiden hoed op hot hoofd, hing den ambtsdegen op zijde, en wandelde langzaam op en neer. „Heer Schout I" drong Teun, „het is nog niet te laat: ze zijn nog niet op de stoep. En als u het wenscht. zal ik de deur en den toegang verdedigen, toldat gij in veiligheid bent De schoutenknecht was lievig op ge won den; zijn wangen waren bleek, zijn vuist omklemde een groot, vlijmscherp dolkmes, dat pas geslepen was, terwijl zijn oogen schitterden van een vreemd vuur. Hij had de huisdeur op het nachtslot ge- De Notaris PILAAR te Goes, zal des morgens te 10 uur, in de gemeente 's-Heerenhoek, voor den heer P. DE JONGE Mz., op de door hem bewoonde hofstede, aan den Grindweg naar Heinkenszandj zvvait Merriepaard, 4 jaar, zwart Mcr- riepaard, 11 jaar, 6 baatgevende Melk koeien, 5 eenjarige Runderen, 3 Kal veren, 7 Varkens, 50 Kippen en Hanen en 3 Loopeenden. Voorts: Meewegen op ijzeren assen, Rolslepcr, Sacksplocg, Cocksploeg, 3 Eggen in soort, Rolblok, Feeënmolen, Stroomo- len. Melkontroomer (Melotte), Tuimel karn, Wagenlichter, Mestplanken,- Peeenplanken, Graanzeeften, Vorken, Griepen, Koebak met goot, Teeltuin, Hooi, Stroo, Harnassement, een partij mutsaard enz. enz. VAN ESSEN Francois Valentijnstr. 22 Den Haag. belast zich met legalisatiën, het aanvra gen in het buitenland en in orde brengen van huwelijksstukken, enz vertalingen; inlichtingen betr. vooruitzichten in het bui tenland. enz. Spoedige afdoening. Billijk tarief. Niet alleen voor fijne, ook voor bonte goederen is het veel voordeeliger URLINGS PATENTSTIJFSEL 2 te gebruiken. Koog aan de Zaan. 8 JACOB DUIJV1S. TE KOOP rek. 28 Januari 5e kalf bij K. ALLAART. Ritthem. ruim 2 jaar oud en met Mei een HAND KNECHT gevraagd bij W. WISSE Szn. Meliskerke worpen, en zware muskets tooten bonkten tegen de paneelen. „Ontgrendel de deur", beval de Schout kortaf: „ik ben bereid, den Franschen aanvoerder te ontvangen". Even later weerklonk het gekletter van sabels en dreunende mannenstappen in de gang; de kamerdeur werd opengewor pen. en de kolonel, door een paar officie ren gevolgd, trad het woon verbek binnen. De Schout ontving hen, staande in het midden der kamer. Hij boog, maar niet te diep, en zijn oogen rustten vastbera den op zijn vijanden. „Is u de Schout?" vroeg de kolonel uit de hoogte. „Ik denk het wel!" was liet rustige antwoord. „Ja", zeide Jan Pietersen, brutaal naar voren tredend, „hij is het!" De Schout had den verrader nog niet opgemerkt; thans ontdekte hij den man, die zooeven achter de officieren had ge staan. En de hand op het gevest van 'zijn degen slaande, zeide hij met forsche kracht: „Kolonel -vertos mij van het gezicht van dien ellendeling!' i-Rij is hier en hij blijft hier. zoolang ik het verkies!" zeide de kolonel. „Zoo!" zeide de Schout, om dan op bitteren toon te vervolgen: „Ge hebt ge Hollmanx Verhoek, Deurwaarders. Door stil te gaan leven met aanverwante artikelen op een wel varend dorp in Zeeland. Brieven letter H. bureau van de „Zeeuw", Goes. Met 1 Mei gevraagd, P. G., door J. MOERLAND, Mr. Bakker. Krabbendijke. Gevraagd met 1 of half Maart loon f'8,5Ü met vrije woning en tuin en aardappelland. Liefst met 1 of 2 aan komende jongens, die melken willen, leeren, bij C. TUIJNMAN, Noordeinde, Waddinxveen zeug, bij P. BIMMEL, Biggekerke. bij de rekening, bij A. POPPE, Buttinge, Grijpskerke. Met Mei gevraagd, door Mej. DEN HERDER— de Jonoe, K. Kerkstraat, Goes. Met Maart a. s. benoodigd, bij D. BOOGERD, 's-Heer Arendskerke, Met Mei een Handknecht of aankomende Knecht gevraagd en tevens te koop 5 kiampen zacht Klijfnout bij K. COPPOOLSE Pz., Serooskerke. Tegen 1 Maart a. s. wordt op de Stichting „Bloemendaal" te Loosduinen gevraagd der Centrale Keuken, leeftijd van 3D tot 40 jaar, instemming met doel en grond slag der Vereeniging vereischte. Salaris f250 met vrije kost en inwoning ert eventueel geneeskundige hulp. Sollicitatiön worden ingewacht bij den Geneesheer-Directeur. Gevraagd met Maart die wassclien kan, daar dc tegenwoordige dan landwerk gaat verrichten, bij W. I SONKE, Krabbendijke. lijk hoe zou uw armee het klaar spelen, als er geen verraders waren, die haar den weg wezen door onze stroo men!" „Mijnheer!" zeide de kolonel op drei genden toon. „u schijnt u nog moeilijk te kunnen schikken in de omstandigheden Wij zijn hier de meesters, én laten ons niet straffeloos beleedigen denk daar om Toen zweeg de Schoul. maar hij hield het hoofd fier opgericht, en hij stond recht op zijn voeten, terwijl zijn oogen met de innigste verachting op .Tan Pieter sen rustten. „Waar is luitenant Ossen broek?" vroeg toen de kolonel. „Buiten uw bereik!" zeide de Sc-houL De kolonel keek verwonderd op. ,.I>e Schout liegt!" zeide Pietersen. „Zoo?" zeide de Schout; dat was al wat hij zeide. „Ja", herhaalde Pietersen. „hij liegt het, -kolonelOssenbroek is gewond op een wagen gelegd, en hierheen gebracht. Mijn informaties zijn juist hoor ik daar niet het gekreun van gewonden?" En zonder zich te bedenken, liep hij de gang in, draaide de kink van een dèur open, en stond Voor Geerte. (Wordt vervolgd.) iede: Prijs per Enkele ni Van Kol en de vrijh Wij gaven reed-; ongezonde lijlrekt-o A.P. Onder (leze w; sociaal democraat li Frieseh afgevaardigd kwalijk nam dat hij de partij ei van dach kunde van het vorige en 't beleid van den zoo geprezen had. Van Kol gaat in Na gekiaag'd ie hel critiseert zonder de bestudeerd (e hebben, voort Ook zijn ei ge den Kamerleden, i zins het beginsel c tie raken, wat meer diende te laten om partjjdig oordeel t weten, volgens hu dachte overtuiging, der menschheid. i- leiddraad in de- soc fe vinden, die ziel bewegen op econo Geen man van uiers het recht late volle vrijheid, war partijgeest, zijn oor over godsdienst of ethika.. dan wél zijr sonen. van welk zulke gevallen heeft zijn eigen denkbeel vaar af van door o een degradeerendei laten uitoefenen. Dan zegt hij over heer Idenburg tegen Islam: Ook de houding Generaal tegenove weid - al is hij o| „een volbloed klc beide Kamerfrakti keurd. De leiders wassende, zuivere wie ik veelvuldig en die mij op Jav vragen hebben daa deel geuit en ware kratisch geregeerd baar gestemd. Na verzekerd te hel ben laten beïnvloeden nee tie.-: met den gouw hij al 't goede op d; bewindsman in de ter weerlegging van tratie, met name ooi genwoordrge minister verkiezing-dagen van trent het Indische 'l>e Waaraan "de heery. opmerkii aan 't adi rende deel zijner gees Hier heeft men w&arop ik zooeven ruimschoots den tij een ernstige studie mede een nuttig v bate van de kenni- politieK. Een studie naiin d i n - c e s o hied wikkeling der naire partij, oi cratisch van aard. de grondslagen van terialisrne. In de hi politiek was het de; vóór er nog mocratische land bestond neerschreef: „dat ging van onze (dat kunde, om de kol van den Staat of te exploiteeren, dit voor een staatkund

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 4