Telegrammen. Afloop verkoopingen aanbestedingen, enz. Ingezonden Stukken. Leestafel. Posterijen. Marktberichten Bij den aanvang van het jaar 1914 wenschen on- dergeteekenden hun nen geachten Vrienden, Begunstigers en Be- gunstigsters Gods bes ten zegen toe. Aagtekerke. Arnemuiden. 's-Heer Abtskerke. 's-Heer. Arendskerke. Biervliet Biezelinge. Biggekerke. Borssele. Brigdamme. Colijnspiaat. Domburg. Driewegen Ellewoutsdijk. Gapinge. digheid van den heer J. T. Bokholt Jr. Afgesproken werd, dat zoodra bleek, dat de familie iets vermiste, aangifte zou fed aan worden bij den burgemeester van keilen. Bij dezen is echter tot heden geen aangifte van vermissing ingekomen. De portefeuille is op het lijk bevonden, daarin zaten echter niets dan rec.us. In den achterzak van de broek van het slachtoffer werd nog een portemonnaie gevonden, inhoudende één gouden tient je, drie rijksdaalders en ecnig klein geld. Stuk jes van het vest zijn nu ook gevonden, waardoor dit ongeveer geheel terecht is. Nader blijkt nog, dat absoluut niet vaststaat, dat de heer Punt geldswaar dige papieren bij zich had, zoodat het thans zeer onwaarschijnlijk lijkt, dat er diefstal gepleegd zou zijn. De heer Bokholt wist tegenover de politie niet zeker te zeggen, dat de heer Punt een groote geldsom bij zich had gehad. Wel meende hij, dat dit het geval was. omdat de heer Punt altijd veel geld bij zich droeg. Het spoorwegongeluk. De toestand van mej. de Boer en den jongen Roelfsema is bevredigend. Arme mollen! Nu de prijs der mollen velletjes weer omhoog gaat, wordt in Friesland weer veel jacht op deze dieren gemaakt. Daar uit de antwoorden aan de afdeelingen der Friesche Maat schappij van Landbouw duidelijk is gebleken, dat de meerderheid der boeren het nut der mollen niet inziet, is het verbod, mollen te vangen, door menigeen weer ingetrokken. Twistende gemeenten. Men meldt aan het Vad.De verhouding tus- schen de bewoners van Korte Aar en Aarlanderveen wordt voortdurend slech ter. De Korte Aarlanderveenders werden in Aarlanderveen met revolverschoten ontvangen. Zekere K. werd door een kogel in den hals getroffen. Deze werd te Leiden uit dit lichaamsdeel verwij derd. Gisterenavond trokken 20 Aarlan- derveeners met revolvers gewapend over de grens hunner gemeente, verbrijzelden de ruiten van een arbeiderswoning te Korte Aar, belegerden de bewoners en beschoten hen. Noodlottige nacht. Te Erica zijn gisteren de lijken opgehaald van den 32-jarigen Pomper en de dochter van F. J., alsmede te Barger-Oosterveen van den zoon der wed. Kracht. In den Kerstnacht zijn dus in die buurt zes per sonen verdronken. Rund op lio 1. Zaterdagavond begaf zich een ingezeten van Bergharen met een rund naar 't dorp schrijft de Geld. Aangekomen ter plaatse wist het zeer schrikachtige dier door het maken van een zijsprong aan zijn geleider te ontsnappen. In dolle vaart rende het in de tegen overgestelde richting van haar stal. Heggen, prikkeldraadversperringen, wa tervlakken, niets werd door haar ontzien Steeds verder ging het in de richting Hemen. Ter hoogte van de tolbrug aldaar werd het door den inmiddels gewaar- schuwden eigenaar opgewacht. Hier sprong het, tot zijn niet geringe verba zing, over een vrij hooge haag in zijn tuin, ging in den tegenovergestelden kant andermaal over een gelijke hoogte en plofte in de thans zeer diepe, daar langs stroomende wetering. Al zwemmende kon het den overkant •bereiken. Vandaar zette het den tocht verder, door water en moeras, naar de uitgestrekte vlakte het „schaar." De inmiddels ingevallen duisternis maakte de verdere jacht onmogelijk. Naar verluidt heeft het gedurende den nacht op verschillende plaatsen rondge zworven en zelfs in de gemeente Baten burg aan een en ander vernielingen toe gebracht. Zondagmorgen werd het echter weer in het dorp Hernen aangetroffen en heeft men tegen den middag met behulp van een natuurgenoote uit denzelfden stal de vluchtelinge naar huis weten te tronen. Sneeuw en storm. Vele stre ken van Engeland hebben Zaterdag te lijden gehad van hagel en sneéuwstormen. De Pennine Hills in Noord-Wales zijn met sneeuw bedekt en in het Peak- district in Derbyshire zijn sneeuwstormen gevolgd op hevige regen, storm en vorst. In Midden- en West-Perthshire ligt de sneeuw 10 a 15 c.M. hoog, zoodat het verkeer hier verbroken is en de arbeid buitenshuis moest worden gestaakt Zondagochtend heeft een stoomboot in de Tyne, die uit de koers was ge raakt door hagelbuien, het opleidings schip „Willeslv" aangevaren. Beide schepen werden zeer beschadigd. Dank zij de uitstekende orde, werden de 200 jóngens, die zich op het opleidingsschip bevonden, behouden aan land gebracht. Eergistemacht werden uit de richting van het Girdler lichtschip noodsignalen gehoord. De Southend reddingsboot kwam te hulp en vond in de nabijheid de stoomboot „Mona\ die het anker had uitgeworpen daar de tuigage geheel vernield was. Ook op het Kanaal hebben vele sche pen te lijden gehad van de hevige hagel buien. De Londensche stoomboot „Hamp- stead", die de haven van Dover is binnengeloopen, heeft veel averij daar door geleden. Acht jongens verlieten Zaterdagavond in een boot het opleidingschip „Indefa tigable" om de post naar wal te bren gen, maar zij konden den wal niet be reiken, door de hooge zee en den wind. Telkens werden zij teruggeslagen Na twee uur waren zij gedwongen zoo spoedig mogelijk ergens te landen, daar de boot half vol water was. Zij bereik ten Garston en werden daar opgenomen. Groote hongersnood. Er heerscht in de Japansche provinciën Ao- mori en Hokkaido een hongersnood, zóó verschrikkelijk als er sinds 1869 niet ge kend is. De oogst heeft niet een duizendste van de normale opbrengst opgeleverd en de vischvangst is eveneens zeer onbe langrijk geweest. De plaatselijke banken worden bestormd door de spaarders, die hun laatste penningen komen terughalen, duizenden menschen komen van gebrek om en vele ouders verkoopen hun doch ters aan handelaars in blanke slavinnen. Heeje troepen meisjes komen dagelijks te Tokio aan om naar het buitenland ver scheept te worden, voorzoo ver zij niet in de Josjiwara-wijk blijven. De regeering heeft 6 inillioen jen ter ondersteuning der behoeftige» gezonden, maar dit bedrag blijkt bij lange na niet voldoende. Groote verontwaardiging heerscht in het stedeken Lorient, in Frankrijk en dat wel over de ontdekking van grove misstanden in het stedelijk ziekenhuis. De directrice is ontslagen, omdat ge bleken is, dat zij den verpleegden het leven zeer onaangenaam maakte door overdreven strengheid, terwijl zij hun bovendien slecht en onvoldoende voedde. Aanleiding tot het ruchtbaar worden van deze verkeerde toestanden is de mis handeling geweest van een achtjarig patiëntje, die wegens een kleine overtre ding van het zaalreglement in een cel voor krankzinnigen afgeranseld en ge durende enkele uren zonder eenige klee ding aan, opgesloten gehouden werd. Toen de zaak in den gemeenteraad ter sprake kwam, deelde een der raads leden, die het opnam voor de directrice, mede, dat de eentgenooten van de leden van den raad van beheer de patiënten zonder eenige vergoeding linnengoed enz. te verstellen gaven. Deze mededeeling wekte in den raad en op de publieke tribune zulk een storm van verontwaardiging, dat besloten werd de zaak in handen van de Justitie te stellen. Twee brandvrije treinen loopen sedert kortjtusschen Londen en Windsor. Zij bestaan elk uit vier wagens, die voor eerste en derde klasse ingericht zijn. De wagens zijn geheel uit staal vervaardigd en hebben vloeren van asbest. Zij worden door middel van electriciteit verlicht. De treinen vormen vaste eenheden, zoodat de koppelingen in het gewene bedrijf niet los gemaakt behoeven te worden dit is door den overgang van de elect rische geleidingen van den eenen wagen naai den anderen van belang. De treeplank is het eenige houten deel aan den wagen, en dit is zoo klein gehouden, als vereenig- baar is met een gemakkelijk in- en uit stappen. Men neemt aan, dat de tree plank, wanneer toch nog een brand mocht uitbreken, die aldus alleen in de treeplank voedsel zou vinden, gemakkelijk afge slagen zou kunnen worden en aldus aan den brand een eind gemaakt zou zijn. De nieuwe Köpe nicker. Van het besluit voor den aanleg van een nieuwe spoorlijn var. Rome naar Napels heeft een handige oplichter ge bruik gemaakt zich eenige duizenden lire te verschaffen. Zoodra de tracée was vastgesteld, en maatregelen waren getroffen voor de noodigc onteigeningen, begaf deze Itali- aansche Köpenicker-kapitein zich naar de betrokken landeigenaars, aan wien hij zich voorstelde als de hoofdingenieur Marsico, door den Minister van openbare werken, belast met een nader onderzoek ter plaatse. Hij gaf den grondbezitters, die hun hoogen gast met de noodige onderscheiding behandelen, te verstaan, dat hij besloten had het bedrag, hun voor de onteigening toegewezen, te doen ver- hoogen. De heeren toonden zich zeer dankbaar, en toen Marsico na een dag of tien de streek verliet, was hij 200,000 lire rijker. Den volgenden dag kregen de grondbe zitters een brief uit Rome van de directie van de Staatsspoorwegen, onderteek end door den directeur-generaal Bianchi, waarin hun verzocht werd op een bepaal den dag te zijnen kantore te komen ter definitieve afsluiting der contracten. Toen de heeren zich daar echter op het aan gegeven uur vervoegden, bleek, dat zij het slachtoffer waren geworden van een brutale oplichterij, waarover zij ten slotte bovendien nog braaf werd uitgelachen. Jeugdige bandieten. „En kele dagen geleden kwam", zoo meldt een Belgisch blad. „juffrouw Houscaux, rentenierster te Gent, ruim 7 uur de Molenstr. door, toen zij door drie jonge bandieten aangepakt werd, waarvan een haar reticule afrukte, terwijl de anderen haar met een mes en een revolver be dreigden. Vervolgens iiepen allen weg." Op het hulpgeschrei der bestolene, kwa men voorbijgangers toegesneld, die de vluchtelingen nazetten. Een der jonge rekels werd aangehouden, en naar het politiebureau gebracht. De 13-jarige ver klapte, dat zij een bende van 24 leden vormden, allen het kwartier der Brug straat bewonend, en waarvan de oudste 14 jaar was. Er waren drie groepen die elk een kapitein hadden. Zij traden im mer op drie plaatsen tegelijk op. Voor zij op roof uitgingen, werden acht briefjes in een pet geworpen, zeven met een kruis, en een met een nul geteekend. De nul moest handelend optreden. Twee andere luitenants bleven bij den aanval ler, terwijl de anderen van verre de wacht hielden. De jongen voegde er nog bij, dat de leden der bende zochten be roemd te worden, gelijk de bende Bon- not, wier heldendaden zij eens in de cinema hadden gezien. Twee der bendeleden, waarvan de ouders verklaarden, dat zij niets meer over hunne jongens te zeggen hadden, werden naar de verbeteringschool van Moll gezonden. Het onderzoek duurt voort, en denkelijk zullen nog andere roovers in de toekomst den weg dei- ballingschap en laat ons hopen der beterschap, ingaan.'' Zestigduizend francs verslonden door veldmuizen. Een oude vrouw uitExmes (Frankrijk) die haar fortuin wilde beveiligen voor dieven, stopte zestig bankbiljetten van duizend francs in een pot, en begroef den schat in een veld. Dezer dagen bemerkte de vrouw, dat de aarde op die plaats geheel omgewoeld waszij groef ijlings den pot op, die echter niets meer bevatte dan een hoop papiersnippers. Haar geheele schat was door veldmuizen vernield. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Op reis of Oudejaarsavondstemming. Wij zien de jaren vlien, Wij tellen haast veertien. Wat gaat de tijd toch vlug! Komt nimmer meer terug, Wie merkt dal tot zijn spijt? Wie is daarom verblijd? Wie is daardoor verschrikt? Wie is daardoor verkwikt? Het ligt er zeker aan, Hoe dat de zaken staan. Waar dat de mensch op bouwt, Hoe 't leven wordt beschouwd In 't licht der-eeuwigheid, Of enkel voor den tijd. Of men heeft, hooge vlucht Als Arends in de lucht, Of in de aarde wroet Gelijk een molle doel Waar ligt zijn element. Waar hij zichzelf voor kent, Verzegeld door Gods Geest Of 't eigendom van 't beest, Herboren naar Gods beeld En of de Hemel streelt, Of dat hij als rebel Moet schrikken voor de hel, In 'tkort gaa t iedereen Naar één dier plaatsen heen, .Misschien na korten tijd Voor d' eeuwigheid bereid. Klinkt liet aan een of ander station in een of ander j'aar uitstappen, terwijl de trein den tijd rusteloos doorstoomt, zoo zijt gij, o mensch Gods, in hel be ter vaderland, hebt gij uw doel bereikt, zijt gij de moeiten der pelgrimsreis to boven, gij zult dan rusten in uw graf en opstaan in uw lot. in het laatst dei- dagen, waarna geen tijd meer wezen zal. Een knuis met bloemen ware misschien op zoo een graf niet misplaatst, schrikt dus niet, maar zingt, liever: Het zal zoo lang niet eens meer duren. De tijd kort al gedurig af, Door 'tsnel verloopen van de uren, Totdat ik rust in 't stille graf. Het blijft toch waar: Hoe meer ston den, hoe meer zonden, hoe meer dagen, hoe meer plagen en al kan niet van ieder gezegd, liij stierf oud en der dagen zat, het zou daarom toch kunnen zijn Mei dagen vol". Elk kort leven is geen be wijs van minder gunstige beschikking, ook wordt men met den dood niet doel- en werkeloos. Intusschen zoo lang gij op reis zijt, wees een werkzaam wereldbur ger, eisc-li op elk terrein des levens alle's op voor uw Hemelschen Koning, door Wien gij als Zijn onderdaan voor een wijle op deze aarde geplaatst zijt. Voorts past het ieder om Christen te zijn in huis. school, kerk, maatschappij en staat. Maak u beminnelijk voor uw medereizigers en reis zooveel mogelijk eerste klas, maar daarmee zijn wij niet uit het gedrang, want liet slechte gezelschap zit binnen in ons. De oude en de nieuwe mensch tezamen op reis! Hoe kan dat. harmo nieeren? Dat doet immers zuchten: ,,lk ellendig mensch". Voorts blijft er in de levenservaring en in het Goddelijk we reldbestuur veel duister en raadselach tig, en gevoelt men zich hier niet te huis, zingt dan: Ik hen eenvreemdeling hier op aard. Laat Uw gehoon op reis mij niet ontbreken. Bezit alles als niet bezittende, al dit tijdelijke beschouwende als bijzaken, als reisbehoeften en speelgoed op de reis naar de eeuwige bestemming, evenwel be denkende, dat al dit tijdelijke in verband staat niet liet eeuwige. Ten. slotte, o dat er minder den indruk gegeven werd, als of een Christen met looden schoenen naar den Hemel reist. God heeft toch voor de kern der menschheid een stad der ruste bereid! Verblijdt u dan in de hope, dat zal de veeltijds maar al te sombere oude- jaarsavondstemming verhelderen, de on- geloovigen tot nadenken brengen, de aard- mollen, de aardsgezinde menschen tot ja- Toerschheid en besef hunner armoede bren gen, en de zwakgeloovigen tot bescha ming. Getuigt dan, o zelfbewuste Chris ten, ook op oudejaarsdag, ja ik zou haast zeggen te pas en te onpas, van uw rust en blijde verwachting, ook al vliegt de tijd met verbijsterende snelheid voort, want de wereld wordt bij al de drukte des levens door misplaatste levenslust al meer en meer levensmoe. Nog eens, ge tuigt daartegen, (loet zien dat dit moet noch mag. God stelt voor iedereen een weg open, die uitnemender is. JOB WISSE Mz. Biggekerke. Chris to phi lus, het bekende jaar boekje van het Ned. Jongelings verbond, en de Zak kal en der een niet minder bekende uitgave van het zelfde verbond, zijn er weer. We hebben „Christophilus" eens door gebladerd en den indruk gekregen, dat het boekske weer met groote zorg is samengesteld. Het bevat een schat van lectuur, goed verzorgde statistieken, adressen en allerlei andere gegevens. leder Bondslid schaffe het zich aan. De handige Zakkalender is eveneens ffink bewerkt. Men vindt er bijna van alles in Men raadplege, beware en ver spreide het boekje, 't Is een uitnemend propagandamiddel, dat bijna niets kost VLISSINGEN. De nachtboot „Oranje- Nassau" bracht hedenmorgen alhier een Amerikaansche post aan, bestaande uit 950 postzakken. Ze werden in 5 post- rijtuigen ondergebracht. SOEST. Onbekend gebleven daders heb ben getracht in te breken in het kerk gebouw der Gereformeerde Kerk. De voor deur, evenals de consistorie waren be schadigd door inbrekerswerktuigen. I)e po litie onderzoekt de zaak. NEW-YORK. Engeland en Duitschland hebben de Portugeesehe bezitting Angola in Afrika voor een bedrag van 10 mil- lioen dollar aangekocht. Beide genoemde landen zullen ze verdeelen. Angola ligt aan de Westkust van Zuid- Afrika, ten Zuiden van de Belgische Kongokolonie. ELDING. In den afgefoopen naclil heb ben roovers te Alarese ingebroken in de dienstkamer van het station. Ze hebben een brandkast met 6000 mark meegeno- Inen. BERLIJN. De sneeuwval blijft aanbon den. De hoeveelheid sneeuw wordt op 20000000 kubieke meier geschat. Het ver keer ondervindt groote ver!raging. Alleen door kracht voortgedreven voertuigen kun non zich voortbewegen. Er zijn 10000 ar beiders aan liet opruimingswerk gesteld. Goes. De directeur van bet. postkan toor brengt ter kennis, dat liet aantal bestellingen op 1 en 2 Januari 1914 zal worden beperkt tot 3, en op 3 Januari a.s. tot 4 bestellingen. Lijst van de aan het postkantoor te Goes bezorgde brieven en briefkaarten, welke wegens onbekendheid van de ge adresseerden gedurende de 2e helft der maand December 1913 niet zijn kunnen worden uitgereikt. Brieven Binnenland. M. v. Tiggelen, Amsterdam. Serooskerke (W.) Hedenmiddag werd door de Landbouwvereeniging aanbesteed de levering van 141100 K.G. 15 pCt. superfosfaat, levering franco op den wa gen te-Middelburg en te Veere. De lew ring werd gegund aan den Zeeuwschen Veevoeder en Kunstmesthandel te Mid delburg voor fl.97 de 100 K.G. Verder werd ingeschreven door P. J. Scheele, G. Dees, A. Hamelink, allen Neuzen. J. Kostense, Krumingen, Moreels le Gent, Eversdijk te Biezelinge, Van Aardenne, Dordrecht, resp. f2, 1' 1.98, f1970. f2.02, f2.02, f2.02, f2.22. OOSTBURG, 31 December 1913. Oude Tarwe f a f nieuwe Tarwe f9.— a f 10.25, Rogge f6.50 a f6.75, nieuwe Wintergerst f 9.50 a f 10.10, Zomergerst f 9.50 a f9.75, nieuwe Haver 17.25 a f7.75, Kookerwten f 10.a f 11.Voererwten f 0.a f 0.—, Paardeboonen f9.25 a f9.50 alles per H.L. J. Janse en Echtg., Schilder. G. Janse en Echtg., Schilder. F. Kodde en Echtg., Bode. A. Bimmel en Echtg., Kleermaker. J. van den Driest en Echtg.. Leurder der Automaat L. Franeke en Echtg., Slager. J. J. Sturm en Echtg., Schoen- en Gareel maker. Jac. Maljers Senior. C. J. Maljers en Echtg., Winkelier. D. W. Overweg en Echtg., Timmerman. P. Westerbeke en Echtg., Gem.-Véldw. F. Maljers Cz. en Echtg., Brievengaarder. J. Kwekkeboom en Echtg., Molenaar. J. de Visser en Echtg., Burgemeester. P. Coppoolse en Echtg., Bode. C. Zachariasse, Kleermaker. C. Kerkhove en Echtg.. Commissionair. A. Kerkhove, Handelaar. P. Wisse Cz. en Echtg.. Hulpbode. F. Jongepier en Echtg., Schoenmaker en Zaadhandel. S. ran Eenennaam, oud-Burgemeester. H. Kraam er, Gemeentebode en Echtg. J. Buijs Az., Gemeente-Ontvanger en Echtg. P. J. Kraamer en Echtgenoote. L. Meerman, Winkelier. P. J. Kouseihaker en Echtg., Brieveng. L. v. Eenennaam Sz., Broodbakker. J. Kraamer en Echtg..- Winkelier. I. Boone en Echtg. C. Kraanier Jz. en Echtg., Bakker. .1. Bliek en Echtg., Bakker. Jac. Vogel en Echtg., Vischhandel. L. Kraamer Jz. en Echtg. Caféhouder. J. Snoep en Echtg., Molenaar. .1. I). Kousemaker en Echtg., Slager. Gebrs. Meerman, Scheepstimmerlieden. P. Boone Pz. Sr. en Echtg., Landbouwer. I'. Verburg, Molenaar. Wed. W. Minderhoud. A. Tavenier, Mr. Straatmaker. Wed. F. Staal en Kinderen. A. in 't Anker Wz. P. Fraanje Jz., Handelsagent. A. Goed bloed Mz. J. J. Hollebrands. Q. Zweedijk. K. Zachariasse en Echtg., Crieerder. W. Corbijn en Echtg., Café Wilhehnina. M. Kleinepier en Echtg., Slachter ea Crieerder. II. Brasser Gz. eii Echtg., Winkelier, Graan- en Meelhandcl. J. Dekker Wz. en Echtgenoote, Bode. J. Janse, Schilder. A. Brasser en Echtg., -Molenaar. S. Koets en Echtg., Sleper en Rietdekker. C. Dingemanse, Commissionair. K. Wielemaker en Echtg., H. d. Chr. Sch. J. Blok Jz. .1. Rlok Az., Rentenier. .1. Rottier Lz„ Mr. Bakker. Corn. Karelse Md., Winkeliers tea-. J. de Krijger en Eclitg., Mr. Bakker. Wed. Karelse, Winkelierster. G. v. d. Sande en Echtg., Mr. Timmerman. M. Smit en Echtg., Mr. Schoenmaker. .1. de Muijnck en Echtg., Mr. Timmerman. A. .1. de Muijnck, Gemeentebouwni. Job Bras en Echtg., Arbeider. .1. Minderhoud Pz. en Kinderen, Rentenier. A. Karelse Cz., Aannemer. C. Zweemer Pz., in Goud en Zilver. 1. de Mujynck Az., Mr. Schilder. AV. Davidse en Echtg. J. Barbier en Eclitg. W. C. Harentsen, Boekhandel. B. Bastiaanse, Winkelier. C. M. Douw, Boekhandel. Jac. van Driel, in Teer en Carbolineum. Wed. Jac. van GilstDen Hartigh, Win kelierster. H. M. Haringnian, Winkelier. C. Iloogerheide, Koopman. C. Iloogerheide Cz., Kleermaker en Barbier. J. Janse Pz., Kleermaker. M. J. Karman, Winkelier. L. H. Kievit, Timmerman en Metselaar. P. J. Kievit, Slager en Mandenmaker. A. Kramer, Koster der Geref. Kerk. J. J. de Krijger. Kleermaker en Barbier. H. de Looff. p. f. J. C. de Mul, Motordienst Rotterd. Dordt en Zierikzee. J. C. Nieuwdorp, Schilder. M. Noordijke, Notaris. Wed. M. IC van Schaik, Winkelierster. J. Schippers, Kleermaker en Barbier. A. Schuit, Timmerman en Winkelier. J. Slotema en Eclitg., Hoofd der Chr. Soh. Mare. de liegt en Echtg'. J. L. Stols, Timmerman. G. Versluis en Echtg. A. Verburg Mz., Slager en Rietdekker. Jac. Vink, Broodbakker en Winkelier. Jac. van der Weele en Eclitg., Winkelier. C. v. d. Weele Thz., Handel in Rijwielen. P. van der Weele Anthz., Koopman. C. J. van der Weele, in Ijzerwaren. D. Wilderom, in Manufacturen en Con fectie. A. de Wit Cz.. Winkelier. Wed. D. van der ZwartBoone, Winke lierster. J. P. Adiiaansen, Gem.-Veldwachter, J. P. Almekinders, Wagenmaker. J. Schoonenboom, Timmerman. W. do Pagter en Vrouw, Fruithandelaar. L. Minanus, Timmerman. A. M. Brouwer, Stoombakkerij. P. Janse, Timmerman. S. Akkerdans, Smid, G. Provoost, Bode. L. Louwerse, Landbouwer. P. Louws en Eclitg., Slager. Jac. Lous. Slager. P. van Keulen en Echtg., Schoenmaker. A. Provoast Az. en Echtg., Kleermaker. Wed. W. de Voogd, Winkelierster. W. de Voogd Wz. I. Verstraaten en Echtg.. Koopman. C. Louwerse, Veescheerder. L. Passenier en Echtg., Molenaar. L. Roelse en Echtg., Bode. J. de Muijnck. J. de Jager, Air. Smid, A. Dourleijn en Echtg., Vrachtrijder. van Slooten en Echtg., Bode. W. Kestoloo en Echts.. Air. Smid.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2