Telegrammen. Afloop verkoopingen aanbestedingen, enz. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Burgerlijke Stand. Telegrafisch. Weerbericht. Marktberichten. ÉpkfpFijzBD m Tarwe, Olie en Suiker. heer J. J. Mol en tot lid van de Com missie van toezicht en beheer van de gasfabriek „Oosteinde" de heer J. J. Mol en tot diens plaatsvervanger de heer C. Bal. Serooskerke (W.Gisteravond werd het Vereenigingsgebouw alhier in gebruik genomen. Nadat door den voorz. der vereeniging „Samenwerking" Ds. Müller, de verg. met gebed geodend was, en door hem een openingswoord gesproken was, las de secr., de heer P. de Visser, de notulen, waaruit wij de wordingsge schiedenis van het lokaal te hooren kregen. Nadat een huishoudelijk regle ment was vastgesteld en medegedeeld was, dat liefhebbers voor concierge zich bij het bestuur moeten aanmelden, werd besloten aan de familie Tak telegrafisch een dankbetuiging te zenden voor het afstaan van het lokaal Rehoboth, gedu rende haar verblijf te Serooskerke, van welke welwillendheid door menige ver eeniging alhier, een ruim gebruik is ge maakt. De verg. werd door den voorz. met dankzegging gesloten Westkapelle. Toen gisterenmiddag de vrachtwagens van P. de K. en L. K. van 't station alhier afreden, sloegen de paarden van den achtersten wagen van P. de K. op hol. Toen de voerman van den voorsten wagen de hollende paarden wilde laten passeeren, wat hem niet ge lukte door de smalheid van den weg, liepen de paarden van L. de K. zoo hard tegen den wagen van L. K. aan, dat de voerman van den wagen en in de sloot geslingerd werd. Door het breken van disselboom en strengen stonden de hollende paarden, waarvan één "een lichte blessuur had, spoedig stil. De voerman was ongedeerd. De voerman van den voorsten wagen, wiens paarden spoedig stil stonden, kwam er met een nat pak en een paar schram men aan de beenen gelukkig af. Het ongeval liep betrekkelijk goed af, daar er op den voorsten wagen zes per sonen zaten. Nieuw en St. loosland. Gisterenmiddag hield de gemeenteraad een openbare vergadering onder voorzitterschap van den heer A. van Waarde, burgemeester. Tegenwoordig waren alle leden. De voor zitter deelde mede dat van Gedeputeer de Staten bericht was ingekomen, dat zij de regeling inzake de bijdragen van de gemeente-ambtenaren voor -eigen we duwen- en weezenpensioen, alsmede voor inkoop van vroegere diensten, niet goed keuren. De raad besloot daarop met 6 stemmen voor, 1 tegen (die van den voorzitter) in beroep te gaan bij de Koningin. Besloten werd thans om de onderwij zers belast met het geven van herhalings- onderwijs niet te doen deelen, in de door den raad in zijn vorige vergadering vast gestelde regeling voor de pensioenen der gemeenteambtenaren. Een instructie voor een nieuwen gemeentewerker werd vast gesteld en besloten daarvoor een oproep te deen op een belooning van f 110 's jaars. Geref. Kerken. Beroepen te Stellendam, J. "Waterink, cand. te Schoonoord. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Sneek, L. de Brayne te Bunschoten en R. E. Sluiter te 'Murmer- woude. Bedankt voor 's Gravendeel, door L de Bruyne te. Bunschoten. Goes. H a n d e 1 s o n d e r w ij s. Giste ren vestigden wij reeds de aandacht op de aankondiging betreffende den eerstdaags te openen drie-jarigen cursus voor itandetsond e r w iji s, Met vrijmoedig heid durven wij dezen cursus in don steun van allen, die voor Handelsonderwijis voelen, aan te bevelen, te meer waar Middelburg ons leerde, welke goede vruch ten dit kan dragen. Men behoeft nielt bepaald in alles ingewijd te zijn, óm te weten, wat daar al verricht is onder de energieke leiding van den heer J. H. Blum, den bekenden voorman op oncierwijlsge- bied. Welnu, Goes krijgt ook haai- cursus voor Handelsonderwijs. Op 15 Januari reeds. Op initiatief van de Vereeniging „Han delsbelangen" alhier werd ten vorigen jare opgericht een Vereeniging voor Handels onderwijs, welke Vereeniging zich ten doel stelde de oprichting van een drie-jarigen cursus voor Handelsonderwijis. Reeds lang toch was de behoefte ge voeld aan'een onderwijsinrichting, welke jongelieden, die niet in de gelegenheid zijn een Ho-ogere Burgerschool te bezoe ken, zou kunnen opleiden voor den han del of tot eenige betrekking, waarvoor meer kennis wordt vereischt dan het ge woon lajger onderwijs geven kan. Jonge lieden, die het larger onderwijs met vrucht hebben gevolgd, moehen noodzakelijk een verdere opleiding genieten, willen zij wer kelijk bruikbare krachten worden voor den handel. Ieder zakenman, hetzij hij perso neel behoeft voor kantoor, winkel of ma gazijn, zal meermalen de noodzakelijkheid van een breedere opleiding voor zijn per soneel hebben gevoeld. En hoevelen zou den op latereo leeftijd een betere positie hebben kunnen veroveren, indien zij na het verlaten van de lagere school, nog een drietal jaren -gedurende de avonduren van een speciale opleidingsinrichting had den kunnen genieten. We hebben daarom het streven van genoemde vereeniging van den beginne, als zijnde zeer lofwaardig, met belang stelling gadegeslagen. En we vertrouwen, dat velen met genoegen van het welsla gen. der plannen hebben kennis genomen. Doch alleen daarmede is de Vereeniging voor Handelsonderwijs niet gered. Een zware taak wacht haar nog. De finan- ciëele kwestie is niet de eenvoudigste. Voor de oprichting en instandhouding van den cursus worden zware finantiëele of fers geëischt. Gemeente, Provincie en Rijk zullen weliswaar hun aandeel dragen, doch dit alles is nog niet voldoende. Too- nen nu de Goesenaren, dat zij dezen arbeid waarlijk op prijs stellen. We maken ons niet ongerust, of het geld zal er wel komen. Ieder moet dat gene, wat in een sinds langen tijd gevoelde behoefte voorziet, sympathiek gezind zijn. Uit de advertentie heeft men kunnen zien, wat deze nieuwe cursus biedt voor het luttele bedrag van f 15 per cursus jaar. Men krijgt er onderwijs voor in Lezen, Ned. Taal en Correspondentie, Handels- aardrijkskunde, Boekhouden, Handelsreke- nen, Stenografie, Mac-hineschrijven, Alge- meene Handelskennis en Staathuishoud kunde en in drie moderne talen. Het bestuur van de Ver. voor Handels onderwijs bestaat uit de volgende hee- ren: A. S. J. Dekker, voorzitter, D. D. v. d. Bout, L. van Bruggen, W. S. Du- vekot, D. Fransen vande Putte, S. A. Leopold, J. H. Rhoen, Mr. J. de Witt Hamer, Jos. Witkam, en P. Oosterbaan, secretaris. Geslaagd te 's Gravenhage voor acte Staatsinrichting M.O. de heer S. Krom- sigt, van Amsterdam. Ds. Biebëricher te Heerlen heeft voor de daar te bouwen protestantsche school dezer dagen f2000 ontvangen on der letter X IJ, Limburg. Aan de bc- noodigde f 20000 ontbreekt thans nog slechts f3500. op Eersten en Tweeden Kerstdag, op Zuid- en Noord-Beveland Baarland, 9.30 en 2 u. ds. Meloen. Biezelinge, 9 u. ds. v. d. Bergen, 2 u. ds. de Vries van Goes. Borsselen, 9.30 u. ds. Elenbaas, 2 u. ds. Warners. Vrijdag 5 u. Kerstfeest. Vrijdag 5 uur Kei"stfeest. Cats, 9.30 en 2 u. ds. Moerman. Colijnsplaat, 9.30 en 2 u. ds. Feijkes. Cortgene, 9.3Q en 2 u. ds. Lijsen. Driewegen, 2 u. ds. v. d. Waal. Ellewoutsdijk, 9.30 en 2 u. ds. "Bins, 's Gravenpolder, 9.30 en 2 u. ds. Gerrit sen. Hansweert, 9.30 en 2.30 u. dhr. Lensvelt. Heiinkenszand, 9.30 u. ds. Warners, 2 u. ds. Elenbaas. Vrijdag 9 en 2 u. ds. de Voogd, 's H. Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche. 's H. Arendskerke, 9.30 en 2 u. ds. de Voogd. 's H. Hendrikskinderen, 9.30 en 2 u. ds. Steenkamer. 's Heerenhoek, 9 en 1.30 u. ds. Ruinink, 5 u. Kerstfeest bewaarschool Niauw- dorp. .Vrijdag 9 u. ds. Buinink, 5 u. Kerstfeest 's Heerenhoek. Hoedekenskerke, 9..30 en 2 u. ds'. v. Éssen. Ierseke, 9.30, 2 en 5.30 u. ds. Kijne. Kamperland, 9 en 2 u. ds. Van Veen. Vrijjdag 9 u. ds. van Veen, 5 .u. Kerst feest. Kapelle, 9 en 2 u. ds. Schmidt. Kattendijke, 9.30 en 2 u. ds. Andreae. Kloetinge, 9.30 en 2 u. ds. Meloen. Vrijdag 9.30 ds. Meloen. Krabbendrjke, 9 en 2 u. ds. Muller. Vrijdag 9.30 u. ds. Muller. Kruiningen, 9.30 en 2 u. ds. Willemse. Nisse, 9.30 en 2 u. ds. Pont. Oudelande, 9.30 en 2 u. ds. Kloek. Ovezand, 9.30 u. ds. v. d. Waal. Vrijdag 9.30 u. ds. v. Waal. Rilland-Bath, 9 en 2 u. ds. Visser. Vrijdag Kerstfeest. Schore, 9.30 en 2 u. ds. Krijkamp. Waarde, 9.30 en 2 u. ds. E. V. J. Japchen. Vrijdag 5 u. Kerstfeest. Wemeldinge, 9.30 en 1.30 u. ds. Drost. Wilhelminadorp, 9.30 u. ds. Boissevain. Vrijklag ds. Boissevain. Wissenkerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Linde. Wolfaartsdijk, 9 en 2 u. ds. Stegenga. Op Walcheren Aagteïferke, 9.30 en 2 u. ds. Seulijln. Arnemuiden, 9 en 2 u. ds. Pott. Vrijdag 9.30 u. ds. Pott. Biggekerke, 9.30 u. ds. Schuurman» Stek- Stekhoven. Vrijdag 6 uur Kerstfeest. Domburg, 9.30 en 2 n. ds. Koldewijn. Gapinge, 9.30 en 2 u. ds. Mans. Vrijdagavond Kerstfeest. Grijpskerke, 9.30 en 6 u. ds. van Selms. Vrijdag geen dienst. Kleverskerke, 9.30 en 2 u. ds.Semmelinik. Koudekerke, 9.30 en 2 u. ds. Postma. Vrijdag 9.30 u. ds. Postma. Meliskerke, .930 u ds,. Reus. Nieuw- en St. Joosland, 9.30 en 2 u. ds. Locher. Oostkapelle, 9.30 en 2 u. ds. Lau ranse. Vrijdag 9.30 u. ds. Laurense. Ritthem, 9.30 u. ds. Kiehl,, 6 u. Kerstfeest. Vrijdag 9.30 u. ds. Kiehl. Serooskerke, 9.30 en 2 u. ds. Muller. Vrijdag 6 u. Kerstfeest. St. Laurens, 9.30 en 2 u. ds. Van 'tliof. Vrijdagavond Kerstfeest O.- en W .-Souburg, 9.30 u. ds. Terneden, 6 ds. Talma. Vrijdag Kerstfeest Zondagsschool. Veere, 9.30 en 2 u. dr. Weyland. I VrouwepoJder, 9,30 u. da Kroese. Westkapelle, 2 u. ds. Reus. 't Zand, 9.30 u. ds. van Empel, 6 u. ds. Tjehbes. Zoutelande, 9.30 en 2 u. ds. De Wijk. Ongelukken. Te Amsterdam zijki een vrouw, haar 16-jarige dochter en een 6-jarig kleinkind tengevolge van gasont- snapping bewusteloos in haar woning aan getroffen. Het drietal is naar het gasthuis vervoerd. Te Helmond is een lantaarn opsteker door de duisternis misleid te water geraakt en verdronken. Beklemd geraakt. Zaterdag avond is te Asten, in de fabriek van torenuurwerken van den heer Eijisbouts, cte werkman Th. Poulissen tusschen een riem en een riemschijf beklemd geraakt. Hij werd verschillende malen mee rond geslingerd. Zwaarin- en uitwendig ge kwetst is hij naar het gasthuis gebracht. Ernstige brandwonden. De echtgenoote van den heer M. H. H., krui denier in de Balthazar Floriszstraat, te Amsterdam, had Zondagmiddag de on voorzichtigheid met een brandende kaars in de nabijheid te komen van een groote bus met petroleum, die zich in een gan getje achter de winkel bevond. De petro leum ontvlamde en het vuur deelde zich mede aan de kleeren van de vrouw; ook de winkelvoorraad geraakte in brand. De vrouw Jiep brandende naar de achterka mer, die ook door het vuur werd aange tast. De hoer II. trachtte zijn vrouw te redden, waarbij hij zelf lichte brandwon den opliep. Eenige menschen van buiten hadden inmiddels de deur opengebroken en de vrouw hulp verleend. Deze had echter reeds zulke "hevige brandwonden verkregen, dat zij naar het WilheLmina- gasthuis moest worden vervoerd. De brandweer, die intusschen was aangerukt slaagde er vrij spoedig in het vuur te hlusschen. De gang en de achterkamer zijln uitgebrand. Geen brandstichter. De .,0. H. Crt." meldt, dat de milicien. G., ver dacht den brand in de kazerne te Haar lem te hebben aangestoken, geheel on schuldig aan dit feit is. Het hem afge nomen verhoor door de militaire com missie had met de brandstichting niets te maken en betrof alleen een gewone politiezaak. G. bevindt zich trouwens al weer op vrije voeten. Verschrikkelijk. Een genees heer uit Liverpool is dezer dagen op afschuwelijke wijze in den trein om het leven gekomen. Hij gevoelde zich niet goed en opende het raampje om wat fris- sche lucht in te ademen. Waarschijnlijk heeft hij zich te ver naar buiten gebogen, toevallig stond een portier open van een trein die van den anderen kant kwam, zoodat zijn hoofd daarmede in aanraking kwam en zijn schedel verbrijzeld werd. Hij zakte ineen voor de voeten zijner verschrikte medepassagiers, die onmiddel lijk aan de noodrem trokken. Plundering. De mailtrein van Pesjawar naar Calcutta is biji Nosjera, een station in het. N. W. van Britsch Indië door roovers tot staan gebracht en gedeeltelijk geplun derd. De roovers, die den machinist en den stoker hebben doodgeschoten, werden bij de plundering verrast door inlandsche troepen, en sloegen op de vlucht. Hun buit moet niettemin van groote waarde zijn. MIDDELBURG. Hedenmiddag is te Mid delburg' op 61-jarigen leeftijd overleden de heer P. W. H. de Kan, lid der Kassiers firma Van de Kreke, de Kan en Co<. De overledene was nu of vroeger bestuurs lid van verschillende vereenigingen, o.a. van Uit het VolkVoor het Volk en van het Dep. Midd. van het „Nut". ZWQLLE. De Rechtbank veroordeelde R., oud-burgemeester van Doornspijk, tot 1 maand gevangenisstraf. De eisch was 3 maanden. GRAVE. Annie Pascal is uit het Rijks- krankzinnigengesticht weten te ontsnap pen, doch kort daarna achterhaald en teruggeleid. AMSTERDAM. De toestand van de vrouw, die onder vergiftigingsverschijnse len in het gasthuis is opgenomen, is nog ernstig. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. Men weet niet of men met opzet dan wel met een ongeluk te doen heeft. 's GRAVENHAGE. Hedenmiddag is voor alle bakkerijen de staking geprocla meerd; de staking omvat 100 gezellen. De rechtbank bevestigde heden het ver- stekvonnis, waarbij J. J. te Middelburg wegens verzet tegen de politie werd ver oordeeld tot een maand gevangenisstraf. Heden morgen werden voor genoemde rechtbank drie zaken in het openbaar behandeld. Ten eerste die tegen A. S., J. v. d. B., S. B. V. en. L. F. K., allen te Axel, die op 24 November, toen dc maréchaussees O. J. de Backere en P. Lievense, den zoon van v. d. B. uit het café van den eersten beklaagde wilde verwijderen, toen deze, zooals Vrijdag reeds bleek, zich daar onbehoorlijk gedroeg, zich daartegen verzetten, zoodat eerst toen. meer hulp was komen opdagen v. d. B. Jr. kon worden gearresteerd. De beklaagden ontkenden het hun ten laste gelegde en S. zeide, dat v. d. B. zich niet onbehoorlijk gedroeg. De beide genoemde politiemannen en ook de brigadier C. van Tichelt en de maréchaussee L. de Doelder verklaarden echter pertinent, dat het viertal zich ver zet heeft. Nog werd gehoord de gemeente veldwachter A. Olieslager, die wel in het café was. doch die door de groote op loop van menschen het verzet niet heeft gezien, doch ook niet kon verklaren, dat het niet heeft plaats gehad. De eisch luid de voor ieder een maand gevangenisstraf. De volgende beklaagde M. de V., echt genoote van D. H. te Sluiskil, werd ten laste gelegd, dat zij haar buurman, den smid A. Waijenberg, toen deze haar wil de beletten natte baalzakken op de haag tusschen hunne perceelen op te hangen, bij den baard te hebben getrokken. \V. verklaarde, dat het hem pijn hacl gedaan, terwijl zijn vrouw de mishandeling ook gezien heeft, en verklaarde, dat toen haar man later zijn baard uitkamde er vele losse haren medekwamen. Bekl., die bleek niet op haar mondje gevallen te zijn, zeide o. a., dat zij niet gevoeld had of het pijn deed, en dat W. haar eerst met een zak sloeg. Eisch f 10 of 10 dagen. De laatste zaak was die tegen M. v. S., die niet verschenen was en tegen wien wegens het slaan met een emmer op den Rijksveldwachter P. Buteijn te Wemel dinge en het beledigen van dezen ambte naar, toen deze hem wegens een overtre ding der visscherijwet wilde bekeuren, een maand gevangenisstraf werd geëischt. Uitspraak in alle zaken 6 Januari. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Dinsdag, werd door bovenge noemde rechtbank bekrachtigd het verstek- vonnis d.d. 6 Juni 1.1., waarbij J. J., 26 j., sjouwerman te Middelbrug, wegens we- derspannigheid werd veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. Het 0. M. bij den Hoogen Raad heeft gisteren conclusie genomen in zake de cassatieberoepen van J. T., koopman te Goes, door de recht bank te Middelburg veroordeeld tot 2 boe ten van 5 gulden of tweemaal 2 dagen hechtenis wegens het verkoopen en af leveren van een premiebewijis van Lo tisico, zijinde een aandeel in een loterij tot het aanleggen waarvan de vereischte toestemming niet is verleend. Tot cassatie was gepleit op grond lo. dat een missive van den secretaris generaal namens den minister van justi tie, welke missive deel uitmaakte van. het dossier in eersten aanleg, niet naar de griffie van de rechtbank, die in appèl van de zaak kennis nam, was overgezon den; 2o. dat niet zou zijh bewezen het ten laste gelegde, dat beklaagde het feit pleegde als hoofdagent van Lotisico; 3o. dat ten onrechte was ten laste gelegd en bewezen verklaard, dat Lotisico was gevestigd als maatschappij tot exploitatie van het administratiekantoor Haigton en Co. Adv.-gen. mr. Rosier achtte het derde middel gegrond en wees er ambtshalve op, dat recht is gedaan op onwettig bewijs. Hij concludeerde tot vernietiging van het vonnis en verwijding der zaak naar het gerechtshof te 's Gravenhage. AXEL. Ondertrouwd: 4, Jacobus Reinier Harms, 26 j. jm. en Rachel Scheele, 21 j. jd.11, Cornelis Johannes Reminsen, 22 j. jm. en Pieternella Maria Jansen, 21 j. jd. Getróuwd: 4, Andries Cornelis van Es pen, 23 j. jm. en .Johanna Rouw, 22 j. jd.; Marinus Roose, 24 j. jm. en Maria Wolfert, 23 j. jd. 11, Jozias Pieter Smies, 23 j. jm. en Dirkje Boer, 23 j. jd. Geboren: 3, Cornelia Catharina, d. v. Jan Frederik den Doelder en Neeltje Mag- dalena Klaassen 7, Levinus Cornelis Hen drik, z. v. Frans Overdulve en Elisa beth Scheele; 8, Janna Maria, d. v. PieteT Verstraten en Geertrui Riemens; 12, Ca rolina Jerina, d. v. Willem Wissink en Maatje Francoise de Jonge; 15, Jozias Abraham, z. v. Cornelis van de Wege en Sara Cornelia van de Velde. Overleden: 9, Petros Franciscus Josep- hus Marie, 11 m., z. v. Cyrillus Vlassen- root en- Clementina Pierssens. TERNEUZEN. Huwelijksaangiften. 19, Machiel Jacobs, 25 j. jm. en Neeltje Pie ternella Verbrogge, '23 j. jd.Franciscus Josephus Jacobs 33 j. jm. en Regjna EngeJjna Spdetael. '28 j. jd.Jacob Jacobus Cornelis van Sprang 24 j, jm. en Con- stantia Jozina Apodlonia de Smidt, 24 j, jd. Huw. voltrekking: 18, Jacobus de Jongie, 19 j,. jm. en Luxuesia 't Gilde 18 j. jd. Geboorten: 15, Sophia Suzanna, d.v. Jan Dieleman en Elisabeth Loef. 16, Adriaan z.v. Adriaan Florussen en Maria van DongeLen; Aaroouit Cornelis Z.v. Jo hannes Francois Stol'Sjn en Maria Janna Letjs; 17, Minikus z.v. Johannes Wi&se en Anna van Fraeijenhove; Cornelia Elisa beth Debora cLv. Arend Dieleman en Jo hanna Cornelia, van Fraeijenhove18, .VLa- ria Amelia öLv. Petrus Josephus de Co- ninck en Johanna Maria Jacobs. Overleden: 15, Jan. van Dixhoorn 81 j. weduwn. van Catharina v. d. Velde; 17, Michiel Hendrik van Wijfck 9 ra z.v. Char les en Hendrika Johanna van Doeselaar; 18, Joris Cornelis llamelink 1 m. z.v. MlacliieJ en driana Neeltje Harpis; 19, Blanche Marie Thérése Rodel. 14 j. d.v. Jean en Marie Joseph Claeys. (Tem. C-t) terrein aan de Kerkhoekstraat, voor f 1700 aan J. Vette. De koopers wonen allen te Ierseke. (Gisteren abusievelijk blijven liggen.) Afloop aanbesteding der Landbouw- vereeniging te Westkapelle van de leve ring van 20000 Kilo superphosphaal. 35000 am. super, 20000 Kilo chili, 2000 Kilo patent kali, 1200 Kilo kaïniet. In geschreven doorJ. Kostense, Kruiningen, voor f2,12, f7,34 en f 12,63; Z. V. en K. handel, Middelburg, voor f2,06, f7,10, f 12,41 gemalen, f6,38, f2,15; J. Westrate, Krabbendijke, f0,00, f7,38; P. .1. Aar- denne, Dordrecht, f 2,24, 7,28, f 12,68, f 6,38, f 2,18Glerum en Co., Hansweerd, f0,00, f7,16; Iman J. van der Have, Rot terdam, f 0,00, 7,35, f 12,65, Rlondeel, Aardenburg, f2,15, f7,31, f 12,40. De levering is gegund aan de Zeeuwsche Voeder- en Kunstrnesthandel te Middel burg. Naar waarnemingen in den morgen van 22 Dec. medegedeeld door het Kon. Ned.. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770.8 (e Horta, laagste stand 746.0 te Thorshavn. Verwachting tot den avond van 24 Dec. Matige, tijdelijk wellicht krachtige Zuide lijke tot Westelijken wind. Betrokken tot zwaarbewolkte lucht. Waarschijnlijk eenige regen. Iets zachter. Bij de door notaris Van Dissel te Goes gehouden verkooping te Ierseke op Vrijdag j.l. werden koopers als volgt: Per ceel I, woonhuis aan de Oude Torenstraat, voor f 525 aan A. Griep Gzn. Perceel II, woon- en winkelhuis aan de dreef, voor f 1275 aan K. de Visser q.q. Per ceel III en IV, woonhuis en erf en bouw Goes, 23 Dec. 1913. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe f9.— a f9.25; Essex f 10.50 a f 11. Nieuwe Rogge i'8.— a f8.25; Wintergerst per 100 K.G. f8.— a f9.50; Zornergerst f8.- a f8,50; Haver f6.50 a f7.Kook- erwten f9.— a f9.80; Mestingerwten f a f—Kroonerwten flO.— a f 11." Bruine Boonen f8.25 a f 10.50. Geringer aanvoer. Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks f5.80 a f6.28. Mid- denprjjs per 25 stuks f 1.50. Aan particulie ren verkocht f0.— Boter per kilo f 1.52 a 11.56. Middenprijs per halve kilo f0.77. Aan particulieren ver kocht f0.80. Aanvoer tamelijk. Opgaaf van de Landbouw-Maatsehappij. Boter f 1.52 a fl.58. Rekenprijs f 1.55. Aan particulieren verkocht fl.60 per K.G. Eieren f5.80 a f6.24. Rekenprijs fó.— Aan particulieren verkocht f 0.p. .100 stuks. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V. P. N. Aanvoer 3220 Eieren. Prijs f6.24 per 100 stuks. Aanvoer buiten de V. P. N. 1200 stuks. Vlissingen, 23 Dec. 1913. Boter per V» Kilo f0.80 a f0.85. Eieren per 104 stuks f6.20 a f0. Veilingsvereeniging „Zuid Beveland". Goes, 23 Dec. 1913. Goud Reinetten 12 a 26 ct, Bellefleurs 8 a 15 ct, Court pendu 10 a 12 ct, Campagne- zout 10 a 11 ct, Pomme d'Oranje 8 a 11 ct, Gieser Wildeman 10 a 11 ct, WeldragersSa 10 ct, Salomé 10 a 12 ct, Spruiten 5 a 6 ct, Ajuin 2 a 3 ct, Krooten 1 a 2 ct, Wortelen 1 a 2 ct per KG. Roode kool I a 2 ct per stuk. Andijvie 1 a l5 ct. per struik. Maandag 22 December 1913. ANTWERPEN. Tarwe op termijn in francs Slot. 3e 2e Open. Vor. Mrt.' 19.57V» 19.55 19.'57y2 19.57 19A0 Mei 19.42'/» 19.42'/» 19.42'/» 19.47'/j 19.47'/, Juli 19.50 19.50 19.55 19.55 19.55 PARIJS. Tarwe gedruktper Dec. fr. 26.20 a 26.15 betaald, per Jan. fr. 26.10 a 26.15, per Jan./Feb. fr. 26.15 a 26.20, per 4 eerste mnd. fr. 26.30 a 26.40 betaald, per -1 mnd. van Maart fr. 26.75 a 26.80. L(jnolie vastper Dec. fr, 61.25 a 61. per Jan. fr. 61.50 a 62.50, per Jan./Feb. fr. 62.— a 62.25, per 4 eerste mnd. fr. 62.25 a, 62.75, per 4 mnd. van Maart fr. 63.50 a per 4 mnd. van Mei fr. 63.— a 64.50. Suiker 88 gr. kalm per Deo. fr. 27 a 27.25, witte no. 3 prijsh.per Dec. fr. 31.be taald en verkoopers, per Jan. fr. 31.25 koopers, per 4 eerste mnd. fr. 31.50 betaald en ver koopers, per 4 mnd van Maart fr. 32.ver koopers, per 4 md. van Mei fr. 32.37 koopers. NEW-YORK. De termijnmarkt van Tarwe opende prijsh. a c. lager, fluctueerde ver der om dezelfde redenen als te Chicago en sloot prijshoudend. Loco traag. 21 Dec. 20 Dec. 19 Dec. 18 Dec. North P83/4 99'A 99'/4 Roode Winter 100'/., 101— 101— 101— Dec. Mei Juli 22 December 97— 97% 94% 20 97% 98% 95% 19 97% 98% 95% 18 97- 97'/, CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende prijshoudend a c. lager, maar steeg vervolgens op ongunstige oogstberichten uit Argentinië en wegens groote„ uitklaringen. Daarna liep de markt echter 'terug wegens vermeerdering der stoomende hoeveelheid, in overeenstemming met maïs, op verkoopen door haussiers en baissiers, in verband met gunstig weder en op verkoopen per Mei door Armour. Minder gunstige oogstberichten had den later een herstel tengevolge, waarop cle markt prijshoudend sloot. Dec. Jan. „Mei Juli 22 December 87"/,'91— 877, 20 88-917, 877, 19 887,9188'/, IS 877,907, 87% N. R. C. Rotterdam. Suiker Biet- prijsh. per Dec. f 1 l3/au genoteerd. Amsterdam. Biet- prijsh. Dec. f 11'/„geno teerd, Mei f ll'/s, Aug. firy4. Londen. Duitsche Biet- per Dec. 8/1 iy4 genoteerd. Amsterdam. Lijnolie per 6/w. f26'/4 vlie gend f 25V4 per heet. Jan. 267,, Jan. April 26%,. Ongecorrigeerd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 3