Telegrammen. Weerstandsvermogen. Reclames. Kerknieuws. Onderwijs. Wetenschap en Kunst. Leestafel. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Briefwisseling. Burgerlijke Stand De gezonde niensch wordt door zijn weerstandsvermogen voor ziek worden •behoed: hij moet dus zorgen dat het intaet blijft. De zieke mensch is voor zijn genezing afhankelijk van den graad van weer standsvermogen van zijn lichaamslaagt hij erin dit te versterken, dan is de eerste schrede op den weg der genezing gedaan. Weerstandsvermogen wordt onderhou den en hersteld door middel van de voeding. In toestanden van zwakte moet men zich krachtig voeden met zuivere, licht verteerbare, geheel aan het orga nisme ten goede komende voedings stoffen. Daar het zieke lichaam deze echter niet uit de gewone spijzen kan halen, moet men zijn toevlucht nemen tot een middel, dat deze voedingsstoffen in den juisten vorm bevat. Meer' dan 19.000 medici, waaronder honderden Nederlandsche artsen, hebben schriftelijk als het beste middel, dat aan deze eischen voldoet, het bekende Sanatogen aanbevolen, omdat hun in de praktijk gebleken is, dat daarmee de gewenschte resultaten worden bereikt. Een van Europa's beroemdste genees- heeren, prof. dr. CARL YON NOORDEN te Weenen, heeft schriftelijk verklaard „Een bijzonder dankbaar veld voor de toepassing van Sanatogen zijn voorzeker alle ziekten, waarbij men het lichaam rijker aan eiwit tracht te maken, want Sanatogen bevordert krachtig de eiwit aanzetting." In alle apotheken en drogisterijen is Sanatogen in verpakkingen vanaf f L— verkrijgbaar. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Lochem (2de Predikants plaats) W. A. P. F. L. Jörg te Obergum, Haarhuizen en Ranum; te Buiksloot, J. E. Stap te Ostende (België); te Zegveld, H. A. Heijer te Renkum. Aangenomen naar Blokzijl door J. L. G. Gregory, cand. te Utrecht. Geref. Kerken. Beroepen te Engwierum U. Ubbens te Emunatil; te 's Gravenmoer M. v. Alphen te Voorst; te Kommerzijl en te Rottevalle J. Waterink, cand. te Schoon oord. Bedankt voor Mildam door W. Faber, cand. te Groningen. De leden der schoolcommissie (com missie van toezicht op het lager onderwijs) te Delft, hebben hun ontslag genomen, omdat, de gemeenteraad buiten de voor dracht om een antirevolutionair, den heer J. v. Dorp, in dat college benoemd had. De commissie bestond uit 5 liberalen en 2 katholieken, op een na allen professoren en doktoren. Het is derhalve te hegrijpen, dat deze heeren zich gegeneerd achten voortaan te moeten saamwerken met een antirevolutionair en dan nog wel eén die geen professor of doctor isWel heeft deze indringer, ofschoon hij in een vaca ture gekozen werd. met eere eind-examen aan H. B. S. en Technische Hoogeschool gedaan, hij is toc.h maar ciriel-ingenieur, agent der Rijksverzekeringsbank. Voor ont stemdheid bestaat derhalve wel aanlei ding. Een agent in den heiligen kring de zer schoolgeleerden: hoe durft-iei (De he.er Van Dorp woonde vroeger te Goes). in de Dinsdagmiddag gehouden vergade ring van de vereeniging het Kunstmuseum te Middelburg, werd dooi- den secretaris, den heer mr. J. A. Fokker het jaarverslag over 1912 uitgebracht, waarin hetMachtj wordt het overlijden van den lieer Joh. Luteijn, bestuurslid der vereeniging. Ge wezen wordt op den slechten toestand der lokalen van het museum. Het ledental ging terug van 23 op 20 en het aantal begunstigers van 18 op 14. Het museum werd in 1912 bezocht door 97 personen tegen 98 in 1911. Dat ondanks, dit alles er toch nog belangstelling in liet werken der vereeniging bestaat, bleek hij het over lijden van den heer D. Jeras, die al zijne schilderijen op één na vermaakte aan het museum onder bepaling dat zij eerst na het overlijden van zijne ec-htgenoote aan het museum zullen komen. De rekening sloot met een voordeelig saldo van f 72.92terwijl de vereeniging de beschikking heeft over f4148.58 en zij een kapitaal bezit van f8600. Tot bestuursleden werden gekozen mevrouw Evers-Keg en de heer J. A. Altorffer. WoordenBeeld. Week-Illustra- tie voor het gezin. Uitgave Drukkerij „Libertas" te Rotterdam. Wij ontvingen het eerste nummer van bovengenoemd Christelijk tijdschrift. Zoo- als de naam reeds aanduidt, wil deze nieuwe uitgave niet alleen een keur van illustraties geven, doch daarnaast een be langrijke plaats inruimen voor het Woord, voor literaire, wetenschappelijke en an dere bijdragen. Het proefnummer munt dan ook uit door groote verscheidenheid, zoowel van platen en portretten als van degelijke ar tikelen, alle welke de overtuiging schen ken, dat deze uitgave onder waarlijk des kundige leiding staat. Hiermede bedoe len we, dat ook de technische uitvoering niets te wenschen laat. Althans het num mer, dat we ontvingen, gedrukt op zwaar luxe papier, ziet er goed uit. Het bevat o.a. een gezellige causerie over „Rentetrekkers", en een humoris tische schets van Jan van Velde: „Hoe Saar eindelijk een man kreeg". Verder een muzikale bijdrage van G. Kruys, „Ge loof, Hoop en Liefde" voor orgel of piano met zangbegeleiding. Voorts vinden we er de rubrieken „Van Schilders en hun Werken", „Voor onze Vrouwen en Meis jes" en „Praatjes en Plaatjes" van Neef Piet. De bibliotheek begint met „Elsje", een Kerstverhaal van Adamas. Wanneer dus „Woord en Beeld" op dezen weg blijft voortgaan er bestaat geen reden om er aan te twijfelen zal ervan gezegd kunnen worden, dat het is een goed uitgevoerde week-illustratie met rijken, degelijken inhoud. Of het in een behoefte zal voorzien? Dat zal blijken. We vreezen, dat de strijd om 't bestaan voor de bestaande Christelijke illustratie'si niet lichter zal worden, en dat al te groote versnippering het gevolg ervan is. Doch we kunnen dwalen. Moge onze vrees be schaamd uitkomen. Overgrootvader en kraam heer. Het gebeurt zeker niet alle dagen, dat iemand, die reeds grootvader is er nog een broertje bij krijgt. Te Winschoten is dit wonder geschied. Een 74-jarige werkman deed Zaterdag aangifte van een kind, waarmede zijn pog jonge ec-htge noote hem, verblijd had. De man is voor de derde maal gehuwd en reeds overgroot vader. Kazernebrand. Gisteravond te half negen is te Haarlem brand uilgebro ken in de infanterie-kazerne. Het oude deel van de kazerne, dat grenst aan de Nieuwe Gracht, stond in een oogwenk in lichte laaie. Toch heeft de brandweer het onheil kunnen beperken tot den noor delijken vleugel. Aan equipementsstukkaii moet een schade van f30.000 zijn toege bracht. De kleed- en rustkamers van de 1, 2, 3 en 4 compagnie van het tweede bataljon, benevens die der depot-compag nie zijn verwoest. De brand is ook ditmaal weer uitgebroken op een der rustkamers. (N. R. Crt.) Laffe aanvat. Een laffe mishan deling had Maandagavond te Zwolle plaats. Toen de heer F. door familie van den trein werd gehaald, werd hij op de Vischpoortenplas plotseling omringd door een troep personen, die door den drank verhit waren. Den niets kwaads vermoe dende F. werd een snede over liet hoofd en een lange kerf over het gezicht toege bracht. De daders werden, nadat zij nog andere baldadigheden hadden verricht, ge arresteerd. Treurig. Een firma in de ge meente Schoterland heeft het weekloon van twee barer werklieden, die f 2 ouder domsrente hebben gekregen, met hetzelfde bedrag verlaagd De brand in het slot te Sch w erin. Men weet reeds, dat een groot gedeelte van het groot-hertogelijk slot te Schwerin een prooi der vlammen geworden is en dat vele kostbare kunst werken, gobelins, prachtige meubelen en schilderijen verloren gegaan zijn. De scha de .door het vuur en het water aangericht, zal moeilijk te beramen zijn; afgezien van de kunstwerken, waarvan de schade natuurlijk onberekenbaar is, wordt een bedrag van 2 millioen mark gelioemd. Vooral veel kostbare antieke meubelen en familieportretten zijn vernietigd. De ver trekken der groot-hertogin-moeder Anasta- sia zijn ernstig beschadigd en de jachtzaal, waarin zich de wapen-verzameling van den groothertog bevond, is geheel uitge brand. De groothertog was Zondagavond om 6 uur uit Rostock in het slot teruggekeerd en zat met zijn familie juist aan tafel toen de brand uitbrak. De familie moest het slot overhaast verlaten en begaf zich naar het paleis van groot-hertogin Marie. Het vuur greep ontzettend snel om zich heen. De brand was in de Elisabcthzaal ontstaan, men heeft nog niet kunnen ont dekken waardoor, en de vlammen, door een hevigen storm aangewakkerd, sloegen in minder dan geen tijd over op de tweede en de derde verdieping. Na een kwartier stond de „gouden zaal" in lichtelaaie en weldra stortte de „gouden trap", die daar heen voert, krakend in. Niets van de kost bare meubelen, die zich in dit vertrek be vonden. kon gered worden. De vlammen hadden zich inmiddels een weg gebaand naar den zuidelijken toren. Een paar seconden later sloeg het vuur langs de houten wenteltrap omhoog en twee minuten later was de geheele slot toren één vuurzuil. De vensters sprongen aan scherven en de vlammen konden nu ongehinderd in den zuidelijken vleugel van het slot doordringen. Het moet een ontzettende en tegelijk prachtige aanblik geweest zijn toen de koperen platen van het dak begonnen te gloeien. Het koper smolt en gaf een groenen gloed aan de reusach tige vuurmassa. Een enorme vonkenfon- tein spoot omhoog en de gloeiende asch werd door den wind tot ver over het water gevoerd. Ook de prachtige „gouden koe pel" werd door de vlammen aangetast, doch juist toen ging de storm liggen en kon de brandweer het vuur met eenig succes bestrijden. De spuitgasten uit Schwerin werden bijgestaan door de bra'ndweer uit Rostock, die om 2 uur in den nacht met een extra-trein op de plaats van de ramp aankwam en een uur later kwam ook de brandweer uit Hamburg ter plaatse. Met bijna bovenmenschelijke inspanning is het den spuitgasten en den soldaten van het garnizoen gelukt, de stuk ken uit het geheime archief, onder de „Elisabeth-zaal" gelegen, te redden. Het archief is later geheel uitgebrand. Per soonlijke ongelukken zijn bij het blus- schingswerk niet voorgekomen. Een be diende en een brandweerman zijn dooi den rook bedwelmd geworden en naar het ziekenhuis vervoerd. Het prachtige renaissance-slot te Schwe rin, nu ten deele een puinhoop, is tus- schen 1845 en 1858 volgens het ontwerp van Demmler opgetrokken en staat op een eilandje. De groote toren had een hoogte van 70 meter. Boven de hoofd poort prijkt het groote ruiterstandbeeld van den Mecklenburgschen stamvader Niklot, die in 1160 overleden is. Het slot bevatte vele bezienswaardigheden en kunstschatten van onberekenbare waarde. Ontploffing in een mij n. In de Vulcan-mijn te New-Castle in Amerika zijn gisterochtend door een ontploffing meer dan dertig mijnwerkers bedolven. Schip gestrand. De Noorsche „Amazone", varende van Sundsvall naar Melbourne, is bij Borkum gestrand en geheel ontredderd. Negen van de opva renden zijn gered, negen anderen zijn waarschijnlijk verdronken. Miltvuu r-e p i démi ertln een ge meente te Budapest is een miltvuur-epi demie uitgebroken, daar de boeren, die weigerden hun aangetast vee af te maken, integendeel hun dieren slachtten en het vleesch gebruikten: 54 inwoners werden reeds in het instituut-Pasteur onderge bracht. 's GRAVENHAGE. Tweede Kamer. De voorzitter deelde na, de pauze mede, dat het niet mogelijk is de geheele be grooting vóór Kerstmis af te handelen. Hoofdstuk 5 (Ra,ad van State) en hoofd stuk 6 (Marine) zullen na Nieuwjaar wor den behandeld. Het is de bedoeling niet vóór Januari 1914 bijeen ie komen. Voorts werd besloten te vergaderen a.s. Zater dag en de volgende week. Maandag over dag en 's avonds, bovendien Dinsdag en Woensdag. De Centrale Sectie za.l voorstellen de wijzigingen door de regeering gebracht in de Marinebegrooting in de afdeelingen te laten onderzoeken. Vrijdag om 10.30 uur zal de Tweede Kamer enkele kleinere wetsontwerpen be handelen, o.a. het voorstel-Bos c.s. in zake het Regl. van Orde. 's GRAVENHAGE. De Eerste Kamer zal niet op Zaterdag 27 Dec. vergaderen doch eerst Maandag 29 Dec. te 1.30 uur nam. 's GRAVENHAGE. De minister van Jus titie (de heer Qrt) heeft in de Tweede Kamer medegedeeld, dat hij aan de hoofd ambtenaren van het Departement heeft opgedragen een onderzoek in te stellen over het geheele land omtrent de vraag in hoeverre het mogelijk is sommige recht banken met de Kantongerechten te doen samensmelten. 's GRAVENHAGE. Morgenochtend vroeg wordt Prins Hendrik in Den Haag terug verwacht. 's GRAVENHAGE. De minister van ma rine is door H. M. de Koningin in audiën tie ontvangen. AMSTERDAM. Heden vergaderde hier de Nationale vereeniging tegen werkeloos heid. In de plaats van minister Treub, die bedankt heeft, is tot voorzitter be noemd prof. de Vooys van Leiden. De bestuursleden mej. van Dorp en de heer Rutgers (aftr.) zijn met algemeene stem men als zoodanig herkozen. AMSTERDAM. Het Persbureau Vaz Dias verneemt uit Den Haag. dat ook bij de soc.-dem. fractie de poging der regeering om aan den schoolstrijd een einde te maken groote instemming gevon den heeft. De fractie is gaarne bereid tot dit doel mede te werken en stelt zich beschikbaar, om in de Staatscommis sie vertegenwoordigd te worden. AMSTERDAM. De 5e Kanier der Anv Rechtbank veroordeelde tot 4 maanden gevangenisstraf den diamanthandelaar E. S. wegens verduistering van 2 partijtjes diamanten. VLISSINGEN. Door den Koninklijken West-Indischen maildienst te Amsterdam is aan de Kon. Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen de bouw opgedragen van een eerste klasse passagiers- en mailschip genaamd „Ecuador". WEENEN. Volgens nader ontvangen be richten zijn door den expres-trein Weenen- Krakau bij Darnow 35 arbeiders gedood en 40 min of meer gewond. Een arbei- derstrein, waarin 500 werklieden zaten, moest om de een of andere oorzaak stop,- pen. Velen stegen toen uit, juist toen de expres naderde, mei het bekende nood lottige gevolg. NEW-YORK. In verband met de ontplof fing in de Coloradomijh wordt nog ge meld, dat hedenmorgen 38 lijken waren geborgen. Twee mijnwerkers konden nog gered worden. Koolstof is vermoedelijk de oorzaak geweest. GUAJEQUlL. De opstandelingen hebben de regeeringstroepen verslagen en Esme- raldo ingenomen. Beide partijen leden groote verliezen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. GOES, December 1913. Geachte heer redacteur, Indien u zoo vriendelijk wilt zijn. on derstaande in uw hjad op te nemen, zal het vele oude ingezetenen, vooral het 2de gedeelte vermoed ik, genoegen doen. Bij de rooiïng der hoornen op het kerkplein kan men daar van bejaarde toeschouwers nog al eens hooren, die heb ik nog klein geweten ol weten planten, doch de tijd wanneer dit geschiedde is nog al verschil lend, meestal is het dan: Het hoofd gewend, de neus gericht, Zoo ongeveer naar 't Weesges tic ht, En zeggen, 'k ging nog daar ter schele, Dat was nog in mijn kinderjole. En peinzen er wellicht hij Ja, die heb ik nog weien planten, Nu oud, geveld naar alle kanten, Speelt in (Je takken, nieuwe jeugd, Geen vogelenkweel, maar kinderen vreugd, Zij wiegen naar omhoog, beneden. Zij hebben haast nog geen verleden, En denken aan de toekomst niet, Kent ouderdom noch stramme leden, Wat voorspoed is of tegenheden, Of wat hun lot. zij in 't verschiet. In de notulen der kerkvoogdenvergade- ring van 9 Deo. 1852 las ik, dat beslo ten werd te koop aan te bieden 101 stuks Olmenboomon, staande op liet kerkhof rond de kerk (een verbazend aantal, het plein beschouwende) op d.d. 29 of 31 December, naar dat het de notaris schik te. Willem Jobse van Heinkenszand had die getaxeerd voor een waarde aan brand hout van f312 en zag uit de rekening dat de opbrengst was geweest f 264.40. Van een bespreking aangaande nieuwe beplanting is niets te vinden, Wel zag ik in een volgende rekening aangegeven, voor het opmeten kerkhof dhr. Gromjong fó en in de rekening van 1854, plantboo- men geleverd door P. Geense f33.05 ar beid K. Proos f 16.90, en moet daaruit opmaken dat de hoornen eerst - geplant zijn einde 1853 of in 1854. Met dank voor de plaatsing en met achting, Uw dvv. dr. M. H. Harinck. Misschien willen andere Goesche bladen het laatst© gedeelte wel overnemen? Aan de Redactie van „De Zeeuw". Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik voor onderstaande regelen een kleine ruimte in uw veel gelezen blad, zulks als antwoord op een ingezonden stuk van 13 Dec. j.l., onder teekend: P. Schrijver Jr. M. de R.Daar ik in bedoeld stuk persoonlijk als voorzitter word aangeval len en niet het bestuur, acht ik mij ver plicht, daarop persoonlijk een antwoord te geven. Allereerst dan moet ik mijn spijt uit drukken, dat er dan toch nog 66 leden op de vergadering zijn geweest, die doof zijn, althans dit willen doen schijnen, want hoewel door mij in de leden-vergadering van October en in die van 11 Dec. j.l., duidelijk is uiteengezet, waarom die zaak niet meer aan de orde kon worden gesteld, als zijnde krachtens en rechtens de statu ten, omschreven bij art. 7 punt 3, door het bestuur geregeld, komt het mij voor, dat al die ter vergadering zijnde leden mijn uiteenzetting niet hebben gehoord. Maar, Mijnheer de Rr, er is nog meer, en het bedroeft mij dit te moeten bekend maken. Ik kan niet aannemen, dat al die leden niet zouden kunnen lezen. Misschien moet voor een enkele van de oudere leden, die wellicht het lezen niet heeft geleerd, een uitzondering worden gemaakt, maar de overigen mag ik toch niet voor zóó dom achten. Laten zij dus op hun gemak de zaak eens onderzoeken. Elk lid heeft een Reglement en een exemplaar dei' statuten van onze vereeniging, laatstelijk goedge keurd bij Kou. besluit van 6 November 1909, Stbl. no. 51. In art. 7 is duidelijk omschreven, hoe in dergelijke gevallen moet worden gehandeld, hetgeen dan ook geheel dienovereenkomstig door het be stuur is geschied. Omtrent de aangevraag de leden-vergadering, ten einde die zaak weder te behandelen, zal dezer dagen aan adressanten door het bestuur bericht worden gezonden. M. de R.! Dat er menschen zijn, die het lidmaatschap onzer vereeniging nog uit een ander oogmerk beschouwen dan het verkrijgen van steun in zieke dagen en al datgene, wat verder wordt bedoeld in art. 1, punt 2, vind ik minder ge- wenscht. Maar dat zelfs bestuursleden, en nog wel menschen, die dezen zomer hebben gedongen naar het lidmaatschap van den Gemeenteraad, zich bij eene der gelijke beweging aansluiten en stelling nemen tegen een mede door hen genomen bestuursbesluit, dat vind ik geen blijk geven van groote capaciteit en ik zou dien heeren in gemoede in overweging willen gevenbekwaam u eerst nog wat alvorens u disponibel te stellen voor een officieel ambt. Ten slotte moet ik uiting geven aan mijn verontwaardiging over het publieee- ren van grove leugens, als zou er op de vergadering van 11 Dec. niets in ver band met punt 3 der agenda zijn mede gedeeld. Ieder lid, die op de vergadering was, weet wel beter. Ik hoop dat bovenstaande mag bijdra gen, om de rust en vrede te herstellen. Er zijn voor ons, bij vele andere vraag stukken, de arbeidersbelangen betreffende, veel gewichtiger zaken te behartigen, dan elkander met onaangenaamheden lastig te vallen. Het zal steeds mijn hoogste wensch zijn, aan den bloei der werkliedenvereeni- ging „Eigen Hulp" mede te werken. Ge durende ai de jaren, dat ik de eer had, voorzitter der vereeniging te zijn, heb ik al mijn tijd, steunende op de bepalingen van de Statuten en het reglement, aange wend, om den bloei en vooruitgang van „Eigen Hulp" te bevorderen en ik ben daartoe nog gaarne bereid, mits met den steun en het vertrouwen der leden. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de opname. Hoogachtend. Uw Dienaar, A. SCHRIJVER, Voorzitter van de werkliedenvereeniging „Eigen Hulp" te Goes. N.B. Den inzenders wil ik nog te ken nen geven, dat zij zich hebben vergist. De vergadering van 11 Dec. was aange vraagd door 26 leden, onder wie de onder teekenaar in verband met art. 19 dei- statuten en art. 19 H. R., en niet vol gens art. 10 H. R. 1 1 Verklaring. Het is natuurlijk, dat bij ons zoeken naar een geschikte Alleenverkooper zich meerdere personen vroeger of later hebben aangemeld en hebben wij aan deze ook onze offerte gezonden en aan degene die zulks verlangden ook eene proeflevering. Daardoor is evenwel nog lang geen al- leenverkoop' opgedragenKomt iemand, die met ons in verbinding stond of staat met een andere sollicitant in relatie, dan is het meestal het geval, dat betreffende persoon zich fierweg als onze alleenver kooper betitelt, zonder er het min ste b e wijs va n te kunnen to*o- n e n. Ja, het is al meermalen voorgeko men, dat zulke lieden op eigen hand, zonder onze toestemming advertentiën in de couranten plaatsten en zich daarin als alleenverkooper uitgavenDaardoor wordt allicht de schijn verwekt, als had den wij' werkelijk al reeds den alleenver koop afgestaan. Dergelijke candiidaten voor het atgentschap doen zichzelf het meeste schade, want niet alleen dat wij! hun het adyerteeren verbieden en hun terechtwijs zen, maar wjj! maken een kort einde aan dergelijke handelwijze door hun geene waar te leveren. Door ontvangst onzer offerte of eene proeflevering tot aanstelling van een ver- koopsproef is men in de verste verte nog niet alleenverkooper. Alleenverkoo per is alleen diegene, die met ons 'en onze conditiën 'tac- coord js. INDUSTRIE RHENANIA. Lamberty Co. Hasselt (België). Mijnheer de Redacteur! Sta mij toe, dat ik langs dezen weg aan de 1110 hoofden van de scholen met 4en Bijbel mededeel, dat op 15 De cember slechts de helft der Staten, in zake het onderzoek naar de salarissen der onderwijzers, zijn ingekomen' en dat de overige hoofden dringend worden uitge- noodigd, in overleg met hun Bestuur, den ingevulclen staat alsnog vóór 31 December a.s. in te zenden bij den heer J. C. Wirtz Czn. te Groningen, opdat het over zicht, door de commissie van den School raad voor de Scholen met den Bijbel samen te stellen, volledig kan zijn. Wie een nieuwen staat noodig heeft kan hem aanvragen bij Ds. J. L. Pierson te Gronin gen. Met dank voor de opname dezer rege len in uw blad, teeken ik met heilbede. Namens de commissie, Uw dw., R. DERKSEN, Secretaris van den Schoolraad. N ieuwjaarsadvertentiën. Zij, die gewoon zijn met lijsten te werken voor Nieuwjaarsadvertentiën in ons blad, en nog geen exemplaren daarvan ontvingen, gelieven deze alsnog bij ons aan te vragen. Administratie. Berichtgever te Zoutelande. Uw verslag kwam een dag te laat. Berichtgever te Oudeland e. Uw „oud nieuws" konden we niet meer opnemen. Dat bericht hadt U Maandag kunnen seinen. Red. Van 16 en 17 Dec. MIDDELBURG. Ondertrouwd: D. W. Leenderlse, jm. 27 j. en A. de Vries, jd. 30 j. Getrouwd: M. Bek, jm. 21 j. en A. L. Brusket, jd. 19 j.; B. Ph. Hovingh. jm. 24 j. en M. de Goede, jd. 25 j. Bevallen: C. van Hecke, geb. C'ornu, d. Overleden: M. G. Pauwels, ongeh. d. 68 j.; M. G. Vervaart, z. 1 j. GOES. 16, Maria Johanna, d. v. Fran- ciscus Jacobus Smulders en Johanna Neeltje Schuiling.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 3