Kerknieuws. Onderwijs Rechtszaken. Reclames. Uit de Pers. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Rugpijn is nierpijn. En wie met vroom vertrouwen, [sterft. Voorwaar enz. Zegt ons dat niets Over de openbare school bevorderlijk aan liberalisme en socialisme moet de bater nog vlug iets zeggen. Hij zal de tegenstanders zelve laten spreken. Prof. Rauwonhoff zei: „Wij, modernen, hebben onder de onderwijzers (der open bare school is bedoeld) een aantal geest verwanten. Wij kun-nen dus op de school een niet onbelangrijken invloed uitoefe nen". In „Tegen de Vrijte School" (S. D. O. V. blz. 8 en 9) komt voor: „Zoolang de eco nomische factoren maakten, dat de libe rale partjj 't machtigst was en heerschte op het Binnenhof, zoolang is de openbare school 'n machtig wapen in haar hand geweest ter bevestiging van haar macht". „De onderwijzers der openbare school weigerden langer de slippendragers van de liberale partij te zijn. Er bestond ge vaar, dat de openbare school de kinderen des volks een meer nuchtere kijk op de dingen dreigde te geven, en zoo de opko mende arbeidersbeweging ten goede zou komen". „Zoolang de liberalen waren de heer- echende partij, wenschten ze de volks school zooveel mogelijk voor zich te hou den, en dat kon met de openbare". Debater zou gaarne voorlezen wat Mr. M.„ W, F. Treub indertijd zei over den Bond van Ned. Ond. op de vergadering te Dordrecht 5 Mei 1910, maai1 de tijd van debat was voorbij. De spreker beantwoordde slechts en kele punten den debater. Hij zei, dat Je zus wel de kinderen tot zich liet komen maar hen niet ging onderwijzen. Spreker zei: Prof. Bavinck wil wel dog matiek geven, dhr. Jansen niet (het moei lijke!) De doopsbelofte zegt: Den kinderen on derwijzen als ze tot hun verstand gekomen zijn. (Wanneer is dat?) Spreker blijft er bij, dat men bij de opvoeding niet zoo haastig moet zijn I Daarna ging men uiteen. Onze meening is, dat debater (het was de eerste maal dat hij1 in een openbare vergadering in debat kwam) en voorstan ders van Chr. onderwijs wel tevreden kunnen zijn Eilewoutsdijk. De gemeenteraad verga derde Maandag onder voorzitterschap van den burgemeester. Tegenwoordig alle le den. Notulen gelezen en goedgekeurd. In gekomen was goedkeuring door Ged. Sta ten van een vorig raadsbesluit houdende wijziging in de verkoopacte van een stukje grond aan A. v. d. Hage, en van de gemeentebegrooting 1911. Een schrijverij van den directeur der gasfabriek te Goes aanbiedend overleg inzake eventueele aan sluiting der gemeente bij de gaslevering vanuit Goes. Voor kennisgeving aangeno- pnen. Mededeeling Gedep. Staten afschaf fing veemarkt Axel. Idem van den direc teur der waterleiding inzake de verplich ting der gemeente tot vrijwaring der lei ding bij vorst en sneeuw. 13. en W. v ra gen en verkrijgen machtiging om te be zoeken de vergadering ter bespreking van bet tramplan-Jenny Weijermans heden te Goes. In verband met de vraag v an liet lid Smallegange in de vorige vergadering gedaan betreffende het dempen van een put deelt de voorzitter mede dat de vrij gekomen grond van de verbouwing dot- school niet voldoende gebleken is tot 'L dempen, weshalve B. en \Y. machtiging vragen tot een uitgave van 1100 voor vervoer van grond die aanwezig is op de haven, enz. De machtiging wordt ver leend. In verband daarmede wordt een al'- en overschrijving op de begrooting van '1913 toegestaan. Medegedeeld wordt dat een nota is ingekomen van dc firma Boe zemwinkel te Zutfen betreffende bijwer ken aan de nieuw gelegde macadam-wegen en levering materialen. De ltaad gaat hier toe over in geheime zitting. De rondvraag leverde niets op. Hoedakenskerke. De Gereformeerde Jon- felingsvereeniging Spreuken 817b te Baarland hield Zondag j.l. een openbare vergadering. Het uitgenoodigde publiek had zich beter dan de vorige maal van zijne taak gekweten. De voorzitter 'liet zingen Psalm 11, las een gedeelte van Joh. 1 en smeekte daarna den Ileere een zegen over deze bijeenkomst. De secretaris las de notulen, die on veranderd werden goedgekeurd. Daarna werd Lucas 1 behandeld als inleiding dei- Gewijde Geschiedenis. Na een mooie uit eenzetting kregen de leden gelegenheid vragen en opmerkingen te maken, waar van dan ook ruimschoots werd gebruik gemaakt. Nu weid gezongen de lofzang van Zacharias vers 1. De orde der gewone vergaderingen vol gende riep de voorzitter allen aanwezigen een barteljk welkom toe en sprak den wensch uit, dat nog vele jongelingen zich bij haar zouden aansluiten en installeerde nu een jongeling als lid der vereeniging. De inleider der Geloofsbelijdenis leverde ons een prachtig opstel over art. 37, han delende over „Het laatste oordeel". Verder werden nog behandeld de Kerk geschiedenis over „Het leven en streven der Apostelen" en de Zendingsgeschie denis over „De Zending der Gereformeerde Kerken". Door eenige andere leden wer den nu nog voordrachten en een opstel geleverd, die allen aanwezigen tof lee ring en vermaning konden strekken. Aan het einde gekomen bracht de voor zitter dank aan allen, die hadden mee gewerkt tot het welslagen dezer vergade ring, waarna Ds. H. Lanning, die ons dezen avond met raad en daad ter zijde stond, een slotwoord sprak en met dank zegging deze bijeenkomst sloot, nadat ge zongen was Ps. 119:10. Moge deze vergadering onder Gods bes ten zegen vracht dragen. Wolfaartsdijk. De 72-jarige arbeider L. Nouse is hedenmorgen 11 uur in de Dorp straat alhier plotseling doodgebleven, aan een beroerte. Borssele. Zondagnamiddag hadden een paar jongens de aardigheid om naar dhr. J. Mol Cz. (deze was op de wandeling) met steenen te werpen, met het ongelukkig gevolg, dat een steen hem in het oog trof. Direct moest hij zich onder genees kundige hulp stellen. De betrokkene heeft direct den burgemeester met het geval in kennis gesteld. Krabbendijke. Benoemd tot plaatsver vangend dijkgraaf van den Stroodorppol- der de heer J. van Gorsel, alhier. Souburg. De heer Van Santen, hoofd redacteur van de „Goesche Courant", zou, blijkens cle „Midd. Crt.", hier Zaterdag avond een lezing houden. De spreker is echter niet gekomen en liet ook niets van zich hooren. Zierikzee. Volgens de „Z. N." is mr. Cau op zijn verzoek om ontslag "terug gekomen. Bruini886. Benoemd tot voorzitter van het bestuur der waterkeering van het ca- lamiteuze waterschap Brainisse, de heer S. Hage, alhier. (Staatscrt.) Bruinisse. Zaterdag werd door de Afdee- ling van Volksweerbaarheid, „Prins Hen drik der Nederlanden", met haar onder- afdeeling, de schietvereeniging Chr. de Wet een algemeene vergadering gehouden, waarin door den secretaris en den pen ningmeester verslag werd uitgebracht om trent den toestand der vereeniging. Hier uit bleek dat beide vereenigingen in bloei- enden staat verkeeren. Het ledental was gedurende hef afgeloopen jaar aanmer* kelijk toegenomen, terwijl ook de financiën, in vergelijking met een vorig jaar bevre digend konden worden genoemd. Door de Afgevaardigde naar de beide laatstgehouden vergaderingen van „Volks weerbaarheid, gehouden te Amsterdam, word van het aldaar verhandelde verslag uitgebracht. De aftredende bestuursleden, de heeren Kesteloo, Beekman en de Korte, werden met een flinke meerderheid herkozen. Ned. Ilerv. Kerk. Beroepen te Brakel, N. v. d. Snoek te Vlaardingen; Te Uitgeest (toez.), H. G. Cannegieter Dzn. te Lutjebroek. Aangenomen naar Oosterwolde, door T. Lekkerkerker te Wanswerd en Jislum. B e 1 a n g r ij k e vergadering. Op 16 April 1914 zal te 's Gravenhage een vergadering worden gehouden van predi kanten en ouderlingen der Ned. Ilerv. Kerk. Een 6-tal predikanten zal dan spre ken over de wenschelijkheid van wijzi ging in a. de vragen bij het bevestigen van lidmaten b. de belasting bijl toelating tot de Evangeliebediening c. de bevoegdverklaring om te staan naar het ambt van Godsdienstonderwijzer. Geref. Kerken. Tweetal te Oosterend: W. S. de Haas te Tzummarum en A. M. Roeijinga, cand. te Arnemuiden. Beroepen te Garrelsweer, C. J. Bos te Spijk; Te Engwierum, U. Ubbens te Enumatil; te Appelscha c.a., J. Wa terink, cand. te Schoonoord. Aangenomen naar Schipluiden, door W. Faber, cand. te Groningen. Bedankt voor Pieterburen, voor Duurs- woude, voor Medemblik en voor Mole naarsgraaf en Brandwijk, door W. Fa ber, cand. te Groningen; voor Klundert, door L. J. C. Kreyt te Huizum; voor Heteren-Randwijk, door W. Mulder te Ede; voor Donkerbroek, door A. Terp stra te Terwispel; voor Zuidwolde, door IV. Bouwman te Hallum. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Vlaardingen, door 11. J. L. de Vries te Hilversum. Geref. Gemeenten. Goes. Op het tweetal voor predikant bij de Geref. Gemeente alhier komen voor: A. Janssen te Barneveld en B. van Neer bos te Rijssen. De stemming zal D.V. plaats hebben op 26 December a.s. Benoemd tot bewaarschoolhouderes te Hilversum, mej. H. Staal te Wemel- dinge. De Unie-collecte bracht te Nieuw en St. Joosland met Oudedorp (gift) f3.50 op. De Hooge Raad behandelde gis teren het cassatie-beroep van Mc. de W., landbouwer en M. P., schaapherder, te Scherpenisse, tegen hun veroordeel ing door de rechtbank te Zierikzee, tot geld boete of hechtenis, wegens jachtovertre- ding te Scherpenisse. Het O. M. conclu deerde in de zaak van De W. ambtshalve tot vernietiging van het vonnis der recht bank in strijd met de wet geen behoorlijke beslissing omtrent de straf had gegeven, waar zij die straf had aangevuld met verbeurdverklaring. In de zaak van P. werd tot verwerping geconcludeerd van het cassatieberoep^ Uitspraak 12 Januari. En van A. D., landbouwer te Maar tensdijk, tegen zijn veroordeeling tot zes maanden gevangenisstraf wegens diefstal, van melk door het melken van een koe van een ander in een weiland. De Hooge Raad vernietigde het arrest van het gerechtshof to 's Graven hage waarbij D. H., hoofdagent van de „Tijdgeest" te Ter Neuzen, tot vijl' gul den boete of vijf dagen hechtenis werd ver oordeeld wegens in strijd met de loterij wet afleveren van vijf premiecoupons van de „Tijdgeest" en verwees deze zaak naar het hof te Amsterdam, omdat het onder zoek niet volledig was geweest. "Naar het gerechtshof te Amsterdam weid ook op soortgelijken voet verwe zen do zaak telgen S. M., door het hof veroordeeld tot vijf gulden boete of vijf dagen hechtenis wegens overtreding der Loterijwet. Iemand met gezonde nieren zou haast vergeten, dat hij een rug heeft, maar zij, die een nieraandoening hebben, zijn altijd lijdend. Zij staan's morgens steeds met pijn in den rug op. Wanneer zij zich bukken of iets zwaars optillen, trekt een scherpe pijn door de lendenen. Hetzelfde 's avonds en 's nachts, hun rug gunt hun geen rust. Pijnlijkheid in den rug en de zijden moet onze aandacht vestigen op de nieren. Zij liggen onder het smalle ge deelte van den rug, en wat als rugpijn beschouwd wordt is gewoonlijk nierpijn. Daarom wordt rugpijn spoedig gevolgd door andere verschijnselen van een nieraandoening, zooals waterzuchtige zwellingen onder de oogen of der voeten, bewolktheid, branderigheid van het water, bezinksel. Nierzand, jicht, rheufnatiek, ontsteking der blaas, niersteen (nierkoliek), zijn andere gevolgen van het ver waar - loozen der nieren. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen enkel voor het genezen der nieren en blaas. Zij herstellen deze organen en bewerken, dat zij het bloed behoorlijk filtreeren en de onzuiverheden daaruit afvoeren. Te Goes verkrijgb. bij de h.h. de Paauw Co., en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a fl.75 voor één, of f 10.— voor zes doo- zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert elke doos die niet voorzien isvan neven staand handelsmerk. De Onderwijs-Staat8commissie. Onder het kopje „16 September13 December" driestart „De Standaard" Op 16 September kregen we in de Troonrede de toezegging van een Staats commissie, die uiterst weinig, schier niets beloofde. Op 11 December is aan het Koninklijk woord in de Troonrede door den President-Minister een aan merkelijke wijziging in de duiding ge schonken. Zelfs was de trap zichtbaar, waarlangs de President-Minister naar 't zooveel hoogere standpunt dan waarop hij toen stond, opklom. De eerste trede viel op 16 September in 't oog. De tweede, reeds iets hoogere trede vond men gefoto'd in de Memorie van Ant woord. De derde trede in zijn rede van 10 December. Daarop schreed hij nog een trede hooger in zijn rede van 11 December. En nu eindelijk op 13 De cember schreed hij ook de laatste trede op, en sprak zich ook uit over de Gemeente-kassen. Dit was natuurlijk voor ons de spil waar 't al om draaide. Reeds voorjaren ging het voorstel uit, om alle kosten iler Lagere School aan 't Rijk te brengen. Thans werd dit een nu of nooit. Niet natuurlijk, alsof de Minister ons thans linancieele gelijkstelling óók wat de Gemeentekas betrof beloven kon. Maar het groote vraagstuk zelf dat hier in school, mocht niet langer van de olficieele discussie uitgesloten blijven. Welnu, dank zij de uiterst voorzichtige en toch zoo cordate houding van onzen Clubpresident, weten we dan nu, dat de Miuister dit cardinale punt, waar tenslotte alles op aankomt, niet buiten het debat sluit. Door deze verkla ring is derhalve deelneming aan het Commissoriaal debat vati zelf ook ons mogelijk gemaakt. Geen enkel punt van onzer, minimum-eisch stelde de Stand, lo. mogelijke linancieele gelijkstelling voor alle overheidskassen; 2o. mogelijke vrijmaking van den paedagogisch-eenzij- digen band; 3o. jnogelijkeopneming van de te vinden regeling in Art. 1924o. mogelijke gelijktijdige behandeling van Art. 192 met Art. 80. Het aan de Commissie te verleenen mandaat zal thans geen dier vier mogelijkheden uitsluiten. Meer nog. Zitting in de Commissie sluit thans geen beding tot compromis in, als wierd ons hierdoor de voortzetting van den strijd bij met-voldaanheid afgesneden Doch waarom nu dit alles niet van meet af in de Memorie van Antwoord gezegd Hoeveel gehaspel ware ons dan niet ge spaard gebleven. Dank is onze partij dan ook ongetwijfeld aan onzen club-president verschuldigd, dat hij zóó tactvol optrad. De twee andere partijen gaven reeds toe eer over het hoofdpunt uitslag viel. Nu eerst in de dupliek van den Minister dit cardinale punt beslist werd, zou onze President nog na den Minister hebben moeten spreken, om zijn conclusie te nemen. Maar al kon dit niet meer, we houden ons toch overtuigd, dat oqk zijn conclusie zou geluid hebben Nu z ij n we er, Eindelijk dan toch viel de valbrug, en is het als gasten binnengaan in het Kasteel ons mogelijk gemaakt. Gisternamiddag is een werkman te Rotterdam getroffen door een boom, die aan de Maashaven van een sleeperswa gen viel. Met een gebroken dijbeen en zwaar inwendig gekwetst is de man naar het ziekenhuis gebracht. Er bestaat ge vaar voor zijn leven. De 10-jarige K. B., te Rotterdam heeft zich gisteravond, zonder dat dit bemerkt werd, toegang verschaft tot een afgesloten terrein. Op dit terrein klom hij op een wagen van een trein, bestaande uit tankwagens en reed een einde mede. Toen hij van den wagen sprong viel hij en kwain hij met zijn linkervoet onder een van de wielen. Deze voet is totaal afgereden en de jon gen is na verbonden te zijn, naar het ziekenhuis gebracht. Te Watergraaf smeer is een opperman van een steiger gevallen en kort daarna aan de gevolgen daarvan overleden. Te Amsterdam is een vrouw door het omvallen van een petroleumlamp in brand geraakt. De arme vrouw, die in gezegende omstan digheden verkeerde, is als 't ware levend verbrand. Ze was terstond ineengezakt een buurvrouw wierp nog een paar em mers water over haar heen, doch het was reeds te laat Zoo zijn er.... Uit Amsterdam schrijft men aan het „Yad." Het gebeurde verleden jaar St. Nico laas dat een boodschaplooper, een net, oud manneke, al vijftig jaren in dezelfde betrekking, bij een dame een pakje choco lade ter waarde van f2 moest bezorgen. Hg had nog nooit een cent te weinig thuis gebracht, was geacht om zijn stipte eer lijkheid. En nu bij zijn thuiskomst ontbraken tot zijn onsteltenis 4 2. .Misschien had me vrouw de chocolade niet betaald? En het manneke haastte zich terug naai de dame, die zich ook niet wist te herinne ren of zij betaald, had, doch in ieder geval hem de schade niet wilde laten lijden. Daarom stuurde zij hem met twee gulden heen. Toen was hij tenminste voor zijn baas geholpen Maar was hij nu wel eerlijk geweest? Die gedachte plaagde hem een heel jaar lang, liet hem maar geen rust tot dat een gewichtige dagde 9c Decemlier, aanbrak. Want hij behoorde tot de ouden van dagen, die de twee gulden rente mochten gaan halen. En toen haastte hij zich naar de dame om zijne oude schuld te gaan voldoen. E en sp e 1 b r ek e r mi s h and e 1 d. Zaterdagavond werd te Yoorthuizen een vergadering gehouden, waarin de gelden, verkregen uit den verkoop van gronden der thans verdeelde Appelsche Maalschap, aan de gerechtigden uitbetaald zouden worden. Na veel moeilijkheden overwon nen te hebben, was eindelijk bet oogen- blik aangebroken, dat notaris "Van Nim- -wegen, van Barneveld, met een goed ge- Vulde portefeuille ter vergadering ver scheen, om hieruit aan ieder gerechtigde zijn zoo begeerd deel te overhandigen. Op het laatste moment kwam er echter een kink in den kabel. De heer J. Kamp horst, uit Nijkork, die voor één deel op de uitdeelingslijst voorkomt, welke lijst destijds ter inzage heeft gelegen, kwam nu eensklaps beweren, dat hij voor twee deelen in aanmerking wensehte te ko men, waarmede het bestuur zich natuurlijk niet vereenigen kon. Noodgedwongen, moest nu wel worden besloten de uit- deeling der gelden voorloopig uit te stellen-. Thans echter werd de vergadering zóó rumoerig, dat de notaris het raadzaam oordeelde, K. door een achterdeurtje de zaal te 3oen ontvluchten. Doch voor het zoo ver was, werd hij' door een drietal heethoofden ernstig mishandeld. Geleerde paarden. Een vee arts werd door een boer j>er tilbury af gehaald om naar zijn koeien te komen kijken. Onder weg kwam 't gesprek over die geleerde paarden" waarover in „De Maasbode" geschreven had gestaan. „Hier mijn Bet", zei de boer leuk, „is ook een geleerd paard". „Hoe zoo?" vroeg de dokter. „Wel zij kan je precies zeggen, hoe oud of ze is. Klak maar 's met de leid sels op 'r rug, en vraag dan meteen, hoe oud of ze is". De dokter probeerde het recept, klakte met de leidsels, en stelde Betje de vraag. En het dier antwoordde met een drie maal achter elkaar herhaalde achterwaart- sche levensuiting. „Zie je wel", zei de boer, „drie jaar zegt ze, dat ze is". „Maar Dirken", lachtte de dokter, wil je mij nu vrijs maken, dat jou paard pas "drie jaar oud is?" „Dat is 't juist 't aardigste, dokter, lachte Dirken, „ze houdt je nog voor de mal op den koop toe". (M6b.) Ontzettende cgfers. In 1912 werd in de gemeente Ede op een bevolking van plm. 20.000 inwonera 47.185 liter jenever etc. gedronken, dat is voor f61.310.50. Aan inkomstenbelasting (over welk bedrug zeer werd geklaagd) werd f) 56.000 geheven. Aan sterkendrank werd dit jaar dus in die gemeente per hoofd betaald f3.06i/2, aan belasting f2.80 In deze berekening is geen bier opgenomen. De jeneverbelasting betaalt men daan vrij willig, de gemeentebelasting onwillig* Een oucie v e e t e. Men meklt Havelte aan de ..Tel.": De arbeider H. v. d. R„ wonende ach ter do kerk alhier, werd gistermiddag op 't onverwachtst dooi' een zijner buren, z.e- keren arbeider- G., zeer ernstig verwond. Op den akker bezig met knollen plukken zag lrij G. nret zoon en dochter op zich afkomen. Na een korte woordenwisseling ontving hij van een dezer drie een gewel digen slag met oen kantschop, volgens gens anderen met een mes. op of over bet [hoofd, waardoor dit lichaamsdeel zoo ernstig werd verwond, dat directe ge neeskundige hulp nootiig bleek. Naar wij Vernemen bestaat tussehen bovengenoem de families reeds lang eeir veete. 'I Vo rige jaar reeds maakte G. met den sbraf- 'recthcr kennis wegens mishandeling van, II. v. d. B. De ernstig gewonde man werd door den gemeentedokter verbonden. De zaak is in handen van de justitie. Kaslooper beroofd. Te Parijs is weer een kaslooper aangevallen. De man, Brousse geheeten, had op een kan toor juist 2400 francs geïnd en stond in de Rue du Louvre op een tram te wachten, toen een man hem op bedeesde wijze aansprak: „Ik stond achter u, toen gij zooever de 2400 francs ontvangen hebt. hebt een biljet van 100 francs laten lig gen. Hier is het." „Dat is vreemd" zei de verwonderde kaslooper, terwijl hij liet biljet aannam. „In ieder geval dank 'ik u hartelijk. Jk zal het dadelijk nazien". Hij haalde zijn portefeuille uit zijn zak en toonde dezen schijnbaar eerlijken vin der de vier biljetten van 100 francs en de twee van .1000, die erin zaten. „U vergist u, mijnheer" zei hij. Maar op dat oogenblik deed de onbekende een greep, ontrukte den heer Brousse het geld en ging er vandoor. „Help! llelp! Houdt den dief!' 'gilde de bestolene en, gevolgd door talrijke voorbijgangers, begon de klop jacht door de drukste straten van Parijs. De vluchteling beeft geen kans gezien, om niet zijn buit te ontkomen. Hij is gegrepen en achter slot en grendel gezet. Hij is een Italiaan, Edonard Hirsch. 43 jaar en van goede familie. Honger is niet de beweegreden tot den diefstal ge weest, want hij ontvangt van zijn familie een maandelijksche toelage van 150 francs. Past op uw kleinen. De Dr.yht- ster-Uompagnie dronk een 2-jarig kindje uit een pot met kokende thee. De kleine is aan de gevolgen daarvan overleden. B ij een vechtpartij in de stra ten. van Dublin tussehen stakers en werk willigen, heeft een der laatstgenoemden, een karrevoerder, een revolverschot ge lost en Jji.j ongeluk den cargadoor John Hollway, die tevens vice-president van het havenbestuur is, zeer ernstig aan het.hoofd verwond. Hollway kwam toevallig voorbij toen Lewis, de karrevoerdeidenkende dat zijn leven in gevaar was, het schot loste. Lowis is gevangen genomen. I)e opening van h e t P a n a- makanaal zal - kolonel Goethals zelf geeft het thans toe - stellig niet op den aangekondigden dag, 1 Januari 1914, kun nen geschieden. Zelfs heeft hij verklaard dat niemand nog kan zeggen wanneei het kanaal voor de scheepvaart kan wor den. opengesteld. De oorzaak der vertra ging ligt in de nieuw opgetreden grondver schuivingen bij Pucuracha in dc Oulebra doorsteek. Nieuwe moord te Kief. Men seint uit Kief aan de Petit Parisien: Een kind van 12 jaar werdiu de voorstad waar Beilis woont door een boer met messteken gedood. Het slachtoffer draagt 53 wonden, waarvan 6 gelijk zijn. aan die op het lichaam van Youtchinsky zijn waargenomen. De moordenaar is aange houden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.; Verkiezing commissaris Polderbestuur van Walcheren. Reeds verscheidene malen in dit bijna afgeloopen jaar zijn de kiezers in Walche ren opgeroepen om hunne stemmen uil tebrengen eerst voor een Lid a.3. 2e Ka mer dor Staten-Generaal, dan voor Leden van de Prov. Staten en ook voor Leden van den Raad, en toch telkens toonde men voor die stemmingen algemeene be langstelling. En nu vóór het jaar 1913 zich sluit wordt een groot getal dierzelfde kiezers (doch nu meer beperkt tot een zekere categorie grootere en kleine grondeige naars) nogmaals opgeroepen en wel om een Commissaris te kiezen voor het Pol derbestuur van Walcheren. Over het algemeen genomen is er voor die stemmingen niet zoo veel belang,- stelling aan den dag gelegd als wel ge- wenscht en noodzakelijk is. Daarom rneencn eenige stemgerechtigde ingelanden voor de stemming die staat gehouden te worden eenige meerdere be langstelling te moeten wekken, en zijp daarom zoo vrij alle kiezers tot trouwe plichtsbetrachting aan te sporen. De kiesvereeniging „Walcheren' 'stelde, zooals uit de geplaatste advertentie in de bladen gebleken is, in de bestaande va cature met meerderheid van stemmen cao didaal den heer W,. A. DE RIJCKE.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2