Telegrammen. Wetenschap en Kunst. Afloop verkoepingen. aanbestedingen enz. Reclames. Rechtszaken. Uit de Pers. Gemengd Nieuws. Allerlei. Briefwisseling. Laatste Berihcten. $lar?ctberiehten. Burgelijke Stand. Aristocraten" waren bij de samenstelling van het Collegium tot een vergelijk ge komen eri met vreugde hieven wijf onze spreuk op. Iets Zwevends, dat gevoelde ik wel bleef in de Termen „Virtus, Con cordia. Fides''. En tevens beseften wij, dat wij ze niet konden missen, gelijk zij eok nu nog niet gemist kunnen worden. Maar er moet een bron zijn waaruit zij vloeie, en het bleef een zoeken, waar die bron eigenlijk was". Hooge Raad. Voor den Hoogen Raad lichtte Maandag mr. Denekamp te 's-Gravenhage twee eassatiemiddelen toe in do zaak van J. T., koopman te Goes, die door de rechtbank alhier veroordeeld was tot twee geldboeten, elk van fö subs. 2 d. h.. wegens het verkoopen en afleveren van een premiebewijs van Lotisico. Het O. M. zal 22 dezer conclusie nemen. Ter openbare civiele terechtzitting der Arrondissements rechtbank te Middel burg vpji heden zijn de heeren mr. WF. E. baron van der Feltz en A. II. J. Beuningh, de eerste als ambtenaar van het openbaar ministerie bij de Kantonge rechten in het arrondissement Middelburg -en de tweede als notaris te 0 roede be- 'eedigd. Steeds verder. Wij vragen de ernstige aandacht voor onderstaande driestar uit „De Standaard". We zijn nu zoover, dat in de Tweede Kamer door het lid, dat tevens. onder- Voorzitter is, publiek betuigd is, dat hij blijft aansturen op de Republiek; dat hij en de zijnen in beginsel tegen het Ko ningschap zijn; en dat men er op te den ken heeft, dat, drong de nood, allicht feitelijkheden niet zouden ontzien wor den, om 't voorgestelde doel te bereiken. Nu is dit niets nieuws. De sociaal-democratische partij nam in haar Koninklijk goedgekeurd Statuut van den aanvang af datzelfde standpunt in. Toch doet 't .„unheimisch" aan, zoo iets publiek in do Staten-Generaal te hoo- ren zeggen. Nog wel onder de herdenking van heti eeuwfeest. Doch wat nog stetter in liet oog springt is, dat de drie liberale fracties den man, die zich zulke uitlatingen ver oorloofde, minister der Kroon hadden wil len zien; dat zelfs een man als dr. Bos zulk een ministerschap bij de Koningin bepleit heeft; en dat de Concentratie ge acht heeft zulk een politicus in de avond- zittingen met het praesidium van de Ka mer te moeten belasten. Heeft dit niet iets van voor eigen stoep de glazen ingooien? Vooral voor dr, Bos moet 't hard zijn geweest, door don redenaar, dien hij de eere van het ministerschap waardig keur de, in diezelfde Kamecredc zoo nietsspa- rend gehavend te zijn. Met nadruk wezen we er daarom op, dat vooral van dr. Ros. in deze critieke maanden, naar zijn verleden te oordeelen, een meer logisch, en cordaat positienemen had mogen verwacht worden. De pluimen dio hem nog zoo kort gele den naar verdienste sierden, fladderen nu reeds over de Kamervloer. Ons doet diit leed. Goes. Voor „Wetenschappelijke Be langen" trad gisteravond op dr. M. de Burlet van de Bilt, met het onderwerp De Far-Oer eilanden. Spr. had deze in den zomer van 1912 bezocht in verband met studies over Embryologie bij de walvisch, en vond hierin aanleiding aan deze belangwekkende eilandengroep en haar sympathieke bewoners wat meer bekendheid te geven. De groep telt een 18-tal eilanden, met een oppervlakte van 1400 KM3 (dus kleiner aan Zeeland), bewoond door een 20000 menschen. Aanvankelijk waren het Ieren en Schotten, die de eilanden be woonden, doch toen eeuwen later de Noormannen kwamen, vonden zij niets dan schapen. Vandaar de naam Schapen- eilanden. In 't jaar 1000 drong het Christendom tot deze verafgelegen ei landen door, terwijl in 1538 de refor matie baan brak. Ze behooren aan De nemarken, doch ofschoon het Deensch land is, hebben ze groote politieke zelf standigheid. Vervolgens hield spr. aan de hand van een uitgebreide serie schoone en belang wekkende lichtbeelden een causerie over de aardrijkskundige ligging, den aard der bevolking en haar levenswijze en over de hoofdplaats Thorshavn op Stromö. Zij, die er iets meer van willen weten, dan we in dit verslagje kunnen opnemen, zullen goed doen, er een of anderen schrij ver op na te slaan, 't Loont werkelijk de moeite En men zal niet minder genieten dan gisteravond. Jammer, dat dr. de Burlet, die er toch zoo kort geleden geweest was en dus versche indrukken te vertolken had, de gave mist smakelijk en boeiend te vertellen. Vooral de mededeelingen over de wal- vischvangst, bijna eenige bron van inkomst voor den Faröer, waren op zichzelf zeer interessaut, en niet minder de bijzonder heden over karakter en aanleg der bevol king. Zooals gezegd, de door dr. Burlet zelf gedane goed geslaagde opnamen droegen veel bij tot veraangenaming dezer causerie. De zaal van de Sociëteit was slechts matig bezet, vooral na de pauze. Ongelukken. Gisternamiddag is te Utrecht een vijfjarig meisje bij het oversteken van de straat onder een groentenwagen geraakt, waardoor het een hersenschudding kreeg. Kort na het onge val is het meisje overleden. Te Wes- sem is een 25-jarig arbeider in de Maas gevallen en verdronken. Gevangene tegen wil en dank. Men meldt uit WinschotenGis terenmorgen had de stadsuurwerkmaker zich in den toren begeven om het uur werk op te winden. Terwijl hij boven was. verscheen de politie met een arrestant om dezen in een der cellen beneden in den toren in verzekerde be waring te stellen. Daarna ging ze alle deuren sluiten, ook de trapdeur naar boven, waardoor de uurwerkmaker op gesloten werd. De man wist ten slotte niet beter te doen dan aan de klok te trekken en dat hielp. Het gebengel op het ongewone uur deed de politie een onderzoek instellen en zoo kon de onschuldige arrestant bevrijd worden. Een Brabantsche inbre- k e r. Klavervrouwke is de bijnaam van een dergenen, die voor enkele jaren het zoogenaamde Heike zoo in opspraak hebben gebracet. Hij heet eigenlijk Geert Schrauwen en is enkele jaren geleden veroordeeld wegens diefstal van boter uit een fabriek te Hilvarenbeek. In die dagen waren de inbraken in boterfabrie- ken aan de ordo van den dag en sinds de veroordeeling van eenige beruchte heerschappen is er niet meer van gehoord. Klavervrouwke heeft zijn tijd in de strafgevangenis te Arnhem uitgezeten en is voor een week of vier te St. Wil- lebrord teruggekeerd, waar hjj zich heeft neergezet in zijn woning aan den Ruc- phenschen hoek. Daar woont een oude kennis van hem, ook een man met een bijnaam. Hij heet De Rijk en wordt in de wandeling De Dekker gelieeten. Toen Klavervrouwke zijn drie jaar en 4 maanden uitgezettn had enteSt Wil- lebrord terugkeerde, werd hij op de daar bij die gelegenheden gebruikelijke wijze welkom gelieeten. Bij degenen, die dat deden, was ook De Dekker aanwezig. Klavervrouwke had geweldig 'tland aan den Dekker, omdat hij er dezen van verdacht hem te hebben verraden in die boterfabriek-zaak Hij gaf daarover onmiddellijk aan zijn ontstemming iucht, zei, dat hij met geen verrader te doen wilde hebbee, en bovendien verweet hij hem, dat de' Dekker zelf ook een dief was, want dat hij van de inbraak in de boter-fabriek to West Wezel wel meer wist. Hoogloopende ruzie was hiervan 't gevolg. De Dekker, die jaren lang de raadsman van zijn kornuiten schijnt te zijn geweest, gevoelde zich zeer beleedigd, over het vewijt en loofde f500 uit voor dengene, die 't bewijs leveren kon, dat hij mede aan den diefstal te West Wezel schuldig was, Maar hij deed meer. Den dag daarna begaf hij zich naar den brigadier (der Kon. Maréchaussee te Sprundel en deed daar aangifte van de ondervonden be- leediging. Naar wij vernemen, moet hij daar hebben gezegdKlavervrouwke heeft me een verrader genoemd, ik zal hem nu laten blijken, dat ik veel weet en hem verraden kan. Daarop kwam debeschul- ding los In den nacht van 14 op 15 April 1908 is er onder Kuivezand ten huize van C. Aarts een poging tot inbraak gepleegd. Door het geraas, dat bij den inbraak werd gemaakt, werd Aarts wakker en stond Jop. Voor het raam gekomen, be vond hij zich op zeer korten afstand van den inbreker, Deze liep niet weg, doch schoot en trof Aarts in een been. Die inbreker is Klavervrouwke geweest. Hij had van mij een revolver te leen ontvangen. Toen hij daags na de mislukte i „braak te St. Willebrord terugkeerde, bracht hij mij de revolver terug, zeg gende je zult er wel van hooren, dat ik er een goed gebruik van heb gemaakt, de vent had dan ook maar te bed moe ten blijven. Behalve deze ernstige be- schulding kwam er echter nog meer los, De Dekker moet dan verder hebben verteld, dat omstreeks denzelfden tijd in 1908 niemand minder dan de beruchte uitbreker Alfred Thomas met een Belg en Klavervrouwke te zijnen huize zijn bijeengekomen en daar liet plan hebben besproken om in te breken in het post kantoor te Oudenbosch. Aan het plan is toen ook, naar zijn beweren een begin van uitvoering gege ven. Men heeft te Oudenbosch de ven sterblinden geforceerd, doch verder is men niet gekomnn. De inbrekers zijn daarop weer bij den Dekker samen gekomen, hebben er hun breekijzers, enz. achtergelaten, en deze heeft hij eenige dagen later met zijn karretje vervoerd naar een opgegeven adres. Deze beschuldigingen hebben wel eeni- gen indruk op den brigadier der maré chaussee gemaakt. Hij heeft den Dekker laten gaan en de daarop volgende dagen een onderzoek ingesteld of doen instel len te Kuivezand eu Oudenbosch. De inlichtingen bleken volkomen juist en ook die betreffende de mislukte poging tot Inbraak te Oudenbosch, 't Onderzoek heeft uitgewezen, dat daar een goede vijf jaar geleden inderdaad een poging tot inbraak heeft plaats gehad. Er is indertijd geen aangifte van gedaan, om dat de zaak van te weinig belang werd beschouwd. De resultaten van dit onderzoek schij nen voldoende termen te hebben opge leverd om Klavervrouwke te doen arre steeren. En dat schijnt wel hoognoodig te zijn geweest ook. Ruzie en scheldpar tijen hadden meermalen plaats. De Dek ker noemde Klavervrouwke gewoonweg moordenaar, en dat in 't volle publiek. Ook daarover geeft de Dekker al wel iets meer los gelaten, naar het schijnt. Hij moet n.l. hebben beweerd, dat Kla vervrouwke indertijd ook samengewerkt heeft met twee Belgen. Dit drietal zou volgens hem schuldig zijn aan den roof moord en brandstichting te Rijsbergen. Te Rijsbergen is voor eenige jaren een dubbele moord gepleegd, gevolgd door brandstichting. Twee bejaarde lie den, die een bierhuisje hielden, zijn er des nachts overvallen en vennoord, waarna het geld is geroofd, en het huisje in brand gestoken. Alle spoor van de misdaad is daardoor uitgewischt. Bij het onderzoek in zake deze gruwe lijke moordgeschiedenis werd boven in de hanebalken der schuur naast de wo ning van Klavervrouwke een partijtje ganzenhagel gevonden precies van de zelfde soort als die welke in de lijken der bejaarde lieden is geconstateerd. De Dekker moet ten slotte nog ver klaard hebben, dat hij desgewenscht, indien hij te Breda in verhoor zou wor den genomen, nog wel meer mededee lingen zal doen. Zeker is het, dat Klavervrouwke op nieuw is aangehouden. Hij is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag uit zijn bed gelicht en naar Sprundel gebracht, waar hij gedurende twee dagen vastge houden is. Maandagmorgen is hij, geboeid tus- schen twee maréchaussees in, naar Hoe ven gebracht; twee maréchaussees te paard volgden om het volk af te houden. Van station Hoeven is hij per trein naar Breda vervoerd. (Dagbl. v. Nbr.) Kamerhumor. Het nieuwe lid der Tweede Kamer, de heer Ivleerekooper, zich voorstellende aan een kollega Ik ben Kleerekooper. En ik advokaat. Heusch gebeurd. (Dgbl. v. M.-B.) Ondankbaar. Een paar weken geleden vestigde zich te Zevenhuizen (Z. II.) een jong echtpaar met één kind. De luidjes huurden een woning, doch hadden hoegenaamd geen meubelen. Menschlie- vende ingezetenen leenden en schonken de meest noodzakelijke dingen, als bedde- goed, stoelen, een tafel, een kachel, enz. Toen de echtlieden genoeg in huis had den, hebben zij al het geleende eu gekre gen goederen verkocht en daarna stilletjes de plaat gepoetst. De overstrooming die een ge deeltevan Texas teisterde, moet verschrik kelijk zijn en houdt, ofschoon verminde rend, nog aan. Het water in de rivieren valt een weinig, maar nog steeds golft een 'oreede vloed van vuil, geelachtig wa ter naar de zee, vernietigt en sleept alles mee wat op zijn weg ligt. Meer dan 20,000 menschen zijn dakloos en lijden honger, terwijl minstens 500 menschen verdron ken zijn. Het Zeppelin-luchip „Saoh- sen„ heeft Zondag een gevaarlijken tocht gedaan. Op weg van Dresden naar Ham burg geraakte het in een dichten mist waardoor het moeilijk werd koers te hou den. De kapitein liet op kompas varen, doch landde te Quickborn, in plaats te Tuhlsbüttel bij Hamburg. Den geheelen. nacht heeft het luchtschip daar voor an ker gelegen. Gistermorgen kon het de reis evenwel voortzetten. Ongelukken zijn niet voorgekomen, maar de bemanning heeft angstige oogenblikken doorgemaakt, voor al toen het luchtschip landen zou en men door den dichten mist niet zien kon waar men zich bevond. Uit Amerika komen berichten, dat de bloembollen daar zeer veel gevraagd worden, zelfs in vele soorten een groot tekort bestaat. De meeste reizigers der der Hollandsche firma's zijn reeds weer daarheen vertrokken. Een slechte truc. Men schrijft aan de „Pr. Gr. Ct." Twee nog jonge mannen slenterenden langs de straat, trokken mijn aandacht, toen ik zag hoe zij een droge spons met geweld duwden door den nauwen hals eener kruik. Zij gingen een kroeg binnen, fk volgde hen, zag en hoorde door de op een kier staande deur dat ze een halven liter jenever wenschten. De waard gaf het hun, maar toen het op betalen aankwam, gaven ze op het geld thuis te hebben vergeten. De kaste lein ledigde, na woordenwisseling' en onder protest der koopers, de inhoud der kruik in een reservoir. Zij vertrokken en sloegen den hals van de kruik. De sterk verzadigde spons werd boven de gebroken kruik uitgeknepen en nu zag ik dat ze beurtelings van het kostelooze vocht dronken. Stakkerds Pokken. In Aalten heeft zich een géval van pokken voorgedaan bij een fabrieksarbeider, die te Bochelt werkt. De lijder is geïsoleerd, Zwaar gestraft. Men seint uit Marseille aan de N. R. C. De rechtbank heeft vier Chineezen, behoorende tot de bemanning van het Ned. stoomschip Kangean, die op 16 Nov. in het.bezit zijn bevonden van 22 K.G. opium, elk tot 3 maanden gevangenis straf en 1000 gulden boete veroordeeld. Steun niet op dakgoten. Te Maassluis wilde mevrouw A„ de echtgenoote van het hoofd der M.U.L O.- school, toen er gebeld werd, uit het raam kijken. Zij boog zich boven uit een dak raam en steunde daarbij op de dakgoot Deze brak af, de dame viel op straat en was terstond een lijk. Droevig! Encyclopaedic. Uit de klas wordt verteld, hoe de leeraar een opstel over plantkunde, n.l. over den berkeboom als huiswerk opgegeven. Bij het beoor- deelen der opstellen meende de leeraar één der opstellen hard op voor de klas te moeten voorlezen, omdat het huiswerk zonder eenige fout was. Vooral de Laatste zin had zijn bijzonderen lol verworven. En te midden van het gelach van de ge- hecle klas, uitgezonderd van den jongen plantkundige, die dezen meesterlijken arbeid had ingeleverd, las de leeraar voor „Wat de waarde van den berkenbast be treft voor de verf-nijverheid, verwijzen wij naar ons artikel onder „kleurstoffen". Des jongelings vader had met Sinter klaas een encyclopaedic ten geschenke ontvangen: en de zoon bad er dadelijk een nuttig, al hoewel onoordeelkundig ge bruik van gemaakt. (Hand.) GOES. Gisteren werd hier in het Café „Boudeling", ten overstaan van notaris Pilaar, publiek "Verkocht: een woon- en winkelhuis, met ruime, nieuwe werkplaats en erf to Goes, aan de Ganzepoortstraat, groot 2 A. 25 c.A., aan dhr. J. Groene- wege q.q. te Goes, voor f 2675. Afloop openbare verkooping, heden gehouden ten overstaan van notaris E. C. van Dissel te Goes, vanOnder 's Heer Arendskerke ('s Heer Hendrikskinderen) Huis en erf, bewoond door C. van Strien, kooper J. W. v. d. Weert W.Jz. te Goes, voor f2200; twee woonhuizen er erven, verhuurd aan M. Harthoorn en 1'. de Boe, kooper in combinatie M. Bookelaar te Goes, voor f1500; dubbel woon- en win kelhuis, verhuurd aan A. Bak, kooper A. Bak te 'sHeer Hendrikskinderen, voor f1370; 12 A. 75 c.A. tuingrond, kooper J. G. P. Timans te 's Heerenhoek, voor f590; 20 A., idem, kooper F. C. A. Hoor- nick te 's Heer Hendrikskinderen, voor f811; 29 A. 40 c.A. idem, kooper dhr. Ti- mans, voornoemd, voor f1030 26 A. 60 c.A. idem, kooper idem, voor f880 23 A. 20 c.A. idem, kooper dhr. Joh. de Kok Pz„ Goes, voor f805 30 A. idem, kooper idem, voor f 905. Aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg werd heden aan besteed a. Het uitvoeren van baggerwerk en het maken van eene grondstorting met stroomgeleidenden dam in het Veergat, bezuiden de buitenhaven van het kanaal door Walcheren, behoorende tot de zee- en oeverwerken in de Provincie Zeeland. Itaming f 37500. Inschrijvers de heeren ,T. W. Roelofs, Papendrecht, f40880; W. B. Volker, Sliedrecht f40800; J. Kraaijen- vekl en E. van Noordenne, Sliedrecht, f40100; J. Roskam Cz„ Sliedrecht f39870; C. van Ballegooijen Jr., Sliedrecht f38750; b. het schoonmaken en herstellen van de aanlegponton in de haven van Bres- kens en het. aanbrengen van een nieuw dek op die ponton, behoorende tot de havenwerken in Zeeland. Raming f2700. Inschrijvers H. Jansen Jz., Middelburg, f3150; J. de Bourgraaf, Wemeldinge, f 2711; G. W. de Wolf, Dordrecht f 2670 c. het onderhoud van de uitwaterings- werken te Terneuzen, behoorende tot het kanaal van Terneuzen, vroeger in beheer bij de Genie, gedurende het jaar 1914. Ra ming f 1000. Inschrijvers de heeren A. Tholens f 1050G. A. van der Straaten f945; M. A. Verschelling f920. Ai deze inschrijvers wonen te Terneuzen. O. EN W. SOUBURG. Hedenmiddag 1 uur is ten overstaan van notaris Blaupot ten Cate geveild le. perc. Huis met schuurtje en mos- land, liggende aan cle Nieuwstraat te O. en W. Souburg, groot 8 A. 40 cA.2e. 8 A. 90 c.A. Moesland (bouwterrein), lig gende aldaar, naast perc. 13e. 9 A. 30 c.A. Moesland (bouwterrein), aldaar, naast perceel 1 en 2; 4e. 9 A. 70 c.A. Moesland (bouwterrein) aldaar, naast per ceel 3; 5e. 8 A. 60 c.A. Moesland (bouw terrein) aldaar, naast perceel 4; 6e. 20 A. 50 c.A. Moesland, aldaar, naast per ceel 5. Ritthem: 7e. 2 II.A. 37 A. 75 c.A. Weiland en Sprink, aan den Langeweg; 8e. 1 H.A. 86 A. 70 c.A. weiland, lig gende aan den Schroeweg; 9e. 69 A. 50 cA. bouwland, liggende aan den Schroe weg. Oost- en West-Soubuurg: 10e. 41 A. 20 c.A. bouwland, liggende aan den Nieu wen Vlissingschen weg; 11e. een woonhuis en erf met tuin, aan den Ouden Vlis singschen weg, groot 3 A. 2 c.A. De uitslag is als volgt: Perc. 1, kooper A. Meerman te Vlissingen, voor f 1530; perc. 2, P. A. Bakker, Koudekerke, f790; perc. 3, A. Meerman, f720; perc. 4, de zelfde, f710; perp. 5, .1. Osté te Middel burg, f570; perc. 6, M. Houtekamer te Souburg, f660; perc. 7, A. de l'laa te Souburg, f2505; perc. 8, P. J. Quist te N. en St. Joosland, f2500; perc. 9 en 10 opgehouden; perc. 11. J. Koets te Souburg, f 1602. Verbetering. Ten onrechte bleef in de Beoordeeling van „Een kijkje in Australië" staan, dat bet een onbedui dende verhandeling is. Het tegenoverge stelde werd bedoeld. SCIIERPENISSE. In de gisteren ge houden vergadering van den gemeenteraad geschiedde overlegging en voorlezing van de ingekomen stukken. Aan een paar ad ressanten werd afschrijving verleend van hun aanslag in de hondenbelasting oVer 1913. Tot lid van liet burgerlijk arrnoe- stuur wordt, herbenoemd dhr.. D. A. Har- tog met 5 stemmen, dlir. M. Tholenaar no. 2 dei aanbeveling, verkreeg 1 stem. Be sloten went de huur der braudphuds/ voor varkens, aangegaan met dhr. V. G. P. Dolier met 1 Januari a.s. te doen ein digen en aan tie gemeenteambtenaren die niet in het bezit zijn eener formeele aan stelling alsnog zoodanige aanstelling uit te reiken. De begroeting voor 1913 wordt gewijzigd met eene vermeerdering van f2194.75 in ontvang en uitgaaf, terwijl mede de beg rooting voor 1814 nader werd vastgesteld op f 12759.28 in ontvang en uitgaaf. Besloten, niettegenstaande de gemeente veldwachter in de Pensioenwet zal wor- de.n opgenomen, de jaarlijksche premie tot heden voor verzekering van ouder domspensioen betaald aan de verzeke ringsbank „Kosmos" te Zeist voor hein te blijven storten. Aan den gemeenteveldwachter wordt f 40 en aan den nachtwacht f 25 toege kend als gratificatie over 1913 toegekend, terwijl aan den secretaris der commissie tot wering van schoolverzuim eene grati ficatie van f 10 voor 1913 werd verleend. Tot lid der commissie wordt met 5 stem men herbenoemd dhr. D. J. Ilartog Az., terwijl dhr. R. Jager no. 2 der aanbevelyjg 1 stem verkreeg. Hierna sluiting. 'sGRAVENHAGE. Tweede Kamer. De minister van binnenlandsche zaken is heden aan het woord gekomen en heeft o.m. verklaard, dat in de bestekken voor het Departement van Waterstaat de 10- urige werkdag wordt opgenomen. Voor de andere bestekken is dezelfde zaak aanhan gig gemaakt,, zoodat het Rijk den 10-urigen werkdag voor de rijks werklieden officieel heeft ingevoerd. 's GRAVENHAGE. Het gerechtshof uit spraak doende inz. W. J. Alarinissen, werkman, te Sluis, beklaagd van moord gepleegd in Amerika, gelastte nadere in structie betreffende v ei-schillende vragen en gevangenhouding van beklaagde te Middelburg. REEUW1JK. Allhier zijn 10 personen uit één gezin onwel geworden na het gebruik van varkensvleesch. Een onder zoek naar de kwaliteit wordt ingesteld. LONDEN. De dochter van mevrouw Pankhurst is gisteren aan bet slot van een vergadering gearresteerdBij de rel letjes, waartoe dit aanleiding gaf, werden nog 6 personen, waaronder 5 mannen, aangehouden. PRAAG. Gisteren had alhier een ern stige botsing plaats tusschen twee tram wagens, zoodat ze geheel verbrijzeld wer den. Een van de 12 gewonden verkeert in levensgevaar. BRUSSEL. Het Geréchtshof deed uit spraak in de zaak van het echtpaar Schneemann tegen Prinses Louise van Bel gië. De koopacto werd geldig verklaard en'de Prinses in de kasten veroordeeld. Zooals men weet was in het eerste proces het echtpaar S. niet ontvankelijk verklaard in z'n vordering en veroordeeld in de kosten. VLISSINGEN» 8 Dec. 1913. Op de Groente- en Fruitveiling werden de volgende prijzen besteed Eieren per 11 stuks f 0.88Belle fleure f6.40 a 1'7.08; Bergamotten f4.08; Gieser Wildeman f4.12; Ërmgaard f3.60 a f4.04; Zoete candrj f4; Kookperen f4.08; Uien f3.24, alles per H.L.; Spruiten per 10 liter 42 a 45 ct.Tomaten per D/2 K.G. 18 ct.; Veldsla 14 a 17 ct.; Wortelen 40 a 44 ct.; Pieterselie 1 a 2 ct.Spruiten 65 a 70 ct.; Selderie 1 a 2 ct., alles per mand; Rapen 1 a 2Va ct.; Selderie 3 a 31/2 ct.; Prei 3V2: a 4 ct, alles perrbos; Roode kool 3 a 6 ct.; Savoyekool 3 a 51/2 ct.; Boerekool 2 a 3 c.t.: Bloemkool 2 a 12Va ct.; Witte kool 2 a 3 ct.; Koolrapen V2 a U/2 ct.; Andijvie 1/2 a 21/2 ct., alles per stuk. OOSTBURG, 10 December 1913. Oude Tarwe f 10.— a t 11.—nieuwe Tarwe f9.50 a f 10.—Rogge f7.— a f7.25, nieuwe Wintergerst f 9.50 a f 9.80, Zomergerst f 9.50 a f9.75, nieuwe Haver 17.75 a f8. Kookerwten f 10.a f 12.Voererwten f 0.a f 0.—, Paardeboonen f9.25 a f9.50 alles per H.L. AMSTERDAM, 10 Dec. 1913. Aardappelen: Zeeuwsche bonte fl.60 a f 3.20, Zeeuwsche blauwe f 1.60 a f 3.20, Zeeuwsche Eigenheimers f2.a f2.25. Van 9 en 10 Dec. MIDDELBURG. Bevallen: H. Geelhoed, geb. Abrahamse, z.; P. de Vos, geb. Flo- risse, d.M. (Jarmejoole, geb. Schot, d. Overleden: A. W. Dormaar, echtgenoote van J. Holm, 61 j.; A. Mets, echtgenoot v. W. J. Meijer, 77 j.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 3