Telegrammen. Gemengd Nieuws.» Rechtszaken. Afloop mkoopinpti, aanbestedingen enz. Ifarktberichten, Burgelijke Stand. Briefwisseling. Ingezonden Stukken. Telegrafisch Weerbericht. Ue heeren P. Vader, J. Vader en M. Aarnoutse werden by acclamatie als leden der financieele commissie herbe noemd. Door den marktzetter. den heer J. Goedbloed, werd verslap uitgebracht, waarin hij mededeelde, dat de handel op de Miadelburgsche markt in boter en eieren dit jaar weer vlug en opgewekt was tot heden en de dagen die nog moeten komen, zullen bij de andere niet onder doen, want de laatste marktdagen is gewoonlijk de vraag grooter dan het aanbod, wat hooge prijzen tengevolge moet hebben. Wanneer evenals vorige jaren het bestuur dezer afdeeling de lijst der prijzen die ik heden ingezonden heb, in druk laat verschijnen, dan zult u zien dat in het geheele jaar weer goede prij zen gemaakt zijn. Op 3 marktdagen was de prijs der boter 54, 55 en 56 cent per halve K.G., dat was in de maand Meitoen was er dan ook enorme aanvoer zoodat alle banken bezet waren en vele boerinnen met meer dan een korf boter, wat ten gevolge moest hebben daling van den prijs, dat zijn dan maar drie marktdagen dat de boter beneden f 0.60 is geweest. Voorts was de prijs van f 0.60 tot f 0.79 per halve kilo. Van de 50 marktdagen die op de lijst genoteert staan zijn er 29 van f 0.70 en daarboven. Ook de eierenprijs was goed 16 marktdagen was de prijs van f 3.30 tot en met f 4.per 100. Bij die 16 zijn er maar 3 weken van f 3.30 overige weken dicht bij de f4 25 weken was de prijs van f4.tot en met f5.3 weken van f 5.tot f 6.en de overige 6 van f 6.— tot f 8.60. De boerinnen die op de markt hun waar rechtstreeks aan particulieren verkoopen hebben in de beste kwaliteit gemiddeld van de boter 5 cent per halve kilo en van de eieren 10 cent per 25 stuks meer. Nog wordt er op gewezen dat de nieuwe botervisiteur de gewoonte heeft de boter korf voor korf met een boor na te zien, de marktzetter heeft hem nog zelden een monster zien nemen. Hij deelt dit mede omdat het een spoorslag moge zijn voor de boterbereidsters, dat de visiteur nooit een monster boter meer kon hebben, dat hij noodig oordeelt te doen onder zoeken, of het aan de wettelijke bepaling voldoet, want volgens den marktzetter heeft de verkoopster alleen dan het recht hooge prijzen te eischen als de boter van beste kwaliteit is Besloten werd met 48 tegen 26 stem men de opgave der marktprijzen niet afzonderlijk te doen drukken, en te trach ten het in het landbouwblad te doen op nemen. De heer Goedbloed werd bij acclama tie herbenoemd. Bij de rondvraag werd door den heer van de Woestijne gevraagd of van het najaar de weegbruggen ook nog door de commissie gecontroleerd 21jn. De heer S. Boogerd deelde mede, dat dit niet geschied is, omdat de suiker fabrieken de bruggen gecontroleerd hadden; maar voor de a.s. voorjaars vergadering zal weder eene controle plaats hebben. De heer A. Geschiere bespreekt naar aanleiding van een artikel in het jongste landbouwblad de wenschelijkheid dat het bestuur eens te nader ging wat aan de verbetering der sociale toestanden van den boerenstand, o.a. op het gebied van de pacht, onderlinge samenwerking op het gebied van verzekering en der gelijke. De voorzitter zegde overweging toe. De heer Geschiere besprak ook nog de wenschelijkheid van het veranderen van de wijze waarop de keuring van varkens te Middelburg plaats heeft. Het is niet voor iedereen te doen een varken op den rug van uit [den wagen in de hal te brengen. Spr. zou willen dat de afdeeling ter dege ook eens optrad. De heer Koole wees er op, dat hij het bf stuur verzocht heeft om medewerking tot de stichting van eene organisatie, welker doel het is, de melkprijzen naar boven te brengen. Spr. zou willen, dat de afdeeling in onderscheidenegemeenten deze zaak zou bespreken. Het spijt spr. dat een dergelijk verzoek bij het bestuur geen ooren vond. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur meende, zich op een neutraal stand punt te moeten plaatsen en zich niet met de bevordering der belangen eener bepaalde categorie liarer leden, de melk- leveranciers, mocht bezig houden, De heer van de Woestijne meende, dat eene coöperatieve fabriek in deze ver betering kan brengen, en hoopte dat de sluimerende plannen van zulk een fabriek zullen worden verwezenlijkt. De heer Koole zeide nog, dat hij niet den thans bestaanden prijs nogmaals wil verhoogen, doch wil zorgen dezen prijs te behouden. De voorzitter zeide nog, dat het doel is om het ledental der melkleveranciers- vereeniging te vergrooten en dit ligt niet oj) den weg van de afdeeling. De heer A. Geschiere vroeg nog of het mogelijk is met het oog op de tentoon stelling propaganda te maken voor het werven van nieuwe leden. De voorzitter en de secretaris meenden dat dit niet wel doenlijk is, en dat het verspreiden van de programma's reeds propagandistisch kan werken. De heer van de Woestijne zeide nog door peisoonlijke propaganda leden te hebben gewonnen en betreurde bet, dat nog zoovele landbouwers buiten de af deeling staan De voorzitter sloot hierop de vergade ring. Ongelukken. Zaterdagavond is uit zee te Rotterdam het stoomschip Gr.m- gesberg aangekomen. Donderdagmorgent tijdens stormweer, zijn door een golf slag, in een van de ruimen, waarvan een luik was losgeraakt, geslagen de matroos J. N.. de scheepstimmerman J. M. en de matroos G. van B. Eerstge noemde matroos werd zoo zwaar ge kwetst, dat hij denzelfden avond aan boord overleed, de scheepstimmerman is met inwendige kneuzingen in het Zie kenhuis opgenomen en de matroos van B. liep ernstige kneuzingen op, zoodat zijn opname niet noodzakelijk is. De werkman K. R,, aldaar, werd, terwijl hij werkzaam was in het ruim van het stoomschip Eugenie, getroffen door een 150 kilogram wegende baal spek, die van het dek in het ruim viel. De man werd bewusteloos opgenomen en naar Ziekenhuis vervoerd rnet verschiliende kneuzingen en hoofdwonden. - De 10- jarige D. H. aldaar door een auto over reden, toen hij plotseling van achter een paar kramen te voorschijn komende den weg overstak. De jongen is naar het Ziekenhuis gebracht en opgenomen. Branden. Te Nieuw-W eerdinge is een boerderij tot den grond afgebrand. Een paard, twee varkens en een geit kwamen in de vlammen om. Ook de inboedel ging verloren. Te Winschoten is een bakkerij afgebrand. Do eigenaar wordt verdacht de zaak in brand gesto ken te hebben. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. De storm. Te Zwartsluis is Vrij dagmiddag binnengekomen schipper H. van Oord, van Den Haag, met zijn gezin, bestaande uit echtgenoote, zoon en doch ter. Toen Van Oord zich Donderdag tusschen Urk en Schokland bevond met een lading lijnkoeken, waarop ijzerwaren geladen waren, die begonnen te schuiven schepte het schip water en zonk. De schipbreukelingen wierpen zich in de roeiboot, welke later door schipper K. Netel, van Alkmaar, werd opgepikt en die hen te Zwartsluis bracht. Ook het schip van Netel werd lek. Anti-kermis stem men. De heer Balvers, lid van den gemeenteraad te Hillegom, heeft voorgesteld de kermis af te schaffen. Hij stelt voor een bedrag van f 500 beschikbaar te stellen voor een volksfeest, in den tijd, waarop de kermis wordt gehouden te vieren. De 9 7-jarige omroeper. Den lOen dezer maand hoopt de oudste ingezetene van Lemmer, de heer A. Riemersma, zijn 97en geboortedag te gedenken. De oude heer is nog zeer kras en heeft bijna nog het volle gebruik van al zijn zintuigen. Hij is reeds 48 jaren dorpsomroeper en nog dagelijks hoort men zijn nog vrij heldere stem langs de straten klinken. Als touwslager werkt hij nog steeds sedert 86 jaar, waarvan de laatste 48 jaar als patroon, in dezelfde lijnbaan. Een flauwe aardigheid. Terwijl Zaterdagmiddag aan de kapok- fabriek van Gebrs. v. d. Bergh, te Oss, de machinist, v. d. Heyden, bezig was een kapokmolen te rapareeren, bracht de werkman v. E. deze in beweging, om v. d. H. uit aardigheid vol te doen stui ven met kapokstof. Daar deze een bran dende lamp bij zich had, vatten de ronddwarrelende vlokken kapok vlam, waardoor in minder dan geen tijd die afdeeling in [brand stond. Dank zij het directe en krachtige optreden van eigen personeel, dat het vuur met een slang van de fabriek bestreed, werd erger voorkomen en de brand, die zich ernstig liet aanzien, geblusclit. Twee werklieden, die door het vuur in een andere afdee ling afgesloten werden, bekwamen bij hun redding brandwonden aan gelaat en handen. De schuldige werd door de firma op staanden voet ontslagende justitie heeft van een en ander proces-verbaal opgemaakt. Een hollend paard. Zaterdag morgen veroorzaakte een hollend paard, dat er zonder bestuurder met een rijtuig vandoor ging, op den weg van Gouda naar Stolwijk ernstige ongelukken. Een man en een vrouw met een draaiorgel werden door het hollende dier omver gereden, met het gevolg, dat het orgel tegen den grond werd gesmakt en geheel onbruikbaar werd. Iets verder was men bezig steenen op een wagen te laden. Het paard voor dezen wagen werd zoodanig door het hollende paard aan gereden, dat het ernstig verwond in elkaar zakte en spoedig den geest gaf. Doordat de wagen, waarvoor het hol lende paard was gespannen, tegen de stijlen van een brug aanreed, en niet verder kon, kwam het dier eindelijk tot staan en kon het gegrepen worden. Een mooie vangst. Eenige dagen geleden kregen enkele horloge makers en goud- en zilversmeden te Leeuwarden bezoek van een jongmensch dat zich uitgaf van een landbouwer uit dezen omtrek. Hij moest voor zijn patroon een of ander voorwerp koopen. Een horlogemaker ging op deze zaak in en stelde hem een gouden remontoir-horloge ter hand. Toen de kooper den winkel had verlaten, kreeg de winkelier achter docht. Hij stelde een onderzoek in en het opgegeven adres was niet te vinden. De politie werd in den arm genomen en gewapend met een signalement, trok zij er op uit, totdat het haar Vrijdagmorgen gelukte den oplichter aan te houden. Het was de 21-jarige G. S. B., uit St. Anna-Parochie, die aan de justitie is overgeleverd. (Lw. Crt.) Ook een surprise. Bij de familie X. zoo schreef de „O. H. Ct"ver keerde men als bij zoo menig ander, Vrijdagavond in feestelijke spanning. Teikens als een wagen de straat inrolde of daarbuiten een fietsbelletje rinkelde, keken vader, moeder en kinderen luiste rend op. Reeds was een paar keer vol verwachting naar de deur gehold, toen er bij de buren gebeld werd, tot eindelijk een bescheiden rukje aan de eigen schel de geheele familie in actie deed komen. Terwijl de koperen klank der schel nog nazweefde door de gang, zette moeder een stoel klaar, de kinderen plaatsten zich in een rijtje, ten einde den Sint uit hun uitgebreid repertoire een enkel nummer toe te zingen. De vader trad onbeschroomd op de huisdeur toe. In de kamer was een gespannen stilte. Zelfs de poes scheen onder den indruk en staakte een wijle haar tevreden gespin. Toen pa weer- terug was in de huis kamer had hij een brief in de hand, vervattende een vriendelijke, doch zake lijke herinnering van den heer Ontvan ger, over een belasting, die nog alijdpa te betalen had. „De kosten dezes stond er deftig onderaan zijn 10 cents." En een dergelijke verrassing is Vrij dagavond aan velen bereid. Een „vliegongeluk". Uit New- York wordt aan de „VI. Gaz." gemeld: Jaloersch om de lauweren van Pégoud, stelde de bekende Amerikaansche vlieger Beachy zich voor de „looping the loop" uit te voeren en vloog over het plein van North-Island. Zijn proefneming be haalde een grooteren bijval dan hij wel had gedacht. Inderdaad, toen de vlieger daar in de ruimte hing, 't hoofd omlaag en de voeten in de lucht, ledigden zich zijn zakken en talrijke gouden vijfdollar- stukken gleden er uit. Een echte goud regen viel op de soldaten en matrozen, die zich op het vliegplein bevonden. Spijts alle tucht werden de rangen verlaten en werd er om gevochten. Beachy heeft beloofd eerst en vooral zijn zakken te ledigen, als hij nog een dergelijk luchttochtje onderneemt. De „demonenbendeDezer dagen is te Ekaterinador in Kaukasus een proces begonnen tegen de „demonen bende", zoo wordt de troep roovers ge noemd, die in de steppen reeds vele jaren de schrik der bevolking was. Niet alleen door haar rooverijen, maar nog meer door de afschuwelijke folteringen, die zij de ongelukkigen, welke in haar handen vielen, deed ondergaan. De slacht offers werden eerst gepijnigd en gemar teld op de meest afgrijzelijke manier, dan met petroleum overgoten en daarna in brand gestoken. In Juli 1910 moet de „demonenbende" zelfs meer dan 30 per sonen wreedaardig gemarteld en ver moord hebben. De roovers - 72 in getal zijn ontslagen tuchthuisboeven. Ge lukkig dat ze nu weer veilig opgesloten zitten. Ze zullen wel niet meer in de maatschappij terugkeeren om hun dui- velscli bedrijf voort, te zetten. Storm en zeebeving. Be richten over hevige storm komen ook uit cl# havenplaatsen aan de Noord- en Middellandsche Zee. De zee voor den mond van de Elbe is zóó woest, dat de vloot niet uitvaren kan. Veertig stoom schepen zijn in de Elbe voor anker ge gaan; voor Cuxhaven eveneens een groot aantal stoom- en zeilschepen. De kapitein van het Fransche stoom schip „Lotus" meldt, dat zijn schip, toen het door de Straat van Messina voer, ten gevolge van een- zeebeving hevig heen en weer geworpen werd, zoodat onder de passagiers een paniek uitbrak. De zeebeving, die vergezeld ging van een orkaan, hield verscheidene seconden aan. Ook uit Marseille en Toulon komen stormberichten. In het Kanaal is het weer eveneens ruw geweest. Aan boord van de „Vic toria", van Folkestone naar Boulogne, werd het handkoffertje van een der vrouwelijke passagiers door een golf van dek geslagen. Al haar geld zat er in. Een dergelijk ongeluk geschiedde met een passagier van de „Empress". Een Engelsche dame zat aan dek, toen het schip zulk een hevigen stoot kreeg, dat zij van haar stoel rolde. Haar handtascbje ontglipte haar vingers; gleed van het dek en verdween in de golven. Het be vatte geld en juweelen ter waarde van 10.000 gulden. Botsing. Donderdagmiddag zijn te New York twee treinen van een on- dergrondsche lijn tegen elkaar gebotst. Beide treinen waren stampvol. Onmidel- lijk na de botsing ging het electrische licht uit en vulde de tunnel met walm en rook. Er ontstond, gelijk zich denken laat, een verschrikkelijke paniek, ofschoon het spoorwegpersoneel al het mogelijke deed om de passagiers tot bedaren te brengen. Meer dan 30 personen werden in het gedrang gekwetst. Doodgebleven. Te Parijs is Zaterdag een rechter tijdens een rechts zitting doodgebleven. Cholera. Te Konstanlinopel zijn weer elf gevallen van cholera waargenomen Bij een Spoorwegongeluk te Galesci zijn 4 personen omgekomen. Gestikt. Aan boord van een te Parijs liggende schuit, zijn een schipper, diens vrouw en twee dochtertjes gestikt gevonden. Het ongeluk is waarschijnlijk veroorzaakt door kolendamp. Ministercrisis in Frankrijk Na^at Dupuy geweigerd had zich met de kabinetsformatie te belasten, heeft Poincaré den senator Doumergue verzocht een kabinet samen te stellen. Deze heeft goeden moed op het welslagen van zijn pogingen. De lintworm niet gevangen. Yolgens het Nbl. -v. Friesl. meldde zich dezer dagen in het gasthuis te Bremen een boerenknecht aan, die een lintworm had. Een mijner vrienden ried mij aan vertelde hij het dier te vangen met een vischhaak, met een stukje spek er aan. Ik maakte zulk een haak gereed, bond hem aan een koordje en slikte hem in. Na 24 uren gewacht te hebben, om den lintworm gelegenheid te geven aan te bijten, wilde ik de lijn uittrekken, maai de haak bleef in de maag vastzitten. Men onderzocht den Jintwormvisscher met X-stralen, en zijn verhaal bleek juist. Hij heeft nu een operatie ondergaan, die hem van den haak en van den lintworm tegelijk heeft bevrijd. En laten we hopen tevens van zijn domheid. Ergerlijk. Te Dinxperlo hielden de rijksambtenaren de Wed. A. wegens jeneversmokkelarij aan. 's Avonds was de vrouw echter weer met jenever smokke len. Toen ze ambtenaren zag aankomen, dronk ze de jenever op Pruisisch gebied op. Ze was echter zoo beschonken, dat ze te Dinxperlo in hechtenis moest worden genomen. L. te M. Niet dan bij hooge uitzonde ring nemen wij ingezonden stukken uit andere bladen over. Red. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur. In het „Noord-Bevelands advertentie blad" van Zaterdag lazen we liet volgen de advertentie 9 December 1913. De afdeeling Wissenkerke van den Bond voor Staatspensioneering wenscht op den voor vele ouden heugelijken dag van 9 dezer een herinneringsvergadering te be leggen. Alle leden dier afdeeling en alle ande ren, die in de zaak der arme ouden be lang stellen, worden hiermede uitgenoo- digd tot een samenkomst in het café ,,De Kroon" des avonds te zes uren. Deelt dit elkander meeEen afwisselend pro gramma is opgemaakt Het Bestuur. Toen we dit lazen geloofden we onze eigen oogen niet. Een herinneringsverga dering op 9 December. Naar we dus ver moeden, zullen op dien avond de een voudige Noord-Bevelandsche menschen, behalve enkele vermakelijkheden ('n.v. een blijspel als „de- begrafenis van gramme tje Kuyper") onthaald worden op een stukje historie. Nu zijn we aangaande de historie, die. op die vergadering den men schen zal worden opgedischt, wel een weinigje wantrouwend en daarom wen- schen 'we den historicus, die op bovenge- meld-en avond het publiek zal moeten voorlichten te verzoeken of hij ook het navolgende in herinnering zal willen bren gen: Sen eerste, dat onze arme oudjes hun twee gulden te danken hebben aan noesten vlijt van den veel gesmaden mi nister Talma. Ten tweede, dat onze arme oudjes' reeds vijf of zes jaar eerder een, rijksdaalder zouden getrokken hebben, indien tenge volge van de leugen- en lastercampagne van 1905 het ministerie Kuyper niet tot aftreden gedwongen was geworden. Dank zij o.a. het gevleugelde woord van Rood huizen „Wat heeft een dooie aan een rijksdaalder." Ten derde, dat wel is waar de libera len voor artikel 369 van de wet Talma hebben gestemd. Maar, dat zijl dat heb ben gedaan onder heftig protest bij monde van den oud-minister, tegenwoordigen voorzatter van de Tweede Kamer, Goe man Borgesius, toen minister Talma dat artikel op voorstel van den socialist Duys losmaakte van de aanhangige tarief wet Ten vierde, dat er groot gevaar bestaat, dat het meerendeel der arme oudjes hun twee of drie gulden weer zullen verlie zen, nu tengevolge van de leugen en las tercampagne van Juni, jJ. weer een liberaal ministerie is opgetreden. Hij: wijze dan op de plannen van minister Treub, die o.a. allen, die tusschen hun 65ste en 70ste jaar bedeeld zijn geweest, weer van het ouderdomspensioen wil uit sluiten. Hij zal dan misschien tevens wel zoo welwillend zijn er op te wijzen, dat even eens tengevolge van de optreding- van dat vrijzinnige kabinet alle weduwen en invaliden de dupe van de historie zijn en weer lange jaren tevergeefs naar een pensioentje zuilen uitzien. Wij geven den geaohten feestredenaar de verzekering, dat hij op die wijze de mensehlievende Wissenkerkenaars niet1 al leen aangenaam maar ook nuttig Zal bezig houden. Als hij nog op een toe passing gesteld is, kan het deze zijn, dat èn de onderwijzers, èn de arme oudjes, èn de weezen èn de invaliden uit de jongste historie hebben kunnen teeren, dat de liberale partij is de partij van: Veel beloven, weinig (of liever niets) [geven, Doet de gekken in vreugde leven. F, .1. C o u m o u. Kamperland, 6 November 1913. Raad van Beroep (Ongevallen verzekering). In de heden te Middelburg gehouden openbare terechtzitting van bovengenoem- den raad werden de beroepen ingesteld door P. M. R., Vlissingen, en .1. II. van de V., Middelburg, ongegrond verklaard en de beroepen ingesteld door P. F. de W., Kuitaart, L. A. A. B., Lamswaarde en O. v. N„ Brouwershaven, niet-ontvan- kelijfc. Naar waarnemingen in den morgen van 8 Dec. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 772.3 te Cler mont, 732.5 te Seijdisfjord. Verwachting tot den avond van 9 Dec. Zwakke tot matigen, meest Zuidelijken wind. Nevelig tot haifbewlokte lucht.. Wei nig of geen neerslag. Weinig verandering van temperatuur. AMSTERDAM. De politie heeft Zater dag een inval gedaan in een speelhuis in de Eerste Jan Steenstr,aat.. Men moest zich met geweld toega.ng verschaffen. Het speeltuig werd in beslag genomen, en de eigenaar in verzekerde bewaring ge steld. APELDOORN. Hedenmorgen is de Ko ninklijke familie per extra-trein van 8.36 van het Loo naar de Residentie gegaan. Vermoedelijk keert zij in Mei 1914 naar het Loo terug. APELDOORN. De godsdienstoefening in de Hofkapel werd gisteren bijgewoond door II. M. de Koningin en Prins Hendrik. De voorganger, prof. J. W. Pont van Am sterdam, had tot tekst gekozen Psalm 3116a. APELDOORN. Zaterdagmiddag heeft de Koningin een bezoek gebracht aan het Oudemannen- en Vrouwenhuis der Ned. Herv. Gemeente te Apeldoorn. APELDOORN. H. M. de Koningin schonk f300 als bijdrage voor den bouw van een tweede Ned. Herv. Kerk alhier. Heinkenszand Dool- de heer J. lliton hoeve alhier 'werd Zaterdag-middag aan besteed: het. bouwen van een woonhuis met schuur. Inschrijvers waren J. Dekker. Heinkenszand f 2460J. de Mol, idem f 2342; A. Hubregtse, idem f2340; A. Jans sen, Nisse t' 2155 en A. M. Knijper, Hein kenszand f 2025. Gegund a.an .den laagstent inschrijver. Kruidingen De op Zaterdag j.l. gehou den aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis met schuur en varkens hok voor rekening van den heer D. Boon man te Ovezand, is ingeschreven als volgt: G. v,an Velzen te Krabbendijlie voor f 8775L. Peelers te Kw.adendanune voor f8675; J. de Munck te Borselen voor f8650; J. Goedbloed te Kloetinge voor f8610; P. G. Brand te 'sHeerenhoek voor f8600; J. van der Poel te Oudelande voor £8375; G. de Mol te Baarland voor f 8300 J. Ie Grand to Hoedekenskerke voor f 8197 A. M. Knijper te Heinkenszand voor f 7690. Vier biljetten van onwaarde, 's Gravenpolder. Voor de verbouwing dei- openbare lagere school alhier aanbesteed1 op Zaterdag 1.1. is ingeschreven door de heeren A. Schrijver en C. Vaes te Goes f1570; D. J. B. Arentz te Goes f1500; M. van Liere alhier f1310; A. DrijlgerS te 's Heer Abtskerke f 1300P. Hubregtse alhier f 1290; J. Goedbloed te Goes f1285; en P. en M. van Goip te Goes f 1050. Aan den laagsten inschrijver gegund. ROTTERDAM, 8 December. Binnenlandsche granen. Wil- helminatarwe f9.40 a f9.75, enkele pri ma daarbovenoverige soorten f8 a f9; haver f7 a f7.80; bruine boonen f8 a f 10.50; kanveizaad 1'14.50 a f15; erw ten f 1.0 a f 10.50rogge geen aanvoer. Varkens 261/2 a 271/a ct.lichte voor export 27 a 27i/2 ct Eieren. Zeeuwscbc f7.50 a f8 per 100 stuks; Oyermaasthe f8 a f8.50 per 100 stuks1. Aardappelen. Brielsche kralen f3.50, Zeeuwsche eigenheimers fl.90 a f2.10. Zeeuwsche blauwe f2.60 a f2.90,. idem poters f 1.50 h f 1.70, Spuische eigen heimers f2.10 a f2.30; Friesche eigen heimers f 1.90 a f2, BravOi's f 2.40 a f2.70. Weinig aanvoer, tamelijke vraag. Meel. In de afgeloopen week weinig te doen. Het St. Nicolaasfeest eischte zijii rechten. Prijzen over 't algemeen iets hoo- ger. Kooplust bij den handelaar niet groot. Stille week dus. Ter Beurze kalm, doch prijshoudend. B11 i t e n 1 a n d s c h e granen. Mais per 2000 K.G. Grove Donau loco f136; id. stoomend t'133; Galfax loco f132; id. stoom end f132; Amerik. mixed loco f167-; id. Dec. Mrt af f 157La Plata loco f 132; id. stoomend f 132. VLISSINGEN. Ondertrouwd: M. C. van der Ende, jm. 22 j. en C. J. de Koning, jd. 25 j. J. É- Harting, jm. 26 j. en C. Schout, id. 23 j. GetrouwdA. C. Legeiu, jm. 23 j. en M. S. Brysse, jd. 19 j. J- Polderman, jm. 27 j. en W. D. Visser, jd. 22 j, G. Withagen, jm. 23 j. en S. C. Zoete- werj, jd. 24 j.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 3