Binnenland. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Reclames. Een dubbele genezing. De Pinkpillen genezen de moeder en de dochter. Land- en Tuinbouw. greep en eigenhandig de voor hem uit gestrekte ongelukkigen begon te geeselen. Sinds dien dag is er dagelijks te Orel gegeeseld. En wie waren nu deze Jonof en Bogdanof, helden van dit drama Geen politieke, maar gewone strafgevangcnen en volstrekt geen echte beroepsmisdadi gers. Zoo had Jonof zijn kameraden in het proces verraden. De daad van Jonof was dus geen terroristisch komplot, noch een protest, maar de reflex-reactie van een tot vertwijfeling getergd man. liet zoeken naar medeplichtigen van Jonof en Bogdanof was vergeefsch. Doch de ge vangenis-administratie wilde er een groote zaak van maken. In het voorjaar van 1911 kwam de zaak voor den krijgsraad te Moskou. Beklaagden waren een aantal Orelsche katorgisten, beschuldigd van me deplichtigheid aan de moord op een in specteur en aanval op de gevangenbe waarders. De zaak eindigde meer dan sma delijk voor de administratie van Orel. De krijgsraad hoorde de getuigen bij geslo ten deuren en buiten aanwezigheid van de gevangenis-autoriteiten. En zóó hoorden de rechters veel, wat anders verborgen ware gebleven. Alle aangeklaagden wer den vrijgesproken. En men beweerde ten stelligste, dat de krijgsraad aan de hoogste autoriteiten kennis heeft gegeven van het schandelijke régime te Orel. Daar ter stede beschouwde men de uitspraak van den krijgsraad als een volkomen vernietiging van den gouverneur Andrejefski, die de laatste oorzaak van alles was. Afrika. Meer dan eens, aldus de „Ned.", is in den laatsten tijd gewezen op het voortdrin- gen van den Islam niet alleen in Mid- (Ïen-Afrika, maar ook in Zuid-Afrika. Met het oog hierop is te Johannesburg een vergadering gehouden van Anglicaan- sche geestelijken, die belang stellen m de beschavingsontwikkeling der inboorlingen. Een belangrijke discussie weid gevoerd over den in Afrika toenemenden invloed van den Islam. Enkele sprekers wezen op de Mohammedaansche propaganda in Kaapstad, waar de Maleiers in verschil lende werkplaatsen enz. nieuwe aanhan gers voor den Islam winnen. Andere spre kers wezen er echter op, dat het gevaar uit het noorden het ernstigst was, ernsti ger dan wel vermoed wordt. Reeds is de Mohammedaansche invloed onder de Ban toes aan de Zambesie doorgedrongen. De vergadering besloot om aan den aartsbisschop op te dragen een commis sie te benoemen, die deze aangelegenheid zal onderzoeken. De Ned. Ger. Kerk in Zuid-Afrika heeft sedert verscheidene jaren het middelpunt van haar zendingsarbeid juist in de zóne waar het gevaar het grootst is, n.l. langs de Zambesie geplaaLst, en wil men in Zuid-Afrika voorkomen, dat de Islam vas ten voet krijgt onder zijn inboorlingen, dan is er, meent men, geen heter mid del, dan om alle zendingswerk te con- centreeren langs een cordon, dat van het Oosten naar het Westen van het gebied der Zambesie zou moeten worden gehand haafd. Met ingenomenheid constateert men de bereidwilligheid der Anglicaansche Kenk om zich op te maken tegen de voortschrijdingen der Mohammedaansche propaganda, die ook uit een politiek oog punt ongewenscht is. Om met gunstig ge volg te arbeiden, is evenwel onderlinge sa menwerking der actieve Christelijke kerk genootschappen gewenscht en noodig. Al leen vereende krachten zullen kans van slagen hebben. Zuid-Afrika kan alleen weerstand bieden tegen den Islam, wan neer alle beschikbare Christelijke ener gie zich tot één enkele strijdorganisatie weet te combineeren. Te Kaapstad is de arbeid onder de Mohammedanen reeds aangevangen door de Moravische broeders. In een desbe treffend bericht wordt gezegd, dat deze arbeid van de grootste beteekenis is en de gemeenten ten goede komt, die in ge vaar verkeeren, door het Mohammeda nisme beïnvloed te worden. Veel sneller dan het Christendom breidt de Islam zich in Afrika uit. In Duilsch- Oost-Afrika waren voor ongeveer 20 ja ren een 150.000 Mohammedanen onder de Suaheli aan de kust; thans zijn van de ongeveer 7 millioeti inwoners in de kolonie 2 miliioen lot den Islam overge gaan. Tot diep in het binnenland rei ken de nederzettingen der Mohammeda nen; in Tago was de Islam voor 16 jaar zoo goed als onbekendthans bestaat er door de werkzaamheid der Mohamme daansche Haussa, die in de steden een belangrijk deel der bevolking uitmaken, het gevaar, dat zij, als reizende kooplie den zending drijven, de bevolking islami- seeren; reeds zijn geheele stammen tot den Islam overgegaan. In Kaïnerun, waar de Islam heden de Overhand heeft, heeft zich te ontwikkeling al voltrokken. Zoo gaat de stroom van het Moham medanisme door geheel Afrika. Zoo snel is dit gevaar gekomen, dat het plotseling daar is, China. Volgens een telegram door de „Daily Telegraph" uit Peking ontvangen, komen daar verwarde berichten binnen over emsitige ongeregeldheden onder de Mo hammedanen in de provincie Kan Sa. De correspondent van. 't blad herinnert, in verband hiermede aan den laatsten maat regel van den president, zijnde een scherpe reprimande aan het adres van Kan Sa, Schen Jan genaamd, die geweigerd had de republiek te erkennen en zich nu met een grooten aanhang naar Urga heeft te ruggetrokken en een beroep heeft gedaan op alle Mohammedanen, om op te staan en zich onafhankelijk van Peking te verkla ren. Ook Katholieke missionarissen uit Laai-Chou en andere plaatsen spreken over een dergelijken opstand en men beschouwd het als een feit, dat het geheele land van Kalgan tot Kakonor, in een hopeloos verwarden toestand verkeert, die nog ver ergerd wordt, doordat voortdurend onge regelde Chineesche beuden die streek doortrekken, en paaiden, wagens en an dere zaken van de bevolking opeisichen. Tweede Kamcr. Een wetsontwerp is ingediend ter ver klaring van het algemeen nut der ont eigening ten behoeve van den aanleg van een spoorweg van Roermond naar de Bel gische grens in de richting van Ivesse- nich. Vice-president der Tweede Kame r. Een medewerker van het „Hbl." Leo schrijft het volgende: In sommige bladen wordt mr. Troelstra voortdurend „vice-president" van de Twee de Kamer genoemd. Ten onrechte. Het reglement van orde voor de Tweede Kamer kent zoodanige betrekking niet. Bij artt. 9 en 10 van dat reglement is onderscheidenlijk slechts bepaald, dat, in dien de voorzitter over het in overweging zijnde onderwerp het woord wil voeren en dat bij ontstentenis van den voorzitter het voorzitterschap wordt waargenomen door een der twee leden, die met hem zijn gebracht op de laatst aangeboden opgave, waaruit do Koningin een benoeming als voorzitter had te doen, en wel No. 1 vóór No. 2, en dal bij ontstentenis dezer twee leden de voorzitter door het oudste lid in jaren wordt vervangen. Ziedaar alles. Een bepaalde onder-voorzitter voor het geheele zittingsjaar is er dus niet. Mr. Troelstra neemt slechts als No. 1 der bedoelde twee leden in de bij het reglement van orde voorziene gevallen het voorzitterschap waar. Wordt hij verhin derd, dan geschiedt dit dooi' het andere dezer leden enz. Met evenveel recht, liever onrecht, zou men het andere lid of het oudste lid in jaren onder-voorzitter kunnen noemen. Woonplaatscommissie. Het hoofdbestuur van den bond van post- en telegraafbeambten De Post heeft aan den directeur-generaai verzocht, het daarheen te willen leiden, dat de werk zaamheden der woonplaatscomnüssie" zich ook uitstrekken tot de postbodencate gorie, en verder, ten einde de komende verbetering voor het lagere personeel wer kelijk algemeen .te doen zijn. ook de brie- vergaarders alsnog in de nieuwe rege ling op 'Be nemen. Indeeling Militie 1914. De Minister van Oorlog heeft de in deeling van de militie openbaar gemaakt Uit den daarbij gevoegden indeelingsstaat blijkt, dal in Januari en October 1914 in het geheel 25.830 jongelieden worden ingelijfd, waarvan 500 bij de zeemilitie. Bij de infanterie met uitzondering van de regimenten Grenadiers en Jagers, wor den de jongelieden uit een district bij eenzelfde regiment ingedeeld, dat in het district gelegen is of zoo dicht mogelijk erbij. Bij de regimenten Artillerie en Cavalerie worden ze uit het geheele land gehaald maar toch waar mogelijk, uit het naastbij- zijnde district. Verder is bepaald, dat Israëlitische lote- lingen, die daartoe tijdig het verlangen te kennen geven, zooveel mogelijk zullen worden ingediend bij de korpsen of onder deden daarvan in de groote garnizoens plaatsen. Middelburg. De Ouderdomsrente. Bij de rentecommissie, gezeteld te Middel burg, wier werkzaamheden zich bepalen tot het eiland Walcheren, zijn 1174 rente- aanvragen ingevolge artikel 369 der wet, ingekomen, waarvan 440 uit Middelburg, en 370 uit Vlissingenterwijl er reeds 19 aanvragen van personen, die meenen volgens art. 370 der wet aanspraak te mogen maken op ouderdomsrente, zijn ingekomen. Belanghebbenden worden er aan her innerd, dat zij, die tot heden in gebreke hieven aanvragen in te dienen en die in de termen vallen van art. 369 (dus die vóór of op 3 December 1913 den leeftijd van 70 jaar hebben bereikt) alsnog hun aanvragen bij den secretaris der com missie, den heer P. J. Terwoert Jr. te Koudekerk©, kunnen indienen of zich kun nen wenden tot de reeds eerder ver melde tusschenpersonen in hun gemeente. Zij, die na 3 December 1913 den leeftijd leeftijd van 70 jaar bereiken en in de ter men vallen van art. 370 der wet, worden verzocht eenigen tijd voor het bereiken van die leeftijd, liefst twee maanden, hunne aanvragen bij genoemden secretaris in te dienen ot zich tot bovengenoemde tusschenpersonen te wenden. Door de politie alhier is proces verbaal opgemaakt tegen J. V. wegens mishandeling van een agent van politie op de zitting van de rechtbank alhier op Vrijdag j.l. Prettige thuiskomst. Met den trein van kwart over negen kwam Zater dagavond taflhier aan D. J. S., die af gemonsterd was van de haringvisscherij. In plaats van naar huis te kunnen gaan, werd S. door den aan het station aan wezigen politieagent gearresteerd en naar het bureau overgebracht en later op last van den commissaris naar het huis van bewaring, daar hij nog drie maanden ge vangenisstraf moest ondergaan, weswege hij in het algemeen politieblad gesigna leerd stond. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen twee jongens die zich Donderdag op de Markt schuldig maakten aan diefstal van een melkkan. Naar het huis van bewaring is over gebracht zekere J. G., wonende alhier, verdacht van diefstal van kippen te Vlis- singen. Goes. Benoemd tot rijksklerk der lie gistratio en Domeinen te Roosendaal, de heer F. C. van Dijke, thans in gelijke betrekking alhier. Hedenochtend had de metselaar Schr., werkzaam bij de verbouwingen van de werkplaatsen der firma Oosterbaan en le Cointre, liet ongeluk door een glazen dak te vallen, zoodat hij voor de oogen van een paar verbaasde van schrik ver- blcekende zetters in een zetlokaal terecht kwam, nadat hij in zijn val nog een ruit vau een naastliggend kantoortje gebroken had. Gelukkig kwam de man op z'n bee nen terecht en liep het ongeval zonder kwetsuren af. Ovezand. Zondagmiddag ontstond een begin van brand in een paar kisten ge vuld met houtwol staande bij de Katho lieke school alhier. Daar men zulks spoe dig ontdekte, word erger voorkomen. De brand was ontstaan door het spe len met lucifers van een paar kleine jon gens. Waarde. Dinsdag 9 dezer, des avonds fcen 7 ure zullen de leden der Chr. Zang- vereeniging „Excelsior" een openbare uit voering geveff in "de Ned. Here. Keck alhier. Het laat bij 't openslaan van het programma zich aanzien dat een smaak volle avond zal bezorgd worden aan al degenen, die de geringe kosten van het rijk aan schoone nummers saamgestelde programma willen bestrijden, Voorzeker zal .ieder na afloop voldaan huiswaarts keeren. Driewegen. Naar we vernemen" bestaat hij de kerkvoogdij het plan om de Herv. Kerk alhier belangrijke verbeteringen te doen ondergaan door vernieuwing van het dak, het plafond en de ramen teiwijl de stoelen door bochten zullen worden ver vangen. Heinkenszand. Zaterdagmiddag hielden de leden van de Guano-vereeniging al hier, hunne jaarlijksche algemeene ver gadering. De ontvangsten over het afgc- loopen boekjaar bedroegen f 45.128.175 en en de uitgaven 1'45.089.29', goed slot van f 38.88. Door de vereeniging werden dit jaar 7405 balen kunstmest aangekocht. De altredende bestuursleden L. Klooster man en M. Yermue worden herkozen. Rilland. Mei den bouw eener Roomsch Katholieke school alhier zal een begin worden gemaakt. Hel terrein is reeds door een sLoot afgebakend' en met den aanvoer van bouwmaterialen is men volop aan den gang. Do onderwijzerswoning en de school, welke achter den Kloostertuin aan den tweeden weg gebouwd zal worden, hoopt men op 1 Mei e.k. le kunnen openen. Hoedekenskerke. In de Vrijdag gehouden voltallige raadsvergadering deelde de voor zitter mede, dat door Ged. Staten is goed gekeurd het in de vorige vergadering ge nomen besluit tot wijziging der gemeente- begrooting 1913, dat zich 6 sollicitanten voor havenmeester hebben aangemeld en in de volgende vergadering B. en \V. eene aanbeveling daarvoor zullen indienen, en dat dooi' Ged. Staten machtiging is ver leend aan het Burgerlijk Armbestuur om aan de gemeente eene bijdrage van f350 over 1914 te geven in de kosten van den geneeskundigen dienst. Ter opmaking van het suppletoir ko hier H.O. gaat de raad daarna over in eene zitting met gesloten deuren. Na her opening' wordt hel kohier vastgesteld zoo- als het in besloten zitting is opgemaakt. De voorzitter deelt daarna mede, dat het bestek der schoolvérbouwing niet kan worden behandeld, omdat de architect, de heer S. de Koning te Goes, het niet heeft kunnen klaar krijgen. Hij deelt mede, dat door den districtsschoolopziener op ver zoek van B. en W. ontheffing is ver leend va-n de bepaling van het K. B. no. 192 van 1912, dan in ieder school lokaal minstens één der ramen naar bui ten moet kunnen openslaan. Dientenge volge zal de verbouwing der school zich grootendeels bepalen tot aanbrengen van een urinoir en een privaat, en deze allen in te richten voor closetsysteem, bene vens het aanbrengen van waterleiding voor dio closets en het maken van een beer put met overstorting en afleidingsbuizen. .Met het oog op het feit, dat het werk in de Kerstvacantie moet worden uitge voerd, wenschen B. en W. aan te beste den Vrijdagmorgen 19 Dec. en vraagt hij daarom of de ltaad het bestek aan B. en W. wil overlaten. Hiertegen blijkt geen bezwaar te bestaan. De raad kan dan in zijuie vergadering van 19 dezer over de wijze van betaling beslissen, want er zal moeten geleend worden en B. en \V. zuilen dan met een plan voor een geld- leening in die vergadering komen. Thans komt wederom aan de orde de pensioneering van gemeente-ambtenaren, daar Ged. Staten het in "de vorige ver gadering genomen besluit tot het verhaal vau alles wat de wet toelaat op de amb tenaren, hebben teruggezonden met mede- deeling, dat zij dit niet kunnen goedkeu ren, maar zich wenschen te houden aan de regels voorgeschreven bij Prov. Blad no. 125 van dit jaar. De voorzitter stelt voor aan het verlangen van Gedeputeerden te voldoen, de inkoopsom voor rekening der gemeente te nemen en de ambtenaren te laten betalen li/a voor eigen en 21/a pCt. voor weduwen en weezenpensioen; de naburige gemeenten Baarland en 's Gra venpolder deden dit ook. De heer Den Dekker vindt het treurig, dat Gedeputeerden zidks wenschen. De heer Groenewege kan er niet mee meegaan, hij houdt voet bij stuk, de fi- nintiën der gemeente laten het eenvou- niet toe. Hij kan niet begrijpen, dat Ge deputeerden zoo iels kunnen regelen bij Prov. Blad, dit gaat verder dan de wet zegt. De voorzitter wijst er op, dat geen hoo- ger beroep Is toegelaten. Gedeputeerden beslissen in hoogste instantie, deze zul len zich houden aan dat Prov. Blad, de raad krijgt zijn zin toch niet. We zul len er dus nog eens voor de 3e maal over moeten praten, 't resultaat blijft het zelfde, als we dat nu 19 dezer doen dan houden de ambtenaren zoo goed als geen tijd meer over om te besluiten wat te doen, want, vóór 31 Dec. moeten zij zich uitgesproken hebben. De heer Groenewege zegt, dat de ter mijn van 31 Dec. niet is le handhaven, deze zal moeten worden verlengd. Hij kan niet gelooven, dat Ged. zich aan hun besluit zullen houden. De voorzitter zegt, dat de raad, even als in andere gemeenten, ten slotte toch zal moeten toegeven. Nadat de heer Van der Linde nog heeft gezegd, dat ook z.i. Ged. te ver gaan en meer eischen dan de wet voorschrijft, brengt de voorzitter in omvraag zijn voor stel om toe te geven en te doen wat meergenoemd Prov. Blad voorschrijft. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel v e r w o r p e n en daarna het voorstel van weth. Groenewege, om het in de vorige vergadering genomen besluit, om alles te verhalen wat volgens de wet verhaald kan worden, te handhaven met algemeene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag vraagt de heer Den Dekker om de achterwegen wat door den kantonnier te laten reinigen van slijk en te laten begrinten. De voorzitter zegt het eerste toe, de grint kan evenwel niet op de wegen wor den gebracht voor het weer wat heter is. De heer Walraven vraagt namens W. Maartense om plaatsing van een paar paaltjes aan den Vreelandschen dijk voor diens woning. De voorzitter zegt, dat hij een paar palen daar kan plaatsen. Nog vraagt de heer Walraven om ver plaatsing der lantaarn bij Franse te Kwa- dendamme, zoodanig dat die beter den ingang van het Donkere Weegje bestrijkt. Weth. Verbeek zegt, dat dit reeds in het plan ligt en zal geschieden. Op zijin voor stel wordt ook besloten de lantaarn voor de pastorie op de Kerkdreef iets te ver plaatsen, deze waait zoo dikwijls uit. Na nog eenige discussie over delven van slooten en de wegen, en de bevoegd heid van hel waterschap en het gemeente bestuur dienaangaande, wordt de vergade ring gesloten. Kapelle. De Chr. zangvereeniging „De Lofstem" alhier zou op eersten Kerstdag een uitvoering geven. Het viel haar ech ter hard Zondagavond te moeten verne men, dat haar het kerkgebouw der Ned. Herv. Kerk door heeren kerkvoogden was geweigerd. Wel werd haar de koorkerk toegezegd. Deze is echter te klein, ter wijl iedereen weet, dat 'ter niet in uit te houden is. Men vraagt zich af, wat de reden van deze weigering kan zijn, te meer waar op een enkele uitzondering na jalle leden der vereeniging ook leden dier kerk zijn. Velen uit de gemeente zagen als weleer die uitvoering met belangstel ling tegemoet. Wolphaartsdijk. In een spoedeischende raadsvergadering van Zaterdagnamiddag werd besloten voorziening te vragen te gen het besluit van Ged. Staten, waar bij zij hunne goedkeuring onthouden heb ben om de verordening betreffende het verhaal op de gemeente-ambtenaren, in zake de pensioenbijdragen. Ritthem Alhier is gevormd een plaat selijk comité voor het volkspotitionne- ment voor Plaatselijke Keuze. Voorzitter is Ds. P. L. KiehJ, Secretaris Jac. Lijnse. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oosterwoud J. H. C. Kater te Oudshoorn. Bedankt voor Tholen door Anth. C. hinkelaar te Hedel. Hoedekenskerke. Door de stemgerechtig den werden tot ouderling en diaken alhier herbenoemd de broeders C. Boogaard en Job Lagrand, die deze herbenoeming hebben aangenomen. (Vorige week abusievelijk blijven liggen.) Ger. Kerken. Bedankt voor Vianen door M. A. van Pernis te Heerjansdam. Ev. Luth. Kerk. Drietal te Groede: J. Plaat te Pur- merend, C. T. Scharten te Doesburg en H. C. Zwabler te Weesp. Geslaagd op het examen vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek mejufïr. W. A. Adriaansen te Goes. Geslaagd op het practisch examen vanwege de Ver. voor Leeraren in het Boekhoudenvoor boekhouden C. M. Broekhoven van Goes, L. Janssen van Vlissingen en mej. A. C. Vooren van Zierikzee. De op 6 Januari 1914 te openen Rijkscursussen in vee- en vleeschkeuring zullen gehouden worden te Rotterdam> 'sGravenhage. Utrecht en Roermond. Het schriftelijk gedeelte van 't toelatings examen vangt aan; te Rotterdam, 's Her togenbosch, Zwolle, Amsterdam, 9 Dec., 11 uur v.m en het mondeling gedeelte 17 Dec., 9.30 uur v.m., te Utrecht. Te Duinkerke, rue Saint-Fierre 5, be vindt zich de kruidenierswinkel van mevr. Deblock. Sedert langen tijd liet de ge zondheid der kruidenierster te wenschen over. „Sedert weldra vijf jaren verkeerde ik in een wankelenden gezondheidstoestand, schreef zij ons. Ik was bloedarm, zoo zwak dat ik bijwijlen niet op mijne beenen kon blijven staan, onderhevig aan hart kloppingen, aan opstijgingen, aan hoofd pijnen. Ik had geen eetlust meer, ik verteerde mijne spijzen slecht en gevoelde mij iederen dag minder worden. Deze aanhoudende slechte gezondheidstoe stand was van invloed op mijn gemoed en ik was ten slotte altijd treurig en werd door sombere gedachten gekweld. Des nachts was mijn slaap onrustig en verstoord door booze droomen. Ik had tal van middelen gebruikt, maar niets hielp mij. Mijne klanten hadden wel opgemerkt dat ik er al slechter ging uitzien en iedereen wilde mij voor mijn lijden raad geven. Bijna allen hadden mij van de Pinkpillen gesproken en mij sterk aange raden die pillen te gebruiken waarvan zij mij vele gevallen van genezing ver haalden. Zoo ben ik er toe gekomen uwe Pinkpillen te gebruiken. Uwe Pinkpillen hebben dan ook de beste uitwerking op mij gehad en mij volkomen genezen, door mij in weinig tijd van al mijne kwalen te verlossen. Tk voeg hier aan toe dat het door mij bereikte succes mij deed beslui ten de Pinkpillen te doen gebruiken door mijn dochtertje, die bloedarm was ten gevolge van den groei. Mijn dochtertje heeft zich zeer goed bevonden bij het gebruik der Pinkpillen en ziet er tegen woordig blozend uit." De Pinkpillen zijn het krachtigste ge neesmiddel dat gij voor geld kunt koopen. De Pinkpillen zuiveren en verrijken het bloed, versterken het zenuwstelsel. Bijna al onze kwalen komen daaruit voort dat ons bloed, om verschillende oorzaken, zijn zuiverheid en zijn kracht niet bewaart. Wanneer het bloed verarmd is, zijn de organen verzwakt en is het geheele gestel van streek. De Pinkpillen hebben de macht dat alles in orde te brengen en te herstellen. Zij ziju verkrijgbaar 1,75 per d003 en 3 per zes doozen, bij het Generaal-Depót der l'ink Pillen, Van Keghenlaan 22, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J W. Gudde, ie Goes bij Gebr. Mulder, te Tholen bij W. Potter, Apotheker, Stoofstraat. En verder bij verschillende A|H>thekers en goede Drogisten. Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland. Afdeeling Middelburg. In de sociëteit St. Joris te Middelburg werd hedenmorgen een vergadering ge houden van bovengenoemde afdeeling onder presidium van den heer jhr. P. J Boogaert Medegedeeld werd, dat voor de cursus iu paardenkennis zich slechts 4 personen hebben aangemeld. Daar het minimum op S is gesteld, zal geen cursus in de afdeeling plaats hebben. Nog werd medegedeeld, dat in de vacature wijlenden heer A. Meeuse tot lid van de commissie van toezicht op de weegbruggen door het bestuur is be noemd de lieer A. Volkerszoodat deze commissie thans bestaat uit, de heeren S. Boogerd, H. W Allaart en A. Volkers. Vervolgens was aan de orde de ver kiezing van drie bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren J. Marinussen, P. Besuijen en A. Volkers. De heer Mariuissen had een schrijven ingezonden, waarin hij verklaart dat hij niet voor eene herbenoeming in aanmer king wensclit te komen. Voor deze vaca- ture worden uit de vergadering de vol- gende namen genoemd de heeren C. Leijnse, Zoutelande, Iz. de Buck, Seroos- kerke, Abr. Jansen, Biggekerke en Jac. Gideonse te St. Laurens. LTtgebracht werden 74 stemmen, waar van verkregen de heeren P. Besuijen 60, A. Volkers 63, Iz. de Buck 17, C, Leijnse 19 J. Abr. Jansen 6, Jac. Gideonse 9, A Minderhoud JKz 7 stemmen, terwijl de andere stemmen over 22 personen verdeeld waren en I stem in blanco was uitgebracht. De heeren Besuijen en Vol kers alzoo herkozen, verklaarden zich deze herbenoeming te laten welgevallen. Bij de tweede vrije stemming werden uitgebracht 78 stemmen, waarvan ver kregen de heeren C. Leijnse 25 A. Janse 2, iz. de Buck 29, J. Gideonse 9, C. Rooze 5, terwijl verschillende personen 1 stem verkregen en 1 stem in blanco was uit gebracht. Een herstemming moet dus plaats hebben tusschen de heeren Iz. de Buck en C. Leijnse. Bij deze herstemming werd gekozen de heer C. Leijnse met 40, ter wijl de heer de Buck 36 stemmen had gekregen, en 3 stemmen in blanco waren uitgebracht. De heer Leijnse nam de benoeming aan.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2