een paard, IC oé ttpm Telegrammen. AFBRAAK, een HOOFD. Afloop verkoopingen aanbestedingen, enz. ZWAAR en VET Landbouw. Leestafel. Rech szaken. Gemengd Nieuws. Telegrafisch Weerbericht. Burgeiijkë Stand. Briefwisseling Advertentiën. Prattarten ier toef. KM le Gees. HtFiMÊgewone repetities der Chr. Zangvereeni- ging „S. D. G." te Serooskerke (W.) zullen ïvederom aanvangen op Zondag 14 December e. k., des avonds 7 uur in de Chr. School. HET BESTUUR. Vrijdag 12 December 1913, publiek te verkoopen Woensdag éi 17 December 1913, publiek verkoopen 1. Een Huis en Erf 2. Een perceeltje Bouwland 1. Een Huis en Erf, 2. Een perceeltje Bouwland Een bekwame KNECHT TE KOOF: Te koop gevraagd Op Walcheren Aagtekerke, 9.30 en 2 u. ds. Seulijm Amemuiden, 9 en 2 n. ds. Pott (bed. II. Doop). Biggekerke 9.30 en 2 u. ds. Schuurmans Stekhoven. Domburg, 9.30 en 2 u. ds. Koldewijn. Gapinge, 9.30 u. ds. .Maas. Grijpskerke, 9.30 en 2 u. ds. van Selms Kleverskerke, 9.30 en 2 u. ds.Semmelink. Kotidekerke, 9.30 en 2 u. ds. Postma, Meliskerke, 9.30 u. ds. Reus, 2 u. ds. Postma. Nieuw- en St. Joosland, 9.30 en 2 u. ds. Locher. 2 u. ds. Locher. Oostka.pelle, 9.30 en 2 u. ds. Lauren.se. Ritthem, 9.30 en 2 u. ds. Kiehl. Serooskerke, 9.30 en 2 u. ds. Muller. St. Laurens, 9.30 en 2 u. ds. Van 'tHof. O.- en W.-Souburg, 9.30 en 2 u. ds. Terneden. Veere, 9.30 en 2 u. dr. Weyland. Vlouwepokler, 9.30 u. ds. Kroese. Westkapelle, 2 u. ds. Reus. 'I Zand, 10 u. ds. Postma, 6 u. ds. v. Selms. Zoutelande, Zeer leerzaam. In den avond van den 20sten November 1913 trad te Serooskerke, voor een stampvolle zaal belangstellenden op, dhr. Camman, Rijks- tuinbouwleeraar in Zeeland. In een pak kende rede wekte hij de aanwezigen op, om met kracht en overleg den tuinbouw op Walcheren vooruit te brengen. Maar het is niet de rede over welke wij het nu willen hebben, wij willen de aan dacht onzer lezers op iets anders vestigen. Na het eindigen zijner rede vertoonde ^pre ker een reeks lichtbeelden, alle betrek king hebbende op den tuinbouw. Aan de hand dier lichtbeelden gaf de spreker me nige nuttige wenk ten beste over de groentecultuur. Zoo liet hij ook in beeld zien watercultures, waaruit bleek, hoe een gewas alleen dan gedijen kan, wanneer het de beschikking heeft over alle noodige voedingsstoffen. Hoe de oogst zich regelt naai- de voedingsstof, die in de kleinste hoeveelheid beschikbaar is (minimumwet) werd aanschouwelijk gemaakt door de be kende tobbe met duigen van verschil lende lengte. Zeer interessant waren de platen, die beinestingsproeven op groen ten in beeld brachten. Zoo zagen wij de resultaten van eene bemesting met Chilisalpeter op spinazie en prei, alsmede van patentkali op wortelgewassen. Op eene aanschouwelijke wijze, die zelfs den versteksten tegenstander van kunstmest moest overtuigen, werd hier aangetoond, hoe men met' Chilisalpeter en patentkali, natuurlijk in vereeniging met een fosfor- zuurmest, in den tuinbouw zeer groote op brengsten kan verkrijgen, en dat voor wei nig geld. Wij gelooven, dat deze manier, om onze groentetelers in te lichten over de waarde van kunstmeststoffen voor den tuinbouw, alle aanbeveling verdient. Men moet de belanghebbenden laten zien en dan zullen zij veel spoediger overtuigd zijn dan door afgetrokken redeneeringen; want waar de feiten spreken houdt alle tegenstand op, ons volk is nu eenmaal conservatief aangelegd en begroet het nieuwe altijd eenigszins wantrouwend, en nu is het zeker juist gezien, dat het ver- toonen van lichtbeelden een probaat mid del is, om onze groentetelers te overtui gen, dat de moderne groentecultuur, waar toe ook het gebruik van kunstmest be hoort, volstrekt niet te versmaden is. Invoer van aardappelen in A m e rika. De Regeering der Vereenigde Amerikaanse he Staten heeft in overwe ging genomen een invoerverbod van aardappelen uit Canada en geheel Europa, welk verbod waarschijnlijk niet voor 18 December uitgevaardigd zal worden, ten einde belanghebbenden inmiddels te kun nen hooren. Timotheus, Red. J. N. Voorhoeve, uitg. La Rivière en Voorhoeve, Zwolle. No. 10 van den 19en jaargang bevat o. a. van den Hoofdredacteur in de ru briek Indrukken een paar zeer juiste op merkingen: „Als een volk God vergeet"; en „Bijbelkennis". Een leuk stukje Poëzie geeft Hoogenbirk in zijn „Varia". Bij de plaat geeft v. H. een welverzorgd op stel. -„Bij de Oostersche typen". In de rubriek Landbouw en Nijverheid blinkt uit een met afbeeldingen toegelicht opstel over „dr. Diesel en zijn motor". Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld we gens mishandelingJ. L., 55 j„ werk man, Middelburg, tot f'10 b. s. lü d. h. de helft minder dan de eischweder- spannigheidP. D„ 23 j., veldarbeider, Heinkenszand, tot 14 d. gev.straf, de eisch was 1 mbeleediging ambtenaar L. J. S„ 27 j., lompenkoopman, Middel burg conform de eisch tot f10 b. s. 10 d. heenvoudige beleedigingC. v. H., 42 j., koopman, Middelburg, conform de eisch tot f 10 b. s. 10 d. hniet voldoen bevel ambtenaar: C. d. M., 25 j„ werk man, Koewacht, conform de eisch tot f 10 b. s. 10 d. h overtreding der jacht wet L. A„ 38 j., schaapherder, Rilland- Bath, conform de eisch, tot 2 X 5 b. s. 2 X 3 d. h„ met vernietiging van het vonnis a quo, en aanranding der eerbaar heid M. F. M. M„ 37 j., kantoorbediende, Middelburg, tot f 25 b. s. 25 d. hde eisch was 1 m. gev.straf. VrijgesprokenA.M.,24j.,vischvrouw, Arnemuiden, beklaagd van verduistering en C. G, 54 j., meubelhandelaar, Mid delburg, beklaagd van uitlokken van meineed. Middelburg. Alvorens hedenmorgen de strafzitting op de rechtbank alhier aan ving, werd een buitengewone civiele- ziting gehouden, waarin de heer^ C. Klaassen, inspecteur van politie te Ter Neuzen, als waterschout werd beëedigd. Wegens landlooperij te Westdorpe en Ter Neuzen werd tegen J. J B. uit Bergen op Zoom 12 dagen hechtenis ge- eisch t. Wegens landlooperij ,te Ter Neuzen werd staande de zitting L. M. veroor deeld tot 12 dagen hechtenis. Wegens wederspannigheid tegen en mishandeling van den rijksveldwachter M. P. Bijl, werd tegen A. L. uitRetran- chement 3 maanden gevangenisstraf; tegen C. .1. L. 2 maanden tuchtschool en tegen V. 2 maanden gevangenisstraf. yervolgens stonden terecht de 15- jarige L. C. en de 18-jarige A. C. uit Souburg, beklaagd van het verstrekken van sterken drank aan den 9 jarigen J. A. van de Vijver, die daardoor dronken werd. Deze kleine peuter kwam namelijk mededeelen, dat men hem eerst 2 cent aanbood om te drinken. Tot tweemaal toe schonk men een kommetje jenever voor hem in. De moeder van den kleine zeide, dat de jongen thuis kwam, overgaf en naar drank rook. De eisch luidde van den jongsten f 7 of een week tuchtschool en van den oudste £10 of f 10 dagen hechtenis. Behandeld werd in appèl de zaak tegen J. R. A. E. uit Gent, door den Kantom-echter vrijgesproken van jacht- overtreding. De eisch luidde vernietiging van het vonnis en f 20 b. s. 4 d. h. De verdediger mr. Dielenian, bepleitte vrijspraak. Vervolgens stonden terecht: K. D. en A. D. uit Veere, beklaagd van diefstal. Op 2 November heeft de onbezoldigde Rijksveldwachter J. F. de Bliek beide beklaagden met nog een derde een fuik uit het water zien halen. Hij hield de eerste beklaagde aan, de tweede ontkwam. Hij herkende echter den tweeden be klaagde pertinent. De eerste bekl. zeide, dat hij twee hem onbekende personen geholpen heeft een fuik uit het water te halendaarbij was niet de tweede beklaagde. Deze laatste zeide, dat hij er heele- maal niet bij was. De rijksveldwachter H. E. van Oorschot verklaarde hetzelfde als de Bliek. De dader getuige J. Geill, de eigenaar van het net, zeide geen verlof te hebben gegeven het te ledigen. De eisch luidde wegens poging tot diefstal een maand gevangenisstraf. De verdediger, mr. J. Adriaanse, wees erop, dat het niet ging om het alibi van den tweeden getuige te bewijzen, daar hij alleen thuis was, ook vraagt pleiter of er wel diefstal kan plaats hebben uit een fuik of een strik; wat daarin is, is eigenlijk nog niemands eigendom. Pleiter wijst op het gunstig verleden van bekl. eischte vrijspraak subsidair een lichtere straf. Vervolgens stond terecht wegens be" leediging de vrouw L. V. v. d. B. uit IJzendijke. De eerste getuige, E. Ch. Bouwens, zeide dat beklaagde haar voor allerlei leelijke dingen heeft uitgescholden. Bekl. zeide dat zij nooit iets met de vrouw had gehad en nu ook niet de be doelde woorden heeft gesproken. De tweede getuige G. Ververs heeft de woorden ook duidelijk gehoord. De man van bekl. buiten eede gehoord zegt dat zijn vrouw de woorden niet heeft gezegd. De eisch luidde fl of 1 dag. De verdediger, mr. Groot, wees er op, dat er ruzie tusschen de families bestaat en vroeg vrijspraak. Eveneens wegens beleediging werd tegen F. v. B. uit Clinge bij verstek f2 of 2 dagen geeischt. In de heden middag voortgezette zit ting van de Rechtbank werd nog ge eischt tegen J. S., sleepbootkapitein te Hansweert, wegens het vernielen van een tros van een heiblok in de schut sluis te Wemeidinge f 25 of 25 dagen. Tegen J. de L. van Vlissingen 1 mnd. gevangenisstraf wegens verzet tegen de politie. Tenslotte werd behandeld de zaak tegen J. V., M. D. en J. de B., die zich te Middelburg zouden hebben schuldig gemaakt aan mishandeling van en weder- spannigheid tegen den agent van politie Moerland. Tegen de beide eersten werd 2 mnd. en tegen laatstgenoemde 1 mnd. gevangenisstraf geëischt. Na afloop dezer zaak had een ern stig incident plaats. De beklaagde V. stormde op den agent van politie Moerland af, greep hem beet en wierp hem op de getuigenbanken. Slechts ge holpen door een 4-tal andere politie mannen gelukte het na veel moeite den man buiten de zaal te brengen. Intusschen waren alle getuigenbanken ondersteboven geworpen. Een en ander bracht ook onder de aanwezigen achter het hek groote opschudding teweeg. Dezelfde beklaagde heeft eenige jaren geleden, toen hij werd veroordeeld wegens poging tot moord, ook al dergelijke rel letjes veroorzaakt. Ongelukken. Gisteren is te Mid- delstum een twintigjarig timmerman onder een balk geraakt en aan de gevolgen daar van overleden. Te Rotterdam is een spoorwegarbeider van het viaduct op de straat gevallen. Zwaar gewond en met een gebroken schedel is de man naar het ziekenhuis vervoerd. Te Geertrui- denberg is een 5-jarig jongetje van een veekoopman van den zolder gevallen en kort daarna overleden. B e r o o v i n g. Te Nijmegen heeft in een woning aan den Parkweg een brutale berooving plaats gehad. Volgens de ver klaring van de vrouw des huizes is haar het volgende overkomen. Oms treeks 8 uur werd aan haar woning vgehe!d, zij opende de straatdeur en zag een haar onbekenden man staan, gekleed in de uniform van een brievenbesteller, die vervolgens binnendrong en haar het in haar bezit zijnde geld vroeg, waarbij hij de vrouw met een revolver dreigde. Nadat zij den man haar portemonnaie met 3 a 4 gulden inhoud had ter hand gesteld uit vrees voor egger, greep de man haar vast en duwde haar een dook in den mond, ten gevolge waarvan zij be wusteloos op den grond viel. Zoodra zij weder tot bewustzijn Was gekomen, be merkte zij, dat in eeu alkoof, grenzende aan de voorkamer erf waarin haar geld en sieraden geborgen waren, brand was ontstaan. Zij heeft toen onmiddellijk do buren gewaarschuwd, die den brand spoedig hadden gebluscht. Later li leek, dat het in de alkoof geborgen geld en sieraden Waren verdwenen. De politie zoekt den dader. Onder het korps brieven bestellers bevindt bij zich niet. Te rug ge vonden. Het Wielinger visschersvaartuig, Woensdag j.l. wegge- stormd, is door de Texelsche blazerschuit TX 15 op den Oostwal aangetroffen en tot nabij de haven gesleept. De opvarende was in goeden staat, doch had een hangen nacht doorgebracht. Aardbeving, I)e inwoners van Messina zijn opgeschrikt door een hevige aardbeving, de schokken waren sterker dan sinds de groote ramp van 1908 waar genomen zijn. De inwoners van de stad stormden de huizen uit, snelden naar de pleinen en namen in der haast van hun hebben en houden mede wat zij voor de hand vonden liggen. Ook te Reggia en in de geheeie provincie Calabrië zijn krach tige aardschokken gevoeld. De bevolking is overal zeer opgewonden en ongerust.. De ramp vair 1908 waarvan de verschrik kingen den meesten nog versch in het geheugen liggen heeft eveneens in Dcc. plaats gehad. Torpedo gevonden. Op het strand te Schoorl is een torpedo gevon den, vermoedelijk van de Fransehe Marine. De wapens neer! Berlijiische bladen deelen mede, dat een vrouw uit Saksen, Ida Böhme een nieuw soort kruit heeft uitgevonden met slaapwekkende eigenschappen. Een granaat, met dat kruit gevuld zou, in de nabijheid van een troep ontploffend, de soldaten voor zeven of acht uur in slaap wiegen. Het heet dat met het kruit thans proe ven genomen worden in Frankrijk. Een voorval aan de grens Zaterdagochtend gingen eensergeant, een korporaal en twee soldaten, die uit Parijs rekruten naar Nancy hadden ver gezeld, per rijwiel naar de grens. Bij Pettoncourt gaf een Duitsche tolbeambte hun een teeken niet verder te gaan en zij stapten af. Een soldaat maakte echter een minachtend gebaar tegen den Duit- schen beambte, die zich daarover bij Monsel, den bijzonderen commissaris, heeft beklaagd. Een onderzoek is gaande. Om een vlinder. New-York erft een vlinder, welke geschat is op twintig duizend gulden, een gewone vlinder: blauw-grijs en geel gespikkeld. Hij komt alleen voor in de Sierra-Leone, waar hem dr. Stereken, aan 't hoofd van een klein legei ging vangen. Twee jaren doorzocht de expeditie van veertig man schappen de wouden, de vlakten en voor al de moerassen. Zes gezellen stierven gedurende den veldtocht, welke den on dernemer een fabelachtigen prijs kostte. Tot men op een avond het kostbare iusect strikte in een fijn, zijden net als den gewoonsten onzer tuinvlinders. Nu gaat hij de reeds wonderbare collectie ver rijken van New-Yorks museum. Een eigenaardige bescher- m er. Mej. Helena L,. van 'n familie feestje komende, zoo verhaalt het rHbl. v. Antw" werd aan het begin van den Waterloo- schesteenweg te Brussel, aangevallen die haar beleedigden. Een voorbijganger kwam haar ter hulp Hij joeg de aanranders op den loopen- bood aan, het meisje naar huis te verge zeilen. Toen Mej. L hare woning binnen wilde gaan en zij zich omkeerende om haar red der te bedanken, greep de dienstwillige geleider haar bij de keel, opdat zjj niet zou kunnen schreeuwen, en ontrukte haar het kabaske (taschje) alsook hare gouden halsketting. Toen wilde liij de deur toetrekkenen wegloopen, doch het meisje kon dit belet ten en om hulp roepen. Zij snelde hem na, roepend, dat hij een dief was en hij d inderdaad vat en aangehouden Vierhonderd vliegtoestel- 1 e n voor het leger. In Rusland zullen tijdens het jaar 1914 vier honderd vliegtoestellen van Fransch model wor den vervaardigd door drie Russische en een Engelsche fabriek, waarvan de technische leiding zal worden toever trouwd aan den Franschen vlieger Jamoir. Naar waarnemingen in den morgen van 5 Dec. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 775.1 te Co rona, 722.0 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 6 Dec. Meest matige tot krachtigen, Zuid westelijke tot Westelijken wind. Zwaar bewolkte lucht met tijdelijke opklaring* Buiig weer. Weinig verandering van temperatuur. Gisteren werden te Ovezand, in de herberg bij Rijk, ten overstaan van de notarissen J. van der Kloes te Ellewouts- dijk en Joh. Pilaar te Goes, publiek ver kocht: le. een hoefje, bestaande uit woon huis, schuur, wagenhuis, varkenshok, erf en boomgaard, bouw- en weiland en zij- kantweg, in de gemeente Ovezand, aan het Hollestelsche weegje, samen groot 4.01..07 II.A. aan dhr. H. A. Nijssen te Kapelle, voor 18570, voor hoornen f187; 2e. een woonhuis met erf, bouwland en zijkantweg, aldaar, samen groot 0.32.35 H.A., aan denzelfde, voor flp20; 3e. wei land, in de gemeente Driewegen, in Papetiende, groot 2.23.70 H.A. aan dhr. J. Pilaar qq. te Goes, voor f1430 per H.A., is f 3198.914e. weiland, aldaar, in 01- laai'd Klaashoek, groot 2.85.32 H.A., aan dhr. C. Rottier Jz. te Borsele, voor f 1530 per H.A., is f4365.40; 5e weiland en watergang, in de gemeente Nisse, in Welhoek, groot 2.64.25. H.A., aan dhr. D. de Winter te Nisse, voor f 1745 per H.A. is f4611.16, voor boomen flö; 6e. wei land, in de gemeente Heinkenszand, in den Ouden-Kamerpolder, groot 1.77.80 H.A., aan dhr. Mart. Rijk te Heinkenszand, voor f2000 per H.A. is f3556; 7e. weiland, in de gemeente 's Heer Abtskerke, onder Sinoutskerke, aan den Zandweg, groot I.68.40 H.A., aan het. Burgerlijk Armbe stuur te 's Heer Abtskerke, voor f 1909 per H.A. is f3214.76; 8e. weiland en uit weg, aldaar, onder Baarsdorp, nabij den Bemclsweg, groot 1.04.60 H.A., aan dhr. H. Woutersen te Heinkenszand, voor f1910 per H.A., is t'1997.86. Samen f31236.09. 'sGRAVENHAGE. T w eede Ka m e r. De heer Tydeman zette zijn rede voort en bracht hulde aan dr. Bos voor de wijze, waarop hij met de S. D. A. P. had onderhandeld, en het standpunt dei- burgerlijken heeft verdedigd. Spr. geloof de, dat het bezwaar tot aanvaarding dei- portefeuilles gelegen was in het gevaar voor het revolutionaire karakter dei- partij. Na de weigering was hij tegen liet vormen van een concentratie-kabinet. 's GRAVENHAGE. Minister Treub moet eenige dagen het bed houden. Hij lijdt aan een keelontsteking, welke na de lange rede zeer verergerd is. AMSTERDAM. Hedenochtend is de safe van Peinharo in de Incassobank op last van den curator door boring geopend. Er bleek niet veel in te zijn. AMSTERDAM. Een 14-jarige jongen is op het IJ door den storm uit een roei boot geslagen en verdronken. D0NAU ESC'HIXGEX. Na uiteenzet ting van den rijkskanselieren graaf von Wede! beeft de Keizer tot nader order de verplaatsing van het garnizoen van Zubern gelast. BERLIJN. De Beri. Lokal Anzeiger ver neem 1 uit goede bron, dat de rijkskanselier niet voornemens is zijn ontslag aan te bieden:. Hij is uit eigen beweging naar Dona.u Eschingen gegaan. Van. 4 en 5 Dec. MIDDELBURG. OndertrouwdM. Bek, 21 j. jm. en A. L. Brusket, 19 j. jd. E. Franken, 26 j. jm. en C. v. d. Kreke, 22 j. jd. Overleden: S. Buijs, vrouw van A. P. Bosschaart, 60 j.M. M. Tamson, vrouw van J. Schrier, 71 j. SEROOSKERKE. Gehuwd: 26, Simon Woiiderg'em 23 j. met Cornelia de Steur 25 j. jd. Bevallen: 16, M. Mattel geb. Geerse, z. 29, M. v. d. Broeke geb. de Voogd z. Overleden: 3, Cornelis van Zweeden, 8 mnd.; 6, Mariuus Broerse, echtgen. van Tannelje Goedhaart 79 j. li.H. BerichtgeversIn verband met het vroeger afdrukken van ons blacl, doen wij een beroep op de activiteit van onze berichtgevers en verzoeken wij- hun Dij hun .berichtgeving den grootst moge lijken spoed te betrachten. Berichten van eenig belang en die beknopt weergegeven kunnen worden dienen geseind te worden, wanneer ze ons per post eerst den vol genden dag zouden bereiken. Behalve grootere verslagen, die nog vroeger binnen dienen to zijn, moeten kleine mededeetui gen vóór 4.15 in ons bezit zijn, willen ze althans in de gaaschc édilie opgenomen kunnen worden. Verder mogen korte berichten van groot belang: nog tot 5 uur geseind worden, tenzij ze (ook) voor een bulletin bestemd zijn, in welk geval nog later getelegrafeerd mag worden. L. S. In verband met klachten over de bezorging onzer courant, die we dezer dagen ontvingen, diene, dat de expeditie onzerzijds geregeld en zoo tijdig mogelijk geschiedt. Men gelieve in deze omstan digheden ten postkantore of bij den brie vengaarder een klacht in te dienen. Verbetering. Do eerste regel der 5e alinea van de driestar over Lohman's rede (zie ons no. van gisteren) leze men aldus: „Wij zien kans om zijn woord in ruimen kring te verspreiden". ZONDAG 7 DECEMBER. Voorm. 9,30 uurDs. Van Hulsteijn, van Terneuzen. Nam. 2 uurIdem. Avond 6 uur: Idem. Kennisgeving voor alle belangstel lenden. De Notaris H. R. STRUVE te Middel burg is voornemens op des namiddags 1 uur, tegenover het Ge meentehuis te Oostkapelle, eene groote partij bestaande voornamelijk in 1-3 Balken (17 bij 23,) 5.40 M. lang, 3 Kapspanten (spanning 7.80) M., 4 Sprui ten (spanning van 5 M.) Ramen, Deu ren, Kozijnen, Balken, Platen, Delen, Stijlen, (zeer geschikt voor Mestput- palen), Planken, Latten, Brandhout enz. Notaris LIEBERT te Kapelle, zal op des voormiddags II uur, in de herberg van M. Korstanje te Wemeidinge, Voor den heer C. DE HEER te Wemei dinge te Wemelding", sectie C no. 1093, groot 2 Aren. gelegen achter gemeld huis, sectie C no. 1091 ged. groot 0.12.25 Heet. Yoor Mejuffr. M. VAN KLINK te 's Gra- venhage te Wemeidinge, sectie C no. 1092, groot 0.01.55 Heet, gelegen achter gemeld huis, sectie C no. 1091 ged. groot 0.14.05 Heet. Aan de L. School te Ritthem wordt gevraagd Jaarwedde volgens de Wet met vrije woning en tuin. Stukken in te zenden aan den Burge meester vóór 19 December. gevraagd, voor vast werk, het timmeren en metselen verstaande, bij GEBRS. GROENENBERG, 't Zand. oud 10 jaar, ook geschikt voor wagen- paard, bij C. GO VERSE, Gapinge bij Veere. AdresFirma DHUIJ. Amerikaansch Spek 36 cent per pond. Inlandsch Spek 40 E. VERBEEM Kreukelmarkt Goes

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 3