Binnenland. Reclames. Aandoeningen der huid. Uit da Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. De heer de Meester vond het goed eenige korte citaten van Schaper en. Vlie gen te laten volgen, waarin toegegeven- wordt, in bewogen exclamaties erkend, dat het niet-aanvaarden der portefeuilles door de S. D. A. P. beteekent het prijs geven, het wagen van de herstemmings- fcisehen van Troelstra. Niets eenvoudiger en effectvoller dan dat, al had de handige Troelstra dat trachten te voorkomen, door- zeer kleineerend te spreken over het prop- peschieten met citaten. Men begrijpt, dat hij daardoor niet den heeren vair de roode garde in het gevlei kwam, en menigen boozen blik van die zijde had te verduren. Gistermiddag na de pauze deed zich het unieke incident voor, dat geen der Ministers aanwezig was op het tijdstip der- heropening van de vergadering. Een ge legenheid tevens voor den Voorzitter om weer te bewijzen, hoe de noodige vaar digheid hem ontbreekt. Want den heer De Geer, die bezwaar maakte om te spre ken in die omstandigheden, gaf hij den wel gemoedelijken maar niet beleefden raad 0111 maar vast te beginnen met een minder belangrijk deel zijner rede. Na eenige minuten schorsing kwamen de Mi nisters opdagen. En toen begon de heer de Geer zijn van jeugdigen moed overloopende rede voering. Eerst ontleedde hij het huidige Kabinet even. „Dit kabinet, zeide deze c. h. afgevaar digde, legt te veel nadruk op zijn excep tioneel karakter, terwijl het de kenmerken draagt van een gewoon parlementair kabi net, steunende op den constitutioneelen zin. Hot eenig toelaatbare parlementaire kabinet is in ons land een kabinet, dat niet gebonden is aan een partijverband of partijprogram. Men heeft hier een ka binet op den grondslag van het Kabinet- Pierson-Borgesius. Er is dan ook gestre den over een verkiezingsprogram, niet over een regeeringsprogranr. Dit Kabinet is onafhankelijk van het Partijverband en acht zich gebonden aan de uitspraak der kiezers. Doch dan is het ook een zuiver linksch Kabinet. De voorstelling, die het Kabinet van zijn eigen positie heeft, maakt het intus- schen meer immuun voor de verleiding om een zuiver partijkabinet te worden. Wij staan tegenover een linksch Kabinet, het normale gevolg van de verkiezingen. Dit Kabinet moeten wij in de goede richting sturen, het bestrijden als het maatregelen neemt, die wij niet achten in 's lands belang, en eindelijk bij goede din gen het steunen." Nadat hij tegen al te sterke verhoogin^ van het successierecht in de rechte lijn gewaarschuwd had. kwam hij tot de kies recht- en de schoolkwestie. Wat? Non possumus? riep hij in het vuur zijner rede, toen het optimisme of de overmoed het hoogst was gestegen. W ij kunnen wèl 1 Moge het kiesrecht tot een finale oplossing komen" met hulp van rechts en links, doch art. 192 heeft daar mede te maken. „Dat men, aldus spr., in 1887 anders oordeelde, was het gevolg van de wet- Kappeyne. Toen was een non possumus- politiek begrijpelijk. Thans zijn de toe standen veranderd, zelfs veel veranderd; er bestaat geen aanleiding meer voor een non possumus-politiek. „Thans is alles door de gewone wet verkregen, waarvoor toen de non possu mus-politiek werd gevoerd. De regeering wijst dus terecht de compromis-gedach te af. „Maar het tweede argument van de regeering is minder sterk. De regeering vreest, dat zij door oplossing van de onderwijspolitiek haar kracht om de elec torale vragen op te lossen zou verzwak ken, omdat de partijstrijd zal ontbranden. De regeering vergist zich. Het zal onder bekwame leiding mogelijk en zelfs gemak kelijk zijn, een formule voor het onder wijs in de Grondwet op te nemen. „Men wijze spreker niet op de oneenig- heid in de staatscommissie. Daar werd geen eenstemmigheid verkregen door zui ver zakelijke verschillen. „■Niet de Grondwet of de wet bepaalt, of het bijzonder onderwijs regel en het openbaar onderwijs uitzondering zal zijn. Dat bepaalt het practische leven. Spr. hecht aan deze woorden dan ook absoluu- luut niet. „Deze fel bestreden formule beteekent niets en is feitelijk, zij het een beetje anders, reeds door 30 liberalen aanvaard in 1886, toen zij stemden voor de re- geeringsredactie. Als men thans ernstig streeft naar eene oplossing, is zij zonder moeilijkheden te bereiken. „Als inleiding daartoe kan een staats commissie veel bijdragen. Spr. sloot zich aan bij den wensch, dat de kapitein de schuit in behouden haven zal brengen, doch als hij ziet, dat de regeering neigt naar een wat te eenzijdige koers, dan voegt hij aan dien wensch toe den ande ren, echt vaderlandschen wensch: „Houdt uw roer recht."" 'tWas een merkwaardig woord, waar mede de heer de Geer, rechts en links kwam verbazen. Vooral voor links was het een nieuw geluid. Of deze afgevaardigde veel succes zal hebben met zjjn stoute ideeën, ineenen we te mogen betwijfelen. De kwestie is zoo le eenvoudig voor gesteld, om op realiteit te kunnen be rusten. We helpen intusschen hopen, dat hij de liberalen nader tot ons gebracht heeft inzake de vrijheidskwestie. De heer Tydeman gaf al niet veel hoop. Met het resumeeren van de redevoerin gen van de heeren Duymaer van Twist en Tydeman vreezen we al te zeer in herhaling te treden» Daarom slechts een enkel woord over beide belangrijke be- toogen. De heer van Twist heeft nog eens flink de verkiezingspractijken van Zwolle, Rid derkerk en Steenwjjk voor de oogen der vrijzinnigheid ontleed, zoodat ze schrikte van haar eigen zonden. De heer Tydeman, die haar naam had kunnen, of liever, moeten redden, want hij zou het niet gekund hebben, hield zich echter koest. Hij scheen 's heeren Lohman's rede bestu deerd te hebben en had in verband daar mede slechts gelegenheid even aan 't woord van den afgevaardigde voor Schie dam te herinneren. De bestrijding van Lohman's betoog was jammerlijk gebrekkig. Alle door ons aangebrachte steekhou dende bewijzen gaat hij eenvoudig voorbij, om tot de conclusie te komen, dat de verkiezingsstrijd van links den toets der eerlijkheid ten volle kan doorstaan, zelfs beter dan vroeger! Men moet maar durven. Eerste Kamer. De Eerste Kamer, die gisteren het af- deelingsonderzoek beëindigde ,is uiteen gegaan om in de week tusschen Kerstmis en Nieuwjaar- terug te komen ter behan deling van de Indische begrooting en nog andere aanhangige ontwerpen. De huid is blootgesteld aan tal van aandoeningen, welke door de jeuk en pijn het leven van den patiënt haast ondraaglijk maken. Bovendien zijn zij dikwijls onooglijk en bieden zij hard- nekkigen weerstand aan elke behandeling. Foster's Zalf geneest de huid door haar verzachtende, antiseptische en hee- lende eigenschappen. Zij gaat de ontste king tegen en is bekenaj als een dei- beste geneesmiddelen legen eczeem, huiduitslag, gordelroos, schurft, insecten beten, winterhanden en voeten, netelroos, dauwworm en alle jeukende huidziekten. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Goes verkrijgb. bij de h.h. de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 175. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1.75 per doos. Middelburg. Nadat gisteren door de marechaussee alhier in beslag waren genomen de kippen, die in den voorafgaanden nacht te Vlis- singen werden ontvreemd, is de verdachte van dien diefstal hedennacht door de ge meentepolitie alhier aangehouden en he denmorgen door de maréchaussée afge haald. Het is zekere J. G., alhier woon achtig. Viissingen. In de gisterenmiddag ge houden vergadering van den gemeenteraad werd nog besloten tot den verkoop van 2028 M2 gemeentegrond aan de Van Dis- li ook straal aan het R. K. Parochiaal Armbestuur tot uitbreiding van het St. Josephziekenlmis voor f3012 en f424,20-' voor trottoiraanleg. Besloten werd aan de onderwijzeressen in de nuttige handwerken periodieke ver hoogingen toe te kennen en wel zoo dat het aanvangssalaris zal bedragen f25 per wekelijksch lesuur, na twee jaar f30, na 4 jaar f 35 en na 6 jaar f 40. Eveneens werd aangenomen het voor-stel tot het verleenen van 10 verlofdagen aan de werklieden in gemeentedienst met be houd van loon. Vastgesteld werd het reglement voor de gemeentelijke groentenveiling. Ook werd aangenomen het voorstel in zake de uitkeering uit het fonds Zeemans- en Visschersbeura. Ten slotte werd behandeld het voor stel inzake de pensioensbijdrage van de gemeente-ambtenaren. Hiervoor werd echter des middags tot kwart over 5 geheim vergaderd en ver volgens weid de vergadering geschorst tot des avonds 8 uur. Toen werden algemeene beschouwingen gehouden door den heer Staverman, waar bij hij het idee verdedigde om een fonds te stichten, waarmede aan de verplichtin gen bedoeld in art. 68 der wet. Verder om niet 5 pCt. te heffen van de in dienst zijnde ambtenaren voor weduwenpensioen, doch 2 pCt. voor eigen pensioen en 3 pCt. voor weduwenpensioen, waardoor het deelnemen aan het weduwenpensioen wor den bevorderd; vervolgens om de ambte naren, die vroeger reeds in het pensioen fonds waren opgenomen, iets minder te doen betalen. Nog stelde de heer Staverman niet al leen de nieuwe ambtenaren die minder dan f 600 verdienen, doch voor alle amb tenaren af te trekken f 300. De heer Lindeijer verdedigde de amende menten van de fractie der S. D. A. P.ers door er op te wijzen, dat hun voorstel len overeenkomen met die welke zij ver leden jaar voorstelden bij de behande ling van het ontwerp gemeentelijk pen sioenfonds. Spr. wenschte niet de f300 voor hun f '250 als aftreksom voor in de plaats te stellen, maar wilt wel voor het idee- Staverman stemmen. Spr. wees er verder op, dat Ged. Sta ten de wenk hebben gegeven niet meer dan 4 pCt in totaal te heffen, en meende, dat de slechte finantieele toestand de ge meente niet op de ambtenaren mag druk ken. De heer Mereiens kan zich op vele punten met den heer Staverman vereeni gen vooral waar hjf billijkheid tegenover hen, die reeds vroeger betaalden, wil be trachten, en waar hij het stichten van een fonds aanraad. Spr. stelt echter voor de inkomen beneden de f 470 niet beta len, die van f 470 tot f 600 de helft en die boven de f 600 het geheele percentage. De wethouder, de heer Tichelman, ver dedigde de voorstellen van B. en W., en verzette zich tegen het stichten vair een fonds, omdat toch ook altijd weer pensioentrekkenden zullen komen te ster ven. De bedoeling is de ambtenaren voor hun zelf vrij te laten, maar hen de ze delijke plicht te doen gevoelen om voor hun nabestaanden te zorgen, maar het is niet mogelijk voor de weduwen min der te vragen dan 5 pCt., dit verbiedt de wet. Het niet betalen der ambtenaren be neden de f 600 en met aftrekken van andere, verdedigde spr., omdat hij niets voelt voor (het gedeeltelijk ontlasten van hoogere salarissen. Wat betreft zij, die niet aan het gemeentelijk fonds deelna men, daarvan hadden de meeste toch eene levensverzekering gesloten De heer Staverman repliceerde, waar na de heer Manse zeide zich minder voor- aftrek van alle ambtenaren, maar wel voor het verdeelen van het te betalen tusschen eigen pensioen en weduwen pensioen. B. en W. namen het amendement van den heer Merckens over, waarna de heer Lindeijer er op wees, dat het amende ment minder gunstig is voor de ambtena ren tusschen de f 470 en f 600 en Ver volgens, dat de bedoeling is af te trekken zoowel voor eigen als voor weduwen pensioen. De heer Laemoes wees er op, dat de wensch is uitgasproken door Ged. Sta ten, dat alle ambtenaren gelijkelijk moe ten worden behandeld en daarom acht hij alleen do voorstellen van de heeren Staverman en Lindeijer aannemelijk. Bij de artikelstgewijze behandeling be streed de heer Tichelman nog eens het stichten van een fonds om te voldoen aan art. 68, en toonde met cijfers aan, dat het voordeeliger voor de gemeente is het niet te doen. Het voorstel-Staverman werd verwor pen met 10 tegen 6 stemmen. liet gebruikmaken van art. 68 werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Een voorstel van denzelfden om niet 5 pCt. voor het weduwenpensioen te hef fen, doch 3 pCt. en 2 pCt. voor eigen pensioen, werd aangenomen met 9 togen 7 stemmen. Met 14 tegen 1 stem en 1 onthouding werd aangenomen om van alle salarissen f 300 vrij te stellen van betalen voor eigen pensioen. Eveneens werd de teruggave van 1 pCt. gedurende 10 jaar van het reeds in het gemeentelijk fonds gestortte, aangenomen. Ook voor de nieuwe ambtenaren zal voor eigen pensioen f 300 worden vrij gesteld, doch voor de weduwen slechts f250. Bij inkoop van oud-ambtenaren aal het maximum worden teruggevorderd. De reededienst der beide loodswe zens is gisterenavond om 51/2 uur ge staakt tot hedenmorgen 41/2 uur wegens stormweer. Vele schepen ankerden ter roede. Het stormt thans uit* het Z.W. Eenige stoombooten liggen ter reede ge ankerd. Goes. Bij Kon. besluit is met ingang van 16 Januari benoemd tot Inspecteur der Registratie en Domeinen te Goes, de de heer P. J. A. Adriani van Groenlo. Bij Kon. besluit van 2 dezer is met ingang van 16 Januari benoemd tot In specteur der Registratie en Domeinen in de 18de divisie te Breda, de heer A. A. Versluys, thans als zoodanig werkzaam in de 21ste jiivisie te Goes. Dinsdag 30 December 's middags 12 uur, niet Dinsdagmiddag e.k., heeft de Algemeene Vergadering van de Ver. ter verbetering van het Geitenras in Zeeland plaats. Als een eigenaardigheid moge die nen, dat we gisteren uit Muskegon (Mi chigan, United States) „De Zeeuw" van 20 Oct. van een lezer terugontvingen. De heer Nic. van Andel had do aardige atten tie te voldoen aan het in de „Briefwisse ling" gedane verzoek, om een ex. van dat nummer. Ofschoon hij zich gehaast heeft het ons toe te sturen, hadden wij er natuurlijk niets meer aan. Toch zijn we hein dankbaar, én we vinden liet feit te aardig, om 'tniet mee te deelen. We had den niet durven hopen, dat aan ons ver zoek zelfs vanuit de Nieuwe Wereld zou worden voldaan. Oudelande Met ingang van 10 Decem ber 1913 wordt Oudelande opgenomen in het NederlandscbBelgisch telefoonver keer. De prijs van een enkelvoudig ge sprek bedraagt f 1.45, met uitzondering evenwel van het verkeer van Oudelande met Aeltre, Oudenaerde, Bassevelde, Berchem, Cruyshautem, Deurle, Dijnzc, Ecloo, Gavere, Gent, Lem berge, R011 se, Selzaete, Sottegem, Thielt en Wetteren, waarop het grenstarief van 10 ets. per enkelvoudig gesprek van toepassing zal zijn Borssele. Gisteravond had dc vrouw van A. V. alhier het ongeluk, van den zolder te vallen. De haak van den trap raakte los, waardoor deze weggleed, met het bovengemelde noodlottige gevolg. De vrouw heeft zich ernstig bezeerd, en moest dadelijk onder de geneeskundige behande ling gesteld worden. Haar toestand is be vredigend. Heinkenszand. Blijkens een advertentie, voorkomende in dit Nummer, zal D. V. op Maandagavond, den 15 Dec. a.s» Ds. Note-4 lenboach van Middelburg een rede houden over „Paulas op den Araeopagus", Do Geref. Jong. Vereen., die deze veigade- ring belegt, wil hierdoor jong en oud een leerrijken avond bezorgen. Ieder is welkom. Leden van omliggende zuster- vereenigiiigen gelieven deze mcdedeeling als een uitnoodiging te beschouwen. lerseke. In de Donderdag gehouden raadsvergadering, waarin alle leden te genwoordig waren, weid gunstig beschikt op een verzoek van den heer G. D. van Oosten om een lantarenpaal, staande voor zijn nieuw pakhuis weg te nemen en te vervangen door een arm met lieht. in een der muren. Op een verzoek van den kerkeraad der Gerei'. Gemeente 0111 ver lichting o]i den grintweg tot aan de pasto rie werd in dezen zin beschikt, dat er één lantaarn bijkomt. De heer H. Bak ker kreeg op zijn verzoek eervol ontslag als hool'd van school 1 wegens vertrek naar Dokkum, zulks tegen Febr. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur werd goedgekeurd met een ontvangst van f 8486,341/2 en een uitgaaf van f 7257,53 en de begrooting van dat bestuur met een ontvangst en uitgaaf van f8209.41. Tot lid van liet Burg. Armbestuur werd be noemd de heer A. v. d. Burght (af Ir.). Er werd weer een nieuwjaarscommissie gevormd. De raad benoemde opnieuw den burgemeester en de wethouders als af gevaardigden op de vergaderingen der Wa terleidingmaatschappij. De hoofdschotel van den avond was de nadere regeling van het verhaal der pensioensbijdragen op de gemeente-amblenaren. In de vo rige raadsvergadering besloot de raad alleen de 5 pCt. voor het weezen- en weezenpensioen ten laste van de ambte naren te brengen (voor vrouwen 1 pCt.) Dit besluit werd door Ged. Staten niet goedgekeurd en deze stelden den raad voor te besluiten om voor het eigen pen sioen I1/2 pCt en voor het weduwen- en weezenpensioen 21/2 pCt. op de amb tenaren te verhalen. B. en W. hadden deze cijfers in de pensioenverordening op genomen en deze kwam nu in haar ge heel in behandeling. De cijfers gelden ook voor ambtenaren, die na 1 Oct. in diensttredenvrouwelijke ambtenaren zul len 1/2 pCt. zelf moeten betalen. Voor den inkoop zal een annuïteitsleening wor den gesloten van 40 jaar a 31/2 pCt. Do brief van Ged. Staten aan den raad was vergezeld van een adres der geza menlijke gemeente-ambtenaren aan het col lege, waarin dit verzocht werd te bevor deren, dat alle stortingen der ambtenaren voor rekening der gemeente zouden ko men. Het adres werd dus aan den raad gezonden, omdat het daar thuisbehoorde. Do heer Bom kon er zich mee vereenigen, dat de raad aan het verzoek van Ged. Staten voldoen zou, maar hij keurde het af, dat de gemeente-ambtenaren zich niet eerst tot den raad gewend hadden, te meer omdat de raad zich bereid ver klaard had op mogelijke bezwaren van do ambtenaren ieder afzonderlijk acht te slaan. De heer Willemsen verklaarde zich bepaald tegen het voorstel van Ged. Sta ten en zou graag weten op welken grond deze het raadsbesluit niet goedgekeurd hebben, daar de raad nog gunstiger be slist heeft dan de wet toestaat. Wat blijft er zoodoende over van de autonomie der gemeenten, vroeg hij. Ook begreep hij niet de scheiding der 4 pCt. in I1/2 pCt. en 21/2 pCt. Controleeren vond hij goed, maar het moet niet boven de wet gaan. Niettemin werd de verordening met al gemeene stemmen goedgekeurd, echter met het amendement waarbij de ambtena ren voor het laatste kwartaal 1913 van alle bijdragen worden vrijgesteld. Nog werden een twaalftal adressanten gedeel telijk van het betalen van hoofdelijken omslag of schoolgeld vrijgesteld. In een besloten vergadering werden bezwaar schriften tegen den H. 0. behandeld en een aanvullingskohier voor die belasting vastgesteld. 's Heer Hendrikskinderen. Donderdag- avond hield de verceniging Land- en Tuin- bouwbelang haar 25ste algemeen*; jaar vergadering welke een feestelijk karak ter droeg. Uit het verslag van den penningmees- ster bleek dat de kas een klein tekort aanwees. Op voorstel van den voorzitter werd dit tekort door een hoofdelijke bij drage, waartegen niemand van de 33 aan wezige leden bezwaar had, weer aangezui verd. Na het afwerken der agenda deelde de voorzitter dhr. A. Zandee mede, dat hij vast besloten is als voorzitter te be danken. Zijn hooge ieellijd en drukke be zigheden nopen hem er toe. Alhoewel men deze reden als zeer bil lijk erkende en algemeen hooge waardee- ïmg heeft voor zijn 25-jarig beleid als. voorzitter, werd dit besluit slechts noo- de aanvaard. Kloetinge. Hedenmorgen had de zoon van den vrachtrijder L. Jobsc van 's Gra venpolder het ongeluk, dat zijn paard ge spannen voor een rijtuig, recht voor den molen alhier, plotseling met het rijtuig in <Jen watergang sprong. De inzittende passagier Kosten kwam fiiet den schrik en een nat pak vrij. Nadat paard en rij tuig op het droge was gebracht, bleek, dat er aan het rijtuig nog al aanmerkelijk veel schade was, doch dat het paard geen letsel had bekomen. Colijnsplaat. De jaarvergadering der Chr. Werkl.vereen. alhier op 4 Dec. ge houden was vrij goed bezocht. De ver gadering werd geopend door den voorz. dhr. J. Schippers, met gelied en 't lezen van Ps» 42, nadat van dienzelfden Ps. het 7e vers was gezongen. Nadat door den voorz. een openingswoord was gesproken en de secretaris de notulen had gelezen, alsmede het jaarverslag gaf de penning meester eenig overzicht van den staat der kas. Aan 55 personen was in het afge- loopen jaar uitkeering verstrekt tot een bedrag van fill6.67l/g. Op de spaarbank stonu nog' de som van 442.93. Het saldo der vereen, be droeg f 535.45' 'a, zoodat de vereen, over de som van 1 978.38' 2 kan beschikken. Hierna wordt overgegaan tot. verkiezing van periodiek aftredende bestuursleden. De voorz. wordt herkozen en neemt die herbenoeming aan, evenals de vice voorzit ter. dhr. Liefbroer. Ook het lid van de comm. van Toezicht, dhr. A. de Pree, wordt herkozen, doch was afwezig. Voor gesteld wordt, dezen winter weer. een le zing te doen houden. Ds. st;uü wordt verzocht een slotwoord te spreken, waar aan deze voldoet en in korte trekken de geschiedenis van ons land sedert 1813 aanhaalt, waarna wordt gezongen Ps. 843 en de vergadering met dankzegging ge sloten. Sint Maartensdijk Terwijl de onbezol digde rijksveldwachters tevens jachtopzie ners Van Vossen en De Wit, beiden van St. Annaland, gisternacht op surveillance waren, bespeurden zij drie personen bezig met een lichtbak, jacht op wild te maken. Zij wisten de drie mannen tot op enkele meters afstand le naderen. Toen echter werden zij opgemerkt en kozen de jagers bet hazenpad, doch tegelijk wendde de geweerdrager zich 0111 en lostte een schot, waardoor de jachtopziener van Vossen aan de hand getroffen werd en ook zjjn jaspand doorschoten werd. Ook door een der jachtopzieners werd daarop een schot gelost. Een der vluchtenden liet zich toen in een greppel vallen en werd door de jachtopzieners gevangen genomen. De ge vangene verklaarde een jongeling uit St. Maartensdijk te zijn. In verband met deze verklaring en uit verdere herkenning werd gistermorgen alhier gearresteerd en ge vankelijk naar Zierikzee gebracht een 19- jarige jongeling J. S., als verdacht van het schot te hebben gelost op de jacht opzieners. Ned. Herv. Kerk. Middelburg. Door wijlen mej. A. L'. Dockheer is gelegateerd aan de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente alhier een som van f 2000, vrij van het recht, van suc cessie. Kloetinge. I11 de gisteren gehouden ver gadering van notabelen der Ned. 'Herv. kerk alhier, is in de vacature-J. Trimpe (overleden), die met 1 Januari a.s. aan de beurt van aftreden was, niet 5 stem men tot kerkvoogd gekozen dhr. W. van Liere (Dorpszicht). De heeren C. Dagevos en W. de Braai verkregen ieder 1 stem, 1 stem blanco. Geref. Kerken. Tweetal te Botterdam: dr. K. Dijk te Rijswijk en J. 1. Miedema te Groningen. Beroepen te Duurswoude, W. Faber, cand. te Groningen. Goes. Tusschen de pers vereen igina „Zeeuwsch Kerkblad" en de firma Oo.s terbaan en le Cointre, is een overeenkomst tot stand gekomen, waarbijl bepaald is, dat de beide kerkelijke bladen „Zuider Kerkbode" en „Zeeuwsch Kerkblad" van 1 Januari e.k. af vereenigd worden tot één blad, ouder den naam van ..Zeeuw- sche Kerkbode". Chr. Geref. Kerk. Ds. G. Kumpei te 's Gravenhage (N. Br.) heeft zijn emeritaats-aanvrage terug genomen - Geslaagd op hét examen voor v rijte en orde-oefeningen der gymnastiek te 1!ot terdam. de heer E. P. Vos te Viissingen en mej. II. de Schrijver te Middelburg. op Zondag 7 Dec. 1913. op Zuid- en Noord Beveland Baarland, 9.30 en 2 u. ds. Meloen. Biezelinge, 9 en 2 u. ds. v. d. Bergen. Borsselen, 9 en 2 u. ds. Elenbaas. Cats, 9.30 en 2 u. ds. Moerman. Colijnsplaat, 9.30 en 2 n. ds. Feijkes. Corttgene, 9.30 en 2 u. ds. Lijden. Driewegen, 2 11. ds. v. d. Waal. Ellewoutsdijk. 9.30 en 2 u. ds. Bins, 's Gravenpolder, 9.30 en 2 u. ds. Gerrit sen. Hansweert, 9.30 en 2.30 u. dhr. Lensvelt. Heinkenszand, 9.30 en 2 u. ds. Warners. 'sH. Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche. 'sH. Arendskerke, 9.30 u. ds. Homburg, 2 u. ds. Steinz. 's H. Hendrikskinderen, 9.30 en 2 u. ds. Steenkamer. 's Heerenhoek, 9 en 2 u. ds. Buinink. Hoedekenskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. Essen, lerseke, 9.30, 2 en 5.30 u. ds. Kijne. Kamperland, 9 en 2 u. ds. Van Veen. Kapelle, 9 en 2 u. ds. Schmidt. Kattendijke, 9.30 en 2 u. ds. Andreae. Kloetinge, 9.30 en 2 u. ds. Meloen Krabbendijke, 9 en 2 u. ds. Muller (bed. H. Doop). Kruiningen, 9.30 en 2 u. ds. Willemse. Nisse, 9.30 en 2 u. ds. Pont. Oudelande, 9.30 en 2 u. ds. Kloek. Ovezand, 9.30 u. ds. v. d. Waal. Rilland-Bath, 9 en 2 u. ds. Visser. Sehore, 9.30 en 2 u. ds. Krrjkamp. Waarde. 9.30 en 2 u. ds. E. V. J. Japchen. Wemeldinge, 9.30 u. dhr. J. H. Stillenaar, oud-zendeling v. Egypte, 1.30 n. ds. Drost (bed. H. Doop). Wilhelminadorp.. 9 Jen 2 >u. ds. Boissevain. Wissenkerite, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Linde. Wolfu.artsdi.jlc, 9 en 2 u. ds. Stegeoga.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2