Telegrammen. Afloop verkoopinp, aanbestedingen enz. Onderwijs. Zending. Wetenschap en Kunst. Uit de Pers. Ingezonden Stukken. Gemengd Nieuws.* Allerlei. Laatste Berichten. Telegrafisch Weerbericht. Verbetering. Burgelijke Stand. De Unie-collecte bracht op te Hein- kenszand met 'sHeer Arendskerke en Wisse f 164. Geslaagd op het examen vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek te Rot terdam, de lieer N. A. Schuman te 'tZand bij Middelburg. Aan dhr. H. Goedegebuur, hoofd der openbare school te Ritthem, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend te gen 1 Maart 1914. De heer G. W. K. Hugenholtz, on derwijzer aan de Christelijke school te Spui onder Terneuzen is benoemd tot on derwijzer aan eene Wed. Hen-. Diaconie school te Utrecht. Koningin en Zending. Met verontwaardiging of medeleden al leen neme men kennis van wat ds. De Leeuw van Bovenkarspel durft schrijven in „Wereldlente" over het zoo verblijd dead schrijven onzer Koningin aan het Comité der Wereld-Zendingsconferentie. Hij betuigt zijn leedwezen over het feit: „dat onze hooge Landsvrouwe de harte lijkste sympathie aan den dag legt voor een verschijnsel, dat wij uit kracht van ons beginsel meenon te moeten bestrijden; dat de „Koninklijke Boodschap", waarin deze sympathiebetuiging vervat is, een wereld van geloofsmeeningen en geloofs voorstellingen huldigt, die wij niet alleen als strijdig met het denken en weten onzos tijds verre achter ons hebben ge laten; maar die met onze religieuse ge dachten en gevoelens in tegenspraak is. En wat antwoordt daarop de „Hervor ming"? Och kom, wind u niet al te zeer op; die uiting eener persoonlijke overtuiging blaast ge op tot een consti tutioneel en nationaal gevaar. „De voorzit ter der zendingsconferentie noemde den welkomstgroet der Koningin een „Ko ninklijke Boodschap". Wij denken dat hij op die wijze zijn blijdschap wilde uitspre ken over het feit, dat de Koningin aan het streven der Zendingsconferentie haar goedkeuring en instemming betuigde. Een blijdschap, die, als van naïef-kinderlijke natuur, haar aantrekkelijke zijde mag heb ben", enz. enz. 0 Nederland, let op u saeck! waar schuwt de „Ned." terecht. Goes. Wetenschappelijke Be langen. Dinsdagavond spreekt voor de Ver. voor Algemeeno Wetenschappelijke Belangen alhier, de heer dr. M. de Bar iet van de Bilt, over De Far-Ocr-eilanden (met lichtbeelden). Mr. Goeman Borgesius. Politicus, de eminente overzicht schrijver van de „Oprechte Haaxlemsche Courant" was indertijd nog al ingeno men met de keuze van mr. Goeman Bor gesius tot president van de Tweede Ka mer, Hij begint echter nattigheid te voelen. Hoort maar Hein bedreigen, nu reeds, twee groote gevaren. Primo: hij, Mr. Borge sius, weet zich niet te ontscheuren aan zijn voorkeur en afkeer op politiek gebied. Secundo: het gemoedelijk „saus gêne" waarmee hij z'n praesidium waar neemt, en dat met haat tegen het stroef- en afgemeten-deftige, weifelt om in te grijpen, kan ertoe leiden hem de teugels uit de handen te doen glip pen, Eventueelhem beu te maken van de zeker uiterst zware en ondankbare taak des voorzitters. De heer Borgesius heeft een emd- nenten, vaak door mij met eerbied en bewondering genoemden voorganger gehad. Ik bedoel wijlen j. G. Gliechman. Deze kon door zekere gemoedelijk-e scherts, door een ironisch woord, won deren teweegbrengen. Maar: hij had de teugels in vaste, in ijzeren handen. Gleichman's strik te onpartijdigheid was even spreek woordelijk als die van een anderen, 'emi,neuten leider der Tweede Kamer, en wel Mr. Borgesius' onmiddellijker voorganger, Van Nispen tot Sevenaer, wiens gaven voor het preaker"- schap veilig met die van J. G. Gleich- nran op één lijn mogen worden gesteld. Tot dusver kunnen zij, die èn O. van Nispen èn Gleickmaii als voor zitter des Parlenrents hebben bijge woond, niet zeggen, dat de heer Bor gesius bezig is zich de lauweren van deze eminente voorgangers op het voorzittersgestoelte te veroveren. Dan verhaalt hij' hoe de jieer van Nispen handelde ,als hij met een veel- pratel te doen had. De heer O. van Nispen om hem nu even te noemen, handelde in zulk geval gan&ch anders. Die hamerde. Maar hield voet bij stufc. Vasthoudend, inet ijzeren vuist Een fox-terrier gelijk 't Zij met allen eerbied gezegd. Veroorloofde de geachte spreker zich toch '1 allergeringste zijspronge tje De voorzitter was er AsjeblieftPang-pang Bij 't tweede, allergeringste zijspronge tje: pang-pangZoo zei de ebben houten liamen Totdat het presidiaal prestige gered wasi. Aldus doet de lieer Goeman Borgesius niet. Hij laat, met zekere ganoege- lijk „sans gene" veel, veel over z'n kant gaan. Harde, bitse, spottende woorden doorklieven de parlementaire atmosfeer. Het scheepken, genaamd Lagerhuis gaat dobberen, in grillige en al-gevaar lijker. wordende huppeling op de golven der politiekerij en veelpraterij. De kapitein, o.p de commandobrug staande, kan zich niet vergenoegen met rertoogen, zij het met schallenden scheepsroeper te doen dreunen tot de officieren en minderen. Hij, kapitein, moet. met groote en vast beraden, koelbloedige snelheid, zijn bevelen geven. En onverwijld hande len, ingrijpen, bijaldien men die orders niet stiptelijk opvolgt Alleen dan volgt het schip, onder zijn hevelen staande, den gewenschten koers. Kapitein Borgesius vergete dat niet Nog is het tijd Maar lang duurt de „termijn van af wachting" niet. Het paardje, het gfillig-onstuimige, ge noemd Tweede Kamer, gevoelt wonder baar ras wat voor hand de teugels voert. En iouten, zwakheden, die begaan zijn, moeten snel worden goedgemaakt. A nders Troelstra Kamerpresident. De Ned. schrijft in haar overzicht van de eerste avondzitting der Tweede Kamer Eerst een herinneringsbeeld. Wij zien mr. Troelstra, twintig jaren, geledenAls jong advokaat en jong propagandist, redacteur van de „Baan breker", gaat hij door de straten van „de aloude Bisschopsstad" zoo noemde de heer Lobman Utrecht, gisteren nog hij roept er den naam van zijn krant uit, en men werpt liem scheldwoorden naar het hoofd. Hij spreekt in obscure lokaaltjes in achterafbuurten, en men gooit er de ruiten in. De heer Troelstra is een jong enthousiast, hij gelooft in het ideaal en de toekomst van zijn partij. We zijn nu twintig jaren verder, en we hebben gisteren de eerste avond zitting der Tweede Kamer gehad onder presidium van den nu bedachtzamen politicus en intelligenten leider der S. D. A. P. mr. Pieter Jelles Troelstra. Wat is twintig jaren Het is niets in den tijd, het is een derde van een menschenleven. In het leven eener partij is het een verschil tusschen zaad en booni. De partij plukt nu de vruchten van de ijverige propaganda van mr. Troelstra. Men kan niet ontkennen de juistheid van het woord dat hij onlangs inoet ge sproken hebben ik heb de partij ge- m a ak t. Maar de partij heeft liem geen voorzitter gemaakt van de Tweede Ka mer. Dat hebben zij gedaan wier dank voor sociaal-democratische zetelhulp, in zichtbare erkentelijkheid moest worden belichaamd. En nu zit de heer Troelstra daar. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Wemeldiuge, 3 December. Mijnheer de Redacteur. Mag ik zoo vrij zijn betreffende uw opmerking in het ingezonden stuk u nog een weinig nader in te lichten en ik vei'- trouw dan ook dat ge die opmerking wel in zult trekken. Dat die firma tracht een grooten afzet te krijgen, is -haar recht, doch de manier waarop ze dat tracht te doen is- mijns inziens een groote misleiding en ik meen mij nog sterker te mogen uitdrukken, nl. als elke burger van elke plaats een schrij ven aan liaar iricht die ook aangenomen wordt als Hoofdagent voor een eiland of provincie, dat hij haar aangeeft en als u dan de le bestelling aan haar hebt opgegeven dat minstens 100 stuks is hij vooruitbetaling of rembours. Zijt ge Hoofdagent dan melden ze, dat ze u zullen zenden 2000 monsters pakjes ter gratis uitdooling met prospec tussen waarop uw naam als Hoofdagent prijkt, en zij voor u kosteloos zullen ad- verteeren in de bladen die zij dan ver zocht worden aan haar aan te geven. Van monsterzending komt niets, en ad- verteeren doen ze in bedekte termen en in zeer verlokkelijken zin. Wat het goed zelf betreft wordt verschil lend beoordeeld. Wat dunkt u, is dit dan geen groote misleiding en indien u de din gen zoover ze elke schrijver aan haar toezendt, zou u nog al' vaster overtuigd zijn. Wil u dat stukje ook plaatsen, het is ook mijn verlangen, dat andere bladen dat overnemen. B. (Inzenders worden beleefd uitgenoodigd als zij klachten hebben tegen personen of firma's, die met hun vollen naam te onderteekenen.) Red. Ongelukken. Te Brielle had tij dens het eeuwfeest een ernstig ongeluk plaats. Door liet instorten van een tri bune, waarop een muziekkorps geplaatst was en maar steeds meer menschen bij kwamen, schrok een paard, dat zich los rukte van het rijtuig, temidden van de opeengepakte menschenmassa sprong en eindelijk met enkele lieden, die het mee sleurde, te water geraakt. Verscheidene personen zijn meer of minder ernstig ge kwetst, een doodelijk. Te Beemster is een 68-jarig man in de Ringvaart verdron ken. In de buurtschap Schuagt te Lekkerkerk, heeft een landbouwer zijn zoon bij een twist zoo ernstig met een mes verwond, dat in allerijl doktershulp moest worden ingeroepen. De getroffene is niet buiten gevaar. Op den Haagweg, onder de gemeente Rijswijk, is Dinsdagavond door de stoomtram HaagDelft de 40- jarige G. V., uit Vlaardingen, overreden en gedood. G e k a n t e 1 d. Dinsdagmorgen is in de visschershaven te IJ muiden de motor boot „De drie Gebroeders" van den heer J. v. d. Pias te Katwijk aan Zee gekan teld. Men had de boot geladen met de haring en het kostgoed van twee binnen gekomen loggers en vermoedelijk te veel aan een zijde geladen. Bij het losmaken van de logger begon de motor dadelijk te zinken. Het achterschip zit gedeeltelijk omhoog, het voorschip; zit diep onder wa ter. Het vaartuig is verzekerd doch van de lading is veel bedorven. Door de gladheid. De vracht auto van de firma de V. uit Eindhoven, liep door de gladheid van' den weg tus schen Geldrop en Ileezc in volle vaart tegen een boom. De boom werd gehal veerd; de auto kwam in een sloot terecht en werd geheel vernield. De chauffeur bekwam oenigc vrij ernstige wonden. Een koe op een sleepers- w a g c n. Toen eenige koeien over het Oostplein naar de veemarkt te Rotterdam gedreven werden, schrikte een der die ren voor een achterop komende tram en sprong hoven op een sleeperswagen, be laden mot zakken graan. Zoo gemakkelijk als '1 heest op den wagen gesprongen was, zoo moeilijk was het afstappen. Een gedeelte der lading moest gelost worden. Nadat van eenige planken een brug was gelegd, kreeg men de koe weder heelhuids op den beganen grond. Kind v e r b r a n d. Ten huize van den voerman Van Dael aan do Nieuwe Vaart te Turnhout vond de vrouw, toen zij in de keuken kwam, die zij eenige oogon- hlikken te voren had verlaten, de wieg, waarin een kind van vijf maanden, ge heel i.it vlammen. De verschrikte moeder greep onmaddelijk don kleine, doch 't was te laat. Met erge brandwonden overdekt, gaf het kind na eenige oogenblikken den geest. Botsing. De sneltrein jcLie 's avonds om 6.55 van Boulogne 'naar Parijs ver trekt, is Dinsdag bij Rang du Fliers met een goederentrein in botsing gekomen. Twee wagons van den sneltrein sloegen om, doch geen der inzittenden werd ge wond. De stoker van den sneltrein is gedood. Eerbiedsbetoon aan den K e i z e r 1 ij k e n t r e i n'. Van het Depar tement van Spoorwegen is de volgende verordening uitgegaan, die zeker in geen enkel ander land ter wereld dan Duitsch- land mogelijk is „Do baanwachters, slagboomuiachtors, en hulpwachters, voor zoover deze laat- sten dienstpetten dragen, moeten, wanneer de Keizerlijke speciale trein voorbij rijdt, een positie aannemen, met het frönt naar deze, en gelijk aan die der militairen bij het commando „haltl" Er wordt niet met de hancl aan het hoofddeksel gegroet. Hulparbeiders zonder dienstpet moeten eveneens in de positie „halt" staan, en wanineer het, donker is de lantaarns, over dag het afgenomen hoofddeksel in de rechterhand houden. De wisselwachters op de stations hebben zich op dezelfde wijze te gedragen." Men krijgt, wanneer men zich in deze verordening, die vele kuituurvolken ons benijden zullen, goed in denkt, merkt het Berl. Tageblatt ironisch op, de overtui ging, dat de veiligheid van onze hoftrei- nen er niet weinig door zal winnen! Zwemrecoi d. De Duitsche zwemmer Liitzow uit Maagdenburg, heeft op een zwemwedstrijd te Spandau de 100- meter borstzwemmen afgelegd in 1 minuut 18 4/5 sec., waarmede hij het wereldre-' cord op zijn naam bracht, Het stond op naam van Bathé te Bres- lau met 1 min, 19 2/5 sec, Cholera. Eergisteren zijn hier zes gevallen van cholera voorgekomen, waar van twee mot doodelijken afloop. Bran d. Te Londen heeft een felle brand gewoed in een groot, goedkoop hotel. Vijf en twintig personen kwamen in de vlammen om. Twintig personen moesten naar het ziekenhuis gebracht worden. Een relletje. Alsof de Pruisi sche officieren door huil optreden te Za- bem nog niet genoeg over de tong gaan, maakt het Berliner Tageblatt melding van een voorval te Thorn, waar de luitenant Hans Ritter in staat van dronkenschap onlangs een koffiehuis in rep en roer heeft gebracht door er de gasten met getrokken sabel te bedreigen. Zijn collega's namen hem ten slotte het wapen af en wilden hem met een zoet lijntje in een auto stoppen, maar hij ging zoo te keer dat ten slotte de wacht er aan te pas kwam, die op bevel van den beschonkene de bajonet op bet .geweer zetten en hem zijn sabel teruggaf. Ge lukkig bedaarde de man toen wat en kon men hem liet koffiehuis uitloodsen en naar huis brengen. De zaak is voor den krijgsraad geweest, die den luitenant, omdat hij onder den invloed van den drank had gehandeld, heelt vrijgesproken. V r e e s e 1 ij k ongeluk. Zondag nacht reed een automobiel met groote kracht tegen de afsluitboomen van een weg over don spoorweg tusschen Aix- les-BainS en Chindrieux. De boomen wer den versplinterd en de zware auto snelde met bijna onverminderde vaart tegen een laag muurtje aan, waaronder het meer van Bourget zich uitstrekt. De wachter van den overweg kwam uit zijn huisje om to zien wat er gebeurd was. Hij zag de auto tegen het muurtje staan, maar van den bestuurder was geen spoor te ontdekken. Men onderstelt nu, dat deze dolleman door den schok over den muur in het meer geslingerd is. R ij k door de a vrede Gods. Eens, zoo verhaalt Max Frommel eens zat ik bij het sterfbed van een tachtigjarig man. Hij was arm, zeer arm. Zoolang hij gezond was had hij als tim merman zijn brood verdiend, nu was hij oud en krank. Zoolang hij zien kon, had hij vlijtig Gods Woord onderzocht, nu was hij blind geworden. Zoolang hij gaan kon. kwam hij, in weerwil zijner blind heid. den twee uren langen weg over een hoogen weg, Zondag aan Zondag tor kerk, in de eene hand den stok, aan de andere hand geleid door zijn kleinkind. Maar op een van die tochten was hij gevallen en verlamd, zoodat hij het bed niet meer kon verlaten. Ik heb vaak bij zijn bed gezeten, maar gedurende de twin tig jaren, dat ik hem kende, kwam er nooit eenen klank van klagen of morren over zijne lippen, maar diepe vrede lag op zijn edele gelaatstrekken, en zijne hoog ste vreugde was te spreken van het ge heim der liefde Gods, mij altijd^tot op bouwing. Toen nu zijn einde naderde en ik bij zijn sterfbed zat, vroeg ik hem „Welken tekst zal ik nemen voor uwe lijkrede?" Toen richtte hij zich op in zijn bed, keerde zijn blinde oogen tot mij en sprak met luide- stem: „Mijn tekst staat in den profeet Micha en. luidt: wan neer ik in duisternis zal gezeten zijn zal de Heer mij een licht zijn". (Micha 78). Hoogmoed komt voor den val. In .liet jaar 1816 bezocht Dr. Pin- kerton een der rijkste kooplieden van Odessa en noodigde hem uit lid te wor den van het Bijbelgenootschap. De rijke man echter keerde zich om en zeide op dien vermetelen toon, dien men soms aanheft bij ongeloovigen, die hun geluk wel gegrond en hunne beginselen onfeil baar achten: „Waarlijk, heer Pinkerton, ik heb zooveel met de tegenwoordige we reld te maken, dat ik geen tijd heb, om aan eene eeuwige te denken." Weinige maanden daarna volgde on geluk op ongeluk in zijne zaken. Te mid den van die slagen werd hij krank en stierf en zijn huis ging te gronde. Wilden en beschaafden. Een zendeling werd door eene beschaafde da me ten eten genoodigd. Toen hij zich aan tafel zette, verontschuldigde zich de dame, dat hare dochters naar demode gekleed waren en laag uitgesneden klee- deren droegen, zoodat hals en nek bloot waren. „O," antwoordde de zendeling, „dat hindert mij in het geheel' niet, zoo iets heb ik bij de wilden dikwijls genoeg gezien." MIDDELBURG. Hedenmiddag te 2 uur had de plechtige overdracht plaats van het nieuwe gebouw van het Kantongerecht namens den Minister van Justitie. Onder de aanwezige genoodigden merkten wij op den Commissaris der Koningin, den Bur gemeester van Middelburg, President, Vice-President, Rechters en Plaatsverv. rechters, Griffier, Substituut-griffier, Of ficier van Justitie en Subst.-officier bij de Arr. Rechtbank, den oud-President dier rechtbank, jhr, mr. van Reijgersberg Ver- sluijs, verder den directeur, inspecteur en ontvanger der registratie, den oud-kanton rechter mr. v. d. Mieden van Opmeer, den deken der advocaten, den plaatsver- vangenden kantonrechter en griffier en de deurwaarders, de klerken der griffie en van het parket, den opzichter der Justitiegebouwen en de beide heeren, die het gebouw in den nieuwen toestand her schiepen. Nadat allen in de Gehoorzaal hadden plaats genomen, traden binnen mr. Loosjes, hoofdadministrateur, chef der 4e afdeeling aan het Dep. v. Justitie, de heer Metzlaer, hoofdingenieur-directeur der rijksgebouwen, kantonrechter, mr. Sipkes, de griffier, mr. v. d. Eist en de ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij de Kantongerechten Oostburg, Neuzen ,en Hulst, mr. Graaf Schimmelpenninck. De heer mr. Loosjes heette alle aan wezigen welkom en sprak hartelijke ge- lukwenschen uit, ook aan de regeering, die met zoo weinig kosten een flink ge bouw verkreeg. Spr. droeg het gebouw daarop namens den minister over. De heer mr. Sipkes bracht hulde aan hen, die tot verkrijging ervan hebben medegewerkt, om .tenslotte al de aanwezi gen 'dank te brengen voor hun tegenwoor digheid, in 't bijzonder mr. Loosjes voor de gesproken woorden. Daarna volgde een ommegang door het nieuwe gebouw. GOES. De Zuid-Bevolandsche Dorcas alhier hield heden hare jaarlijksche be deeling van gemaakte meest noodige klee- dingstukken. Bedeeld werden: 28 dekens, 17 wollen rokken, 56 lakens, 23 mannen hemden, 70 vrouwenhemden en 90 schorten, liet bestuur blijft deze nuttige instelling1 warm aanbevelen. Naar waarnemingen in den morgen van 4 Dec. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770.8 te llorta, laagste stand 732.8 te Lerwick. Verwachting tot den avond van 5 Dec. Stormachtige, later afnemende Zuid westelijke tot Westelijken wind. Zwaar bewolkte lucht. Aanvankelijk nog buiig. Kouder. RUCPHEN. De boerderij van J. L. is geheel afgebrand. Het vee kon gered wor den. Alles, behalve de inboedel, was ver zekerd. "Oorzaak vermoedelijk hooibroei. TER AAR. De veekooper B. had een groot bedrag ontvangen voor verkocht vee. Hij kwam niet thuis, doch schreef aan zijn vrouw, dat hij op weg is naar Amerika. WORDTRHEDEN. Gisteravond be merkte de machinist van een uit Arnhem komenden goederentrein, dat op den spoorweg het lijk van een vrouw lag. Hij bracht den trein tot stilstand en nam het lijk mede tot het station de Steeg. Het bleek te zijn zekere A. H. M. uit Wordt Rheden, die 's avonds op weg naar de boerderij over de spoorbaan gaande, werd aangereden. AMSTERDAM. Moord Buiksloot. Frans Dijkman heeft zijn moeder ver klaard, dat hij niet de moordenaar is van het zesjarige knaapje de Klerk. ZABERN. De inhoud van de redevoe ringen van den rijkskanselier en den mi nister van oorlog hebben hier groote te leurstelling gewekt. Men is lang niet te vreden over het optreden der militairen. In ons hoofdartikel van gisteren staat in de voorlaatste zinsnede: Daar wij deze heide instellingenin malkander in grijpen. Voor w ij leze men WAAR. WEMELDINGE. Heden werd dooi' no taris Liebert voor de erven C. Schipper alhier publiek verkocht: le. Een huis, erf en tuin, groot 3 A. ■3 c.A., te Wemeldinge. Kooper werd dhr. A. v. d. Cingel, voor f 1020. 2e. 0.37.65 HA. bouwland onder Kapelle. Kooper dhr. C. Schipper, voor f1060. Heden werd te 's Heer Arendsker ke in de .herberg bij 11. van Dammë ten overstaan van Notaris Pilaar voor hee ren Kerkvoogden der Ned. Herv. gemeen te te 's Heer \rendskerke publiek ver pacht voor 7 jaren 12 H.A. 02 A. 20 c.A. Bouw- en Weiland in de gemeenten Hein- kenszand, Nisse, 'sHeer Abtskerke en Driewegen voor f 1359.05 per jaar. AXEL. Huwelijks-aangiften: 13, Jan Cor nells Seheele, 28 j. jrn. en Jacomina Scheele, 27 j. jd.; 20, Andries Cornelis van Espen, 23 j. jm. en Johanna Rouw, 22 j. jd.; 21, Marinus Roose, 24 j. jm. en Maria Wolf erts, 23 j. jd.; 28, Jozias Pieter Smies, 23 j. jm. en Dirkje Boer, 23 j. jd. Huwelijks-voltrekkingen: 27, Jan Corne lis Scheele, 28 j. jm. en Jacomina Scheele, 27 j. jd. Geboren: 17, Elisabeth Geertruida, d. v. Jacob Penne en Wilhelmina Verhelst; 19, Francois, z. v. Salomon Hamelink en Cornelia Schieman; 20, Maria, d. v. Jo hannes de Kraker en Jozina de Jonge; 23, Cornelia Pieternella, d. v. Cornelis Dobbelaar en Sara Verberkmoes; Anlho- nie Cornelis, z. v. Cornelis Anthonie Faas en Maria Verschelling; 27, Petrus Fran- ciscus Josephus Marie en Hendrik Albert, zonen van Cyrillus Vlassenroot en Cle mentina Pierssens; 28, Sara Dorothea, d. v. Cornelis Rinn en Janneke Florussen; Anna Maria, d. v. Cyrillus Honoré Raes en Margarietha van Rumste. Z AAMSLAG. Huwelijks-voltrekkingen 13, Pieter Maarten Geelhoedt, 24 j. jm. en Cornelia Moerman, 21 j. jd. te Terneu zen. Geboren: 1, Cornelis, z. v. Dingenis de Footer en Janna Verberkmoes; Johanna Maria, d. v. Jacob Beneden en Martina Bakker; Jan, z. v. Berend de Visser en Helena Johanna Stoffels; 12, Jacob Jan, z. v. Mattheus Smalle- gang en Pieternella Janneke 't Gilde; 14, Petrus, z. v. Hendrik Jan Dieleman en Huigtje Bruijnzeel; 17, Pieternella, d. v. Maarten de Vos en Cornelia Donze; 30, Pieternella Suzanna, d. v. Adriaan Mechiel Verpootte en Adriana Verberkmoes. Overleden: 29, Adriana, 2 j., d. v. Aar- nout Hamelink en Adriana Pieternella Goosen. Levenloos aangegeven10, een kind van het mann. geslacht van Mattheus Diele man en Catharina Willemsen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 3