Telegrammen. Reclames. Leestafel. Uit de Pers. Burgerlijke Stand Onderwijs. p^/VTOGe^ sterkt v Koloniën. Rechtszaken. Reclames. Het komt onverdacht. Telegrafisch Weerbericht. Laatste Berichten. Marktberichten. Krabbendijke. De Voordracht; voor onder wijzer aan de openbare school, vacature H. J. Tolhoek, bestaat uit de heeren: I. M. Maas, tijdelijk onderwijzer te ICrab- bendijke; 2. J. Mol Lous te Wemeldinge; 3. C, J. Geldhof te Middelburg; 4. iWesterweel te St. Maartensdijk. Geslaagd voor 2den stuurman voor stoom- en zeilvaart de heer A. J. Drenth, leerling van de De Ruyterschool. Eennieuweschoodkwestie? Het bestuur der Chr. school te Huizen (N.-H.), heeft ontslag verleend aan mej. K., ondenvijizeres aan de 2de bijzondere school aldaar. Dit ontslag vindt zijn oor zaak in een verschil in geloofsopvatting tusschen het bestuur van <te genoemde school en de onderwijzeres; mej. K., be hoort n.l. tot de Adventisten of Sab- bathisten, die den Sabbath niet op Zon dag, doch op Zaterdag wenschen te vieren. (Tel.) De Unie-collecte bracht dit jaar te Westkapelle met Poppekerke i' 64.111/2 op. Wemeldinge. Te Venlo slaagde o. a. voor acte vrije- en orde-oefeningen de heer E. Drost van Wemeldinge. Het onder w ij sin Zuid-Afi- ka- We hebben nog énkele mededeelin- gen omtrent de onderwijzer(essen), die laatstelijk van hier naar Zuid-Afrika ver trokken zijn, zegt bet „Ch. Schoolblad". Mej. M. van der Ban, thans hoofd der school te Aasvogelrand, pk. Venterskroon, distr. Vredefort, O. V. S., is den 22sten September j.l. te Kaapstad aangekomen en ontvangen en den 24sten tegelijk met de heeren Th. Blok en Herreilers te Bloemfontein uitgestapt, waar zij zich aanstonds bij den directeur van Onder wijs heeft aangemeld, die haar geraden heeft te blijven wachten op een bestem ming. Den 4den October werd zij weer op het Departement ontboden en werd haar de betrekking van principaal der school te Aasvogelrand aangeboden. Den 6den October vertrok zij per spoor naar Parijs bij de Vaal en van daar per motorwagen naar Vredefort, waar zij overnachtte om den volgenden dag de reis naaf hare be stemming te vervolgen. Zij beeft daar inwoning gevonden ten huize van den vooi zitter der Schoolcomissie. Hij en zijn echtgenoote zijn aangename menschen, die zich verrast toonden, dat zij het ,.Hoog Hoilandsch", niet te rad gespro ken. zoo gemakkelijk konden volgen. De school is een lief gebouwtje, telt er 24 leerlingen, onder welke ook een knaap van 20 jaar (1) Mej. Van der Ban spreekt met waar- deering over den arbeid van hare voor gangster, mej. Van der Valk, die de school uit de handen van een zenuwlij der had overgenoemen. Daar nog niet alle leermiddelen aanwezig waren, weet zij zich aardig te behelpen. Wat zij daar van schrijft, is zeer aardig. In het'schep pen van behnlpsels toont zich de meester. Hare standplaats teekent ze als een lief plekje met mooie kopjes rondom. Op enkele minuten afstand stroomt de Vaal. Ook de heer Th. Blok, die reeds vóór mej. v. d. Ban Bloemfontein verliet, en te Kroonspruit, pk. SO Kroonstad O. V. S. zijn werkkring gevonden heeft, is te vreden. Hij kan nu zichzelf zijn. Hij vond er eene zeer eenvoudige school en kin deren, die nog ten achteren waren, en roemt nu in zijpe mooie taak. Hij heeft gelijkdaaraan is eer te behalen. Aan verkeer ontbreekt het hem niet. De menschen, bij w ie hij thuis is, zijn zeer ontwikkeld, en bovendien geniet hij den omgang met ds Klomp en den heer De Klerk, oud-landgenooten te Kroonstad. De heer Herreiler» heeft plaatsing ge vonden te Koekemoersfonteiu. Ned. Herv. Kerk. Woensdag (Dankdag.) 's Heerenhoek, 9 uur, ds. H. van Essen, 2 uur ds. Buinink. Kloetinge, 6 uur ds. Meloen. ^vven en De Jonge Mam. Orgaan van de Amsterdamsche J on gein arm eiiwreern- Hei jongste nummer handhaaft den roem van dezen periodiek volkomen. Het inunt uit door degelijkheid en groote ver scheidenheid. N, P. Ir. geeft het slot van .van het artikel over Het Historisch Mate rialisme, 'n lezenswaardig opstel. D.e ru brieken Belletrie (P. Cl. Hooft) en Mi- litaria (Onze Vloot) ontbreken weer niet, feqïwjjll de aubriek vereenjgimg .jifeuiÉs op geluisterd wordt door een aantal fraaie foto's, voor hel meerendeel resultaten van ©en goedgeslaagde Ahrdal-e xcursieAan vele nieuwe uitgaven worden degel^kê besprekingen gewijd. Onder een open hemel, door d.s. G. F. Haspels. H> In, de schatte dós Allerhoogsten. Utrecht, G. J. A. Ruys. Dit is het 2e va,n de 4 deelen welke onder eerstgenoemden titel zullen verschij nen. Men verneemt in dit deel ernstige en liefelijke Oudejaarsavond- en Nieuw- jaiarsmorgenklanken. Oude en nieuwe din gen verkondigt de schrijver, oude Schrift waarheden in een nieuw kleed. Een paar gedachten hopen wij morgen af te druk ken. Sarekat Islam. Naar de „Locomotief" verneemt, liggen de statuten van den Sarekat 'Islam te Semarang voor verzending naai' de re- geering gereed. Zij zijn in hoofdzaak ge lijkluidend aan de vroeger aangeboden sta tuten van de centrale vereeniging' en ook is de veelbesproken „eed" voor toetre dende leden er in opgenomen, wat zeer verstandig is. De leden moeten trouw be loven aan de vereeniging, het goede wil len, de opheffing van de inlandsche be volking helpen bevorderen en mogen geen aanspraak maken op steun, naar aanlei ding van de omstandigheden, dateerend van vóór hun toetreding. Van een be lofte tot geheimhouding van vereenigings- zaken wordt in het formulier niet gerept, maar wel moeten zij met gebruikelijk ce remonieel den Islam erkennen. H 0 o g e 11 a a d. De Hoogc Raad heeft gisteren uitspraak gedaan inzake de cassatieberoepen van: le. de bestuursleden van de Coöp. Ver eeniging Eigen Hulp te Vlissingen dooi de rechtbank te Middelburg veroordeeld tot f 1 boete of 1 dag hechtenis wegens het ten verkoop in 't klein in voorraad hebben yan sterken drank zonder de ver- oischte vergunning, alsmede de winkeldief dier Vereeniging den heer A., tot gelijke straf veroordeeld wegens den verkoop van sterken .drank in het klein zonder de vereischte vergunning. Geconcludeerd was tot verwerping van de beide beroepen. Bo Ilooge Itaad overwoog in deze zaken, dat een coöperatieve vereeniging een van haar leden afgescheiden persoonlijkheid heeft en dat in ons recht niets blijkt va,n een collectief eigendom der leden van de goederen hunner vereeniging, zoo dat de vereeniging wel degelijk koopover eenkomsten met de leden kan afsluiten. De beroepen werden dus verworpen. 2e. C. M. K., beurtschipper te Ter- neuzen, door de rechtbank te Middelburg veroordeeld tot f30 boete of 10 dagen hechtenis wegens het als werkgever in een verzekeringsplichtig bedrijf niet hij- houden van een loonlijst voor zijn knecht. Het voorgestelde cassatie-middel, hier op gegrond, dat alleen het veerschippers- bedrijf verzekeringsplichtig is en hieron der niet persé valt het beurtschippers bedrijf, was door het O. M. ongegrond geacht. De Hooge Raad verwierp het be roep. i Gebrek aan Bijbelkennis. De „Rotterdammer" betrapt „Het Volk" op een fout, die den heeren socialisten maar half kwalijk te nemen is. In „Het Volk" wordt gesproken over de wijze, waarop in de Tweede Kamer onze Onafhankelijkheidsdag herdacht is. Voel zegt het blad er niet var. Maar toch iets merkwaardigs. Merkwaardig-, wijl het een kijk geeft op de sociaal-democratische gedachten- sfeer. Van Minister Pleyte's speech heet het „De quintessens van zijn toast zat wel in het door hem aangehaalde bekende Vondeliaansche vers „Ai ziet hoe zoet en lieflijk is 't als zonen van 't zelfde huis eendrachtig- sa men wonen". Vondel alzoo heeft dezen psalm ge dicht. Wie lacht daar? Weet men. dan niet dat een zelfbewust proletariër wel iets anders, wel iets hoogers te doen heeft, dan zich met be krompen Bijbelverzen en Psalmen bezig te houden?' Slechts een bekrompen, naargeestig clericaal kan aanstoot nemen aan deze letterkundige dwaling. De „drankzande" in de Oost. Tot dusver zegt „De Standaard" heeft de actie in onze Oost tegen het opium gebruik, de actie van de geheelonthou ders tegengehouden. Hoezeer echter ook aan deze laatste behoefte bestaat, «betoogt het blad met aanhalingen uit een brochure van dr. Bervoets, die zich op de Zendingsconfe rentie van 1898 beriep. Uit een en ander blijkt genoegzaam dat de alcohol de opium nasluipt om Java te vergiftigen. Aan inkomend recht wordt nu reeds een millioen geïnd. En de handel, als altoos gewetenloos, doet natuurlijk al wat mogelijk is, om bet gebruik te bevorderen. Het blijkt dus wel, dat ook hier voor ziening niet kan uitblijven. Dat de Europeanen door beter voor beeld moesten voorgaan, schijnt onder de beschaafde Europeanen nog weinig te worden ingezien. Onderwijs, verlichting o, men dweept er meê. Maar den Javaan door eigen voor beeld zedelijk te sterken is een veel hoogere roeping, waarvoor de meeste Europeanen zoowat net niemendal schijnen te gevoelen. liet komt menigmaal voor, dat men schen een gevaarlijke nierziekte onder de leden hebbtn, zonder dat zij zich ervan bewust zijn, dat hun nieren aan gedaan zijn. Zoodoende wordt hun kwaal veronachtzaamd, totdat zij een gevaarlijke hoogte bereikt. Want nierziekten ont wikkelen zich vaak onverdacht, zij kunnen zicli reeds jaren vastgenesteld hebben, zonder dat men er erg in had. Geneest uw nieren wanneer het tijd is door on middellijk aan te vangen met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, in dien gij verschijnselen opmerkt als de volgende Rugpijn, pijn in de lendenen, duizelig heid, waterzuchtige zwellingen, rheuma- tische pijnen, urinekwalen als donker- of zeer lichtgekleurde urine, bezinksel in het water, voortdurende aandrang, brandige pijn enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen ver lichten en heelen de nieren en blaas. Zij voeren liet urinezuur af, hetwelk kwalen als rugpijn, jicht, rlieumatiek en niersteen veroorzaakt, en bevrijden het lichaam tevens van het overtollige water, hetwelk de waterzuchtige zwellingen veroorzaakt. Te Goes verkrijgb. bij de h.h. de Paauw Co., en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending- geschiedt franco na ontv. v. postwissel a fl.75 voor één, of f 10.voor zes doo- zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pi len, 'weigert elke 009, die niet voorzit nisvan neven staand handelsmerk. Ongelukken. Te Amsterdam is Zondag een man door een vl-eeschwagen overreden. Hij was onmiddellijk dood. - - Gistermorgen is op de- Ned. Scheepsbouw maatschappij te Amsterdam een ijzer- werker door de handle van een lier dood geslagen. Zondagmiddag is, vlak voor de woning van de ouders, te Amsterdam het lijkje van het 4-jarige kind opge- vlscht; dat sedert 14 dagen, wei'cl ver mist. Gisteren is één 48-jarig hout- draaier te Bodegraven, met zijn. fiets to water geraakt. Zijn lijk is, later opge haald. Botsing. Te Tilburg zijn gisteren op het rangeerterrein der S.S, .twee rangeer locomotieven in gelukkig; niet snelle vaart tegen elkander opgereden. Een machine werd uit de rails geworpen. Beide loco motieven werden beschadigd. Geen per soonlijke ongelukken. De moord aan de 0 v e r z iji d o van het IJ. Dijkman, de man die in dertijd zich-zelf beschuldigd heeft cle da der te zijn van den moord op- het jon getje De Klerk, heeft al zij'ne daaromtrent afgelegde bekentenissen teruggenomen. Hij zegt alles maar te hebben verteld om in de gevangenis te komen. Eerstdaags zal waarschijnlijk eene be schikking van de Rechtbank worden uit gelokt 0111 een onderzoek naar zijne geest vermogens te doen instellen en hem daar voor in een observatie-inrichting te plaat sen. D. was sedert 15 Oct. opgesloten in het Huis van Bewaring. Dat zal niet meevallen. Eenige Brusselsche studenten hebben Don derdagavond in de Rue Madeleine schan daal gemaakt. Zij waren een beetje warm in het hoofd geworden en zagen op straat een automobiel staan, die naar hun in zicht eigenlijk ergens anders moest staan. „Ga, uit den wegl" riepen zij 'den chauf feur toe. Maar deze bleef onverstoorbaar achter 2ijn rad zitten. „Je staat ons in den weg!" schreeuwden de studenten. De chauffeur week geen duimbreed. De jon gens met de verhitte hoofden gingen toen tot feitelijkheden over. Zij vielen den chauffeur aan, braken een der portieren van de auto open en riepen aan de beide inzittende dames eenige onhebbelijkheden toe. Die dames warende echtgenoote van den Britschen gezant te Brussel, en haar dochter. De burgemeester 'heeft een onderzoek ingesteld. De Britsche gezant heeft zich over het voorgevallene bij den minister van buitenlandsche zaken beklaagd en deze heeft hem de verontschuldigingen van de Belgische regeering overgebracht. De studenten zullen dus wel meer van de hooren. Naar waarnemingen in dan morgen van 25 Nov. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instü/wiü te De Bilt Hoogste barometerstand 775.8 te Co- runa, laagste stand 719.3 te Vesfcmanoer, Verwachting tot den avond van 26 Nor, Matige tot krachtigen, meest Zuid- Westelijken wind. Betrokken tot zwaar bewolkte lucht. Waarschijnlijk regenbuien, lute zachter. KRONINGEN. Meldden we onlangs dat er diphtheritis heersehte onder de kinderen van de Gemeentebewaarschool. thans zijn ook enkele' leerlingen der O. L. S. door deze keelziekte aangetast. De Chr. school bleef tot hier toe nog vrij. Tweede Kamer. is GRAVENHAGE. De geloofsbrieven van het nieuwgekozen Ka me 11! id Otto zijn ingekomen. Het debat over de Indische begrooting werd voortgezet. Dhr. Boo- gaerdt (r.k.) lichtte een amendement toe, om een post te verminderen met f 6210, teneinde do voorgenomen invoering Üer opiumregie in de gedeelten van Ambona, Tennate en onderhoorigheden, waar die nog niet ingevoerd is, alsmede op Zuid- Nieuw-Guinea alsnog uit te stellen. De heer Scheurer (a.r.) ondersteunde dit amendement. Minister Pleyte deelde mede, dat de Indische autoriteiten meenen, dat beperking van het opiumgebruik in be doelde streken, beier te bereiken is door de regie dan door verbod van invoer, daar de smokkelhandel niet. wel is te bestrijden. De minister handhaafde daar om bedoelden post. Dhr. Boogaerdt kan zich er niet hij 'neerleggen. De heer van Bijlandt (c.h.) achtte de aanvrage der re- geering een geweldigen stap achteruit. De minister waarschuwde tegen gene raliseeren. De heer Boogaerdt lichtte Ver der nog' een amendement toe tot vermin dering van een airderen post' met f 7500 teneinde de voorgestelde verhooging van de kapiteins- en majoorspensioenen niet in te voeren. De heer van Deventer (v.d.) was het niet eens met den heer Boo gaerdt. Do minister wees er op, dat het leven der militairen in de koloniën ge heel andei's is dan in Nederland en de traotementen verre achter staan bij die der burgerlijke ambtenaren. AMSTERDAM. Op de hedenochtend voortgezette zitting''van de Nederlandsche Zendingsconferentie is besloten een tele gram van dankbetuiging aan H. M. de Koningin te zenden. BREDA. Gisteravond is hier een vrouw met haar kleeren in aanraking gekomen met een stoof vuur. fn zorgwekkenden toestand is zij naar het Diakonessenhuis vervoerd. HAARLEM. Alhier is een 3-jarig knaapje in brand geraakt. Het kind werd met hevige brandwonden bedekt. Zijd toestand is bedenkelijk. LEIDEN. De 'burgemeester heeft van een onbekende f 2000 ontvangen voor de algemeene armen. IJMUIDEN. In twee vergaderingen van zeelieden is besloten de voorwaarden van de bemiddelingscommissie niet te aan vaarden. DELFT. Onder Abtswoude is een 10-jari,g knaapje dool' een trein overreden en op slag gedood. KIËF. Beilis moet voornemens zijn naar het buitenland te gaan. NEW-YORK. De Israëlieten hebben een openbare inzameling gehouden, die 240.000 Mark opbracht. Dit bedrag is be stemd voor Beilis, om in Amerika een boerderij aan te koopen. Middelburg. Hedenmorgen werd door Burg. en Weth. aanbesteed: le. de levering van schrijfbehoeften ten dienste van de gemeente-inrichtingen van onderwijs gedurende de jaren 1914 en 1915. Voor ongeleerde schriften was inge schreven door L. Baurdoux voor f3 en door de firma J. C. en W. Altorffer voor f 2,82voor gelinieerde respectievelijk Voor f3 en voor f2.83; voor opschrijfboekjes f2,50 en f2,15, alles per 100 stuks. Voor inkt was alleen ingeschreven door den heer Baurdoux voor 26 cent per flesch. Voor de levering van leien waren geen biljetten ingekomen. 2e. Bedrukt en onbedrukt schrijfpapier, pakpapier, alsmede bedrukte en onbe drukte omslagen voor brieven ten dienste cleu gemeentesecretarie, hot kantoon van den gemeente-ontvanger en het commis sariaat van politie. Voor het onbedrukt materiaal was totaal geen aanbieding gedaan, terwijl voo-r het bedrukt materiaal alleen door de firma Altorffer was ingeschreven en wel voor de navolgende bedragen, alles uitgedrukt in den prijs per riem of voor de omsla gen per 100 stuks. Schrijfpapier: ongelinieerd f3,66, geli nieerd f 3,84normaal papier ongelinieerd f7,10, gelinieerd f7,34; papier van Gel der en Zoon ongelinieerd f5.53 en geli nieerd f 5,67. Omslagen 50 en 30 cent en ten slotte postpapier f 1,50 per 240 vel. f8.50; Kookenvten f9.50 a f9.75; Kroon- erwten 1'10 a f 11.50; Bruine Boenen f8 a f 10.25. O p g a a f v a n d e L a n d b 0 u \v maatschapp ij. Boter fl.20 a 1' 1.28 per K.G.reken- prijs fl.24; Eieren f7.28 por 100 stuks; Rekenprijs 17. Opgaaf van de onderafdee- 1 i n g der V. P. N. Aanvoer 1500 Eieren; prijs f7.28 per 100 stuks. Aanvoer buiten de V. P'. N. 300 stuks. Opgaaf van de ma rktz e 11 e r 3 (1 AT O" O m f* P V) I P Eieren per 100 stuks f7.28; Boter fl.20 a f 1.28Eieren, middonprijs, per 25 st. 1 1.80Boter, mitldenprijs, per halve kilo f0.62; Boter aan particulieren verkocht f 0.65. Aanvoer eieren gering, boter ruim. Veilmgsveree.niging „Zuid-Beveland". GOES, 25 Nov. 1913. Kleiperen 6 a 7 ct., Gieser Wildeman 4 a 9 ct., Zure Bellefleur 6 a 11 ct., Goud Reinet 8 a 11 ct., Champagnezoet 6 a 8 ct., Hollandsclf zoet 5 ïi 7 ct., Pomrrte d'Oranje 4 a 7 ct., Court Pendu 6 a 9 ct., Witte Calville 10 a 12 ct., Bezij von Schonouwen 20 ct., Sterappel 18 ct., Reinette Tulpa 8 a 12 ct., 'Jo- denpeer 8 a 11 ct., Winterlouwtjes 8 a 9 ct., Bergammotlen 4 a '5 'ct., alles per K.G.; Groenekool 1 a 2 ct., Roode- k.ooi 1 a 3 ct., Gelekool 1 a 2 ct., W.ittekpjol 1 a 3 ct., alles per stuk Spruiten 3 5 6 ct. per K.G.; Bloem kool 2 a 5 ct. per stuk. VLISSINGEN, 25 Nov. 1913. Boter per halve K.G. f0.75 a f0.775. Veilings vereeniging „Walcheren". Aardappelen fl.80; poters f 1uien 240260; bergamotten 5—6; Reinette Menstireuse 560; Kleiperen 460; cam pagne f5, alles per H.L.grauwzoet f190; zure Bellefleur 2e 206, per kin; Bless hoim pipping, 126 per halve kin wijoogen 58; peperappel' '27, per liter; bloemkool 113; roode kool 23; sa voy e kool I1/24; witte kool l1/2 41/2; boeren kool l1/»2; andijvie 1/4 2 per stukspinazie 2026 per ben peen 1530; Karoten 2028; Koolrapen 1018;, alles per ben; veldsla 4—8 per mandje; zuring 6; spruiten 1020 per 5 liter; peen 1—4; prei 24; karoten 221/2rapen 12; rammenas 1; sel derij 12; pieterselie 1—2 November. 26 's Heerenhoek, houtwaren, varkens en runders, Hollmann en Verhoek. 27 Hoedekenskerke, olmen, esch en ca nada's, Neervoort. 27 Oudelande, Tilroekoopdag, Hollmann en Verhoek. 27 Ellewoutsdijk, Tilroekoopdag, Holl mann en Verhoek. 27 Wemeldinge, boomgaard en bouwland te Kapelle, v. d. Kloes en Pilaar. 28 Goes, olmen N.H.K., Pilaar. 28 Goes, olmen, Pilaar. 29 's Gravenpolder, huis en erf, Neervoort. Ovezand, hofstede, Liebert. Borssele, kapitale boerenhofstede, weilanden, woonhuizen, boomgaard en bouwlanden in de gemeenten Drie wegen, Ov'ezand, Nisse, Heinkens- zand, 's lieer Abtskerke en Kapelle, v. d. Kloes en Pilaar. 's Heer Arendskerke, verpachting bouwland, Pilaar. Dec. 3 Krabbendijke, Tilroekoopdag, Holl mann en Verhoek. 3 Waarde, Tilroekoopdag, Hollmann en Verhoek. 3 's Heer Arendskerke, verp. bouw- en weiland, Pilaar. 5 Ierseke, Tilroekoopdag, Hollmann en Verhoek. 10 's Heerenhoek, Tilroekoopdag, Holl mann en Verhoek. 11 Heinkenszand, Tilroekoopdag, Holl mann en Verhoek. 12 Borssele, Tilroekoopdag, Hollmann en Verhoek. Schore, 8.04.20 H.A. bouwland, Pilaar. Kloetinge, 8.14.31 H.A. houw en wei land, Van Dissel. Jan. 's Gravenpolder, 12 H.A. weiland, Neervoort. GOES, 2-5 November.' Aanvoer redelijk, alleen erwten wer den meer aangevoerd. Nieuwe Tarwe f9 a f9,50; Win ter- gerst per 100 K.G. f9; Zo mergers! TERNEUZEN. Huwelijks-aangiften. 21 Nov. Adriaan Stasse, 26 j. jui. en Gees- ke Piso 28 j. jd. Christiaan Johannes de Zwart 19 j. jm. en Johanna Adriana Marina Dekker 20 j. jd. Geboorten. 16 Nov. Willem Govert, z. v. Frederik Hendrik van der Peijl en Magdalena Sophia Donze. 18 Nov. Mini- kus, z. v. Adriaan Wisse en Johanna van der Weele. 19 Nov. Framjoise d. v. Ja cobus Rinkhoud en Suzanna de Bokx. Jacobus Cornelis en Johannes Cornelis zonen van Jacobus Cornelis Geensen en Pieternella Hendrika de Regt. 20 Nov. Geertruida Janneke, d. v. Pieter Mille- naar en Cornelia Ivrina de Dolder. 21 Nov. Francois Jacobus z. v. Pieter Diele- man en Maatje van Cadsand. 22 Nov. Oetavus Adriaan Josephus z. v. Octavus Josephug Frederik Kegels én Dorothea van Kvoonenbui'g.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 3