Telegrammen. 1 mp en Onderwijs. Predikbeurten. Telegrafisch Weerbericht. Leestafel Gemengd Nieuws. Briefwisseling. i, enz. Laatste Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand Advertentiën. LIEFDADIGHEID. Heinfesnszand. Benoemd tot onderwij zer aan de R. K. Jongensschool te Har- lisgen de'heer A. J. Tervoort, onder wijzer aan de R. K. school alhier. Voor het examen van eersten stuur man voor de groote stoomvaart is ge slaagd de heer H. F. van Rhijn, leerling van de De Ruyterschool te Ylissingen. Voor de op 3 en 4 Dec. te houden examens van de Federatie van Handels- en Kantoorbedienden-Vereeniging in Ne derland hebben zich 1167 candidaten aangemeldvoor boekhouden 492, voor Nederl. handelscorrespondentie 25, voor Fransche handelscorrespondentie 94, voor Duitsche handelscorrespondentie 226, voor Engelsclie handelscorrespondentie 327, voor Spaansche handelscorrespon dentie 1 en voor het voorbereidend examen 2. Ned. Herv. Kerk. Woensdag 26 Novembea 1913. (Dankdag voor het Gewas.) 's-Heer Arendskerke, 9,80 ds Stegenga. Kapelle, 9,30 en 2 uur ds Schmidt. Wilhelminadorp, 6 uur ds Stegenga. Wolfaartsdijk, 9,30 ds De Voogd, 2 uur ds Stegenga, 6 uur ds Van Selms, Geheelonthoudersrede. AMSTERDAM. De directie van de Kon. Holl. Lloyd heeft een telegram ontvangen, waarin gemeld wordt, dat het s.s. Gelria ji. Zaterdag in de haven van Itio de Janeiro is bezichtigd door den President der Republiek en andere liooge autori teiten. KATWIJK AAN ZEE. De kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente zal een derden pre dikant beroepen. AMSTERDAM. Een telegram aan de di rectie van de Stoomvaartmaatschappij Nederland" meldt, dat het thuisvaren de s.s. Kang'ean 23 dezer te Lissabon binnenliep wegens een brand in hot, ruim, dat. geladen is met tabak en copra. 'tWas onmogelijk het vuur meester te worden. Ruim 3 liet men volloopen, doch verder was de brand niet te beteugelen. Mie-n zal het schip moeten laten zinken. OLDENZAAL. Op een steenfabriek on der deze gemeente verwondde een ar beider een zijner medearbeider met. een revolver. De dader is gearresteerd. ARNHEM. Te Asperen op de Betuwe is een .geval van pokken geconstateerd. De ziekte openbaart zich niet in kwaad aardiger! vorm. Et worden maatregelen genomen. BERLIJN. Hedenmorgen om 10 uur is een prins, die een proefrit met een auto- maakte. tusschen Berlijn en Breslau op een groep werklieden ingereden. Zes per sonen werden gedood, één zwaar gewond. LUIK. De Belgische aviateur Verschaeve komt op uitnoodiging van do Hollandsche legerautoriteiten in den kamp van Zeist vliegen. Naar waarnerhingen in den morgen van 24 Nov. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770.5 te Horta, laagste stand 737.1 Seijdisfjord. Verwachting tot den avond van 25 Nov. Zwakke tot matige winden uit Zuide lijke richtingen. Nevelig tot betrokken lucht, later tijdelijk opklarend. Waarschijn lijk eenige regen. Iets zachter. De liederen Hamaiiloth door J. D. v. d. Velden, v. d. m. te Kralingen. Kampen, J. H. Kok. Ds. v. d. Velden is een bekwaam uit legger en stichtelijk prediker. Hiervan getuigen ook de leerredenen, welke hij ter perse lei, over de liederen Hamaalotli. Vele Zeeuwche kerken die hem nog van vroeger kennen, zullen zich deze predi- caties aanschaffen, om bij de leeskerk te dienen. De uitgever zorgde als altijd voor zeer duidelijken druk. Christelijke Wereldbeschouwing door dr. H. Bavinck. Kampen, J. H. Kok. De tweede druk van dit werk is ver schenen. Dit bewijst dat de eerste druk een goed onthaal vond. De schrijver is geleerd, doch schrijft voor geleerden en ongeleerden, en beiden halen uit zijne werken wat zij noodig hebben. Het nut en t genot der Chr. wereldbeschouwing tegenover die van Kant en anderen wordt door deze bladzijden te beter openbaar. Ken register achter in het boek verge makkelijkt voor den lezer de taak van naslaan. Om alles te begrijpen mag men het boek nog wel eens overlezen. Doch het bevat dan ook een schat van kennis, en welk Christenjongeling zou die aan de hand van dezen leermeester niet ■willen opdoen. Verstand en Spraak, door dr. G Leispies Bakhoven. Baarn, HqI landia-drukkerij. Dit is no. 3 van de derde serie „Uit Zenuw- en Zielelevenuitkomsten van psychologisch onderzoek. Behoudens het geen de schrijver fatalisme scheldt en -als „nooit te bewijzen" decreteert, op eigen standpunt natuurlijk, is er veel in dit werkje dat tot studie en nadenken dringt. Handboek der Heilige Geschiede nis, door prof. dr. P. A. E. Sillevis Smith. Kampen, J. H. Kok. Met de uitgave van afl. 1-13 is nu van dit Handboek het eerste deel vol tooid en is de schrijver tot het negende boek genaderd. Van de Heilige Geschie denis behandelt hij achtereenvolgens Het menschelijk geslacht voor den Zond vloed. Idem na den Zondvloed. Van Abraham tot Mozes. Van Mózes tot Jozua. De Mozaïsche Wet. Van Jozua tot Saul. Van Saul tot de scheuring. De konink rijken van Juda en Israël. Ballingschap en Wederkeer. Bij de Bijbelbespreking op onze Jongelingsvereenigingen en bij de voorbereiding voor Bijbelles of Catechi satie zal dit handboek onwaardeerbare diensten bewijzen. De schrijver is bij het Schriftonderzoek een alleszins bevoegde en betrouwbare wegwijzer. Martha-Scheurkaleuder. Rotter dam, J. M. Bredée. Deze kalender beveelt zich wederom aan om zijnen degelijken inhoud en nette gewaad. Het schild vertoont u een jongen wandelaar op het smalle pad, dat dezen rechtvaardigen naar boven leidtin 't verschiet blinkt liem de stad tegen. Rondom het blok is het bekende vers van Gerliardt afgedrukt„Zij zal ons niet berouwen" enz. Ook om 't goede doel, de Martha-stichting te helpen ver zorgen, welke stichting zich het lot van arme weezen aantrekt, verdient deze kalender ruimen steun. Timotheüs, Geïllustreerd Week blad. Red. J. N. Voorhoeve. Zwolle, La Riviére Voorhoeve. No. 8 van den 19en jaargang (22 Nov.) bevat 16 bladzijden met belangrijken inhoud. Het bijblad bevat behalve de gewone „Geschiedenis van den Dag" (Beylis) een en ander over „Een school voor schipperskinderen"Boekbeschou wing, enz. En bet bekende boeiende feuilleton „Doorbrekend licht" van Mevr. Riem-Vis. Het hoofdblad bevat de medi tatie „Dwalingen der wetenschap" door gen. v. V. Van den hoofdredacteur een opstel „Christ avant tout". Voorts de bekende vervolgverhalen. En een mooi opstel over Zeeuwsche kleederdrachten, met mooie photo's. De lezer vindt allicht onder de daar gekiekte Bevelanders wel een of meer kennisjes. Schrijver is de heer K Wielemaker. Voorts een opstel Levende Putten" door A. L. Tweeërlei Kerstdag, door J. Bres sen. Nijkerk, G. F. Callenbach. Een lief verhaal, met spannende mo menten hoe kan het ook anders, dewijl de schrijfster u verplaatst in Noord-Hol land tijdens de reformatiën en te Amster dam tijdens liet goddolooze optreden der Wederdoopers. De schrijfster leidt u met vaste kennershand door de straten der hoofdstad en doet u meeleven met de zoekende ziel, die de hoofdpersonen van het verhaal uitmaken. Een goed kerst geschenk. Ons TijdschriftChr. Letterkundig tijdschrift; red. L. Buckmann en anderen. 's-Gravenhage, D. A. Daamen. De 18e jaargang, afl. 11 geeft de voort zetting van het belangrijke opstel De Indische onderwijspolitiek. Wie gedacht had dat dit onderwerp zou zijn uitgeput na de vele artikelen in de chr. hist, en a.r. pers er aan gewijd, die zal bij de lezing bemerkt hebben zicli ie hebben vergist. Wij komen op deze zakelijke opstellen terug. Voorts bevat dit no. een novelle van Frank Gericke: Pyknotides. Frag menten van liet eerste hoofdstuk waarin Beppy vijf en Willem negen jaar zijn. Een echt kinderlijk niet' kinderach tig verhaal waarin een moeder op de echte manier vertelt van Pyknotides. Eugène Gericke geeft een beschouwing over Boutens en Van de Woestijne als overgangsdichters. Aan dezen schrijver richt P. H. Ritter Jr. een brief getiteld „Lof en lijdelijkheid." Ons Tijdschrift is thans wel voor goed onder ons ingeburgerd. Moge de belang stelling zijner lezers evenredig zijn aan de inspanning door redactie en medewer kers getoond om dezen periodiek te doen beantwoorden aan de eischen van zijn tijd! Ongelukken. Een controleur te Rotterdam is door een plank, die van het dek van een stoomschip in het ruim viel, op het hoofd getroffen, zoodat de man ernstig gewond werd. In de nabijheid van Wieringen is een 30-jarig schipper, terwijl hij bezig was het zeil te heischen, over boord geslagen en verdronken. In de ringvaart van den Haarlemmermeerpolder bij Halfweg is van boord gevallen en verdronken een jeugdig en pas gehuwd schipper de Jong, die met zijn broer een klein schip bevoer. Een juffrouw in de Coolsche straat te Rotterdam was bezig haar ramen te zeemen aan de achterzijde van haar woning. Zij was daartoe gaan staan in een kozijn van de tweede verdieping. Zij verloor haar evenwicht en viel, door een glazen lantaarn, in de bakkerij, die in het benedenhuis is gevestigd. Met een zwaar verwond hoofd, een gebroken arm en pols, is zij in bewusteloozen toe stand naar het Ziekenhuis gebracht. Zaterdagavond is een 19-jarige wielrijder die van Den Haag naar Delft reed, op den Rijswijkschenweg, tusschen Rijswjjk en de Hoornbrug, aangereden door ecu naar Den Haag rijdende automobiel. De jongeman werd tengevolge van den hevi- gen schok op de rails van de stoom- tramlijn Den Haag—Delft geworpen, juist óp het oogenblik, dat een van Delft komende stoomtram daar zou passeeren. Hij geraakte onder de tram en werd vreeselijk verminkt. De dood moet ter stond zijn ingetreden. Het lijk werd naar het politiebureau te Rijswijk vervoerd. De automobiel reed in volle vaart naar Den Haag door. Het nummer der auto is echter bekend. Een meevaller. De directie der staatsspoorwegen heeft alsnog aan de stationskruiers, de zgn. witkielen en eenige andere losse arbeiders, hoewel niet tot het personeel behoorende, naar aanleiding van het 50-jarig jubileum der maatschappij een gratificatie verleend. Voor de betrokkenen, die hierop allang niet meer hadden durven hopen, een aardige verrassing. Dienstweigering op de Prins Willem III Vrijdagavond zou de „Prins Willem III" van de Kon. Stoom boot Maatschappij te Amsterdam uitvaren. In IJmuiden weigerden echter de stokers te arbeiden omdat zij van den ketelmees- ter gehoord hadden dat de ketel minder deugdelijk was. De kapitein besloot dien tengevolge tot Zaterdagmorgen te wach ten. De scheepvaartinspectie werd ge waarschuwd en deze onderzocht het schip nauwkeurig. De ketels werden goed be vonden en diensvolgens besloot de kapi tein om 12 uur te vertrekken Nauwelijks in zee weigerden de stokers echter de hun gegeven bevelen op te volgen. Er bleef toen voor den kapitein niets anders over dan terug te keeren. Met de muitersvlag aan den mast kwam de stoomer daarop eenige uren later weder in de haven. Onmiddellijk kwam de Rijkspolitie aan boord om zich van het gebeurde op de hoogte te stellen, Het schip ligt thans in den buitenhaven voor anker. De stakende stokers, zes in aantal, zijn door de Rijkspolitie in hech tenis genomen en zullen heden gevanke lijk naar Haarlem worden gevoerd. De heer A. Kruk, de inspecteur speciaal voor de machinerieën, heeft het schip opnieuw onderzocht en is bij zijn oordeel gebleven dat het volkomen zeewaardig is. Overleden. Verleden week gaf in een fabriek aan de overzijde van het IJ onder Amsterdam een reeds oude werkman een ander met een ijzeren pijp een slag op het hoofd. Ernstig gewond en in bewusteloozen toestand werd het slachtoffer naar het gasthuis vervoerd, waar het thans overleden is De oorzaak van den noodlottigen slag was een twist, welke de verslagene gehad had met den zoon van den ouden werkman. Het lijk wordt gerechtelijk geschouwd. Naar alle waarschijnlijkheid zal de vechtpartij voor ben betrokkene nu nog ernstige 'gevol gen hebben. Drama op de Noordzee. Zaterdagmorgen is de stoomtrawler YM 137 Sint Nicolaas, van de Visscherij- maatschappij „Schelvisch", binnengeko men met verlies van den matroos Leen- dert de Groot Jr., die bij het pogen tot menschen redden zijn eigen leven verloor. Wij hadden een onderhoud met schipper Job de Groot Kz., die ons het volgende medeelde Woensdagnacht zagen wij nabij Helgoland een groot zeilschip drij ven, dat noodseinen gaf. Wijl het aarde donker was, bleven wij tot Donderdag morgen bij het schip, om dan te trachten hulp te bieden. Ik riep Donderdagmorgen vrijwilligers op om te trachten iets voor de Noren te doen. Het was n. 1. de Noorsclie bark „Hebe" uit Fredriksstad en bemand met ongeveer 10 opvarenden maar verheelde niet dat de taak levens gevaarlijk was met het slechte weer. Dadelijk meldden zich de stuurman Arie Groen en de matroos Leendert de Groot Jr., een neef van den schipper, zich aan om een scheepsboot te bemannen, ten einde te doen wat mogelijk was om de zeelieden te redden, omdat men ze toch niet aan hun lot kon overlaten. Beiden deden een reddinggordel om, doch ma troos de Groot deeu hèffl later weer af en wierp hem in de boot omdat de be wegingen hem te moeilijk waren. Nauwe lijks was de boot van de „Sint Nicolaas" vertrokken of ze sloeg om, waardoor beide inzittenden te water raakten. Stuurman Groen kon zich vastklemmen aan de boot, doch matroos de Groot slechts 21 jaar en ongehuwd is (waar schijnlijk door zijne zware Engelsche zeelaarzen) onmiddellijk in de diepte ge zonken. Met reddingboeien wist men den stuur man weer binnen, boord te krijgen, doch de boot was afgedreven. Eveneens wist men met drijvende boeien verbinding met het schip te verkrijgen en riep de bemanning toe aan de gordels over boord te springen. Zij weigerden echter hun schip te verlaten. Op dezelfde manier kon men nu een lijn op een boei steken, welke boei door de bark werd opgevisclit, zoodat eene sleepverbinding tot stand was gebracht, Men had de stevigste vischlijnen gegeven om natuurlijk de meeste zekerheid te hebben, dat het schip niet zou losbreken. Niettemin stak de storm Donderdagavond zoo op, dat het een orkaan geleek en de sleeplijnen afknapten als bindgaren. Men speurde nog in alle richtingen rond, doch kon het schip niet meer terugvinden. Naar alle waarschijnlijkheid is het schip met opvarenden een prooi der golven geworden. De reis naar IJmuiden werd toen maar door de stoomtrawler aan vaard. Het laat zich denken dat de be manning in zeer gedrukten toestand over het gebeurde verkeerde. Hbl. Paniek. Naar uit Rome gemeld wordt, zijn 1650 krankzinnigen losge broken uit het gesticht te Ponteseviso, in Lombardije. Zij hebben de bewakers aangevallen en overmeesterd en zijn toen onder het zingen van geestdriftige vrijheidsliederen het gebouw uitgetrok ken. De geheele gendarmerie van de provincie is gemobiliseerd om de vluch telingen te vervolgen. Modelwoningen. De huis heer is in het algemeen niet bemind. Velé huurders hebben last van hemhij repareert niet wat stuk is, hij legt onze vrijheid aan banden door lastige en zelf zuchtige bepalingen in het huurcontract en hij is de boeman onzer kinderen. De huisheer is geen kindervriend. Groote gezinnen kunnen soms moeilijk een onder dak vinden. Veel kinderen brrr! De huisheer is bang voor burengerucht en voor beschadiging van zijn onroerend goed door dit roerige goedje. Een gun stige uitzondering op dezen regel maakt een huizenbezitter te New York. Eigen lijk is het geen bezitter, maar een be zitster. Zij heeft bij het verhuren van huizen tot leus genomen „Baby's gaan voor!" Deze menschlievende dame aan vaardt slechts groote gezinnen als huur ders. Haar huizen zijn dan ook geheel gebouwd op bewoners met kinderen. Iedere woning heeft een prachtigen dak tuin, die tot een ideale speelplaats in gericht is. Deze dame handelt zoo, uit sluitend uit menschlievendheid, omdat zij vernomen had, dat menschen met veel kinderen door andere verhuurders geweerd worden. Maar ook hier wordt de deugd beloond. Haar huizen staan nooit leeg en haar voorbeeld vindt navol ging. (N. v. d. D Goed afgeloopen. Reizigers in den sneltrein van Reading naar Pad- dington hebben gisteren een eigenaardige gewaarwording gehad. De trein reed niet een snelheid van bijna 100 K.M. per uur, toen de koppeling brak en twee van de vier rijtuigen losraakten. De machinist bemerkte het ongeluk spoedig, maar zag geen kans de beide treingedeelten, die met een kleine tusschenruimte achter elkaar aan snelden, dadelijk tot staan te brengen. Vertraagde hij de vaart van de machine, dan zou een botsing onvermij delijk zijn doorrijden ging evenwel ook niet, aangezien de weg daar ter plaatse sterk helt. Door handig manoeuvreeren is de machinist er in geslaagd, de beide losgeraakte rijtuigen tot staan te brengen, maar niet zonder dat de ongelukkige passagiers langen tijd door elkaar ge rammeld werden. Beroofd. Te Sevilla is een wis- sellooper door verscheidene bandieten aangevallen en van een bedrag van 33000 francs beroofd. Een der roovers is bij de vervolging door politie zwaar gewond, de anderen zijn ontkomen. Smokkelaar gevat. In den trein van Winterswijk naar Borkentrok een passagier de aandacht der spoorbe ambten, doordien hij een groot pakket lucifers bij zich had welke hij per trein Pruisen wilde binnensmokkelen. Toen hij bij Burlo van wagon moest verwisselen, wist hij met de lucifers geen raad en wierp deze uit den trein. De lucifers wer den later gevonden en de reiziger te Borken in hechtenis genomen. Verbetering. In het Baadsverslag van Ellewoudsdijk staat dat de burge meester in den Raad gezegd heeft, dat dit partijtje is aangekocht voor f 0.25 per voer; dit is niet zoo. Wel heeft de bur gemeester gezegd dat het zoo geen vaart loopen zou met den prijs. De verslagge ver echter merkt op dat de burgemeester dit buiten den raad wél gezegd heeft, A. J. te St. M. U moogt het telegram natuurlijk noteeren. Door den Minister van Waterstaat is aan de N. V. Industriëele Maatschappij van F, J. Stulemeiier Co., Construc teurs van werken in gewapend beton te Breda, de bouw opgedragen van eene nieuwe Vischhal in gewapend beton te IJmuiden voor circa f350.000. IERSEKF,. Aanbesteding woonhuis, varkenshok etc, voor den landbouwer C. Rijk, door den architect II. Snijder. Ingeschreven werd als. volgt: J. de Grauw, Hoedekenskerke f7200; J'. van Paasse, Schore f 6980C. C. Mu lct, Hansweeixi f6950; J. Marleijn, Ier- seke f6944; II. Goeman Ierseka f6888; A. Bierens, Schore f6850; C. van elzen, Krabbendijkó f6790: S. va.n Maris Ka pelle f 6666A. Wabeke, Krabbcndijke f 6515A. Schrijver Goes f 6490J. Goed- bloed, Kloetlnge f6420; A. Laban, lerse ke f6400; J. C. Ouderkerk, lerseke f6300; P. Luteijn. lerseke f6275; A. M. Kuyper, Heinkenszand f 6200. SchilderwerkJ. van Willigen, lerseke f164; P. Huhregtsen. lerseke f139; J. B. de Blieck, HansweekI 1:130; A. Goeman, lerseke £116; J. Kramer, lerse-fce fill. Gegund aan Kuyper en J. Kramer. IERSEKE. Te Utrecht slaagde voor het examen klerk-telegrafist dhr. P. Hui- bregtse, surnumerair alhier bij de Staats spoorwegen en geboren tc Dordrecht. Ned. Herv. Kerk. BORSSELE. Benoemd tot nolabelen dhr. P. Polderdijk en in de plaats Van dhr. D. Wisse (overleden) dhr. !L. M. de Vos. ROTTERDAM, 24 Nov. Binnen la. ndsche granen. Wilhelminatarwe puike f9.75 ,a f10, tusschensoorten f9 a f9.25, overige soor ten f 8 a f8.50, haver f7 a £7.75, bruine boonen f8.50 ii f 11. V arken s22 a 26 cl. Eieren: Zeeuwsche f7.50 per 100 stuks. Overmaasche f8 a f8.50 per. 10O stuks. A a r d a p p e 1 e 11Brielsche kralen f3.25 a. f3.50; Zeeuwsche eigenheimersl f 1.80 a f 1.90Zeeuwsche blauwe f2.60 a f2.90; id. po tere fl.40 a f 1.50Spuï- sche eigenheimers f 1.90 a f2.20; Frie- sche eigenheimers J1.75 a fl.85; Gel derse he kralen f2,8Ö a f3; Bravo's f2.30 a f 2.70tamelijk aanvoer, tamelijke vraag. Buitenlandse he granen. Gal fax stoomend f134, idem Dec.-afl. 1134, Amerik. mixed loco, f 160, idem Dec.- Maart-afl. f 155. Grove Donau loco f 134.50. idem stoomend f 134, La, Plata loco f 134, idem Dec.-afl. f 134. November. 25 Middelburg, dubbel woonhuis, Nim- wegen en de Neeling. 26 's Heerenhoek, houtwaren, varkens en runders, Hollmann en Verhoek. 27 Hoedekenskerke, olmen, esch en ca nada's, Neervoort. 27 Oudelande, Tilroekoopdag, Hollmann en Verhoek. 27 Ellewoutsdijk, Tilroekoopdag, Holl mann en Verhoek. 27 Wemeldinge, boomgaard en bouwland te Kapelle, v. d. Kloes en Pilaar. 28 Goes, olïnen N.H.K., Pilaar. 28 Goes, olmen, Pilaar. 29 's Gravenpolder, huis en erf, Neervoort. Ovezand, hofstede, Liebert. Van 21 Nov.24 Nov. 1913. MIDDELBURG. Bevallen: N. Kol- sters geb. van Herwijnen d.E. J. Krij ger geb. Brouwer z. GOES. Huw. afk. 22, Marinus de Meij 26 j. j.m. te Goes en Adriana Fraanje 26 j. jd. te Borsselen onlangs te Goes. Geboren 23, Johannes, z. v. Mattheus Fokke en Jacoba Wissekerke. Van 18—22 Nov. 1913. VLISSINGEN. Ondertrouwd: G. Wit hagen 23 j, jm. en S. C. Zoeteweij 23 j. jd.G. Palmkoeck 31 j., wedr. en S. F. Priester 38 j. jd. GetrouwdP. Bakker 29 j. jm. en M. A. Dekker 28 j. jd.F. M. van Hilst 37 j. jm. en C. E. J. Janssens 40 j. -jd.B. J. N. Schmelzer 21 j. jm. en H. J.Sinke 19 j. jd. BevallenJ. C. Stroosnijder, geb. Jonkman, d.C. J. de Smit geb. Monjé, z.C. Dingemanse geb. Flipse, z.A. R. de Wever. geb. Vanleke, d.E. de Smit geb. Mondeel, d. Overleden: A. K. K. de Wilde, wed. van E. Dommisse, 62 j. Heden overleed na een langdu rig, doch geduldig lijden onze innig geliefde Eehtgenoote, Moeder. Dochter en Zuster, ELIZABETH VAN HOORN, in den ouderdom van ruim 32 jaren. Namens wederzijdsche Familie, Haar diepbedroefde Echtgenoot C TOLLENAAR. Krabbendijke, 23 November 1913. Heden overleed te Bussum, tot I onze diepe droefheid, nog zeer on- I vervvachts, onze innig geliefde Zus^. B en Behuwdzuster Mevr-óuw J. GIDEONSE, Eehtgenoote van den heer A. de Rijckë, in den ouderdom van 57 jaar. M. HONDIUS—Gideonse. C. J. HONDIUS. M. J. v. d. KLEIJN- De Rijcke. J. VAN DER KLEIJN. W. A. DE RIJCKE. G. DE RIJCKE— Wiertsejia. Wed. D. DE RIJCKE—Wisse. C. J. DE RIJCKE. C. A. DE RIJCKEKrijger. Middelburg, 23 November 1913. Weldadige Stadgenooten Aanstaanden Donderdag 27 November zijn wij voornemens evenals vorige jaren, de gewone jaarlijksche collecte te hóuden langs de huizen der ingezetenen ter dezer stede. Met meer dan gewonen aandrang doen wij bij het naderen van den winter een beroep op uwe milddadigheid, om de behoeften onzer armen eenigszins te lenigen. Met het volste vertrouwen steunen wij op uwe krachtige hulp. Namens het R. K. P. Armbestuur, P. A. v. ACKER, Pres. P. STIEGER. Secr. Goes, 24 Nóvertiber 1913.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 3