Telegrammen. Allerlei. Reclames. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Koloniën. Laatste Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand Telegrafisch Weerbericht. Marktprijzen van Tarwe en Meei. De Waal Malefijt—Fock. Oud minister De Waal Malefijt richt in „De Rotterdammer" den volgenden brief tot het Tweede Kamerlid Mr. D. Fock. Den Hoogedelgesfrengeu Heer Mr. D. FOCK, Lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal. Hoogedelgestrenge Heer, In Uwe redevoering van 13 November j.l. hebt U onder anderen gezegd, dat „de Gouverneur-Generaal (den Minister de Waal Malefijt) er zelfs toe gekregen beeft om in te dienen een voorstel tot aankoop van particuliere landerijen in het Westen van Java, terwijl diezelfde Minister als lid dezer Kamer, toen (gij) de eer had(t) aan de groene tafel te zitten, verklaard heeft op principieele gronden een tegenstander te zijn van aankoop van zoodanige landerijen". Deze voorstelling van zaken is geheel onjuist. Ik lieb den 17en October 1906 bezwa ren geopperd tegen Uw voorstel om gelden op de begrooting uit te trekken ten einde een begin te kunnen maken met den terugkoop der particuliere lan derijen op Java, dat is volkomen waar. De hoofdreden echter van mijne op positie was niet deze, dat ik aankoop van zoodanige landerijen in ieder geval zou hebben afgekeurd, maar lag hierin, dat volgens den considerans van het voorstel en de Memorie van Toelichting daarmede het stelsel van terugkoop van alle particuliere landerijen zou worden aanvaard. Daartegen vooral ging mijn bezwaar «n ik kon mij daarbij beroepen op eene brochure, die onder uw naam in 1904 was verschenen en waarin het stelsel van aankoop was bestreden. Het is dan ook geheel onjuist dat „de Gouverneur-Generaal mij er zelfs toe gekregen heeft" een voorstel tot aankoop van particuliere landerijen te doen. Wie heeft u dat toch wijs gemaakt. Het ini tiatief tot aankoop zoowel van Kaudang- liauer als Indramajoe-West is niet van den Gouverneur-Generaal, maar van mij uitgegaan. Over de verdere talrijke onjuistheden in uw betoog zal ik voorloopig het zwij gen bezwaren. Doch op dit speciale punt meende ik toch dat het goed was tegen de door u gegeven voorstelling een bescheiden woord van protest te doen hooren. Hat Koninklijk getuigenis. Adam, de briefschrijver in de Jonge lingsbode, schrijft naar aanleiding van de Koninklijke boodschap het hartelijke bewijs van liefde voor den grootschen arbeid in Gods Koninkrijk, het volgende Men zal waarschijnlijk oordeelen dat de Koningin hier niet „neutraal" genoeg geweest is, want „neutraliteit" is het modewoord van onzen tijd. Men moet, om verlicht te wezen, Christendom en Heidendom, Mohammedanisme, Theoso fie en Buddhisme, alles op eene lijn stellen, en hypermodern is dan boven dien, om het Christendom met zijn aan matiging van universeel te zijn, een ietsje achteruit te zetten. Hebben we het niet dezer dagen in de 2e Kamer uit den treure moeten hooren hoe gevaarlijk toch die Christelijke Zending is, hoe men haar vooral- moet binden en in toom houden, hoe inen de Evangelieprediking aan „toe- dating" moet binden, en vooral godsdienst onderwijs zoo mogelijk moet losmaken van de gewone ontwikkeling? O ja, men heeft de Zending lief, men kan het de heeren in alle toonaarden hooren zeggen, maar vraag eens hoe ze die liefde toonen? „Ik ben benieuwd wat we ervan (van de vrijzinnigen) te wachten hebben in de naaste toekomst. Maar bevreesd ben ik niet. Ten eerste niet, omdat de sympathie voor de Zen dingszaak zal stijgen, naarmate zij in haar gezegenden arbeid dreigt te worden belemmerd. Want immers, ook met geest drift vervult ons de dienst van onzen Koning, en gewillig, vrijgeviger dan ooit, zullen we onze gaven brengen voorden arbeid dergenen, die de hitte des daags verduren om den last des Konings Predikt het Evangelie allen creaturen te volbrengen. En welk een bemoedigend woord is daarbij het heerlijk getuigenis van onze Koningin. O, Jakob, ik had de Koningin wel een brief willen schrijven op het «ogenblik toen ik Haar woorden las, en willen zeggenMajesteit, hoe ver kwikt Gij ons hart met deze openlijke belijdenis, die zooveel goed maakt tegenover alles wat hooggeplaatste mannen, mannen die Uwer Majesteit's Troon omringen, meenen tegen de Zen ding te mogen] zeggen en te mogen doen 1 Nieuwe stormloop. Mr. Troelstra heeft het op de Eerste Kamer gemunt. Reeds onlangs wekte hij de arbeiders op, dat ze nu een ernstig, streng en dreigend gezicht tegen déze Kamer moesten gaan zetten en in zyn rede, aan den vooravond van de ver kiezing in III gehouden, legde hij daar, ter aanbeveling van Oudegeest, nogeens extra den nadruk op. De Tweede Kamer had hem veel te lang geduurd. Veertien jaar hadden de arbeiders werk gehad, om déze Kamer voor het Algemeen Stemrecht te winnen. Op de Eerste Kamer kon men geen tweede 14 jaar wachten Die moest in korten tijd „murw" ge maakt worden. Dat konden de liberalen niet en daarom moest men Otto niet stemmen. Dat kon den alléén de socialisten Is dit grootspraak Of is 't een dreigement? Ook Troelstra kan de leden der Staten niet dwingen, om voor de E. Kamer voorstanders van zijn Algem. Stemrecht te kiezen. Wat wil hij dan? Geweldge bruiken misschien? Die vraag heeft in den tegenwoordigen tijd alle recht van beslaan. Friesch Dagblad. Drie voorname dokters. Toen Desmoulin, een beroemd Fransch ge neesheer, op zijn uiterste lag, zeide hij met een matten glimlach tot de geleerde collega's die droevig zijn stervenssponde omringdan: „Ik laat gelukkig drie voor name dokters achter voor de lijdende menschheid". Drie voorname Dokters? Waren zij 't misschien „Ik zal ze u noemen", antwoordde de groote geneesheer„het zijn de matig heid, het water en lichaamsbeweging". Bi] LICHTE «andoenlnjen aangewend vookomen vaak zeer GEVAARLIJKE ziekten Middelburg. Alvorens hedenmorgen op het kantongerecht te Middelburg met de strafzitting werd aangevangen richtte de kantonrechter zich tot den ambtenaar van het O. M., den lieer mr, M. D. K. S. van Lier, die benoemd is ambtenaar bij de kantongerechten te Haarlem. Spr. wees erop, dat het hem bekend is, dat hierdoor aan een lang door mr. Van Lier gekoesterden wensch is voldaan, maar toch domineerde hij spreker bij het lezen van het bericht een gevoel van weemoed, omdat men geen beter vertegenwoordiger van het O. M. kan wenschen, dan de vertrekkende heeft bewezen te z'ijn. De kennis en toewijding van mr. Van Lier zijn boven den lof van den kantonrechter ver heven. Nooit heeft er in den ambtelijken omgang tusschen spr. en den vertrekken- den ambtenaar iets bestaan dat zoo niet mocht wezen. Spr. hoopte, dat de heer Van Lier ook in het Noorden eens zal wil len terugdenken aan hen, die hij hier in biet verre Zuiden achterlaat. Mr. Van Lier dankte vóór de waax- deerende woorden en zeide, dat hij' hier op "zijn eerste standplaats veel geleerd heeft van den kantonrechter als deze door hem vervolgde personen vrijsprak óf van rechtswege ontsloeg. Hij schetste mr. M. P. Sipkes als een scherpzinnig kanton rechter en sprak de hoop uit, dat deze hem eens naar Haarlem moge volgen en hij alsdan daar ook weder even aange naam met hem moge samenwerken. In de 'daarop volgende zitting werd o.a. uitspraak gedaan in de zaak tegen den hoofdagent van de naandooze vennoot schap „De Tijdgeest" F. A. K. te Middel burg en niet J. K. zooals deze week abusievelijk werd vermeld tegen wien door het O. M. wegens overtreding' der loterijwet f 1000 boete subs, een maand hechtenis was geëischt. De kantonrechten veroordeelde bekl. tot twee geldboeten van f500 subs, tweemaal 14 dagen hech tenis. Nog werd uitspraak gedaan in de ver leden week vermelde zaak tegen den sla ger C. H. K. te Middelburg, bekl. van het invoeren van vleesch uit Vlissingen in Middelburg, welk vleesch niet gekeurd was door een Rijksveearts en tegen wien f 0.50 boete subs, 1 dag hechtenis was geëischt. De kantonrechter sprak beklaagde vrij van het hem ten laste gelegde. schade. Volgens verschillende lezingen be draagt d eschade van f 30.000 tot 100.000 gulden. Alles is door assurantie gedekt. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het wegwerpen van een eindje sigaret tusschen papieren." De Sarikat Kaoem Islam te Medan is voornemens, ter gelegenheid van de herdenking van Neerland's onafhankelijk heid een optocht te organiseeren. Hoe deze zal zijn samengesteld, moet nog' na der worden overlegd. Het bestuur der jonge organisatie wekt de leden tot een bijdrage op, teneinde aan het plan uit voering te kunnen geven. Zooals men ziet, hebben de Delische S. I. leden zich niet gestooten aan het woord „onafhankelijkheid". Ze zien stel lig in, dat de herwinning van Neerlands zelfstandigheid in 1813 althans voor dit deel van Nederlandsch-Indië nog zulke slechte gevolgen niet heeft gehad. (Sum. Post.) Brand te So er aha ja. Uit Soerabaja werd 30 Oct. bericht: „In den afgeloopen nacht brak te 12 uur een groote brand uit in de maga zijnen van de firma Becker en Co. op Bibis. Het kantoor en de daarboven ge legen magazijnen zijn geheel uitgebrand, de boeken en alle correspondentie gingen verloren. De brandkluizen zijn ongeschonden, doch het i s onzeker of de inhoud niet ver schroeid is. Het kantooi' was Omgeven door oliepakhuizen, welke als door een wonder van het vuur vrijgebleven Jzijn. De machinerieën hadden veel vvater- Ongelukken. Gistermiddag werd door de Noordwijksche tram te Rijns- burg een 8-jarig knaapje doodgereden. Gisterenmorgen is uit het Noord-Hol- landsch kanaal te Amsterdam, het in ver ren staat van ontbinding verkeerende lijk opgehaald van een onbekenden man, naar schatting 40 a 50 jaren oud. Op hem werden o.a. gevonden enkele kaartjes met den naam M. F. van Rietschoten. Donderdagavond is bij het overvaren van de Kluit te Gameren uit een roeiboot over boord geslagen en verdronken een gepensioneerd "militair, te Dordrecht wo nende. Een raadsel. Men schrijft uit Bameveld: De ruim 83-jarige T. Schuit alhier is, in verband met het ouderdoms pensioen, waarvan hij weldra hoopt te profiteeren, tot de ontdekking gekomen, dat- hij in zijn geboorteplaats Putten in de registers van den burgerlijken stand niet als Schuit, doch als Teunissen staat ingeschreven. Het verwonderlijkste is wel, dat hij onder den naam van Schuit als soldaat het vaderland gediend heeft; dat hij tweemaal onder dien naam in het huwelijks-,s.chuitje" gestapt is en dat zijn kinderen eveneens den naam van Schuit dragen. II o n g e r-k u n s t e n a, r e s. Midden September had de landbouwer Maas op Visdonk onder deze gemeente, een stroo- mij't gemaakt. Daar was een kip onder geraakt, niemand wist waar zij gebleven was. Toen nu Dinsdag de stroomijt werd opgeruimd, kwam moeder kip waggelend te voorschijn. Het dier had alzoo bijna twee maanden zonder eten of drinken doorgebracht. De ZangVer. „Jacob Kwast" te Wog- ïiimi zal in Juli 1914 haar zilveren ju bileum vieren. M e 1 k o o r 1 o g. Donderd;iga vond werd te Hengelo (O.) opnieuw vergaderd inzake de melkboycot. Besloten werd de bewoners' van een paar straten alsnog te bewegen minder melk te betrekken van de Hengelosche coöperatieve melkinrich ting eTi de neringdoenden, uitgezonderd de bakkers, die nog melk van die in richting nemen te boycotten. De vergadering was zeer druk bezocht. Een motie werd aangenomen, waarin de directie der melkinrichting' wordt ver zocht de melkprijs op 8 ct. per liter te rug te brengen. Na afloop der vergadering trok men in optocht naar de woning van den direóteur der hroikinxichHiig, waai de motie aan dezen werd overhandigd. Lange en korte teug. De ge zondheidscommissie te Chicago heeft een prent doen aanplakken met het boven schrift: „de lange en de korte teug". Links ziet men een koe met een buis aan haar uier. De buis loopt, naar de boerderij, waar de melk gereed wordtl gemaakt, om op schuiten te worden ge zet. Vandaar gaat de buis naar de plaats waar de melk op den trein wordt gezet. Nu loopt zij verder naar do plaats van bestemming', waar de melk op karren wordt geladen voor verschillende melk- verkoopers. De buis loopt: al maar door met d-.e handkar naar de huizen, naai de flesch en naar den zuigeling. En rechts ziet men een kind, dat rechtstreeks de versche melk uit de natuurlijke bron krijgt. De vele moeders, die uit mode of uit gemakzucht nalaten, haar kinderen zelf te voeden, mogen uit deze voorstelling wel de noodige leering trekken. M ij,n sta-ki ng' i n Fran kr ij k. In het kolenbekken van het departe ment Pas-de-Calais, bepaaldelijk te Cour- rières, waar de staking tot dusverre een kalm verloop had, begint het eenigszins te gisten. Donderdagmiddag hebben zich 2000 stakers begeven naar de mijn te Billy-MoiiLigny, waar zij de deuren van de opslagplaats forceerden en trachtten de kabels van de liften door te snijden. Zij werden echter door soldaten en gendarmen teruggedreven. Op de mededealiing van de havenarbeiders te Duinkerken aan de sta kende mijnwerkers te Lens, dat de maat- schappijen drie schepen met kolen zou den laten komen om de coke-ovens aan den gang te houden, zijn twee gedelegeer den naar Duinkerken vertrokken met de opdracht de lossing dezer schepen te be letten. In de mijnwerkerswijk te Lallaing is Donderdag een dynamietaansiag ge pleegd op een dertigtal Poolsehe mijn werkers, die in een herberg zaten, ge houden door een hunner. Drie personen, werden vrij ernstig gewond door glas scherven en het huis werd beschadigd. Men meldt uit Leus: Bij het verwisselen' der ploegen heden morgen was de staking bijna volslagen in de mijnen te Noeutls? volslagen le Draucourt, Marlé, Douiges, Tarvip, Liévin, Escarpélles, Coumèxes", Peurchin, Amtri- count, en Fereny. Een vierde gedeelte der mijnwerkers arbeidt in de mijnen te Béthime. De stakers hielden de mijnwerkers tegen die naar hun werk wikten gaan, aan de stations te Chockes, Lilliers en Pemes (Artois). Dientengevolge ontbraken onge veer 300 werklieden van. het personeel der mijnen te Bracy. Bij een zijgang van een der mijnen te Béfhune weid een ma chine buiten de rails gevonden, die omge worpen tegen de helling was gelegd. De dia mant diefstal te A n t- werpen. De vermoedens tegen den wa ker H. B., die door Praet gebonden aan een stoel gevonden en daarna bevrijd werd, worden hoe langer hoe zwaarder, fn te genwoordigheid van het parket heeft men H. B. en' daarna Praet vastgebonden op dezelfde wijze zooals men eerstgenoemde gevonden had. Hoewel deze verklaard: zich niet te kunnen bewegen, sprong Praet op en kon zelfs loopen met de touwen om zijn voeten. H. B. woidt dan. ook voor loopig nog in hechtenis gehouden. Woensdagavond lieell een dame aan de politie eenige bijzonderheden medege deeld, die aanleiding kunnen geven tot de arrestatie der dieven. Zij verklaarde op den dag van den diefstal des mid dags om half één zich naar de binnen plaats begeven te hebben van het kof fiehuis, waarachter de fabriek van den heer Klipper gelegen is. Zij za,g toen twee mannen, een groote en een kleine uit de diamantslijperij komen. Üe grootste dei- twee raakte haar zelfs in liet voorbij- gaali aan. Hij verborg' zijn gelaat achter zijn rechterhand. De dame beschreef bo vendien hoe de mannen gekleed waren. Vervolgens deelde zij mede, opgemerkt te hebben, dat de deur van de diamant slijperij wijd open stond, terwijl een per soon in de fabriek rustig heen en weer wandelde. Woensdagochtend werd op een stuk grond op het Vlaamsche Hoofd een kistje gevonden, waarin zich 39 doppen be vonden, waaruit de diamanten genomen waren. Het kistje werd de politie over handigd, waar bleek, dat het uit de dia mantslijperij van den lieer Klipper ont vreemd was. Men verwacht' elk oogenblik nieuwe arrestaties. Geld onder de socialisten. Ilct geld is tegenwoordig schaarsch en duur en ieder neemt het goede waar hij het krijgen lean. En zoo behoeft men zich niet al te zeer te verwonderen, wan neer men leest, dat in Duitschland thans gemeenten leeningen gaan sluiten bij. de sociaal-democratie. Zoo heeft de stad Hildesherm onlangs, naar wij in het B. T. gemeld vinden, 600.000 mark geleend uit de kas der s.-d. mijnwerkersvereeni- ging te Bochmii, tegen 43/, pet. rente en ï/10 procent provisie. Ook in een Thü- ringseh plaatsje, waarvan wij echter clen naam niet genoemd vinden, moet voor kort de sociaal-democratie op gelijke wijze als geldschictsters zijn opgetreden. Uit Boston wordt geseind, dat in de weverijen te Lawrence .(Massachusetts) opnieuw een staking is uitgebroken, die zich misschien zal uitbreiden over de geheele textiel-industrie. Bij de American Woolen C'o. hebben n.l. 300 stokers en 5000 arbeiders liet werk nedergelegd en vermoedelijk zullen, zoo de eisch, dat hun loon met 10 pet. verhoogd wordt, niet wordt ingewilligd, 35000 textiei-arbeiders in Massachusetts, aanzegging krijgen om den arbeid te slaken. Militaire vliegers gewon d. Uit Tetoean wordt gemeld, dat twee offi- cieren-aviateurs, de genie-kapitein Manuël Barreira en de infanterie-luitenant Julio Ros, door de Marokanen beschoten zijn en zwaar gewond werden tijdens een ver kenningstocht. die beide officieren in een vliegmachine uitvoerden, op 20 mijlen van het kamp. Ondanks hun hachelijken toe stand slaagden de officieren er nog in naar het kamp terug te keeren en op gewone wijze te landen. Kapitein Bar- reiro is het zwaarste gewond. Hij kreeg twee kogels in den buik en in de borst. Toen hij landde zonk hij bewusteloos in een. Gedurende den tocht had hij zijn metgezel voortdurend moed ingesproken. Hel vliegtoestel was op verscheidene plaat sen doorschoten en waar de vliegers ge zeten hadden droop het van bloed. Naar maarnemingen in den morgen van 22 Nov. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 772.7 te Co- runa,, laagste stand 740.2 te Bodo. Verwachting tot den avond van 23 Nov. Zwakke tot matige winden uit Weste lijke richtingen. Nevelig tot halfbewolkte lucht. Weinig of geen regen. Des ochtends koeler. BREDA. De gehouden Unie-collecte be droeg fl57.88V2- De Bazar, gehouden ten behoc-ve der Prinses Juliana school (voor zitter Ds. J. H. Donner) heeft de belang rijke som van f 908.10 opgebracht. Benoemd tof onderwijzer aan de Chr. school te Maassluis de lieer P. de Bruijne, thans onderwijzer aan de Chr. school te Kapelle. MIDDELBURG. Hedenmiddag zagen de inspecteur van politie Schreuder en de hoofdagent Petri een van rijwielverduiste ring verdacht persoon, zekere M., kellner van beroep, per rijwiel het Jaagpad naar Vlissingen oprijden. Zij volgden he'm en hielden hem aan. Nadat de man bekend had, werd hij gelast voor de politieman nen uit naar Middelburg terug te rijden. Vlak bij de stad gekomen geraakte hij plotseling in het kanaal. De beide politie mannen sprongen hem direct na en met eenige moeite werd hij op het droge ge bracht. Na in een café op den Blauwen- dijk van sehoone kleeren te zijn voor zien, werd de man naar het politiebureau overgebracht. Volgens zijn verklaring was zijn knie tegen het stuur aangekomen en was hij daardoor te water geraakt. AMSTERDAM. Geslaagd voor het docto raal examen in de Theologische faculteit aan de Vrije Universiteit de heer A. M. Boeijinga van Arnemuiden. BRUMMEN. Wij vernemen, dat de B., die in verband met de Amersfoortsche vergiftigingszaak gevankelijk naai' Utrecht gevoerd was, zich daar van het. levep beroofd heeft. 1JMUIDEN. De kapitein van den stoom trawler „St. Nicolaas" deelde mede, dat hij in den nacht van Zondag op Maandag het s. s. „Heb'e" ontmoette, dat averij had bekomen. Hij had het op sleeptouw ge nomen, doch raakte het later nyeer kwijt. Toen een boot uitgezet werd, sloeg deze om. Een matroos verdronk. De stuurman kon nog gered worden. SAPPEMEER. Hedennacht heeft een groote brand gewoed ten nadeele van de firma Hooikes en Beukema. Acht lood sen met stroo zijn in de vlammen opge gaan. De oorzaak is onbekend. De schade wordl door verzekering op beurspolis ge dekt. NEW-YORK. De rebellen-generaal Aqui- la heeft geseind, aan leden van de Pear son Oliewerken, dat hij zijn oliebronnen in bezit genomen heeft en een hoogen los prijs vraagt. SJANGHAI. Men heeft een uitgebreid complot ontdekt, ten doel hebbende de regeering omver te werpen. Zes personen zijn gearresteerd. Er zijn vele kisten met bommen gevonden, verschillende docu menten in beslag genomen. Daaruit bleek, dat de beweging op grooten steun kon rekenen. Jong-China doet alle mogelijke moeite om President Joeantsikai te doen vallen. Veilingvereeniging „Walcheren". MIDDELBURG, 22 Nov. Koolrapen (Holl.) 190195; Uien 200— '240; Poters 80110; Zure Bellefleur 130620; Kleiperen 340—410; Giezer Wildeman 340410; Ermgaard 480; Ber- gemotten. 500; Tuinzoet 410 per H.L.; Campagne 150—165 per kin; Rietperen 105; Bouwman Reinette 115; Blenheine pepping 140 per 1/2 kin Konings pepping 37; Besude Schoonsuwen 78; Hondsrnuil 2518 per 5 Liter; Handperen 56 per stuk; Blauwe druiven 42; Thómaten 23 per K.G.; Bloemkool 110; Roode I1/2 3; Savoye 24; Boeren 1/2U Witte 24 per stuk; Sla 1/2.; Andijvie 1/421/2; Spinazie 1620 per ben; Peen 1028; Karoten 1519; Koolrapen 915; Mol sla S367; Veldsla 3—6 per mandje; Spruiten 10—18 per 5 Liter; Peen 2—4 I'rei I1/24; Karoten 25; Rapen 1/22; Rammenas 1; Selderij 1—2; Pieterselie 12 per bos. AXEL, 22 November 1913. Nieuwe tarwe f9 a f9.50; Rogge f7 a. f7.25; Nieuwe Wiatergerst f9 a f9.35; Nieuwe Haver f 7 a f 7.50Kookerwiea fll a f 12Voercrwteu l"8 a f9; Paar- deboonen f9 a f 10Aardappelen f2 a f 2.75. Alles per 100 kilo. THOLEN, 22 November 1913. Tarwe f9.50 a f 10; Haver £8 a f8.50; Wintergerst f9 a f9.50, pér 100 K.G. Rogge f 6.25 a i' 6.50Bruine Booneu f 10.50 a fll; Witte Boonen fl-1 a £15; Kookerwten f9 1 f9.50; Kroonerwten f 10 a f 10.50; Aardappelen f 1.75 a f2.75, alles per II.L.Ajuin f 2.50 a f 3 per 60 K.G..; Eieren £6 per 100 stuks; Boter f Ö.721/9 per halve K.G. Vrijdag 21 Novambsr 1913. ANTWERPEN. Tarwe op termijn 111 francs Slot. 3e 2e Open. Vor. Dec. 19.35 19.27'/.. 19.27'/» 19.27'/» 19.27'/, Mrt. 19.92'/., 19.85 19.85 19.70 19.72'/, Mei 19.77 19.72'/, 19.72'/, 19.57'/, 19.55 NEW-YORK. De termijnmarkt van Tarwe opende nauwelijks prijshoudend en zonder zaken, fluctueerde verder 0111 dezelfde rede nen als te Chicago en sloot prijshoudend Loco traag. 21 Nov. 20 Nov. 19 Nov. 18 Nov. North 96- 96'A 95'/, 95'/, Roode Winter 99— 99— 99- 99— Not. Dec. Mei 21 November957/8 985/3 20 96 Vs 98'/, 19 95 V8 98'/8 18 957, 98'/, CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende nauwelijks prijshoudend en '/s c- lager, daalde verder wegens verwachting van grootere stoomende hoeveelheden en in ver band met gunstige oogstberichten uit Argen tinië, waarna export-aankoopen en contra- mine-dekkingen per December een rijzing tengevolge hadden. Verkoopen door haus siers en baissiers, voorspellingen van grootere verschepingen in Argentinië drukten de markt weer, waarna contraminedekkingen een gedeeltelijk herstel tengevolge hadden. Het slot was prijshoudend. Nov. Dec. Mei Juli 21 November86'/, 90"/8 875/, 20 86'V3 917 a 88V, 19 867» 907, 88'/, 18 857, 9078 877, N. R. Ct. WEMELDINGE. Levenloos aangegeven: een z. v. Pieter de Jonge en CatoJina Moeiker. (Kr. Crt.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 3