Telegrammen. Vrijdag 21 Noyemtier 1913 V astgoed Boerenplaats, Manbesfedfng Een foorfl op zijl Tijd. Leerjongens Openbare Verkooping Allerlei. Laatste Berichten. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Telegrafisch Weerbericht. enz. Advertentiën. OPENBARE VERK00PING. verkoopen: 4 Kalfkoeien, 4 Kalfvaar- zen, 20 Bunders, 2 drach tige zeugen en een groote partij loopvarkens. Marktprijzen van Tarwe en Meel. op Woensdag 17 Dec. a.s., gebouwen en landerijen Dinsdag 16 December a.s., aanbesteed Het maken van cle aarden banen van de Kunstwerken, en bet leggen van spoor en wissels met alle bijkomende werken van de lijn LHen- dijke—Sas yan (jent—Drie, SchouwenBelgische grens, richting Moerbeke, in 2 per ceelen volgens bestek no 7. 89 Predicatiën van BERNs. SRIIJTESELT. kunnen geplaatst worden aan de Orgelfabriek van A. S. i. DEKKER te Goes. er spoedig! bij om te zien of er wat te baten fts." Dit werd Zaterdag ook te Amersfoort weer bewezen: Een oude heer was na een langdurig lijden gestorven en werd naar zijn laatste rustplaats ge bracht. Tijdens zijn ziekbed had men niet naar hem omgezien en den ouden man aan do zorgen van zijn huishoudster over gelaten. Zaterdag waren een vijftal fa milieleden van den overledene uit Rotter dam overgekomen 0111 hem „de laatste eer" te bewijzen. Zooals gebruikelijk is, ging men na de begrafenis naar het sterf huis terug. De notaris las hier het tes tament voor en de „belangstellende" fa milieleden moesten tot hun groote teleur stelling vernemen, dat aan de huishoud ster de geheele (nalatenschap vermaakt was. Nu begonnen de poppen te dansen. De familie wilde de huishoudster de deux uitzetten en deze de familie. De fami lie beweerde, dat de overledene huurder /Van het huis was en de juffrouw op haar beurt gaf zich als huurster op. Dat liep zoo ver, dat de hulp van de politie werd ingeroepen, die, 11a cle- zaak onder zocht te hebben, de huishoudster als huur ster van het huis bevonden had en de Rot- terdamsche rustverstoorders de deur uit wees. (U- D.) Hoog wjiter. De rivieren wassen nog steeds." In Diuitschland en ook bier te lande. Dc veerdammen te Tiet zijn overstroomd. De gierpont. is van de reep genomen. Nog wordt was geseind. Vreeseljjke bra 11 d. In de na bijheid van St. Petersburg is een dorp bijna geheel in de asc-h gelegd. In min der dan geen tijd stonden 30 boerderijen met alie bijgebouwen, hooibergen en stal len in lichtelaaie. Er woei een hevige storm, zoodat aan beperking van het vuur niet te denken viel. Drie vrouwen en zes kinderen hebben den dood in de vlam men gevonden. Een groote hoeveelheid vee en graan js natuurlijk verloren ge gaan: Een boer werd krankzinnig van verdriet toen men van onder de over blijfselen van zijn huis de lijkjes van zijn verbrande kinderen te voorschijn haalde. Een w 0 n d e r b a a r 1 ij k e re ti ding. De Japansche officier Pakeda, dge den laatsten tijd in Japan voor het leger vliegdemonstrati-es houdt, is dezer dagen juist bijtijds aan een groot gevaar ont snapt. Met een Morris-Farman machine vloog hij boven het vliegterrein te Toko- rozawa. Hij had tweemaal in een cirkel gevlogen toen de toeschouwers plotseling het geluid van een hevige explosie verna men en bemerkten dat de machine in vlammen was gehuld. Het toestel bevond zich toen op een hoogte van 400 meter. Een verschrikkelijke val scheen onvermij delijk. De aviateur slaagde er in in zijn brandende machine te dalen, zij liet dan met zeer veel vaart. Onmiddelijk na de landing werd hij uit hei toestel bevrijd, zijn kleeren hadden reeds vlam gevat. Hij moest naar het militaire hospitaal worden vervoerd, waar de bekomen brand wonden werden verzorgd. Dit is wel een zeer bijzondere vlieg ramp, merkt de „Japan Chronicle" te recht op. Geconstateerd werd dat een stuk van een der schroefbladen is afgevlogen en terecht is gekomen in het doek van een der vleugels. De flarden van bet doek moeten daarop in aanraking zijn gekomen met den motor en door de hitte vlam hebben gevat. De mantel van den aviateur vloog daarop onmiddellijk in brand, maar onder zijn mantel droeg hij zijn uniform, waardoor hei vuur niet di reet het lichaam kon aantasten. Aan zijn groote tegenwoordigheid van geest heeft deze aviateur ongetwijfeld zijn redding te danken. („Soer. flbl.") Room vergiftigd. Volgens de Matin heeft het onderzoek van prof. Chan temesse te Cholet uitgewezen, dat de room, waardoor een aantal bruitloflsgas ten zijn vergiftigd, besmet zou zijn door vliegen, afkomstig uif een nabijgelegen stal. B e 1 a n g r ij k e diefstal. Men heeft te Parijs ontdekt, dat er aan een daar per spoor ontvangen zending goud in staven uit Konstantinopel ter waarde van vijf millioen frank voor een waarde van 46.000 frank ontbrak. Een onderzoek heeft uitgebracht, dat er diefstal in het spel is. Hoogstwaarschijnlijk heeft de diefstal tusschen Keulen en Erquelinnes in België plaats gehad. Groote dia mant diefstal te Antwerpen. In de diamantslijperij Klippner werden gistermiddag to or on geveer 300.000 frank diamanten gestolen. De fabriek werd op 'het middaguur be waakt door een waker, dien men om 2 uur, vastgebonden en met een prop' in den mond, ten gronde vond liggen. Hij vertelde, dat twee kerels hem zoo toegetakeld hadden en al de diamanten meenamen, waarop zij de hand konden leggen; er waren er voor ongeveer 300.000 frank. De waker werd aangehou den. Hij verklaart, dat hij sliep, toen de dieven binnendrongen. Op hetzelfde uur word binnengebroken in een fabriek in de Loosstraat, die niet bewaakt, werd en waar ook een aanzienlijke hoeveelheid dia manten gestolen werd. (Tel.) Hoe, Dries, zei de Voorzitter, den keer te voren hadt gij wel een advokaat'? Ja, Mijnheer, antwoordde Dries, maar dezen keer kan ik hem missen: al wat ik NU te zeggen heb is de zuivere waar heid. De keerzijde. De pastoor is bezig aan zijn leering- kinderen de symbolische beteekenis van de witte kleur te verklaren. „Waarom", zoo vraagt hij. „wil zich bijv. een bruid steeds gaarne in het wit kleeden?" „Omdat dit", zoo verklaart hij, „de kleur der vreugde is, en de bruiloftsdag in het leven der vrouw een dag van vreugde beteekent". „Ah #oo", zegt Jantje, „nu begrijp ik het, daarom dragen de mannen op dien dag zwart". 's GRAVENHAGE. Tweede Ka, m e r. De minister van koloniën zette heden morgen zijn rede voort. Hij verdedigde het weigeren van rechtspersoonlijkheid aan de Sarekat Islam, daar het optreden naar buiten te wenschen overliet. De hou ding van den G.-G. was in deze alles zins toe te juichen. Voor de bevolking is de bestrijding van den woeker zeer noodig. Bij de volgende begrooting zal met voorbereidende maatregelen legen dit kwaad gerekend worden. Dat cle land rente zoo weinig vooruitgang aanwijst, zooals de heer Vliegen betoogde, betwist spr. Tegenover de exploitatie van den mijnbouw in IndiÖ neemt do minister een gereserveerde houding aan. Wat het on derwijs betreft, zegt spr., dat er meer tweede klasse scholen moeten komen, met goed geschoold personeel. Spr. is voor stander van het facultatief stellen van godsdienstonderwijs. ;Onder neutraliteit heeft men te verstaan het er tegen wa ken, dat iemand in zijn gevoelens wordt gekwetst. Wat de Indische partij betreft, Douwes Dekker noemt spr. een man van de uitersten. Onwaarheid is het, dat men de Indo's wil achteruitzetten. Nader seint men ons: De minister van koloniën heeft in ant woord op hetgeen de heer Vliegen over de Indische partij tot den minister heeft gezegd, hedenmiddag verklaard, dat dit beroep op zijn clementie, dat speciaal de beide inlanders, vrienden van Douwes Dekker betrof, tot zijn hart is doorgedron gen. Ifjj ontraadt echter den heer Vlie gen een motie in te dienen, doch geeft hem zijnerzijds den raad, dat cle bedoelde personen zich tot den minister zullen wenden. Blijkt dat hun gezindheid werke lijk is, zooals dhr. Vliegen het schetst, dan zal de minister zeker niet nalaten een beroep op dementie bij den G.-G. te steunen. De minister voegde er aan toe, dat het geenszins de bedoeling was om het interneeringsbesluit voor jaar en dag te doen gelden. 's HERTOGENBOSCH. De advocaat-ge neraal bij het Gerechtshof vroeg 'in de zaak van den archivaris Ebel bevesti ging Wan het vonnis der rechtbank tot terugbrenging van de straf tot één dag hechtenis. VENLO. Gisteravond is hier de fabriek van de Maatschappij tot Expl. van Hil le's Ijzergieterij te Blerik geheel afge brand. Vijftig arbeiders zijn daardoor werk loos geworden. LEEUWARDEN. De rechtbank deed uit. spraak in de zaak van den 26-jarigen werkman IJ. de V. en zijn 23-jarige vrouw T. L„ wien ten laste gelegd is, dat zij op 16 Mei hun 1-jarig kindje met vitriool gedood hebben. De man werd tot twaalf jaar gevangenisstraf veroordeeld (de eisch was levenslang); de vrouw wercl conform den eisch vrijgesproken. MEXICO. Ondanks de tegenspraak der Mexikaansche regeering wordt bevestigd, dat er een hevig gevecht heeft plaats gehad bjj Cindad tusschen opstandelingen en garnizoenstroepen. Er moeten 600 sol daten gesneuveld zijn. VENTNOR (Wight). Het s.s. Scotsdijke is hedenochtend in brand geraakt. De pas sagiers en de bemanning verlieten in red- Üingsbooten liet schip en werden later door een Engeiseh oorlogsschip opgepikt. Vlaamsche lachedingen. Voor de Rechtbank. Dries Moenaert kwam voor de tweede maal voor het gerecht wegens het in palmen van een stuk land. Dries, vroeg hem de Voorzitter, waar B uw advokaat Mijnheer, zei Dries, ik en heb geen advokaat. lERSEKK. Gisteren waren eenige werk lieden bezig schelpen te lossen, toen een werkman bij ongeluk een medewerkman, genaamd J. C. de W., zoodanig trof, dat een gapende wond aan de hand ontstond. Dadelijk werd door dr. van Klinkenberg heelkundige liulp verleend. Buiten verantwoordelijkheid der Bedactie. Het zwakke of herstellende kind naar buiten? Een woord aan allen, die belang stellen in Chr. Kinderverzorging. Zooals aan velen reeds bekend zal zijn is in het najaar van 1912 te Utrecht opgericht de Vereeniging voor Christelijke Kinderherstellings- en Vacantie-tehuizen (Kon. goedgekeurd op 16 Jan. j.l.) Blijkens artikel 2 der statuten stelt deze Vereeniging zich ten doel, het geestelijk en lichamelijk welzijn van kinderen te bevorderen, door hen, voor wie dit noodig wordt geacht, inzonderheid zwakke of her stellende kinderen, eenigen tijd te doen genieten van een verblijf in een gezonde streek. De Vereeniging plaatst zich daar bij op den grondslag van Gods onfeilbaar en onveranderlijk Woord. In beginsel is besloten het eerste Tehuis te ves tigen in een zoo boschrijk en schoon ge legen gemeente in Gelderland en daar, zoo mogelijk, 100 kinderen per dag te doen verplegen. Het Bestuur bericht thans aan belangstellenden, dat de onderhande lingen in zake het eerste bosch-tehuis zijn aangevangen en reeds enkele toezeg gingen van steun werden gedaan. Het voornemen bestaat dan ook op 1 Mei a.s. te openen en een flink aantal patiëntjes in de gelegenheid te stellen in de gezonde, versterkende boschlucht weer op krachten te komen. Ten einde dit mogelijk te maken doet het Bestuur een zeer dringend beroep op alle belang stellenden om mede te werken de nog ontbrekende f 6000 bijeen te brengen. Wan neer dit bedrag niet wordt gevonden, zal het werk voorloopig niet kunnen worden voortgezet. Het Bestuur betwijfelt echter niet of het zal velen bereid vinden iets te doeneen bijdrage voor het oprichtings fonds te schenken of door het organiseeren van een of andere uitvoering, samenkomst of collecte aan de tot standkoming van het tehuis mode te werken. 'Voor dit laat ste beveelt het zich in 't bijzonder aan hij hen, die reeds onder de jeugd werk zaam zijn (Chr. Onderwijzers en Onder wijzeressen, Jongelingsvereenigingen yn Zondagsschool-onderwijzers en Onderwij zeressen). Inderdaad, veel wórdt in onzen tijd gevergd van de Chr. liefdadigheid, maar wij vertrouwen, da.t, waar het. hier de belangen geldt van het zwakke en min derbedeelde werkmanskind, dat we naar onze beginselen wenschen te verzorgen, ook thans nog wel offervaardigheid zal worden gevonden. Ook op dit terrein van Christelijke philantropie geldt het Woord van onzen Heer: „Wat gij1 aan een Mij ner minsten doet, dat hebt gij aan Mij gedaan". Voor vele zwakke kinderen uit onbemiddelde gezinnen werd reeds om op name gevraagd en ook door Weesinriclitin- gen werd gewezen op; de noodzakelijk heid van een Tehuis als onze Vereeni ging hoopt te vestigen. Helpt ons daarom deze, door de ge- neesheeren ook 'in den strijd tegen de tuberculose zoo noodig geachte in stelling tot stand brengen! Iedere gift klein of groot voor ons Oprichtingsfonds, zal hartelijk welkom zijn. Het Bestuur der Vereeniging voor Christelijke Kinderherstellings- en Vacantie-Tehuizen II. DRONKERS te Goes. II. v. d. HORST te Meppel. Ds. J. II. JONKER te Voorburg. J. J. H. MARTIJN te 's Gravenhage. A. B. SNIJDER te 's Gravenhage. W. C. U1TTENBR0EK, te Rotterdam. C. F. WEBER te Utrecht. Bijdragen worden gaarne ingewacht bij onzen Penningmeester, den heer II. Dron- kers, gemeente-ontvanger te Goes, en in dit blad verantwoord. GOES. Geboren: Sara Maria d.v. E11- geiberfcus Verbeem en Maria van der Pas; 19, Marinus David z.v. Johannes Peel's en Johanna Maria Labeur. Van 18 en 19 November. MIDDELBURG. C. P. Gilde 49 j. jm. en D. Holm 41 j. jd.G. Palmhoede wed. 31 j. en S. P. Priester 38 j. jd.J. Cruoq 21 j. jm. en D. Wielemaker 19 j- jd- Getrouwd: W. A. Caljouw 26 j. jm. en J. Lahr 26 j. jd.D. Heiboer 23 j, jm. en M. Engelsman 23 j. jd.J. A. J. Seymour 24 j. jm. en P, P. Jobse 23 j- jd. Bevallen: A. Rood geb. Marijs d.; P. C. van Ballegoien geb. de Pagtcr z.; N. Rongers geb. Vermeulen z. en d. OverledenJ. Hosselaar wedr. van F. Sturm 66 j.; J. van Boelen vrouw van G. Jacob se 65 j. Van 1518 Nov. VLISSINGEN. Bevallen: M. de Ridder, geb. Van Eeneonaam, d. Overleden: L. J. Engels, man van P. J. M. Wielix, 33 j.; D. Beekman, 4 rn., d. Naar waarnemingen in den morgen van 19 Nov. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 775.4 te St. Ma- thieu en Coruna, laagste stand 740.0 te Bodo. Verwachting tot den avond van 20 Nov. Afnemende tot matigen, later weer toe nemende Westelijke tot Zuid-Westelijken wind. Joenemende bewolking, later wel licht weer regen. Iets zachter. Middelburg. Aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur werd heden aanbe steed: het herstellen of vernieuwen van eenige Provinciale Waterstaatswerken en wegen met hun onderhoud, gedurende drie jaar, ingaande 1 Januari 1914, in 19 per- ceelen, te weten: 1. Straatweg van Zierik- zee naar Zijpe. Raming f 3135. Inschrij vers de heeren L. A. Vink, Brouwersha ven, f4195; M. Panny, Zierikzee, £4184; W. Wandel, Nieuwerkerk, f4180; L. van de Velde, Bruinisse, f4175; Iz. Douw, Zierikzee, f4175 en A. Oosten, Willem stad, f 3837 per jaar. 2, Vcerdam en stei ger te Zijpe. Raming f425. Eenig inschrij ver: M. Krijger, Bruinisse, f460 per jaar; 3. Steiger, toegangsweg en wachthuisje te Stavenisse. Raming f800. Inschrijvers de heeren H. W. Zachariasse, Stavenisse, f789; L. van Dalen, idem, f773 en L. E. Neelen, idem, £770 per jaar. Voor de combinatie der perceelen 1 tot en met 3 waren geen biljetten ingekomen. 4. Grindweg langs Wolphaartsdijk. Raming f3383. Geen biljetten. 5. Veerdam, steiger enz. te Wolphaartsdijk. Raming f325. Geen biljetten. 6. Straatweg van Goes naar 's Gravenpolder. Raming f2431. Geen bil jetten. 7. Veerdam, steiger enz. te Kat- sche Veer. Raming £708. Geen biljetten. 8. Steiger met toegangsweg te Borsselen. Raming f847. Eenig biljet van J. de Bree Fzn. te Terneuzen, 1' 768 per jaar. 9. Pon ton met toegangsbrug. beveiligings-dukdal- ven en plateau van don Provincialen Stoombootdienst op de Wester-Schelde te Hansweert en klinkerbestrating op het sta tionsplein te Vlake. Raming f294. Geen biljetten. Voor de combinatie van de per ceelen 4 tot en met 9 was ingeschreven door W. M. Ferdinandusse, Biezelinge, f9390; H. Kosten Cz., Wemeldinge, f8890; C. de Wilde Az., Katlendijke, f8380; W. van de Linde, Kattendijke, f8200 per jaar. 10. Veerdam met heuvel, op- en afrit en wachthuisje te Kamperland. Raming f666. Inschrijvers H. Jansen Jz., Middelburg, f723 en H. J. Romeijn to Burgh, f698 per jaar. 11. Steiger, veerdam te Kortgene. Raming £681. Eenig biljet van .1. de Ka ter te Kortgene, f 738 per jaar. Voor de combinatie van perceelen 10 en 11 was een biljet van J. de Kater voor f1470. 12. Straatweg wederzijdsch Sluis. Raming f681. Geen biljetten. 13. Straatweg van den grooten weg bij Breskens naar Gronde en die van Groede naar Nieuwvliet. Ra ming f392. Geen inschrijvers. 14. Straat weg van Schoondijke over Uzendijke naar de Rijksgrens. Raming f4280. Geen bil jetten. 15. Straatweg van Oostburg naar Zuidzandö. Raming f600. Geen biljetten. Voor de combinatie van de perceelen 12 tot en met 15 waren biljetten ingekomen van P. Daanse-van der Plas, Oostburg, f10150; A. du Burg, Breskens, f9160; J. M. H. van de Sande, Breskens, f9121; A. Risseeuw Az., Groede, f8725; II. Ka reis en A. J. Risseeuw, Groede £8724; T. Cambier, Breskens f8463.40. 16. Straat weg van Terneuzen naar Axel. Raming f4567. Inschrijvers de heeren A. Kaan, Terneuzen £4850; .1. 1'. Adriaansen-Pol- vliet, Hontenisse, f4666; J. P. de Vos, Ter neuzen f4490 en J. de Bree Fz., Ter neuzen f4185. 17. Straatweg van Wal- zoorden naar Hulst. Raming f6120. In schrijvers do heeren J. P. de Vos f5990; A. Adriaansens-Meijs, f5890; J. F. Adi'i- aansens-Volvliet f5762. 18. Steigerdam met steiger enz. te Walzoorden. Raming f568. Eenig biljet van J. F. Adriaansens- Polvliet f 489. Ingekomen was een biljet voor de perceelen 17 en 18 samen, dat echter ter zijde werd gelegd, omdat die combinatie niet was aangekondigd. Wel was aangekondigd de combinatie van de perceelen 16, 17 en 18. Hiervoor was ingeschreven door A. Kaan, f12700; J. F. Adriaansen-Polvliet, f 10990 en .1. de Bree Fz. f10090. 19. Drijvende aanlegplaats van den Provincialen Stoombootdienst op de Wester-Schelde te Vlissingcn. Raming f630. Inschrijvers de heeren J. N. D. Bijl, Vlissingen, f663 en II. Jansen Jz., Mid delburg, f 660 per jaar. Zoo de Heere wil en zjj leeft, hoopt onze geliefde Moeder, Be- huwdmoeder, Grootmoederen Over grootmoeder DINGETJE SENT— De Kuipee. Vrijdag 21 November haar 90sten verjaardag te vieren. Namens de Familie, J. SENT, C. SENT - IIarthoorn. M. VAN HARN - Sent. A. VAN HARN. Krabbendrjke, Nov. 1913. De deurwaarders HOLLMANN VER HOEK te Goes zullen des voormiddags 0111 lO'/j uur ten ver zoeke van dhr. A. ECKHARDT op de door hem bewoonde hofstede te 's Gravenpolder Dinsdag 18 Novembsr 1913. ANTWERPEN. Tarwe op termijn in francs Slot. 3e 2e Open. Vor. Dec. 19.17'/™ 19.20 19.121/, 19.12'/., 19.17'/a Mrt. 19.72'/.; 19.70 19.67'/., 19.67'/.; 19.67 Mei 19.50 19.521/., 19.42'/, 19.45 19.50 PARIJS. Tarwe kalmper Nov. fr. 26.20 a 26.15 betaald, per Dec. fr. a 26.30 dito, per Jan./Feb. fr. 26.60 a - per 4 eerste mnd. fr. 26.80 a 26.85 betaald, per 4 mnd. vap Maart fr. 27.05 a 27,10, NEW-YORK. De terrnynmarkt van Tarwe opende prijsb. en zonder zaken, fluctueerde vervolgens om dezelfde redenen als te Chi cago en sloot traag. Loco traag. 18 Nov. 17 Nov. 15 Nov. 14 Nov. North 95'/, 96'/4 95'/., 95— Roode Winter 9999— 99— 98— Nov. Dec. Mei 18 November -95'/4 98'/, 17 96'/., 99 15 96'/4 99>/4 14 907. 987, CHICAGO. De termjjnffiarkt van Tarwe opende prijshoudend en c. hooger, steeg verder in verband met de verwachting dat een herziening van den zichtbaren voorraad ten gunste van haussiers zal luiden, wegens kleinere aanvoeren, op haussetelegrammen van Buenos-Ayres en door groote uitklaringen waarna cle verwachting van grootere aan voeren te Winnipeg, Bradstreets verslag en tegenspraak aangaande oogstschade in Ar gentinië een daling uitlokte. Het slot was traag. Nov. Dec. Mei Juli 18 November88:'A 90"/„ 87y„ 17 88'A 917a 883/8 15 80 '/4 91 '/4 88-7, 14 86— 907, 88'/, N. R. Ct. des av. G uur, iu liet hotel Borgman, te Nieuwe-Schans, Prov. Groningen, ten ver zoeke van mejuffr. de weduwe van den heer C. H. DIJKEN, aldaar, in één perceel van de in de Dollardpolders (den Ivroonpol- der) aan den Kunstweg en bij de Laad plaats, aan de diepbevaarbare rivier de A, tusschen Nieuwe-Schans en Oud-Sta- tenzijl, vruchtbare, gunstig, en inj één blok gelegen in uitmuntenden staat verkeerende bestaande uit (zuivere kleigronden), groot 46.44.22 H.A., waarvan j.arlijks f762.70 (pacht vaste beklemhuur) voor erfpacht in de rechte linie moet worden betaald, benevens het bijbelioorend aandeel in de Kroonpolder- laadplaats. Aanvaarding der landerijen, waarvan 14'/.4 H.A. is toegezaaid, terstond na den toeslag; tuin 1 Februari of eerder; ge bouwen en erven deels terstond en, overigens 1 Mei 1914. Betaling 1 Mei 1914. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van den Notaris B. MEES TERS te Nieuwe-Schans. Door de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg- Maatschappij te Neuzen, zal op des namiddags ten 2 ure, aldaar worden Bestek en teekeningen zijn tegen be taling van f4.50 verkrijgbaar bij den Secretaris van den Raad van Bestuur Mr. P. Dieleman te Middelburg, den Directeur der Maatschappij den heer F. C. Bruning te Neuzen, of bij den Ingenieur der Maatschappij den heer II. Poland, Noordeinde 18a, Den Haag. Inlichtingen worden verstrekt ten bu- reele van den Ingenieur, dagelijks na voorafgaande kennisgeving. 2 Zware Deelen, meer dan 1200 blad zijden, ingenaaid voor slechts f3,50 of 2'solide jiraclitbanden voor slechts f4.50. Het verheugt ons eindelijk weder eens in de gelegenheid te zijn, zulk een voor treffelijk Boek als Smij'tegelt te kunnen aanbieden. Ieder Christen zal de Predi catiën van Vader Smijtegelt met smaak en stichting lezen. De voorraad is niet groot, de prijs zeer laag, haast U dus met bestellen. Verkrijgbaar bij D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang 98 b/d. Zee- vischmarkt te Rotterdam. Toezending franco na ontvangst van postwissel, groot f3.50 of f4.50, waarop meldenSMIJTE GELT.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 3