Rechtszaken. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Zending. Faillissementen. Verbetering. Wat de opmerking van den heer Dielc- inau betreft over den zworen dienst, zeide de heer Van Rompai dat de arbeid bij den provincialen stoombootdienst niet zoo zwaar is als wordt voorgesteld. Trou wens nooit verlaat iemand den dienst en als er een vacature is heeft men last van het groot aantal sollicitanten. De heer De Veer meende, dat de heer Van Rompu juist zijn motie om de pro vinciale stoombootdiensten onder één di recteur te brengen, heeft aanbevolen. Een hoofddirecteur achtte de heer De Veer ip Ih.et belang van den dienst, en de aanstelling van zulk een directeur zal ten goede komen aan den dienst. De motie-De Veer werd in stemming gebracht en aangenomen met 25 tegen 15 stemmen. De heer Van Rompu stelde vervolgens voor de verdere behandeling van deze kwestie uit te stellen. De voorzitter ver dedigde dit met kracht. De heeren Dekker en Fruijtier drongen op voortzetting der behandeling aan in het belang van het personeel. Gestemd werd over een voor- stel-Fruijtier om de zaak direct af te han delen en (fit werd verworpen met 28 te gen 12 stemmen. Voorstel inz. weg Arnemuiden aan genomen zonder stemmig. Inzake het voorstel tot aanhouding van de kwestie van den steigeraanleg te Wissekerke stelde de heer Kakebeeke Voor niet aanhouden, doch aan Ged. Sta ten een crediet van f 8600 te verleenen, om verbetering aan te brengen. De heer Van Niftrik zeide namens Ged. Staten, dat zij dat vertrouwen gaarne zullen aan vaarden, en dit op prijs zullen stellen. De heeren Fruijtier en De Veer meen den, dat de zaak nog best in de zomer- zitting kan worden behandeld. De heer Dekker verdedigde het voorstel-Kakebeeke. De heer Blum verklaarde zich tegen het voorstel-Kakebeeke. De heer Dieleman ver dedigde het evenals de heer Duvekot. Eerst werd gestemd over een voorstel- Fruijtier, om de zaak aan te houden. Dit voorstel werd verworpen met 21 tegen 18 stemmen. Het voorstel-Kakebeeke werd hierop aangenomen met 24 le gen 15 stemmen. Bij het voorstel tot het aangaan van de geldleening van f 4 0 0.0 0 0 sprak de heer Dekker den wensch uit, dat de booten worden aanbesteed of ook aan Zeeuwsche werven inschrijvingen 'wor den aangevraagd. Na vrij langdurige dis cussie werd deze motie aangenomen met 20 tegen 16 stemmen. Het voorstel werd hierop zonder stemming aangenomen, evenals de nog resteerende voorstellen. (R'eeds in een gedeelte van het vorige nummer o p g e n o- m en.) Middelburg. In den afgeloopen nacht werd de explicateur uit de bioscope al hier in de Stationsstraat volgens zijn ver klaringen lastig gevallen door een twee tal mannen. De aangevallene trok zijn revolver en loste twee schoten, zooals hij zegt om de mannen schrik aan te jagen en de politie te waarschuwen. Spoe dig verscheen dan ook een agent. Te gen den explicateur werd verhaal opge maakt wegens het dragen van verboden wapens en de revolver werd in beslag genomen. Als verdacht van de oorzaak te zijn van deze kwestie werden heden door de politie in verhoor genomen ze kere de Br. en G. Een legaat. Wij vernemen, dat door wijlen den heer W. A. graaf van Lijnden, die in September te Koudekerke overleed, behalve reeds vroe ger gepubliceerde legaten, ook f2500 is vermaakt aan de Vereeniging lot het be zoeken der Armen te Middelburg, onder voorwaarde, dat dit bedrag alleen mag dienen tot vergrooting van het kapitaal der vereeniging. Gisteren klommen op de Konings- brug eenige jongens op een houtwagen. Een hunner, een 5-jarig knaapje geraakte meL een beentje tusschen een der ach terwielen. Een agent van politie en een paar burgers moesten het wiel van den wagen nemen alvorens zij den jongen uit zijn benarde positie konden verlossen. Een geneesheer constateerde dat het beentje wel gekneusd doch niet gebro ken was. De jongen werd naar de ouder lijke woning overgebracht. Gisteravond is op verzoek van de ouders door de politie uit zijn woning gehaald zekere Sch„ een jongen, die her haalde malen op straat aanvallen van vallende ziekten heeft gekregen en clie nu plotseling krankzinnig was geworden. De' ongelukkige werd eerst naar het po litiebureau gebracht en vandaar per rij tuig naar het Gasthuis. Viissingen. De werkman S. der Ko ninklijke Maatschappij ,,De Schelde", had gistermorgen het ongeluk hij het lossen van platen uit het stoomschip ,,de Valk" eenige dier platen op den rug te krij gen. De patiënt werd op last van den fabrioksdokter opgenomen in het St. Jo- zeph-ziekenhuis ter observatie. Van de werf der Koninklijke Maat schappij ,,de Schelde" alhier is heden (Zaterdag) te water gelaten, een voor de Nederlandsche Marine bestemde torpedo- boot, genaamd G 14. Deze torpedoboot is een zusterschip van de G 13, welke in October van dezelfde werf te water werd gelaten. Gobs. Omnibusdienst G o e s \V o 1 f er t s dij k. In aansluiting met wat wij in een vorig nummer meldden, kunnen wij nog mededeelen, dat bij den heer Overbeeke het voornemen bestaat, den dienst 7 Januari a. s. op te heffen. Mocht er evenwel geen opvolger zich voordoen, dan zal op Goesche marktdagen de dienst voorloopig uog voortgezet worden. (G. C.) Gedachtenisure 1813. Maandagavond 7 uur zal, zooals we reeds eerder meldden, het feit van Neerland's onafhankelijkheid, in de Ned. Herv. Kerk alhier feestelijk herdacht worden. Blijkens de Goesche Kerkbode is het programma voor dien avond aldus samengesteld: 1. Gemeentegezang; 2. Kinderkoor; 3. An dante van G. Merkel (orgel)4. Toespraak lste deel; 5. Cantate door het zangkoor; 6. Toespraak 2de deel; 7. Kinderkoor; 8. Gemeentegezang: Wilhelmus van Nas- sou wen. Terneuzen. In de eergisteren gehouden zitting van den gemeenteraad weigerde deze goed te keuren eene wijziging der begrooting voor 1913. waarin een post voorkwam ad f 175 wegens door den vroegeren directeur der H. B. S. den heer Br. Goden Molsbergeu gedurende de maan den September en October gegeven extra- lessen. De raad weigerde de goedkeuring op grond dat aan den heer Molsbergen tegen 1 Nov. in verhand met zijn ver trek naar Amsterdam ontslag was ver leend, onder toezegging dat deze nog ge durende de maand November aan do school alhier zou lesgeven, dat die lesr sen nu gegeven zijn nevens de geregelde lessen, in de maanden September en Oc tober, doch dat de raad nimmer in een dergelijke regeling zou hebben toege stemd. Vastgesteld werd eene nieuwe veroiv dening op de heffing van leges, waarin verschillende nieuwe heffingen zijn om schreven. Deze gaven, voor wat batreft- het sluiten van huwelijken op buitenge wone tijdstippen dan daarvoor 'gebruike lijk, aanleiding tot eenige discussie, ter wijl geschrapt werd de bepaling dat men tegen betaling het leggen van een Iooper kon vragen. Sluiskil. Op de cokesfabriek alhier wer ken ruim 300 man. Als men nu meent, schrijft Zelandia, dat hier voor den werk man gedaan wordt, wat redelijker wijze behoort te geschieden, dan is men de plank glad mis. De man die deze week zijn heen brak, werd bij een ingezetene van Sluiskil gebracht en gedragen op een plank. Geen draagbed of brancard is er op de fabriek aanwezig, evenmin als privaten, drinkwater, water om zich tc reinigen, enz. Of er nu niemand op da fabriek is, die bij voorkomende ongelukken, wat dikwijls gebeurt, in staat is een nood verband te leggen, moet ten sterkste wor den betwijfeld, ook is het een groote vraag of een verbandkist aanwezig is. Ook wordt des Zondags op die fa briek volop gewerkt zoowel als met het lossen der kolenschepen. Graauw. Tot de bemanning van de „Kroonland", die zooveel gedaan heeft voor de redding der opvarenden van de „Volturno", behoorde ook een matroos Piet Stobbelaer, van Grauw, in Zeeland. Hem werd, zooals de N. Z. Cl. mededeelt, evenals aan de andere redders, een gou den horloge gegeven, met een inschrift in het Engelsch. waarvan de vertaling luidt PETRIS A. STOBBELAER. van de hut-passagiers voor heldhaftigheid hij de redding van 89 levens van het s.s. Volturno. October 10, 1913. 's-Heer Arendskerke. Gistermiddag ver gaderde de Raad. Tegenwoordig 8 leden en de secretaris. Afwezig de heeren J. Minnaar, N. Reinijn en R. de Jager. Voor zitter de Burgemeester. Na opening der gadering worden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Daarna wordt medegedeeld, dat tot tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere school te 's Heer Hendrikskinderen met ingang van 1 No vember 1.1. is benoemd de heer A. J. Do- minicus te Wemcldinge; dat als niet her steld is ontslagen de krankzinnige Adriana Zandee, en dat de krankzinnige II. Ver- brugge is overleden, beiden voor reke ning dezer gemeente verpleegd en ten slotte, dat zich voor het herhalingsoncler- wijs te Nieuwdorp en te 's Heer Hen drikskinderen geen, en te 's Heer Arends kerke 5 leerlingen hebben aangemeld. Daarna wordt besloten den Secretaris-Pen ningmeester van het Groot Armbestuur te 'sHeer Hendrikskinderen, Cornelis van Strien, met ingang van heden als zoo danig te ontslaan. Vervolgens wordt de jaarwedde van den eerlang te benoemen secretaris-penningmeester van het Groot Armbestuur te 's Heer Hendrikskinderen vastgesteld op f 125.00 en bepaald, dat de aard van den borgtocht zal moeten zijn inschrijvingen in een der Groothoe ken der Nationale Werkelijke Schuld en het bedrag f900.00 reëel. Tot onderwijzers voor het geven van herhalingsonderwijs te 'sHeer Arendskerke worden benoemd de heeren J. van Houte, J. Eversdijk en Mej. W. A. Swenne. Tot leden van dé Nieuwjaarscommissie worden benoemd te 'sHeer Arendskerke: de heeren Jac. Nijsse, voorzitter, A. Bedet. K. Janse, N. van Stee, J. Weststrate, G. Mullié, P. Traas, J. Valkier Jr. en L. van Vessem, secreta ris; te 'sHeer Hendrikskinderende hee ren A. Zandee, voorzitter. J. de Schip per, ftJL Vermeide, A. A. Snoodijk en A. Kakebeeke, en te Nieuwdorp: de heeren D. Schippers, voorzitter, Jacs. J. de Jager, J. J. Corneliss'é. P. Geschiere. B. Blok, A. Baaijens, Chr. Zandee, C. Minderhoud. P. Dekker, P. de Putter en B. de Jager. Een voorstel van B. en V. tot het aan gaan eener geldleening ad f 15000.00, rente tegen 4po pet. 'sjaars en af te lossen in 25 jaren, voor het leggen en leveren van de klinkerbestrating van de dorpstraat en aansluitende, achterwegen alsmede voor verbetering van wegen, wordt met al- gemeene stemmen aangenomen. Het maxi mum voor de heffing van een hoofdelijken omslag in deze gemeente, wordt verhoogd van f7500.00 tot f 11000.00. Ten slolfe wordt vastgesteld de gemeentebegrootiug voor 1914 in ontvang en uitgaaf op f 38154.64i/2 met een post Hoofdelijken Omslag van f 11000.00 en een post voor onvoorziene uitgaven van f 394.821 2. Daar na sluiting. Kapelle. Vrijdagmiddag vergaderde de raad der gemeente Kapelle-Biezelinge. Den heer Vereeke bevreemdde het naar aan leiding der notulen, dat geen menschen van Biezelinge voor voorz. in aanmer king konden komen voor het Burgerlijk Armbestuur. De heer Slabbekoorn inter- rompeerde „van die verg. kan je niks zeggen, daar hen je niet geweest". De heer Vereeke hernam: „op de laatste mi nuut ontving ik het briefje, daar kun je geen kennis van geven". Hierop werd niet ingegaan en de notulen werden vast gesteld. De voorzitter deelde mede, dat ingevolge besluit der vorige verg. 2 lan taarns met toebehooren voor f 15 waren aangeschaft,één voor de dreef en één hij de Chr. school. De heer Rottier merkte op: „o, dat is zoo al zeker de gewone markt, hij ons is er ook een aangeschaft voor f7.50 hij de k-erk". De heer Wisse drong op spoedige plaatsing aan. Nu werd door den voorz. het adres, ge zonden aan den Raad, voorgelezen van wege en onderteekend door de bewoners 'van den nieuwen weg, ook door den Sta tionschef. (Tm te komen tot een betere verlichting daar 's avonds en des nachts de weg moet gezocht worden naar de woningen en ten tweede den onvoldoen den toestand waarin zich de weg bevindt, die wel een modderzee gelijkt. Tot ver lichting zullen 2 lantaarns geplaatst wor gden. Wat de modderzee betreft, dit werd nader door den heer Vereeke toegelicht, die hedenmiddag langs dezelve was ge komen. Het leek hem, wat dien weg be treft, eigenlijk wel de omgekeerde we reld. Daar moest je dan, om op het be gaanbare paadje te komen, heelemaal de modderzooi oversteken en had de heer Vereeke gezien, dat de menschen zelve grind uit de putten hadden gehaald om een klein strookje voor hun woning gaan- baar te maken. De heer Ganseman viel Vereeke hij. Hij zei, dat de toestand er verre van roos kleurig is: wellicht zou langs de huizen aan de andere zijde wel geschikter paadje kunnen komen, wanneer de grindputten dichtgegooid werden en wat opgehoogd met grind. De lieer Wisse stelde voor niets er aan te doen, daar het paadje redelijk goed is. De voorz. merkte op, dat door verlegging van het paadje men allicht in conflict kon komen met de Spoorwegmaatschappij. De heer Vereeke antwoordde: op Schore hebben ze overal goede voetpaden, door den weg met paal tjes af te zetten. De heer Rotiier zeide, dat B. en W. verbetering van den weg hadden toegezegd; wel is waar was het noodig verbetering daarin te brengen, want wanneer sommige knechts wat hard voorbij de huisjes van Nijssen rijden en de ramen stonden op, zouden de spet ters haast in de bedstee vliegen. De lieer Ganseman hoopte, dat de Raad liet mocht behagen 0111 tot verbetering over te gaan en sprak tevens den wensch uit, dat men toch niet mocht besluiten om paaltjes te slaan, daar 2 a 3 maanden de weg slecht is en deze nu no(g 8 a 9 maanden gevaarlijk zou worden om te bewandelen. De voorz. stelde voor om het besluit aan te nemen van B. en W„ die verbetering van den weg hebben toegezegd en verder zullen zien, om zoo noodig en spoedig mogelijk verandering en verbetering te brengen. Dit werd hij stemming (alleen de heer Vereeke stemde tegen) aangenomen. Tot nazien van de rekening en begroo ting van het Burgerlijk Armbestuur wer den benoemd de heeren: Wisse, Rotfi'er en Ganseman. De voorz. stelde nu aan de orde te behandelen de pensioneering der gemeente ambtenaren. Nader en in den breede lichtte de voorz. dit toe naar aanleiding der circulaire, gezonden door de Vereen, van Gemeente-ambtenaren en ook die der Gedeputeerde Staten. Punt 1 wilde de voorz. behandeld zien, n.l. die met 1 Oct. in functie waren, en punt II, die in de toekomst in functie treden. De som van inkoop zal gedragen wor den door de gemeente, terwijl 8 pet., drie pet. en vijf pet. voor weduwen en wee zen bij de nieuwe pensioenwet van Ged. Staten is vastgesteld. De lieer Ganseman vond, dat liet zeer bezwaarlijk was om deze pensioenregeling vast te stellen, daar velen onvoldoende op de hoogte waren. De voorz. merkte aan, dat ieder raads lid, in het bezit der circulaire, zich vol doende op de hoogte had kunnen stellen. Uitstel van behandeling is ongewenscht, met het oog op de voorgeschreven in werking-stelling op 1 Jan. a.s. De heer Ganseman, alhoewel hij zich eendeels voldoende op de hoogte had ge steld. vindt het moeielijk een beslissing in deze zoo ingewikkelde zaak te ne- men. temeer daar het voorstel van B. en W. den zwaarsten druk op de gemeente wil leggen. De heer Wisse is wel zoo niet op de hoogte, maar de cijfers geven aan wat gestort moet worden. Overgegaan wordt tot behandeling. De heer Ganseman zegt o.a. dat waar de gemeente behoort tot de noodlijdende, de inkoopsom niet van zoo flauwe betee- kenis is Behandeld wordt nu pimt I. Na veel bespreking wordt het aang'no men met algemeene stemmen anderhalf procent hij te dragen en twee en een half procent voor weduwen en weezen. Ook punt II wordt op denzelfden grond aangenomen. Overgegaan werd nu tot behandeling van het voorstel schoolbouw. De voorz. betreurt het, dat de glazen schutten moe ten opgeruimd worden. De school toen gebouwd in dien lijd was goed, nu zjjn weer do tijden veranderd en wordt ge- eischt. dat niet meer dan 56 kinderen in één locaal zijn. De Schoolopziener oischt 5 'lokalen, dus is dan ook een leer kracht meer noodig. In dezen zou de heer v. d. Linde te Biezelinge kuuuen voorzien. Waar Biezelinge 90 leerlingen heeft en 4 leerkrachten, zou de heer v. d. Linde best kunnen gemist worden. Ka pelle heeft 171 leerlingen. De heer Ganse man vraagt waarom nu juist de heer v. d. Linde en niet de heer de Graaf in aan merking komt voor overplaatsing Is 't soms, dat de lieer v. d. Linde bevreesd is om op wachtgeld gesteld te worden, of zijn de capiciteiten van den heer de Graaf grooter dan die van v. d. Linde? De voorz. antwoordt hierop, dat over de capiciteiten niet te oordeelen valt, maar waar de lieer v. d. Linde de laatste is die er hij gekomen is en ook wel ge negen is om overgeplaatst te worden, zou hier dan later toch toe overgegaan kunnen worden. Zoo wordt dan met algemeene stemmen overgegaan tot. verbouwen der jchool in 5 lokalen. Vervolgens ging de Raad met algemeene stemmen over tot aankoop van een woonhuis van den heer H. Blok alhier, voor het Hoofd der school, of ambtelijke woning, mits Rijkssteun wordt toegezegd, voor de som van f4750. Bij de rondvraag vraagt de heer Ve reeke. hoe het z\t om tot aankoop van het stukje grond van den heer Oele over te kunnen gaan inzake de vuilnis. De voorz. antwoordt, dat binnenkort een voor stel den Raad zal bereiken. Hierop sluit de voorz. de vergadering. (De verg. duurde van 2 uur tot half 6.) Colijnsplaat. Raadsvergadering van 14 Nov.; aanwezig alle leden. Ingekomen een bericht van J. do Looff dat hij zijn benoeming als vast werkman voor de haven aanneemt. Idem van de onderwijzers de h.h. Huisson en v. As en de onderw.es. mej, Dormaar een dank betuiging voor de toegekende gratificatie. Van .Ged. Staten een goedkeuring op de wijziging gemeentebegrooting en salarissen der pnderwijzers. Besloten werd aan de Zondagsschool, die tot nog toe gebruik maakte van de openbare school opnieuw vergunning te verieene'n en wel tot gebruik van het voorste lokaal, waar ook de beide mu ziekgezelschappen hun oefeningen houden. Benoemd tot lid van het Burg. Arm bestuur dhr. A. D. Snoep. Vastgesteld het suppletoir kohier hondenbelasting op f 14. Daarna ging de vergadering over in gesloten zitting ter behandeling van eenige zaken, den Hoofd, omslag be treffende. St. Maartensdijk. Gisteravond le onge veer 6.30 uur brak door onbekende oor zaak brand uit in de landbouwschuur van den landbouwer G. de Wilde Gz„ on geveer een half uur huiten de gemeente. De schuur met wat zich daarin bevond, benevens liet daaraan vaststaande woon huis werden een prooi der vlammen. Ook liet huisraad, dat zich in de wo ning bevond werd door den brand ver nield. Een tweede schuur, die afzonder lijk stond, kon met behulp van de brand spuit behouden worden. Huis en schuur waren verzekerd, docli niet de inboedel van de woning en ook was niet verze kerd. naar wij vernamen, de opbrengst van 7 gemeten vlas, welke in cle schuur ge borgen was. Het vee bevond zich in de schuur die behouden is gebleven en kon dus gered worden. Nader seinde men ons hedenmorgen: Ook de tweede landbouwschuur van dhr. de Wilde is in vlammen opgegaan. Hulst* Te Hulst ,aan den weg naar Clinge, zal een conservenfabriek worden opgericht. Benoemd tot dijkgraaf van liet water schap Groede en Baanst P. Lombaard te Groede; tol bestuurslid van het water schap Walzoorden J. F. Adriaansens P.Az. te Hontenisse; van den Willem Annapol- der A. van Bijke te 's Gravenpolder. Scherpenisse. Op het adres van eenige schippers alhier, houdende ver zoek om niet goed te keuren het be sluit van den raad dier gemeente van 14 Oct., waarbij de algemeene politie verordening in dier voege is gewijzigd, dat in de haven aldaar eene vaste lig plaats voor beurtschippers wordt aange wezen is van Ged. Staten bericht ont vangen, dat het besluit hunne goedkeuring niet behoeft en de ingewonnen ambtsbe richten van B. en \V. en van den hoofd ingenieur van den provincialen water staat geen grond opleveren om de be paling "wegens strijd met wet of algemeen belang ter vernietiging aan H. M. de Ko ningin voor te dragen. Voor het kantongerecht te Middelburg stond heden terecht de slager C. K.. uit Middelburg, wien ten laste was gelegd, dat hij op 8 Juni in Middelburg vleesch heeft ingevoerd dat niet door een Rijks- veearts was gekeurd. Het vleesch kwam uit Viissingen. Als eerste getuige werd gehoord de slager Cohen, die tegen den Veearts de Waard zou gezegd hebben dat het tegen woordig zoo gemakkelijk is om vleesch in Middelburg in te voeren; thans verklaard? hij verkeerd begrepen te zijn, hij vindt juist de nieuwe bepaling dat het vleesch door een ijksve&qtts gekeurd moet zijn zoo lastig. De tweede getuige de Rijksveearis J. Kramer erkende dat hij hij den keurme ester de Wit te Viissingen een stempel heeft staan en dat hij deze gezegd heeft, dat hij wel, indien noodig. van dit stempej gebruik kan maken. De bepaling ac.ht dezte getuige ook zeer lastig, men kan wej zulke rare bepalingen maken. De ambtenaar van het O. Al. eischto tegen beklaagde f0.50 boete subsidiair l dag hechtenis. De ambtenaar wees er op dat volgens zijn meening getuige Kramer, vrij revolutionair optrad, liet gemeen tób bes tuur was in zijn recht de bepaling te maken en daar heeft men zich aan ta onderwérpen. Uitspraak 23 Nov. a.s. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hoogmade, K. Olivier, can.!, te Apeldoorn. Evang. Luthersche Kerk. Aangenomen naar Tiel, door J. Loosjes te Holluni (Ameland). Geslaagd voor de acte Wiskunde l.o. de heer J. B. de Hullu te Borssele. (Alidd. Crt.) Benoemd aan het Willem Lodewijk- gymnasium te Groningen tot leeraur in de Duitsche taal en letterkunde de heer J. Zuidweg, vroeger te Heinkenszand. - Geslaagd op het examen der vrije- en orde-oefeningen te Rotterdam de hee ren D. .Jorwerda, M. Meeuse en P. de Bruin, J. v. d. Wal, H. J. J. Dessens en A. Paape. allen van .Middelburg; te Venlo, mej. A. Risseeuw te Waterland kerkje, en te Breda. F. L. L. Faase te 's Hertogenbosch. Stuurliedenexamen. Ge slaagd groote stoomvaart eerste stuur man de heeren J. Blok en A. de Boer; derde stuurman de heeren H. H. Bosman, C'hr. B. Felius. A. J. Goldewijk, A. S. Groustra en P. F. H. Harsveldt. De a.s. algemeene vergadering der vereeniging van Onderw. Personeel aan Prot. Chr. Kweekscholen in Netl. zal ge houden worden D.V. op Dinsdag 30 De cember a.s. te Utrecht. Het bestuur is thans aldus samenge steld: D. W. Reinders. te Groningen, voor zitter; H. J. van Wijlen te Rotterdam, vice-voorzitter; J. Gras te Gorinchem, pen ningmeester en J. A. Wortman te Rotter dam, secretaris. De heer H. Seholtensj Kz.n. te Rotterdam heeft zijn functie van bestuurslid neergelegd. Ned. Herv. Kerk. Zondag 16 Nov. 1913. Goes. 9.30 u. ds. Steinz, 2 u. ds. Hom burg, Bed. H. Doop. Cat. Zondag 18, 6 u. ds. de Vries. Koninklijk Woord. Gisteren is op Oud-Wassenaer nabij den Haag de 3e vergadering gehouden van het Voort- zettings-Comité der Wereld Zendingscon ferentie Edinburg 1910. Na opening der vergadering op do ge bruikelijke wijze, las, ingevolge opdracht van H. M. de Koningin, ds. Gunning het volgende begroetingswoord voor, dat dooi de leden staande werd aangehoord „Ik acht Mij gelukkig U een hartelijk welkom in Mijn land toe te roepen. Ik wensch daarbij uit te spreken, dat Ik Mjj geestverwant gevoel van hen, die den ver heven arbeid, in Edinburgh begonnen, trachten voort te zetten. Ook in Nederland streven wij naar een heid en samenwerking op het gebied dei- Zending, en trachten wij andere volkeren in hun ons vreemde toestanden liefdevol te verstaan als getrouwe discipelen van Hem, Die kwam om te dienen. Uw komst alhier en Uw tegenwoordigheid op de Nhderlandsche Zendings Conferentie be schouw Ik als een verblijdend teeken, dat diegenen Ajijner landgenooten, die de Zending dienen, zullen volharden bij deze beginselen. Het is Mijn ernstige wensch, dat de eenheid van Zijn onzichtbare gemeen schap, steeds dieper gevoeld worde, en dat onze Heiland onze harten bestiere tot steeds inniger gemeenschappelijk ge bed. Moge onze ijver worden aangevuurd en geheiligd, en mogen alle arbeiders in Gods wijngaard worden bekwaam gemaakt voor de taak. waarvoor zij persoonlijk geroepen worden. Moge de waarheid die in Christus is, de duisternis der men- schelijke ellende beschijnen, en moge de onnaspeurlijke rijkdom Zijner Goddelijke liefde onvergankelijke blijdschap wekken in do harten van alle schepselen God.' De Voorzitter sprak namens de verga dering hare warme dankbaarheid uit voor deze Koninklijke boodschap, die op zoo treffende wijze de vergadering in haar streven ondersteunt. (Ned.) Uitgesproken: CU J. Goethals, koopman en caféhouder te Driewegen, (gem. Ier- neuzen), R. C'. mr. thoo Schwartzenherg, cur. mr. J. F. v. Deinse. OpgegevenJ. J* Kieboom, hakker te Middelburg. In het hoofdartikel in ons vorig no. staat, dat hoofden der scholen de ver achters zijn. Lees verachten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2