Telegrammen. Afloop verknopingen, aanbestedingen enz. Leestafel. Landbouw. Wetenschap en Kunst. Gemengd Nieuws. Allerlei. Briefwisseling. Laatste Berichten. Ingezonden Stokken. Rechtszaken. Telegrafisch Weerbericht. Marktberichten Rie en Lie, door B. Cr. v. S. Weer bij Moeder, cloor C. Brou wer. Terug naar de Tuchtschool, door C. Brouwer. Uitgaven van Neerbosch' Boek handel. Het eerste is een allerliefst kinderboek, een verhaal van twee zusjes, die door een onmenschlievende tante worden opge voed. Beiden zakten eens door het ijs, .de eene vond een droeven, vroegen dood. De andere kwam op een kostschool te recht, waar zij den weg ten leven vindt. Het tweede is een spannend verhaal van een vondeling, die na velerlei lief en leed zijn moeder terug vindt. Het derde verhaalt van den zoon eens dronkaards, die door slechte kameraden op den breeden weg geraakt, in de tucht school terecht komt, van daar wegloopt en weer er heen terugkeert. Een echt jongensboek. Deze boeken zijn voor uitdeeling op de feestdagen zeer geschikt. Voorts vestigen wij de aandacht op den catalogus van Nccrbosch' uitgaven, een lijvig boekdeeltje, met grooten uitzoek. Met II. M. Koningin Wilhelmina voor het standbeeld van Adm. De Go- ligny, door F. .1. Krop. Rotter dam, D. v. Sijn Zn. Een tot een boek van zeventig bladzij- -den, uitgedijd strijdschriftje, tevens ver haal van de lotgevallen van den godzali gen door eerlijke Roomschen geprezen admiraal De Coligny. De schrijver geeft een behoorlijk gedocumenteerd overzicht van den strijd, voornamelijk in Frankrijk tusschen de Guises en de Hugenoten, het lijdon en de vervolgingen der 16e eeuw; met beeltenissen der hoofdpersonen, en photo's van het bezoek van H. M. de Koningin en den Prins aan liet monument van de Coligny en den krans, door H. Ml hij, het monument neergelegd. De schrijver putte niet altijd uit zuivere bronnen, met name bij Loyson en Jos. v. Veen zouden wij niet gaarne ons licht ontsteken. Zoutelande. Gisterenavond werd van wege de Zeeuwsche Fruit- en Groenten- teeïtvcreeniging door den heer Camman, Rijkstuinbouwleeraar te Middelburg, alhier voor de onderafdeeling een lezing gehou den welke opgeluisterd werd door licht beelden. De heer G. de Visser, voorzitter dar onderafdeeling', leidde den spreker' in, waarna de heer Camman het woord nam. Het onderwerp waarover ik wcnsch te spreken, aldus spr., is een zaak waar over veel valt te praten, namelijk, dat men hier op "Walcheren ook op kleine schaal aan de fruit- en groententeelt is begonnen, doch lang nog niet zijn waar of men wezen moét en dit alleen is te verkrijgen door krachtige samenwerking en 'de aanwezigen aanraadde om eens, ©en kijkje te gaan nemen in het Wesüand om te zien hoe de cultuur daar op ver bazende wijze is uitgebreid en welke zor gen daaraan worden besteed. Ik wil even een aardig geval aantoo- nen in mijin vorige standplaats onder- Vonden. Een arme jongen kreeg lust om toch wel eens een kijkje in 't Westlaind te gaan nemen, doch de middelen ont braken hem daarvoor en ook zijn vader had voor hem geen centen; doch door het aanhoudend sparen gelukte het hem daar heen te gaan en verschillende kwee- kerijen te bezien. Bij1 zijn terugkomst is hij aan de groententeelt. begonnen en is op het oogenblik zoo ver, dat hij een kwee- kerij heeft van 1500 ramen plat glas, wel een bewijs wat de cultuur oplevert. De uitgebreidheid die men op andere plaatsen in de groententeelt waarneemt, kan men hier in Walcheren ook "best toe komen, daar de grond zich hier uitstekend voor leent. Ook behoeft men niet bang te zijtn, dat hij groote uitgebreidheid onze artike len niet zullen worden afgenomen, doch deze altijd naar Duitschland zullen ver zonden worden en men ook bezig" is om Rusland en Oostenrijk te bewerken om onze groenten en fruit te kunnen ver zenden. Verder werd door spreker met cijfers aangetoond dat door de veilingsvereeni- gingen jaarlijks voor millioenen guldens aan cultuurgewassen naar het buitenland worden verzonden. Vervolgens werd door een groot aantal foto's duidelijk aange toond de aanleg en bewerking der kwee- kerijen in het Westland en op andere plaatsen. Ten slotte verklaarde de spreker, clat hij ten alle tijde bereid is om aan ieder kosteloos inlichtingen te geven en hulp en bijstand te verleenen om na enkele jaren Te kunnen getuigen op welke wijze wij zijn vooruitgegaan om Walcheren te maken tot een voorbeeld van andere plaat sen. f Door den heer De Visser w ud spre ker dank gezegd voor zijn boeiende en leerrijke voordracht, daarbij den wensch •uitsprekende dat zijn werk bekroond mag worden. Net iets voor onze tuinlui. November is weer in het land en daar mee is weer de tijd der iteesavondjes aangekomen. Als de dagtaak is verricht schiet er nog menig uurtje over, om in den huiselijken kring rustig te zitten lezen. In elk huisgezin is dan ook de krant met haar „elk wat wils", een welkome gast. Maar menigeen grijpt nog naar an dere lectuur, om zijn dorst naar kennis te lesschen of zich yvat te ontspannen. Nu viel ons dezer dagen een werkje in handen, dat zeer onze aandacht trok en dat wij gaarne in handen zagen van onze tuinlui. Wij bedoelen no. 1 van de Ver slagen en Mededeelingen van de Directie van den Landbouw (van het jaar 1913). Daarin komen, onder veel meer wetens waardigheden, ook verslagen voor, welke wij zeer aan de aandacht onzer tuinlui aanbevelen. Ons oog viel op de bemes- tingsproeven bij knolselderij en zaai uien, welke genomen werden bij den heer LI. Bakker te Helcnaveen en in den Pomo- logischen tuin tc Tiel, wat de knolselderij betreft en bij den heer Melissen to Oud - Vroonhoven, wat de uien betreft. V ij ont- leenen aan het bovenstaande Verslag het volgende Bij dhr. Bakker werd de hoogste op brengst, zoowel in gewicht als in geld verkregen op het perceel, dat eene vol ledige bemesting met kunstmest ontving, en waarbij de stikstof was gegeven in den vorm van Ghilisalpeter. Deze meststof heeft blijkbaar veel beter gewerkt dan de zwavelzure ammoniak. Te Tiel werd Ghilisalpeter gegeven als overbemesting en de beste resultaten verkreeg men door 3 K.G. Chili per Are uit: te strooien in ééns; waar dit uitstrooien in drie keeren geschiedde, was de uitslag minder goed. Bemestingen mof, 6 en 9 K.G. Chili per A. bleken te zwaar. Te Oud-Vroonhoven werd een vergelijkende prcef genomen tus schen Ghilisalpeter en Zwavelzure Am moniak, die ten gunste van Ghilisalpe ter uitviel. Bij deze proef werd tevens onderzocht of het aanbeveling verdient, het Ghilisal peter in 1 of 2 keer uit te strooien). Eén keer bleek het beste. Meer willen wij ditmaal niet zeggen, daar het ons voldoende dunkt ,om onze tuinlui te doen zien, welke belangrijke zaken in dat Ver slag te vinden zijn. Laten zij dat Verslag maar eens nauw keurig lezen, in iedere bibliotheek van onze land- en tuinbouwvereenigingen is het te bekomen. De directeur-generaal van den land bouw brengt ter algemeene kennis, dat opl 6 Januari van rijkswege op nader aan te kondigen plaatsen cursussen in vee- en vleeschkeuring geopend zullen worden. Aanmelding vóór t December b. d. in specteur van den veeartsenijkundigen dienst, dr. H. Remmelts, Willemstraat 54, Den Haag. In de plaats van het eervol ontslagen lid, dhr. Welleman. te Krabbendijke, is door Gedeputeerde Staten benoemd tot lid van de commissie, belast met het toezicht op de proefvelden in Zeeland, dhr. J. J. Mol te Waarde. Een frisch hotel. Te El Cen tre in Californië, welke stad'gelegen is in het centrum van de Imperal Valicy en die door het United Statos Weather Bu reau als de heetste stad der Vereenigde Staten wordt beschouwd, zal een cold sto rage hotel gebouwd worden, zegt de „Ho telhouder". De ontwikkeling van de om geving van El Cenlro lokt vele reizigers aan en om het den gasten in deze heete streek nu dragelijk te maken, zal het te bouwen hotel van een koelsysteem, waar door in het geheele etablissement een aangename temperatuur heerscht, wor den voorzien. De koelhuizen vormen een netwerk door het geheele huis, cloor alle kamers; de koude wordt zelfs door ijze ren bedstangen, die hol zijn, geleid. De muren, zolders en do dakbeschociing van het gebouw zijn dubbel, met luchtledige ruimten er tusschen. De holelmaatschap- pij verzekert, dat het gebouw zelfs bij een temperatuur van 12ü gr. Fahrenheit, die dikwijls wordt bereikt, een heerlijk frisch verblijf voor de gasten zal worden. Een monument voor 1 sriëis. In een gisterenavond te Groningen gehou den vergadering" van het Jozef Israëls- Comité werd besloten een drietal beeld houwers uit te noodigen een ontwerp te maken voor een Jozef Israëls-gedenksteen. Men liet de keuze vallen op de hoeren Mendes da Costa en Hesselink te Am sterdam en Jeltsema te den Haag. Röntgenstralen tegen 1 o n g- tuberculose. Reeds langen tijd ge leden werden de eerste pogingen gedaan, om tuberculose te genezen door middel van Röntgenstralen. Totnogtoe nam men uitsluitend proeven op dieren. Onlangs hebben dr. Küpferle en prof. dr. de la Camp, beide te Freiburg, tu berculose menschen behandeld met Röntgenstralen. Het succes is van dien aard, dat de beide medici met hun me thode meenen voor den- dag te kunnen komen. Patiënten, die nog in het eerste of tweede stadium verkeerden, zijn der mate genezen, dat hun koorts afnam, en hun hoest verminderde, kortom, dat alle tering verschijnselen zoo goed als ver dwenen. Do proefnemingen worden nog met de beste verwachtingen voortgezet. Een eigenaardige vangst. Een niet-alledaagsche vangst 'had Maan dag een visscher op de Maas alhier. Hij was bezig met het visschen met een werpnet, verbonden aan een roeiboot met schuinen mast. Bij het ophalen kwam een heel zonderlinge visch aan de oppervlakte, namelijk een visch metveeren. Wat bleek 't geval te zijn? De wonder lijke visch was niets anders dan een snoek van ongeveer twee pond, die voor de ver andering van spijs eens een meeuwtot aas had uitgekozen. De vogel, die een vlucht luid van om en bij een halve meter, was tot op de helft van zijn grootte in den bek van den snoek verdwenen en de scherpe tanden van den visch hadden de hals van den meeuw bijna doorgebeten. Dat de vogel beslist levend cloor den snoek was aangevallen, bleek uit het feit, dat zij nog teekenen van leven gaf, toen. ze dooi den visscher uit het water werd opge haald. Overigens kwam de vogel na haar verlossing uit den sterken bek van den snoek niet meer op haar verhaal, doch stierf. Heerlijk oord. De gemeenteraad van Wormer heeft besloten hel getal op centen op de personeele belasting terug te brengen van 85 op 50. Vergiftige visch. Tal van personen in den omtrek van Gorinchem werden in de laatste dagen ongesteld na het eten van visch; er moest voor hen geneeskundige hulp ingeroepen worden. De gebruikte visch heeft kiemen van ver giftiging, tengevolge van waterverontrei niging door fabrieken. De visschen wor den in dat besmet water bedwelmd, ko men aan de oppervlakte en worden zoo gemakkelijk bemachtigd. De meeste vis schen sterven. Van persoonlijke sterfge vallen heeft men gelukkig nog niet ver nomen. Je nioet maar durvcn. Eenigc maanden geleden werd door den dienst doenden marechaussee aan 't station te Oldenzaal aangehouden een Hongaar, komende uit Duitschland, die geen vol doende papieren kon of wilde too non en zich bovendien allerzonderlingst gedroeg. Op last. van den waarn. burgemeester als hulpofficier van justitie te Oldenzaal, werd de zonderling, die zich doctor Weingarten noemde, naar B ent hei m te ruggebracht. De man, blijkbaar ten zeer ste verstoord over de behandeling, ie Ol denzaal ondervonden, diende een klacht in bij het ministerie van Buitenlandsehe Zaken in Den Haag en eischte daarbij niets meer of minder dan een schadever goeding van plm, 10.000 Mark, ontslag van den diönstdoenden marechaussee, van den stationschef en degradatie van den bri gadecommandant; den Kon. Marechaussee 'te Oldenzaal. Bij1 een nauwkeurig onder zoek is echter gebleken, dat alle boven genoemde heeren zeer correct hebben ge handeld; dat hun optreden dus is ge weest,-zoo het behoorde; redenen, waarom de eischen van den „Doctor?" van de hand zijn gewezen. Dat belooft wat. De Berlijn- sche correspondent van de „Daily Mail" heeft inzage gehad van een briefwisseling tusschen een Duitsch wapenhandelaar en een bekende Belgische kiesrechtvrouw. De handelaar had gelezen dat de kiesrecht- vrouwen „haar organisatie wenschen te versterken" en prees als het beste mid del om dat te bereiken zij'n geweren aan, die hij ook aan de Ulsterianen leverde; voor f2.70 per stuk. Of er een bestelling gevolgd is, vinden we niet vermeld. K ij k m ij niet a a n. Het is in Duitschland buitengewoon gevaarlijk een politieagent aan te kijken. Men zal goed doen de oogen zedig neer te slaan, wan neer men zulk een gevaarlijk Wezen op zijn weg tegenkomt. Dezer dagen stond te Breslau een fotograaf terecht, omdat hij zich door het werpen van een blik aan een politeiagent vergrepen had. Op een dag was hij aan een politieagent voorbij gekomen, die dienst deed op een dor pleinen en met wien hij sinds lang op gespannen voet stond. De fotograaf meende te merken dat de agent hem oplettend aankeek. Hij bleef daarom staan en keek op zijn beurt den politieagent recht in de oogen. Door dien blik voelde de agent zich evenwel beleedigd en hij diende een aanklacht in. Bij de openbare behandeling van deze zaak deed de ver dediger uitkomen, dat de verklaring van den agent over den beleedigenden blik geen getuigenverklaring is maar een oor deel inhoudt. Een blik kan op verschil lende manieren uitgelegd worden. De Rechtbank nam evenwel aan dat de agent door den blik ernstig beleedigd gewor den was en veroordeelde den fotograaf tot.veertien dagen gevangenisstraf. Het i' i t u e e 1 e mooidproccs. De woorden aan het slot van het geding door Beilis gesproken, waren roerend van eenvoud. Het was jn antwoord op de vraag van den president, of hij nog iets te zeg gen had: „Ik zou heel veel willen zeg gen", zeide Beilis heel rustig, „maar ik ben te ziek en te moe. Ik wil nu naar huis gaan, naar mijn vrouw en kinderen. Ge ziet immers toch zelf* wel, dat ik on schuldig ben." Toen de vrijspraak bekend werd, bewo gen zich duizenden en duizenden men schen door de straten van Kieff, die elkan der de vrijspraak meedeelden. De bevol king in het stadsgedeelte waar Beilis woont is hem niet vijandig gezind en overtuigd van zijn onschuld. Rustig is liet tc Kieff niet. Antisemie ten ruien het volk op tot Jodenmoord; zij zeggen, dat de gezworenen, die Beilis hebben vrijgesproken, door de .Joden zijn omgekocht. De Joodsche wijken, werden door politie en militairen bewaakt. Duizenden Joden, die zich in verschil lende steden van West-Rusland den laat- sten tijd uit vrees voor molestaties en pogroms niet meer op straat hadden dur ven .vertoonen, liepen bij het vernemen van de vrijspraak naar huiten, om elkan der geluk te wenschen, getooid in hun beste kleeren, alsof het Sabbathdag was. De aardbeving in Peru. Tien kleine steden in de provincie Ay- maraes zijn verwoest door een hevige aardbeving. Het staat nu reeds vast, dat 120 menschen zijn omgekomen, men denkt echter dat het aantal slachtoffers veel grooter is. Militaire vlieger doodge vallen. Gisterochtend is te Villacoublay, waarschijnlijk doorheen rukwind gegrepen, een vlieger met. zijn vliegtuig loodrecht naar beneden gevallen. De Vlieger werd onder den motor verpletterd. 'sGRAVENHAGE. Tweede Kamer. Bij de voortzetting van de algemeene be schouwingen over de Indische begrooting 1914 protesteerde mr. Fork tegen de toe neming van de bureaucratie in Indië, en hij protesteerde er ook tegen, dat de vrij zinnigen dezen zomer een oneerlijken strijd zouden hebben gestreden. Hij be weerde, dat rechts werkelijk aan kerste- ningspolitiek deed. De houding van den gouverneur-gene raal tegenover de Sarekat Islam keurde spreker goed. Wat de Indische partij be treft, deze zal geen vat hebben op den inlander. Het optreden van Douwes Dekker acht spr. ook revolutionair. Dhr. Vliegen (s.d.a. p.) wees op den oeeonomischen achteruitgang van den in lander. SLI-EDRECHT. Hedenochtend is hier een goederentrein ontspoord, waardoor de hoofdsporen versperd waren. Geen per soonlijke ongelukken. MEXICO. Huerta heeft het hem ge stelde ultimatum te zijner tijd niet be antwoord, dus feitelijk afgewezen. HERZELE (België). Gistermiddag had hier een botsing plaats tusschen een ledi gen tramwagen en een tram, waarin zich 40 passagiers bevonden, die van de paar denmarkt te Houthem kwamen. Twee per sonen werden gedood, 30 gewond. KONSTANT1NOPEL. De Turksch-Griek- sche vrede is thans definitief. Turkije heeft de door de Turksche gedelegeer den in Athene geteekende voorwaarden aangenomen. De definitieve onderteeke- ning van het vredesverdrag zou vermoe delijk heden geschieden. Muzikale to on en. Men zegt wel eens, dat iemand muzi kaal is tot in zijin toonen. Zoo een schijnt de heer Daniël Onderwijzer te zijn; ik lees althans in een recensie over hem. in de „Nieuwe Soer. Crt.": „Vooral de wanne lage toonen hou den den toehoorder gevangen en voe ren hem mede." Het moet toch niet prettig zijn voor dien toehoorder om gevangen gehouden en meegevoerd tc worden dooi' de warme (sic), iage(?) toonen van den concertge- ver 1 i Intussclien schijnt ;te lieer Onderwijzer te zingen op bloote voeten! (Ned.) Echtscheiding en hygiëne. Te Baltimore zou een echt ontbonden zijn, omdat de vrouw in do 8 jaren van haar huwelijk haar man nooit had ge kust; ook haar kind niet. En dit alles uit liefde, want zij was bang', ziektekie men over te brengen. Het „Jourh. méd. de Bruxelles" geeft die mevrouw groot gelijkkussen is -niet gezond. De hand geven is ook niet. gezond; eten is niet gezond, drinken is niet gezond, in het kort leven is niet gezond. (Ned.) Verbetering. In onze le drie star in ons vorig no. noemden wij den heer Oudegeest den man, die zich op zijn Chr. opvoeding beroept. Moet zijn beroem t. In diezelfde star slaat paseeren. Lees p a r e e r e n. KRUININGEN. Alhier hebben zich een paar gevallen van diphth'eritis voorgedaan onder de kinderen der gemeente-bewaar school. Om voortgang der ziekte te stuiten is de school voor een week gesloten, terwijl het gebouw ontsmet zal worden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Adres vrije Geneeskunst. Mijnheer de Redacteur, Gaarne wenschte ik in uw blad eenige regels opgenomen over bovenstaande kwestie. Door den heer J. Andriessen, Oostsingel G 146, is in uw blad van Za terdag 8 Nov. (bijblad) in een ingezon den stuk gezegd, dat wie instemming be tuigd met liet verzoekschrift door Mr. S. van Houten, Jhr. Mr. R. O. van Holthe tot Echten en prof. Mr. J. A. van Hamel aan de Tweede Kamer gericht, zulks aan genoemde personen kan berichten. Onge lukkigerwijze staan de adressen dier hee ren er niet bij. Wilt u, mijnheer de Re dacteur of de heer Andriessen die eens bekend maken? dan weet ieder waar hij naai' schrijven moet. Ook dit nog: Zouden er geen personen (die met het adres sympathiseeren) zich beschikbaar willen stellen om er met inteekenlijsten op af te gaan, en dat vooral onder de land bouwende bevolking. Is er nog geen ver zoek dienaangaande van genoemde hee ren uitgegaan? Het inzenden of zelf gaan teekenen is daarom meer te ver kiezen, daar dit zuiverder werk is. Het is te honen, dat het pogen dier heeren krachtigen steun in den lande ondervinde. Het monopolie van de officiëele school is z o_o zeer door de wondervolle ge nezingen van zoovele personen (die hij zoogenaamde „onbevoegden" heil zoch ten) veroordeeld, dat er van hun eigen kant doktoren gevonden wórden, die dit openhartig erkennen. En dan is het ook te hopen, dat politieke overwegingen niet aanwezig mogen zijn, waar het enkel eeu kwestie van recht is. U, mijnheer de Re dacteur, zeg ik dank voor de plaatsruimte. Ritthem. CORN. KOSTER. (Schrijft u aan Z.Exc. Mr. S. v. Houten te 's Gravenhage, die U en anderen gaarne de noodige formulieren zal doen toeko men. Dit adres is voldoende. R e d. „de Z e e u w"). De Rechtbank te Maastricht heeft gisteren F. C. S„ 34 jaar, grondwerker, aldaar gedetineerd terzake dat hij opzet telijk H. J. Dekker van het loven heeft beroofd door hem met een revolver in de borst te schieten en 2o L. Sullot door dezen met een mes in den buik te sto ken en den blindendnnn te doorboren, tot 7 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De eisch was 15 jaar. Naar waarnemingen in den morgen van 13 Nov. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 772.9 te Horta, laagste stand 737.6 te Lenvick. Verwachting tot den avond van 14 Nov. Krachtige tot ma-tige Westelijke tot Zuid- Westelijken wind. Zwaar tot halfbewolkte lucht, aanvankelijk nog regenbuien. Kou der. Middelburg. Aan het gebouw van het Provinciaal bestuur te Middelburg werd heden aanbesteed lo. Het onderhoud van het kanaal! door Walcheren gedurende de jaren 1914, 1915 en 1916. Raming f 32.800 per jaar. Inschrijvers de heeren: J. Warren, Vlissingen, f34.600; D. Bijl, Vlissingen, f 33.850; A. Hancwinkel, Vlissingen, £32.246; A. Kaan, Terneuzen, f31.900; A. Volker J.Sz., Sliedrecht, f31.500; J. de Bourgraaf, Wemeldinge, f30.832; A. van der Straaten Jr., Ilansweerd, f29.750. 2o. Het onderhoud van het kanaal' door Zuid-Beveland gedurende de jaren 1914, 1915 en 1916. Raming f24.250 per jaar. Inschrijvers de heeren: J. de Bourgraaf, Wemeldinge, f23.913; J. B. Koch, Haïis- weer'd, f23.700; II. Kosten Cz„ Wemel dinge, f 21.980; en A. van der Straaten. Jr., Ilansweerd, f21.200. 3o. Hel vernieuwen en onderhouden van het verf-, behang- en glaswerk van kunstwerken, aanlegplaatsen, gebouwen en verdere inrichtingen, behoorende tot liet kanaal door Walcheren gedurende de jaren 1914, 1915 en 1916 in twee perceelem Raming eerste perceel' f 6070, tweede per ceel f2470. le perceel, inschrijvers de heeren: G. de Boer, Goes, f6400; firma L. J. D. Libel, Den Haag, f 6399S. Holsteen, Haar lem, f6333; A. J. van Miert, Middelburg, f6295; A. F. Noest, Middelburg, f6294; en H. Pieterse, Middelburg, f 6288. 2e perceel, inschrijvers de heeren: J. F. de Bliek, Ilansweerd, f3500; S. Hol steen f2573; A. F. Noest 'f2509; A. J. van Miert f 2489 en II. Pieterse f 2480. Door J. F. de Bliek was voor beide perceelen samen ingeschreven voor f 10.200. 4o. Het vernieuwen en onderhouden van het verf-, behang- en glaswerk van de gebouwen en kunstwerken van het Ka naal door Zuid-Beveland gedurende de ja ren 1914, 1915 en 1916. Raming f5650. Inschrijvers de heeren: W. Polderman, Krabbendijke, f6500; K. L. Kramer, Kloe- tinge, f6400; B. Ruijtenbeek, Goes, f6100; A. H. de Mooij', Ilansweerd, f5994; firma II. Smit en Zonen te Don Haag, f599o; A. J. van Miert f5950; P. H. van den Bosch, Heemstede, f5800: S. Holsteen f 5600; F. van der Stel, Sliedrecht, f5599; J. F. de Bliek f5595; en J. L. de Pauw, Ilansweerd, f 4790. MIDDELBURG, 13 Nov. 1913. Ter graanmarkt was de aanvoer redelijk. Handel vlug. Witteboonen en Ronde Bruine 50 cent hooger. Jarige Tarwe f0,— afO,—Nieuwe Tarwe f 7,— a f 7,50Rogge f 6,— a f 7,— Zomer- gerst f5,— a f5,25; Wintergerst f0,a f 0,Haver f 0,— a f 0,—Paardeboonen f 0,a f 0,Tuinboonen f0,a f0, Ronde Bruineboonen f 17,a f 20,Lange Bruineboonen f 11,50 a f 13,50; Witteboonen f 15.75 a f 17,50; Groene Erwten fa f—Kioonerwten f9,— a f 10.50. Alles per ILL. Boter 70 a 78 et, Particulieren 79 ct. Eieren f8,10, Particulieren f8,50. Y eilingsvereeniging. Eieren f8,40 a f8.80.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 3