zware Olmen: Telegrammen. 13 NOVEMBER 1913, IICI Capsicum- 2 verwarminpspleister, ei5ië5s®e®eüs IS Reclames. Gemengd Nieuws. Marktberichten Burgerlijke Stand. 'P Advertentiën. en 68 Olmeboomen; 14 Olmeboomen; I Noteboom. Druivenborsfhoning, Terpentijn, Openbare Verkooping Dinsdag II November 1913, Dinsdag II November 1913, 54 zware Olmeboomen 13 zware Olmeboomen 52 zware Olmeboomen 26 zware Olmeboomen op Urinekwalen. Telegrafisch Weerbericht. Afloop verknopingen, aanbestedingen enz. Marktprijzen van Tarwe en Meel. MARINUS BROERSE, Openbare Verkooping E. VERBEEM, - Kreukelmarkt, - Boes. E. VERBEEM, Kreukelmarkt, Goes. OPENBARE VERKOOPING J C. A. SCHULTE Co., Openbare Verkooping 2 C. A. SCHULTE Co, den provinciale Landbouwtentoonstelling, waarbij een voorstel van het Dagelijksch bestuur, naar aanleiding van een schrijven van de afdeeling Tholen, Het dagelijksch bestuur- stelt voor aan iedere afdeeling der maatschappij een collectieve inzen ding voor d «tentoonstelling te vragen, welke een beeld geeft van de ontwik keling van landbouw, tuinbouw en ooft- Iteel't, betreffende gewassen in het groot gekweekt voor den handel. Het voorstel van de afdeeling Tholen werd even uitgesteld. Hij de bespreking van de in 1914 en 1915 te houden hoefsmidcursussen deelde het dagelijksch bestuur mede dat die i.ti de afdeelingen Axel, Noordbeveland en Zierikzee zullen gehouden worden, en stelt voor tot onderwijzers in de practijk aan die cursussen te benpemen de hoeren Adriaansen te Goes en Kerckhaert te Stop peldijk. Het bestuursvoorstel werd aangenomen. Thans werd de aanstelling van een rechtskundig adviseur voor landbouwza ken besproken. Het Dagelijksch bestufir is van meening dat één rechtskundig ad viseur in Zeeland voldoende is en dat deze, wanneer hij in zoodanige zaken ge raadpleegd wordt door allen, daarin een spoorslag zal zien om zich meer op de practijk toe te leggen. De tweede vraag die het dagelijksch bestuur stelde was of de benoeming door het hoofdbestuur zal geschieden of dat dit het. aan liet dagelijksch bestuur wensclrt over te laten. De commissies van arbitrage zijn reeds in alle afdeelingen samengesteld. Thans werd de zaak van een rechtskundig ad viseur besproken, die voor 50 cents aan de leden advies zal geven en werd be noemd Mr. H. C. J, Zaayer te Middel burg. Npg werden behandeld de begrooting voor 1914 en do ingekomen stukken. De werd vastgesteldi op een cijfer van f 9747.53:' voor uitgaaf en ontvang met. een post voor onvoorziene uitgaven van f 427.531/2- Hierna pauze. Voorzoover de beslissing over de be handelde punten niet in dit verslag zijn opgenomen meldden wij ze in het. volgende nummer. Aan den heer K. J. A. G. Baron Collot d'Escury te Hontenisse ïs door Ged. Staten eervol ontslag verleend als lid der commissie van toezicht op de proefvelden in Zeeland. Middelburg Donderdagavond hield het Bestuur der Zeeuwsche Fruit- en Grocn- tenkweekersvereeniging mét enkele ge- noodigden een vergadering ter Bespreking van een kweekplan. Aanwezig was de heer Camman, Bijks tuinbouwleeraar, die het plan uiteenzette. Besloten werd een commissie te benoemen om verder dit plan uit te werken. Tot leden der commis sie werden benoemd de heerenCamman, adviseerend lid, C. Matthijsse Jz. te Mid delburg, W. F. R'agut, secretaris te Mid delburg, D. J. de Visser te Oost-Souburg .en A. Faro te Middelburg. Tholen. Einde b i e t e n c a nr. p a g n e. De bietencampagne, thans bijna, afgeloo- pen, heeft heerlijk weer getroffen, zoo dat van menschen noch van paarden veel is gevergd en de wegen niet beduidend hebben geleden. De oogst is echter, ge lijk te vreezen was, tegengevallen; bet gewicht varieerde van 10000 tot 17000 K.G. per Blois geniet (39.24 A.), terwijl het dikwijls van 17 tot 20000 K.G. be draagt. Zoowel zij, die op gehalte als op gewicht contracteerden ontvangen dus minder dan gewoonlijk. Ook op den ar beidenden sTtand drukt deze omstandigf heid, omdat het werk later is begonnen, en enkele weken vroeger is afgoloopenj -dan gewoonlijk. Het suikergehalte was dooreengenomen vrij hoog; het varieerde tusschen de 16,5 en 1.7,5 pCt, terwijl ook wel eens 18 pC't. werd geconstateerd. In de gisteren gehouden eerste al- gemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Boomkweekerij en Zaadhandel Walcheren", gevestigd te Middelburg, Werd het dividend bepaald op 5 pCt. Prov. Staten Z.-H. 's GRAVENIIAGE. Gekozen tot lid van de Eerste Kamer Prof. VAN SWAAIJ van Delft met 43 stemmen Dhr. Plate vereenigde 29 stemmen op zich, de heer Stoop 1 stem, 3 blanco. Tot lid van Gedeputeerde Sta- ten is gekozen mr. KOLKMAN. HARDERWIJK. Heden ontstond in -de Hervormde kerk brand, door onvoor zichtigheid van loodgieters. De brand werd nog tijdig ontdekt en in den aan vang gebluscht. OTERLEEK. Door den heer J. W. Schoone, landbouwer alhier, is een grep- pelploeg uitgevonden, die flinke greppels maakt. BERLIJN. Heden heeft het openbaar ministerie tegen de heide aangeklaagden in het Kruppproces ieder 5 maanden gevangenisstraf' geëischt, onder aftrek van preventieve hechtenis van éen hunner. HAVANNA. Felix Dias is op een con cert aangevallen. Hij liep twee lichte steekwonden in den hals op. Ilij werd bovendien met wandelstokken geslagen. Een schot, dat op hem gelost werd, miste. Tijdens den aanslag gingen de lichten in de zaal uit. Drie personen zijn gearresteerd. Een der voornaamste verschijnselen tot het herkennen van aandoeningen dei- nieren en blaas levert ons de verande ring in het uitzicht der urine. Het water kan troebel zijn, donkergekleurd, en bij staan een be.zinksel achterlaten, hetzij wit of rood [gelijkend op stof van bak steen]. Deze verschijnselen wijzen op overvloed van urinezuur in het bloed en vormen de oorzaak van rheumatiek, jicht, niersteen. Overvloedige urineafscheiding, urine helder als water, schuimend, eiwithou dend, wijzen op aandoeningen der nieren welke reeds ver gevorderd kunnen zijn. Voortdurende aandrang, vooral 's nachts met branderig gevoel, wijst op aandoe ningen der blaas en urineleiders. Ook kan druppelsgewijze loozing en zelfs verstopping der urine optreden, en de urine kan bloed bevatten, zaud of steent jes. Alle bovengenoemde verschijnselen duiden ernstige ziekten der nieren en blaas aan, niet alleen door de ellende, die zij met zich brengen, doch ook door hetgeen u verder te wachten staat. Fosters Rugpijn Nieren Pillen zijn een speciaal geneesmiddel voor deze kwalen Zij bewerken, dat de nieren de urinestof het urinezuur en het overtollige water uit het bloed afvoeren, herstellen zoo doende de geregelde urineloozing en nemen den oorsprong van uw ziekte weg. Te Goes verkrijgb. bij de h.li. de Paauw Co., eu té Middelburg bij Joh. de Roos, lasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1.75 voor één, of f 10. voor zes doo- zen. Eisclit de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien isvan neven staand handelsmerk. Te Rotterdam is een proviandvaarder door het breken van een touw van den wal op den kop van zijn roeiboot ge vallen. Met drie gebroken ribben is de man naar het ziekenhuis gebracht. Te Hunsel is Woensdagnacht er was stemming geweest voor een lid van den gemeenteraad danig gevochten. Een landbouwer kreeg met een spade een slag op het hoofd, zoodat de schedel werd gespleten en de hersenen zicht baar waren. De dader is aangehouden. Te Zwolle is een 2-jarig knaapje al spelende in een tobbe met weinig water gevallen en verdronken. Een aap als b r a n d s t„i c h t e r. Iemand te Rotterdam, hield in een loods in zijn tuin een aap. Ten einde de loods te verwarmen had hij daar een petro leumkachel geplaatst en wel in een hou ten kist, opdat de aap er niet bij zou komen. Toch is de aap er in geslaagd de kist om te trekken waardoor de kachel uit elkaar sprong en de loods in brand ge raakte. Het vuur werd door gasten van spuit 49 met een slang op de waterlei ding gebluscht, doch de aap is verkoold teruggevonden. Het spoorweg-ongeluk te M el um. Metjdenopruimingsarbeid wordt onverpoosd voortgegaan i toch is het baanvak, waar het ongeluk plaats greep, nog volkomen versperd en moeten alle treinen op een ander spoor worden ge bracht. Bij een verder verhoor van den machinist Dumaine van den sneltrein uit Marseille gaf deze nogmaals toe het eerste, zich 1500 meter voor het station van Melum bevindende halte-sein niet gezien te hebben en doorgereden te zijn. Evenmin heeft hij het tweede groene sein, waardoor hij zijn vaart tot op 20 kilometer per uur moest verminderen, gezien. Bij het derde, een rood dubbel- halte-sein, dat nog slechts 150 meter van de plaats waar 't ongeluk heeft plaats gehad verwijderd is, heeft hij met alle macht getracht, door tegenstoom den met een 95 kilometer-vaart voortijlenden trein tot stilstand te brengen. Het was echter toen reeds te laat, met het be kende nootlottige gevolg. U Een ingevroren schip. Te Queenstown zijn berichten binnengeko men over de vreeselijke ontberingen, die de bemanning van dé Britsclie schoener „Arthur W", welke dezer dagen de haven van Halifax in Nieuw-Schotland binnen gevallen is. te verduren heeft gehad. Veertien maanden lang was het schip in Baftinoland en "de Noordelijke iand- spits van Angora geblokkeerd. Gedurende tien maanden, zoolang de Noordpool-win- ter duurde, was het schip ingevroren. Een expeditie van zes man onder kapi tein Chapman werd door een sneeuw storm overvallen, die zeven dagen ach tereen aanhield Die dagen lang waren zij van voedsef verstoken en leden zij ontzettend. Zoolang voedsel voorhanden was, toonden de Eskimo's een groot uit houdingsvermogen. toen dit echter begon te ontbreken, gedroegen zij zich hulpe loos en vertwijfeld. Na tien dagen ont moette de colonne andere Dskimo's, die voedsel voorzagen, zoodat zij ten slotte het schip weder konden bereiken. Ge durende hunne afwezigheid, die 14 maan den duurde, hadden de zeelieden slechts één enkele maal berichten uit de bui tenwereld ontvanged. Naar waarnemingen in den morgen van 7 Nov. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.5 te Coru- na, laagste stand 748.2 te Vlissingen. Verwachting tot den avond van 8 Nov. Matige tot zwakke winden uit weste lijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk nog enkele regenbuien, iets zachter overdag. Heden werden te Goes i. h. Koffiehuis „Slot Oostende" ten overstaan van No taris Pilaar, voor het Gasthuis te Goes, voor 7 jaren publiek verpacht 25 HA. 97 A. 35 cA. bouw- en weiland v. d. ge meente Goes, Kloetinge en 's Heer Abts- korke voor f 2880.09 per jaar. Donderdag 6 November 1913. ANTWERPEN. Tanve op termijn in francs Slot. 3e Open. Vor. Dec. 18.87'/.., 18.82'/., 18.80 18.80 18.85 Mrt. 19.15 19.05 19. 19.— 19.02'/» Mei 18.92'/» 18.82'/» 18.77'/a 18.80 18.82'/»" PARIJS. Tarwe kalmper Nov. fr. 25.80 a 25.75 betaald, per Dec. fr. 26.dito, per Jan./Feb. fr. 26.30 a per 4 eerste mnd. fr. 26.55 a betaald, per 4 mnd. van Maart fr. 26.70 dito. NEW-YORK. De termijnmarkt van Tarwe opende prijshoudend, fluctueerde vervol gens 0111 dezelfde redenen als te Chicago e 11 sloot prijshoudend. Loco vast. 6 Nov. 5 Nov. 3 Nov. 1 Nov. North 933/4 93— 95'/4 95'/„ Roode Winter 98— 97— 98'/., 98'/» Nov. Dec. Mei 6 November945/8 97 y4 5 94- 96'/, 3 97'/, 1 v -95% 98- CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende prijshoudend en onveranderd, steeg vervolgens op oogstberichten uit Indië en wegens kleinere aanvoeren, maar realisation lokten eene daling uit. Daarna steeg de markt weder tengevolge van betere tele grammen, in verband met de willigte in het Noordwesten, wegens groote uitklaringen, in verband met afnemende voorraden te Duluth, op aankoopen door haussiers en baissiers, alsmede wegens dekkingen van contramine. Realisatiën veroorzaakten op nieuw eene daling, maar de markt sloot prijshoudend. Nov. Dec. Mei Juli 6 November 845/, 895/, 877» 5 84'/, 89'/, 86"/, 4 84 Vs 90r,/s 87- 3 857, 90- 877, N. R. Ct. 57 November. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. A. J. Seijman jm. 24 j. en P. P. Jobse jd. 23 j.J. van Helleman jm. 25 j. en E. de Poorte jd. 24 j.D. Heiboer jm. 23 j. en M. den Engelsman jd. 23 j.H. J. Drioel jm. 25 j. en P. W. Jongepier jd. 27 j.S. Hillebrand jm. 24 j. en C. Me- liefste jd. 23 j.W. F. van Hemert jm. 31 j. en D. de Voogd jd. 30 j. Getrouwd; C. B. Verhoeff jm. 24 j. en L- J. Stofregen jd. 2i j. BevallenE. J. Hendrikse geb. Ver sloot, z. OverledenP. J. Borket, eclitg. v. W. Sijpesteijn, 56 j.J. C.' Riemens, echtge- noote v. G. Hendrikse, 62 j.M. Broerse, echtg. v. T. Goedhaard, 79 j. GOES. Overleden5, Elisabeth, 15 mnd.. d. v. Lambertus Berks en Catlia- rina TraasAdriana Marina Krijger, 18 j. ongeh. Over de maand October. 's-GRAVENPOLDER. Geboren: 27, Jacob, z. v. Leendert van Liere en Cor nelia Smit. Overleden 4, Paulina Kesselaar, wed. van Corns. Zwartepoorte, 76 jaar; Jaco bus Johannes Hubregtse, 5 w. November. 8 Nisse (Koedijk), canadaboomen, v. Dissel. 10 Vlissingen, uit dienst gestelde werk tuigen, enz., Ontv. Registratie. 10 'sHeer Abtskerke (Grootendijk), ol- menboomen, v. Dissel. 11 Middelburg, geniegoederen enz., Ontv. Registratie. 11 Goes, olmen, v. cl. Kloes en Pilaar. 11 Goes, olmeboomen, Pilaar. 12 Koudekcrke, paard, gereedschappen, houtwaren, enz., Vervaat. 12 West-Souburg, hofsteedje, Blaupot ten Gate. 12 Nieuwdorp, dubbel woonhuis, Pilaar. 12 Nieuwdorp, houtwaren en varkens, Hollmann en Verhoek. 12 Nisse, olmeboomen, v. Dissel. 12 Kapelle, wisschen, Liebert. 12 's Gravenpolder, Canadaboomen, Neervoort. 13 Middelburg, huizen en erven, Verhulst. 13 Kwadendamme, boömen. Pilaar. 14 Heinkenszand, houtwaren en varkens, Hollmann en Verhoek. 14 Wolfertsdijk, hoefje, boomgaard en bouwland, Pilaar. 14 's Gravenpolder, (Zwake) olme- en ca nadaboomen, v. Dissel. 17 Goes, 60 olmen. Pilaar. 18 Goes, paarden, koeien, schaap, var kens, enz., Neervoort. 19 's Heerenboek, houtwaren, varkens, enz., Hollmann en Verhoek. 19 Goes, meubilair, enz., v. Dissel. 20 Wolfertsdijk, houtwaren, varkens, enz., Hollmann en Verhoek. 20 Kwadendamme. bouwterreinen, v. Dissel. 20 Goes, Ilollandsche Hoeve, Pilaar. 21 Nieuwdorp, groote en kleine varkens, Hollmann en Verhoek. 21 Borssele, groote en kleine varkens, Hollmann en Verhoek. 22 's Heer Arendskerke, houtwaren en varkens, Hollmann en Verhoek. 25 Middelburg, dubbel woonhuis, Nim- wegen en de Neeling. 26 's Hecrenhoek, houtwaren, varkens en runders, Hollmann en Verhoek. 27 Hoedekenskerke, olmen, escli en ca nada's, Neervoort. 28 (loes, olmen. Pilaar. 29 's Gravenpolder, huis en erf. Neervoort. Ovezancl, hofstede, Liebert. Borssele, kapitale boerenhofstede, weilanden, woonhuizen, boomgaard en bouwlanden in de gemeenten Drie wegen, Ovezand, Nisse, Heinkens zand, 'sHeer Abtskerke en Kapelle, v. d. Kloes en Pilaar. 's Heer Arendskerke, verpachting bouwland, Pilaar. Dec. Schore, 8.04.20 11.A. bouwland. Pilaar. 1 1873. 1913. Zoo de Heere wil en zij leven, gij hopen onze geliefde Ouders en g Grootouders MARINUS 0ELE Jzoon gj JANNETJE DE BACK, op den 13den November a.s. hunne jjp 40-jarige Echtvereeniging te her- fj denken. Dat zij nog lang gespaard f) mogen blijven is de wensch van ij hunne dankbare kinderen, behuwd- p en kleinkinderen. k) Heinkenszand, November 1913. Heden overleed zacht en kalni na een smartelijk, doch geduldig lijden, onze geliefde Echtgenoot, Vader-, behuwd- en Grootvader in den ouderdom van 79 jaar en 7 maanden na een gelukkige Echtver eeniging van 53 jaar. Uit aller naam, Wed. M. BROERSEGoedhaard. J. MALJAARSBroerse. A. MALJAARS en Kinderen. Serooskerke, (W.) 6 Nov. 1913. Ondergeteekenden betuigen hun hartelijken dank voor de menigvuldige en hartelijke deelneming na het over lijden van hun geliefden zoon, broeder en zwager, ondervonden. Namens de familie, J. ZEGERS. A. J. ZEGERS—De Jonge. Kapelle, 7 Nov. 1913. 7,* Getroffen door de hartelijke deel neming van familie en vrienden tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde echtgenoote en moeder C. T. GERMAN, betuigen wij bij deze onzen welgemeenden dank. D. WILDEROM en kinderen. Colijnsplaat, Nov. 1913. des morgens te 10 uur voor den heer H. Jasperse, ten overstaan van den notaris PILAAR te Goes: A. in een weide nabij Kwadendamme, in den hoek van den grindweg, van B. in een weide aan den grindweg naar Baarland, nabij J. L. Overbeeke van C. op de hofstede van den verkooper Alle geschikt voor werkhout. thans 25 cent per flesch. Gevraagd tegen 1 Jan. of eerder een bekwaam van om als Chef op te treden in onze afd. Electrische Centrale. Zich te wenden tot N.Y. Van Melle's Confectionery Works Breskens. thans 50 cent per heele flesch. per stuk 25 cent. 2 C. A. SCHULTE Co Lange Delft II 2, Middelburg. OP des namiddags te 3 uur te Goes, op „Het Slot Oostende", voor de erfgen. van den Heer D. WISSE, ten overstaan van de Notarissen J. VAN DER KLOES te EUewoutsdijk en JOH. PILAAR te Goes, van de volgende a. 1*, in Ovezand aan het Hollestelsche weegje b. 23, in eene weide aldaar; C. 55, in Borssele, in de weide tegen over de hofstede bewoond door L. M. de Vos -*6, in Borssele, in^de Bergweide e. 53, in Borssele, in de Kasteelweide f. in Wemeldinge, in den boom gaard tegenover dhr. P. Lix- denbergh. De partijen, hierboven vermeld, zullen eerst in porceelen worden geveild. De perceelen, waartoe de boomen be lmoren, zijn door nummers aangegeven. per tube 40 cent. C. A. SCHULTE Co., Lange Delft H 2, Middelburg. op des namiddags te 3 uren, te Goes, op het Slot Oostende ten overstaan van den Notaris PILAAR te Goes: A. voor de erfgen. van den heer C. Boonman, van te 's Gravenpolder op de hofstede be woond door den heer Dl. Boonman, aan Schoortjes Zandweg te Kwadendamme in eene weide aan het Lange Weegtje, nabij M. Chamuleau te Kwadendamme, in den boomgaard. De boomen sub. a. meten tot 2L d. B Voor de Fam. jhr. van Marlen te Heinkenszand op de hofstede „Ooie vaarsnest", bewoond door den heer C. Meeuwse. per pakje 25 cent. Q J Lange Delft H 2, Middelburg. J des morgens te 10 uur, aan den Ouden dijk tusschen Goes en Kattendijke, nabij den Ouden Singel, ten overstaan van den Notaris PILAAR te Goes, van geschikt voor werkhout. 55—SO cent en 1.30 gld. per flac. Lange Delft H 2, Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 3