Telegrammen. Een Huis en Erf, INBOEDEL, 10 een HOEFJE, BOOMGAARD, BOOMGAARD, 4o BOUWLAND, TE KOOP, TE KOOP, Laatste Berichten. Faillissementen. Allerlei. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Marktberichten Advertentiën. Donderdag 30 October 1913, 2 ABEELEBOOMEN, Vrijdag 14 November 1913, Telegrafisch. Weerbericht. Marktprijzen van Tarwe en Meel. publiek veilen en verkoopen: Maandag 10 November 1913, publiek verkoopen Openbare Verkooping dubbel Woonhuis, Schuur en Erf, 2o. een uitmuntenden terstond of later, architectonisehen trots noemde hij zijn uitvindingde getrapte boekerij. Bij eenig nadenken springen de voor deden van zulk een bibliotheek in het oog. Elke verdieping draagt aldus haar eigen bibliografisch karakter; de klassie ken boven, de realisten beneden, de dich ters in de rondingen van de trap. En geen stap kan de bewoner door zijn huis zetten, of hij moet gevoelen, hoe hij z'n literatuur onder de voeten heeft. (Hbl.) Cholera. Uit Sofia wordt bericht, verdwenen is. Er is geen enkel nieuw dat de cholera uit bijna geheel Bulgarije geval geconstateerd. De Londensche suffraget tes laten zich niet ontmoedigen en blij ven bewonderenswaardig vindingrijk. Zij hebben den laatsten tijd reden te over om boos te zijn op de pers, en in het bijzonder op de „Standard", en zij heb ben zich nu op een verschrikkelijke wijze gewroken. Zaterdag hebben zij van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat de telefoon lijnen van redactie en administratie be legerd, zoodat de wanhopige correspon denten in Londen en elders geen ver binding met het blad konden krijgen en de nieuwsberichten moesten blijven lig gen. Steeds was de „Standard" „in ge sprek, in gesprek, in gesprek" en wat voor gesprekken! terwijl de ongeluk kige redacteuren voortdurend propagandis tische redevoeringen van onvermoeide suf fragettes moesten aanhooren. Nauwelijks hadden zij dan, verstoord, den hoorn weggehangen, of het belletje rinkelde weer en een andere vrouwelijke stem kwam vragen: „Weet u waarom u eigenlijk een voorstander van vrouwenkiesrecht moet zijn? Ten eerste, omdatten tweede, omdatenz. enz. En zoo is het den geheelen dag gegaan, het eene lieve meisjesstemmetje na het andere kwam informeeren naar de kiesrechtopvattingen der heeren, en de krant moest onvolledig verschijnen. Het is voor de Londensche pers te hopen, dat dit spelletje niet her haald wordt. Een dagblad zonder nieuws berichten is als een leger, dat op het slagveld van zijn intendance wordt afge sneden. (N. v- d. D.) T a r i e f w e t. Zondag heeft te Béziers (Fr.) een door 4000 wijnboeren bezochte bijeenkomst plaats gehad, waarin tegen elke verhooging van de belasting op den wijn geprotesteerd wordt, en de handhaving der tegenwoordige rechten op buitenlandsche wijnen wordt verlaagd. Een zeldzaam stuk druk werk en de lotgevallen er van. Toen Benjamin Franklin, nog bijna een knaap, van Londen naar Philadelphia was gegaan, vond hij daar werk als zetter in een drukkerij. Onder het zetten van Wollaston's „Natuurgodsdienst" rezen in hem zulke ernstige bedenkingen tegen de daarin neergelegde beginselen, dat hij zich verplicht gevoelde, daaraan in een ge schrift uiting te geven. En zoo ontstond Franklin's verhandeling over „Vrijheid en Noodzakelijkheid, Vreugde en Smart", een nietig boekske, waarvan hij later, tot eer en roem gekomen, niets meer wilde we ten en dat hij daarom aan den handel onttrok en vernietigde. Van de 100 exem plaren, die de destijds 19-jarige zelf had gedrukt, zijn er, voor zoover bekend, slechts twee overgebleven en één daar van kwam op de veiling van Iluth, bij Sotheby, onder den hamer. Ook in een ander opricht is dit zeldzaam werkje merkw.aardig, en wel in de weergalooze stijging van den prijs. Omstreeks 1850 kocht de boekhandelaar Henry Stevens het boekje voor f 1.50. Hij wendde zich tot het Britsch Museum en bood het daar aan voor f 12, welk aanbod echter van de hand werd gewezen. Later werd het voor pl.m. f235 het eigendom van Hotten, die het weer aan Huth overdeed voor f270. Op de onlangs gehouden veiling was de zoon van den eersten eigenaar tegenwoor dig en ter herinnering aan den prijs,, vroeger door zijn vader betaald, begon hij met voor het werkje fl.50 te bieden, wat bij de aanwezigen een veelbeteeke- nenden glimlach te voorschijn riep. Het duurde niet lang, of eï werd f3800 vgor geboden ên teh slotte ging de jonge Ste vens er mee strijken voor de kapitale som van "ruim f 12,000. Het andere exem plaar van het kostbare werk was ook in het bezit geweest van den boekhande laar Stevens, maar werd in 1881 voor f 1200 verkocht aan de regeering der Vereenigde Staten. (Het Tarief) Tegen bankpapier-verval- s c h i n g. Een Engelsche uitvinder, Alfred Bawtree, vraagt de aandacht voor zijn uitvinding, die de echtheid van bankbil jetten moet controleeren en dus het ver- valschen van bankpapier tegengaan. Wjj kunnen het practisch nut van zijn bedenk sel niet beoordeelen, maar wij willen wel mededeelen welke toestellen hij heeft ver vaardigd. Hij bedacht wat men zou kun nen noemen: een sprekend bankbiljet. Om de beschrijving ervan niet te ingewikkeld te maken, vertellen we er slechts van, dat hij een machinetje heeft gemaakt, dat als in een fonograaf-plaat, of nog duide lijker als in een pianola-rol, een aantal perforaties drukt in de bankbiljetten, die men er mee wenscht te merken. Voor elk bedrag heeft hij een afzonderlijke kerving gemaakt. Wanneer men een aldus bewerkt bankbiljet nu op een gramofonisc'n-piano- listisch toestel plaatst, klinkt er een stem, die het bedrag van het bankbiljet afroept. De uitvinder deelt omtrent zijn eigen uitvinding mede„Met mijn toestel zal het publiek zich kunnen vrijwaren tegen valsche bank- en muntbiljetten, want ik meen, dat het in de praktijk onmogelijk moet zijn voor een vervalscher, de inke pingen van een aldus gemerkt bankbiljet na te bootsen." Het is voornamelijk voor financieele lichamen, waar dagelijks groote bedragen aan bankpapier in- en uitgaan, dat liet nut zou moeten blijken van de sprekende bankbiljetten. Doch ook particuliere ka pitalisten zouden zich met den uitvinder over de aanschaffing kunnen verstaart. Het moet een weelderig geluid zijn, wan neer men voor dezen modernen gramo- foon plaats neemt, het eindeloos geroep aan te hooien van z'n honderd-gulden-pa- piertjestot er eensklaps de onwellui dende klank klinkt van het vervalschte bankbiljet! (Hbl.) 's GRAVENHAGE. De buitengewone ge zant en gevolmachtigde minister van Oos- tenrijk-Hongarije Giskra heeft een bezoek gebracht aan het gesticht Montefiore, waar zich nog geredden van de „Vol- turno" ophouden. Namens de regeering werd hun 1000 kronen geschonken. 's GRAVENHAGE. Minister Treub zal tegenwoordig zijn bij de opening der Han- delshoogeschool te Rotterdam op 8 No vember. ROTTERDAM. Per s. s. „Batavier" zijn 21 schipbreukelingen van de „Volturno" aangebracht, allen leden der bemanning. IJMUIDEN. De Alg. Nederl. Zeelieden- bond afd. IJmuiden en de Ned. Zeelieden- Vereeniging „Volharding" hebben met in gang van heden een visschersstaking te proclameeren. De staking omvat 600 man. 30 booten liggen stil. HENGELO. Hedennacht is ingebroken in de onbewoonde villa van mej. Stork. Vele gouden en zilveren sieraden zijln ontvreemd. De dader en zijin medeplichti gen zijn gepakt. GENT. Wederom is een brand uitgebro ken op de Gentsche tentoonstelling. Afge brand zijn: het restaurant „Oberbayern", een gedeelte van het socialistisch restau rant „Vooruit" en een gedeelte van het gebouw van de handelaars in Oostersche tapijten. De schade bedraagt tweehonderd duizend francs. GENT. Nader seint men ons omtrent den brand: Om half drie brak er brand uit in het Duitsche restaurant Ofoer- Baiern op de Tentoonstelling. Behalve dit werd een groot gedeelte van het socia listische restaurant Vooruit alsmede een gedeelte van het gebouw der handelaren in Oostersche tapijten, vernield. Om half 5 was de brandweer het vuur meester. De schade beloopt wel ïrs. 200.000. De oorzaak is onbekend. GENT. Gistermiddag is aan den heer Stuart, Commissaris-Generaal van Neder land voor de Gentsche Tentoonstelling hét Orde-teeken van Grootofficier in de Orde van Leopold II door minister Rub recht, uitgereikt. i MEXICO. De opstandelingen hij San Sal vador in de provincie Zakareka hebben een militairen trein in de lucht laten vliegen. Honderd vijftien soldaten zijn ge dood, velen gewond. VERA CRUZ. Felix Dias heeft in den afgeloopen nacht om bescherming ge vraagd bij het Amerikaansche consulaat alhier. De storm van Zondag. Met den hevigen storm had Zondagavond een droe vig ongeluk plaats. Een scheepje sloeg na bij Saeftingen van zijn ankers en dreef in de richting Bath. Na eenigen tijd gedreven te hebben sloeg het om.- Het was bemand met een schipper en diens zoon, alsmede een knecht. De knecht verdronk spoedig. De schipper sprong met zijn 16-jarigen zoon in de armen gekneld over boord. Zoo lang hij kon hield hij zijn zoon vast, doch eindelijk moest liij den jongen, die reeds overleden was, loslaten. De schipper werd meer dood dan levend door de bemanning van een ander Vaartuig g'ered. Het scheepje ligt thans op een zandbank. Naar maar neming en in den morgen van 28 Oct. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Institmit te De Bilt. Hoogste barometerstand 762.3 te H'orta, laagste 735.8 te Valentia. Verwachting tot den avond van 30 Oct. Matige tot krachtigen Zuid-Oostelijke tot Zuidelijken wind. Meest zwaar bewolkt, waarschijnlijk enkele regenbuien. Zelfde temperatuur. Uitgesproken: C. Meerman Bz., vis- scher te Vlissingen, R. C. mr. J. W. Zijlstra, Cur. mr. J. J. Heyse. Napoleon als luchtreizi ger. De bekende luchtvaarder eu uit vinder van- het valscherm, Francois Blan- chard, kwam in den zomer van het jaar 1785 met zijn nieuwen veel verbeterden ballon naar Parijs, waar 25 Juli op het Champ de Mars de eerste opstijging, van Blanchard met een passagier een En gelschman die er 200 livres voor betaald had zou plaats vinden. Reeds lang voor het uur van opstijging verdrong zich een groote menigte om den reeds gevul- den ballon en onder hen bevonden zich tal van leerlingen der militaire school in uniform. Geestdriftig bespraken zij met elkaar het wezen der luchtvaart en voor al een van hen, een jongeling Van om streeks zeventien jaren, klein van gestalte doch met een scherpzinnig gelaat, ver telde met levendige gebaren aan zijn ka meraden het nut dat men naar zijn mee ning, later voor militaire doeleinden van de luchtvaart zou kunnen hebben. „Zeg Bonaparte, zegt een van hen pla gend tot den druk redeneerenden kleinen man, zou jij' Ook niet mee de lucht in willen?" „Wat graag, antwoordt deze met vuur, maar 200 livres dat kan ik er niet voor betalen". „Bied je dan ais ballast aan", plaagt de ander weer. „Daar is hij niet zwaar genoeg voor", roept lachend een derde. Plotseling verschijnt Blanchard met zijn passagier op het terrein en liet rumoer verstomt. Was het evenwel tot dat oogen- blik mooi weer geweest, thans stak de wind op en donkere wolken vertoonden zich aan .«Jen horizon. De Engelschman wil onder deze omstandigheden den tocht niet mee maken en verzoekt Blanchard dezelve uit te stellen. Deze wil daar- even wel niet van weten en verklaart dat, hij dan zonder passagier zal opstijgen. De Engelschman wil nu zijn geld terug heb ben, doch daartoe is Blanchard niet be reid: Betaald is betaald; maar wel wil hij id en Engelschman vergunnen zijn recht aan een 'ander te verkoopen. De Engelschman biedt nu zijn recht te koop aan voor de helft van hetgeen het hem kostte, voor 100 livres. Nie mand meldt zich evenwel aan en ander maal vraagt de Engelschman wie er dan 50 livres voor over heeft. „Vooruit Bonaparte, zegt een der mili tairen, doe jij 't nu". „Ik kan niet, luidt 't antwoord, want ik heb maar 7 livres en 3 sous in mijn zak". „Dan zullen wij den inhoud onzer beur zen bij elkaar leggen en het voor je betalen"., „Uitstekend", en met één sprong staat- Bonaparte al naast Blanchard in het schuitje. Reeds is men bezig de touwen Ifts te maken al3 eensklaps een officier naar voren dringt en met forsche stem roept: „Leerling Bonaparte, Verwijder u terstond. Het is een schandaal dat gij het durft wagen in uniform aan eene openbare vertooning deel te nemen. Kent gij uw voorschriften, niet? Na uw thuis komst begeeft ge u onmiddellijk in ar rest. Het Was Pichegru, de laterre 'ge neraal der revolutie en bevelhebber over het leger dat. Holland veroverde, die dit- riep toon nog eenvoudig kapitein en leeraar in de Wiskunde aan dc militaire school van Parijs. Aan militaire bevelen moet natuurlijk onvoorwaardelijk gehoorzaamd worden en onder het gelach der omstanders stapt de 'kleine Corsicaan uit het schuitje, ter wijl hij' Pichegru een woedenden blik toe werpt. „Nu zal ik mijn geld kijwt zijn", bromt de Engelschman spijtig. „Kom ga mee Mylord, zegt Blanchard aanmoedigend: zie hoe het weer verbe tert en hoe de wind gaat liggen". „Zou ik "het wagen?" „Stap maar genist inj op mijn verant woording". „Vooruit dan" en meteen stapt de En gelschman in. „Los" kommandeerde de moedige lucht vaarder en statig steeg de ballon omhoog onder het gejuich der toeschouwers, om na korten tijd uit het gezicht te ver dwijnen. Met zijn kameraden keerde ook de toe komstige gebieder van Europa naar de militaire school terug, om zich vervolgens in arrest te doen stellen. Weinig Ver moedde Pichegru dat hij 19 jaar later 5 April 1804 op bevel van dezen gestraften 'leerling, die dan Napoleon I, Keizer der Franschen heeten zou over eeniige maanden en tegen wien hij een samenzwering gesmeed had, 's nachts heimelijk in de gevangenis zou worden geworgd. (Volk). (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte. Redactie, Vergun mij de vraag aan mijn vrijzin nige collega te doen, hoe hij weet, dat er kans bestaat dat Mejuffrouw no. 2 langer aan 't Middelburgsche gymnasium zal verbonden blijven dan Mijnheer no. 1 Jammer, dat hij dit niet even in de raadszitting voor de stemming, hetzij in 't openbaar, hetzij in besloten zitting heeft meegedeeld, zooals meer gedaan wordt. Ook de rechtsche leden .van den raad hadden dan met dezen factor bij de be noeming kunnen rekening houden, of hun vrijzinnige collega er op kunnen wijzen, dat, wat hij zoo'n voordeel achtte, niets beteekende, en zeker niet opwoog tegen de practische ervaring' waarop no. 1 kon bogen. Want van tweeën éénóf de juffrouw is goed en dan zal zij evengoed als welke mijnheer ook, spoedig een heter bezoldigd- plaats vinden, öf zij is niet goed en dan zitten wijl ook met haar opgescheept. Overigens moet m.i. een raadslid, zoo lang hij een keus- mag doen uit meerdere aanbevolenen, volkomen vrij blijven, zijn keus te bepalen en kan hem, ook al laat hij daarbij 't godsdienstig1 element ge wicht in de schaal leggen, geen blaam treffen. Wel kan hem dat, wanneer hij zich laat leiden door overwegingen als waarvan B. in .een ingezonden s(uk in de „Mid delburgsche Courant" van, heden uitgaat. De Roomsch Katholieken doen vaak tegen over anderen zoo gemeen, dus redeneert deze vrijzinnige, dat 't een deel van opvoe dende kracht is, als anderen tegenover hen ook zoo gemeen doen. 'tls een 'te fraai staaltje van vrijzin nige redeneering om er niet eens even de aandacht op te vestigen. De theorie van 't doel heiligt de middelen. Ik heb nooit geweten, -dat dat een vrij zinnige theorie was, maar zal er voor het vervolg om denken. Met dank voor de plaatsing, Uw dw. De Veer. Middelburg, 27 October 1913. TERNEUZEN. Huwe!ijks-vollrekkingen. 23, Anthonie Verbuist, 26 j. jm. en Jaco- ba Elisabeth Riemens 23 j. jd. Geboorten. 21, Janneke, d.v. Jacobus Dooms en Cornelia Maria Machdeteen; 22, Hermanus Marinus z.v, Hemianus de Regt en Maria Adriana Huijssen; Egge- bert, z.v. Jan de Brurjne en Catharina Pieternelle van de Velde; 23 Oct. Cornelis1, z.v. Marinus de Jonge en Maria Donze; Rosa Me.lan.ie Marie d.v. Aloijsius Fran- ciseus van Hauwe en Anna Catharina Acke; 25, Honorina Hendrika d.v. Jacobus Cornelis Leunis en Maria Christina Ro- salina Harms. Overleden: 21 Jacomina Vertinde, 85 j. wed. van Jaeobus Thomas de Srnidt. Goes, 28 Oct. 1913. Nieuwe Tarwe f9,a f9,50, Nieuwe Rogge f8,50 a f9,Wintergerst per 100 K.G. f9,Zomergerst f8,50, Haver f7, a f 7,25, Kroonerwten f 10,a f 10,75, Bruine Boonen f 10,a f 12,50, Maand- zaad f 10,50 a f 11,75. Weinig aanvoer. Prijzen onveranderd. Eieren per 100 stuks f 7,a f 7,28. Boter per kilo f 1,40 a f 1,48. Eieren, middenprijs, per 25 stuks f 1,80. Boter, middenprijs, per halve kilo f0,73. Boter aan particulieren verkocht f0,76. Aanvoer gering. Opgaaf van de Landbouw- maatschappij. Boter f 1.40 a f 1.48 per K.G. Reken- prijs f 1.45. Aan particulieren verkocht a f 1.52. Eieren f7 a 17.28 per 100 stuks. Rekenprijs f 7. Opgaaf van de onderafdee- 1 i n g der V. P. N. Aanvoer 1491 eieren, prijs f7.28 per 100 stuks. Aanvoer buiten de V. P. N. 300 stuks. Veilingsvereeniging „Walcheren". Aardappelen 1.40f2; poters L20; uien 11.40; kleiperen 3.20j Goud Rei- nette f4.60—5; Gieser Wildeman 44.80; paradijs 5.80; schijving 4.80; hergamotten 3.70; pondspeer 4; mispels- 3.90; zure bellefleur 5.10; grauwzuur 3.05; reine d'Or 4, alles per H.L.Besie de sches- nauwer 50; Bismark 34; Nouveau Poi- teau 69, per 5 Liter; druiven 2150; thomaten 810, per K.G.bloemkool 1 16; roode 34; savoye 25; witte 3 41/2; sla Vg— 1; andijvie '/alpa, alles per stuk; spinazie 1018 per ben; zuring 710; veldsla 6-10 per mandje; prin- cessen 1.75 per griet; spruiten 2535 per 5 liter; peen 2—4; prei 3—U/a,; karoten 23; rapen 12; rammenas 1; selderij 1—2; pieterselie 12. Vlissingen, 28 Oct. 1913. Boter per 1/2 kilo f 0,721/0 a f0,771/2. Eieren per 104 stuks f 7,20. Maandag 27 Octob«r 1913. ANTWERPEN. Tarwe op termijn in francs Slot. 3e 2e Open. Vor. Dec. 18.72'A 18.727a 18.727. 18.627s 18.60 Mrt. 18.95 18.00 18.95 18.90'/. 18.85 Mei 18.75 18.75 18.7718.70 18.62'/, PARIJS. De termijnmarkt van tarwe was kalm; per Oct. fr. 25.30 betaald; per Nov. fr. 25.60 a 25.65 dito, per Nov./Deo. fr. 25.75 a 25.80 dito, per 4 md van Nov. .jr. 25.90 a '25.95, per 4 eerste md. fr. 26.40 a 26.35 betaald. NEW:-YORK. De termijnmarkt van tarwe opende vast en zonder zaken, fluctueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot gewillig. Loco gewillig. 27 Oct. 25 Oct. 24 Oct. 23 Oct. North 9&'U 95'A 957, 95'/4 Roode Winter 97'/, 96'/, 9696'/, Oct. Dec. Mei 27 October 947» 977» 25 -- 937s 9678 24 987. 967. '23 9374 967s CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende vast en 3/8 c. hooger, steeg ver der naar aanleiding van oogstberichten uit Europa, tengevolge van betere tele grammen, in verband met vermindering der stoomende en zeilende hoeveelheid, op ongunstige oogstberichten nit Argen tinië, wegens vermindering van den zicht baren "voorraad, op aankoopen door de mo lens te Minneapolis, doordien haussiers en baissiers kochten, en in verband met de willigte te Winnipeg. Oct. Dec. Mei Juli 27 October857s 90'/, 25 837» 887, 24 84- 887, 23 847» 89- - (N. R, Ct.) Heden overleed na een kort stondig lijden onze geliefde doch ter en zuster MARIA JOHANNA in den jeugdigen leeftijd van 14 jaar. De Heere Die geen reken schap geeft van Zijne daden, sterke ons in dit droevig verlies. Wed. J. DE RIJK—us Nooijer en Kinderen. Middelburg, 27 October 1913. Heden overleed na een langdurig, doch geduldig gedragen lijden, in den ouderdom van 40 jaar en ruim 6 maanden, mijn geliefde Echtge- noote en der kinderen zorgzame Moeder, CATHARINA DEKKER. Dat wij niet moeten treuren als die, die geen hope hebben, lenigt onze smart. J. BASTIAANSE en Kinderen. Grijpskerke (Buttinge), Oct. '13. De Notaris M. C. SCHRAM te Krul- ningen, zal op des voorm. 11 uur, in de herberg van den heer J. Rottier, te Rilland-Bath, ten ver zoeke van de familie DE JAGER, te Rilland-Bath, aan den Tweeden weg, met recht van erfpacht op den grond, kad. sectie B no. 897 ged. groot ongeveer 5 Aren. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. Na afloop der veiling des middags 12'/2 uur, ten sterf huize van mej. de Wed. A. de JAGER, aan den Tweeden weg te Rilland-Bath, verkoop van alseikenhouten Boogkabinet, Kastje, Stoelen, Tafels, Spiegels, Schilderijen, Pendule met Coupes, Lampen, 2 Vee- renbedden met toebehooren, Vulkachel, Keukenkachel, Petroleumstel, Glazen, Aardewerk, Potten, Pannen, enz. De Notaris E. C. VAN DISSEL, te Goes, zal op des voormiddags om 10 uur, ten ver zoeke van den heer J. A. TRIMPE BURGER te Kloetinge, metende tot 1,80 M. en metende tot 1,65 M., geschikt voor werk- hout, wassende aan den Grooten dijk, onder 's-Heer Abtskerke, nabij de hofstede bewoond door den heer F. de Roo. OP des namiddags te 2 uur, te Wolfaartsdijk in de herberg bij J. Poi eij, ten overstaan van den Notaris PILAAR, te Goes, van bestaande uit in de gemeente Wolfaartsdijk, aan den Aarde Bolleweg, groot ongeveer 19 Aren gedeeltelijk verhuurd aan P. Janse, ge deeltelijk op gebruik na de betaling. aldaar, naast het vorige perceel, groot on geveer 40 Aren 3o. een uitmuntenden aldaar, achter perceel 1, aan den Grindweg naar het dorp, groot 25 Aren Combinatie der perceelen 2 en 3. Combinatie der perceelen 1, 2 en 3. aan den Aarde Bolleweg, groot 58 Aren 90 c.A. De perceelen 2, 3 en 4 komen onmid dellijk na de betaling op gebruik. Alles nagelaten door den heer ,W. VAN MALDEGEM. een bruin veulendragend Paard, oud 3 jaar, bij JOHS. VAN WALLENBURG, Oude Veersche weg, Middelburg. met voor- en achtertuin en Boomgaard, ter grootte van ruim 110 Roeden. Op een dorp nabij Goes, kort bij 't spoor. Indien de kooper het wenscht kan hij direct de helft van hel gebouw verhuren. Ook kan de helft der koopsom op het pand ge vestigd blijven. Brieven franco onder letter A. bureau „De Zeeuw", Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 3