Binnenland. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Zending. Wetenschap en Kunst- Land- en Tuinbouw. Gemengd Nieuws. Bovendien werd den geheelen morgen een hötel in de stad door militairen be waakt, hetgeen de goede Saarlouis-ers nog meer in de overtuiging bevestigde, dat hun stad werkelijk het terrein van een spion- nenbende was geworden. Inmiddels bleek de zaak zich eenvou diger te hebben toegedragen. Des avonds was van Frankfort een automobiel aange komen, met drie heeren en een dame, die in een hotel afstapten. Een der heeren maakte 's nachts een wandeling door de stad en sprak hierbij een op wacht staan- den militair aan, met wien hij zich kort onderhield. Ten slotte gaf hij den soldaat een drinkgeld, dat deze ook aannam. Dit werd door een onderofficier gezien, die dadelijk daarvan rapport uitbracht op de hoofdwacht. Het gevolg van een en ander was, dat de vier vreemdelingen in hun hotel gearresteerd werden en, tot dat al- gèheele opheldering zou plaats hebben, werden vastgehouden. Inmiddels bleek van spionnage geen spoor, en kon het gezel schap bewijzen, te Metz thuis te behooren en op een pleiziertochtje te 'zijn, ten einde de slagvelden te bezoeken. Dus andermaal veel leven om niets. Wanneer zal men eens nuchterder wor den? Frankrijk. Dat de Franschen hun Duitsche bure» niet gaarne mogen lijden, blijkt ook al uit de Fransche pers, die over het algemeen een loopje neemt met de Duitsche vie ring van den slag bij Leipzig. Het Journal beschrijft hoe in den mor gen van den feestdag de professoren zich naar het monument spoedden, met de studenten in hun eigenaardige opsmuk, hoe keizer Wilhelm voorbijreed en er uit zag. De Matin meldt, dat de trouwe, Duit sche onderdanen voor de ramen staande met gevulde bierglazen in de hand den keizer begroetten, die hartelijk lachte. Overigens drijft het blad den spot met het woord „kolossal", „bij het monu ment is alles „kolossal", in de eerste plaats zijn leelijkheid." De Echo de Paris is tevreden met de redevoeringen, welke gehouden zijn, voor al met die van den koning van Saksen. De Figaro schrijft: Indien men eenige pangermaansche toespraken terzijde laat, is het .feest op waarlijk waardige wijze gevierd. Geen weerklank is vernomen, en de naam Napoleon is zelfs niet uitge sproken. Portugal. De telegrammen hebben ons reeds in gelicht over de nieuwe poging, welke de monarchisten en syndicalisten in den nacht van Maandag op Dinsdag gedaan hebben om het bestaande regime omver te wer pen. Voorloopig althans schijnt ook deze aan slag mislukt te zijn. Eerst meende men het te moeten te genspreken, doch thans staat vast, dat militaire elementen er niet vreemd aan zijn, evengoed als bij vorige gelegenhe den. Verschillende hoogere civiele en mi litaire ambtenaren schijnen bij de op roerige beweging betrokken te zijn. De leiding van den minister-president is niet bevorderlijk aan de algemeene te vredenheid. Het feit, dat van alle mooie beloften, welke de republikeinsche lei ders deden, niets is nagekomen, heeft bij het volk een stemming gewekt, waar in het ontvankelijk is voor elk plan tegen de regeering. De persoonlijke haat doet de rest. Of een tegenrevolutie succes zal hebben, hangt grootendeels ervan af, of de monar chisten 'kunnen beschikken over een krachtigen leider. De royalistische bewe ging ontbreekt een geschikte pretendent. Van Dom Manuel moet men na zijn over haaste vlucht niets meer hebben; de fa milie van Dom Miguel is bij het volk te onbekend. Maai' ook in het kamp van de tegenpartij is geen persoonlijkheid te vinden, die de volksmassa, kan beïnvloe den en tot geestdrift wekken als in 1910. Zoo is dus de toestand voor beide par tijen bij het uitbreken van den beslissen- den strijd vrijwel gelijk alleen zijn de republikeinen als de machthebbers in het voordeel wat aangaat de mogelijkheid om goede voorbereidingen te kunnen tref fen. De regeering te Portugal schijnt den toestand nog niet buitengewoon zorgwek kend te achten. Intusschen zijn niet allen zoo optimis- tisch. En men mag wel aannemen, dat de beweging een veel ernstiger karakter moet toegedacht worden. Vereenigde Staten. Ze is toch geslaagd. Wie had het dur ven denken? Uit New-York wordt gemeld, dat me vrouw Pankhurst door de immigratie-auto riteiten van Ellis Island onder borgstel ling in vrijheid is gesteld. Een groote me nigte juichte haar toe, toen zij zich te New-York vertoonde. President "Wilson had over deze kwes tie een onderhoud met den staatssecretaris van Arbeid, Wilson, waarbij besloten werd de bekende Engelsche suffragette in de Vereenigde Staten toe te laten. Mevrouw Pankhurst zal echter weer vertrekken, als zij liaar verplichtingen, om hier en daar lezingen te houden, nagekomen is. Vol gens de „Times" moet staatssecretaris Wilson gezegd hebben: „Zij wordt onder haar eigen borgstorting toegelaten. Als zij een van onze wetten schendt, heb ben .wij daarvoor twee middelenonze rechtbanken kunnen haar veroordeelen, of wel wij kunnen haar het land uit zetten". Intusschen moet men niet min denken over het succes van haar propaganda- tocht. Zij zal haai- aanhang niet weinig zien vermeerderen. Amerika licht nog gTootendeels braak, doch het zal een dankbare actie blijken te zijn. Protectie P. en T. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie heeft aan het personeel kennis gegeven, dat het zijn aandacht heeft ge trokken, dat vele ambtenaren en beambten tot het bepleiten van hun persoonlijke be langen," zooals tot het verkrijgen van over plaatsing en zelfs ook van hoogere dienst betrekkingen, de hulp inroepen van per sonen buiten het dienstvak der P. en T. staande, die voor hun adviezen geenerlei verantwoordelijkheid dragen tegenover de administratie. Door tusschenkomst van in vloedrijke personen, van vrienden, kennis sen en familieleden van den directeur- generaal, tracht men dikwijls gunsten te verkrijgen, die bij inwilliging schade zou den berokkenen aan anderen. De direc teur-generaal keurt dez ehandelwijze zeer af en meent, dat het meer aanbeveling, verdient, dat een ieder zijn belangen zelf bepleit, hetzij mondeling, dan wel schrif telijk. Lichting 1914. De lichting der militie van 1914 be draagt 25830 man, waarvan 500 voor den dienst ter zee worden bestemd. Het aan deel, door elke provincie te dragen in deze lichting, bedraagt voor: Noordbra bant 2397, Gelderland 2948, Zuid-Holland 5953, Noord-Holland 5692, Zeeland 1055, Utrecht 1192, Friesland 1748, Overijssel 1404, Groningen 1432, Drenthe 824, Lim burg 1185. Chr. Nat. W,erkmansbond. De Chr. Nat. Werkmansbond hield gis teren te Amsterdam zijn jaarlijksche alge meene vergadering, onder leiding van den heer Nahuyzen. De vergadering, waarin 65 afdeelingen waren vertegenwoordigd, werd bijgewoond door den eere-voorzitter dr. J. Th. de Visser. Uit het jaarverslag bleek, dat de Bond 149 afdeelingen met circa 14000 leden telt. Gisteravond-- werd in het Paleis voor Volksvlijt een groote feestvergadering ge houden, ter viering van het eerste eeuw feest van Neerlands Onafhankelijkheid. Als sprekers traden op Dr. de Visser, Dr. Klap, Ds,. Van Noort en de Bonds voorzitter Nahuyzen. Middelburg. Door de politie alhier is een vrouw met haar 10-jarig zoontje aan gehouden, die in September over de Bel gische grens was gezet, doch thans reeds weer was teruggekeerd, het tweetal is wederom op transport gesteld om ten tweede male aan onze zuidelijke buien te worden overgegeven. Vlissingen. De Stct. bevat de statuten van de Jongelingsvereeniging op G. G. „Ualvijn", onder den zinspreuk „Soli Deo Gloria", alhier. Goes. Het feit van Neerlands Honderd jarige Onafhankelijkheid zal in de Ned. Herv. kerk worden herdacht op Maan dagavond 17 November a.s. Wolfertsdijk. Woensdagavond kwam de arbeider C. Jobse werkzaam bjj den vrachtrijder W, Polderman zoodanig te vallen, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Bij onder zoek bleek zijn arm uit 't lid te zijn. De heer H. Wessel, arts, hielp den man. Kapelle. Gisteren ontstond aan het dak van de Hervomde kerk alhier een begin van brand doordat een loodgieter bezig geweest was met het soldeeren van een dakgoot. Gelukkig dat het intijds ontdekt werd, waardoor een groote schade en ramp voorkomen is. Voor de zooveelste maal mag wel aan loodgieters herinnerd worden toch voorzichtig te zijn bij het sol- deeren aan kerken. Rilland-Bath. Gisteren gebeurde hier een vrij ernstig ongeluk. Een kind, dat op een bietenwagen klom, viel er af, met het noodlottig gevolg dat de wagen den jongen over het lichaam reed Geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen St. Maartensdijk. In de gisteren gehou den vergadering van den gemeenteraad werd de begrooting voor den dienst 1914 in ontvang en uitgaaf vastgesteld op een bedrag van f 47891,70 met een post voor onvoorzien van f932.40. De begrooting van het algem. Weezen-armbestuur werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 13088,29op deze begrooting komt voor eene aflossing ad f 1000, zijnde f500 bo ven de verplichte aflossing. Verder werd het onderwijzend personeel der openb. school aangewezen tot het geven van her- halingsonderwijs voor den nieuwen cursus en werden nog vastgesteld de uren, waar op het bureau van' den burgerlijken stand zal geopend zijn. De schilder L. de W„ had eergisteren het ongeluk in zijn schuur van een tas stroo af te glijden, tengevolge waarvan hij terecht kwam op een ladderha.ak, waardoor hem twee ribben gebroken wer den en zijn bovenlijf verwond. Hulst. Eergisteren is door den jager P. B. nabij het Jagertje een vos ge schoten. Koewacht. Zekere v. d. V. alhier had het ongeluk F. met een lading zaadkor rels in den schouder te treffen, tenge volge waarvan de man in ernstigen toe stand verkeert. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te St. Pancrak, J. Nauta te Parrega. Aangenomen naar Putten door K. J. v. d. Berg te Hoogeveen. Bedankt voor Surhuisterveen door K. Hesseling, cand. te Klijndijk. Door wijlen graaf van Lijnden zijn gelegateerd aan de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem. te Koudekerke 2 perceelen bouwland. Ger. Kerken. De classis Rotterdam der Geref. Kerken heeft beroepbaar verklaard dhr. B. A. Knoppers, theol. candidaat te Rot terdam. Chr. Geref. kerk. Ds. M. J. Marc us se f. Men zendt ons een ex. van „De Wachter", getuigenissen uit de Chr. Geref. kerk in Holland (Michigan), waarin de hoofdre dacteur Rev. A. Keizer een artikel wijdt aan de nagedachtenis van ds. M. J. Mar- cusse. Zeer droef was de "tijding, schrijft ds. Keizer, die mij door de familie per tele foon gedaan werd, dat ds. Marcusse on verwachts aan hartverlamming Was be zweken. Geregeld met dezen broeder cor- respondeerende had ik nog weinige da gen te voren een schrijven van hem ont vangen, waarin hij1 o.a. sprak' over zijne plannen in de naaste toekomst. Onze lezers ^veten reeds hoe onver wachts hij het tijdelijke met het eeuwige verwisselde. Niet één der kinderen, noch iemand van de familie was bij dit plotseling ster ven tegenwoordig. Ds. Keizer "beschrijft dan de plechtige teraardebestelling in Holland, welke van een ontroerende be langstelling getuigde. Den 26en Januari j.l. overleed zijn gade, welk verlies hem zeer drukte, vooral ook in betrekking tot zijn kinderen. De oudsten zijn hier en daar werkzaam, met de jong- sten leefde hij sinds samen in de pas torie, maar gevoelde zeer het groote ver lies door hem geleden. Toen ik dezen zomer als naar veler jaren geen gewoonte, enkele dagen mijner vacantie ten zijnent toefde, kwam het gesprek gedurig weer daarop jerug. Niet voor iedereen stortte de broeder zijn hard uit. Zoo was zijn aard niet. Maar wie zijln vertrouwen had gewonnen, hem gunde hij; meermalen een zeer diepen blik in zijn hart. En dan weet ik hoe hij innerlijk diep zijn gemis gevoelde, hoeveel slapelooze nachten hem dat kostte en ik twijfel niet of dit ver lies stond in rechtstreeksch verband met de verzwakking van zijn hart. Ds. Marcusse werd geboren te Camper- land, 15 'Maart 1860. In het najaar van 1883 trok hij naar hier. Litterarisch stu dent aan de Theol. school te Kampen zette hij aan onze Theol. School te Grand Rapids zijh studie voort en werd drie jaar later tot candidaat in de Theolo gie bevorderd. Br. Marcusse nam een roeping aan naar het Inw. Zendingsveld, deed met mij op denzelfden dag classikaal exa men in Spring St. kerk, voor Classis Grand Rapids en werd spoedig daarna in diezelfde kerk als Inw. Zendeling be vestigd. In die dagen, nu 27 jaar geleden, was deze arbeid pionierswerk. Nog heel an ders dan nu, met ontberingen van nog anderen aard dan tegenwoordig. Een groot deel zijner vacantie bracht hij telkens ten mijnen huize door, wijl wij ook een deel van zijh goed en boeken bergden, en dan ging het veel over zijne inte ressante ontmoetingen. En wij gelooven gaarne wat Ds. Van Yessem, die hem als zoodanig later opvolgde zei, dat al- lenvege waar Ds. Marcusse hem was voor gegaan, een uitnemend getuigenis van zijn arbeid gegeven werd. Ilij werkte met ze gen en met lust twee jaren lang. Den 9 Dec. 1888 huwde de broeder in de gem. Collendoorn met Reka van den Rerg. Wat een uitnemende hulpe had hij gevonden. De gemeenten, die ze dien den weten er van te spréken. Na sa men enkele dagen met mij meegegaan te zijn naar Muskegon, trokken ze spoe dig daarna naar Lafayette, Ind. werwaaxts de broeder een roeping had aangenomen. Hij diende deze gemeente van 1889- 1894, vervolgens Alto, Wis. 18941896, Grand Haven I 18961898, Lucas 1898— 1906 en sedert Caldwell, alle drie in Michigan. Ge merkt uit dit lijstje dat het Noorden van Michigan zijn beste krachten heeft ontvangen en dat 15 jaren lang. Ds. Keizer eindigt zijn artikel met de woorden, waarmede hij zijn toespraak bij den begrafenisstoet sloot: Marcusse, mijn vriend, slaap zacht, tot den morgen der opstanding. Benoemd tot onderwijzeres 3e klasse in Ned.-Indië mej. W. van Raalte te 't Zand. Geslaagd op het stuurlieden-examen (groote stoomvaart) voor eersten stuur man J. Brunt; voor tweeden stuurman J. Meijer en Th. J. Micklinghoffen voor derden stuurman C. D. M. Geysen en Chr. Haak. In den jaarlijikschen bidstond voor de Theologische School te Kampen in de Geref. Westerkerk in Den,Haag trad giste ren als spreker op prof. dr. A. Noordtzij', hoogleeraar aan de Rijks Universiteit te Utrecht. De gemeenteraad van Terneuzen be noemde heden tot leeraar in de Neder- landsche taal en letterkunde, aardrijks kunde en geschiedenis, tevens belast met het directoraat der H. B. S. de heer H. C. ten Bruggencate te Wageningen. De 61e algemeene vergadering van de ereeniging tot bevordering der Zending zaak zal gehouden worden op Maandag 3 November a. s„ in de Groote Kerk der Ned. Herv. Gemeente te Rotterdam. Als sprekers hopen op te treden ds. L. C. Schuller tot Peursum van Amster dam, en de heer W. Dunnebier, Zende ling van het Nederlandsch Zendeling Ge nootschap te Bolaang Mdhgondow. Een belangstellend lezer schrijft aan de „N. R. C.": Het zij mij vergund eene mededeeling te doen, die u niet deedt en die toch ten opzichte van Jhr. Victor de Stuers niet verzwegen mocht. Deze stond op zijn 16e jaar.muurschilderingen te ont bolsteren in Maastricht; weken lang. Los te kloppen met het achtereind van zijn zakmes. Teekent dat niet? De Stct. bevat de statuten van de Hengstenvereeniging „Vooruitgang" van Hontenisse en omstreken te Kloosterzande. Ongelukken. Op de Marinewerf in Den Helder is gistermorgen een 15- jarige jongen bezig met het schoonma ken van de goten, met een natten bezem in aanraking gekomen met een der draden van de electrische centrale. Door den schok welken de jongen kreeg, greep hij om niet te vallen den draad vast, waardoor hij op slag gedood werd. Een jongetje van bijna 9 jaar te Yianen, had Zaterdag een hark tegen het hoofd gekregen, zoodat een der punten door het oog in het hoofd drong. Het kind is naar Utrecht gebracht en daar ge opereerd, maar gistermiddag overleden. Gisteren is de achttienjarige B„ wonende te Culenborg, knecht aan boord van een stoomsleepboot te Lobith, tijdens het op draaien, door den stalen sleeptros, waar mede de achterhangende schepen aan de boot zijn bevestigd, overboord getrokken en verdronken. O f-i e raak is! Over den open baren klasse-onderwijzer geeft „De School" onder het opschrift „Modern vosje" het volgend pittig-karakteristiek ge dichtje Vakstudie, zoo weinig mogelijk; Bondsactie, zoo krachtig mogelijk; Yerkiezingswerk, zoo vaak mogelijk Over zijn hoofd hoornen, zoo zwaar mogelijk Gepiqueerd zijn, als maar even mogelijk;' Ongelijk hebbenonmogelijk. Z a k k em rollers. Op de vee markt te Woerden trachtten gisteren en kele zakkenrollers hun slag te slaan. Een boer hoorde zijn portefeuille vallen en zag een man wegloopen. Zijn vest was opengesneden. Een drijfjacht begon, waar aan verscheidene boeren deelnamen. Ten slotte werd de man gegrepen. Na fouil leering bleek hij in het hez.it te zijn van drie portefeuilles, waarvan de eigenaars spoedig kwamen opdagen. Later wei-den er nog twee zakkenrollers gegrepen, waarvan echter een dadelijk weid vriisela- ten. (N. R. Een moord. In de buurt van Melle in Oost-Ylaanderen. js 'een moord gepleegd, waarvan het ,,H. v. A." het volgende re laas geeft: In een der uitgestrekte bosschen woont de steenbakkersfamilie F„ bestaande uit vader, moeder en verscheidene kinderen. De oudste dochter, ongeveer 17 jaar oud, werd gelast het varken eten te dragen. Buiten gekomen werd zij waarschijnlijk af gewacht, laffelijk in 't bosch medegevoerd en aldaar op een afschuwelijke wijze ver moord. De moordenaar heeft haar eerst de keel willen afsnijden, doch het mes moet afgeschampt zijn en heeft een breede wonde veroorzaakt in het aangezicht langshenen en bezijden den mond. Ver volgens heeft hij het meisje verscheidene doodelijke steken toegebracht in de borst en dan de vlucht genomen. In den omtrek had men hartverscheurend gegil gehoord en iets kwaads vermoedend ging men op zoek. 't Duurde niet lang of men vond het stervend meisje in een bloedplas. Voorzichtig werd zij opgenomen en naar haar woning gebracht. Dokter Kielmaes werd er in alles haast bijgehaald, doch 't was te laat. Bij zijn komst had zij reeds den geest gegeven. Politie en gen darmen waren spoedig ter plaats om den moordenaar op te zoeken. De vermoe dens vielen terstond op zekeren U„ van Quatreeht; een kerel van rond de 20 jaar. Sedert eenigen tijd had hij het meisje met zijn liefdésverklaringen ge plaagd, doch zij wilde van hem niet weten. Dit gedurig afwijzen moet hem razend ge maakt hebben en alzoo moet hij op het besluit gekomen zijn zich te wreken. Ver leden week was hij in bezit van een gevaarlijken dolk. Zijn vader mistrouwde dit en ontnam hem het wapen. Eenige da gen nadien had hij een andere, maar nog vreeselijker dolk gekocht. Hij toonde hem aan den broeder van 't slachtoffer, en verzocht hem te helpen bij 't slijpen van het wapen. Zonder erg te vermoeden vol deed de broeder aan dit verzoek. Het moet met dezen dolk zijn dat U. zijn schelmstuk heeft uitgevoerd. Heel den dag had men hem langs de plaats der mis daad zien rondloopen, en sinds den moord heeft men niets meer van hem vernomen. In zijn ouderswoning is hij niet meer verschenen, noch in de herbergen waar hij gewoonlijk ging drinken. Tot nu toe is hij nog altijd voortvluchtig. Arend. In het park van baron van Zuilen van Nijevelt te Haarzuilen is een arend geschoten, welke een vlucht heeft van ongeveer 2 meter. Het dier zal op gezet en in het kasteel geplaatst wor den. C a r b i d-o n t p i of f i n g. Gister avond had hij een fietsreparateur te Castri- cum, een zoodanige ontploffing der carbid- installatie plaats, dat het schuurtje, waar in deze opgesteld was, geheel uiteenvloog en in de omgeving tal van ruiten wer den gebroken. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, hoewel eenige kinderen in de onmiddellijke nabijheid speelden. De oorzaak van de ontploffing is niet bekend. Een m ij n i n g e n i e u r opge geten. De heer John Warner, mijnin genieur en delfstofkundige in Nieuw-Gui- nea, is op zijn onderzoekingstochten naar radium door Papoea's vermoord en opge geten. Twee inboorlingen, die hem ver gezelden, wisten te ontkomen. Overreden. Prins Eitel Friedrich van Pruisen heeft te Charlottenburg met zijn automobiel een jongetje van 9 jaar overreden. De prins liet zijn chauffeur dadelijk sloppen en de namen van de ooggetuigen door zijn adjudant opteeke- nen. Inmiddels werd het gewonde kind door een huur auto naar het ziekenhuis om naar den toestand van het jongetje, dat wel ernstig maar niet levensgevaar lijk gekwetst i s, té informeeren. Kei z e r 1 ij k e g r ap p e n. De keizer van Duitschland bracht eens een bezoek aan een eenvoudigen schilder, die hem sympathiek was, omdat hij bij voorkeur tafereelen schilderde van 's keizers zee reizen. Bij de ontvangst zoa een der kin deren van den schilder een ruiker over handigen en eenige woorden spreken, maar het kind stond er met open mond bij. De vader riep nijdig: „Frieda, mach schnell die Luke zu, et zieht". waar op de keizer lachend liet volgen in het zelfde Berlijnsche dialect: „Na, siehst du, hier sind wir mal bei einein echten Lands- manne von mir". Bij gelegenheid van de beëediging van jonge officieren, werd aan den keizer een luitenant voorgesteld, die den naam droeg van „Kaiser", en de keizer merkte da delijk tot zijn gevolg op„Kollega van me Op een bieravond ten paleize. zooals de keizer er wel meer geeft ter eere van zijh vrienden uit de verschillende hooge kringen van financiën en industrie, was de stemming gedrukt, omdat de kei zer bij' den voorlaatsten bieravond een beroep op de portemonnaie van de aan wezigen had gedaan, teneinde het een of andere plan te financieren. De kei zer bemerkte de eenigszins gedrukte stem ming, en zei dus„Mij'ne heeren, geen zorgen vanavond, vandaag kost het bier u niets". Bij' een brand, dien de keizer toeval lig bijwoonde, ging de commandant van de plaatselijke brandweer met. groot mis baar te keer. Eindelijk stortte het bran dende gebouw in, en de keizer compli menteerde den brandweer-commandant, als volgt: „De gevels moesten wel invallen met zulk een kranige commando stem als u heeft". Na een leger-oefening had de keizer kritiek uitgeoefend, en de eommandeeren- de generaal had daarin aanleiding gevon den, zijn ontslag aan te vragen. De keizer had hem dit geweigerd; zelfs noodigde hij den generaal ten hove en maakte een grapje met hem over de kritiek, die hij als opperbevelhebber op het onrustige commando van den generaal had uitge oefend. Er werd juist gedanst, en de kei zer voegde den ouden generaal toe: „U moest, meedansen, of beter nog. u moest trouwen. Wanneer men gehuwd is, wordt men wel rustiger". Maar ditmaal had de generaal het laat ste woord; hij antwoordde: „Neen, ma jesteit, daartoe ben ik te oud. Een jonge vrouw, en daarenboven een jonge keizer, dat zou V* veel voor me zijn!" (Hand.J iW e r e 1 d-d u u r r e-c o r d op de p i a n o. Een Engelsch matroos van de marineschool te Osborn heeft onlangs het record gemaakt van niet-onderbroken pianospel. Deze muzikale matroos. George Dougthy genaamd, heeft 36 uren zonder onderbreking piano gespeeld. Gedurende al dien tijd is hij niet van achter de piano geweest, zelfs niet om te eten. Toen hij dien tijd achter den rug had, was hij nog zeer monter en opgewekt. Ook was hij in het minst niet vermoeid, alleen bespeurde hij een lichte pijn ia de linkerhand. Gedurende zijn spelen heeft men henv op verschillende manieren geholpen den tijd te korten. Den eersten nacht werd in de >zaal waar Doughty speelde een hal gehouden, waarvoor hijzelf de dans muziek speelde en den volgenden dag werd in dezelfde zaal een kleine matinee gehouden. Aan het einde van zijn eigen aardige praestatie speelde de matroos den marinemarsch en ten slotte het „God save the King". Dat hij nog niet zoon slecht pianist was, blijkt wel uit het feit, dat hij gedurende die zes-en-dertig uren niet. minder dan 400 verschillende stukken speelde. Gedurende zijn spel 'heeft Dougthy zich uitsluitend gevoed met harde eieren, chocolade, druiven en mielk. De 28-jarige matroos, die reeds 12 jaren de Engelsche natie dient, is plotseling een po-polair per soon in Londen geworden. Wel een eigen aardige reputatie.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2