Binnenland. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs Reclames. Het is waarlijk niet duur. geleden het eerste marine-luchtschip de 1 ten noorden van Helgoland door een storm in zee gedrukt werd en eveneens vernield. l)at geschiedde den negenden September, tijdens de manoeuvres. Het ongeluk van gistermorgen is nog ietwat tragischer dan dat van een maand ge leden, omdat, terwijl er toen althans 'n paar man gered werden, nu de geheele bemanning 0111 het leven is gekomen, en daarenboven de commissie, die beslissen zou of de marine het schip zou koopen. Helaas, de nieuwste en modernste Zep pelinkruiser, 't blijft menschenwerk. Het werd totaal vernietigd. Volgens een particulier telegram uit Ber lijn aan de „N. R. Crt." verhaalde een ooggetuige, hoe het weer, dat aanvanke lijk kalm was, buiig werd. Verscheidene vliegtuigen vlogen om het veld. Ongeveer kwart over tienen steeg de L. 2 tegen den ops tekenden wind in op en sloeg de richting naar Rudow in. Plotseling zag ik 't geheel in vlammen gehuld, en even daarna hoorde ik een vreeselijke ontplof fing. De overblijfselen vielen op een na burige weide neer. Ik sprong in een auto en reed zoo snel mogelijk naar de plaats. De Zep pelin vormde een verwarden hoop allu- minium. De benzine-reservoirs stonden m volle vlam. Wij trachtten de gekwetsten te voorschijn te halen. Dat ging wegens de gloeiende draden en de brandende on derdeden zeer moeilijk. Wij trokken eenige gekwetsten uit de vlaïmncn. Een van hen jvas zeer zwaar gewond en schreeuwde als waanzinnig van pijn; ook hij was reddeloos verloren. Een ander lag in zijn laatste stuiptrekking. Vijf anderen, die wij te voorschijn trokken, waren slechts de voeten verbrand, terwijl do overige li- chaamsdeelen zwaar gehavend waren. Nog moeilijker was het werk bij het voorste schuitje. Hier was met den besten wil niet te helpen. Ik trachtte door de vlam men heen te komen en zag in 'het schuitje een geheel verkoolden man staan. Wij moesten hier echter alle pogingen op geven. Een groote menigte stond om den brandenden wrakhoop. Soldaten met bij len en houweelcn sloegen het uiterst taaie alluminium-geraamte uit elkaar. Alle op varenden, die to voorschijn gehaald wer den, waren dood op den oenen na, die nog steeds jammerlijk lag te schreeuwen, doch ook hij is stervende. Het omhulsel was reeds geheel ver brand toen het luchtschip neerviel. Ook van de gasballons was niets meer te zien. Het was slechts een geraamte, dat op de weide neerkwam. Langs den geheelen weg zag men de treurige sporen van den brand. Op ba ren, die met vlaggen gedekt zijn, wer den de lijken van de verongelukten weg gedragen. De brandweer was aan het werk' en soldaten liepen in koortsachtige haast heen en weer. Rookwolken stegen op. Het terrein was bezaaid met toeschou- jvers, arbeiders en vrouwen en kinderen uit den omtrek. Nadere berichten melden, dal het aan tal slachtoffers in het geheel 28 bedraagt, dus nog meei, dan men eerst durfde ver moeden. Omtrent de oorzaak verkeert men nog in het duister. De veronderstelling, dat de brand van het luchtschip ontstaan is door een ont ploffing in de voorste machinegondel, be rust louter op een gissing. De oorzaak .van de ramp kan in geen geval worden toegeschreven aan het overspringen van een vonk van het toestel voor draadlooze telegrafie op het omhulsel, daar dit toestel nog niet aan het luchtschip was aange bracht. Het gerucht daaromtrent is der halve geheel ongegrond. De vlieger Roth, aldus een later tele gram aan do „N. It. CL", gaf het vol gende vreeselijke verhaal. Ik stond met Hirth, die een nieuwi vlieg tuig beproeven wilde, voor de loods van de Albatros-fabriek, toen de L 2 opsteeg. Wij merkten op, dat de achterste motoren rookten, maar dachten dat liet geen kwaad kon Het schip stevende over onze hoofden heen en toen het hoven het vrije veld gekomen was, zagen wij plotseling dat uit de voorste machinegondel een heldere .vlam opsteeg, die zich in een seconde over het geheele schip verspreide en op een vuurzuil geleek Toen volgde een zoo hevige ontploffing, dat de ruiten van de loods kapot werden geslagen en wij door den vreeselijken luchtdruk huiten adem geraakten Dadelijk sprongen we als auto matisch in de auto van Hirth en tuften in de richting waar we de Ij 2 hadden zien vallen. Binnen drie minuten waren we op de plaats van het onheil. De aan blik was zoo ontzettend, dat ik er geen woorden voor heb.. In de achterste gon del zaten mensehen stuiptrekkend in de vlammen. Een officier schreeuwde luid om hulp en trachtte los le komen, maar te vergeefs. Wij moesten er werkeloos hij- staan en de arme slachtoffers zien ver branden. In onze radeloosheid liepen we naar de voorste gondel, waar we beter bij konden komen. Met hulp van verschei den monteurs en arbeiders, die inmiddels waren toegesneld, gelukte het ons drie nog levende menschen uit de gondel te trekken. Twee behooren tot het personeel van de L 2, de derde was een officier van de marine. Een matroos, die over zijn geheele lichaam verbrand was, steun de vreeselijk; na enkele oogenhlikken sloeg hij de oogen op en kermde: Slaat me dood, ik lijd te erg!" De andere kwam ook bij en zeide als tot zich zelf: „Mijn vrouw, mijn kind." Toen stierf hij. Wij legden de twee nog levenden on de lij ken in een ziekenwagen en lieten ze weg1 brengen. Naar mijn meening is de oorzaak van de ramp te zoeken in een ontploffing in een gassproeier. Intusschen bereiken ons weer geruch ten van nieuwe vlieg-ongelukken. Gisternacht was te Döberitz de militaire vlieger luitenant van Freiberg opgestegen om naar Keulen te vliegen. Boven het bosch van Schweinitz was hij echter ge noodzaakt te landen. Daarbij ontstond een ontploffing, waardoor het vliegtuig in brand is gevlogen. Luitenant Freiberg be liep brandwonden. Zijn hegeleider, kapi tein Hezeler, moest het met den dood he- koopen. En gisternacht zijn twee militaire vlie gers hij Kirchlanter gevallen. Beiden waren terstond dood. De vliegsport eisc.ht ontzaglijk veel slachtoffers. Dat men toch alle roekeloos heid afiegge. Servië en Albanië. Servië weet wel wat het doet. 't Wil een oogje in 'tzeil houden ter wille van Albanië's belangen. Maar Oostenrijk is daar niet hijster op gesteld. O, dat eigenbelang Servië tracht zich natuurlijk geheel te rechtvaardigen. Naar do „Neue Freie Presse" meldt, heeft de Servische regeeruig aan haar vertegenwoordigers in het buitenland me degedeeld, dat ze aan de Servische troe pen het hevel heeft gegeven, de stellin gen, welke tot verdediging tegen nieuwe aanvallen der Albaneezen bezet zijn, nog zoolang bezet te houden, totdat waar borgen tot volkomen rust gegeven zijn en de grenskwestie definitief opgelost is, daar er in Albanië een toestand van oproer heerseht en er geen krachtig bestuur is. Maar niet ieder neemt deze verkla ring voor lief. In Albanië is 't lang zoo'n chaos niet meer,, als Servië wil doen toekomen. Van diplomatieke zijde wordt dan ook aan het blad gemeld, dat de toelichting niet juist is. De opstand is geheel on derdrukt en de grenzen van Albanië in het Noorden en Noord-Oosten zijn op het congres te Londen juist vastgesteld. De internationale grensregelingscommissie heeft slechts opdracht gekregen, deze gren zen in de natuur te traceeren. In 'Al banië bestaat ook het noodige gezag, daar sinds eergisteren de internationale con trole-commissie met haar taak is kun nen beginnen. Voor het overige is het onafhankelijk Albanië in 't geheel niet bij den opstand betrokken, zoodat er geen reden bestaan tegen dezen staat maat regelen te nemen. Servië 'kan dus opmarcheeren. Oostenrijk zij gerust! Quid rides? „Heeren en dames, neem me niet kwa lijk, dat ik geboren ben"eenige goeierds grinneken. ,.Ik ben geboren bij mijn moe der thuis": meer algemeene vreugde. „En mijn lichaamslengte is één centimeter, drie- kilogram": onbedwingbaar' enthousiasme. Ja waarlijk, dergelijke zoutelooze bê- tises, dergelijken strafbaren nonsens slikt een Haagsch publiek uit de twintigste eeuw. Bestaat er dan een eeredienst der smakeloosheid, een cultus van den wan smaak in de residentie? Zoo'n komiekeling is ons een gruwel, nij prostitueert de godengave der geestig heid; hij verstompt en vergrooft liet pu bliek; hij maakt zijn slachtoffers voor waarlijk fijne spotternij, voor oorspron- kelijken hoert zelfs, onontvankelijk." Deze strafpredikatie is te lezen in.... de Nieuwe Rott. Crt. Dat «geeft moed! Maar ach, nu lezen we in het „Vader land" „En Nico de Haas, wat had hij de lachersi op zijn zij en hoe wist hij te midden van grol en grap nog zooveel waars te zeggen." En alle moed ontzonk ons weer. toen we in deja, we durven het haast niet te zeggen, in de Nieuwe Courant moes ten lezen; „Nico de Haas is vooral te genieten." Ach, hoe is het goud verdonkerd (Ned.) Overste Scheepens, die te Sigli door een inlander gewond was, is thans overleden. Zijn heengaan wordt met leedwezen en innige deelneming verno men. Talma en N 01 e ns. Bij Kon. Besluit is de heer prof. dr. \V. II. Nolens, lid van den mijnraad. aange wezen als voorzitter van dien raad, en is de heer A. S. Talma, oud-minister van landbouw, nijverheid en handel, voor den tijd van vier jaren benoemd tot lid van den Mijnraad. Tweede Kamer. Het plan is 0111 11 November in de Tweede Kamer de openbare behandeling van de Indische begrooting aan te van gen. Geneeskundig onderzoek gemeente-ambtenaren v o 0 r pen sioen wegens invaliditeit. Bij kon. besluit van 13 dezer zijn voor het geneeskundig onderzoeken van gemeente ambtenaren en oud-gemeente-ambtenaren, die aanspraak maken op pensioen we gens door invaliditeit veroorzaakte onge schiktheid tot het verder vervullen van hun betrekking voor onze provincie, aan gewezen de volgende geneeskundigen J. C'. Gieben, E. Scheps, A. W. Yer- heyden. J. J. Wap, allen te Middelburg; dr. C'. A. Duyvis, A. J. de Koning, dr. A. van Mannen. P. Merckens, allen te Vlis- singen; \V. F. T. van der Bijl te Arne- muiden; P. J. Fret te Wissenkerke; C. E. Plugge te Oost- en West-Souburg; dr. B. Vaandrager te Domburg; 11. B. Folmer te Driewegen; Wj P. van der Harst te Goes; A. J. Hoorweg te Heinkenszand; H. Wessel te Wolphaartsdijk; J. G. van Klinkenberg te Ierseke; P. J. A. van Over- straten Kruysse te Wemeldinge; W. M. Morée 'te Rilland-BathH. van Ingen Schouten te Hoedekenskerke; J. A. Groen man te Haamstede; W. H. Ittmann te Brouwershaven; J. van der Kwast en J. A. Sprayt te Zicrik'zee; P. Jansen en A. Jekël te Tholen; A. C. Polderman to Scherpenisse; D. Quakkelaar te St. AnnalandA. van Delden te IJzendijk'e; 1'. M. Dikkenberg te Zuidzande; dr. J. Doijer te Aardenburg; D. H. de Groot te Oostburg; C. A. C'ammaert te Hon- tenisse; P. M. Fruytier en D. C. J. van Rompu, heiden te Hulst; dr. W. J. As sies te Zaamslag; J. C. Bom te Axel; D. Buyze te Neuzen; J. F. Temmerman te Sas van Gent. Middelburg. Bij Ko.n. Besluit is aan jhr. mr. E. A. O. de Casembroot alhier, lid der Gedeputeerde Staten verlof verleend tot het aannemen van de versierselen van eere-ridder der Johanniter-orde, hem door den koning van Pruissen geschon ken. Naar men ons mededeel!, heeft wijlen graaf van Lynden aan de ver- eeniging tot bevordering van de be langen van den Dienstbaren stand te Middelburg een contante som van f 2500 vermaakt, onder de uitdrukkelijke voor waarde, dat deze moet dienen tot kapi taalvorming. Hedenmorgen omstreeks kwart voor 7 uur vond de werkman der meelfabriek v. d. W. aan de kant van het Kanaal een pet en zag hij in het water een lijk drijven van een ongeveer 60-jarigi manspersoon. Het lijik werd opgehaald en bleek te zijn S. L. AL, gepensionneerd militair en plantsoenwachter te Vlissin- gen. Het lijk is naar het lijkenhuisje 'op de algemeene begraafplaats alhier over gebracht. De zaal Bogardstraat was stamp vol. De Chr. Zangvereeniging „Oefe ning Kweekt Kunst''- gaf, onder leiding van haar directeur, dhr. ,1. F. J. Matena, haar zesde uitvoering. Met gemeenschappelijk zingen van Ps. 68 vs. 10 werd de uitvoering geopend. De eere-voorzitter, dhr. Calliber, ging voor in gebed en sprak een kort welkomst woord. De verschillende nummers werden verdienstelijk uitgevoerd. Een enkele maal liet de maat iets te wenschen over. Niet gestadig wijdde het koor zijn volle aan dacht aan den dirigeerstok. De sopraan solo „Ave Alaria" door mej. de Pagter gezongen, viel hijzonder in den smaak. Het Avondlied van Vijgeboom klonk rustig en lief. Met zorg bleek het program te zijn samengesteld. Koor, duet, trio en solo wisselden af met piano- en vioolspel. De tijd na de pauze werd in hoofd zaak gewijd aan een klein tooneelspel „Een Keerpunt" van Nouhuys. Jammer, dat een deel der jonge garde, heel ach ter in de zaal, zich niet gedroeg, zooals dat op een uitvoering betaamt. Goes. In de eerste helft der maand October zijn in deze gemeente ingekomen J. Groenevvegen, winkelier, uit Tholen, St. Adriaanstraat 65 G. Bruel, veldar- heider, Kruiningen, Rozemarijnstr. 200; J. J. Hessels, rijwielhersteller, Rotterdam, Nieuwstraat 191 92; P. Koetze, zonder be roep, Oudelande, Oude Visehm. 66; P. J. Willemse, barbiersbediende, Middelburg, Lange Kerkstraat 23; M. Schotman, kan toorbediende, Kloetinge, 'tHeer Hendriks- kinderendijk 285g; V. G. Ipenburg en F. J. Klaasen, letterzetters, Amsterdam. Bees tenmarkt 205; C. Oranje, letterzetter, Am sterdam, Beestenmarkt 207I. van de Putte, letterzetter Oostburg, Wijngaardstr 56a; H. Feenstra. winkelbediende, Zutr phen, Lange Kerkstraat 41. Vertrokken: M. W. van de Weert, on derwijzer Ambachtsschool, naar Steenwijk R. J. Dorst, ambtenaar Phytopatli. dienst, Buurmalsem; Pa. van Heemst, buffet- juffr.. Amsterdam; C. P. Karelse, verple ger, Deventer; Kla. Speelpenning, apothe kersassistente. Delft; t'. de Beste, tim merman, Apeldoorn; X. P. J. Kauffmann, smid, 'sGravenhage; M. Lunenburg, aspi rant-landmeter, Middelburg; AI. V. Ver- plakke, bankwerker, \rlissingen; J. W. Braakman, winkelbediende, Haarlem. De Vereenigjng „De Ambachts school" vergadert Maandagavond 9 uur in de sociëteit V. O. V. alhier. Vlissingen. Van de werf der Kon. Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen is te water gelaten met goed gevolg een torpedoboot genaamd „G 13" bestemd voor de Nederlandsche Alarine. De waterven plaatsing van dit vaartuig bedraagt 180 ton, terwijl de hoofdafmetingen zijnlengte 49.50 AL, breedte 5.16 AL, holte 2.90 M. Deze torpedoboot is belangrijk grooter dan de tot nu toe voor onze Alarine gebouwde. Een vaartuig van dezelfde grootte en van hetzelfde type staat thans nog op de helling om 7>innen kort te water te gaan. Terneuzen. Heden werd het lijk van den sedert 8 dagen vermisten 18-jarigen, Vermast in het Kanaal aan de Rlikstraat bij Sluiskil drijvende gevonden. (VI. Crt.) Rene8se. Toen de landbouwer L. v. S. alhier Donderdagmiddag met een zaai- nrachine naar huis reed, passeerde hem een auto. Hij spande het paard af en toen de auto gepasseerd was weer voor de machine, doch het dier, waarschijn lijk nog schichtig, begon te springen en weldra lag alles in de sloot. Behalve ma- terieele schade aan de machine, zal v. S. nog het gemis van één of twee halve vingers je betreuren hebben. Hij is ter behandeling naar het ziekenhuis te Noord- gouwe vervoerd. Ierseke. Het comité van de reclamanten tegen de rekeningen hunner aansluitin gen hij de waterleiding heeft na het on derzoek, wegens den Raad van Beheer hij enkele aangeslotenen ingesteld, een schrijven ontvangen, waarin de rechtma tigheid voor enkele perceelen wordt er kend. doch de overgroote meerderheid van de klagers zoo zegt de Raad van Beheer hebben tot nog toe zeer ten onrechte geweigerd, hun nota te voldoen. Binnen enkele dagen zal hun de kwitan tie aangeboden worden en bij weigering der betaling zal voor doortastende maat regelen niet langer teruggedeinsd worden. De actie wordt nog niet gestaakt. Koudekerks. Bij de laatstgehouden stem ming voor een lid van den gemeenteraad werden uitgebracht 431 stemmen, van onwaarde 4; volstrekte meerderheid 214. Hiervan verkregen F. Brasser (candidaat van „Nederland en Oranje") 218 en L. Brasser (candidaat van „Gemeente Be lang") 209 stemmen. 1(\ districtAantal kiezers 331uitge bracht 280; hiervan verkreeg F. Brasser 143 en L. Brasser 136 stemmen. Van onwaarde 1. 2e district: Aantal kiezers 263; uitge bracht 151; hiervan verkreeg F. Brasser 75 en L. Brasser 73 stemmen. Van on waarde 3. Gekozen: dhr. F. Brasser. Driewegen. De raad vergaderde Donder dag j.l. Present 5 leden, afwezig de liee- ren C. Vaar en W. Nieuwenhuize. Wordt besloten in verhand met de in voering der pensioenwetten voor de ge meente-ambtenaren met 1 October 1913 allo inkoopsommen en bijdragen voor eigen en weduwen- en weezenpiensioen voor rekening der gemeente te nemen. Een suppletoir kohier hoofdgeld voor 1913 wordt opgemaakt ad f 50,251/3 en een dito van de honden ad II. '8 Heerenhoek. Door den gemeenteraad alhier werd in zijne vergadering de ge- meentebegrooting vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 11475.30. Alsmede werd besloten van de gemeente-ambtenaren geene bijdragen in pensioen of inkoopsom men te vorderen. De begrooting *1913 werd gewijzigd in zake de pensioenbijdragen gemeenteamb tenaren. Aardenburg Herbenoemd met ingangl van 16 dezer tot 'burgemeester dezer ge meente de heer J. C. Reepmaker van Belle. Westkapelle. Bij K. B. van 15 dezer is aan den heer A. O verduin op zijn verzoek met ingang van 1 November eer vol ontslag verleend als burgemeester de zer gemeente. Colijnsplaat. In de Vrijdag gehouden gemeenteraadsvergadering waren afwezig de lieer en Tazelaar en Noordijke. Aan de orde was het benoemen van een vasten arbeider voor de gemeente, voornamelijk belast met het werk op de haven. an de 7 sollicitanten werd benoemd Janus de Loof Jz. Een voorstel tot aankoop van een tweede hands brandspuit werd goedgekeurd en B. en W. daartoe ge machtigd. Besloten werd het voorste lo kaal der openbare school voor verschil lende vereenigingen beschikbaarte stel len om vergaderingen te houden. Verder werd de pensioens-grondslag der gemeente ambtenaren vastgesteld en een kleine wij ziging gebracht in de gemcente-bcgrooting 1913. I Waarde. In do Vrijdagmiddag gehouden zitting van den gemeenteraad werden de navolgende onderwerpen behandeld. Ten eerste de gemeenschappelijke re geling betreffende den bouw en de ex ploitatie van een steenkolengasfabriekj voor de gemeenten Krabbendijke, Rilland- Bath en Waarde werd gewijzigd. Aanvul ling van het reglement van het burger lijk of algemeen armbestuur voor wat betreft de kasopname van den ontvan ger. Wijziging van de verordening bepa lende de uren waarop het bureau van den burgerlijken stand dagelijks voor het publiek geopend zal zijn. Wijziging en af-en overschrijving in de begrooting der gemeente over 1913. Vaststelling van de gomeentebegrooting dienst 1914 in ontvang en uitgaaf op f 11288.53 met een post van onvoorziene uitgaven groot f 269.191/2- Goedkeuring van de begrooting van het burgerlijk of algemeen armbestuur voor 1914 in ontvang en uitgaaf f 2017.76, met met een post van onvoorziene uitgaven f 580.44. Aan het hoofd der school en den onderwijzer va,n bijstand werd met ingang van 1 Januari 1914 een tege moetkoming van 4 pCt., als pensioen bijdrage, voor hun jaarwedde verleend. Hansweerd. Gisterenmorgen is tijdens den zwaren mist, de zeesleepboot „Hil- verte" van Cherbourg, komende van Antwerpen en met bestemming naar Havre, toen zij moest uitwijken voor een zcestoomer, zoover uit den koers geraakt, dat zij ten westen van de werf „Zeeland" op den dijk is gevaren. Het zal nog al moeite kosten met hoogwater de boot er af te sleepen. Verplaatst met ingang van 1 Novem ber de kommiezen 2e kl. A. Velleman van Breskens naar Roosendaal, J. van Keu len van Bergen op Zoom naar Bruinisse, J. F. Amelunxen van Hontenisse naai' Aardenburg, de kommies 3e kl. Th. Bul ten van Biervliet naar Etten. Opgave van ambtenaren, gedurende de beetwortelca.mpagne gedetacheerd in de suikerfabrieken N.Y. Beetw. Suikerf. Sas van Gent te Sas van Gent. Aanvang 6 Oct.de kom miezen 2de kl. J. Wienis ma te Alijdrecht (chef); G. van der Alolen te Dordrecht: de kommiezen 3de kl. J. Alolenaar te IJzendijke; H. van L'itert to Sluis; J. Visser en S. van der Leide, heiden te Sas van Gent (tijd.) Eerste Ned. Coöp. B. W. S. te Sas van Gent, aanvang 6 October: kommiezen 2de klasse J. Wierdsma te Mijdrecht (chef); Bouman te Sliedrecht; kom miezen 3de klasse T-. Scholten te Ber gen (L.); J. C. de Koning te Sas van Gent (tijd.); H. Roerhorst te Sas van Gent (tijdel.); J. A. Vos te Eijsden (g. Ned. Herv. kerk. Drietal te Angercn: B. Verhagen te Buiksloot, J. G. Keij te Driel, Th. C'. Frederikse te Bahr. Beroepen te St. Jacobi-Parochie, K. II. Boersma, cand. te Groningen; te Kien den, Lamers te llhenente Tholen, A. van der Sluis te Huizen. Aangenomen naar Putten op de Yeluwe, K. J. van den Berg te Hoogeveen. Bedankt voor Benningbroek, door D. Mulder te Herwen en Aerdt. Geref. kerken. Beroepen te Werkendam, J. Koelewijn tje N ieu w - L ekk e rl and Bedankt voor Houwerzijl, door E. C. v. d. Laan te Driesum. Naar de „Stand." verneemt, heeft de Schoolraad voor de Scholen met den Bij hel zich per adres gewend tot den mi nister van binnenlandschc zaken, met ver zoek, ie voorkomen, dat door de indie<- iTing van het wetsontwerp om den datum van 1 Januari 1914, voorkomende in de wet van 14 Juli 1910 (Stbl. no. 202) te wijzigen in: 1 Januari 1915, waardoor de beperkende bepalingen nog een jaar lan ger zullen duren, sommige besturen van AI. U. L. scholen door het in uit zicht stellen van de Rijksbijdrage reeds over 1914 te kunnen ontvangen, ernstige financiëele schade zouden lijden, wegens de uitbreiding van personeel aan hunne AL U. L. O. scholen, die op 1 Januari 1914 aan de wet zouden voldoen. Ge.slaagd te Breda op het examen vrije- en ordeoêfeniugen der gymnastiek de he r K. P. Moerland te Oosteiland. Goes. Door Mej. J. J. Olivia de Plan- que is de benoeming naar Zeist aan genomen. Geslaagd te Breda op' het examen vrije- en orde-oefeningen de heeren C. J. Heijboer en J. P. Waale, beiden te- Nieuwerkerk. Mevrouw Soutoul. „Al wat ik bezit, wil ik geven aan hem die mij geneest", dat zeggen zij die sedert langen tijd lijden, die nutteloos tal van geneeswijzen beproefd hebben en de lust voor het leven verloren hebben. Wij vra gen hen zooveel niet, en onze Pink Pillen kunnen hen gene zen zooals zij reeds zeer vele zieken genezen hebben die hunne gene zing onmogelijk achtten. Twee of drie doosjes Pink Pillen te koopen, zal hen zeker niet arm maken en die pillen kunnen hun meer goed doen dan zij zouden ge- looven. Mevrouw Mar- celle [Soutoul, een onzer zieken te Nimes(Gard-Fran- krijk), rue Fléchier 25, zou heel wat gegeven hebben om de genezing te verkrijgen die de Pink Pillen haar bezorgd hebben. Twee doosjes Pink Pillen zijn voldoende geweest om deze zieke te genezen die zeven maanden leed. Men moet bekennen dat het terugvinden der gezondheid voor den prijs van twee doosjes Pink Pillen waarlijk niet duur is. „Tengevolge eener moeielijke bevalling, schrijft Alevr. Soutoul, ben' ik bloedarm geworden en gedurende een lijden van zeven maanden is mijn leven zeer pijn lijk geweest. Ik had :de gebruike lijke geneeswijzen gevolgd, maar zonder succes en zoo geloofde ik mij op21-jarigen leeftijd verloren. Ik leed, ik was treurig en weende altijd door. „Men raadde mij toen uwe Pink Pillen te nemen en ik heb twee doosjes ge kocht. Het is niet te gelooven, maar toch is het zoo en alle personen die mij ken nen, kunnen het getuigen, dat het gebruik van die twee doosjes voldoende voor mij is geweest om te genezen. Van het begin der behandeling af, heb ik mij beter en sterker gevoeld, daarbij had ik meer eet lust en "ben ik weer vrooljjk geworden. Sedert ik uwe Pink Pillen heb genomen gevoel ik mij wel, zie ik er weer goed uit en heb ik al mijne krachten." Vele zieken zullen liet er mee eens zijn dat hunne gezondheid wel zulk een geringe uitgave waard is. Zij zijn verkrijgbaar i 1,75 per doos eii 9 per zes doozen, bij het Generaal-Depöt der t'ink Pillen, Van Keghenlaau 22, Arasterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. W. Gudde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tholen bij W. Potter, Apotheker, Stoofstraat. En verder by verschillende Apothekers eu goede Drogisten,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2