Telegrammen Gemengd Nieuws. Briefwisseling. Laatste Berichten. Ingezonden Stukken. Faillissementen. Burgerlijke Stand Posterijen. Afloop verkoopingen. aanbestedingen enz. Marktberichten. Advertentiën. Een WOONHUIS met TUIN, Marktprijzen van Tarwe en Meel. Openbare Verkooping. Woensdag 22] October 1913, verkoopen: tot het Het Bei 1 is-proces te Kief. Door de afdeeling Zeeland van den Ne- derlandschen Zionistenbond was tegen gisterenavond in de sociëteit „St. Joris" te Middelburg eene openbare vergadering belegd ter bespreking van het Beilis- proces. Tegen den aanvang der vergade ring was de geheele achterzaal gevuld met personen van uiteenloopende maat schappelijke positie en godsdienstige en politieke overtuiging, onder wie zich ook zeer vele vrouwen bevonden. De beer Jacq. Boasson opende de ver gadering en wees erop, dat men niet bij elkaar is als joden en niet-joden, doch als menschen, die willen opkomen tegen ongerechtigheden. De eerste spreker, de heer S. Mendels, voorganger der Israëlieten te Middelburg, die tot den Joden roept: weent, omdat uw lijden nog niet uit is, zooals het aanwakkeren der godsdiensthaat in Rus land. Maar ook tegen de Christenen roept spreker weent, weent omdat uw mede christenen in Rusland zoo handelen, schaamt u over hen. De heer Mendels toonde aan, dat de Joodsche wetten voorschrijven naasten liefde en afschuw voor menschenbloed, terwijl diezelfde wetten ook verbod van het gebruik van dierenbloed voorschrij ven. Vervolgens verkreeg mevr. Bergsma uit Zoutelande het woord, die ook er op wees overtuigd te zijn, dat ritueele moord in geen enkele godsdienst kan bestaan. Spreekster roept het medelijden in met het slachtoffer in het beruchte proces en protesteert tegen de verkrachting van het recht. Mr. J. Adriaanse wees er op hoe het sprookje van den ritueelen moord steeds eeuwen door heeft bestaan. Ook deze spreker laat een krachtig protest hooren. Na eene korte pauze werd het woord gevoerd door ds. P. H. Veen, die meen de te moeten spreken als vertegenwoor diger van den Christelijken godsdienst en te moeten mede protesteeren tegen wat hij noemt een daad van wilden, die niet hooger staan dan de bloedzuchtige Rood huiden in Amerika. Als hij het kon doen, zou hij een kruistocht, een oorlog tegen het land, dat de rechten met voeten treedt, willen prediken; maar wel kan hij een kruistocht van liefde, van den waren godsdienst prediken. Wij, aldus spr., protesteeren in naam van God. De heer Boasson sloot de vergadering met de mededeeling, dat de heer Frank uit Vlissingen, die de slotrede zou uit spreken, niet aanwezig was. Goes. Dinsdagavond vergaderde de ver- eeniging van oud-leerlinigen der Christ, school Wijngaardstraat. De vergadering werd geopend door den waarn. voorzit ter den heer A. M. Duyvewaardt met het laten zingen van Psalm 751 en gebed. De secretaresse Mej. Donner, bracht, na dat d e notulen der vorige vergadering waren gelezen en onveranderd goedge keurd, een jaarverslag uit, waarin de op richting en de staat der vereeni.ging1 ge schetst werd. Uit het verslag' bleek tevens, dat de poging om te Kioetinge een fili aal te vestigen aanvankelijk zijn geslaagd. Vervolgens bracht de penningmeesteres mej. v. d. Veen, verslag uit over den staat der financiën, waaruit bleek, dat aan den penningmeester der Chr. school Wijngaardstraat, sinds 1912 reeds meer clan f200'kon worden afgedragen. De af tredende bestuursleden mej. Donner en de heer A. de Jonge Nz. werden her kozen, terwijl in dr> vacature ontstaan door het bedanken van Mej. Duvekot ge kozen werd mej. van Balen. Na eenige besprekingen van huishoudelijken aard, werd nog gezongen Ps. 6610 en sloot de heer T. H. Hummelen de vergadering met dankzegging. Met ingang van 1 November a. s. is aan den heer H. J. Kosten, op verzoek, eervol ontslag verleend als ambtenaar aan de Gemeente-gasfabriek alhier, in verband met zijn benoeming te Zeist. De heer G. Gorse heeft ontslag ge vraagd als concierge aan de ambachts school alhier. Zierikzee. Gisteren is tot lid van de Provinciale Staten gekozen de heer A. van der Weyde (vrijzinnig) met 1976 stemmen. Op den heer G. F. Lindeyer (s. d. a. p.) waren 263 en op den heer J. C. Vis (antirevolutionair) 778 stemmen uitgebracht. Zierikzee is nog steeds het liberale bol werk en zal het, vreezen we, nog wel eenigen tijd blijven ook. Colijnsplaat. De arbeider M. H., werk zaam bij den landbouwer de L. onder deze gemeente, was bezig hoornvee uit de weide naar den stal te drijven. Daar bij werd hij door een der dieren zoodanig tegen den grond geworpen, dat hij zich erg aan den schouder bezeerde en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Scherpenissp. In de gisteren gehouden gemeenteraadsvergadering werd o. a. over gelegd, behalve definitieve vaststelling der rekening 1912, een procesverbaal van kas- opneming bij den gemeente-ontvanger op 23 Sept. j.l., waaruit blijkt, dat op dien dag in kas was f 2814,73. Naar aanleiding van een verzoek van den onderwijzer Ifage om verhooging zijner jaarwedde, wordt, met algemeene stemmen besloten zijn jaar wedde te brengen op f550 met ingang van 1 Jan. a. s., en de verordening rege lende de jaarwedden van het onderwijzend personeel zoodanig te wijzigen, dat de minimum-jaarwedde der onderwijzers met 15 dienstjaren gebracht wordt van f500 op f550. In zake een verzoekschrift van den beurtschipper A. Hartog, om verkrij ging eener vaste ligplaats, wordt met al gemeene stemmen besloten de politiever ordening zoodanig te wijzigen, dat voor dien schipper het Zuidwestelijk deel der haven als zijne ligplaats wordt aangewe zen. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten wordt met algemeene stemmen besloten in het reglement voor het Burgerlijk Armbestuur alhier eene be paling op te nemen, dat eenmaal per jaar de boeken en kas van den secretaris- penningmeester op een onbepaald tijdstip door of vanwege B. en W. worden na gezien. Een besluit tot wijziging der be grooting voor het gemeld armbestuur voor 1914 met eene vermindering van ontvang en uitgaaf van f 260, wordt door de ver gadering goedgekeurd. Hierna geschiedt vaststelling der begrooting van inkomsten en uitgaven dezer gemeente voor 1914 met een eindcijfer van f 12569.28 in ont vang en uitgaaf. Verder worden B. en W. gemachtigd over te gaan tot openbare verhuring der schoolregenbak. Ten slotte worden voorloopig vastgesteld de pensi oengrondslagen der gemeente-ambtenaren, wier jaarwedde niet door Ged. Staten wordt geregeld. Ongelukken. Te Papendrecht is een 13-jarig meisje bij het spoelen van waschgoed in de ketel gevallen en ver dronken. Te Rosendaal is een Iijnwach- ter van de telegrafie van een trap geval len en gedood. Te Gendringen is Zon dag een tweejarig meisje in een pot met kokende soep gevallen en den volgenden dag aan de gevolgen gestorven. E e n s p o o r w e g a a n s 1 a g. De po litie te Harendermolen heeft gisteren aan gehouden H. de J., vroeger arbeider bij de Staatsspoor, die volgens eigen beken tenis Maandagavond getracht heeft den laatsten sneltrein uit Holland bij het sta tion De Punt te doen ontsporen door tusschen den wissel twee zware steenen te leggen. De waarnemende stationschef bemerkte nog bijtijds den misdadigen toe leg. (N. R. C.) Vorst. In Groningen heeft het zóó sterk gevroren, dat de groenteboeren 's morgens te half zeven nog niets op de tuinen konden aanvangen en de koeien het gras onaangeroerd lieten. Aroor bieten die buiten liggen, was 'teen kwade nacht. Diefstal. Er is inbraak met dief stal gepleegd te Amsterdam in het huis van den heer Lambregtsen van Rittliem, lid van den gemeenteraad aldaar, vroe ger rijks ingenieur van den waterstaat en lid van den gemeenteraad te Goes. Tus schen 13 Sept. en 14 Oct. moet het gebeurd zijn, terwijl de familie te Hil versum vertoefde. De daders zijn binnen gekomen door een kelderraam aan de achterzijde van het huis, van welk raam een ruit Was verbrijzeld. Portretten en zilverwerk worden vermist. Geld of gelds waardig papier was niet in huis aan wezig. De bestolene was tegen inbraak verzekerd bij Mercurius. 'sKonings portret. In den „Daily Post" schrijft iemand over den Engelschen koning, George V, het vol gende In zijn privaat leven is hij de eenvou digste en kalmste Engelsche „gentleman". Hij is de meest huiselijke man, de vrien delijkste vader en voelt zich steeds ge lukkig in den kring van zijn gezin. Naast zijn kinderen houdt hij het meest van den landbouw, ook al heeft hij weinig tijd zich daarmede bezig te houden. Hij zou een uitnemend land-edelman geweest zijn, doch zeker nooit een M. F. H. (Master of the Fox Hounds), want hij houdt niet veel van de jacht en zit niet onberispelijk te paard. Aangezien hij den middelbaren leeftijd heeft bereikt, zij het dan ook nog zonder den aanleg tot corpulentheid, neemt hij veel lichaamsbeweging, waarom hij te Londen toevende, niet alleen eiken dag paard rijdt, doch bovendien dagelijks tijd tracht te vinden voor tennissen. Hoe wel hij af en toe honderd punten op het biljart speelt, maakt hij zelden een hooger reeks dan twintig. Daarentegen is de koning een uitnemend schutter. Hij is een matig man; om champagne geeft hij niet veelgewoonlijk drinkt hij een lichten wijn of een whiskey, erg met mineraal-water verdund. Zoowel bij den lunch als het diner houdt hij van een goede Engelsche kaas en hij is zeer ge steld op een goede, vrij lichte sigaar. Het is niets ongewoons als hij daarvan een stuk of twaalf per dag rookt. Hij heeft weinig tijd over voor lezen en be paalt zich dus meestal tot de dagbladen, maar wanneer hij een boek opneemt is nooit een roman, doch het liefst een of ander werk over ontdekkingsreizen; voor al bestudeert hij gaarne de verslagen van liet Aardrijkskundig genootschap (Hbl.) Ellendig beroep. De 25-jarige dierentemmer Amar is den laatsten tijd niet gelukkig met zijn voorstellingen. Na maanden lang op het ziekbed gelegen te hebben tengevolge van verwondingen door de tanden van een leeuw veroorzaakt, trad hij gisteren wederom te Parijs op. Het publiek juichte hem geestdriftig toe, maar de tijgers, waarmee hij nieuwe kunsten zou uitvoeren, bleken hem minder goed gezind. De kleinste Emir, was gewillig, maar de groote tijger Sultan wilde niet gehoorzamen en maakte het den dieren temmer onmogelijk de kooi te verlaten. Toen Amar zijn zweep ophief, sloeg het dier zijn klauw in den schouder van den ongelukkigen man, zoodat het bloed langs zijn arm stroomde. Onder het publiek er waren meer dan 600 toeschou wers ontstond een paniek. 'Meer dan de helft vluchtte de zaal uit. Inmiddels slaagde men er in Amar een revolver in de hand te duwen. Hij vuurde een kogel op den tijger af en trof het dier in den poot. De gewonde Sultan kroop jankend in een hoek, zoodat Amar gelegenheid had te ontsnappen. De wond die Amar opgeloopen heeft is vrij ernstig; hij zal weken lang te bed moeten blijven. Mén schrijft ons uit Nieuw esc hans In de papierfabriek te Leer geraakte de arbeider Ahlrich Frey in de machine en -werd op slag gedood. Hij laat een vrouw en verscheidene kinderen onver zorgd achter. Een auto-ongeluk. Uit Accumoli wordt gemeld, dat een autobus, waarin 34 personen gezeten waren, in een ravijn is gestort, ten gevolge van het breken van een as. Een persoon is gedood, vier der inzittenden zijn stervend, 29 zijn gewond. Een inzender uit Middelburg verzekert ons, dat Rens zich vergist. „Gekke Betje" slaat eerst en dan „Lange Jan". De con clusie van Rens moet dus omgekeerd luiden. Rens zal dit dan ook wel willen geloo- ven, want schoon hij een oud-Middelburger is, is hij al te lang Middelburg uit om niet te gelooven, dat het nu zoo is als de inzender verzekert. Red. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in clen morgen van 15 Oct. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769.9 te Cler mont, laagste stand 740.4 te Bodo. Verwachting tot den avond van 16 Oct. Matige tijdelijk wellicht krachtige Noord- Westelijke tot Westelijken wind. Meest zwaarbewolkte lucht. Waarschijnlijk re genbuien. Koeler. VLISSINGEN. Heden is in de haven bin nengesleept de Spaansche stoomboot Ver- lasquez, komende van Antwerpen, be stemd voor Spanje, voor een onderzoek door duikers. Waarschijnlijk is er een de fect aan de schroef. AMSTERDAM. Hedenmorgen heeft zich bij de politie aangemeld de 36-jarige F. D., los werkman, die zich uitgaf voor den moordenaar van Hendrik de Klerk. Na dat proces-verbaal was opgemaakt werd de man ter beschikking van den officier van Justitie gesteld. Naar wij vernemen is hij door het broertje van den ver moorden knaap niet herkend. De man heeft geen aapachtig uiterlijk en is ook niet karrijder bij een brouwerij, zoodat men er nog aan twijfelt, of hij werkelijk de dader is. Enkele kleedingstukken werden in be slag genomen. 's GRAVENHAE. Het Gerechtshof deed heden uitspraak in de zaak van G. H. A. v. Tr. te Middelburg, beklaagd van valschheid in geschrifte, door de Recht bank vrijgesproken. Het Hof vernietigde dit vonnis en eischte 8 dagen hechtenis. MIDDELBURG. Raadsvergadering van hedenmiddag. De voorzitter stelde voor de zaak van de Straatbelasting in ge meenschappelijke handen te stellen van de commissies van fabricage en finan- tiën. De heer Onderdijfc stelde een motie voor, waarbij het ontwerp straatbelastingj wordt teruggezonden en B. en W. worden uitgenoodigd een stratenplan daaraan ver bonden in te dienen. Deze motie kon niet in stemming worden gebracht en werd de zaak daarna in handen der com missies gesteld. Het voorstel tot ontvankelijkverHa- ring van het beroep van Kleynenberg isi aangenomen, eveneens het voorstel tot voorloopige regeling van den pensioen grondslag voor de gemeenteambtenaren. Op een desbetreffende vraag van den heer Onderdijk deelde de voorz. mede, dat de regeling van het pensioen gereed is en thans bij de comm. van de financiën is. Het verzoek Van' dhr. Jongepier is in gewilligd. Het voorstel tot "doortrekking der waterleiding is aangenomen. Het voor stel van B. en W. tot het verhuren van grond aan de Nijverheidsvereeniging werd» verworpen met 11 tegen 1 st. B. en Wh's. voorstel inz. plantsoen Groenmarkt werd na eenige discussie aan genomen, eveneens dat inzake het rooien van boomen. Inzake slachthuiskwestie is na zeer langdurige besprekingen besloten, dat een1 nieuwe becijfering door dhr. Boasson in hét midden gebracht, eerst nader dooi' B. en W. zal worden onderzocht en is zoolang de behandeling geschorst. IERSEKE. Maandag beging de W. al hier de onvoorzichtigheid om een pa troon aan te steken met het droevig ge volg, dat beide handen ernstig werden gewond. Geneeskundige hulp moest dade lijk! worden ingeroepen, die werd verleend door dr. Klinkenberg. IERSEKE. Benoemd met ingang van heden tot stationschef te Kruiningeni Ierseke de heer N. van Puffelen, vroe ger klerk alhier. POORTVLIET. Terwijl de vrouw afwe zig was is er in de woning van den arbeider S. B.. ingebroken. Zeer waar schijnlijk is de dief verrast, daar er niets van eenige waarde vermist werd. Alles was echter overhoop gehaald en de kast was geforceerd. Buiten verantwoordelijkheid der Bedactie. Geachte Redactie! De stemming voor den Gemeenteraad in het district I heeft weer eens doen zien, dat het er juist op één stem aan komt. Onze candidaat de Rijcke Sr. bleef toch vijf stemmen in de minderheid om verkozen te zijn; zij die hiertoe hebben medegewerkt hebben eene groote verant woording op zich geladen, want door hun wegblijven immers is de heer Hioolen gekozenen zij hadden kunnen komen, ik weet dat zij zijn aangezocht om even te gaan stemmen; dit waren er vier. Had den zij gekomen, ook dan ware onze candidaat als oudste in jaren gekozen ge weest. Bedroevend voor die stoere werkers, die zich dien Vrijdag gaven voor den arbeid, en die met leeuwenmoed hebben gewerkt om de zege te behalen, bedroe vend, omdat zij juist op het laatste oogen- blik nog vier mannen bezochten, die be loofden te gaan en blijkbaar op dat moment wellicht (wij zullen het gelooven) verhinderd waren. Het moge hen een les zijn om voortaan vroeg te gaan stemmen, want goede anti-revolutionairen zijn zij, die zonder aanzien des persoons steeds hun plicht doen. Nog eens, te bejammeren blijft het èn voor onze partij èn voor den candidaat, die zich gaf, en die recht had op onzen steun en op den zetel, die hem in het 3e district door partij-politiek was ont nomen. Nu ik toch over deze verkiezing aan het klagen ben, wil ik het niet verhelen, dat het mij heeft bedroefd, dat niet de heer L. J. Mes in herstemming heeft kun nen komen, is dit de schuld der onzen, die om welke redenen dan ook aan dien candidaat hun steun onthielden? Aan hen wil ik toeroepen: laat alle persoonlijkheid varen voortaan, het zijn juist die Katho lieken, die den heer Mes candideerden, die krachtig hebben medegewerkt voor de zege van den heer de Rijcke op j.l. Vrijdag. Neem het tot voorbeeld. Middelburg, 14 October 1913. G. Geëindigd faill. Ch. Rijn, koopman, Vlake. Van 14 en 15 October. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. J. Boone, jm. 24 j. en J. de Hamer, jd. 24 j. Bevallen: A. P. de Graaf, geb. Ver linde, z.; P. Hanegraaf, geb. Sturm, z. Overleden: A. Louws, weduwe A. van Kuijk, 81 j. Van 11—14 Oct. VLISSINGEN. Bevallen: F. M. Naere- bout, geb. Gillebert, d. Overleden: L. Schenk, vrouw van A. Hoeksema, 60 j. GOES. Geboren: 15, Johannes z.v. Mat- theus van de Velde en Catalina Maria Kempe; 14, Jacobus Joost, z.v. Joost Weststrate en Cornelia van de Guchte; 14, Jacob z.v. Geraardt de Jonge en Jo hanna van der jWeele. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften: 18, Jozias Jacobus Potters, 21 j. jm. en Eli sabeth Deij, 21 j. jd.; 25, Christiaan Maria Weststrate, 20 j. jm. en Sara Geertruida de Blaeij, 19 j. jd. Huwelijks-voltrekkingen: 18, Pieter Wil lem van de Voorde (van Zuidzande), 20 j. jm. en Jozina de Vos, 21 j. jd. Geboren: 16, Maria Jacoba, d. v. Jozias Herrebout en Catharina Cornelia Jacoba van der Molen; 17, Jan Jacobus, z. v. Jacobus van Sweeden en Elizabeth Pot ters; 20, Sara, d. v. Jan de Jonge en Cornelia de Bree; Dirk Cornelis, z. v. Louis Francois Kaijser en Neeltje Jo hanna Platteeuw; 22, Dingetje, d. v. Jan Dieleman en Anna Jacomina Hamelink; 25, Elisabeth Barbara, d. v. Anthonie Jacob Dieleman en Janna Dieleman; 29, Arthur Ludovicus Carolus, z. v. Camillus Edmondus Goethals en Maria Theresia Ludovica de Vos. Overleden: 17, Pieter Goosen, 4 m., z. v. Martinus en Pieternella Catharina de Feijter, 25, Jan Deurwaarder, 81 j., weduwn. van Maatje Overbeeke. Lijst van de aan het postkantoor te Goes bezorgde brieven en briefkaarten, welke wegens onbekendheid van de ge adresseerden gedurende de le helft der maand October niet zijii kunnen worden uitgereikt. Brieven: Firma Asselsbergs, Bergen op Zoom; J. H. Traas, Rotterdam; Direc teur „Euterpe", Heinkënszand. BriefkaartJ. van Beek, 's Gravenhage. Bij den dienst der P. en T. zijn be noemd met 1 Oct. tot adsistent te Vlis singen, de brievenbesteller J. M. Bon- gaarts te Amsterdam; tot conducteur 3de klas te Vlissingen (spoorwegpostk. 2) de brievenbesteller D. Koomen te Amster dam; 16 Oct. tot kantoorbediende te Hansweerd, P. A. J. Elsman. Verplaatst van Rotterdam naar Vlissin gen de hulptelegrafist Wi H. Segboer. Wissenkerke. Heden had ten overstaan van not. Hioolen de openbare verkooping plaats van de hofsteden enz. van wij len Jac. de Kam Jz. De afloop is als volgt: Perceel 1, hofstede te Geersdijk, be woond door Js. de Kam, gebouwen, tuin, boomgaard, weiland, Westpolder. Kooper dhr. H. Noordhoek te Kortgene voor f805 per gemet. Perc. 2, weiland, Westpolder, koopers de he eren A. J. en J. A. de Loof voor f 705 per gemet. Perc. 3, idem, Westpolder, koopers de heeren F. P. de Kam en A. Filius voor f250 p. g. Perc. 411, bouw- en weiland, West- en Geers- dijkpolder, kooper dhr. Jac. de Kam Jacz. voor f 13240. Perc. 12, bouwland, Geers- dijkpolder, kooper dhr. J. Dekker, f 765 per gemet. Perc. 13, idem, idem, koo per dhr. P. C. Heijboer, f 766 per gemet. Perc. 14 en 15, idem, idem, kooper dhr. C. v. d. Maas, Kats, f2760. Perc. 1620, idem, idem, kooper dhr. Jac. de Kam Jacz. f 5025. Perc. 2125, idem, idem, kooper dhr. Anth. de Kam f5020. Perc. 1629, idem, idem, kooper dhr. D. de Looff f 4700. Perc. 30, huis met bouwland, bewoond door Th. de Kam en perc. 31, 32, 33, 34, 35, 36 en 37, bouwland,; Geersdijkpolder, kooper dhr. Th. de Kam f 13360. Perc. 3841, idem, idem, koo per Jan Dekker f 6005. Perc. 42, hof- 'stelde Camperland, gebouwjen, tuin, boom gaard, b'ouwj en weiland, bewoond door Ms. Israël Pzn, peirc. 43 en 44, weiland, Mariapolder, en perc. 4554, bouwland, Rippolder, kooper dhr. Marinus Israël f 18720. Perc. 55, winkelhuis, schuur, erf en tuin, Voorstraat, Wissenkerke, kooper dhr. Th. Wolse f 3005. Perc. 56, 60 voer stalmest, kooper dhr. Jac. de Kam f67. De gunning van verscheidene perceelen is nog aangehouden. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 14 Oct. 1913. Weidragers 6 a 9 ct., Gieser Wilde1- mann 6 a 8 ct., Williams Duchesse '15 a 18 ct., Beurre Aargeau 12 a 16 ct., Jodenpeer 6 a 12 ct., Cichorijpeer 6 a 8 ct., Pondspeer 7 a 10 ct., Winter Rietpeer 7 a 9 ct., Beurre Hardy 15 a 18 ct., Lange Perzikpeer 12 a 15 ct., Goud Reinet 6 a 12 ct., Zure Bellefleur 8 a 12 ct., Champagne zoet 6 a 8 ct., Holla,ndsch zoeifc 5 a 9 ct., FranscheBelle fleur 7 a 8 ct., Sterappel 12 a 15 ct., Linden appel 8 a 9 ct., Tuinzoet 7 a 8 ct., Reinette Tulpa 7 a 10 ct., Rusters dj a 8 ct, Paradijlsappetl 6 a 9 ct., Honds muil 8 a 10 ct., alles per K.G.; Nooten 20 a 30 ct. per 100 stuks; Aardappels f 1 a f 2 per H.L.; Groene kool 3 a 5 ct., itte kool 4 a 5 ct., Bloemkool 2 a 8 ct. per stuk. Dinsdag 14 October 1913. NEW.-YORK. 14 Oct. De termijnmarkt van tarwe opende traag en s/8 c. lager, fluctueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot traag. Loco traag» 14 Oct. 11 Oct. 10 Oct. 9 Oct. North 94 95'/„ 96- 94 Roode Winter 98'/2 98'/o" 98 V., 97 7, j Oct. Dec. Mei 14 October 94'/4 97'/. 11 95 <U 987a 10 9578 987, 9 9478 98- CHICAGO. De termijnmarkt opende traag en 3/4 ct lager, daalde verder in verband met de grootere stoomende hoe veelheden, naar aanleiding van flauwere telegrammen, wegens groote verkoopen en verkooporders en tengevolge van gunstig weder, waarna oogstberichten van het Zuid-Westen en contraminedekkingen een rijzing uitlokten. De verwachting van groote aanvoeren en de toenemende zicht bare voorraad hadden weer een daling tengevolge, waarna de markt traag sloot. Oct. Dee. Mei Juli 14 October85— 90— 11 857e 91- 10 867, 9174 9 e 867e 917e (N. R, Crt.) De Deurwaarder P. A. VERVAAT, te Middelburg, zal op des namiddags om l1/9 uur, aan het sterf huis van P. Schout, te Meliskerke, ten verzoeke van de Diaconie der Gerefor meerde Gemeente aldaar Kabinet, Tafels, Tafelkastje, Stoelen, Kachel, Regulateur, Wekker, Horloge, Statenbijbel, Vloerkleeden, Kleerkist, eenige Godgeleerde Boeken, Lampen, Wollen- en gestikte Dekens, Meelkist, Kruiwagen, eene partij kleeren, Land bouwgereedschappen en hetgeen meer zal worden geveild. TE KOOP OF TE HUUR nabij den Seisweg te Middelburg. AdresNotaris Struve, aldaar.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 3