Telegrammen. In de Parijsche smeltovens. Buitenland. Kerknieuws. Onderwijs. ZENDING. LEESTAFEL. Landbouw. WETENSCHAP EN KUNST. Gemengde Berichten. MARKTBERIU Marktprijzen van Ta Telegrafisch Weert BURGERLIJKE f Baurdoux, Beenhakker, Heuker, Stolk en Lhx. Vlissingen. De Duitsche keizer heeft als blijk van waardeering voor de hulp, op 14 December van het vorige jaar be wezen aan de bemanning van den Duit- schen zeelichter „Minnie," die in nood verkeerde, aan den gewezen gezagvoerder van het Nederlandsche stoomschip „Ary Scheffer," kapitein Simon Hendrik Schol, een gouden norloge met naamcijfer, den gewezen stuurman van hetzelfde stoom schip Daniel Smit een zeekijker met op dracht, en aan den matroos Mons Olai Monsen en diens zoon Godfried Alexan der Monsen een geschenk in geld toege kend. St. Maartensdijk. Gisterenvoormiddag had mej. M. de Wilde alhier het ongeluk in den kelder te vallen, waarbij haar bovenbeen ontwricht en het gewricht zelve beschadigd werd. Het ongeval word veroorzaakt doordat zij meende op den keldertrap te stappen, welke toevallig niet aanwezig was. RECLAMES. In Parijs is het aantal groot van hen die ziek zijn geworden en genezen zijn door de Pinkpillen, die machtige her steller van het bloed, versterker der ze nuwen. Dat geneesmiddel is werkelijk zeer geschikt om de langzame of snelle uitputting te be strijden,waardoor vroeg of laat bijna allen aangetast worden die ver plicht zijn te wer ken in de Parij sche smeltoven of zelfs eenvoudig te ademen, of te le ven. In de provincie in de groote fa briekssteden lei den velen een neerdrukkend be- v staan. Zij die zich Mevr. Marqués. aan de Jbehande_ ling met de Pinkpillen onderwerpen, kunnen op een zeer snelle genezing hopen, want zij genieten van een zuiverder, een verkwikkender lucht dan de arme Pa- rij zenaars. Mevr. Marqués, wonende te Parijs, 39 rue Jouff'roy, schreef ons „Mijne gezondheid liet langen tijd te wenschen over. De slechte lucht van Parijs had mij bloedarm gemaakt en ik was zoo zwak dat ik moeite had mijn werk te doen. Ik at niet meer dan zeer weinig en toch was mijne spijsvertering heel moeielijk. Ik had geen nut van mijn voedsel, wat mijne verzwakking nog verergerde. Ik sliep weinig en mijn slaap was meestal onrustig. Dan had ik het voortdurend benauwd en vreesde ik een borstkwaal te krijgen. Men heeft mij toen aangeraden van de Pinkpillen gebruik te maken. Zij hebben mij krach ten, eetlust en een goede spijsvertering weergegeven. Het komt mij voor dat ik veel meer bloed heb en ik ben nu zeer gezond". De Pinkpillen zijn verkrijgbaar £L f 1,75 per doos en t\ f9,—de zes doozen bij het Generaal Depót der Pinkpillen, Van Eeghenlaan 22 huis, Amsterdamvoor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos, Vlasmark t K 157 voor Goes bij Gebrs. Mulderen in alle goede apothe ken en drogisterijen. Duitscliland. De dood van prinses Sofie van Saksen- Weimar. Het schijnt toch waar te zijn, dat de Prinses zelfmoord pleegde. De N. R. C. heeft reeds een bevestiging ont vangen van het gisteren onder voorbe houd medegedeelde. De particuliere cor respondent te Berlijn van dit blad seinde o.a. dd. gisteren Toen gisterenmiddag gemeld werd, dat de |25-jarige prinses Sofie van Saksen- Weimar plotseling gestorven was, dacht men onmiddellijk aan zelfmoord en la tere geloofwaardige berichten hebben dit vermoeden bevestigd. Men bracht dezen zelfmoord in verband met verhalen over de prinses, die hier onlangs de ronde deden. Zij zou zich verloofd hebben met baron Hans von Bleichröder, een zoon uit het bekende bankiersgeslacht. Wel iswaar werden deze verhalen vanwege het hof te Weimar tegengesproken, maar op een wijze, waaruit op te maken viel, dat zij niet geheel uit de lucht gegrepen waren. De bankierszoon w as slechts een intieme vriend van de familie, maar kwam als schoonzoon niet in aanmerking, zoo heette het. Dit moet echter toch het geval geweest. De prinses en de jonge bankier, die 30 jaar oud is, hadden zich in het geheim met elkaar verloofd en waren ook vast van plan te trouwen. Prins Willem van Saksen-Weimar- Eisenach had er zich beslist tegen ver zet. In ieder geval eischte hij, dat de prinses vóór haar huwelijk met Bleich röder afstand zou doen van rang en titel. Daartoe was zij echter niet bereid. Maar evenmin brak zij de betrekkingen mét den jongen Bleichröder af. Zij on'moette hem vaak, naar het schijnt, zonder dat haar familie haar ernstig daarin trachtte te dwarsboomen. Prins Willem van Wei- mar kon echter niet openlijk toestem ming geven tot het huwelijk, omdat hij afhankelijk is van een jaargeld, dat de groothertog hem verleent. Men ontkent, dat de bezwaren van den groothertog de raskwestie betroffen, of schoon dit wel waarschijnlijk is, daar de vader van Bleichröder tot den Joodschen godsdienst behoort en weigerde van ge loof te veranderen. De jonge Bleichröder, die in Herings- dorf was, toen het bericht van den dood van de prinses kwam, is onmiddellijk naar Heidelberg, waar haar familie woont, vertrokken. Naar het heet, zal hij ook aan de plechtigheden, de lijkver branding en het bijzetten deelnemen. De hartelijke verhouding tusschen hem en do groothertogelijke familie schijnt dus nog even goed als vroeger te zijn. Er is dan ook reeds gezegd, dat een breuk tusschen de verloofden onderling aan leiding zou zijn geweest tot den zelf moord. Ook dit wordt echter tegenge sproken. De prinses was een zeer levenslustig en knap meisje. Zij was ook in Heidel- berg bijzonder bemind. Men had niets bij haar waargenomen, dat op zwaar moedigheid leek en den avond van den zelfmoord had zij als gewoonlijk in opge wekte stemming afscheid genomen van haar familie. Allen waren reeds te bed, toen een schot knalde. Men snelde naar de kamer van de prinses, maar men vond haar daar reeds als lijk. Zij had haar met een revolver in het hoofd geschoten. Het vermoeden wordt geuit, dat de zelf moord de uitvoering is van een plotseling opgekomen besluit en men wijst erop, dat een oom van haar, prins Alexander van Weimar, eenige jaren geleden eveneens door zich dood te schieten, zelfmoord pleegde. De vader van de prinses, prins Willem van Weimar, die dit jaar 60 jaar oud wordt, heeft een veel bewogen leven achter zich. Eerst was hij Pruisisch offi cier, vervolgens nam hij onder een aan genomen naam dienst in het Neder- landsch-Indische leger en kwam later weer bij het Duitsche leger terug. Aan het hof te Weimar zag men hem slechts ifls de geheele familie daar verzameld was. Hij heeft twee zoons. De oudste, prins Herman, heeft indertijd onder eenigszins duistere omstandigen ontslag genomen uit het Duitsche leger. Later is hij te Londen met een koriste van een schouwburg getrouwd, waarbij hij af stand deed van zijn rang en titel. Twee jaar later in 1911 scheidde hij weer van zijn vrouw en hij woont thans onder den naam van graaf von Ostheim te Londen. Engeland. Engeland mag op het oogenblik wel het land der stakingen heeten. Alles staakt er. Stakingsberichten behooren niet tot de meest onderhoudende in de pers, hoe belangrijk zij ook mogen zijn voor hen die rechtstreeks bij stakingen betrokken zijn of er den last van onder vinden. Maar nu is er toch een bericht, dat vermakelijk is: te Dublin hebben de jongens, die op de nationale katho lieke scholen gaan, gisteren gestaakt, omdat men van hen verlangde, dat zij boeken zouden gebruiken, geleverd door de firma Easton Co., dewelke haar transportarbeiders heeft uitgesloten. De jongens gingen de onderwijzers met leien te lijf en twee van dezen werden zoo deerlijk toegetakeld, dat zij in een ziekenhuis moesten opgenomen worden. Te Dublin breidt de uitsluiting zich overigens nog uit. Vijf- tot zesduizend mannen en vrouwen hielden er eergisteren hun gewonen optocht. Voor het eerst hadden de veldarbeiders zich bij hen aan gesloten zij droegen groote takken als zinnebeeld van hun beroep. Voor de rest wordt er geconfereerd, vergaderd en geëischt, maar het alge- meene aanzien van den toestand is noch in Ierland, noch in Engeland verbeterd. Men weet, dat de omnibus-staking te Lon den ook nog geenszins bezworen is, daar het niet alleen om het dragen van het ver- eenigingsteeken, maar ook om de erken ning van de vakvereeniging door de patroons gaat. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ouderkerk aan den Amstel, G. van Dijk Azn te Spannum en Edens te Aalburg en Heesbeen, H. A. Heijer te Renkum en Heelsum. Aangenomen naar Harkstede en Schar- mer door W. R. Diepliuis, cand. te Gro ningen. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Zondag 21 September 1913. Goes, voorm. 9,30 ds De Vries, nam. 2 uur ds Steinz, bed. H. Doop, Cat. Zondag 11, avond 6 uur ds Homburg. Goes. Benoemd tot leeraar aan de ambachtsschool te SteenwijL de heerM. W. van de Weert alhier en wel met in gang van 6 Oct. a.s. Domburg. Benoemd tot onderwijzer aan de bijzondere school alhier de heer H. Scherpbier te Winschoten. Ter Neuzen. De gemeentelijke H. B.,S. alhier (de hoogste drie klassen van een vijfjarige II. B. S. en een school voor meer uitgebreid lager onderwijs), die op 1 dezer in gebruik genomen werd, is Don derdag door den commissaris der Ko ningin in Zeeland, mr. H. J. Dijckmeester, officieel geopend, nadat de burgemeester van hier, de heer J. Huizinga, in een uitvoerige rede de geschiedenis der stich ting had verhaald en dank had gebracht aan de autoriteiten, die aan de totstand koming van de school hebben medege werkt. Er zijn 70 leerlingen ingeschreven. De unie-collecte bracht dit jaar op te Bruinisse f 100 en te Kloetinge f 42,42®. Men deelt ons medeDe 4 Zendings corporaties (Ned. Zend. Gen., Rijnsch Zend. Gen., Utr. Zend. Vereen, en Sangi- en Talud Comité) die onlangs vroegen om f 60.000 voor loopende uitgaven en de uitzending van 13 nieuwe Zendelingen berichten met groote dankbaarheid dat de gevraagde som bijeen is en de jonge arbeiders op den voorgenomen datum konden afreizen. De verantwoording der giften volgt eerlang in de maandelijksche publicatie. De ontwikkeling van het diaco naat, door dr. J. C. de Moor. Kampen, J. H. Kok. Dr. De Moor heeft de feestrede, door hem gehouden bij het 25 jarig jubileum der Centrale Diaconale Conferentie op 17 Sept. j.l. te 'sGravenhage ter perse gelegd bij den uitgever Kok zoodat nu wie hem hoorden en genoten, nog eens rustig het gesprokene kunnen lezen en overdenken, en wie het niet hoorden zich voor het gemis van het gesproken woord kunnen schadeloos stellen. Wat dr. De Moor zegt of schrijft, dat draagt zijn stempelhij heeft het overdacht en er iets van zijn ziel in gelegd van daar ook die leuke inleiding over de vele feesten in onzen tijd hoffelijk vast geknoopt aan het rijke onderwerp, dat van zoo groote belezenheid en van liefde tot het diaconaat getuigt. 'slleer Arendskerke. De Ver. Groen teproeftuin Zuid-Beveland, alhier, heeft goedkeuring op haar statuten gekregen. De Wognummers komen Dinsdag 30 September te Goes tot het geven van een buitengewone uitvoering in de Groote kerk aldaar. Te Loosduinen is een 13-jarige knaap te water geraakt en verdronken. De vader vond zyn zoon voorover in 't water liggen; vermoedelijk is de jongen bij 't handenwasschen voorover geschoten. In de woning van den arbeider K. B., te Darp viel de kachel met een daarop staanden ketel met kokend water om. Een bijna 2-jarig kind kreeg het heette water over het lichaam en is den dag daarna na vreeselijk lijden overleden. Te Herwijnen werd uit de rivier de Waal opgevischt het lijk van een mansper soon, hetwelk later door familieleden herkend werd als dat van den sedert 10 September vermisten C. v. d. P., oud 30 jaar, uit Oosterheuk, bij Nijmegen. Toen een werkman te Nijmegen gister middag bezig was op een steenfabriek met het kruien van platen in een schip, had hij 't ongeluk te struikelen en van de plank in de rivier de Waal te vallen. Met moeite werd hij door zijn medear beiders gered. Laag. Te Ter Aar (N.-HJ) zijn in den nacht van Woensdag op Donderdag in het land van den landbouwer Ver Duyn, twee zijner koeien zoodanig door kwaadwilligen in den buik gestoken, dat ze kort daarop aan die verwonding be zweken. Men brengt het gebeurde in verband met het niet willen geven van een bijdragé door den landbouwer aan de onafhankelijkheidsfeesten te Ter Aar, welke feesten gisteren gehouden zijn. Droevig. Gisternamiddag half twee heeft er op de rivier voor Dordrecht een allerdroevigst ongeluk plaats gehad. Schipper E. Booi, van Puttershoek, was met zijn tjalkschip Nieuwe Zorg de Bom- haven uitgevaren om te Gorinchem zand te laden. Op de rivier werd het zeil ge- heschen, maar om niet te veel af te drijven liet hij tevens het anker vallen. Op een oogenblik geraakte vermoedelijk de pal van de lier, waarmede de stalen kabel van den mast wordt opgeheschen. van het kamrad los, met het gevolg, dat de mast geheel vrij stond en met groot geweld omviel. De zware last kwam terecht op het hoofd van de 5-jarige Adriaantje Booi, die met een jonger zusje op de achterroef speelde, met het gevolg, dat het hoofd van het kind ge heel opengespleten werd. De vader liet terstond alles in den steek en roeide met het hevig bloedende meisje naar den wal, waar hij de hulp van den genees heer A. M. V. van Aardenne inriep. Deze verbond de kleine, die daarna naar het Ziekenhuis is gebracht. Bij aankomst aldaar was zij echter reeds overleden. (D. Ct.). Ziek melden op groote schaal. Men meldt uit Leiden aan het N. v. d. D. Eergistermiddag moesten de militairen der lichtingen 1912 en 1906 van het 4e regiment infanterie uit Leiden ongeveer 500 man een marsch maken naar ZoetermeerZegwaart. Reeds even buiten de Leidsche grenzen, op den weg naar Zoeterwoude, bij Cronensteijn, vielen een kleine honderd man uit, die zich ziek meldden en verklaarden niet verder te kunnen. Een eind verder, dicht bij Zoe terwoude, volgden er weer ongeveer veer tig, die eveneens verklaarden dat zij niet verder konden en ook aan den weg bleven liggen. De reden van deze, 't zij werkelijke of voorgewende ongesteldheid wordt toege schreven aan den dienst, die te zwaar geacht wordt. De achtergeblevenen maak ten het zich niet druk. Zij plaatsten de geweren in rotten en legden zich aan den weg in het gras neer. Toen de troepen, die in Zoetermeer-Zegwaart geen oefe ningen hadden gemaakt, zooals aanvan kelijk in de bedoeling lag, te halftwee weder naar Leiden marcheerden, werden de verloren schapen weder opgehaald en bij de groote kudde gevoegd, die te half twee weder in de kazerne aankwam. Of de achterblijvers ook straf zullen krijgen, is niet bekend. Te Oosterhout woont een man dien men den hondenvanger zou kunnen noe men. De heer v. It. aldaar heeft een heel mooien hond. Een boxer. Prachtige hond. Tamelijk veel publiek buiten. Mooi weer. Bokser met baas ook buiten. Daar komt aangewandeld de sigaren maker W. Met een klein hondje, een foksterrier. Men raakt met elkaar aan den praat op den hoek van de straat. Na over wat koetjes en kalfjes en mis schien ook over hondjes wat geboomd te hebben zegt de sagarenmaker zoo tegen den heer v. R.Dieën hond neem ik mee". Den bokser wel te verstaan. „Ga je gang", zegt de heer v. R. „Als je dat klaar krijgt, ben je knap". De bokser wordt even aangehaald en volgt zijn nieuwen meester. De Laan, Nieuwstraat, Rulstraat dwirrelt en dwarrelt vol men- schen om 't wonder te aanschouwen. De bokser is een trouw beeststeeds ge weest, doch de heer v. R. is hem kwijt. En hoe hij ook roept, fluit, dreigt, de eene straat in, de andere uit, volgt de hond zijn verleider. De zoon des huizes, ook niet mis, met de zweep er op af. Geen denken aan, de hond wil niet meer mee. Hij verzaakt zijn ouden meester. Wat niet mooi is. Zelfs niet van een hond. Eindelijk krijgt hij verlof weer met zijn vroegeren baas naar huis te gaan. Wat dan ook gebeurt. Een tijdje later wordt dezelfde stuip uitgehaald met denzelfden hond. Doof voor bedreigingen, voor slaag, volgt hij weer den onweerstaanbare. Die later den hond weer terugbrengt. Er zal wel wat voor den bokser opgezeten hebben bij den heer v. R. Een zelfde spel wordt uitgehaald met een hond van den heer V. Met hetzelfde gevolg. De heer W. be weerde, dat hij alle honden kan mee nemen welke hij verkiest. Vreeselijk. Ten aanschouwe van meer den 5000 menschen is een jongen van 13 jaar, te Woodstok, van een hoogte van 500 voet, uit een luchtballon te pletter gevallen. De luchtballon werd op gelaten tijdens een volksfeest. De menigte verdrong zich, op het moment van op stijgen, rond den ballon en juist toen de luchtschipper bevel gaf het gevaarte los te laten slingerde zich een der touwen om den enkel van een jongen, zoodat hij mee omhoog gevoerd werd. Het was een verschrikkelijke aanblik. De jongen hing eenige meters beneden het schuitje, met het hoofd naar beneden, hij wrong zich hulpeloos maar de strik om zijn voet werd door zijn eigen gewicht dichtge trokken. Zij gegil was hartverscheurend en kon ver in den omtrek gehoord wor den. Ten laatste gelukte het hem zich omhoog te buigen en het touw te grijpen. Doch dit had een noodlottig gevolg want de strik, nu niet meer om zijn voet vast- getrokken, ging los, zoodat de jongen alleen aan zijn handen hing. Hij heeft dit maar enkele minuten kunnen vol houden. Het touw gleed hem door de vingers en hij stortte naar beneden. Slachtoffers der bioscoop. Een film fabriek liet te Klausenburg een volksstuk vertoonen, om dit te kinematografeeren. In dit stuk moest eerst eene boot bij 't oversteken eener rivier omkantelen. Een duizendtal toeschouwers woonden dit tooneel bij, dat voor een molenhuis plaats vond. Toen de boot omkantelde, werden tien tooneelspelers onmiddellijk naar de molenraderen aangetrokkenToeschou wers redden de tien personen, doch eene vrouw werd gedood. Verscheidene too neelspelers zijn zwaar gewond. Drie tramrijtuigen in een ravijn. Woensdagmiddag op de tramlijn van Canes op Grasse (Azurenkust) ontspoor de een trein, uit vier rijtuigen samen gesteld. Een tramwagen, waarvan de kettingen braken, stortte in eene diepte en sleepte twee andere rijtuigen mede. De trein vervoerde eenige burgers en talrijke soldaten, vooral mannen van de 24e en 27e jagers, die uit Nizza kwa men. Dertien personen werden dood aangetroffen, twee der personen waren Donderdagmorgen reeds overleden. Van 30 gewonden verkeeren er nog enkelen in stervensgevaar. Onder de dooden telt men drie onder officieren en drie vrouwen. Dereddim.8" werken gingen moeilijk vooruit tenL' volge van den regen; bovendien lag ten hoeveelheid slijk in de diepte Opgehoopt Het eerste rijtuig ontspoorde op eea' brug, ter plaatse „Tourtai" genaamd werd plotseling van links naar rechts geschokt, wat het breken van den kettiu» van het tweede rijtuig tot gevolg had Het voorgedeelte van dit rijtuig vernielde' de leuning van rechts, viel in de diepte van 12 meters hoogte, en sleurde de ute dere wagens mede. jft De wattman schrijft het ongeluk toe .aan de slechte werking van het toestel De ongelukkige man heeft uit wanhoop reeds gepoogd een einde aan zijn leven te maken. Snelheid van sneltreinen. Naar ver luidt, zijn in het nieuwe reglement op den dienst der spoorwegen, dat in 1914 zal van kracht worden, ook nadere be palingen opgenomen omtrene de snelheid, waarmede de treinen mogen worden vervoerd, en zal de snelheid voor treinen waardoor het maximum vroeger 60 K.m! per uur bedroeg, 75 K.M. bedragen, terwijl voor sneltreinen 90 K.N. per uur als maximum zal gelden, waardoor meer overeenkomst met de in het buitenland tor gelaten snelheid wordt verkregen. Om een pruim tabakDonderdag avond omstreeks 9 uur werd een bier brouwer op het Vreeburg te Utrecht door een persoon aangesproken, die hem om een pruim tabak vroeg. Toen de bierbrouwer antwoordde, dat hij geen tabak had, stak de vrager hem een mes in de borst. Op het politiebu reau aan de Catharij nebrug werd de ge troffene voorloopig verbonden en daarna per ziekenwagen naar de Rijksklinieken vervoerd. Een reuzenmachine. In Rusland heeft, blijkens de Tel., een jonge student een reusachtige vliegmachine ontworpen, welke ook in de practijk goed blijkt te voldoen. De nieuwe vliegmachine is een tweedekker. De breedte, die bij een ge wonen tweedekker ongeveer 10 li 16 meter bedraagt, is hier niet minder dan 27 meter, en de oppervlakte van de draagvlakken bedraagt niet minder dan 130 M-. Het gewicht van het toestel is 3000 Kg. Behalve de geheele uitrusting, kunnen nog 10 passagiers, benzine voor 20 uur en 800 Kg. bagage meegevoerd worden. Vier motoren, elk van 106 paardekracht, brengen de 4 schroever in beweging. Vóór aan de machine ii een open balkon aangebracht, waarop de uitkijk kan plaats nemen. Daarachter, door glasvensters afgesloten, is een kleine kajuit voor de beide bestuurders, waarin naast elkaar de stuurinrichtingen zijn opgesteld. Achter deze kajuit is een flinke hut voor de passagiers en daarachter een bergplaats voor benzine en materieel, terwijl tenslotte een derde kajuit tot een soort slaapkamer is ingericht, waarin een gemakkelijk rustbed. Dit daarom gedaan, om 't den bestuurders mogelijk te maken, elkaar gedurende de vlucht af te lossen en ook om onder het vliegen desge- wenscht een en ander te kunnen repa- reeren. Het toestel kan nl. niet alleen met 3, maar zelfs ook met 2 motoren in de lucht verblijven en ondanks de buiten gewone afmetingen kan de machine een snelheid van 110 K.M. per uur ont wikkelen. Gedurende de proefvluchten zouden verschillende interessante proeven wor den genomen. De beide bestuurders losten elkaar in den „stuurstoel" af en een hunner ging zelfs eens 'n kijkje op het voorbalcon nemen. Verden werden om beurten de motoren tot stilstaan gebracht. De passagiers wandelden door de 3 meter lange kajuit en maakten daarbij opzettelijk wilde bewegingen, zonder dat de rustige gang van het toestel in het minst werd gestoord. Arnhem. Na afloop van de vergaderinj van de Ned. Heide Maatschappij op 22 dezer zal Prins Hendrik een bezoek bren gen aan de Provinciale Gelderèche Tuin bouwtentoonstelling, die vandaag ge1 opend is. Amsterdam. Hedennacht is er inge broken ten huize van wethouder Delprat- Twee schilderijen zijn o. m. ontvreemd; verder nog eenige zilveren sieraden. D® buit moet niet groot zijn. Amsterdam. In de gisteravond gehou den vergadering is definitief besloten tot de oprichting van een Nederlandse!)-' Amerikaansche Kamer van Koophandel- Amsterdam. Aan de Vrije Universiteit zijn geslaagd voor het examen bedoeld in art. 39 al. 1 31. O. de heeren WBaan te Alkmaar en J. L. Bakker te Am sterdam. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur I In de beoordeeling van de „Uitvoering van Gewijde Muziek" van Donderdag 1 dezer spreekt Uw verslaggever van de a en toe te zware orgelbegeleiding. Wanneer ik zeg dat zoowel de Vl0'19 als de zangeres mij tekennen gaven da zij het orgel zoo weinig hc 't wel te begrijpen dat h 0p een Kerkorgel geen da js. Den solisten ter wille h nog zwaarder moeten begele echter beslist niet, omdat 't dan te zwaar zou geweef wftg 't af en toe nog te z\ Uw verslaggever. Het bege Kerkorgel brengt altijd gre heden mee. J (Wij gelooven gaarne, gemakkelijke taak was vc nistóók, dat hij ter wil listen nog zwaarder had leiden, doch dit zou, dunkt wille van het auditorium Veilingsvereenlging Zul Goes, 20 Septe Koolappel 5 a 7 èt., zoete 8 ct., zomer courtpendu 6 a I 5 a 7 ct., keizer Alexander pomona 8 a 10 et., notaris t Gulderling 7 a 10 ct., goed j ct., Bismark 6 a9ct., pomi a 7 ct., goud reinet 8 a 12 c 8 a 10 ct., maugdepeer 8 a 1 duchesse 8 a 15 ct. rietpeer b perzik peer 10 a 12 ct., dubb a 10 ct., winter jutten 8 a 10 ranveau 10 a 12 ct., beurre d 25 ct. perK.G. Roode kool 3 a 5 ct., BI ct., Groene kool 4 a 5 ct. Augurken 10 a 15 ct. per ct. per bos. AXEL, 20 Oude Tarwe f 11,— A f T irwe f 8,50 a f 9, Ro f8,Nieuwe Win ter (torst 1 omergerst f0, k f 0,- f 7,26 A f 7,75 Kookerwten f Voererwten f 0, a f 0, nen f - a f - L()nz f - Koolzaad f—a appelen f2. a f2,25. Alles per 100 K.G. THOLEN, 20 Tarwe')f 9,26, A f 10,00, E f8,50, Karwjj") f—kt gerst') f9, - k f9,50, Zom f—Rogge f 6,k f 6,5( nen f Af Witte! A f Kookerwten f 10 Kroonerwten f 11,Ou A f 12,0 f 1,50 A f 8,oO Ajuin kl.br. f Eieren f - A f 4,60 per 100 Boter t 0,70 per K.G. per 100 KG. per Waar het er niet bijsta per H.L. Vrijdag 19 Septei NEW-YORK. De term ij nm: opende nauwelijks pi ij houd zaken, fluctueerde verder om d als te Chicago en sloot prrj- prijshoudend. 19 Sept. 18 Sept. 98 98 Sept. 96'h 9'U/g 9<55/g 96 V» 98— 97V, Dec. 97'/g 98- 98 98'/. North. Roode winter. i9 September 18 17 16 CHICAGO. De termijnma ouende nauwelijks prijshouden daalde vetder op gunstige oogstl gentlniê, in verband met flauwe en voorspellingen van grooteri uit Rusland. Tot verdere daling gunstige weder en de groote Noordwesten, rerwijl daarna dek tramine en de vaste stemming zing tengevolge hadden. De houdend. m '9 September '8 "7 16 Seot. 88'/, 88>/t 89- 88 Dec. 9°8'8 908/g 9- 90'/, Naar waarnemingen in den 20 Sept. medegedeeld d Non. Ned. Meteor. Institui Hoogste barometerstand 1 balaagste stand 754.6 te V Verwachting tot den avond Zwakke tot matigen zui< zuidwestelijken wind. Zw Waarschijnlijk eenige regei andering van temperatuur. Van 1320 Sept. KAPELLE-BIEZELINC ~®.n: Jan z. v. Nicolaas Elisabeth VerbekeCornelh eeke en Cornelia van Ko KRUININGEN. G e b o r 'eternella d. v. Carolus unkua van der Borgt en J geeraard z. v. Jan Tramp Euij8sonGabriël Marinus hakkelaar en Dina Meije se Gier urn en Leijntje WEMELDINGE. O n °hannes Abraham de n Lijntje Rachelina 1 >e boren: Leendert «tarinus van Veen en d Pri Huiji Catl

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2