Telegrammen. Nfit BnrpF WbodMis, wijs. wws 1FEL. aken. EN KUNST. Gemengde Berichten. ALLERLEI. MARKTBERICHTEN. Openbare Verkoopingen. Nagekomen Advertentiën. Uit de hand te koop met beplanten Tuin, en het fjsteden ihaffen. wordt jrmeerderd, l-J, da: 1 r de Voor terd, op J. et de x a_ ïeid, mgt iet per geld, dat om daar- Door eene niet alleen srderd, maar daar het kali volkomen de weide- aangewezen H.A. is in welke nien strooit deze mest- reeniging met een h""t van omstan- najaar als het nft. Mocht men /cxi met een hoo- uitstrooien belet eating uit tot het Ti, als de weide kainiet, 40 pet, deze meststof KG. per H.A. kainiet. heeft. ben t an n an 0 er Kerk. G. C. C. Geijskes [ellouw, C. Otten, te Klundert, G. ijk. on2e lezers zich d de herstemming het kiescollege, is had en waarbij renredige vertegen- werden door het igeldig verklaard, stemming opnieuw 13 stemmen uitge- waarde en 7 blanco; beid bedroeg 396; lgende candidaten eNed. Herv. Kerk" enredige vertegen- het achter hun il stemmenvoor a L. J. Bosdijk 413, iets 414, M. Drabbe ;M. W. Hildernisse 14, A. A. C. de Mol E. Steenland 414; 1 de heeren A. Heij- r 413, en voor de af- A. L. Delzenne 413 De candidaten van de confessioneele olgende stemmen- 367, A. J. v. Boven J. F. Fak Brouwer S. de Jonge 366, G. Mantz 365, A. de mtz Jr. 365, G. L. J. Wondergem 366, P. ogel 368. irken. ideweer (2de maal), ooorn. heeft aan de Ger.ef. de Geuzenkerk) te l geschonken, onder helft daarvan ge- het fonds tot ver- lorgel. N. R. C. ehouden examen is met aanteekening chouwenaar alhier, mderwijzer aan de isse de heer Anth. >1. is onder studenten Bijbelkring opge- van ds. Coolsma, ;h Maandblad, Re- roeve, Den Haag. ière en Voorhoeve, len jaargang bevat i van dr. Wouters eenige onjuistheden in heer W. In het 0. komen voor op- ;s De resultaten n vergelijking met are inrichtingen in 1. Homoeopa- t afbeeldingen. den International ncil te Gent. imoeopathie. <e afdeeling voor de uur heeft gisteren ;p van de besturen en den Stroodorp- iuiten van GedepU; eeland van 26 Juk el onder meer ton zeedijken hunner gerechtsgebouw iezig het behang irnieuwen. Het wer ie behangsels, nie eerst van de no lij zijn blootgek erstukken in o.a. een deel van is afgebeeld. Hlt: laatstbedoelde stuk draagt het jaartal 0. Zoover de stukken thans zijn zicht bar gemaakt is nog geen naam van een (childer vrij gekomen. Het ware zeker ja wenschen dat de stukken door des- j-jndigen werden onderzocht en indien daartoe termen bestaan gerestaureerd en 3jet meer beplakt werden. Uit het oude Egypte. Briefjes en fcleine notities werden in het oude Egypte «schreven op of liever gekrast in potscherven, de zoogenaamde ostraka. Ze zya te vergelijken met onze onbeschre- ven briefzijdjes of dubbelbladen van cir culaires, die door zuinige menschen voor kladpapier gebruikt worden. Alleen be hoeven wij er geen brieven op te schrij- ven, daar ons papier zooveel goedkoopei je dan het kostbare perkament. Sedert Deisman zijn „Licht vom Osten" schreef ffeet men ook iets ruimeren kring, hoe belangwekkend die ostraka voor ons zijn. Thans is in het Engelsch een publicatie op dat gebied verschenen. Alan H. Gar diner, Sir Herbert Thompson en J. G. Molne Theban Ostraka, te Oxford bij de University Press. De scherven uit lateren tijd, waarvan de text in dit boek opge nomen is, wijzen uit, hoe zwaar de Ro- meinsche overheersching op het arme Egypte gedrukt heeft. Ieder en alles was zwaar belast, en daar de belastingen meest in naturaliën betaald werden, kon den de onwetende boeren gemakkelijk door de belastingambtenaren afgezet wor den. Geen wonder, dat later de Arabieren als bevrijders ontvangen werden. Do jeugdige Poppendorfer. Te Poppendorf, een dorp in Duitsch- land, woonde een arme boer, wiens taak het was een kudde vee te bewaken. Hij had een zoon van nauwelijks twaalf jaar, die gaarna naar de schooi van Johannes Falk te Weimar wilde, om tot predikant opgeleid te worden. Misschien denkt ge dat de knaap Jezus lief had en daarom zoo vurig wenschte, het Evangelie te verkondigen. Och neen, dat was het niet. Hij had zich alleen maar in het hoofd gezet, dat hij bijzonder geleerd was en daarom te goed, te voornaam was voor het boerenwerk. Zijn vader gaf hem zijn zin en toog te voet met hem naar Weimar. De leer- aar Falk hoorde het verzoek aan en onderzocht daarop, wat de knaap wist. Dat was een heel klein beetje, en omdat de jongen eigenlijk nog te jong was, gaf Falk den vader den raad, een volgend jaar nog eens terug te komen. Zoo geschiedde. Maar ook toen viel de kennis van den knaap zeer tegen en Falk deelde den boer zijn oordeel mede. „Och ja, mijnheer, ik geloof u grétag", zeide de boer, „maar u moet dat mij niet wijten. De jongen wil studeeren uit .hoogmoed en hoe gaat het op een dorp, waar haast niemand wat geleerd heeft? 'Daar zijn ze vol lof, als zoo'n knaap een paar letters schrijven kan. En dan kan hij zoo deftig spreken, alsof het een do- miné is. Ze noemen hem dan hl dominé, Maar ik heb er niet veel plezier van. Want als er slecht weer aan de lucht is, zoodat de beesten gauw in veiligheic moeten gebracht worden, en ik hem verzoek een zweep te halen en mee te helpen, dan trekt hij den neus op en weigert, omdat het te gering voor hem is". Falk liet den knaap bij zich komen en vroeg hem: „Is Poppendorf een stad of een dorp „Een dorp", was het ant woord. „Dan verwondert het mij, dat jij niet eens zoo goed weet, wat de koe veor de menschen waard is, als de knapen hier uit de stad. Maar om op iets an ders |te komen; als een kloeke boer in de vroegte naar de wei gaat en zijn zeis door het vochtige gras haalt, dan ruischt het, nietwaar „Ja", zei de knaap. „En de zijden bedgordijnen, waarachter de luiaard zijn kostelijken tijd ligt te verslapen, als de boer druk aan den arbeid is, ruischen ook, niet waar?" „Ja", was het antwoord weer. „Nu zeg mij eens, welk ruischen den Heere aangenamer is". „Dat van de zeis", antwoordde de n en" „Goed, en waarom Daarop kon de jongen geen antwoord klaar krijgen en daarom hielp Falk hem wat. „Wat voor nut geeft het of de bed gordijnen jaren en jaren ruischen „Niets." „En dat van de zeis? Als het gras ca hooi in den stal komt tot voeder der beesten." „Dan krijgen we groote, mooie koeien." „Juist, en die geven ons melk, boter kaas en de dieren hebben het goed en huppelen tot Gods lof, omdat Hij door ijverige menschenhanden voor hen zorgt. En nu wil jij die dieren niet helpen binnenbrengen als er boos weer dreigt Dan hebben de jongens hier w een beter begrip van. Komt,"jongens, z'hgt het lied van den landman eens, dat deze jonge Poppendorfer het nooit Heer vergeten kan." De schoolknapen zongen het gevraagde >ed uit volle borst en Falk richtte zieh ffeer l°t den hoogmoedigen, luien knaap „Wie was Mozes -'»•> u>b; «Een man Gods." »En David?" „Ook een man Gods." „Juist. Die maakte psalmen, welke wij nog van buiten leeren op school en zingen in de kerk. Jij ziet me er niet naar uit, dat jij ook psalmen dichten zal en toch schaam jij je om te doen, wat deze mannen Gods gedaan hebben. Mozes hoedde de schapen van zijn schoonvader Jethro veertig jaren in Mi- dian en David zorgde voor de kudde zijns vaders, toen zijn broers in het leger van Saul waren, om te strijden tegen de Filistijnen. „Ga maar naar huis, knaap! Je bent nog te onnoozel om te weten, welke waarde een ijverige boer in Gods oogen heeft en hebt geen hart voor het vee, dat God den menschen geschon ken heeftzou je denken, dat Christus jou Zijn schapen zal toevertrouwen en je tot Zijn dienstknecht,aannemen zal Beschaamd ging „de dominé" met zijn vader naar huis. Hij begon te begrijpen, dat er iets anders noodig was dan een hoogmoedig verlangen om iets groots in de wereld te worden en tot zijn verbazing had hij gemerkt, dat verstandiger men schen dan hij achting hadden voor werk, dat hij in zijn trotsche domheid verachtte. Een 6-jarig jongetje uit de Bentinck- straat te Amsterdam is gisternamiddag van een steen kolenwagen gevallen en overreden. Kort daarna is het ventje overleden. Te Witwarsüm is een voer man verdronken. Hij was door het op hol slaan van een paard met een wagen te water geraakt. Een kerk in beslag. Te Lichtenvoorde is op de nieuw gebouwde R. K. kerk door den aannemer beslag gelegd. De kerk is gesloten en alle toegangen zijn dichtgespijkerd. Er moet een geschil over de betaling zijn ontstaan. Friesche oesters. Door eenige Zeeuw- sche oesterhandelaren werden het vorig jaar in de Zuiderzee nabij Harlingen oesterbanken aangelegd. Harlingen is daardoor een industrie rijker geworden. Thans is de oestervangst begonnen. Naar het zich laat aanzien is de proef gunstig. Nona. Te Beerta komt bij een tienjarig dochtertje van den werkman D. van Zomeren een geval van Nona voor. Sedert den vorigen Maandag slaapt het kind. (N. Gron. Ct.) Treurig. Door de politie werd gis teren in een woning aan den Vleutensche wag, te Utrecht, een vrouw met twee kleine kinderen in een zeer vervuilden toestand aangetroffen. De 22-jarige vrouw, die door haar man verlaten is, was door zwakte verhinderd, voor haar kinderen te zorgen, zoodat de kleintjes bijna geen kleeren aan hadden en op den onbeschrijflijk vuilen vloer rond- kroopen, waardoor zij reeds huiduitslag hadden opgedaan. Door de zorgen der politie werd de half versufte vrouw bij familie onder dak gebracht,- terwijl voorts maatregelen getroflen werden ter verpleging der kin deren. Een rare pijp tabak. In een winkel in de Blaardorpstraat te Rotterdam kwam Dinsdagavond een jongen een pijp tabak aansteken. Hij had in die pijp ook een stuk Spaansche peper gedaan. Dit ver oorzaakte zulk een kwalijk riekende prikkelende lucht, dat de winkelierster en een andere juffrouw, die zich inden winkel bevond, bewusteloos werden. De laatste kwam spoedig weer bij, doch voor de winkelierster moest geneeskun dige hulp worden ingeroepen, om haar bij te brengen. Zware mishandeling. Bij een vecht partij te Glanerbrug bracht de brood- venter R. den fabrieksarbeider S. met een mes twee steken in den rug toe. De getroffene is in 't ziekenhuis opge nomen en de dader gearresteerd. Zonderlinge rustplaats. Terwijl een arbeider te Stiens Maandagmiddag bezig was een ring om een koop ingekuild gras te graven, stootte hij op 30 c.M. diepte op den nog gaven schedel van een volwassen persoon. Het verdere ge deelte van het geraamte lag slechts plm. 10 c.M. diep onder de aarde. Aan de begrafenis schijnt niet veel zorg besteed te zijn, daar het geraamte in kromme houding lag. De dijbeende ren waren gebroken. Het lijk moet on geveer 20 jaar daar gelegen hebben en men verdiept zich in gissingen hoe het op die plaats gekomen is. Een eigenaardige vischroover. Dezer dagen werd een zonderlinge vischroover in de Theems gevangen. Reeds gerui- men tijd had men aan den oever talrijke resten van doode visch, die daar aange spoeld was, gevonden, zoodat men ten slotte dacht, dat er vischotters in de buurt waren. Eindelijk werd het raadsel opgelost. Tusschen Richmond en Twic kenham ontdekten eenige bewoners den bewusten roover in den vorm van een Japanschen korhaan, die uit de Diergaar de van Kew ontsnapt was. Daar de vogel zeer schuw was en zelden een vlucht maakte, maar meestal onder water zwom, was het zeer moeilijk hem nauwkeurig gade te slaan. Ten slotte gelukte het, den vogel door middel van een net te vangen en levend naar de Diergaarde terug te brengen. Een sprekende weegschaal. Het jong ste snufje op het gebied van automa tische mechaniekjes is de sprekende weegschaal. Het toestel ziet er uit als de gebruikelijke weegschaal, doch inplaats dat men zijn gewicht opleest, hoort de zwaarlijvige gastronoom uitroepen: „Tachtig kilo, 4 ons" of moet een magere blauwkous hooren: Honderd pond min een stokvisch". Dit spreken geschiedt door zeer vernuftige geplaatste fonogra- fen. Boven de weegschaal leest men: „I speak your weight." De rijkste vrouw ter wereld. De rijkste vrouw ter wereld was mevr. Russell Sage, die vier honderd vijf-en-twintig millioen bezat, maar er reeds een flink gat wist in te maken. Daarna komt mevr. Hetty Green, die vier honderd millioen bezit en geen tien duizend frank per jaar verteert. Na een kort poosje proef genomen te hebben om op breeden voet te leven, zonderde zij zich weer af: zij kon dit leven niet leiden. Op denzelfden rang dezer zonderlinge oude, staat mevr. von Bohlen, de dochter van den Duitschen kanonnengieter Krupp. Mevr. Anna Walkara bezit 350 mil lioen. Mevr. Greel, een Mexikaansche, geniet een inkomen, dat op ongeveer 25 millioen geschat wordt. Verder bezitten nóg: de hertogin van Roxburgh, 125 millioende gravin Szech- ny, geboren Gladys Vanderbilt, 70 mil lioen de dochter van sir Blundell Maple 50 millioen. Een merkwaardige bedelaar. In Ho- mel in Rusland is een man gearresteerd, die ofScieel tot de klasse der,,bedelaars" behoort, maar die niet alleen bleek zeer vermoogend te zijn, doch tevens reeds twintig wettige vrouwen te hebben. En dit heerschap is nog pas 25 jaar oud. Hij was van jongsaf bezield met den wensch, om rijk te worden zonder een slag uit te voeren, en daarom werd hij bede laar. Hij merkte weldra, dat bedelen het beste vak is, maar dat;slechts een goede organisatie ontbreekt, om het vruchtdra gend te maken. Derhalve stichtte hij be delaarsbonden, die hij onder leiding van beproefde en energieke jonge mannen stelde. De geheele administratie dier bon den zette hij in elkaar, reisde van plaats tot plaats, om de werking der bonden na te gaan, de administratie na te zien, en met zijn medeleden bekend te worden. Overal zocht hij mooie jonge meisjes op, voor wie bedelen een Winstgevend beroep is, daar'zij nooit vergeefs op het mede lijden van het publiek speculeeren. En nu kwam hij op den inval telkens de vrouwelijke leden van den bedelaars- bond te huwen, die het meeste geld in bracht. Hij vervaardigde zelf de noodige papieren en liet zich dan trouwen. De jonge vrouwen moesten hem haar spaar- duiten afstaan, en hem het grootste deel van haar inkomsten geven. Zoo wist hij het mes van zooveel kan ten te doen snijden, dat hij een vermo gend man werd. Maar eindelijk sneed hij zich in den vinger. En nu is hij wegens allerlei misdaden, bigamie, valsch- heid in geschrifte, vervalsching van pa pieren enz. aangeklaagd, en zal Siberië wel zijn voorland zijn. Daar kan hij dan nadenken over zijn uitgebreid zondenre- gister. Moge met dezen booswicht de geheele bende onschadelijk gemaakt wor den. Terstond gedood. Een wachtmeester van de Pasewalksche kurassiers is op het manoeuvreterrein bij Zarnefanz met zijn lans met den kabel van een electri- sche leiding in aanraking gekomen. Hij was op slag dood. Storm. Boven een gedeelte van het kanton Bern heeft eergisteren een vreese- lijke storm gepaard aan hagelslag ge woed. Het graan op de akkers en de oogst der boomgaarden zijn geheel ver nield, boomen zijn ontworteld en talrijke dieren gedood. Zelfs de visschen werden in het water door de felle hagelsteenen, die zoo groot als kippeneieren neersloe gen, getroffen en gedood. Heel het land zag sneeuwwit, de hagel lag op sommige plaatsen een halven meter hoog. Ook de wijnbergen en boomgaarden langs den Rijn hebben geducht gelcdep. Vele vogels zijn door de hagelsteenen te pletter ge slagen. De kunstmensch. Aan een Ameri- kaansch blad ontleent de „Tel." de ge schiedenis van een zekeren Fred May- bury, een jonge man van 25 jaar, die dezer dagen voor de 24ste maal in tien jaar tijds geopereerd is. De heer Fred Maybury woont te Yuma in den staat Michigan. Hij maakte voor het eerst kennis met de chirugie, toen zijn rechter hand door een machine voor negen tien den werd afgekapt. Men nam hem een gedeelte van de armbeenderen weg en voorzag hem van een kunsthand. Niet lang daarna werd zijn linkerbeen ver brijzeld, Men zette het af en verving het door een kunstbeen. De man kreeg blindedarmontsteking, men nam het zieke orgaan weg, zonder er ditmaal een kunst matige voor in de plaats te stellen. Ten gevolge van een schot verloor hij het rechteroogmen zette hem een fraai kunstoog in. Daarna kreeg het onver moeibare jongemensch een beenderziekte, die het noodig maakte, dat hem her haaldelijk hier of daar een been werd weggenomen, om door een ander te worden vervangen. Zijn laatste operatie gold zijn zieken lever, waarvan thans een stuk is weggenomen. De bewerking is overigens uitstekend geslaagd, en de chirurgijn heeft verklaard, dat zijn won derlijke patiënt die nog slechts zeer weinig oorspronkelijks heeft behouden, als men zich aldus mag uitdrukken, ook van dit krasse ingrijpen zal opjeomen. Nieuw valscherm. Voor de zooveelste maal heeft een uitvinder te Parijs weer proeven genomen met een nieuw val scherm en heeft den Eiffeltoren als sta tion van vertrek moeten dienen. De nieuwe uitvinding bestaat uit twee ko kers waarin zich valschermen van 10 vierkante meter oppervlak bevinden. Het eene söherm moet dienst doen voorden bestuurder, het andere voor het vliegtuig. Door middel van luchtdruk kunnen de schermen uit de kokérs gestooten en ontplooid worden. Bij de eerste proef neming gingen de valschermen in het geheel niet open en men liet daarom het touw, waaraan de vliegmachine hing te bengelen, niet los. De tweede proefneming had beter resultaat. Beide schermen ontplooiden zich statiglijk en de houten pop, die aan een der schermen hing, zweefde rustig van den eersten omgang van den Eiffeltoren tot op den grond, zonder zich te bezeeren. Maar de vlieg machine was blijkbaar te zwaar voor een zweefvlak van 10 vierkanten meter en sloeg te pletter. Verzuchting van een sollicitant. „Meneer, zei hij tegen me meneer, er is tegen woordig letterlijk geen kans meer om ergens in te komen. Had je vroeger een goede kruiwagen, dan kwam je ervoor eenige jaren moest je al over een sleepers- wagen kunnen beschikken, en als je thans niet een verhuiswagen hebt blijf dan maar thuis I" Rekenopgave. Voor hen die aan wiskunde hebben gedaan, is misschien de volgende opgave de moeite van een uurtje zoekens waard De afstand tusschen Utrecht en Am sterdam is 8 uur. A. verlaat Utrecht te 9 uur 's morgensB.. die tweemaal zoo vlug loopt als A terzelfder tijd Amster dam. Vraagwie van hen tweeën is, als zij elkaar ontmoeten, het verst van Amster dam verwijderd Ned. Het Duitsche voorbeeld om alle woorden, die bij elkaar behooren, aan elkaar te schrijven vindt navolging. Uitgaande van het principe „Time is money" heeft een Amerikaan ontdekt, dat het meer dan overbodig is om die woorden, zooals b.v. to-day, to-morrow, enz. te verbinden met een streepje. Het zetten van die streepjes kost tijd, inkt en arbeid. Vooral het laatste. De 200,000,000 menschen, die Engelsch schrijven, zetten elk toch zeker iederen dag drie van die streepjes, terwijl voor elk lijntje een half ons kracht noodig is. Dat maakt dus ongeveer 2.000.000 pond verloren arbeid per dag, een kracht, die groot genoeg is om een trein de heele wereld om te trekken. Wie zet er nu nog ooit zoo'n streepje Van den postkoest tot den aeroplan. Een Fransch tijdschrift geeft een be schouwing, hoe de snelheid van het rei zen in de laatste drie eeuwen toegenemen is. Bij het begin van de règeering van Lodewijk XIV had een postkoets 358 uur, of bijna 15 dagen om de reis van Parijs naar Bayonne te voleinden. In dit tijdsverloop kon het echter slechts, wan neer alles goed ging en bovendien slechts in den zomer, terwijl in den winter de reis steeds minstens 18 dagen/duurde. Omstreeks den tijd van de groote revo lutie, dus in het midden Van de tachti ger jaren der 18de eeuw, waren de stra ten en de zekerheid, dat men paarden i verwisselen kon, zoozeer verbeterd, dat de reis tusschen de beide plaatsen in 200 uur kon worden voltrokken. Om streeks 1814 hadden meerdere vervolma kingen den reistijd tot 16 uren terugge bracht. In het jaar 1834 werd de post dienst van boven af opnieuw georgani seerd, wat de verbazingwekkende toestand bracht, dat reizigers in slechts 64 uur van de Zuid-Fransche stad naar de hoofd stad konden reizen. Toen was zonder twijfel het snelheidsrecord van een open baar vervoermiddel met paarden als trekkracht bereikt. Toen de spoorwegen ingevoerd waren, legde in 1854 de beste treinen dezen afstand in 27uur af. In het jaar 1887 was die tijd tot 14 uur 51 minuten, 1892 tot 13'Is uur en in 1907 tot 9 uur 29 minuten teruggebracht. Op den 27en April j,l. nu heeft de aviateur Maurice Guilloux met zijn eéndekker voor een tocht van Biarritz naar Villacoublay, niettenstaande een tusschenlanding te Bordeaux, slechts 5 uur 58 minuten noodig gehad, dus slechts een zestigste deel van den duur, die zulk een reis van de tijdgenooten van den Zonnekoning vorderde. keurd, en is tot nadere bijeenroeping uiteen gegaan. 's-Gravenhage. Minister Loudon zal 26 September in de residentie aankomen. Haarlem. Heden deed de rechtbank uitspraak inzake den 34jarigen arbeider Br. en de 29 j. weduwe Pieneman te Oude Wetering; beiden werden wegens vergiftiging tot 18 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Gent. Hedennacht is wederom brand uitgebroken op de Gentsche Wereldten toonstelling en wel in het Restaurant Rijnland. De brand heeft eenige gebou wen vernield, doordat het vuur ver moedelijk door de windrichting naar eenige andere paviljoenen overvloog. De brandweer der stad Gent en die van de Tentoonstelling werden direct gealar meerd en werkten met veel materiaal, om het vuur te bestrijden. Tegen twee uur was men het vuur geheel meester. De oorzaak van den brand was heden ochtend nog niet bekend. Gent. De schade van den brand op de Wereldtentoonstelling wordt op 3 it 400000 francs geschat. De brand heeft 3 uur geduurd. Toulon. Het is inbrekers gelukt de brandkast in het onderzeestation open te breken en van den inhoud te be- rooven. Een groot aantal gewichtige pa pieren, betreffende de vlootbeweging worden vermist. Verscheidene personen zijn reeds gearresteerd, doch wegens ge brek aan bewijs weer op vrije voeten gesteld. MIDDELBURG, 18 Sept. 1913. Aanvoer redelijkstemming flauw. Tarwe f0.25 lager. Kroonerwten fl,50 lager. Men besteedde voor: jarige tarwe f 0, a f0,nieuwe tarwe f7,a f7,50; zomergerst f 5,a f 5,50kroonerwten f 11,a f 12,50 per H.L.karweizaad f a f per 50 K.G.rogge f6,50 a f7,—. Opgaaf van de Marktzetting der Vereeni- ging „Emos" en de Landbouw". Boter f0,676 a f 0,72s per kilo. Voor particulieren f0,75. Eieren f4,90 a f0,per 100 stuks. Voor particulieren f5,30. Veiling eieren. Op de veiling waren kipeieren f 4,60 a f 5,Eendeneieren f 0,a f 0, Ganzeneieren f0,a f0,Kalkoen eieren f0,a f0, Veilingsvereeniging Zuid-Beveland Goes, 18 September 1913. Veiling van afval en minderwaardig fruit. Afval peren 2 a 3 ct, afval appels l6 a 3 ct, maagdeperen 6 a 8 ct, William du- chesse 6 a 7 ct, peasgood nonnick 5 a 6 ct, tuinzoet 4 a 5 ct, alles per Kg. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van 18 Sept. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 764.0 te Horta; laagste stand 752.9 te Memel. Verwachting tot den avond van 19 Sept. Meest zwakke veranderlijke later zuid westelijke wind. Afwisselende bewolking. Mogelijk enkele regenbuien. Weinig ver andering van temperatuur. 19 Kwadendamme, houtwaren, Holl- mann en Verhoek. 19 Ovezand, houtwaren, Hollmann en Verhoek. 20 Heinkenszand, houtwaren, Hollmann en Verhoek. 20 's-Heer Arendskerke, houtwaren, Hollmann en Verhoek. 26 Goes, huizen, Van Dissel. 26 Goes, verp. bouw- en weiland, Van Campen. 27 Colijnsplaat, hofstede, Liebert. Wolfaartsdijk, woonhuis en inboedel, Pilaar. Hoedekenskerke, hofstede „Plantlust" met ruim 60 H.A. bouw-en weiland, Neervoort. Goès, hofstede met 80 H.A. bouw- en weiland, Pilaar. Rilland, koffiehuis en logement, Pi laar. Oct. 14 Wissenkerke, hofsteden en huizen, Hioolen. 15 Oost-Souburg, inspan, Loeff. Goes, verpachting 22 perc. bouw- en weiland, Pilaar. een zoo goed als nieuw 's-Gravenhage. Bij Kon. Besluit is mr. Goeman Borgesius tot voorzitter der Tweede Kamer benoemd. 's-Gravenhage. De Eerste Kamer heeft het concept van het Adres van Antwoord op de Troonrede ongewijzigd goedge- staande en gelegen op de mooiste stand te Biezelinge. Te bevragen onder letter K, bureau van dit blad te Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 3