Landbouw. Onderwijs. Gemangda Renchteo. der armen" aldaar een som van f 10.000 is gelegateerd. De Zeeuwsche boertjes en boerinnetjes bij de feesten te Amsterdam. Er heerschte Zaterdagmiddag een drukte voor het sta tion te Middelburg en op het perron, alsof er een vorstelijk of een beroemd persoon werd verwacht. Toen de snel trein van half zes met ongeveer een kwartier vertraging binnen reed, bleek alras dat deze tal van bekenden met zich voerde, want uit meerdere coupés wap perden de zakdoeken als begroeting van de ouders, broertjes, zusjes en bekenden van de jongens en meisjes die te Am sterdam de „Provinciale Rei" hadden uitgevoerd en nu opgetogen over al het genotene terug keerden. En dat zij rede hadden opgetogen te zijn over al hetgeen zij in de hoofdstad ondervonden hadden moge den lezers eenigzins duidelijk worden uit het vol gende. Na Donderdagmiddag te half twee Middelburg te hebben verlaten ging het onder vroolijke kout via Utrecht naar de feeststad, waar aan het station de dames en heeren, die de taak van ge leider op zich hadden genomen, hun kleine gasten stonden op te wach ten en hen direct de stad in brach ten naar de Kalverstraat, waar in de lunchroom de Beursbengel de broodjes en taartjes zich bost lieten smaken en waar reeds gefrankeerde ansicht kaarten gereed lagen opdat ieder direct aan de ouders kon doen weten dat men goed was aangekomen. De avond werd verder doorgebracht met een wandeling door de drukke straten waar niet alleen de kin deren veel te zien hadden, maar waar zij zelf ook bijzonder veel bekijks had den. Te half tien werd het gezelschap in zeven ploegen verdeeld en trok ieder clubje met de geleiders naar een pension. Na een heerlijke verkwikkende nacht rust en een stevig ontbijt werd iedere afdeeling weer afgehaald en was het om 10 uur reünie op het terrein achter het Rijksmuseum, waar ook des middags het feest zou plaats hebben. Nadat eerst het muziekgezelschap van het zevende regi ment alleen gerepeteerd had werd een algemeene repetitie gehouden, waarna het per tram naar Artis ging. Dat de kinderen hier oogen te kort hadden om alles wat deie tuin te bewonderen heeft in een goed uur te bezichtigen behoeft wel niet te worden verzekerdna de be zichtiging werden in de groote zaal de plaatsen voor de lunch opgezocht en deed zich deze uitstekend smaken. Ook de vertegenwoordigers uit andere pro vincies hadden aan deze lunch deel ge nomen en allen trokken nu naar het feestterrein terug wederom per tram. Over hetgeen daar geschiedde is reeds zooveel geschreven, dat wij betrekkelijk kort zouden kunnen zijn, ware het niet dat wij ons verplicht achten al is het dan ook een heel aangename plicht nog maals te verzekeren dat het succes van onze stadgenootjes enorm is geweest. Onder de elf meisjes uit de verschillende provincies, die H. M. de Koningin een bouquet aanboden bevond zich Anna Bouwens wonende Teermagazijnstraat alhier. Het applaus na de rei was over weldigend en deed velen der kleinen een oogenblik verschrikt staan kijken. Na afloop van de zang der Friezen begaf de Koningin zich langs de onge veer 500 deelnemers, bij de Zeeuwen gekomen hield H. M. zich een heelen tijd op en sprak eerst de heeren Morks en Mazure toe en verzekerde hun dat zij zoowel het dansen als de muziek heel mooi vond. Enkelen der kinderen wer den ook door de Koningin toe gesproken; terwijl Z. K. H. de Prins en H. M. de Koningin-Moeder ook van hun ingeno menheid met de uitvoering blijk gaven en de heeren Morks en Mazure compli menteerden. Op de wandeling van het feestterrein naar de Entosboot welke ongeveer anderhalf uur duurde werden door het publiek herhaaldelijk hoerah's op de Zeeuwen uitgebracht. Het diner op Entos was voor de kleinen iets ongekends. Tegen 10 uur was ieder weer in zijn hotelde Zaterdagmorgen werd be steed aan een wandeling, een bezoek aan het Vondelpark- en het afhalen der bagage op het feestterrein. Te een uur verliet men Amsterdam uitgeleide gedaan door geheel de commissie, aan wie de heer Morks des avonds nog een dankbetuiging, per telegraaf zond voor den buitengewoon goeden ontvangst. Goes. Onaf hankelijkheidsfeest. Nader vernemen wij omtrent het Kinderfeest dat er veel belangstelling voor betoond wordt. Namens het Gemeentebestuur zal aan alle deelnemende kinderen een ge- denkbeker worden aangeboden. Op het programma voor het feest komen voor kinderspelen w. o. wedstrijden in het langzaam rijden en het ringsteken op de fiets, mastklimmen enz. waarvoor prijsjes worden uitgeloofd. Een honderdtal lucht ballons zullen worden opgelaten met verzoek aan de vinders hiervan bericht te zenden aan het opgegeven.adres tegen vergoeding van een aandenken. Chromaticecataractapoikile en Fan- tisticocaricorambolantifique oftewel een feest arrangeur zal worden uitgenoodigd de kinderen te komen vermaken met medewerking van een muzikalen neger clown en waarbij de welbekende „Jan Klaassen-kast" niet ontbreken zal. Dit alles zal worden afgewisseld door het aanbieden van versnaperingen, wat voor een 1700 kinderen geen kleinig heid moet geacht worden. Reeds hebben enkele jonge dames zich beschikbaar gesteld op het feestterrein bij het uit- deelen behulpzaam te zijn. De penningmeester deelde mee dat ongeveer 600 gulden was ingekomen en nog enkele nagiften zijn te wachten. De begrooting gaf echter een veel hooger bedrag aan voor wat er voor het feest benoodigd was, zoodat helaas op ver schillende posten bezuinigd moest wor den. Enkele gevers hadden toegezegd indien noodig, hun bijdragen te willen verhoogen en zeer is het te hopen dat velen dit goede voorbeeld zullen volgen. Een der Comitéleden bood gratis eenige j kistjes met pakken chocolade aan ten behoeve van de bewaarschoolkinderen, j De hoop werd uitgesproken dat ook dit goede voorbeeld bij onze winkeliers navolging moge vinden. Chocolade, bis cuits, enz., ook prijsjes voor de wed strijden, zullen met dank aanvaard wor den. Nu reeds verblijdt zich het jonge volkje in wat te komen staat en ziet men o. a. de jongens alom zich oefenen in het zakloopen enz. Wij hebben goede hope dat dit kin derfeest zal slagen. Voor zoover noodig wekken wij tot medewerking en steun ten zeerste op. Goes. Zaterdagavond vergaderde in de Melksalon van dhr. De Witte, alhier, de Bondsring Z.-Beveland (Oost) van Jongel.vereenigingen op Gerei', grondslag. Na opening door den waarn. voorz., vr. Duijvewaardt en lezing der notulen, werden eenige huishoudelijke zaken af gedaan, waarna werd overgegaan tot punt 6 der agenda, het onderwerp van vr. C. v. d. Zaal van Goes, n.m. De H. Schrift en de Jongel. vereeniging. Het eerste gedeelte werd breedvoerig, het laatste kort behandeld. Aan de hand van een achttal punten, welke den leden vooraf waren toegezonden, behandelde inleider deze rijke stof om bij de laatste punten na te gaan op welke wijze het best het vak Gew. geschiedenis op de vereeni- gingen te behandelen. Een aangename bespreking volgde, uit welke bleek, dat de uiteenzetting gegeven door vr. v. d. Zaal met belangstelling was aangehoord. Na vaststelling van de plaats der vol gende vergadering werd, na een opwek kend woord van het lid van het Bonds- bestuur den Afdeelingsvoorzitter den heer A. S. J. Dekker, om te blijven op het spoor en te volgen de lijnen, aangegeven en getrokken door het bondsbestuur, deze vergadering met dankzegging door den heer A. S. J. Dekker gesloten. Goes. Bij gunstig weder hoopt de har monie „Euphonia" a.s. Woensdagavond nog een concert te geven op de tent op de Groote Markt. Goes. Zaterdag, 't was tegen twaalf uur 's middags, ontstond ten huize van den heer Rijkse aan den Oostsingel al hier, brand, doordat de gordijnen door een gastoestel vlam vatten. De dienst bode en de werkvrouw waren echter spoedig het vuur meester, zoodat grooter onheil voorkomen werd en de schade zeer beperkt bleef. Een paar ruiten zijn gesprongen, verder beliepen de wand en de gordijnen nog eenige schade. Ylissingen. Het kustfort. Met de werk zaamheden aan het fort is men begon nen. Ze worden met kracht voortgezet. Daar het fort meer dijkwaarts gelegd wordt dan het oude bestaande, wordt dat deel van den zeedijk aan het verkeer onttrokken en een weg gedeeltelijk om het fort aangelegd. Daarna maakt men een aanvang met de fundeeringen. T holen. De overbrugging van de Een dracht. De afdeeling Rotterdam van de schippervereeniging Schuttevaer heeft, naar in het weekblad van die vereeni ging wordt gemeld, tot den minister van waterstaat een adres gericht, met het verzoek, het gemeentebestuur van Tholen te willen adviseeren, zijn besluit tot overbrugging van de Eendracht te wij zigen in dien zin, dat er in plaats van een vaste brug een beweegbare brug worde gebouwd. Oud-Vossemeer. Benoemd tot ambte naar van den Burgèrlijken Stand de heer W. van der Ploeg, gemeente-secretaris. Waarde. Zaterdagnamiddag had de werkman Jac. W. het ongeluk bij het schoonmaken van tarwe met zijn hand in aanraking te komen met de raderen van de in beweging zijnde wanmolen, tengevolge waarvan do wijsvinger zijner linkerhand voor een groot gedeelte werd opengereten. Na voorloopig verbonden te zijn, moest W. zich onmiddellijk onder behandeling stellen van dhr. Geill, arts te Krabbendijke. Zierikzee. De liberale kiesvereeniging Haamstede-Burgh heeft candidaat gesteld voor lid van de Prov. Staten in dit dis trict, vacature Heijse, den heer A. van der Weijde te Ellemeet. De openstelling van de publieke mosselzaadbanken in de Zeeuwsche stroo men is voor 19131915 bepaald op 23 September. 'sHecr Hendrikskinderen. Door on voorzichtigheid geraakte het 9 jarig zoontje van J. H. met zijn hand tus- schen de Kamraden van een windmo len. Een zijner vingers werd erg ge kwetst, geneeskundige hulp bleek nood zakelijk. Nisse. Een tweetal honden richtten Vrijdag bij de wed. Bostelaar alhier een slachting aan onder haar kippen. De schade werd geschat op ongeveer twintig gulden, en zal gedragen worden door de eigenaars der honden. Een dure dag. Standvonderij. Volgens het Provin ciaal verslag der Provincie Zeeland over 1912 deed zich in dat jaar een geval voor, dat aan een Burgemeester-strandvonder betaling van bergloon en kosten werd aangeboden, doch onder uitdrukkelijk protest en met aankondiging, dat het bedrag als onverschuldigd zou worden terug gevorderd. Daar art. 556 van het wetboek van koophandel voor de afgifte der goederen betaling zonder meer als eisch stelt, richtte de Burgemeester tot Ged. Staten de vraag, of de door dit college reeds verleende machtiging tot afgifte in deze omstandigheden gehand haafd bleef. Daar hen inmiddels bleek, dat inderdaad de aanspraak op bergloon zeer betwijfelbaar was en omtrent de kosten zou worden getransigeerd, hebben Ged. Staten met de afgifte onder die om standigheden genoegen genomen. Kloetinge. Zondag 21 September a.s. zal het geheel gerestaureerde kerkgebouw der Ned. Plerv. Gemeente alhier plechtig worden ingewijd door ds. G. E. Meloen. Het geheel vernieuwde orgel zal voor 't eerst bespeeld worden door dhr. J. Kooi man, organist der Ned. Plerv. Kerk te Goes. C. van Doorn, prof. dr. J. C. Ritzema Bos, G. A. van Rossum, F. Kakebeeke enC. van Lennep. De landbouw en veeteelt in Zeeland in 1912. Volgens het overzicht over den toestand van landbouw en veeteelt in Zeeland, toe gevoegd aan het provinciaal verslag over 1912 hadden de in 1911 gezaaide winter granen niet geleden en de weiden waren gedurende den ganschen winter van 1911 op 1912 groen. Tengevolge van geen mooi weer in het voorjaar kon het vee reeds half April de weiden betrekken dit was voor vele veehouders een uitkomst, daar er weinig stalvoeder was en velen hun hooi in den nazomer voor hooge prijzen verkocht hadden. De maanden Maart en April waren droog, terwijl Mei koud was en er in het begin van Juni veel regen viel. Daarna volgde er wederom de droogte tot Augus tus. Van Augustus af was de regenval overvloedig, ten gevolge waarvan in het najaar vele laag gelegen landerijen en weiden, ja zelfs ook wegen onder water stonden. Het hooi werd goed gewonnen zoowel hoedanigheid als hoeveelheid waren goed. De zomergranen, erwten, haver en late wintertarwe leden veel van den regen. De haveroogst mislukte geheel. Zoowel aard- aardappelen als suikerbieten kwamen ongeregeld op, doch de suikerbieten heb ben de verwachting niet verre overtroffen. Enkele soorten aardappelen hadden veel van de ziekte te lijden. De opbrengst bleek echter ten slotte nog voldoende te zijn en van goede hoedanigheid. Tenge volge van de weinige vraag naar aardap pelen voor het buitenland bleven de prijzen laag. Door de aanhoudende natte weersgesteldheid kostte het in het najaar zwaren arbeid, zoowel vgor menschen als voor paarden, om de suikerbieten te rooien en te vervoeren. Gebrek aanwerk krachten deed zich tijdens de bieten cam pagne geducht gevoelen, tengevolge waar van hooge loonen betaald worden. De natte weersgesteldheid had geen noe- mer.swaardigen invloed op den gezond heidstoestand van het vee. De paardenfokkerij gaf gunstige resul taten terwijl de uitvoer van vee naar België belangrijk grooter was dan in 1911. Krabbendijke. Het aardappelrooien is alhier in vollen gang. Op alle velden is men bezig. De opbrengst is zeer gering, men spreekt zelfs van 30 mud per gemet van bonte en blauwe, en daar de prijs varieert van f2 tot f 2,25 per mud, zoo brengt dit gewas voor vele kleine verbou wers de pacht nog niet op. De handel wel 3 tl 4 weken stil was, is ook weer begon nen, en was deze week zelfs zeer druk. Van rotte of zieke aardappelen wordt hier op enkele uitzonderingen na niet ge klaagd, doch wel luidt de klacht, veel te klein van stuk. De smaak is van de meeste" vrij goed, zoodat ze voor den han del wel geschikt zijn. De opbrengst van gesproeide aardappelen is veel ruimer en zijn ook beter van smaak. Tegen de kruisbessenmeeldauw. In „De Tuinbouw" wordt melding ge maakt van een dezer dagen op ruime schaal verspreide circulaire aan de bes- senkweekers in Nederland, en aan allen die belang hebben bij het behoud der kruisbessenteelt. In die circulaire wordt door het be stuur der groep Fruitteelt van den Ned. Tuinbouwraad, ondersteund door de be sturen van fruitkweekers-vereenigingen, een beroep om geldelijken steun gedaan om de noodige middelen te verkrijgen tot onderzoek van de praktische bruik baarheid en deugdelijkheid van de aan gekondigde bestrijdingsmiddelen, en voorts tot aankoop daarvan, zoo er een of meer middelen onder zijn, die de zoo gevreesde ziekte kunnen voorkomen, of haar op afdoende wijze bestrijden. Zooals men weet heeft het centraal bestuur daartoe een commissie benoemd, bestaande uit de heeren jhr. mr. W. Th. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kantens, L. Meeth te Sap- pemeer (verb, bericht) te Monster, B. Batelaan te Ouderkerk a. d. IJsel. Ned. Zondagsschool-Vereeniging. Woensdag houdt te Rotterdam de Ned. Zondagsschool-Vereen, haar 47e alge meene vergadering, 's Avonds is er ver gadering in de Zuiderkerk. Sprekers ds J. Lammerts van Bueren, van Amsterdam en ds D. de Breems te Rotterdam. Geref. Kerken. Tweetal te Gesteren-GelselaarG. H. de Jonge te Scharnegoutum en J. Ooster man te Paesens. Aangenomen naar Schoonebeek door C. Bouma, cand. te Groningen (Rolt.) naar Wijckel-Balk door J. van Henten Jr. I te Dedemsvaart. Bedankt voor Kapellc-Biezelinge door C. Bouma, cand. te Groningen (Rotterd.). De unie-cc llecte bracht dit jaar op te Biggekerke f 48,74. Geslaagd te Utrecht voor de hoofd- acte de heer G. Flipse te Rotterdam. De examens ter verkrijging van een getuigschrift als apothekers-assistent zul- dit jaar worden afgenomen te Breda en te Zwolle, achtereenvolgens op 29 Sept. en 6 Oct. e.k. en volgende dagen. Prof. dr H. Obbink, benoemd hoog leeraar in de geschiedenis van de leer aan gaande God en de geschiedenis van de godsdiensten in het algemeen, aan de rijks universiteit te Utrecht, zal Maandag 22 dezer zijn ambt aanvaarden met het houden eener redevoering in de Neder- landsche taal. De Bode deelt uit het verslag van den inspecteur van het lager onderwijs in de eerste inspectie mede, dat in een school eener congregatie in Noord-Brabant werk zaam waren drie onderwijzeressen van 72 en 74 jaar en in een andere school een onderwijzeres van 82 jaren. Tot leeraar aan de Zeevaartschool te Terschelling is benoemd de heer C. de Hart, thans 2e officier bij de maatschappij „Zeeland" te Vlissingen. De theologische échool. Wij lezen in De Heraut De Handelingen der Curatoren onzer Theologische School, welke dezer dagen aan de kerken zijn toegezonden, geven in menig opzicht stof tot dank. Een groot deel dezer handelingen loopt over de benoeming der beide hoogleeraren, die sinds hun taak aanvaard hebben. Voorst vermeldt het verslag van hoogleeraren over den afgeloopen cursus, dat negen studenten candidaatsexamcn, acht stu denten semicandidaats en één propae- deutisch examen heeft afgelegd. Het aan tal studenten dat bij den aanvang van den cursus werd ingeschreven, bedroeg slechts twee, maar voor den nieuwen cursus wordt een grooter aantal verwacht. Over den ijver en het gedrag der studen ten was het oordeel der hoogleeraren gunstigmaatregelen van tucht zijn ge lukkig niet noodig geweest. Wel waren twee studenten van de lijst afgevoerd, maar dit geschiedde deels wegens aan houdende geesteskrankheid, deels wegens vertrek naar elders. Hoe groot het aantal studenten was, wordt niet medegedeeld. Plet finantieele verslag van den pen ningmeester wijst op een gestadige klim ming van de inkomsten. Wel is er een tekort van f1363.321/ maar dit is een belangrijke vooruitgang te noemen, wan neer men er op let, dat het tekort van het daaraan voorafgaande jaar f 3277.16 2 bedroeg. Deze vooruitgang treft te meer, omdat de uitgaven van het afgeloopen jaar veel hooger waren dan de vorige jaren dit is niet het minst te danken aan de actie van sommige broeders om het tractement bijeen te brengen voor een vijfden hoogleeraar. De inkomsten uit collecten, contributiën en giften ste gen daardoor in het vorige jaar tot een rond bedrag van f38.000. Toch zullen voor het thans loopende boekjaar, mede in verband met de benoeming van nieuwe hoogleerarcn, de uitgaven nog meer stij gen en verwacht de financieele commis sie thans reeds, dat het tekort over dit jaar f3500 zal bedragen. Te Katwijk aan Zee is een 3-jarig meisje door een wagen met tonnen be laden overreden. Het kind was onmid dellijk dood. Zaterdagmorgen in de vroegte is te Diever de boschwachter Boers vermoord gevonden. De man had een schot in het achterhoofd. In verband daarmede is de jager J. B. ter beschik king van den officier van justitie gesteld. De verslagene laat een vrouw en 3 jeugdige kinderen na. Het dochtertje van de wed. v. V. te Well dat Donder dag onder de tram geraakte is thans in het ziekenhuis te Venlo aan de bekomen verwondingen overleden. De 23-jarige W. te Ottersum die voor 14 dagen een poging tot zelfmoord pleegde, door zich met een geweer in het lichaam te schie ten, is Vrijdag aan zijn wonden over- leden. In het ziekenhuis te Gennep j overleed het kind, dat Donderdagavond onder een woonwagen was geraakt De roode vlag. Een marinier te Nieuwediep, die den dienst uit wikk heesch de roode vlag op de Heemskerck' De oproerling is in arrest gesteld. Bloedige vechtpartij. De Grondwet maakt melding van een ernstig verzet tegen de politie en een bloedige vecht partij te Roosendaal. De gebroeders J. ej L. de T. hadden het reeds lang op den zoon van zekeren Vromans gemunt en den laatsten avond van de kermis be- sloten zij dezen, naar zij zeiden aan stukken te reepen. Donderdagavond laat drongen zij het huis van Vromans binnen sloegen de moeder tegen den grond wurgden bijna den vader, nadat alles was vernield, terwijl de zoon de politie was gaan halen. Twee politieagenten kwamen en grepen L. de T.diens broer trok zijn mes, maar kreeg een klap met den sabel. Uit kroegen in de buurt kwamen tal van beruchte personen aan- loopen en de agenten bij wie zich een kameraad, die buiten dienst en onge- wapend was, had gevoegd, kregen het te kwaad. J. de T. kreeg een agent te pakken en haalde hem zijn mes over de 1 keel. Hij vluchtte op het zien van het bloed, dat er uit spoot. Een andere agent kreeg een messteek in den buik maar het mes schampte af op een uni form knoop. L. de T. was nog steeds be dwongen en zou overgebracht worden naar het politiebureau, toen de derde agent op straat plotseling bemerkte, dat hij een steek in de rechterzij had ge- kregen. Marechaussee werd gewaar schuwd en J. de T. werd van zijn bed gelicht. Ook hij bleek in de vechtpartij deerlijk te zijn toegetakeld door sabel houwen. Het schijnt, dat de wonden, hoewel zeer ernstig, bij geen van allen doodelijk zijn. Motorboot gegapt. Te Delft is een motorbootje gestolen. Niets blijkt meer veilig te zijn. Brand in de kazerne. In de infan- terie-kazerne I te Ede is op een depo- neerkamer een begin van brand geweest. Het vuur werd spoedig "gebluscht. De schade is niet groot. Een onderzoek naar de oorzaak van dezen brand is bij de manschappen dér compagnie ingesteld, Dit is nu reeds de tweede maal in dit jaar, dat door onbekende oorzaak brand uitbrak op een deponeerkamer van dit bataljon. 22.000 franc verduisterd t In de Westerlaan te Rotterdam is Zaterdag een agent van politie aangesproken door een man, die zich A. M. noemde, zeide kan toorbediende te zijn te Brussel te wonen. Hij deelde mede ongeveer 14 dagen ge leden, van een effectenfirma te Brussel, een bedrag van 22,000 franc te hebben verduisterd. Bij die firma was hij in betrekking. Na ontvangst van het geld had hij een kennis, den kleermaker F. L., ontmoet, die zeide een stuk land te willen koopen. Hij had daarvoor een) zekere som noodig als borgtocht, alleen maar om te laten zien. Dien kennis had hij toen de 22,000 franc gegeven. Volgens afspraak zou hij het geld na een half uur terugontvangen. Toen dat half uur al lang verstreken was en de kleer maker niet opdaagde, begaf hij zich naar zijn kantoor, waar hij van het gebeurde kennis gaf, hetgeen tot zijn ontslag aan leiding gaf. Later hoorde hij, dat de kleermaker F. L. was aangehouden, lit wanhoop over zijn ontslag begaf hjj zich naar deze gemeente. Eerst meende hij zich van kant te maken en zwom daar voor naar een vijvertje in het Park. Van dit denkbeeld kwam hij echter terug, zwom weer over en meldde zich toen bij den eersten den besten politie agent aan. S. is uit 's Bosch afkomstig en zegt al 18 jaar met zijn moeder in Brussel te wonen. In het verhaal van den man is veel duisters. De justitie te Rotterdam heeft zich thans tot die te Brussel gewend met verzoek om inlich tingen. Inmiddels blijft de man hier bij de politie in bewaring. N. R. C. Gasverstikking. Zaterdag werd zeker- v. d. B. te Utrecht, bewusteloos op zijl kamer gevonden. Bij onderzoek bleek de gaskaaan open te staan. Pogingen, door een geneesheer aangewend om door middel een zuurstofkoffer de levensgees ten weder op te wekken bleven vruch teloos. Het lijk werd vervolgens naar het politiebureau vervoerd. Smokkelaar aangehouden. Te Emme- rik werd een Amsterdammer gearre steerd, die trachtte 600 sigaren in Duitsch- land binnen te smokkelen. Vierlingen. Te Syracuse (V. St.) 's een vrouw bevallen van vier levende kinderen. De moeder is echter gestorven- Het dubbelleven van een kassier. Het blijkt dat een bij de Wasburn Fkur' company, te New-York aangesteld w- beambte, de 23-jarige Johann Schild knecht in korten tijd 100.000 dollar ver duisterd heeft. Uit het onderzoek is V' bleken dat deze jonge man in de laatste drie maanden een merkwaardig dubbe leven geleid heeft. Van 9 uur 's morge") tot 5 uur 's middags was hij kassier bij bovengenoemde maatschappij tegen ee" salaris van 20 dollar per week. Des nacb vooral, Zaterdags en Zondags leefde by als een millionnairszoon. Hij betrok op mooie badplaatsen eersterangs-hotels® was voortdurend in gezelschap van f" jonge dame, die voor zijn iing. Hij bezat twee groote en gaf het geld met voll Van 1 Mei tot 27 Augusti „ens in een hotel een aan iHiurd tegen een huurprijs per week. Verder had h meisje, een kamerdienaar feur in dienst. Eiken avoi een auto van het station afg dan tot den volgenden ocl lionnair, om daarna wedeil toor terug te keeren. Tot dusverre heeft men f den oplichter kunnen vinc| Gestraft voor slecht hu sas is onlangs een jonge n| genisstraf veroordeeld, 01 slecht humeur van kante in de echtelijke woning, met de bacillen infecteerd dagen," aldus klaagde dez< mij niet meer mogelij k in als mijn man van zijn kan loopt brommend door de te zeggen waarom hij bro niet, wat toch zijn plicht ik hem vraag wat er toch beurd is, wil hij mij nog heid zeggen. Het is mij de lijk" verzekerde deze te echtgenoote „het uur waarop mijn man van maar ik zie mij genoopt r te ontvluchten en de gastv mijner vriendinnen in te Deze klacht gehoord, n een kloek besluithij he<| noot geroepen en de bekl; kend. De verschrikkelijke de vrouw bleek van a tot De man had in zijn fabric tijd allerlei moeilijkheden lag hij in proces over ee een uitvinding. Een en a zaak, dat zijn zelfbeheers< verslapte, dat hij zijn slee niet in zijn kantoor laten zooals hij zijn j wel eens liet staan sehaamdheid beging, zijn mee naar huis te brenger van den rechter waarom niet in zijn geheimen inwi antwoord dat zij nooit de stelling getoond had voor rechter heeft korte mette den man veroordeeld tot •vangenisstraf, volgens de n betrekking heeft op den t de en waarin o.a. het vc voorkomt„Mannen en vr plicht alles te doen om 1 aangenaam en harmonise het is verboden door een den echtelijken vrede in gen." Of het humeur van de; ter op geworden zal zijn over 8 dagen, uit de ge\j komt? vraagt [het N. v. onrechte. Stakingbreker. Te PL staat New-York, is Jamc kingbreker" van beroep, overleden. Hij had zijn gel in de tien laatste jaren ir Staten vijftig groote staki Hij begon zijn loopbaan een paardenspel. Een var| was om nooit een veldtocl te beginnen voor hij de dat de patroons in hui Daarna kwam hij aanzeti ger van 15Ü0 „onderkrui loonen betaalde en kost;; waartegenover hij zich d vers liet betalen. Hij reg met- ijzeren tucht en werd hoorzaamd. Hij betaalde als zij, werkten, 2'/a clo en 1 dollar kostgeld. Voor eiken man die hi ving hij 5 dollars terug, wegstaking op den Interbo verdiende hij alleen 3 schoon. Cholera. De vreeslij 1 eiken oorlog, de cholera, den Balkan en dringt ze schaafde landen van Et een telegram uit Weenen oews zijn te Boedapest 167^ gevallen van deze v| epidemie geconstateerd, wordt ernstig gewaarscht voorzorgen te nemen, tem voorkomen en de beamb ^eentelijke waterleiding, die, Welke werkzaam zijl Voirs hebben last gekrege de meest volstrekte zinde te nemen. Ook uit ander pen in Flongarije komen berichten over verdachte 1 Roemenië blijft de choi eischen en Boekarest wo:| geteisterd dan Belgrado. spoorweg-congres, d;| Week te Sinaja bijeen zou m verdaagd' tot October gehouden worden. aterdag zijn [te Boed 'er nieuwe choleragevc berd. Een der patiënten llngen aanval gekregen l?,een dichtbezetten tran ehalve de zieke zijn all „.f beste inde barak| gehouden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2