H. R. STRUVE. W. MELIS. Uit de Pers. Uit da Provincie. Provinciale Staten. Kerknieuws Onderwijs. RECLAMES. Een jong meisje dat voor verloren was gehouden, gebruikt de Pinkpillen en wordt genezen. LEESTAFEL Landbouw. Gemengde Berichten. Inrichtingen voor Verpleging van Zwak zinnigen een brochure uit, met het doel de aandacht op haar werk te vestigen en op te wekken tot het verleenen van steun. Deze Ver. heeft ten doel het be vorderen der oprichting van Chr. In richtingen tot het verplegen in Ned. van psychopathische personen en in het algemeen van hen, die tengevolge van hunne psychische minderwaardigheid vernleging behoeven, onverschillig tot welke gezindte zij behooren, de instand houding der inrichtingen en de verple ging zelve. Voor de exploitatie van het Paviljoen te Rekken is veel noodig. Moge deze korte mededeeling velen bewegen een kleinigheid een groot bedrag is na tuurlijk ook goed voor dit goede doel af te zonderen. Pt nningmeesteres is mej, M. C. van Eeghen, Pietersberg te Ooster beek. Juliana in de hoofdstad. Den Am sterdammers die ons prinsesje in Artis of Vondelpark hebben gadegeslagen, viel de natuurlijke ongedwongenheid, dikwerf vroolijke uitgelatenheid van het vorsten kind op. Wat bleek er weinig noodig, om het leuke meisje echt in haar schik te doen zijn. Zij tracht met haar witte zakdoekje de vogeltjes te verschalken, bestraft de eendjes, die zich dicht om haar en haar welgevulde broodmandje verdringen en daarbij sommige kleintjes ruw 't mede- pikken belette. Onbevreesd laat zij de gele bekjes het brood uit haar knuistjes pikken. Schalks lacht zij zuster Marting uit, wanneer zij deze weet te ontsnappen en uitgelaten rent zij het grastapijt af. Vriendelijk lacht zij de kleinen toe, die zich achter de touwen verdringen en ze zou, hield men haar nie.t tegen, wat graag haar kinderpraatje met zooveel mak kertjes houden. In Artis is ons Prinsesjes eerst in haar schik. Daar blijft ze langen tijd bij het vogelhuis, neemt plaats op haar bankje en luistert naar hetge«n men baar ver telt van de vogeltjes die men vóórhaar voedert. Zij zit danjuistineenhoekvan den tuin zóó, dat de nieuwsgierigen haar niet kunnen gadeslaan; maar de brave oppasser weet raad en bij een achttal tegelijk mogen de nieuwsgierige kleuters zich scharen langs-zij, zoodat ze om beurten het princesje prachtig kunnen zien. Eerst de kleinen, dan de groote ren zoo komen allen aan de beurt. Dan trekt men naar de geheel afge sloten tuin bij het Aquarium. Hier wacht ons princesje een verrassing de portier brengt een viertal gekleurde ballonnetjes. Tenslotte worden de rijtuigen weer op gezocht. Plots schijnt de behoefte om de kleinsten der haar omringende kleu ters van haar kinderschatten te doen deelen haar te sterk te worden, en moe derlijk gul drukt ze een viertal der aller kleinsten een kleurig bal onnetje in de handen. De kinderen zijn overgelukkig en een hummeltje van even 2'/a jaar vindt dat zoo mooi,3dat zij in haar kinderlijke dankbaarheid heel zachtjes „dank je" stamelt en spontaan dat vriendelijke kindje haar knuistje toesteekt. Dan komt de lakei tusschenjbeide en duwt de kleine naar vader en moeder, een Zeeuwsch boeren-paartje terug en zegt, dat dat niet mag. „Nou, nou, 'n beetje minder 1" mompelt de verstoorde vader, uiting gevende aan zijn.gekwetste gevoelens. Dan verdwijnt het vorstelijk rijtuig uit het gezicht. Mr. Troelstra. Mr. Troelitra is aan gewezen als vertegenwoordiger der Soci aal Democratische Arbeiderspartij in Nederland op het partij-congres der soci aal-democraten, dat deze maand te Jena gehouden wordt. Eerste Kamer. De Eerste Kamer is ter vergadering bijeengeroepen op Dins dag 16 September a.s. des namiddags half vier. Socialisme en Privé bezit. De Nieuwe Rott. Crt. bevat het vol gende stukje Bebel's dochter en schoonzoon heb ben ter kennis van den fiscus te Zurich gebracht, dat hun vader een vermogen van 937.500 frs. heeft nagelaten. Ken nissen van hem hadden het maar op een half millioen mark geschat. Bijna een vierde gedeelte van dit vermogen is afkomstig uit het legaat van zekeren Kollmann, waarvan men gedacht had, dat Bebel het ten bate van de sociaal-democratische partij zou bestemd hebben. Bebel heeft overigens in particuliere gesprekken dikwijls de meening uit gesproken, dat een sociaal-democraat naast het partijbelang ook gerust zijn eigen stoffelijke belangen mocht na streven en dat hij het geen sociaal democraat kwalijk kon nemen, als die zijn best deed, om rijk te worden. Hij zelf heeft daar dan ook naar gehandeld. Inderdaad is een nalatenschap als de zijne niet bepaald die van een proleta riër. Iemand, die bijna een millioen francs of bijna een half millioen gulden, wist bijeen te garen, behoort ontegenzeggelijk tot de bezitters of tot de „bezittende klasse", gelijk men in socialistische krin gen bij voorkeur zegt. En zooals men weet, stond Bebel daarin niet alleen. Tal van sociaal-democraten, ook in ons land, zijn te rangschikken onder de ge- fortuneerden en beschikken over een in komen, een kapitaal, of kapitaaltje, dat menig gesmade „bourgeois" hem zou kunnen benijden. Nu make men daaruit geen verkeerde gevolgtrekking. Om het volk, den arbeider, den „pro letariër" een goed hart toe te dragen, is het geenszins noodig, dat men zelf doodarm zij. Het lijkt er niet naar. Men kan vermogend zijn, zeer vermo gend en toch met volle overtuiging wer ken aan het wegnemen van maatschap pelijke nooden, die samenleving willen verbeteren en vernieuwen, de arbeidende standen opheffen, een nieuwe toekomst voorbereiden. Juist in de zoogenaamde „hooge" krin gen vindt men soms de ijverigste demo craten en sociale hervormers. En al zijn wij er natuurlijk verre van 1 af de democratische en sociale opvattin gen, door Bebel voorgestaan, aan te prij zen, het ware, dunkt ons, onbillijk, hem een grief te maken van het door hem verworven en bezeten vermogen. Toch rijst hier als vanzelf een vraag, of liever dringt zich een gevolgtrekking op, welke het socialisme als zoodanig treft. Wanneer het persoonlijk bezit in zoo ruime mate ook door socialistische lei ders in de practijk wordt gehuldigd, pleit dit dan niet ten sterkste tegen de socialistische leer, welke het privaat bezit uit den booze acht? En ten andereis het niet een beetje al te vermetel, dat de socialisten iich maar steeds de partij der arbeiders, der proletariërs, der bezitlooze klassen blij ven noemen, terwijl zij onder hunne lei ders en voorgangers mannen tellen, en niet weinigen, die persoonlijk over zoo groote inkomsten beschikken? Of krijgt het kapitaal een ander ka rakter, wanneer het door een sociaal democraat bezeten wordt, en worden de begrippen „kapitalist" „arbeider" of „pro letariër" eenvoudig bepaald door het al. dan niet behooren tot de socialistiche partij Wij behoeven niet verder te vragen. De socialisten trachten te hunnen bate een kunstmatige grenslijn te trekken tus- schen zich en de andere leden der Maat schappij. Zij zijn de „partij der arbeiders"die anderen de „bourgeoisie", de bezittende klassen. Maar de ervaring leert, dat men aan beide zijden armen en rijken, bezitters en bezitloozen, rijken en proletariërs telt, en [dat de socialistische leer aangaande den persoonlijken eigendom vierkant wordt gelogenstraft door de praktijk. Centrum. Voor de stemming op 30 September a.s. in het Kiesdistrict Middelburg vacature Den Bouwmeester (aftreding 1919) be velen wij mede aan den heer En in de vacature Louwerse (aftreding 1916) den heer Middelburg. Er is gisteren op de vei ling toch weer verkocht; ofschoon aan vankelijk het bestuur den veilingsmeester aan het toestel wilde zetten gaf het, nadat er nog eenige harde woorden gevallen waren, toe en werd J. Simpelaar de man voor wien de koopmansbond partij trok, met het werk belast. In een Dinsdag te houden ledenvergadering zal nu de kwes tie verder worden behandeld. Middelburg. Gemeenteraadsverkiezing. In opdracht van de vergadering van „Ned. en Oranje" besloot het bestuur tot can- didaat voor lid van den gemeenteraad in het eerste district (Markt) te stellen het uitgevallen lid den heer W. A. de Rijcke in de vacature den Bouwmeester en voor het 2e district (Groenmarkt) den heer J. A. Vertregt (vacature Heijse). Van wege een groep R. K. kiezers circu leert een candidatenlijst om naast den heer W. A. de Rijcke in het le district te candideeren den heer L. J. Mes (vaca ture Sprenger). Men mag verwachten dat vele kiezers de gelegenheid zullen aangrijpen om deze drie candidaten van rechts allen „middenstanders" en wat den heer Vertregt betreft tevens tech nicus, waaraan in onze gemeenteraad zulk een behoefte bestaat, met kracht te steunen en zoodoende te toonen dat zij zich niet kunnen vereenigen met het uitsluitingssysteem, dat alle zetels voor liberalen en socialisten opeischt. Middelburg. De directie der Staats spoor heeft in den vervolge bepaald, dat visschers en vischventers, tengevolge van de uitoefening van hun bedrijf een voor de medereizigers onaangename en hin derlijke lucht verspreidende, zooveel mo gelijk in afzonderlijke rijtuigafdeelingen derde klasse moeten worden geplaatst. Hunne voor hun bedrijf benoodigde man den, emmers, e.d. al dan niet met visch gevuld mogen niet in de rijtuigen worden medegenomen, maar mogen kosteloos in den bagagewagen worden vervoerd. Zij moeten deze zelf laden en lossen, terwijl het vervoer zonder verantwoordelijkheid der Maatschappij geschiedt. M. C. Wissenkerke. In de gisteren gehouden raadsvergadering waren met kennisgeving afwezig de h.h. De Regt en De Jonge. De ge- of herkozen leden legden de ver- eischte eeden af en werden door den voorz. gecomplimenteerd. Van Ged. St. was ingekomen goedkeuring van de be grotingswijziging terug ontvangen het nieuwe reglement op het Burgerl. Arm bestuur met enkele opmerkingen. Ge noemd reglement werd hierom eenigszins gewijzigd. Een instructie voor den be ambte op de begraafplaats te Kamper land werd vastgesteld. B. e* W. werden gemachtigd tot verpachting van grond aangekocht voor de Kamperlandsche be graafplaats, maar daarvoor niet gebruikt, ad 35 cent per roede. Ook werd dit college machtiging verleend om van dhr. Van Hee te pachten een pad tot toegang naar bedoelden grond voor den tijd van 5 jaren ad fl per jaar. Het op de agenda voorkomende voorstel om de aan den onderwijzer Robijn toegekende vergoe ding voor te storten pensioenpremie,niet langer te verleenen, werd gehoord de inlichtingen van genoemden onderwijzer, ingetrokken. De rekening van het Burg. Armb. werd vastgesteld in ontvang op f1070,35*, in uitgaaf op f 1026,12, alzoo met een goed slot ad f 44.23 De be grooting voor 1914 werd eveneens vast gesteld. Uitgetrokken voor subsidie van de gemeente is f1050. Nu werd de ge- meente-begrooting aangeboden. Deze be draagt in ontvang en uitgaaf f69454,80 met posten voor onvoorzien groot f638.30 Hierop is echter nog niet geraamd wat de gemeente zal hebben uittekeeren in gevolge de pensioenwetten voor de ge meente-ambtenaren 1913. Van het bestuur van den Onrustpolder was een voorstel ingekomen om door samenwerking van polder-, gemeente- en provinciaal bestuur te komen tot wegsverbetering naar den veerdam. Waar de noodige gegevens van den opzichter nog niet bij B. en W. waren ingekomen, werd besloten deze zaak in de volgende vergadering te behandelen. Op een verzoek van het hoold der school te Kamperland om aan den onhoudbaren toestand zijner woning een einde te maken werd, gelet op de groote uitgaven waar voor de gemeente thans staat, afwijzend beschikt. Een verzoek van I. Koole om de openb. school te Kamperland voor een paar avonden af te staan teneinde daarin een oud-gereformeerd predikant te doen optreden werd ingewilligd. Volgt rondvraag waarbij aan dhr. Maris op een desbetreffend verzoek werd toegezegd dat B. en VV. zullen uitzien naar een ge schikte brandplaats voor varkens te Geersdijk. Niemand iets meer in het midden brengende sluit de voorzitter de vergadering. Colynsplaat. Wegens het bedanken van den heer P. Kievit als directeur van het Chr. fanfare gezelschap „Soli Deo Gloria" alhier, is in diens plaats benoemd de heer Ph. M. v. d. Moer. Bij den dienst der directe belastin gen, enz. zijn met ingang van 1 Oct. a.s. verplaatst de kommiezen 3e kl. J. H. de Nijs van Sas van Gent naar RielA. van Male van Sas van Gent naar OostburgN. Jalvingh van Aardenburg naar Sas van Gent. Sluiskil. Zei. verhaalt van zeer onhy giënische toestanden, die men nog in de cokesfabrieken aantreft. Deze mogen uit een technisch oogpunt geheel naar de laatste eischen des tijds zijn ingericht, dit echter kan van d» inrichting niet gezegd worden wat betreft de zorgen voor de gezondheid der werklieden. In de fabriek, waar ongeveer 350 man werk zaam is, zijn in het geheel geen privaten en ook is er volstrekt geen ander drink water te verkrijgen dan dat met een vaatje wordt aangevoerd, zoodat de be hoefte daaraan bij de groote hitte, welke in de fabriek heerscht, zich zeer ernstig doet gevoelen. Ook ontbreekt er voor de werklieden die er dikwijls als een moriaan uitzien, elke gelegenheid zich te wasschen en zich te reinigen. Door Gedeputeerde Staten is be noemd bij den Raad van Beroep voor de vermogensbelasting iD Zeeland tot lid dhr. J. W. Wagtho te Tholen, thans plaatsvervangend lid en tot plaatsver vangend lid dhr. mr. J. J. Heijse te Middelburg en tot plaatsvervangend lid bij den Raad van Beroep voordeperso- neele belasting in Zeeland dhr. J. C. Paap te Vlissingen, ter voorziening in de vacature van wijlen dhr. J. H. C. Heijse, die respectievelijk lid en plaats vervangend lid van genoemde Raden was. Souburg. Alhier zullen op 27 Sep tember de Onafhankelijksfeesten plaats hebben. We verwijzen naar de oproe ping tot deelname, enz. in dit nummer voorkomende. Ned.'Herv. Kerk. Beroepen te Vinkeveen, P. de Looze te Waarderte 't Zandt, L. Meeth te Sap- peraeerte Oosterwolde, K. J. v. d. Berg te Hoogeveen. Geref. Kerken. Een waarschuwing. Ds. C. J. de Kruijter te Oostkapelle schrijft aan De Standaard Een onbekend persoon, goed op de hoogte met personen en toestanden in de Geref. kerken op Walcheren, tracht onder verschillende namen geld te leenenvoor de terugreis naar Zeeland. Verschillende vragen van informaties uit Deventer, Voorst en andere plaatsen deden mij er toe besluiten in het publiek hiervoor te waarschuwen. De unie-collecte bracht dit jaar op te Schoondijke (Geref. kerk) f 153,21. Benoemd tot amanuensis-concierge aan de H. B. S. te Ter Neuzen de heer A. I. B. Schirris, milicien-sergeant bij de ves tingartillerie aldaar. Tot leeraar in het boekhouden en de staatswetenschappen aan deze school werd benoemd de heer B. J. Krijgsman te Rotterdam, met wien op de voordracht stond de heer G. Mannoury te Vlissingen. In verband met het aanstaand vertrek van den directeur dier school dr Godee Molsbergen naar Amsterdam, is besloten op te roepen een directeur met den docto ralen graad, evenals de tegenwoordige functionaris bevoegd tot het geven van onderwijs in de vakken Nederlandsche taal en letterkunde, geschiedenis en aard rijkskunde. Iemand, die onbekend wenscht te blijven, heeft f 1000 geschonken voor het nieuwe gebouw der vrije universiteit. Stand, In de familie Besse, een familie van grondeigenaren te La Veyssogne, bij Liorac (Dordogne-Frankrijk), is de vreug de weergekeerd met de genezing der kleine Henriette,' oud 9 jaren, waarvan wij Bier het portret geven. Niemand kan zeggen wat er van dat kind met haar i wankelende ge zondheid zou ge worden zijn, in dien zij de Pink pillen niet had ge bruikt. Haar toe stand had zich misschien na lan gen tijd in geluk kigen zin kunnen wijzigen, want de hulpbronnen der Natuur zijn groot. Toch is het niet minder waar, dat, Henriette Besse. volgens het getui genis harer ouders, de kleine Henriette steeds zieker werd, zoo lat men haar als verleren beschouwde. Toen heeft men haar, te einde raad de Pinkpillen doen innemen, en in enkele weken is het kind geheel en al veranderd. „Ons dochtertje Henriette, schrijft Mevr. Besse, verkeerde in een gezond heidstoestand die ons bezorgd maakte. Het kind leefde inderdaad niet meer. Zij was zoo zwak dat zij nauwlijks loopen kon, daar hare beenen haar niet meer konden dragen. Het was moeielijk haar te voeden, zij had nooit trek en zij wilde niets eten. Mijn dochtertje was heel bleek, vermagerd en treurig. Zij beklaagde zich over pijnen in de beenen, in de armen en moest dikwijls te bed blijven. Wij hebben haar vele middelen doen gebruiken, maar nooit eenige merkbare verandering in haar toestand kunnen waarnemen. Was er eens een lichte ver betering, dan hield die niet vol. Daar het kind als verloren was beschouwd, hebben wij uwe Pinkpillen willen be proeven, die zooveel menschen genezen hebben. Henriette heeft uwe Pinkpillen ingenomen en weinige dagen daarna zeide het kind, dat wij moesten dwingen tot eten, dat zij trek had. Het leek ook dat zij een betere kleur had en men be greep, door haar te zien komen en gaan, dat zij sterker was. Wij hebben natuur lijk de behandeling voortgezet, en zoo is zij spoedig weer gezond geworden. Wij kunnen wel zeggen dat zonder de Pinkpillen ons dochtertje verloren was geweest." Na dien brief gelezen te hebben, zou men kunnen gelooven dat de Pinkpillen een wonderdadige werking hebben. Daar is niets van aan. Zij zijn eenvoudig een uitmuntend middel dat zijn gelijke niet heeft om bloed en krachten te geven, om ondermijnde en uitgeputte gestellen te herstellen en de zenuwen te versterken. Vele hebben er heil bij bevonden en indien wij de genezingen der Pinkpillen vermelden, is dit opdat zij die er be hoefte aan hebben en dit uitmuntende middel nog niet kennen, er partij van trekken. De Pinkpillen zijn verkrijgbaar ft f 1,75 per doos en f 9,de zes doozen bij het Generaal Depót der Pinkpillen, Van Eeghenlaan 22 huis, Amsterdamvoor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157 voor Goes bij Gebrs. Mulderen in alle goede apothe ken en drogisterijen. Weldadigheid verwacht van een dreigend God. Leerrede voor den Dankdag over Jeremia 14 22 door ds. G. H. Kersten te Yerseke Yerseke, J. J. v. d. Peijl. Deze preek is vrucht eener poging om volgens verzoek op de Classicale verga' dering, aan de vacante gereformeerde gemeenten (niet te verwarren met de gereformeerde kerken) leerredenen te verschaffen voor de leesbeurten, en vsel voor den Dankdag. Tekst en predicatie zijn zeer toepasselijk op de tijdsomstai'. digheden. Landbouwtentoonstelling te Scheveningen Gisteren zijn de navolgende bekrond gen bekend geworden. Paarden. Groep B Tuigpaarden: Trekpaarden (Belgische type) klasse 22, dekhengsten met zes afstammelinge (hengsten en merriën) ten minste twee jaar en ouder: 1ste prijs „Mon Rèvede Roeulx", van de Hengstenver. De Toe- komst te Axel3e prijs „George" \aj J. de Bruyckere te Sluis. Klasse 23viertallen fokmerriën naast elkaar, le Prijslot van Ph. J. vat Dixhoorn te Axel, bestaande uit de vol gende 4 merriën Juliana, Marie, Bavettt en Florine. 4e Prijs lot van denzelfde, bestaande uit Souvenir, Alice, Marquise de Rosseig- nies en Annie. Eervolle vermeldinglot van den heer G. O. Sneep e. a. te Ossendrecht, be staande uit Mina, Fleurette, Mirza en Callinet. Lot van den heer H. A. Hanken, te Wilhelminadorp, bestaande uit Juliana, Favorite, Mina de Bossiere en Isabella! Het kampioenschap gouden me daille beschikbaar gesteld door H. M, de Koningin werd behaald door Mon Rève de Roeulx van de Hengstenver, de Toekomst te Axel. Groep C Trekpaarden (Belgisch type). Klasse 19fokmerriën, geboren vóór 1911, gedekt, hoogte 1.60 M. of meer. 2e prijs Mina, van G. O. Sneep, te Os sendrecht. 3e prijs Nelly ex Calypso, van I. de Wilde Gzn., te St. Maartensdijk, Juliana, van Ph. I. van Dixhoorn, te Axel. 4e prijs Sjora, van Ph. J. van Dixhoorn, te Axel, Florine, van denzelfde, Eervolle vermeldingAnnie, van Pb. J. van Dixhoorn, te Axel. Klasse 21, tweejarige merriën, geboren in 1911 2e prijs Aline, van H. J. Aer- naudts. 4e prijs Kotje, van H. A. Hanken, directeur van den Wilhelminapolder te Wilhelminadorp. 5e prijs Bertha, van J. de Bruyckere, Sluis. Groote Provinciale Tuinbouw-tentoor- stelling te Breda. De werkzaamheden op de terreinen zijn nu reeds zooverre ge vorderd, dat de verzekering kan worden gegeven, dat op den openingsdag alles in gereedheid zal zijn. De officieeleope ning vindt plaats op Zaterdag 20 Sep tember a.s., des namiddags om 1 uur. Maandag 22 September 's middags om 1 uur, komt H. M. de Koningin-Moeder de tentoonstelling met een bezoek ver eeren vermoedelijk zal dit ongeveer twee uur duren. De sluiting der tentoonstelling is be paald op Maandag 29 September. Te Hazerswoude is de 12-jarige zoon van den landbouwer A. bij het leeren fietsen te water geraakt en verdronken. Donderdagmiddag werd doorjdestoem- tram NijmegenVenlo bij Well een 3- jarig kind overreden en in bedenkelijken toestand naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd. De moeder van dit kind wordt wel zwaar beproefd. Ongeveer twee jaar geleden werd haar man, die rijksveld wachter was, door stroopers doodgescho ten. De feesten te Giethoorn namen een droevig eindede 17-jarige dochter van G. Kleene aldaar is 's avonds te wa ter geraakt en verdronken. Eenvisscher vond haar lijk in een fuik. Donder dagmorgen begaf zich de aardappelhan delaar P. E. van Winschoten met een wagen vol vrouwen naar Blijham waar aardappels gedolven zouden worden. Even buiten de stad schrok het paard en sloeg op hol. Van de zeer beangste vrouwen sprongen eenige van den wagen en kwa men met een smak op den grintweg te- richt. Een bleef bewusteloos liggen, ter wijl de anderen luid van pijn kermden. Onmiddellijk werden drie der getroffen vrouwen naar de kliniek van Dr. H- overgebracht, die de eerste hulp verleen de. Vrouw Smit moeder van zeven kinde ren die in gezegende omstandigheden verkeerde kreeg een zeer ern stige armbreuk benevens diepe wonden in het aangezicht en in een der beenen. Zij werd na voorloopig verbonden te zijn naar het Ziekenhuis te Groningen over gebracht. Vrouw Folkinga eveneens moe der van eenige kinderen kreeg een zeer ernstige hersenschudding. Zij werd even eens naar Groningen getransporteerd. Vrouw Starke die naar haar woning over- gebracht werd kreeg eveneens een her senschudding. Het vierde slachtoffer kreeg ernstige kneuzingen aan de schouders en armen. Ook werd een man ernstig nan het hoofd verwond. Gistermiddag '3 te 's Gravenhage een ruim 60-jarige m»n uit Dongen, die uit de tram sprong voordat deze stilhied daaronder gerasp Beide voeten werden verbrijzeld en ee arm brak. Te Bergen aan Zee isg®' teren een heer uit Steenwijk bij het ba den verdronken. De 12-jarige J. L-v Bes Nova is te Dordrt jLlagen en verdronken. Zijn haar vloog in l rige oberkellner liet zie Lrswinkel te Schevenin| Lippen. Het hoofd wer nagewasschen en toen de opstond, om zijn hoed te winkel te verlaten, kwam! een brandend gascomfo vloog in brand en met overdekt moest de ongel Ziekenverpleging Duinstr bracht. Zijn toestand is Nijd en onverdraag kazerne. Donderdagnacht kazerne te Deventer een j> uit Geesteren, met zij aantal steken toegebrach bor8t, terwijl hij op zij verwondingen zijn zeer onbekend waarom hij d daad beging, hij weigert H geven. Hij is ter verple ziekeninrichting overgebra Autodiefstal. Aan eenl Katendrecht werd Donderc twee Duitschers een autor aangeboden. Een politica; passeerde, bemoeide zich op ten laatste een der Duitscj nam. De andere werd gegi' te zijn zekere P. A. bankwer over. Hij verklaarde, dat de vlucht had genomen, deze de auto te Hambug De auto is voorloopig iJ men. Reeds Donderdagmoil met de politie in contact g dat zij nabij hi t park in de straat waren gereden, waarc verkeer, geruimen tijd vel Bij die gelegenheid had d( vluchtige opgegeven, Hane Hamburg. Zij hadden den goede sier gemaakt en bij had de aangehoudene geer Uit het onderzoek bleel noemende P. R. F. A. en al 3 dagen met de auto del gereden had, zonder geld. zij een buitenkansje gehad Amerikaansche matroos e hen had getoerd. Zij hac Rotterdam eens laten zien zelf heg noch steg wisten had hun daarvoor 9 pond taald. Ruim f108 dus, irl karig, maar niettemin bied gevlogen, evenals dat van dei dien zij onderweg beleent aangehouden Duitscher is bewaring gesteld op het Cer in afwachting van hetgeen i hen beslist zal worden. Hevige brand te Scma> marang, aldus de Tel., hee brand gewoed in de loodst aankap-Maatschappij. De sc zeven ton. Tabaksmokkelaars. Te ontdekte een werkman in d blikken doos met tabak. 1 nen onderzocht, bleek het, onder een sloep bevestigc geweest. Daarna onderzoch pen, die in de haven lagen sultaat had, dat een der inrichting bleek te hebb men een twintigtal van b doozen, die ongeveer 1000 tabak konden bevatten, ko: sloep werd onmiddellijk nomen. De eigenaar van gemaakt, dat hij weg kwaï douanen hun onderzoek bei Ontzettende moordpartij. werd in het Duitsche plaati een koffiehuishouder, Schr| woning vermoord gevonde was uitgeplunderd. Twee jol die den vorigen avond lam hadden zitten drinken en spoorloos verdwenen waren den moord verdacht. De» hebben zich Woensdag m hegeven en bij een kleerm costuums gepast, die zij dai aanhouden later zouden zij De patroons, die de marine: eisebte evenwel dadelijk be ever ontstond een twist, d: Jiep dat de politie er aan t somen. Toen een paar s winkel van den kleermake: den, werden zij evenwel rr schoten ontvangen. Een Werd aan het hoofd gewond der, die voor de deur stond werd gedood. De agenten zich van een der bandieter maken, maar de andere n 'n. de woning achter den w h'j zich in een der kamers heeft toen zwavel in de plaatst om den bandiet ui l.oen hij zich voor een der zien, werd hij doodgeschote. Uit de bekentenis van den <jen bandiet is inmiddels g deze beide mannen dezelfi eenigen tijd geleden een rneegd hebben op de spaarb dclmsburg aan de Elbe. De °en met revolvers gewapend j!Ul de stedelijke spaarbanl rongen, hebben den boekh seschoten een geldkistje m at evenwel slechts 200 ma cvatten. Naar uit latere! 'Jkt ig de woning van den

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2