Laatste Beriobten Telegrammen. Advertentiën. Rechtzaken. Landbouw. Gemengdt Berichten. WETENSCHAP EN KUNST. Openbare Verkoooingen Afloop Verkoopingen, enz. Faillissementen. MARKTBERICHTEN. Marktprijzen van Tarwe, enz. een Meid-Huishoudster, 1 geneeswij rfin in rvll„ -jze ge. alle mia. ■-de 6Cuct laken in 1 ook m ernstige noeopathische arts - Provincie nog niet de Merckens is voor ouwde handboek- d is de homoeopa' ■rk vooruitgegaan- •e werken als van empel en anderen ntgaaf van Dupont van Lozenoord ig in populairen een alphabetisch rgemakkelijkt het ziin riiken inhoud rijken juuouci bevelen wij -homoeopa- de homoeo- ni-, schoon niet veelvuldig a]j eeuw geleden zijn ormaat leeken- die om lacht, ZOO VCoi> warteeuw rel iets in van zijn Kerk en de Poli- R. Slotemaker de :ht G. J, A. Ruys. t zich niet in een iken. Daartoe bevat erlei dat zou dienen in. Daaróm vestigen - aandacht op, dat op wijziging van iritt komt minstens en daar nu in de stie der financieele lijvep rusten, laten puntje voorloopig iijft de lezing van olen bij allen wien bet kerkelijk vraag- t aandblad van den Prop. Clubs. Bootsma. r zachtaan in. Met u weer een jaargang e komt een woord e trouwe verzorging maandschrift. Afie- opgewekt verslag .ngen 't openings- sitter. Uit dat woord ;er clubs deaanspo- igen en intensieven chatting, maar ook werke een iegelijk eering onzer begin- ing van het ledental werke De Gids nog rerde hij door steeds ;esteld n Tergouw door Ch. irk, G. F. Callen- oeke deelen!) de den 16en jaargang iotheek met 13 pla- titelpagina's —zal Ischrift wel een af- lespreking ten deel ons blad laat een an ons ter aankon- eken niet toe; ook rtoe niet over ge- nte. Dit willen wij iet verhaal met ge lezen hebben. Reeds zoo geheimzinnig en nstonds bij voor leer stuitende voor moeder met haar uten van het pries- den in het gansche ootste helft van het eel leuke verhalen verteld van een ge- Gouwenaar en een at,, doch van een w leest men niets, veggeloopen Gouwe tot de meening komt id is, en nu in den voor den dag als de w, en de vader van lateren Desiderius imen nooit dat de Margriet heette, en de too venaar was, en stoor van Gouda ie waar zijn. Doch voor eft dit boek .ge® de roman er in te Het heeft alle® f den lezer duidelijk iddeleeuwen en ons zeden en gewoonten - licht van dien tijd n ook niets stuiten'*9 en onwetend vader van huis huis gevlo- isleid, het klooster- .r behandelt dit ver ben tijd met groot» tigheid steekt er nie ng van sommige ge- verhaal beneemt aan moedigheid dit boe ter lezing te geven- rant er komen Pah' n vooral treffende ten in voor, dietij- dragen dat men ;enen uitleest. rs, door werd, door H- F. Callenbach. s. Aangrijpende!ef tstgenoemde, V8® stukje levenserf rjDg eener kranke onderwijzeres, en de vrucht van haar kinderlijk geloofsver- fjouwen u wordt voorgehouden. gelden wij nog dat als deel I van den j-en jaargang spoedig verschijnen zal het prachtwerk van dr. J. R. Callenbach, jjeerlands onafhankelijkheid hersteld. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage deed „jateren uitspraak inzake jo. J. B. arbeider te St. Maartensdijk, joor de rechtbank te Zierikzee veroor deeld tot 1 jaar gevangenisstraf wegens poging tot doodslag gepleegd op J. Kloet door op dezen te schieten met een ge- ffeer. Bekl. werd vrijgesproken. 2o. Th. J. A. S., werkman te Vlissin- gen, door de rechtbank te Middelburg veroordeeld tot één maand gevangenis straf wegens mishandeling van Jannetje Ch. en vernieling van eenig huisraad. Het vonnis werd bij verstek bevestigd. 3o. J. A. v. d. B., werkman te Bruinis- se, door de rechtbank te Zierikzee ver oordeeld tot 1 maand gevangenisstraf wegens wederspannigheid tegen denrijks veldwachter van de Bout in het jacht veld. Het hof verminderde de straf tot zeven dagen. Alg. Ned. Zuivelbemd. Gisteren is te Zandvoort de algemeene vergadering ge houden van den Alg. Ned. Zuivelbond, onder voorzitterschap van dhr. K. J. A. G. baron Collot d'Escury. Opgewekt werd tot deelneming aan het 6e Internationale Zuivelcongres, dat in Juni 1914 te Bern gehouden wordt. Nederland moet aan dit congres met kracht medewerken om zijn positie in het buitenland met eere te handhaven. Van Nederland wordt o. a. verwacht dat het zich mede beijverd om de kaaspro ductie in betere banen te leiden. De Rijksverzekeringsbank heeft beslist dat de melkrijders buiten de Ongevallen wet vallen. Deze uitspraak is gegeven naar aanleiding van een ongeval een melkrijder in Friesland overkomen, die wel op de loonlijst geplaatst was. Op verzoek van het bestuur van den Bond heeft de Centrale Werkgevers Risicobank voor den melkrijder een klaagschrift in gediend bij den Raad van Beroep te Leeuwarden en ze zal zoo noodig de zaak ook voor den Centralen Raad brengen, opdat in de verhouding tusschen melk rijders en melkfabrieken tegenover de Ongevallenwet meer zekerheid worde ge bracht. Uit het verslag der examens voor de diploma's van den F.N.Z. bleek, dat 63 diploma's werden uitgereikt. Voor het eerst werd ook een examen ingesteld voor machinist. Van de 30 candidaten konden 17 het diploma behalen. Over het Nederlandsche zuivelonder- wijs werd een inleiding geleverd door den heer J. Wuite Jzn., te Tjalleberd, voor zitter van den Bond van Coöperatieve Zuivelfabrieken in Friesland. Te Rosendaal is gisterenmiddag een 12 jarige knaap uit Gastel, die op de stoomtram wilde springen, gevallen en door een wagen overreden. Zwaar gewond is hij naar het gasthuis vervoerd. Er is echter geen hoop op behoud. Te Bar- gercompascuum is een 13 jarig zoontje van een arbeider voor de ouderlijke wo ning verdronken. Te Bolnes is een werkman tusschen twee schepen gevallen. Hevig in- en uitwendig gewond werd hij opgenomen en thuisgebracht. Spoedig daarna is hij overleden. De jachtopzie ner, die ongeveer drie weken geleden onder Moergestel, levensgevaarlijk door een strooper in de borst werd getroffen, is Dinsdag te Tilburg bezweken. Te Am sterdam is een anderhalf-jarig meisje van een derde étage op straat gevallen. Het kind was terstond dood. Te Rumpt kantelde Dinsdagmiddag een wagen, be laden met hooi, in een sloot. De gebroe ders De Zeeuw geraakten beiden in 't gedrang. De een bekwam ernstige wonden aan het hoofd, de ander brak een zijner armen op twee plaatsen en kneusde een keen zoo dat hij per as vervoerd moest worden. Gistermorgen had er in de fabriek van Gautz te Zalt-Bommel, een ernstig ongeluk plaats. De werkman C. S.i die staven naar beneden moest laten, bad het ongeluk uit te glijden, waardoor b'j naar beneden tuimelde. In bewuste lozen toestand werd hij naar het gast hui^ vervoerd. Zijn toestand iszorgwek- Brand in het Blaauwhoedenveem. Het ubld. meldt nog, dat van het middelste Pakhuis Azië de kelders geheel onder ge- kopen zijn, zoodat de aanwezige kostbare voorraad van dure tabaksoorten als vrij val verloren moet worden beschouwd. Het verbrande pakhuis heeft een opper vlakte van ongeveer 50 bij 20 meter, y'aauwhoedenveem heeft te Amsterdam haar gezamelijke pakhuizen een op- Uuiiute van ongeveer 170.000 Ma., waarvan door dezen brand meer dan 10 POt. is verloren gegaan. Het N. v. d. D. deelt mede, dat o. a. voor en waarde van f 1.100.000 aan cacao- °ter en -boonen van de firma Van Hou ten en voor f 1.150.000 aan tabak van de ^chillende firma's verbrand is. De drie P nden van het Blaauwhoedenveem wa ren voor 61/! millioen gulden verzekerd op algemeen veempolis, waarvan er f 411.000 stond geboekt op het pakhuis Afrika. Het scheep song eluk te Spijkenisse. Men meldt nog uit Oud-Beierland: De lijken der bij het ongeluk omgekomenen zijn thans alle drie opgehaald. Dat van Gerrit van Wijk, dat erg gehavend was, is Zaterdagavond bij het lichten van de „Merwedo" gevonden. Zondagmorgen vond men in de nabijheid van de plaats, waar het gelichte bootje lag, het lijk van den machinist Hendrik de Boon, terwijl Maandag dat van den heerC. A. Stal, in leven baas op de visscherijboot „Klein Profijt 2", bij den ingang van de Noordgeul door de stoomboot „Oude Maas" werd opgevischt. Op het vinden der lijken was een premie gesteld, in 't bijzonder op dat van den heer Stal, die een vrij belangrijk bedrag aan bank biljetten en een gouden horloge en ket ting bij zich droeg, hetgeen alles op het lijk is gevonden. Het ongeluk heeft nog een vierde slachtoffer geëischt. De kapitein Gerrit Kok, die bij de aanva ring ernstige verwondingen bekwam door een klap van het stuurrad is in het ziekenhuis te Dordrecht aan de ge volgen daarvan overleden. De toestand van baas Versteeg, die zich met een ge kwetsten schouder en drie gebroken ribben zwemmende boven wist te houden tot er redding kwam, is bevredigend. SnuggerEen jongmensch uit een dorp nabij Gouda maakte de bedevaart per extra-trein mede naar Kevelaar. Hij had wel eens gehoord, dat men slechts een bepaald aantal sigaren naar Duitschland mocht medenemen, maar hij wist er wel raad op. 'tZou hem niet foppen I En bij de visitatie aan het grenskantoor te Has- sum kwamen, tot groote hilariteit van de douane-ambtenaren uit 's mans valiesje te voorschijn, netjes, verpakt in een zakje van een banketbakkerswinkeleen twintigtal heel eventjes aangerookte sigaren. Gebruikte sigaren, meende hij, waren toch wel „zollfrei". De gestrenge heeren kommiezen had den alle achting voor 's mans vindingrijk heid en lieten hem zonder betalen pas- seeren. Tel. Hij teekende niet. In een plattelands gemeente in Alblasserwaard woont een oude werkman die reeds vele jaren in dienst was bij een welgestelden landbou wer. De oude komt in aanmerking voor ouderdomspensioen en om hem die twee gulden '8 weeks te verschaffen ging zijn schoonzoon naar den boer om hem het bewijs te laten teekenen dat de oude man in tien jaren tijds meer dan 156 weken bij hem had gewerkt. Hoewel de boer dat erkende wilde hij niet teckenen. Hij was bang, dan zelf de twee gulden te moeten betalen en het was hem niet uit het hoofd te praten dat het rijk dat doet. Hij had eens in zijn leven geteekend en dat was hem veel te slecht bekomen. Hij was niet tot teekenen te bewegen, Schrik der hoeren. In het gebied van de Stub-Alpen in Stiermarken is de land bevolking in rep en roer over een onbe kend beest dat 's nachts op weilanden het vee verscheurt en zelfs in de stallen dringt. Niemand heeft het dier nog ge zien, zoodat het in den volksmond wordt aangeduid met Bauernschreck (schrik der boeren). Naar de sporen te oordeelen is het een uit een menagerie ontsnapte leeuw. Thans zijn alle jagers opgeroepen om het dier te vervolgen. Om het opsporen van het beest gemak kelijker te maken hebben 2 officieren met 15 soldaten zich bij de jacht aangesloten. Zij zullen op den berg telefoondraden spannen om een communicatie te maken tusschen de leiders van de jacht. N. R. C. Schandelijk. In de omstreken van Mariëndorf, in de nabijheid van deren- baan, vyerd een onbekende toerist door een voorbij-suizende auto overreden. De automobilisten stopten terstond en sleep ten den ongelukkige op het naburige veld, om te verhinderen, dat hij door voorbijgangers dadelijk werd opgemerkt. Evenwel werden eenige personen, die toe vallig voorbij gingen, door het kreunen van den zwaar-gewonde opmerkzaam ge maakt en zorgden er voor, dat er spoe dig geneeskundige hulp verleend werd, Jammer genoeg kon men aan geen ver volging der automobilisten meer denken, Een dergelijk geval deed zich bij Schwiebusch voor. Even over 8 uur were i een man bij het station Wutschdorf door een auto overreden en gedood. De auto mobilisten wierpen den doode in een sloot en reden snel weg. In Sternberg werden ze evenwel herkend. Het waren twee dames en twee heeren uit Berlijn. In België is overleden graaf de Smet de Nayer, oud-minister-president en minister van Staat. Dr. Ringe, een jongeman van 29 jaar, is eergisteren op het vliegveld te Johannisthal bij Berlijn van 200 meter hoogte doodgevallen, terwijl zijn vlieg tuig verbrijzeld werd. Dit is reeds het 83e offer der vliegsport in Duitschland en het 21e, dat den dood vindt op het vliegveld te Johannisthal. Het Panamakaal. Telegrammen uit Panama melden, dat de laatste schop aarde van het Panamakanaal bij de Cule- bra-doorgraving is verwijderd. De volgen de week zal 't water van den Atlanti- schen Oceaan hierin worden toegelaten. Eenige dagen, nadat de laatste waterkee- aan den Stillen Oceaan in de lucht was gevlogen, werd ontdekt, dat de sluizen te Miraflores eenigzins geleden hadden on der den enormen waterdruk en niet meer volkomen waterdicht sloten. Gemeld wordt, dat misschien caissons moeten worden neergelaten, om het euvel te ver helpen, maar in ieder geval zal dit werk niet meer dan twee weken in beslag ne men. Een naspel van het incident te Nancy. De beide Duitschers Heine en Tuchmann, die, zooals men zich zal herinneren, in den nacht van 13 op 14 April te Nancy door studenten lastig gevallen en belee- digd werden, hebben een aanklacht tegen genoemde studenten ingediend. Toch nog gered. Een jonge Ameri kaan maakte zonder gids een tocht naar den Rosath-gletsjer. Toen de jonge toerist 's avonds nog niet terug was, werden zijn ouders, die te St. Moritz vertoefden, zeer ongerust en gingen met zes reddingsman schappen op zoek. Dén geheelen nacht zocht men echter tevergeefs. Eerst den volgenden middag vond een gids een hoed op de sneeuw in een afgrond liggen. Met groote inspanning slaagde hij er in den afgrond te bereiken. Hij vond den jongen man met gebroken beenen. Ne gentien uren lang had hij hulpeloos in den afgrond gelegen. Dat de toerist, die van een hoogte van 100 meter viel, er nog zoo afgekomen is, mag wel een groot wonder worden genoemd. De scheeve toren van Pisa. Volgens het jongste onderzoek naar den scheeven toren van Pisa bestaat er groote kans voor een spoedige instorting. Een door de regeering benoemde commissie heeft een onderzoek ingesteld. Men zal het gevaar van instorten trachten te voor komen door de fundeering opnieuw te ondergraven en te versterken. Een officieele mededeeling over dm brand op de ImperatorDe Hamburg- Amerika-linie publiceert over den brand in het proviandruim van de „Imperator" een bericht, waardoor de overdrijvingen, waaraan de Amerikaansche bladen zich dikwijls schuldig maken, op de juiste maat zijn terug te brengen. Nadat beschreven is op welke wijze de officier Gob recht het loven verloor, wordt verklaard, dat het schip, door het ingepompte water aan bakboord begon over te hellen. De kapitein liet toen uit de luchtkokers kolen in de bunkers aan stuurboord brengen, daardoor richtte het schip zich weer op en helde ten slotte een weinig naar stuur boord over. Hierdoor stroomde het in het proviand- ruim gepompte water juist naar den vuurhaard, waardoor de vlammen ge- bluscht werden. De oorzaak van den brand wordt toegeschreven aan kortslui ting ontstaan den motor voor luchtver- versching. De schade is tamelijk aan zienlijk voornamelijk is een massa proviand verloren gegaan. Het stoomschip is Zaterdag 1.1. behou den te Hamburg aangekomen. Provinciale Bibliotheek in Zeeland. Uit het verslag van den bibliothecaris der provinciale bibliotheek in Zeeland over 1912 blijkt dat de bibliotheek in het afgeloopen jaar met 3562 nummers vermeerderde, tegenover 3016 in het vorig jaar. Van het Zeeuwsch Genoot schap kwamen in bruikleen 2538 num mers, ten geschenke werden ontvangen 514 nummers, voornamelijk door bemid deling van de Prov. griffie en aangekocht 510 deelen. Het aantal uitgeleende boe ken bedroeg 4770 (4770 in 1912), dat der in de leeszaal geraadpleegde 4785 (3936), zoodat in het geheel 9555 (7557) boeken van de bibliotheek werden ge bruikt. Het bezoek der bibliotheek neemt blijkens de bovengenoemde statistische cijfers geleidelijk toe, kan echter veel sterker toenemen als getracht wordt tegemoet te komen aan een anderen talrijker kring van lezers dan waaraan onze vaderen bij hun plan van 1627 tot het „erigen eener publicque bibliotheecq" hebben gedacht p-«denkelijk had deze kring er toen ook nog geen behoefte aan. Zij dachten alleen aan „geleerde en ge letterde personen". Voor de belangen der eersten is best gezorgdde uiteraard slechts enkele malen dat naar bouw stoffen voor een onderwerp van weten schappelijke studie werd gezocht bleek telkens op verrassende wijze hoeveel meer de bibliotheek in dit opzicht bezit dan men van een provinciale instelling zou 1 verwachten, 't ontbrekende wordt onmid dellijk bereidwillig door de groote bi bliotheken, de Koninklijke en de Acade mische, kosteloos opgezonden. De tweede groep is minder bedeeld vooral wordt niet weinig gemist van wijsbegeerte en nieuwere letterkunde, j Doch de bovenbedoelde derde groep, de breede kring onzer burgerij, vertoont zich tot nu toe zeer weinig op de bibli otheek zij verkeert waarschijnlijk in de meening dat deze niet voor haar bestemd is of, en dan niet ten onrechte, dat er weinig van haar gading is te vinden. Ook om deze groep zal meer gedacht worden. Doch, wil de bibliotheek in deze richting werkzaam zijn, dan is ver hooging van het subsidie onmisbaar. Na aftrek van de bedragen voor tijd schriften en bindwerk, blijft er te weinig voor aankoop over, zelfs voor de beide eerste groepen alleen, zal de bibliotheek niet verouderenvoor de rechtsliteratuur o.a. is aanvulling, ook met eenige nieuwe drukken, wel noodig. Mevrouw No w dewier-Redding ius, een onzer eerste en meest bewonderde zange ressen, herdacht gisteren haar 25-jarig jubileum. Middelburg. Hedenmiddag zijn onder groote belangstelling van ouders en ver dere familieleden naar Amsterdam ver trokken de 42 jongens en meisjes, die aldaar onder leiding van de heeren Morks en Mazure morgen de boerenrei zullen uitvoeren. Morgenochtend heeft de repetitie met beg< leiding van het Muziekkorps van 't 7e regiment infanterie plaats. In ver band hiermede kunnen wij meedeelen, dat de concerten van het Middelburgsch muziekkorps heden en morgenavond zullen worden gedirigeerd door den heer A. Calats. Middelburg. De leden van den koop- mansbond, zijnde leurders die op de veilingen van de Veilings ver. Walcheren koopen, hebben gestaakt en wel omdat volgens hun meening het bestuur niet den persoon, wien dit toekwam, belast heeft met het bedienen van het electri- sche afmijntoestel. Gisteren weigerde men te koopen en werd alles door het bestuur opgebracht. Een enkel lid, dat een partijtje kocht, werd minder vrien delijk door de stakers toegesproken, en zelfs andere niet-stakers met opzegging van hun clientèle bedreigd. Middelburg. Door de centrale Anti- Revolutionaire Kiesvereeniging op Wal cheren zijn hedenmiddag; candidaat ge steld voor de Provinciale Staten in het district Middelburg in de' vacature H. P, den Bouwmeester (aftr. 1919) de heer H. R. Struve, notaris te Middelburg en in de vacature S. Louwerse (aftr. 1916) de heer W. Melis te Serooskerke. Amsterdam. Koninklijk bezoek. He denmorgen om 9 uur reed H. M. de Koningin met Prinses Juliana naar het Vondelpark, waar de laatste geruimen tijd op het afgezette terrein speelde met het zoontje van den burgemeester. Te 10 uur reed H. M. weer naar het Paleis, om te 10.30 audiëntie te verleenen. Het Prinsesje bleef echter nog langen tijd met haar speelmakker in het Vondelpark. Onder degenen, die hun opwachting bij de Koningin maakten, merkten wij o. a. op dhr. Th. H. de Meester, dir. van Maatschappij Zeeland, wonende te Mid delburg. Batavia. (Hbl) Zonneveld, de hoofd kassier der Escompto-Maatschappij, die er met l'/j ton vandoor ging, is te Honkong gepakt. 's Gravenliage. Prins Hendrik zal Woensdag een bezoek brengen aan de Gentsche Tentoonstelling. Puttershoek. Bij de in aanbouw zijnde suikerfabiiek te Puttershoek heeft een metselaar uit Helmond een paal op het hoofd gekregen, zoodat hij terstond dood was. Trier. Hedenmorgen is in een nabu rig plaatsje een tweedekker, die opstijgen zou, op de toeschouwers neergekomen. Drie burgers en een gendarme zijn ge dood verscheidene personen zwaar ge wond. De vliegenier-officier bleef onge deerd. Het toestel was totaal vernield. Konstantinopel. De ex-sultan Abdoel Hamid is zwaar ziek. Men vreest voor zijn leven. Sjanghai.. Drie Javaansche kruisers en een kannonneerboot zijn in Nanking aangeboden. Honderd Marinesoldaten met snelvuurgeschut zijn geland. Watergetijeo voc ie^seka 12 13 14 15 16 17 18 S ut rj»s./wiwr V rv N*tii 09 0.37 617 6.44 1.7 .33 7.13 39 1.57 2.19 84 8 24 2 40 2 57 8.14 9.2 319 3 36 9 2- 9 40 3.52 4.7 9.53 Oil 4.23 4 40 10.27 10 44 15 Schore, beestiaal enz., Hioolen. 26 Goes, huizen, Van Dissel. 17 Kloetinge, afbraak, Van Dissel. 17 's-Gravenpolder, beestiaal enz., Hol! mann en Verhoek. 17 Baarland, inschrijving oppervruchten, A. Bruggeman. 19 Kwadendamme, houtwaren, Holl- mann en Verhoek. 19 Ovezand, houtwaren, Hollmann en Verhoek. 20 Heinkenszand, houtwaren, Hollmann en Verhoek. 20 's-Heer Arendskerke, houtwaren, Hollmann en Verhoek. 26 Goes, verp. bouw- en weiland, Van Campen. 27 Colijnsplaat, hofstede, Liebert. Wolfaartsdijk, woonhuis en inboedel, Pilaar. Hoedekenskerko, hofstede „Plantlust" met ruim 60 H.A. bouw-en weiland, Neervoort. Goes, hofstede met 80 H.A. bouw- en weiland, Pilaar. Rilland, koffiehuis en logement, Pi laar. Oct. 14 Wissenkerke, hofsteden en huizen, Hioolen. 15 Oost-Souburg, inspan, Loeff. Goes, verpachting 22 perc. bouw-en weiland, Pilaar. Bij de Dinsdag te Goes, door notaris F. van Cleef te Heinkenszand, gehouden verkooping is 3.05.20 H.A. bouwland te 's-Heer Arendskerke gekocht door mr. C. Lucasse te Goes voor f6454,98 en 3.47.85 H.A. aldaar door denzelfden koo- per voor f 7322.24, terwijl de overige perceelen niet gegund zijn. M. C. Middelburg. Uitgesproken het faill. van M. J. Ornee, bakker te Middelburg. R. C. mr. baron Thoe Schwarzenberg en Hohenlansbergcurator mr. Zaaijer. MIDDELBURG, 11 Sept. 1913. Tamelijke aanvoerstemming flauw. Kroonerwten fl lager. Men besteedde voorjarige tarwe f 0, a f0,nieuwe tarwe f7,25 a f7,75; zomergerst f 5,a f 5,50 kroonerwten f 12,a f 14,per H.L.karweizaad fa fper 50 K.G.rogge f6,50 a f7,—. Veiling eieren. Op de veiling waren kipeieren f 4,80 a f 5,Eendeneieren f 0,a f 0, Ganzeneieren f0,a f0,Kalkoen eieren f0,a f0, Opgaaf van de Marktzetting der Vereeni- ging „Emos" en de Landbouw". Boter f0,725 a f0,77 per '/z kilo. Voor particulieren f0,80. Eieren f4,70 a f0,per 100 stuks. Voor particulieren f5,10. VelHngsvereenlglng Zuid-Beveland GOES, li Sept. 913. Veiling van afgevallen en minderwaar dig fruit. Afval appels 2 a 5 c.t, afval peren 2 a 4 ct, constanten 6a8ct, maagdepeer 5a7 ct, wijnappel 6a8ct, prinsessenoble4a 7 ct, alles per Kg., Augurken 10 a 15 ct, per 100 stuks, peetjes 2 a 3 ct, per bos. Woensdag 10 September. ANTWERPEN. Tarwe op termijn in francs. Vor. Open. 2de 3de Slot. Sept.19.72Vj 19.721/ 19.72 v4 19.70 19.70 Dec. 19.S0 19.70 19.70 19.70 19.77V2 Mst. 20.07Vg 20.20.20.02V2 20 o2Vg PARIJS. Tarwe kalmper Sept. fr. 27.35 a 27.4O betaald, per Oct. fr. 27.45 a dito, per Nov.'Dec. fr. 27,35 a dito, per 4 md. van Nov. fr. 27,50 a betaald, per 4 eerste md. fr. 27.70 a 27,76 betaald. NEW-YORK. De termijtsmarkt van Tarwe opende traag en zonder zaken, fluctueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot vast. Loco prijshoudend. 10 Sept. 9 Sept. 8 Sept. 6 Sept. North. 9999 - 99l/4 99V2 Roode winter. 989898— 97V2 Sept. Dec. Mel 10 September 9<a/8 99Vs *°3'/8 9 96V2 99l/g »<>3 lU 8 96V4 99' Is Io338 6 s> 97V2 995/S *o35/8 CHICAGO. De terrnijnraaikt van Tarwe opende traag en 1li c. lager, daalde verder door dien de lang gewenschte regens in het Zuidwes ten vallen, wegens flauwere telegrammen en op grond van de groote aanvoeren i het o.ird- westen. Exi ort-aankoop-n en de g< ede loco- vraag lokten een rijzing uit, waarna de markt vast sloot. Sent. Dec. Mei Juli. 10 Seotember 88V8 9D/2 9&lU 9 87'/» 911' 96V4 8 88»/4 9 s/4 96S/8 6 888,, 91»,968/g (N. R Crt.) Telegrafisch Weerbericht. Naar waarn&ningm in den morgm van 11 Sept. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770.9 teHorta; laagste stand 738.0 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 12 Sept. Meest matige tijdelijk wellicht krach tige zuidwestelijke tot westelijken wind. Betrokken tot zwaarbewolkt met regen buien, later wellicht opklarend. Weinig verandering van temperatuur. Terstond gevraagd P Gin een gezin van man en vier kinderen, liefst boven de dertig jaar, bij JOHs ZUIJDWEG, Damstraat C 81, I er seke. U I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 3