Gemengde Beric Binnenland. Uit de Provincie. FEUILLETON. „ÉÉN UIT VELEN". Kerknieuws. Onderwijs. pagnonschap tusschen Staat en werk man." Stel u voorCarnegie wil dat de werklieden zelf mee betalen aan hun pensioen en daarom is hij voor Staats- pensioneering. Hij aanvaardt derhalve de verplichte verzekering onder den naam Staatspen- sioneering. Zouden onze theoritici van de Staats- pensioneering van dezen practischen Amerikaan ook iets kunnen leeren Voorts verklaarde hij zich voor pro gressieve belastingen, en verwijlde, ge lijk te begrijpen is, het langst bij de vredesbeweging. Doch ook hier hapert wel wat aan de motiveering. Wij citeeren weer letterlijk „De pers zou hare lezers moeten leeren dat de man, die een anderen man doodt, de grootste van alle misdaden begaat. Dat ■urij barbaren zijn, zoolang we dit d ten, en dat wij, zoolang wij hier niet geheel mee ophouden, geen enkele aanspraak op beschaving kunnen makenEn om kracht aan zijn bewering bij te zetten, sloeg de kleine oude heer zóó hard met zijn vuist op de leuning van den stoel, dat het dreunde. Hij heeft wel vast-be- lijnde overtuigingen, de heer Carnegie, en als hij iets beweert, dan doet hij dat niet op halfslachtige wijze, maar zegt precies waar het op staat. „Doch" ging hij voort, „de tijden worden steeds beter en de menschen ook. Vergeet niet, we zijn niet als mensch op de aarde gekomen, doch we stammen van de dieren af, en vandaar af hebben wij een heel evolutie-tijdperk te door- loopen om eindelijk te komen tot de ware menschelijke beschaving. En dan zullen zich onze denkbeelden ook langzamer hand afwenden van de barbaarsche op vattingen, die wij vroeger huldigden en die zullen plaats maken voor meer hu mane. De tijd zal komen, dat een waar gentleman zich zal schamen het bar baarsche vak van menschendooder uit te oefenen." Hier spreekt ook weer niet de puritein maar de evolutionist en chr. anarchist. Ach, waarom dezen grooten man al leen maar niet op zijn (kerngezonde) economische denkbeelden gepolst, in plaats van hem, den business-man, den zakendoener, te lokken op het terrein der theologie en der philosofie Door dit „interview" is van het chris telijk aureool om Carnegie's hoofd wel een en ander afgeblazen. Wij merken dit op, onverminderd onze bewondering voor de schoone gedachten van den wereldvrede, door dezen prac tischen man vertolkt in de bijdrage voor het Vredespaleis. De Staatscourant van Zaterdagavond be vat het Kon. Besl. waarbij de tegenwoor dige zitting der Staten-GeneTaal zal wor den gesloten op Zaterdag 13 Sept. 1913, des namiddags te drie uur; door den Minister van Binnenlandsche Zaken. Door den Minster van Landbouw enz. is benoemd tot voorzitter der com missie tot het instellen van een onder zoek naar de resultaten, waartoe de risico overdracht bij de uitvoering der Onge vallenwet 1901 heeft geleid, de heer A. S. Talma, oud-Minister van Landbouw. Naar de „N. Ct." verneemt, zouden de Ministers van Oorlog en van Koloniën voornemens zijn de begrootingen van hun voorgangers ongewijzigd te laten, terwijl de Minister van Marine op de zijne de eerste aanvraag zou brengen ten behoeve van een pantserschip van 21.000 ton. Middelburg. De toeloop op de ten toonstelling bleef Zaterdag tot 5 uur aanhoudentotaal bedroeg het aantal bezoekers ongeveer 1500, terwijl het voor den geheelen duur der tentoonstelling gevoegelijk op 22.000 kan worden ge- 23 DOOR A. C. V. D. M. (Nadruk verboden.) En nu zij Dina had gadegeslagen in de laatste weken en met vreugde had gezien hoe deze haar fouten trachtte te verbeteren en haar zonden bestreed, viel het haar moeielijk om, waar Dina weer in haar zorgeloos sleurleven verviel, dit weer met dezelfde lankmoedigheid en geduld te verdragen. En nog minder kon zij dit, toen ze zag, dat Dina niet slechts haar vroeger leven van onna denkendheid en zich niet bekommeren over den ernst des levens, weer opvatte, maar nu dieper viel. Het was alsof zij de uiterlijke vormen van haar godsdienst, die ze altijd trouw in acht had genomen nu ook als een last gevoelde. En lang zamerhand begon ze zich ook hiervan te bevrijden. Meermalen verzuimde ze Zon dags de godsdienst-oefening en zwierf in gezelschap van anderen op straat. Toen mevrouw haar op een Maandag morgen op zachten toon vroeg: „Dina, waarom ben je gisteravond al weer niet in de kerk geweest kreeg ze op bru talen toon ten antwoord „maar mevrouw, dat is toch mijn zaak, ik weet toch zelf, schat, niet medegerekend de doorloo- pende- en vrijkaarten. Tegen het sluitingsuur kwamen o. a. de Commissaris der Koningin en me vrouw Dijckmeester, de burgemeester en mevrouw Van den Brandeler en de heer W. Hioolenevenals beide eerstgenoemde heeren lid der tentoonstelling. Toen de klok vijf uur geslagen had, vereenigde men zich op- en voor het bordes van de Statenzaal en nam de heer Jacq Frank, waarnemend voorzitter der commissie het woord. Spr. herinnerde er aan hoe nu ongeveer zeven en een halve week geleden de tentoonstelling geopend werd door den eere-voorzitter. Toen stond men voor de vraag of zij slagen zou. Spr. durft thans zeggen, dat zij ten volle is geslaagd. Daarna brengt de heer Frank dank aan de inzenders, aan de leden van het uitvoerend comité, aan de correspondeerende leden. Spr. zal niet ieder, die aan het welslagen medewerkte noemen maar wil een uit zondering maken met den Commissaris der Koningin, wiens krachtige steun op hoogen prijs wordt gesteld. Met dank baarheid herdenkt spr. ook het bezoek van het Koninklijk echtpaar. De Commissaris der Koningin nam vervolgens het woord en zeide de wel willende woorden van den heer Frank niet onbeantwoord te zullen laten. Gij kunt aldus sprak nu mr. Dijck meester ongeveer op een welgeslaagden arbeid terugzienzoowel in als buiten deze gebouwen hebt u den Middelburgers veel genoegen verschaft. Spr. kan echter niet alleen op het welslagen wijzen, en herinnert er aan, hoe de voorzitter der commissie, de heer Den Bouwmeester, tijdens de tentoon stelling overleden is. De wijze waarop de heer Den Bouwmeester de eerste ver gaderingen leidde, deed reeds direct hoop op succes ontstaan. Met een gelukwensch aan de heeren van het comité met het behaalde succes en met het uitspreken van den wensch, dat de dankbaarheid hunner stadgenoo- ten eene belooning zal zijn, eindigde de heer Dijckmeester. Na beide deze redevoeringen klonk applaus en fanfares. Nadat de heer Frank de tentoonstelling voor gesloten had ver klaard en het orkest het Wilhelmus had doen hooren verlieten de op dat oogen- blik nog talrijke aanwezigen de zaal. I Zoo behoort dan deze tentoonstelling weer tot het verledenwij willen toch onze mededeelingen omtrent het tijdens die expositie geschiedde niet eindigen zonder een paar opmerkingen. Ook wij i erkennen gaarne, dat het aantal bezoe- I kers wel redenen geeft om van een suc- ces te spreken, maar meenen toch dat dit aantal heel gemakkelijk met eenige duizenden had kunnen worden vermeer derd ja, dat het wellicht tot over de 30,000 ware gestegen, als men veel eerder gezorgd had de zaak populair te maken veel eerder goedkoope dagen had inge voerd, hetgeen men nu deed op het laatst toen vooral Zaterdag reeds een bijzonder aantrekkelijk deel der tentoonstelling, de oude wagen en de geheele afdeeling van de Nieuw-Namensche kantwerking met de typische oude kantwerkster verdwe nen waren. Waarom ook niet eens bij de uitvoering eener zangvereeniging of des avonds het terrein voor 10 cent toegankelijk gesteld? Neen het blijft onze meening dat Middelburg uitgezonderd den 30 Augustus niet met de tentoonstelling heeft medegeleefd, en dit betreuren wij omdat de tentoonstelling dit ten volle verdiend had, en dus ook zij, die tijd noch moeite ontzagen om bijeen te bren gen wat thans te zien is gegeven. Middelburg. Zaterdag hield de afdee ling „Walcheren" van de Vereeniging van Christelijke Onderwijzers en Onder wijzeressen in Nederland en Overzeesche Bezittingen haar vergadering. Ditmaal was als plaats van samenkomst aange wezen Domburg en wel de Gereformeerde waar ik heenga op Zondagavond, u be hoeft me niet na te gaan". „Nee, kind, dat is niet jou zaak, ik heb toch recht, om te weten hoe mijn dienstbode den Zondagavond doorbrengt", had mevrouw geantwoord, innerlijk be vend van toorn, maar zich tot kalmte dwingend, om Dina misschien met zacht heid te winnen. „Je weet tech, dat ik je den Zondagavond ook vrij af geef, om naar de kerk te gaan, en dat is geen gebod van mij of van andere menschen, maar een bevel, dat de Heere ons in Zijn woord heeft gegeven". „Nou ja, mevrouw", a iel Dina in, wat minder heftig, „maar om altijd naar de kerk te gaan is toch vervelend voor jonge menschen, je kunt alles zoo nauw niet nemen". „Dat geloof ik niet, Dina, de geboden van onzen God moeten geen last v~or ons zijn, maar een lust, en wanneer het ons dat is, is het ook ons streven om ze zoo nauwgezet en ernstig na te leven, en dit weet je toch wel, ik dacht dat je zoo graag naar de kerk ging, Dina, je verzuimde toch zelden, hoe is dat den laatsten tijd zoo veranderd", vroeg me vrouw, in stilte hopende dat Dina zich zou uiten. „Och, ja, maar zóóveel verzuim ik toch niet, verontschuldigde zich deze, kerk. Met vier rijtuigen ging de tocht van uit Middelburg met meer dan veertig leden over Grijpskerke en Oostkapelle naar Domburg. De vergadering zelf was van korten duur. Eén onderwerp slecbts, het Bijbelsche, werd behandeld. Dhr. J. Hage leidde ons in 1 Thess. 5 23. En de God des vredes zelf heilige u geheel en alen uw geheel oprechte geest, en ziel, en lichaam worden onberispelijk bewaard in de toekomst van onzen Heere Jezus Christus. Het doel van den inleider was, geest, ziel en lichaam in hun onderling verband te beschouwen. Na deze inleiding en de daaropvolgende discussie werd de vergadering gesloten en de tocht andermaal voortgezet naar Oranjezon, waar allen zich aan den maal tijd, onder het geboomte aangericht, ver- eenigden. Circa acht uur arriveerden we weer in Middelburg, 't Was voor ons onderwijzerscorps een echte dag. Middelburg. Zaterdag 27 September zal het Polderbestuur van Walcheren zijn najaarsvergadering houden, waarop de benoeming van een griffier en het opmaken van voordrachten voor een voorzitter en éen raad zal plaats hebben. Goes. Met ingang van 15 Sept. a.s. is aan den heer P. J. A. Dootjes eervol ont slag verleend als concierge aan de Am bachtsschool alhier en als zoodanig met ingang van dien datum benoemd de heer G. Gorse alhier. Broederschap van Candidaat-Notaris sen. Nadat gisterenavond de ontvangst der leden door de afdeeling Noord-Bra bant-Zeeland, bij monde van den afdee- lingsvoorzitter, den heer J. Verheijen uit Roosendaal had plaats gehad, werd heden in het Strandhotel te Vlissingen de Algemeene vergadering gehouden van de Broederschap van Candidaat-Notaris- sen in Nederland en zijne koloniën. De vergadering werd geopend door den voorzitter der Broederschap, den heer mr. M. Slingenberg uit Haarlem. Vervolgens was aan de orde de bespre king van „de wijze waarop met behoud van het bestaand stelsel, het hypotheek wezen kan worden verbeterd". Ter dezer zake waren praeadviezen uitgebracht door de heeren F. Gordon, hypotheekbewaar der te Leiden en mr. G. Parser, advo caat te Amsterdamterwijl het hoofd bestuur naar aanleiding van deze prae adviezen een elftal vraagpunten had geformuleerd. Na de behandeling van dit onderwerp werd eenigen tijd gepauzeerd. Tijdens en vóór de pauze had de ver kiezing plaats van twee leden van het hoofdbestuurhiervoor waien door de afdeelingen de volgende heeren candi daat gesteldJ. van der Bergh te Utrecht, A. A. M. Corth'als te Roosendaal, F. Gouverne te Groningen, J. ter Haar te Ruinerwold, J. Scholtens te Helden (Lim burg) en J. C. J. Waldorp te 's Graven- hage. Gekozen werden de heeren van der Bergh en Waldorp. In de middagvergadering werd o. a. behandeld de kwestie van het arbeids contract. Daar in het algemeen uit de rappor ten betreffende het door de destijds ge vormde commissie'ter bestudeering der rechtspositie van candidaat-notarissen ontworpen individueel arbeidscontract, blijkt, dat men niet overtuigd is van het belang van zoodanig contract, zoodat in dit opzicht de ter algemeene vergade ring in 1910 te Deventer Uitgesproken meening schijnt veranderd te zijn, stelt het Hoofdbestuur den leden in de ge legenheid op het besluit in 1910 geno men terug te komen. Ingekomen w as een motie van den heer J. van der Bergh, waarbij wordt voorge steld op het besluit, op de Algemeene Ver gadering den 5den September 1910 geno men, „terug te komen en de aan het hoofdbestuur verstrekte opdracht in te trekken, onder dankbetuiging voor het geen ter uitvoering van het besluit reeds werd vervuld". Verder werden behandeld een voorstel als u dan eens naar Jo Verbeek kijkt, die komt bijna nooit." „Daar zal ze misschien reden voor hebben, ze is immers verpleegster, maar dat is geen reden om jouw verzuim te dekkenwij moeten in de eerste plaats ons zelf afvragen of we de geboden des Heeren opvolgen, en niet ons vrijpleiten door te zeggen „die of deze doet ook zoo". Denk daar wel aan Dina." Dina antwoordde nietvervelend dat mevrouw nou daar over begon, en daar ze niet meer brutaal durfde ant woorden, uitte zich haar lichte geraakt heid in een nijdigen ruk aan de gordijn koorden, waarvan de ringen stroef schu rend langs de koperen roeden schoven en tegen beter weten in, verwierp ze den raad die in de vriendelijke woorden van mevrouw lag opgesloten. Deze wachtte nog even, misschien zou Dina nog wat terug zeggen, maar daar deze bleef zwijgen, verliet mevrouw de kamer. Het was toch zoo moeilijk met Dina te praten, zei ze later tegen haar man ze is dadelijk boos en dan geeft ze zulke brutale antwoorden". Wel, als ze brutaal wordt, moet ze weg, het is voor de kinderen ook ver keerd, als ze hooren dat Dina aan hun moeder onbeleefde antwoorden geeft, dat van het hoofdbestuur om het honorarium van de redacteurs van het weekblad en de kosten der medewerkers met f 100 te verhoogen een voorstel van de afdeeling Noord-Holland om te besluiten tot het samenstellen van een rapport, betreffende de plaatselijke gebruiken bij veilingen van onroerende goederen in geheel ons land en het hoofdbestuur uit te noodigen de daartoe noodige stappen te doen. En ten slotte een voorstel van dezelfde afdee ling om aan de afdeelingsbesturen het recht te kennen kosteloos mededeelingen te doen en advertentiën te plaatsen in bet weekblad van Privaatrecht, Notarisambt en Registratie. Vervolgens werd behan deld het jaarverslag, waaruit blijkt, dat de broederschap thans 1 eere-lid en 1322 ge wone en buitengewone leden telt, tegen 1307 in het vorige jaar. Ook werd behan deld de rekening over 1912 en de begroo ting 1914 en de rekening en verantwoor ding over 1912 van het ondersteunings fonds. Na afloop der vergadering werden de congressisten ten stadhuize door B. en W. ontvangen. De volgende vergadering, zoo werd bepaald, zal gehouden worden te Gro ningen. Ter Neuzen. Zaterdagmiddag had de 16-jarige schippersknecht, L. de J„ varen de bij schipper F. Vos, bij het binnen komen in de Oosthaven bij het zeilen strijken het ongeluk zoodanig met zijn hand in de lier beklemd te raken, dat de vingers en de halve hand werd afgekne pen. Dadelijk werd heelkundige hulp ingeroepen en verleend door dr Buijze. Borssele. Door het bestuur der Schiet- vereeniging Frank van Borsselen is be sloten om een algemeenen schietwedstrijd te organiseeren. De wedstrijd zal gehou den worden op Zaterdag 13 en Zaterdag 20 September. Souburg. De heer G. Dorleijn is be noemd tot kommies bij de invoerrechten en accijnzen te Halfweg, ingaande 22 Sept. 1913. Rilland. Door de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen is dhr Buise, wegwerker alhier, op zijn verzoek overgeplaatst naar Hese bij Eindhoven in gelijke betrekking, terwijl zijne echt- genoote is benoemd tot wachteres, en aan hen aldaar eene wachterswoning is aangewezen, te betrekken bij de opening der nieuwe lijn Eindhoven—Weert. Nieuw- en Sint Joosland. Zaterdag avond is op de hofstede „Groenenburg" alhier bij den landbouwer J. Mesu Sr, een koe gebarsten, die op klavers liep te grazen. Colynsplaat. Zondagavond had het zoontje van dhr. A. Schuit alhier, bij het van den dijk loopen het ongeluk zoo danig te vallen dat hij zijn arm brak. Met ingang van 10 September wor den Driewegen en Schore in het Neder- landsch-Belgische telefoonnet opgeno men. Prijs per enkelvoudig telegram fl.45. Het grenstarief a 60 cent per enkelvoudig gesprek is van toepassing op: a. Driewegen met Aeltre, Audenaerde, Bassevelde, Berchem, Cruysauten, Deurle, Deynze, Eecloo, Gavere, Gent, Lemberge, Rolse, Selzaete, Sottegem, Thielt en Wetteren, b. Schore met Antwerpen, Beersse, Boom, Brecht, Cappelle, Esschen, Gheel, Hamme, Heyst op den Berg, Hoge, Lier, Molt, Temsche, Turnhout en Zwijndrecht. Vrederust. Door droeve familieom standigheden was Ds. Donner verhinderd om 2 September op Vrederust te zijn. Hij verzocht mij daarom, namens het bestuur, tegenwoordig te zijn bij den Koninginnedag. Ik heb, met den heer de Jager, het bestuur vertegenwoordigd. Toen ik er heenging was ik niet opgewekt gestemd. Ik ging met looden schoenen. Ik stelde mij van feestviering, op die plaats en met deze patiënten, zoo weinig voor. En nu heb ik behoefte om er wat van mede- tedeelen. Want ik ben opgetogen thuis gaat niet vrouwtje". „Och, misschien verandert ze wel weer, al weer veranderen van „meid" is ook niet prettig, zuchtte mevrouw, en wie weet wie ik dan krijg." Maar het werd niet beter. Herhaalde malen vielen er onaangenaamheden met Dina voor, die mevrouw's geduld op een zware proef stelden. Bij de minste aan merking op haar werk stoof Dina op alsof haar het grootste onrecht werd aangedaan. Den eenen dag kon ze mok kend met donker stroef gelaat zwijgend haar werk doen, en den anderen dag moest haar wrevel, "die haar eigen leven zoo verduisterde zich baan breken door een nijdig dichtslaan van deuren ofon- noodig hard rinkelen met breekbare voorwerpen. Door de immer klimmende begeerte naar een ander leven dan haar dienst bodenbes taan werd haar ziel met onvrede vervuld en vergat ze al het mooie onbe zorgde van dat bestaan, en zij wilde niet begrijpen dat een einde van haar tegen woordig leven van dienstbode, dikwijls het begin is van een donker zorgen-leven. Het was te begrijpen dat mevrouw van Balen niet altijd Dina's luimen kon verdragen. Wel was deze niet altijd in dat prikkelbare humeur, er kwamen nog dikwijls dagen dat haar jonge vroolijk- gekomen. Het feest begon 's moreens O llllr an fnt 'a n 1 1 9 uur en duurde tot 's avonds 7 p prachtige plaats was uitgekozen vu feestterrein. Daar was een muziektent het geheel was^ keurig met bloemen^ vlaggen versierd. Er waren meer dan 250 menschen w vele patiënten, zusters, broeders' h| personeel met hunne gezinnen. Het eerst waren er volksspelen, zat loopen, blokjes rapen etc. door patient^ In 't vervolg van den dag werd door broeders en zusters, wedloop met hinder nissen, prijsknippen op fiets, ringsteken op fiets, voordrachten gehouden. De Zangvereeniging en 'tianfarekorps „Euphonia," beide bestaande uit ver- pleegsters en verplegers lieten zich tel", kens hooren. Er werd uitnemenn gezon' gen en flink gespeeld. Des middags was er een samenkomst in de kerk waar Ds. Aalders, op uitne mende wijze, wijding aan 't feest gaf (.tl 't gebed om zegen voor onze geliefde Koningin oprees. Er was geen enkele wanklank. Met bewondering heb ik gadegeslagen de groote toewijding van bet persmei Zij gaven zich allen en zij gaven zich geheel en werkten om al de patiënten bezig te houden en te vermaken, a speelden met de arme kranken mede', Een overvloedige tractatie van wafels en limonade verkwikte hen, die zooveel missen. Dagen van te voren is dit alles door den Geneesheer-Directeur, bijgestaan door eersten geneesheer en huismeester en personeel, voorbereid. Het Bestuur is grooten dank verschrik digd voor zooveel moeite en toewijding. Des middags en des avonds (toen het verpleegpersoneel dat kon en 't overige personeel in de kerk nog feestvierde) heb ik den dank overgebracht. Men heeft den ganschen dag dien droeven lijders hun lijden geheel doen vergeten. Dat vergeten van lijden is reeds zulk een zegen van God. Moge God den directeur met allen, die op Vrederust arbeiden, inzonderheid Ds. Aalders, sterken om nu weer voort te arbeiden om, onder Gods zegen het lijden te verlichten en te verzachten, om de zieken door het heen wijzen op den Koning der Koningen, Die zoo groot is, dat Hij zich neer wil buigen tot de meest beproefden en de diepstbeklagenswaardigen Ds. N. M. De Ligt, Vice Voorzitter. Poortvliet. Zaterdag kwam er eet I paard van den landbouwer J. v. Dijkt in de sloot terecht, hoewel nog levendei uit gehaald, is het toch dientengevolge gestorven. Poortvliet. Zeldzaam, jubileum. Za terdag had onze gemeente een feesté- I lijk aanzien, daar er uit bijna alle wo ningen de driekleur wapperde, ter eere van het echtpaar dat 70 jaar in het huwelijk verbonden was. Dit is (zoo uit de boeken van den Burgerlijken Stand gebleken is) sinds het jaar 1500 hier niet meer voorgevallen. De brui degom is 95 jaar en de bruid 94 jaar oud en zij zijn nog zeer kras. Van alle kanten ondervonden ze zeer veel be langstelling. Beide echtelingen zien thans hunne kinderen tot in het vierde ge slacht. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Harkstede, W. Diephuis, cand. te Groningen. Bedankt voor Mijnsheerenland doorH. Bakker te Koudum. Geref. Kerken. Beroepen te Kielwindeweer (2de maal), C. W. de Vries te Oldeboorn. Aangenomen naar Wilsum (graafschap Bentheim) door H. Enserink te Nieuw- veen. Goes. De heer W. H. de Jonge Jzoon heid allen donkeren onvrede uit haar ziel verjoeg, dan zong ze onder haar werk en stoeide met de kinderen en haar hel dere lach weergalmde door het huis. Dan liet mevrouw haar stil gaan in haar uit gelaten vroolijkheid, liever zóó, dan altijd onaangenaamheden, dacht ze. Het meest griefde haar echter Dina's toenemende onverschilligheid omtrent hoogere din gen. Eens had haar man met Dina ge' sprokenernstig had hij haar gewezen op khet verkeerde van haar levenswij«i en dringend haar de noodzakelijkheid getoond om weer terug te keeren op den weg dien zij zoo goed kende. Stilkoel had Dina hem aangehoord, en met een enkel karig woord geantwoord, zijn woor den waren voor haar klanken die over haar gingen, maar haar zielsoor niet raakten. In haar groeide de geest van verzet, welke haar hart steeds dichter schroefde voor de waarheid die zij 100 goed kende en haar oog sloot voor hare zonden. En nu zij wist dat ook op haar leven buiten gelet werd en zij daarvan rekenschap moest geven, kwam in haar de gedachte om een anderen dienst te zoeken. Zij had echter niet verwacht da ze spoedig genoodzaakt zou worden o® mevrouw van Balen te verlaten. (Wordt vervolgd,) ,hier oud-leerling der Ch Lol' alhier, en benoemd tij ec'r aan de Chr. Burgersc i hure. i0 benoemd tot ond le Chr. school te Meerkerk. De unie-collecte heeft c i rLht te O. en W. Souburg i Laurens met Brigdamme f Geslaagd voor diplon chinistenexamen te Utree j Oost Lievense en A. Ploege gen schippersknecht te Rc le van de stoomboot, waaroj was, op den wal springen,1 met zijn borst op een paal t door de borstkas werd ii „verleed aan de gevolgen. - wierp tijdens afwezigheid de jer kleinen een met petroli Hesch om, zoodat de inhou( vuur terecht kwam. De vlan naar alle kanten uit, met dat kleeren van het 5-jarig brand geraakten. Een juist voorbijganger gelukte het men te blusschen. De kleine; ter aan de bekomen bran Te Hengelo viel een voegei der en stierf aan de beko dingen. Het verwonde me den is overleden. Haar n aan de betere hand. O Nieuwersluis zijn een milic trein beide voeten afgereden opziener Timmers te Moergi aanval op wildstroopers dc De moordenaar is gevat. I dat het een ongeluk was. Een dame te Arnhem dagen een brief, waarin werd verzocht onder bedrei; neer het niet gegeven werd gename dingen over haar zc verteld. De dame stelde het schrijven in kennis, L tot de aanhouding van eer bekende schuldig te zijn a ven van den dreigbrief. Een treffende tegenstellin in De Blauwe Vaan Te Groningen ontmoet de vele afgevaardigden (t vergadering der Ned. Vere van alcoholh. Dranken) e sympathiek man, die in met groote opgewektheid een eigenaardige tegenste leven. Hij was nu al jare gezellige prater, geheeïont heel lang geleden was dat ders geweest 1 Ja, toen v heel erg. Hij herinnerde hij meermalen zich voor rechter te verantwoorden scheidene overtredingen vi van openbare dronkenscha En nu, na zooveel jaren afdeeling hem af naar oi vergadering, samen met in het kantongerecht, waa zich eens te verantwoorde Verongelukte snijboontj Vrijdag de zeilwedstrijden zee meemaakte, vertelt he Toen ik 's morgens vr naar IJmuiden aanvaardd druk, den heelen langen Noordzeekanaal, van stoo booten die van de „Wijk' massa's naar Amsterdam Ik maakte daar ook ev de gevaren van dat beroe had zijn zolderschuit me beweging een sleepje we van een stoomboot, die zijner concurrenten stadv De arme, lang had hij ge zijn handigheid, want bij beweging van de stoombo derschuit geheel onder w het touw afgeknapt ven me de zakken met boontjes in 't kanaal de broekspijpen hoog opg terde het boertje nu, d< oogen, de lading weer bi den langen wal lagen uit) lange rijen van boontjes 's morgens mee geveild k( Triest tooneel in triesten Andrew Carnegie en Men schrijft aan Het Hu: Nu And rew Carnegie I kaan wederom ons heeft, kon ik u wel eens "L vorige week in Den Hi vernam van de naaste on ving van dezen weldoener tel. Wanneer Carnegie eei bezoekt, gaat hem een le hven vooraf, dat zorgen i veiligheid en op te passé met in handen komt van bende, die hem wellicht en niet dan tegen hoogen 'aten. Zoo geschiedde he vorige week ongeveer 20 den Haag en Scheveningi Claa.l belast met de verzoj degie. Dat deze heeren n lotels opzoeken en er g kan dienen, dat ongeveer «gestapt in „Hotel des sjrfg» en een gelijk in h cheveningen. Zij zijn va ueiten. Zoo waren er ond<

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2