Uit tie Provincie. Kerknieuw Onderwijs Prinsesje in hun midden het hooge bor des af en liepen buigende vlak langs de zangersgroep onder een ongekend en thousiasme van die eenvoudige jonge lingen. Daarna bewezen Koningin en Prins hun groote eer door de leden van 't hoofdbestuur en de zestien voorzitters van de vereenigingen ten aanschouwe van de geheele menschenmenigte bij zich te laten komen op het bordes van het paleis en ieder hunner in 't bijzonder minuten lang toe te spreken en te dan ken voor deze hulde der christelijke jongelingsschap in de provincie Zuid- Holland. Daarna werden alle genoemde heeren binnen het paleis genoodigd, waar hun verfrisschingen werden aan- geboden. Oud-minister H. Colijn vertrekt D.V. 11 dezer over Siberië naar China en Indië voor particuliere zaken. De gemeenteraad van Rotterdam heeft met 27 tegen 15 stemmen herbe noemd tot wethouder de heeren mr. A. de Jong (a.-r.) en mr. A. v. d. Hoeve (c. h.) en met 33 st. den heer Havelaar (1.) De liberalen stemden voor een deel op de rechtsche aftredenden. De wethoudersbenoemingen zijn in de verschillende gemeenteraden over 't algemeen vrijwel naar verwacht werd afgeloopen. Een verrassing was wel de benoeming van den heer Tichelman (a.r.) te Vlissingen, op t\ ien een tweetal vrij zinnigen schijnen gestemd te hebben alsmede dat de heer Tak (1.) in Middel burg zoo weinig stemmen verkreeg. Dat de vrijz. dem. F. Netscher te Velzen voor een r. k. zou plaats maken was te ver wachten en werd ook verwachtde booze gezichten der liberale raadsleden bij den gevallen uitslag waren dan ook wel eenigszins misplaatst. Dat te Zaandam het voorstel om nog een vierden wet houderszetel te scheppen werd aangeno men en op dien zetel een socialist plaats nam naast reeds gekozen socialisten (voorstel Duijs, c.s.) was ook verwacht, alsmede dat hiermee de meerderheid in het dagelij kech bestuur van Zaandam sociaal democratisch werd. Dat de recht sche wethouders van Rotterdam herkozen zijn, bevreemdt ook niemand, het stond vast na de verklaring, reeds vroeger in de bladen meegedeeld, van enkele libe rale raadsleden, om hun stem op hen uit te brengen. Stelde de nieuwe vrij zinnige meerderheid in Zeelands staten het provinciaal belang boven het partijbelang door de uitwerping van twee hoogst verdienstelijke leden van het gedeputeerd college, de Rotterdamsche liberalen (enkelen althans) achtten het ge- meentebelang hooger en verkozen de twee die hun sporen al verdiend hadden, boven twee nieuwelingen van de eigen richting. Was dit zoo niet het beste Koningins verjaardag. H. M. de Koningin heeft Maandag te 's Graven- hage het schoolkinderfeest ter eere van Haar verjaardag bijgewoond. H. M. wandelde (aldus De Standaard) midden tusschen de spelende kinderen heen, be geleid door Prins Hendrik en met Prinses Juliana aan de hand, en de Koningin- Moeder heeft van het balcon van haar paleis af den stoet van kinderen gade geslagen, toen deze naar het speelterrein trokkenhet voorbijmarcheeren der on geveer twaalfduizend kinderen duurde ongeveer een uur. En de kinderen maakten het H. M. niet gemakkelijk, daar er telkens gejuich werd aangeheven als een groep over het pleintje voor het paleis schreed en H. M. dus wel genood zaakt was voortdurend terug te groeten. De voorbij marsch ging anders zeer orde lijk. Het was een aardig gezicht, die duizenden en duizenden kinderen daar te zien spelen. Nog aardiger was het evenwel te zien hoe geheel in duigen viel het plan om de kinderen te laten doorspelen als de Koningin kwam. In een paar vakken althans zag ik de kin deren zonder een oogenblik bedenkens hun spel in den steek laten toen ze hoorden, dat de Koningin kwam en dat Prinses Juliana er bij was. Alles vloog naar de omheining en juichte van harte H. M. en den Prins en hun kind toe. Neen, dan waren er onderwijzers bij, die beter de kunst toonden te verstaan van te doen alsof ze niets zagen en vair stil hun gang te gaanDat kwam uit toen de stoet voorbij het paleis van de Koningin-Moeder trok. Ik zeide reeds, dat de kinderen toen haast voortdurend juichten, maar zietal van onder wijzers verwaardigden zich niet eens, beleefd hun hoed af te nemen voor de Vorstin, die den stoet gadesloeg. Het hoofd gedekt, met onverschillig gezicht, haast opzettelijk bokkig doende, schre den zij, die de kinderen opvoeden moe ten, over het plein voor het paleis heen. Helaas was het aantal dier heeren zéér groot, althans zoo groot, dat het ook H. M. moet opgevallen zijn Wat dat voor onderwijzers waren? De heeren van de bijzondere en die van de openbare school zijn niet zoo maar zonder meer aan hun gezicht te onder scheiden. Maar wel weet ik, dat de on derwijzers der bijzondere scholen, voor zoover ik die persoonlijk kende ©f aan hun gewaad kon herkennen, allen zeer beleefd groetten, zooals dat tegenover een lid van het Vorstelijk huis gepast is. Als hier gesproken wordt van bij zondere onderwijzers, aan hun gewaad 1 herkenbaar, dan doelt dat natuurlijk op de onderwijzers van de R. K. broeder scholen, die opvallend eerbiedig en en thousiast H. M. groetten, zóó, dat het blijkbaar zeer opwekkend op hun leei- lingen werkte. Goed voorgaan, dat geldt ook hier, goed voorgaan doet goed volgen, besluit De Standaard. Wij vernemen dat van de hand van Prof. Dr. H. Bavinck bij den uitgever J. H Kok te Kampen ter perse is gegaan een Handleiding bij het Onderwijs in den Christelijken Godsdienst. Deze beknopte Geloofsleer zal ongeveer 300 pag. groot worden en voor een luttelen prijs in den handel worden gebracht. Het zal een boek zijn dat ook geschikt is om op verschil- j lende inrichtingen van onderwijs te wor den gebruikt, en zal zeer spoedig het licht zien. Middelburg. De groote en kleine zaal van het Schuttershof alhier zijn voor heden, morgen en overmorgen herscha pen in een lusthof van bloemen en fruit, terwijl de kolfbaan in den tuin ons een niet groote, doch prachtige verzameling van bladgroenten, wortel- en knolge wassen, enz. laat zien. De tuinbouw-vereeniging „Walcheren1' afdeeling van de Nederlandsche Maat schappij van Tuinbouw en Plantkunde heeft zeker goed gedaan met, nu de samenwerking met de commissie voor de Tentoonstelling van Kleederdrachten enz. niet doorging, toch deze tentoon stelling te organiseeren, en wij wen- schen haar veel succes toe. Wat er aan bloemwerken, vooral ter opluistering ingezonden is; is alleen reeds een gang naar het Schuttershof waard; doch ook het heerlijke fruit lacht u van de tafels tegen. Wij willen ons niet aan vergelijkingen wagendit is beter toevertrouwd aan de heeren der jury's, welke van de bloemen bestaan uit de heeren K. Hartlieb, Rot terdam, A. M. Glabbeek, Breda en A. M. van Heijl, Middelburg, en van de ooft en de groenten uit de heeren J. M. Camman, Middelburg, F. Kakebeeke, Goes en A. M. Sprenger, Maastricht. Door de gemeente-politie van Mid delburg werd heden morgen drijvende gevonden in het kanaal door Walcheren het lijk van een manspersoonhet werd met behulp van burgers aan den kant getrokken. Het bleek, dat het lijk onder de gemeente Koudekerke gevonden was de politie aldaar werd gewaarschuwd en het bleek dat de ongelukkige was zekere de K., wonende op het Zand. Goes. Bij Kon. besluit is tot 1 Oct. 1914 benoemd tot amanuensis-concierge aan de rijks landbouwwinterschool alhier de heer P. J. A. Dootjes alhier. Goes. Het RijksUlngr&alkaotoor alhier vcrtoed gedurende de maand Aue. 1913 1118 Telegrammen, ontving er 1246, opste- noa:en en verder geseind werden e: 1374, totaal 3738. Gesprekken. Uitgaande 1393, inkomende 1486, overgenomen 3558: locaal 699 totaal 7036. Voorts werden door de Hulpkantoren op Zaid- en Noord Beveland behandeld Telegrammen. Ver- Ont- Kantoren. vonden, vangen. Totaal. Baarland 17 12 '29 Borssele 41 63 104 Golycsplaat36 40 76 Driewegen 22 23 45 Ellowontadijk 31 17 50 'a-Gravenpolder 32 45 77 'a-Heer Arendskerke 38 45 83 'a-Heerenhoek30 28 58 s-H.Hendrikekinderen 4 14 18 Heinkenszand 40 45 85 Hoodekenskerke 22 22 44 Kamperland 20 29 49 Kapelle73 107 180 Kats13 22 35 Kloetinge 28 44 72 Koitgene 85 50 135 Kruiningen53 110 163 Kwadendamme. 15 19 34 Niouwdorp 50 52 102 Nisse27 21 48 Oudelande 16 31 47 Orezand25 35 60 Rilland49 67 116 Schore26 35 61 Waarde6 15 '21 Wisseukerke 24 39 63 Wolpkaartsdijk 56 88 144 Gesprekken. Kantoren. Ver*. Ontv. Locaal. Totaal Colijnsplaat 77 29 106 Ellewoutsdijk 22 15 37 's Gravenpolder 41 44 1 86 's-Heer Arendskerke 49 25 74 's-Heereuhoek 40 8 48 Hoedekenskerke 27 26 53 Kamperland 50 34 84 Kapalle 182 169 7 358 Kortgene 99 71 7 177 Kruiningen. 102 46 148 Kwadendamme 42 28 70 Ovozand. 14 10 24 Schore 43 14 57 Rilland 87 61 5 153 Waarde30 17 47 Wissenkerke 40 15 55 WolphaartsdQk .28 28 Goes. Op uitnoodiging van enkele hee ren heeft zich alhier een comité gevormd met het doel, een feest te organiseeren voor de kinderen van alle scholen ter herdenking van het eeuwfeest van Neer- lands onafhankelijkheid. Hiervoor is medewerking gevraagd van en toegezegd door H.H. Burgemeester en Wethouders, het onderwijzend personeel der scholen, terwijl ook de medewerking is toegezegd door de beide muziekgezelschapgen „Euphonia" en „Hosanna -. Bijzonderheden omtrent de uitvoering kunnen nog niet worden medegedeeld, wel in 't algemeen gezegd, dat bedoeld wordt een groot feest den kinderen te bereiden, bestaande in een optocht, kin derspelen en wedstrijden in de open lucht waarvoor een geschikt terrein zal worden gezocht, en waarbij natuurlijk versnape ringen en ververschingen zullen worden aangeboden, om te eindigen zoo mogelijk met een clou, waaromtrent thans niets naders kan worden gemeld. Alles zal afhangen of de burgerij deze pogingen finantieel mildelijk zal steunen, opdat het comité in staat zal zijn haar voor nemen uit te voeren, waartoe wij in het belang van de kinderen ten zeerste op wekken. Als voorloopige datum voor het te vieren feest is gesteld 25 September a.s. Het comité benoemde onzen burge meester, den heer J. B. de Beaufort, tot zijn eere-voorzitter. Het moderamen werd samengesteld uit de heeren D. D. van den Bout, voorz.Jac. Z. Risch, 2e voorz. en voorts de heeren W. J. M. Bitter, K. Le Cointre, H. Dronkers, G. Chr. Dun, S. Duvekot, Tj. Dijkstra, C. Kloosterman, P. A. de Ligny. Verder behooren tot het comité de volgende heerenL. de Beste, A. R. Breetvelt, G. P. Buijze, J. de Hoogh, D. H. C. Ittmann, T. Faberij de Jonge, C. Oranje, G. V. Pennings, D. J. Remijn, J. W. E. von Schmidt auf Altenstadt, A. Smit, C. J. Snouck, ds. P* J. Steinz en Jb. Visser en mej. Snoep. (Een feest voor onze kinderen, dit plan wordt door ons gaarne in de medewer king der Goesenaren, vooral der welge- stelden onder hen, aanbevolen. Red.) Vlissingen. Blijkens het raadsverslagin de Midd. Crt. was de loop der stemmingen in den gemeenteraad voor een wethouder in de vacature v. Niftrik aldus Bij de eerste stemming krijgt de heer Laernoes 8 stemmen, Tichelman 6, Sta- verman 2 en de drie socialisten elk een stembij de tweede stemming Laernoes 8, Tichelman 7, Staverman en de socia- ten 1 stem. Er moet dus een herstem ming plaats hebben tusschen de heeren Laernoes en Tichelman. Beide heeren onthouden zich van stemming. Zij krijgen elk 7 stemmen, 3 stemmen zijn in blanco. Nu beslist het lot ten gunste van den heer Tichelman. De heer Tichelman wenscht zijn beslissing nog aan te houden, want hij moet vergunning hebben het wethouderschap bij het ambt van ont vanger waar te nemen. Daar hij slechts 24 uur heeft om een beslissing te nemen, neemt de heer Tichelman het voorloopig aan. Koudekerke. De Raad benoemde met 4 stemmen den heer P. Verhage Mz. tot lid van het burgerl. armbestuur. De heer A. Jongepier bekwam 2 stemmen. De rekening over 1912 en de begroo ting voor 1914 burgerlijk armbestuur worden overgelegdde rekening 1912 heeft een goed slot van f25.85. In ver band hiermede werd voor 1914 aan de gemeente gevraagd een s\#>sidie van f300. De begrooting bedraagt in totaal f 1041.85. M. C. Bij het II bataljon 14e regiment infanterie te Middelburg zijn bevorderd tot sergeant de milicien-sergeant J. Baur- doux, korporaals A. Stolk en A. C. A. Grauss. M. C. De Breede Watering bew. Yerseke. Wij lezen in de Middelb. Crt. Het bestuur van bovengenoemd water schap bestaat naast den dijkgraaf uit 10 leden en gezworenen, die zoogenaamde kwartieren onder hun onmiddellijk toe zicht hebben. Deze gezworenen worden rechtstreeks door de ingelanden gekozen. Om stemhebbend ingeland te zijn wordt het bezit van 8 H.A. grond in genoemd Waterschap vereischt. Vóór enkele jaren werden door den toenmaligen dijkgraaf, nu wijlen den heer J. M. Kakebeeke die zich ook in andere opzichten als een vooruitstre vend man heeft doen kennen pogin gen in het werk gesteld om het bestuur op andere wijze in te richten. Er zouden dan nl. een hoofdbestuur en gewone bestuursleden zijn, het eerst genoemde zou zoo wat als het dagelijk- sche bestuur optreden. Alle leden van het bestüur zouden gekozen worden door de ingelanden en die van het hoofdbestuur uit en door de bestuursleden, zoodat laatstgenoemde verkiezing een „getrapte" kan genoemd worden. De overweging, die tot deze voorge stelde verandering in het bestuurscollege aanleiding gaf, was van practischen aard de ondervinding had geleerd, dat het bijeenroepen van en het beraadslagen met het geheele bestuur over zaken, die spoedige afdoening vereischen of die niet van groote beteekenis zijn, onge- wenschte vertraging en noodelooze be slaglegging op den tijd der gezworenen veelal tengevolge hadden. In den boezem van het bestuur kon echter het voorstel van den heer Kake beeke geen meerderheid erlangen, waarna het een plaatsje bekwam in het archief. Thans is de wenscli geuit nu door een ingelande om het aantal bestuurs leden hand over hand, bij vacatures, te verminderen, welke wensch bij don hui- digen dijkgraaf instemming vond. Hij zeide toe deze zaak in het bestuur een punt van bespreking te zullen doen uitmaken, tevens erbij voegende, dat aan een wijziging in bet Reglement betreffen de de samenstelling van het bestuur in den geest van zijn voorganger ook zijn medewerking zou worden verleend. Daar ons de bezwaren niet bekend zijn, die indertijd geopperd werden tegen de bovenbedoelde vervorming van het bestuur, de samenstelling, en de machts positie der gezworenen natuurlijk in het algemeen belang van het waterschap kunnen wij niet beoordeelen of deze bezwaren soms door den tand des tijds zijn aangetast geworden en alzoo aan kracht verloren hebben. Waar in andere, ook uitgestrekte, wa terschappen in onze provincie, in Schou- wen-Duiveland en Walcheren het bestuur op denzelfden voet als hierboven bedoeld is ingericht, zal het niet moeilijk vallen zich op de hoogte te stellen van de voor- en nadeelen ervan. Dan zou ook werkelijk overweging ver dienen het stemrecht van tde ingelanden van de Breede Watering bew. lerseke niet te binden aan het bezit van 81IA. maar een kleiner grondbezit als voor waarde te stellen voor het uitbrengen van een stem in de vergaderingen. De kleine grondeigenaars, die nl. min der dan 8 H.A. bezitten, als stemlooze belanghebbenden te beschouwen, is zouden wij zeggen een ietwat verou derd begrip geworden voor onzen tijd, waarin het klein grondbezit hand over hand is toegenomen en nog steeds toe neemt Wij wachten met belangstelling op de hervormingsplannen, ook in dit opzicht die in voorbereiding zullen genomen worden wanneer nl. de dijkgraaf erin slaagt deze buiten den kring van het gezworenschap te brengen, wat aan zijn' onmiddellijken ambtsvoorganger niet is mogen gelukken. Meliskerke. In de Dinsdag gehouden gemeenteraadsvergadering is goedgunstig beschikt op het adres tot het verharden van het Zandwegje, wat zeker een groote verbeterig mag genoemd worden. Tot wethouders zijn herkozen de beide aftre denden P. Wielemaker en Jac. Koppejan. Bij de posterijen is benoemd te Vlissingen tot bureel-ingenieur de heer C. Everaars. In de Dinsdag gehouden raadsver gadering van O. en W. Souburg werden de herkozen leden, de heeren A. Arendse en A. de Visser, en het gekozen lid, de heer J. J. de Keizer, beëedigd. Met 6 van de 10 stemmen werd de heer C. Daniëlse tot wethouder benoemd, die de benoeming onder dankzegging aanvaardde. M. C. Bij beschikking van den minister van marine is de officier van gezondheid le klasse J. W. Elenbaas met ingang van 13 dezer geplaatst aan boord van de „Gel derland". 's Heer Abtskerke. Herbenoemd tot wethouder de heer C. Meijaard. Driewegen. Herbenoemd tot wethou der de heer W. van Loo. Colqusplaat. In de gemeenteraadsver gadering alhier, gisterenmorgen gehou den, werden de nieuw-benoemde leden Verburg en Potappel (laatstgenoemde herkozen) geïnstalleerd en werd tot wet houder benoemd, in de plaats van den heer Snoep, die bedankt had, de heer A. J. Ridder. Voorts werd aan de commissie tot onderzoek naar een op te richten gas fabriek, een crediet verleend van f250. Alle leden waren tegenwoordig. Kapelle. Gisteren werden in de ge meenteraadsvergadering geïnstalleerd en beëedigd het herkozen raadslid, de heer S. Wisse, (en het nieuw-gekozene, de heer H. P. Ganseman. Tot wethouder, in de plaats van den heer A. Nijssen, werd met 6 van de 7 stemmen gekozen de heer Jb. Zegers. St. Maartensdijk. In de Dinsdag ge houden vergadering van den gemeente raad werden de herkozen raadsleden, de heeren W. M. Rijnberg en Chr. Hoek, be- eedigd. De heer Hoek, die ook als wet houder aan de beurt van aftreding was, verklaarde, dat hij niet meer voor een her benoeming in aanmerking wenschte te komen. Tot wethouder werd in zijn plaats gekozen de heer J. Hage met 4 stemmen op den heer W. M. Rijnberg waren 2 stem men uitgebracht. De heer A. Kloet was afwezig. Ter Neuzen. Gisteren had alhier een begin van brand plaats bij den werkman B. F., wat zich zeer ernstig liet aanzien. Een pan spek n.l. stond op een brandend petroleumstel, waar opeens een omhoog gaande vlam uitsloeg. Daar de vrouw af wezig was, werd dit gelukkig door de buren opgemerkt, die dan ook zoo spoedig mogelijk zich toegang tot de woning ver schaften, en den brand met emmers water bluschten. Domburg. In de raadszitting van Dins dag onder voorzitterschap van den Bur gemeester werden de herbenoemde en nieuwbenoemde leden beëedigd, en werd W. Kesteloo Jz. herbenoemd tot wet houder en tot voorzitter van het Burg. Armbestuur. Daarna geschiedde over legging der gemeentebegrooting 1914. Een kleine wijziging werd gebracht op het reglement van het Burgerlijk Arm bestuur. Besloten werd gunstig te 1 schikken op een brief van de bouwv eeniging verzoekende om uitstel van rt beslissing van voortbestaan. ])e Veri ging werd bepaald tot 1 Nov a s n' heeren P. J. Elout en J. de Visser weV j den benoemd tot leden van het stem bureau voor de a. s. verkiezing van e lid der Provinciale Staten. Als plank vervangende leden werden aangewezen P. van Sluys en G. de Pagter. De raad besloot 15 gulden toelage te geven aan de commissie tot regeling van het pW, gehad hebbende onafhankelijkheidsfeést* Serooskerke (W.) Dinsdag hield de gemeenteraad een openbare zitting, waar in| afwezig was dhr. J. Louwer'se. het goedkeuren der notulen, werden dé herkozen raadsleden J. ('hristiaanse en J. de Visser beëedigd. De heer Christ), aanse werd met 5 van de (5 uitgebrachte stemmen als wethouder herbenoemd en nam onder dankbetuiging voor het in hem gesteld vertrouwen, die herbenoe ming aan. Verder werd besloten, 0® pl.m. 4000 M. straatkeien te koopen van den polder Walcheren, om die binnen wegen te verharden, welke dit het meest« noodig hebben. Belanghebbenden e; aangelanden kunnen hiervan gebruit maken mits zij vóór 1 Dec. a.s. te kennen geven, dat zij het vervoer op zich nemen. Het plan is, om met 1 Mei 1914 te be ginnen met den straatweg van Grijps. kerke naar Oostkapelle en dan elk jaar een derde deel van de 4000 M. te ver werken. Tot leden van het stembureau voor de verkiezing van een lid voor de Prov. Staten werden benoemd dhr. J, Cornelisse en dhr. P. de Visser met dhr. P. Melis als voorzitter. De begrooting 1914 werd vastgesteld tot een bedrag van f 23852,67", waaronder f 14000 voorschot tot verharding van den Lijdijkweg en met een onvoorzien van f 165,15. 's Heor-Arendskerke. De vrachtrijder P. Ph. alhier, had hedenmorgen het on geluk met zijn kar tegen-het ijzeren hek van den heer F. de R. te rijden waardoor dit hek gedeeltelijk werd vernield en het paard een gat in de borst bekwam. Kwadendamme. Maandag werd alhier het onafhankelijkfeest gevierd. Om 6uu: werd de reveille geblazen door leden van het fanfarecop's „Con Affezzione" vanaf de woning van dhr. P. Buteijn. Des voormiddags werden de schoolkinderen getracteerd, terwijl des middags een op tocht van versierde wagens, paarden en rijwielen plaats vond. Daarna hadden de volksfeesten plaats. Een en ander werd door muziek van het voornoemde fan faregezelschap opgeluisterd. Op het dorp en in het Lange Weegje waren een drie tal eerepoorten opgericht, 's Avonds werd druk gedanst. Nisse. In de Dinsdag gehouden ge meenteraadsvergadering was afwezig het lid D. de Winter. Den burgemeester werd gelukgewenscht met zijn benoeming tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. De herkozen raadsleden D. de Kuijper en J. Slabbekoorn werden beëedigd. De be grooting 1913 werd gewijzigd. De be grooting 1914 werd vastgesteld in ont vang en uitgaaf op een eindcijfer van f9460.58. Schore. In de voltallige raadsverga dering van Dinsdag werden de herkozen raadsleden geïnstalleerd, en de wethou ders W. Rijn en A. Rottier herkozen, resp. met 4 en 5 stemmen. De rekening 1912 der gemeente werd voorloopig vastgesteld met een batig slot van f 596,27. De commissie welke be last geweest was met het nazien der rekening adviseerde de rekening niet goed te keuren, wijl eenige posten H.0. en hondenbelasting door B. en W. als oninbaar waren verklaard. De voorzitter zegde toe de hondenbelasting van den wethouder Rijn en dhr. J. van Koeveringe alsnog te doen innen. De begrooting 1914 werd aangeboden tot een bedrag van f 9884,476. De voorzitter benoemde dhrn. Karelse, in 't Anker en Sterk als com missie om de begrooting na te zien. Dhr. Verhaagen zegt naar aanleiding van deze benoeming dat hij stelselmatig wordt uitgesloten voor deze taak en dringt er op aan dat hem de begrooting evenals andere jaren zal worden toege zonden. De voorzitter zegt u krijgt de begrooting niet, u kunt evenals alle ingezetenen de begrooting op de secre tarie komen nazien en dan kunt u, eerst naar mij komen, dan zal ik met u mede 'i gaan. Na een onverkwikkelijke discussie 1 tusschen beide sprekers naar aanleiding j van deze woorden stelde de heer Sterk voor ieder raadslid een afschrift der be grooting te geven en werd alzoo besloten- De rekening Burgerlijk armbestuur werd aangeboden in ontvang met f4361,09 en uitgaaf met f 3349,26", goed slotf 1011,8-'- Ook de begrooting werd aangebedenen de heeren Sterk, Karelse en Verhaagen aangewezen om deze na te zien. Dhr. Verhaagen wijst bij de rondvraag op den slechten toestand der straatwegen in 't dorp en dringt aan op spoedige verbetering, zoo noodig op kosten der waterleiding Mij. De voorzitter_erken' dat de wegen tengevolge der legging van buizen zeer slecht zijn geworden en ?-:1 de Mij. verzoeken verbetering aan te brengen. Verder bespreekt dhr. Verhaagen nog maals de afheining van den eenweg en zegt dat B. en W. zich laten behandelen j, kwajongens Immers d f Kin vast doch de tir ,-nonweg dat doe ik 'b en W. doen niets, Verplicht in te grijpen „ifeee is bevoegd een C09t te stellen. v"ne voorzitter zegt dat rooilijn hebben vastf richting waar door dien t' afheining is geplaatst. pe voorzitter zegt dat h :6 de afheining achteruit te Dhr. Verhaagen zegt ziel vervoegen tot Ged. Stater m te wiilen ingrijpen. Dl ^preekt verder nog den de school, noemt het een e kachels tot Augustus vuil blijven staan en als dan school schoon is kan de ffeer vuil maken en spre 0p aan om een volgend beginnen met repareeren ken der school zoodra de jonnen en niet gelijk thar (0 de vacantie door te „et een week moet wordt De voorzitter zal toezien een volgend jaar eerder di haalt en dat deze schoonger ook zal de voorzitter bij '1 rekening houden met de v leden in 't vervolg meded repareerd moet worden. Dhr. Verhaagen dringt suppletoir kohier honden be opmaken aangezien er nc in de gemeente zijn die et den en niet op 't kohier v voorzitter zegt dit toe. Wemeldinge. In de Dint houden vergadering van raad werden denieuw-gekc zen raadsleden beëedigd vacature-de Broekert gekozt der de heer I". Lindenberg m De heeren Nijssen en Kost ieder 1 stem, terwijl 1 biljet Scherpenisse. In de Dins volledige gemeenteraadsve der voorzitterschap van de ter werden de heeren Hert man beëedigd, en werd ii C. M. Kleppe tot wethoi [de heer Hartog met 4 stei op den heer Johs. Rijstenl Ned. Herv. Ker Aangenomen naar St. - lland) door J. J. L. Middend< 1 Bedankt voor Bakkevee I Alriani te Westerblokker. Bij de verkiezing v l t rkvoogd te Koudekerke I Hitte Cz.) is geen volstrekte I verkregen. Herstemming I tusschen de heeren C. Janse I tant. Geref. Kerken. Beroepen te Klundert, Zwolle. Bedankt voor Giessen-Ou< v. d. Zanden te Andel woude en voor 's Graven I de Jager te Wolfaartsdijk. Chr. Geref. Ker Overleden te Velp ds [Lingen, oud-director van h te Zetten, oud-predikant in in de Geref. en in de Chr. oud-docent van de Chr. G sche school te Rijswijk, [Dachsels Bijbelvertaling,-, krachtig prediker, medew Nederlander, enz. enz. Geref. Gemeente Bedankt voor Aagtekc kraan je te Ter Neuzen (N. It Evang. Luth. Ke Aangenomen naar Woer Meijer te Doetinchem. Middelburg. Bij het op I houden herexamen aan he I alhier zijn alsnog toegelate ■klasse J. A. Frelieren tot IA. Smitterwijl de beide ca ue eerste en die voor de vie: afgewezen. Middelburg. Na gehoud 1 examen zijn tot de eerste k I delsavondschool alhier te Bernard, A. Blokpoel, J. Wenning, A. van Iren, J. Lu Kamer, M. Maghgels, M. A Ift TM^le' A' Noest, A. R Koo, I. Timmermans, A. Gr A- Viseur, allen alhier, w- de Pagter, van Souburg leerlingen. 1 r-!*0®s' Toegelaten tot de 'jas hoogere burgerschool M d i tot ^e Se klasse I 1 en K- G- van Pt nhage. p>e nieuwe cursus h mnen met 110 leerlingen, assen zijn gesplitst. Tot leerares in d ^Sr. Normaalschoo n°emd mej. A. v. d. Berg te pi~~ ot tijdelijk onderwi u; ®ehool te Middelburg Waanders, is benoemd de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2