Telegrammen. Laatste Berichten Onderwijs. MARKTBERICHTEN. 'rovincië. Kerknieuws, Gemengde Berichten. Marktprijzen van Tarwe, enz. overweging gegeven n werd, zooals art igs voorwaarden be- or bezwaren tegen brengen geenerlei q mijne rechten te omdat ik het voor- een leek op vee- aan mij als veearts nderzoek door den idviseur der Maat- (nog wel voor een n de behandeling paard naar Utrecht .aardoor kosten en Sn, hoogst onrecht- von'd. Ondanks het al brieven met den Ten Sept. nog geen eef de zaak tot den ten, toen de kwar- ide, de kreupelheid nen zoo hevig was het paard zelfs in krijgen." im K. het voorstel veeartsenijschool te ng beving hem toen rtsenijkundigen ad- ppij zag verschijnen an een brief kreeg, rteerde,dat de kwar- waar dat er sedert reupelheid tengevol- ;is bijgekomen was. men 24 uur daarvan aan de directie, kon lienst zijn. arbitrage aan. Het eer Snel de arbiters om ondanks mijn r acte van compro- ran aanstelling en het paard' in| kwes- hebben gehoord, een maar al te duide- onjuiste kennis van reden en hoe weinig die arbiters bezaten, opmaakten." jn toevlucht tot de lo, die hem evenals in het gelijkstelde, ende echter, dat op iromisoir geding het taan niet kon wor- chtbank en Hof geen konden benoemen, ar dezelfde personen, er Maatschappij mr. ipratende, hem zijn sekeringsom, te veel stalling) ontzegden edeeling zou gedaan dat reeds optwee- len hengst in kwestie ran het linker voor- laarvan ook in het onderteekende ver- et geen woord gerept van des agent's brief, ren melding maakte ran het verzekerings- igens het mondeling en Belgischen direc- geschreven) ter ar- valschheid dezer be- l diende, dat ik zou om te voldoen aan a den directeur der dier voor een kwar- bene volgens het len directeur zelf was, naar de Rijks- Utrecht te zenden, s voorstellen, dat het na de beslissing der nber 1910 nog f78,45 e één jaar na genezing ef gestorven was, dan deneering van mr. ten het destijds niet naar de veeartsenij- op uitbetaling gehad Juni 1913 tochont- rordering voor podo- eel ander gebrek dan jl ik mij bereid ver ier daarvoor naar de >ol te Utrecht te zen- gronden nu werd :egd en leed ik dut- ,de." rerhaal van den heer zaak zich zoo toege- men het geen voor- jor de Maatschappij minister van land- n handel heeft in zijn ende aanwijzing vaa m van dagen bij h_e ente, als bedoeld in der Invaliditeitswet zijn de volgende wij* Kinderdijk, Spijkerbrug, 'Saai, Dam ZZ., Korte Delft, Korte f ange St. Pieterstraat, Balans, Abdij f,o Balans, Wagenaarstraat, Bree, J&ngBl, Korte en Lange Noordstraat, '^fakkeloptocht verlaat 's avonds te hall tien de Markt en gaat dan 3t I ta is igedelft, Segeerstraat, Kade, Bateau- I Rotterdamsche Kaai, Nederstraat, I Ilse Breestraat, Brakstraat, Korte- en Singelstraat, Koepoortstraat, Mo- /a^afloop van het vuurwerk gaat de Ikkeloptocht van het Molenwater, Kade, Lrengracht, Korte- en Lange Noord- Jt naar de Markt. Middelburg. De reveille zal Zaterdag- 'rgen gehouden worden door het mu- I ^gezelschap St. Caecilia uit Vlissin- u welk gezelschap ook van half vijf half zeven een concert op de Markt éft; terwijl van half acht tot half tien J ftfiddelburgsch Muziekkorps zich I Jjar zal doen hooren. ia afloop van dat laatste concert zal Caecilia de fakkeloptocht naar het I ijlenwater mede maken, waar, zooals Leger reeds gemeld is, een vuurwerk fiordt afgestoken. Al deze feestelijkheden gaan uit van [je vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk". Middelburg. Ofschoon het ook heden Heer erg druk is in de stad is het vreem- I Jelingenbezoek niet zoo groot als de vorige Donderdagenook de trein bracht minder bezoekers mede uit de Belgische hadplaatsen. Waarschijnlijk wachten I meerderen tot Zaterdag, om alsdan ook [onze Koningin te zien, voor wie naar men weet ook buitenlanders groote ver eering koesteren. De tram bracht onge veer 750 bezoekers aan. Op de tentoon stelling liet Cloeting's Gemengd Koor [zich hooren. Middelburg. Door den Commissaris I van Politie werd hedenmiddag per auto; voorafgegaan door 2 agenten te paard de route gemaakt, welke de Koningin Za terdag zal rijden om te zien of deze in Jen daarvoor bestemden tijdjkan worden Middelburg. Heden middag ontstond op de Markt alhier twist tusschen een stuurman van het s.s. Avanti en een kellner van het s.s. Walcheren, waarbij Je eerstgenoemde in den rechterwang werd gebeten. De politie maakte proces verbaal op. Middelburg. Precies half twee keerde let bataljon Middelburg te dezer stede Itrug. Goes. Gisteren werd alhier onder voorz.- hap van den heer J. Oele Hz. een ver- gadering van ingelanden van het water schap „De Breede Watering bewesten lerseke" gehouden; aanwezig waren 91 personen uitbrengende 149 stemmen. Aan het verslag van de M. C. ontleenen we het volgende Medegedeeld werd dat de ontvanger- griffier wegens ziekte zijn betrekking ge durende eenigen tijd niet kan waarne men en dat de heer C. D. Vreeken tijdelijk als zoodanig is opgetreden. Benoemd werden in de commissie tot resumptie der notulen de heeren A. Dekker, I. D. Fransen van de Putte en L E. A. Liebertin de commissie tot nazien der rekening en begrooting de heeren P. Lindenberg, I. D. Fransen van de Putte, Joh. Pilaar en Dominicus tot hun plaatsvervangers de heeren A. de Jonge en W. Kakebeeketot leden voor de commissie tot kasopname de heeren L. Schoute, A. Arnoldi en F. Burger. Naar aanleiding van het jaarverslag werden eenige bemerkingen gemaakt, o. a. betreffende de aanbesteding der beton werken, den ongunstigen uitslag der pei- hngen en zaken van technischen aard, cue door den voorzitter en den water bouwkundigen ambtenaar werden beant woord. Hierna werden het jaarverslag en de tekening 1912 goedgekeurd. Uitgeloot werden in de leening van f267000 9 obligaties flOOO nl. denrs. 04, 136, 81, 209, 190, 266, 151, 183 en en in de leening van f180.000 2 id der rentecomniissie e gemeente Vlissingt® de Vlieger, klerk ter gemeente, en Jkuu ie' dat .er vernemen wij, a agmorgen gaat lMte Lange Geere, Beesten^ Varkensmarkt, N issingsche brug, le® laauwedijk, Loskade, obligaties d f5000 de nrs. 30 en 23. Wegens het overlijden van den heer Noteboom van Kloetinge moest voor- Z1® worden in de vacature als gezworene Alvorens hiertoe werd overgegaan bracht de voorzitter warme hulde aan de na gedachtenis van den heer Noteboom, die boewei hij korten tijd deze functie waar om, reeds gelegenheid had om te toonen 0 zyn een man van groote werkkracht van een helder oordeel over zaken 'ot waterschap betreffende, boor den heer L. Schouten werd in '«weging gegeven het aantal gezwo ren vooj. kgt Waterschap gaandeweg 1 oen verminderen en om ook nu in e?e vacature niet te voorzien. hot QOr, ^en voorzitter werd instemming bigd met het door den heer Schouten LPPer<4e denkbeeld inzake de vermin- ïoiwf Van aanbal gezworenen, deze W ^oor^eur er aan geven daartoe te freffci001' een wijziging in het desbe- als la ^dement en wel in den geest don rertlid d°or zijn voorganger wijlen biend u l' Kakebeeke werd inge- sf,, doch toen geen meerderheid van Vlammen kon erlangen. keu f* werd overgegaan tot het opma- an een aanbeveling van 3 personen voor de boyengenoemde vacature. i De voordracht werd als volgt samen gesteld le ^cand. C. v. Liere Wzn. te Kloetinge met 78 st. (dhr. Q. Trimpe te Kloetinge verkreeg 63 st.) 2e cand. Q. Trimpe met 88 st. (H. P. Ganseman te Kapelle ver kreeg 35 st.) 3e cand. H. P. Ganseman met 67 st. Goés. Men schrijft aan de Midd. Crt. Na de jongste zomerzitting der Prov. Staten van Zeeland, waarin de aanhan gige tramplannen werden ter sprake ge bracht, is er weinig of niets meer ver nomen buiten den kring van bij deze plannen onmiddellijk geïnteresseerden. Thans kan met zekerheid worden ge meld, dat door de Maatschappij tot Ex ploitatie van Staatsspoorwegen inge nieurs ter beschikking van een combi natie, onder leiding van den heer dr. Jenny Weyerman, van Utrecht, voor den aanleg van spoorwegen in Zuid-Beveland zijn gesteld om reeds in de volgende week met hun werkzaamheden te be ginnen. Goes. De eerste bioscoop-avond anti-kermisbij eenkomst vanwege de Chr. Jongelingsvereeniging alhier mag goed geslaagd heeten. De belangstelling was buitengemeen groot. Men schat het aantal bezoekers op ongeveer 400. Het programma was rijk aan afwisseling en viel over het algemeen zeer in den smaak. Ds. J. J. Homburg sprak een kort slot woord. Moge de belangstelling de beide vol gende avonden, heden en morgen, niet minder groot zijn. De programma's zijn nog beter verzorgd. Vlissingen. De Staatscourant bevat de wijzigingen in de statuten van de Chr. Jongelingsvereeniging onder de zinspreuk „Gelijk aan het Mosterdzaad" te Vlis singen. Haamstede. De Staatscourant bevat de statuten van de Ver. Het Groene Kruis alhier. Gioede. Bij Kon. besluit van 25 dezer is aan dhr. H. G. Hammacher te Groede, op zijn verzoek met ingang van 1 Octo ber a.s. eervol ontslag verleend als dijk graaf van het waterschap Groede en Baanst. Stavenisse. Gistermorgen ging vrouw D., in gezegende omstandigheden verkee- rende, naar haar, aan vlekziekte lijdende, varken zien, en., .vond het dood in zijn hok. Tengevolge van den schrik beviel zij ontijdig, en bracht zij twee meisjes ter wereld, waardoor het kinderental tot zes werd uitgebreid. Amemuiden. Door dat voor de werk plaats van den den schilder O. alhier eene dorschmachine onbeheerd stond, was het mogelijk, dat een ongeveer vierjarig kind dusdanig met de machine in aanraking kwam, dat het een vinger gedeeltelijk werd afgeknepen en een andere minder beschadigd werd. Kattendjjkc. In de heden gehouden gemeenteraadsvergadering werd de reke- ning 1912 voorloopig vastgesteld in ont vangst op f 38565,34, in uitgaaf op f38538,255; aldus een goed slot van f27,10'. De begrooting 1914 wordt aange boden. Aan mej. L. R. Huijssen te We- meldinge wordt met ingang van 1 Oct. a.s. eervol ontslag verleend als onderwijzeres in de nuttige handwerken. Ned. Herv. Kerk. Zestal te Spaarndam (2e pred. pl. Schoterkwartier), M. G. Blauw te Blok zijl, G. de Haas te Purmerend, P. N Gijsman Jr. te Wageningen, Dr. Th. L W. van Ravensteijn te Eerbeek, A. Keu zekamp te Kolderveen en J. D. Domela Nieuwenhuis Nyegaard te Gent (België). Drietal te Meppel (vac.-Dr. G. P. Ma- rang), Dr. J. F. Beerens te Doesburg, P. W. Foeken Jr. te Ernst enP. J. de Jong te Heinenoord. Aangenomen naar Gaast en Ferwoude door J. Th. Ubbink, cand. te Groningen! Beroepen te Schoterkwartier, H. G Blauw te Blokzijlte Spaarndam (2de pred.pl.), M. G. Blauw te Blokzijl. De heer L. Dek, godsdienstonder wijzer te Kruiningen, heeft als zoodanig een benoeming ontvangen en aangenomen naar Ter Neuzen. Men beoogt door deze benoeming vooral in de godsdienstige be hoeften van de buurtschap Sluiskil te voorzien. Nederl. De vacatures in de Ned. Here. Gem. te Amsterdam. In de laatste dagen komen er in sommige bladen telkens berichten voor omtrent een eventueel uit te brengen beroep in de vacaturen wijlen Dr. G. J Vos Azn. en Ds. P. C. van der Horst en in verband daarmede over Dr. J. Th de Visser, vroeger predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier, en wordt reeds nu medegedeeld, dat op een beroepen naar hier van Dr. de Visser weinig kans zal zijn, aangezien de beide kiesvereenigin gen „Evangelie" en „Vriendenkringen' den oud-Amsterdamschen predikant niet op hunne drietallen plaatsen. Wat is het geval? De Confessioneele Vereenigingen „De Vriendenkringen", zal uiteraard een ethischen predikant niet op haar drietal plaatsen en wat het „Evangelie" betreft, deze Vereeniging vergaderde oenige weken geleden ineen slecht bezochte, doch voltallige verga dering ter vaststelling van de drietallen in de genoemde vacaturen. Een der aanwezigen noemde toen den naam van Dr. J. Th. de Visser. De ver gadering besloot evenwel met tamelijk groote meerderheid dezen emeritus-pre dikant niet op de drietallen te plaatsen. Nu deze ethische Vereeniging Dr. de Visser niet candidaat zal stellen, bestaat er weinig kans tot zijne beroeping, tenzij een aantal leden van het Kiescollege, los van de beide Vereenigingen, waarop, zijn we wel ingelicht, kans bestaat, zijn can- didatuur zullen bevorderen. De Vriendenkringen plaatsen bij deze verkiezing op den voorgrond: Dr. Krop (Rotterdam), Dr. Schokking (Leiden) en Ds. Bakker (Koudum). De Vereeniging „Het Evangelie": Dr. Aalders (Beesd), Ds. Wolters (Heemstede) enDr. deHar- tog (Haarlem). Standaard. Geref. Kerken. Tweetal te Koog ZaandijkV. K. Kuij- venhoven te Oosterbierum en C. Bouma, cand. te Groningen. Beroepen te Noorden, C. Bouma, cand. te Groningen. Bedankt voor Kampen (vac. G. Wisse) door S. Datema te Delfshaven. Geslaagd op het examen voor Hoog- duitsch m. o. (akte A) de heer C. G. Kab- boord, van Kloetingeop het examen voor schoonschrijven m. o. de heeren M. A. Aalbregtse te Aardenburg en K. van Es te Nieuwe Tonge. De te Wageningen gehouden acte- examens voor land- en tuinbouwkunde zijn geëindigd. De totaal-uitslag is als volgtlandbouwkunde 1. o. 83 candida- ten, geslaagd 40, afgewezen 23, niet opge komen of teruggetrokken 20tuinbouw kunde 1. o. 41 candidaten, gelaagd 16, afgewezen 19, niet opgekomen 6tuin bouwkunde m. o. 1 candidaat, niet ge slaagdlandbouwkunde m. o. 9 candida ten, geslaagd 8, afgewezen 1. Te Buiksloot is uit het Noord-Hol- landsche Kanaal het lijk van een als heer gekleed persoon opgehaald, van naar schatting 35 a 40 jaar. Vermoedelijk moet hier aan een misdaad gedacht worden. Al spelende met een vuur wapen heeft een dertienjarige knaap te Escharen zijn driejarig zusje in het hoofd getroffen, zoodat het kind reeds na een paar uren is gestorven. Bij het uit brengen van een anker is gisteren de 23jarige W. van D., uit Brakel tegenover Herwijnen te water geraakt en verdron ken. Zijn lijk is nog niet opgevischt. Bij een vrouw te Rossum is gisteren be richt ontvangen, dat haar man, vader van een groot gezin, in een der nieuwe havens te St. Petersburg is verdronken. Te Leiden is gisteravond op de Aal markt een Sjarig zoontje van een groen- tenhandelaar, terwijl het op een schuit speelde, te water geraakt en verdronken. Tijdens het melken van een koe van den landbouwer A. Streng te Alpen aan den Rijn, stond gisteren het 9-jarig zoontje van een daggelder te spelen met de pluim van den staart. Ofschoon ge waarschuwd door den melker, liet het knaapje niet los, totdat op een oogenblik het dier waarschijnlijk is geschrokken en er van doorging, den jongen, die zich niet kon loswerken, over een afstand van 1000 meter meesleurende. Toen hij werd opgenomen, waren de levensgeesten reeds geweken. Gisteravond is de 17-jarige dochter van den heer G. te Gorinchem in een winkel door een luchtkoker ge vallen. Kort daarna is zij overleden. Gisterochtend is te Rotterdam een75ja- rige vrouw dood in het portaal van haar woning gevonden. Zij is van de trap ge vallen en heeft haar schedel gebroken. Te Roosendaal is een 12jarige jongen op het terrein van de suikerfabriek door rangeerende tramwagens overreden en onmiddellijk gedood. Te Arnhem is een timmerman van een dak gevallen en aan schedelbreuk overleden. Een uiting van dankbaarheid. Men zendt aan de N. R. Ct. het volgende stukje uit een te Belgrado verschilnend blad: Wij ondergeteekenden, allen gewonden uit den Servisch-Bulgaarschen oorlog, sommigen met beenwonden, anderen met armwonden, anderen weer bedekt met wonden over het geheele lichaam, heb ben de eer van ganscher harte onze diep gevoelde dankbaarheid te uiten aan de jheeren doctoren der Hollandsche ambulance voor hun verpleging, want nog nooit hebben wij het gezien, dat in zoo'nj korten tijd zwaar gewonden ge nezen werden en zeker is in geen ander hospitaal de verpleging en verzorging zoo goed als hier. Nu wij zoo spoedig van onze wonden zijn genezen, zijn wij het God en den doctoren en verpleegsters verschuldigd, dat wij naar onze huizen kunnen terug- keeren en onze dierbare en geliefde ver wanten, die wij zoo lang niet hebben gezien, kunnen terugzien. Wij voelen het onzen plicht onzen diepgevoelden en innigen dank te be tuigen aan den heer Iwan Joranovits, den vroegeren electrotechnicus, die nu in dit hospitaal dienst doet als adsistent. Deze heer helpt de gewonden brengen uit de zaal naar de operatiekamer en bestuurt de ziekendragers; hij is zoo energiek en onvermoeid dat hij een voorbeeld voor ieder kan zijn. Degenen, die van ons aan 't been ge wond zijn, draagt hij zelf en dat wel zoo zacht dat de zwaar gewonden zelfs hun pijn niet voelen en even voorzichtig brengt hij ons weer terug naar ons bed. Ook brengen wij dank aan de Servi sche verplegers uit onze zaal, Michael Milavonovits uit Knesjevts en den jeug digen George Stankovits, die ons groote en onschatbare diensten bewijzen, en die soms heele nachten bij ons blijven waken zonder een oogenblik aan 'slaap te den- j ken. Verder gaat onze diepe dank uit naar onze geliefde zuster Nelly Krebs uit Holland en mej. Rosa Atanetsko- witsj uit Belgrado, die ons overdag ver zorgden zoo als dat slechts mensch- lievende vrouwen vermogen. Warme - dank ook aan korporaal Paul Jakovle- vits en Georgevits, die ons ook groote diensten bewijzen. Wij bidden God voor gezondheid, geluk en een lang leven voor de doctoren der Ned. ambulance, voor I. Jovanovits, Milovanovits, Stan- hovits, mej. N. Krebs en RosaAtanats- hovitsjef. Laten zij overtuigd zijn, dat wij tot aan ons graf onze dankbaarheid voor hen zullen blijven voelen. Het stukje is geteekend door een ser geant, een aantal korporaals en soldaten. De Etna tr. werking. Uit Catania wordt gemeld, dat Maandagnacht een 1 dichte aschregen in de stad is gevallen. De Etna is in een dikke rookwolk gehuld en men vreest voor een uitbarsting. De laaste ernstige uitbarsting van den vulkaan had plaats met tusschenpoozen in de maanden Juli, Augustus en Septem ber van het jaar 1892, terwijl ook in 1910 vier nieuwe kraters asch en lava uitwier pen, waardoor groote schade werd berok kend. De Czaar heeft geen eetzaal. De Czaar van Rusland aldus vertelt „De Maasb." heeft geen eetzaal. Nadat de nihilis ten eens geprobeerd hebben de eetzaal van het winterpaleis te St. Petersburg in de lucht te doen springen is 't in het Paleis gewoonte geworden, dat dp kei zerlijke familie nooit twee keer achtereen in dezelfde zaal het diner gebruikt. De kamer wordt gewoonlijk eerst in den middag aangewezen. Op een keer dat de familie het dejeuner gebruikte in het boudoir van de Czarina, vroeg de kleine groothertogin Tatiana„Mama, eten we morgen nu in de badkamer?" Automobiel door een trein gegrepen. Opnieuw moeten we van zoo'n ontzettend ongeluk melding maken. Thans is het gebeurd op den Monon-spoorweg elf mij len ten Zuiden van Hammond in Indiana. Een trein reed bij een overweg op een auto, die geheel verbrijzeld werdvijf personen werden gedood en vierjandere ernstig gewond. De lijken werden deer lijk verminkt. De machinist denkt, dat de auto juist op de rails defect raakte en de inzittenden in de duisternis niet zagen op welke rails de trein naderde. Spoorwegongeluk. Uit Krojouke wordt geseind, dat, ten gevolge van het breken van een as, voor het station een aange haakte D-wagen uit Berlijn is ontspoord. De wagen kantelde. Een reiziger werd gedood, twee reizigers werden zwaar, tien licht gewond. Ongehoord. Op buitengewoon bru tale wijze hebben eergisteravond een veertiental roovers een trein tusschen Stanislau en Lemberg (Polen) aangehou den. Kort na middernacht, juist vóór dat de trein zou stoppen in het station Sichow, ontving de machinist van een man buiten een signaal om te stoppen. Hij gehoorzaamde en tegelijkertijd bijna stonden veertien man met geladen revol vers om de machine en den postwagen. De machinist zocht een schuilplaats in een der rijtuigen en de stoker werd ge bonden. De roovers schoten wat hier en daar en vielen toen den postwagen aan, waarvan de deuren door de beambten waren gebarricadeerd. Het schieten wekte onder de passagiers een paniek en een aantal soldaten en andere gewapende reizigers vormden terstond een soort bur gerwacht, terwijl een conducteur uit den trein wist te ontsnappen, naar een wacht huis te gaan en te telefoneeren naar Lemberg. 't Was niet meer noodig, want toen de roovers bemerkten, dat ze niet in den postwagen kondtn komen, werden zij zenuwachtig en verdwenen in de bos- schen. Zij hadden dertig schoten afge vuurd en alle ruiten van den postwagen waren stuk. Ook een sport. Het winnen van-een auto-wedstrijd hangt af van de behendig heid van den chauffeur, maar is in hoofd zaak het gevolg van de capaciteit van den wagen, al spreekt het natuurlijk vanzelf, dat de chauffeur een man moet zijn, die een goed zenuwgestel heeft, die zijn vak verstaat, en die tenslotte voorzien is vanj een dosis durf. Het vinden van nieuwe hemellichamen kan soms als een dergelijke sport be schouwd wordenhoe grooter de instru menten, des te schitterender de resultaten. Op de Yerkes-sterrewacht te Chicago staat de grootste kijker ter wereld, die bediend wordt door prof. Baruardon- noodig dus te zeggen, dat deze astronoom geregeld met de eer gaat strijken. Door zijn vele ontdekkingen is de ge leerde thans een beroemd man geworden. BRIEFWISSELING H.H. Berichtgevers. Van alle zijden be reiken ons feestverslagen. We kunnen onmogelijk al die verslagen in extenso op nemen én zullen ze dus terzijde leggen. Red. Opening Vredespaleis, 's Gravenliage. Heden had in tegen woordigheid van de Koninklijke familie de plechtige opening plaats van het Vredespaleis. Jhr. mr. van Karnebeek hield een re devoering in de Fransche taal en bracht hulde aan H. M. de Koningin, H. M. de Koningin-Moeder en Z. K. H. Prins Hendrik voor hunne tegenwoordigheid. Spr. gaf een uiteenzetting van de betee- kenis van het Permanente Hof van ar bitrage. In de Engelsche taal bracht hij hulde aan den stichter Carnegie en aan de nagedachtenis van staatsraad Asser. De heer de Marees van Swinderen hield een rede, waarin hij o.a. zeide, dat de Raad van beheer van het Permanent Hof van Arbitrage zich gelukkig acht in het bezit te komen van dit gebouw. Hij huldigde de nagedachtenis van staats raad Asser en van den Belgischen Mi nister van Staat Beernaert, en verder in de Engelsche taal den stichter Carnegie. Daarna nam hij van jhr. van Karne beek den sleutel over, waarmede de overdracht gesymboliseerd werd. j Den Haag is feestelijk aangekleed. Alom de nationale kleuren en gevelver siering. I Amsterdam. Hedenmorgen bezochten de eommandant van het Braziliaansche Opleidingsschip „Benjamin Constants", vergezeld van enkele oflicieren|de Nieuwe Kerk om een krans te leggen op het graf van Admiraal de Ruyter. Ds. J. L. Heldring betuigde in enkele woorden dank voor de bewezen hulde, i New-York. Brand Imperator. Heden is er brand uitgebroken aan boord van het ss. Imperator, liggende in een dok te Hoboken. Er zijn twee dooden, 1 persoon wordt vermist. Het schip beliep aanzienlijke schade. De brand -ontstond in de provisiezaal, en woedt nog voort. I Konstantinopel. Tengevolge van den sterken regenval zijn hier vele over- stroomingen. Verscheidene personen zijn in den vloed omgekomen. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen, van 28 Aug. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770.6 te Horta; laagste stand 748.3 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 29 Aug. Zwakke tot matigen, oostelijke tot zuidelijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Droog weer, behoudens geringe onweer kans. Iets warmer. MIDDELBURG, 28 Aug. 1913. Redelijk aanvoer. Kroonerwten 50 cent hooger. Men besteedde voorjarige tarwe f 6,25 a f8,75; nieuwe tarwe f7,25 a f8,25; zomergerst f 5,a f 5,50kroonerwten f13,a f15,per H.L.karweizaad f 13,50 a f 14,50 per 50 K.G. Veiling eieren. Op de veiling waren kipeieren f 4,80 a f 5,Eendeneieren f 0,a f 0, Ganzeneieren f0,a f0,Kalkoen eieren f0,a f0, Opgaaf van de Marktzetting der Vereeni ging „Emos" en de Landbouw". Boter f0,60 a f0,70 per 1li kilo. Voor particulieren f0,70. Eieren f4,50 a f0,per 100 stuks. Voor particulieren f4,90. Goes. Postduivenvereen. „De Zeeuw". Deze week werd met oude en jonge duiven gevlogen van uit Vlissingen (af stand 23 KM.). Voor de le en 2e duif, die het vlugst haar hok bereikte, waren twee eere diploma's beschikbaar gesteld. De le duif (eigenaar de heer C. J. van Zweed en) legde den afstand in 23 min. af en de 2e duif (eigenaar Gebrs. De Valk) in 27 minuten. Woensdag 27 Augustus. 27 Aug. 26 Aug. 25 Aug 23 Aug. North. 92V2 I oo1 At loo'/g loo Roode winter. 9797961 's 96 Sept. Dec. Met 27 Augustus 96V8 98V8 io2 26 963/8 983/g 10 a/, 25 95s/s 988/s 102V4 23 95V4 983/s I0V/4 CHICAGO. De termijnmarkt van T»rwa opetde prijshoudend a Vs c* 'aRer, daalde verder in verband met gunstiger weder in het Noord westen, naar aanleiding van flauwere telegram men en doordien zoowel haussiers air baissiers verkochten Kleinere aanvoeren en groote uit- klatingen hadden eene rijzing tengevolge, maar de markt daalde weder tengevolge van re-lisa- tiën, wegens onbevredigende exportvrasg en op reaiisatlën per September. Het slot was nauwe lijks prijshoudend. Aug. Sept. Dec. Mei 27 Augustus 865/g 90V3 95 26 87- 9O»/8 95V4 25 87»/» 9°8,s 95V4 53 867/8 9o»/g 95V8 (N. E. Crt.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 3