Binnenland. Landbouw. Uit de Provincie. baren dienst tusschen Opperland en de stad. Van ongelukken hoorde men niet meer, in den winter bleef men niet meer halverwege in de modderwegen steken, 's zomers werden geen zware stofwolken opgejaagd en al „spande" het er eens, te laat was de omnibus nooit, daar zorgde Doris, de voerman voor. Toch waren en bleven er ontevredenen. Het was de „auto-partij". Inzonderheid de heer Gorbesius kon zijn lievelingsidee maar niet laten varen. Hij had gezworen, dat de omnibus der firma Krach plaats zou maken voor een auto. Zijn eerste proef was wel op een reuzen-fiasco uit- geloopen, maar sindsdien had hij zich geassocieerd met de heeren Druckman en Tyder, ook auto-mannen, en te zamen hadden zij eene maatschappij opgericht „De Communicatie" geheeten. Die zou opnieuw een auto exploiteeren. En die onderneming zou zeker rendeeren, als alsJa, zie, dat was 't-'m nu maar, als die m'nheer De Roode nu maar mee wilde doen. De heer De Roode was ook een auto man, maar hij wilde ze laten exploiteeren door het dorp, en haar inzonderheid ge schikt maken voor de Opperlandsche pro letariërs. De heeren Gorbesius, Druck man en Tyder daarentegen wilden een pracht-auto, echt luxueus, met een le en 2e klasse, iets voor de „bourgeoise" van Opperland. Zoolang men het hierover niet eens was, kwam er dat wist men van een auto- dienst niets. En toch moest die ellendige omnibus weg. De heeren Gorbesius c.s. besloten daar om eindelijk maar, hun eischen te laten varen en den heer De Roode in alles zijn zin te geven. Nu was er maar één auto partij meer en haar leus was„Delenda omnibus 1" Weg met de omnibus I Van af hetzelfde oogenblik werd er een heftige agitatie gewekt. De firma Krach werd verdacht gemaakt, Doris een luiaard gescholden, een drukkende verhooging van het omnibus-tarief, en gratis vervoer met de auto voorspeld, enz., enz. Zoo werd al meer stemming tegen den omnibus en voor de auto gemaakt, en toen de beweging haar hoogtepunt bereikt had, besloten de „auto-mannen" om op een goeden dag den omnibus van Krach een voudig van den weg in de sloot te doen tuimelen. Aldus geschiedde En de auto-mannen in Opperland juichten I De „bus van Krach" was weg Maar nuDe communicatie met de stad moest toch hersteld worden„Een auto een autoschreeuwden de Opper- landers' Maar de auto kwam niet. Wat was het geval Mijnheer De Roode was wel voorstander van den auto-dienst, hij had wel geholpen de „bus" in de sloot te tuimelen, maar „aandeelen" nemen in de onderneming, neen, daar paste hij voor opDat was niets voor hem Alleen het zaakje aanpakken durfde de Maatschappij „Communicatie" ook niet. Dat liep zeker slip. M'nheer De Roode begreep, dat ging mis zoo. En besloot dan toch maar com pagnon te worden. Hij zou aandeelen nemen. Anders kwam zoo waar de „bus" nog weer op den weg Danhet was te laat. De vriendjes des heeren De Roode wenschten hun centjes niet meer aan zoo'n onderneming te wagen. „Wat nu was de vraag, die alge meen in Opperland gehoord werd. Ten einde raad besloot men zich te wenden tot een zekeren m'nheer Kort- vanlenden. Aan den strijd tusschen „auto" en „bus" had hij geen deel genomen. En hij was een knap man, uitstekend op de hoogte met verkeersmiddelen. Wellicht dat hij Opperland wist te helpen aan een vehikel, dat de verbinding met de stad zou kunnen onderhouden en het midden hield tusschen een omnibus en een auto. Lang, zeer lang heeft de heer Kort- vanlenden getracht de kwestie op te los sen. Of hij geslaagd is? We weten het niet. Wel weten we, dat onder de Opper- landers de ontevredenheid toenam. Zij vroegen „Waar blijft nu de auto Dan haalden de heeren Gorbesius c.s. de schouders op, glunderden eens tegen el kaar en wezen op de „bus" in de sloot. De Opperlanders moesten tevreden zijn, vonden ze. Was 't al geen mooi werk, dat de „bus" van Krach in de sloot lag En was het hun schuld, dat m'nheer De Roode, die eerst „zoo'n grooten mond had, nu niet mee wilde doen? Intusschen was Opperland totaal ge ïsoleerd. De omnibus lag in de sloot en de auto van „Communicatie" liet op zich wachten. En algemeen vreesde men, dat, mocht de heer Kortvanlenden slagen, zijn wonder-vehikel toch op de Opper landsche wegen niet zou kunnen rijden en spoedig een plaatsje zou vinden naast „de bus van Krack". De ontstemming over het onverant woordelijk gedoe van de heeren Gorbe sius, Druckman, Tyder en De Roode steeg bij den dag in Opperland. „Hadden we „de bus van Krach" maar weer", zoo zuchtte men er. Maar 't was te laat. De nieuwe Ministers. De a. r. Rotterdammer wijdt enkele be schouwingen aan de nieuwe ministers. Wij ontleenen daaraan het volgende Politieke persoonlijkheden zijn schaarsch in het negental. Mocht men meenen, dat reeds het aanvaarden eener Kamercandidatuur iemand stempelt tot een figuur in de politieke wereld, dan zou ook aan den toekomstigen Minister van Oorlog en dien van Koloniën deze kwaliteit niet mogen onthouden. Immers zocht bij de vorige verkiezingen de vrij- liberale kolonel Bosboom aan den heer Ketelaar in Amsterdam V zijn zetel te betwisten, terwijl Mr. Pleyte bij den laatsten verkiezingsstrijd op den zetel van den sociaal-democraat Vliegen be slag poogde te leggen. Huldigt men evenwel zoo ruime op vatting niet en worden strenger eischen gesteld, dan mogen slechts de heeren Cort van der Linden, Lely en Treub als politieke personages worden aangemerkt. Onaangenamen indruk maken deze niet. Al wekte de wijze waarop de heeren Lely thans voor de derde maal Mi nister in het Kabinet-Pierson-Goeman Borgesius „het groote amendement" van dr. Kuyper bestreed, destijds ietwat pijn lijke gewaarwordingen, al ging de heer Treub in geschrift en redevoering in de laatste jaren tegen de rechterzijde heftig te keer en sprak hij tot haar harde, booze woorden iets fel-uitdagends heeft het optreden dezer staatslieden voor de rechterzijde niet. In geen enkel op zicht zal het haar moeilijk vallen in hen den eerbaren, loyalen tegenstander te waardeeren. Trouwens, overzien we de geheele rij van voorgedragenen, dan mag met dank baarheid worden geconstateerd, dat het voor ons gemakkelijk is de oppositie tot een streng zakelijk weerstreven van hetgeen principieel moet worden afge keurd, te beperken. Van groote talenten en hoogstaande karaktereigenschappen spreekt ons meer dan één der minis- terieele namen. Zoo kunnen wij niet verhelen, dat nu een linksch -Kabinet behoorde op te treden, de bekleeding van het Minister ambt van' Justitie door Mr. Ort ons verheugt. Het is niet gewaagd in zijn optreden een vingerwijzing te zien voor den inhoud van het regeeringsprogram. Immers toen de tegenwoordige Kabi netsformateur in het Ministerie-Pierson- Goeman Borgesius als Minister van Justitie optrad, was Mr. Ort als Raads- I adviseur aan het departement verbonden. Het is bekend, hoe hem toen de opdracht is verleend een nieuw Wetboek van Strafvordering saam te stellen. Dat ontwerp bracht hij tot stand, maar het j bleef sindsdien lang in de archieven bewaard. Het kwam opnieuw aan de orde, toen 8 April 1910 door hetMinis- tie-Heemskerk eene Staatscommissie ter voorbereiding van de herziening van het Wetboek van Strafvordering werd ingesteld. Mr. Ort werd jure suo voorzitter dier commissie en in de installatierede op 7 Mei 1910 door Minister Heemskerk uit gesproken, uitte deze zich aldus„het laatste volledige ontwerp, in de archieven van het Departement voorloopig opge borgen, dat mede van den verdienstelij ken ijver van Uwen bekwamen voorzitter getuigt, zal niet van slechts historische beteekenis zijn, doch ook tal van punten hebben voorbereid, die thans nog van hoog actueel belang zijn". Minister Heemskerk sprak niet te veel. Mr. Ort gaf zich met bezielenden ijver aan het nieuwe werk. Onder zijn talent volle leiding kwam een ontwerp tot stand, dat door Minister Heemskerk werd overgenomen en bij den Raad van State ingediend. Om zijn groote verdiensten werd Mr. Ort door de Regeering met het comman deurskruis begiftigd. Het is niet denk baar, dat dit ontwerp door het nieuwe Kabinet wordt ingetrokken en groot is de waarschijnlijkheid, dat Mr. Ort's moeizaam en magistraal pogen aldus zal worden bekroond, dat herziening van ons door en door verouderd Wetboek van Strafvordering aan zijn naam wordt verbonden. Van zelf speurt het oog, welke gevolg trekking uit het optreden der andere dignitarissen mag worden afgeleid. Niet gemakkelijk zal men in de vermelding van den nieuwen Minister van Finantiën een aanwijzing van toekomstig regee- ringsbeleid vinden. Waar de finantieele paragraaf van het nieuwe Kabinet eene der belangrijkste is, had een vermaarder naam dan die van den homo novus Bert- ling grooter bevrediging geschonken. De omstandigheid, dat finantieele speciali teiten als Treub en Cort van der Linden met hem zee durven kiezen, kan het gevoel van gerustheid bij onderscheide nen versterken. Wel mag en moet daartegen uit het optreden van Mr. Treub als opvolger van Minister Talma eene gewichtige consequentie worden getrokkenDat Treub Minister zou worden scheen on denkbaar. Niet omdat zijn kundigheden te kort schotenintegendeel, wie zich herinnert, wat Treub als bestuursman in Amsterdam wrocht, kan niet anders dan stoute energie en genialen durf bij de uitoefening van het ministerieele ambt verwachten. Zijn program is klaar en forsch heeft hij het geteekend. Juist om d&t program evenwel kon bij nu niet Minister worden. Nadat dan 's heeren Treubs houding tegenover staatspensionneering weerge geven wordt, gaat de Rotterdammer al dus verder Harder slag in het aangezicht der con centratie en nog duidelijker belaching van haar pogen zou slechts mogelijk geweest zijn indien men na*ast Treub ook Van Karnebeek, het andere slacht offer, eene portefeuille had aangeboden. In meerdere opzichten is het moeilijk in dit Kabinet een terugslag op de con centratie-woelingen te zien. Nog daar gelaten Cort van der Linden's plato nische liefde voor het algemeen kies recht, is er ook weinig overeenstemming te wachten tusschen de politiek der landsverdediging van de linkerzijde en de gedragingen van de Ministers van Oorlog en Marine. Zeker, tegen Colijn's nieuwe legeror- ganisatie had kolonel Bosboom tal van bezwaren, maar toch, wat van hem en den aanstaanden Minister Rambonnet wordt getuigd, is in lijnrechten strijd met den geest, die de concentratie bij haar verzet tegen Colijn's Militiewet, Kustverdediging en Legerorganisatie in de Tweede Kamer bezielde. Letten we alzoo op de personen der nieuwe Ministers, dan moet bij ieder ernstig man de vraag rijzenwat komt er terecht van de beloften door de linker zijde bij de stembus afgelegd Dat ern stige verstoordheid bij trouwe concen tratie-volgelingen intreedt is een niet- denkbeeldig gevaar. Intusschen is er één troost. De „psy chologie de la foule", „de zielkunde der menigte" leert, dat de ziel, de gezindheid van een menigte geheel anders is dan de gesteldheid van de haar saamstel- lende individuen zou doen verwachten. Zoo is ook mogelijk, dat de geest van dit Kabinet geheel tegengesteld is aan de richting van de afzonderlijke leder, die het samenstellen. Als dat zoo is dan is er hoop voor de concentratie. Dien geest evenwel kennen wij nog niet. De ware vrijzinnigheid. Men schrijft uit Boskoop aan de Ned. Dezer dagen werd bij de vrijzinnigen alhier een boekje bezorgd inhoudende een lijst der kweekers van liberale be ginselen en tegelijk een gedrukte circu laire, waarvan U een afschrift ontvangt en waaraan wij het volgende ontleenen. „Zeer vertrouwelijk. Geheimhouding dringend verzocht. Aan Boskoopsch Vrijzinnige Kweekers en Handelaren. „U kunt, alvorens Uwe inkoopen te doen bijgaande lijst grondig raadplegen, dan zullen onze Vrijzinnige kleinere kweekers, niet meer dan anderen in tijden van overproductie worden getrof fen, dan zal er bij hen vertrouwen wor den gewekt in de eenheid der Vrijzin nigen. Boskoopsch Vrijzinnigheid zal er door groeien. „De rechtzinnigen hebben eenparig ons een zetel in den Raad durven ontrukken, daaruit spreekt niet anders, als de toeleg ons Vrijzinnigen geheel te vernederen. De Vrijzinnigen, de grootste en machtig ste partij hier ter plaatse kunnen zich slechts met drie zetels vergenoegen, vraagt die miskenning onzer kracht geen dwin gender maatregelen als verkiezingscircu laires „Wilt door bijgaande lijst te raadple gen het vrijzinnig element in Boskoop versterken. Alleen langs dezen weg kun nen wij komen tot een sterke Vrijzinnige partij, tot een vrijzinnig overwicht." De bedoeling van deze circulaire is klaar. De vrijzinnigen willen, door de vele rechtzinnige kweekers te boycotten, dwingen te bukken of te verhongeren. Men zegt dat de Vrijzinnigen geen idea len hebben, de circulaire toont van wel, hun bleef de wraak. Laat de vrijzinnige pers dit staal van vrijzinnigheid aan haar lezers nu toch eens voorleggen Het Kabinet. De Koningin zal Vrijdag ochtend de nieuwe ministers beëedigen; deze zullen des middags de portefeuilles uit handen van hunne ambtsvoorgangers overnemen. Mr. Cort van der Linden wordt bovendien tijdelijk belast met de portefeuille van buitenlandsche zaken. Jhr. Loudon wordt eerst in het laatst van September uit Amerika verwacht ter aanvaarding van de leiding van dit de partement. Nat. Chr. Geh. Onth. Ver. De jaar vergadering van de Nat. Chr. Geh. Onth. Vereen, is gisteren te Arnhem gehouden onder leiding van dr. J. K. Slotemaker de Bruine van Utrecht. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging thans 247 af- deelingen telt met ongeveer 12.800 leden en aangeslotenen. De leden van het hoofdbestuur, die aftredende waren, mej. H. W. Crommelin, mr. H. de Bie, dr. M. A. Braats, dr. C. J. C. Burkens en ds. P. Veen werden allen herkozen, evenzoo ds. D. van Kre velen voor de commissie van redactie. Ds. P. de Haas van Purmerend hield ten slotte een inleiding over de studie van het alcoholvraagstuk in de afdeelin- gen. De leden'van het nieuwe ministerie zullen morgenochtend te 9 ure op het Huis ten Bosch worden ontvangen ter aflegging van den ambtseed in handen van de Koningin. Voorzitter Tweede Kamer. Ofschoon daaromtrent [nog geen definitieve beslis sing genomen is, moet het voornemen bestaan op de nominatie voor het voor zitterschap der Tweede. Kamer te plaat sen als eerste candidaat een Unie-libe raal, als tweede candidaat een sociaal democraat en als derde candidaat een lid der rechterzijde. Tel. De Koninklijke familie. Het mooie Huis ten Bosch, dat daar, ondanks het vreemdelingen-bezoek, gewoonlijk zoo eenzaam in een schilderachtigen hoek van „Neerlands lustwarande" staat, is in de laatste dagen het voorwerp van voort durende aandacht. De Koninklijke Familie logeert er. En zeer velen trachten daar van te profiteeren, om Koningin, Prins en Prinsesje eens te zien. Den ganschen dag door staan er dikke rijen-menschen. Staan Neen, ook zitten. Men maakt het er zich zoo gemakkelijk mogelijk. Het breede plein voor het Huis wordt schoon gehouden, marechaussees en grenadiers houden er wacht, doch in het,-gras en langs de laan die op het plein uitkomt zetten de menschen zich gemoedelijk neer, gezellig in kringetjes, voorzien jvan eet waren zelfs, om geduldig te wachten tot zij de koninklijk familie kunnen zien. Veel vreemdelingen, Engelsche vooral, doen aldus, 't Is inderdaad merkwaardig, hoeveel uren velen er voor over hebben, want de kans op succes is toch altijd onzeker. Daarom is 't jammei, dat de marechaussees soms geheel ongemoti veerd de menschen verjagen uit het gras, waar zij, op grooten afstand van 't Paleis zoo geduldig zitten} te|jwachten. Verma kelijk is 't vaak, wanneer in de verte een hofrijtuig zichtbaar wordt. Dan vliegt alles op en stormt naar voren, om meestal te ontdekken, dat het een rijtuig voor personeel is. De Koningin ging in de laatste dagen niet veel uit. Gistermid dag ontving 't Prinsesje kinder-visite. Verscheiden kleine meisjes, door een hof- auto afgehaald, kwamen bij Haar spelen. Zoo is 't in deze dagen in den anders stillen hoek bij 't Huis ten Bosch een ongewone en levendige drukte. Een voortdurend pic-jiic. En boven aan den grooten trap, van uit de breede vestibule, ziet de goud- gegalonneerde lakei, die daar wandelt, ernstig en deftig op de wachtende men- schenschaar neer. En de wachters blijven wachten. Wanneer ze uren gestaan en gezeten hebben, zonder resultaat, en ze zien achter de gordijnen, in de groote, stille kamers, iets bewegen, dan troosten ze zich met de gedachte, dat het mis schien de Koningin wel is geweest. Tel. Groote Provinciale Tuinbouwtentoon stelling te Breda. Op de vergadering, die de verschillende sub-commissies 1.1. Maandag hielden met het uitvoerend comité der tentoonstelling, werd verslag uitgebracht van den stand der voorbereidende werkzaamheden, die thans geëindigd zijn. Het aantal inzendingen is zóó groot, dat het oorspronkelijk tentoonstellings terrein met een beduidend stuk uitge breid moest worden. Hierdoor is tevens nog eenige plaats vrij gekomen en in verband daarmede is de termijn van aan vrage om plaats verlengd tot 5 Septem ber. Uit de gedane mededeelingen bleek, dat alle onderdeelen van den Tuinbouw schitterend tot hun recht zullen komen aan onderwijs en ontginning is een gansch bijzondere zorg besteed. Nu reeds is bepaald, dat op 24 Sep tember door een commissie uit de Porno- logische vereeniging een vruchtenkeuring zal worden gekouden, terwijl 's middags een excursie zal plaats hebben in den omtrek van Breda. De sub-commissie voor financiën rap porteerde, dat de waarborgsom van f12000 reeds meer dan volteekend is. Tegenover de f1500, benoodigd voor de prijzen, staan nu al meer dan f 1000 aan ver schillende giften. Paarden verzekering. In De Grondwet, Roosendaal's Nieuws- en Advertentieblad, trekt een ingezonden stuk van den heer E. Kortman, Rijks veearts te Roosendaal, onze aandacht. Deze heer verhaalt dan hoe hij in April 1907 aan den toenmaligen directeur der Onderlinge Verzekering-Maatschappij voor Paarden en Rundvee „Almelo" in België, een intieme kennis van hem, ver zocht zijn paarden, welke in Groningen verzekerd waren, op zijn maatschappij te laten overschrijven. Deze bracht het verzoek aan den directeur N. Fr. Snel te Almelo over, die een inspecteur en agent als deskundigen zond. De heer Kortman wees bij onderzoek op den onzekeren stand van het linkerbeen van een voshengst, doch over dit gebrek werd heengestapt en het dier voor f500 op genomen. „Alles ging van een leien dakje, totdat ik voorj een kwartierhoef aan het rechter voorbeen bij dien voshengst den 6den Augustus de hulp der maatschappij in riep." De maatschappij gaf toen „in over weging" den voshengst „naar de school te Utrecht op te zenden". „Deze inrich ting, schreef men, zal u de meest juiste inzichten geven aangaande de toekomst van het dier." „Daar er slechts in overweging gegeve- en niet voorgeschreven werd, zooals au 12 der Alg. Verzekeringsvoorwaarden W paalt meende ik door bezwaren teeen deze opzending in te brengen geenertó gevaar te loopen om mijne rechten t<' verliezen, en deed dit, omdat ik het voor stel van den directeur, een leek op v.,~ artsenijkundig gebied, aan mij als veearts zonder voorafgaand onderzoek door den veeartsenij kundigen adviseur der Maat schappij gedaan om (nog wel voor een kwartierhoef, waarvan de behandeling zoo simpel is) mijn paard naar Utrecht te zenden en mij daardoor kosten en moeite te veroorzaken, hoogst onrecht vaardig en ongepast vond. Ondanks het w isselen van een elftal brieven niet den directeur was ik den 7en Sept. nog geen stap gevorderd en bleef de zaak tot den 31sten Mei 1910 rusten, toen de kwar- tierhoef genezen zijnde, de kreupelheid in plaats van verdwenen zoo hevig was opgetreden, dat ik het paard zelfs in stap niet voort kon krijgen." Ten einde raad nam K. het voorstel om den vos naar de veeartsenijschool te zenden, aan. Verbazing beving hem toen hij daarna den veeartsenij kundigen ad viseur der maatschappij zag verschijnen en als gevolg daarvan een brief kreeg, dat de adviseur rapporteerde, dat de kwar tierhoef genezen was, waar dat er sedert geruimen tijd erge kreupelheid tengevol- ge van podotrochylitis bijgekomen was. En waar hij niet binnen 24 uur daarvan kennis gegeven had aan de directie, kon men hem niet van dienst zijn. 22 Juni vroeg K. arbitrage aan. Het gevolg) is, dat „de.heer Snel de arbiters (weet) over te halen, om ondanks mijn hevig protest, zonder acte van compro mis, zonder acte van aanstelling en aanneming, zonder het paardj inj kwes tie en zonder mij te hebben gehoord, een vonnis te wijzen, dat maar al te duide lijk aantoont, hoe onjuiste kennis van feiten en omstandigheden en hoe weinig begrip van hun taak die arbiters bezaten, toen zij hun vonnis opmaakten." Toen nam hij zijn toevlucht tot de Rechtbank te Almelo, die hem evenals het Hof te Arnhem in het gelijkstelde. De Hooge Raad meende echter, dat op grond van het compromisoir geding het schiedsrechtelijk bestaan niet kon wor den beëindigd en Rechtbank en Hof geen andere scheidsleiden konden benoemen. Toen weer terug naar dezelfde personen, die, den advocaat der Maatschappij mr. ten Bruggencate napratende, hem zijn vordering (o.a. verzekeringsom, te veel betaalde premie en stalling) ontzegden omdat ik geen mededeeling zou gedaan hebben van het feit, dat reeds op twee jarigen leeftijd bij den hengst in kwestie de onzekere stand van het linker voor been bestond en daarvan ook in het door mij gedane en onderteekende ver- zekeringsvoorstel met geen woord gerept zou zijn. De aanwezigheid van des agent's brief, waarvan ik hierboven melding maakte en de afwezigheid van het verzekerings- voorstel, (dit is wegens het mondeling overbrengen door den Belgischen direc teur nooit door mij geschreven) ter ar bitrage bewijzen de valschheid dezer be wering. Als tweede grond diende, dat ik zou geweigerd hebben om te voldoen aan het voorschrift van den directeur der Maatschappij om het dier voor een kwar tierhoef, welke nota bene volgens het schrijven van den directeur zelf reeds lang genezen was, naar de Rijks- veeartsenijschool te Utrecht te zenden. Laten we ons eens voorstellen, dat het paard, waarover ik na de beslissing der arbiters op 18 September 1910 nog f78,15 aan premie betaalde één jaar na genezing van den kwartierhoef gestorven was, dan zou ik volgens de redeneering van mr. ten Bruggencate wegens het destijds niet zenden van het paard naar de veeartsenij school geen reclit op uitbetaling gebad hebben. Den 7den Juni 1913 toch ont zegde hij mij de vordering voor podo trochylitis, een geheel ander gebrek dan kwartierhoef, terwijl ik mij bereid ver klaard had het dier daarvoor naar de Rijksveeartsenijschool te Utrecht te zen den. Op deze twee gronden nu werd mij de eisch ontzegd en leed ik dui- zende guldens schade." Tot zoover het verhaal van den heer Kortman. Als de zaak zich zoo toege dragen heeft, kan men het geen voor- deelige reclame voor de Maatschappij noemen. Middelburg. De minister van land bouw, nijverheid en handel heeft in zijn beschikking, houdende aanwijzing van personen die ouden van dagen bij he' aanvragen eener rente, als bedoeld w de artt. 369 en 370 der Invaliditeitswet behulpzaam zullen zijn de volgende wil' ziging gebracht binnen het gebied der rentecornniis?. te Middelburg in de gemeente Vlissingen aan te wijzen J. de Vlieger, klerk t secretarie van die gemeente, en JSu®' mond, gemeentebode. Middelburg. Nader vernemen wij, d'j de reveille Zaterdagmorgen gaat lang» Markt, Langeviele, Lange Geere, l>ee®!?Y markt, Koestraat, Varkensmarkt, U'" singsche straat, Vlissingsche brug, L-'' magazijnstraat, Blaauwedijk, vmiwepoort, Kinderdijk, ÏÏJSai, Dam ZZ„ Kor< t mee St. Tieterstraat, n Balans, Wagen.aar Zuidsingei, Korte en Lang( ^pe ^fakkeloptocht verlaa neeVeer hall tien de Mar Ledelft, Segeerstraat, 1 rt Rotterdamsche Kaai l ange Breestraat, Brakstra Lange Singelstraat, Koepo Ienwater. pja afloop van het vuur fakkeloptocht van het Mole I jperengracht, Korte- en straat naar de Markt. Middelburg. De reveille morgen gehouden worden ziekgezelschap St. Caecili;} geD, welk gezelschap ook tot'half zeven een concert „eeftterwijl van half acl: |et Middelburgsch Muzii (jjar zal doen hooren. Na afloop van dat laats gj. Caecilia de fakkelopt Nolenwater mede maken rroeger reeds gemeld is, i wordt afgestoken. Al deze feestelijkheden je vereeniging „Uit het V< Volk". Middelburg. Ofschoon li| weer erg druk is in de stac delingenbezoek niet zoo vorige Donderdagenook minder bezoekers mede uj badplaatsen. \Vaarschijn| meerderen tot Zaterdag, o onze Koningin te zien men weet ook buitenland» eering koesteren. De tram veer 750 bezoekers aan. O stelling liet Cloeting's G| zich hooren. Middelburg. Door den van Politie werd hedenmi voorafgegaan door 2 agem route gemaakt, welke de terdag zal rijden om te 2 den daarvoor bestemden ti| afgelegd. Middelburg. Heden mi< op de Markt alhier twist stuurman van het s.s. kellner van het s.s. Walcl de eerstgenoemde in dei werd gebeten. De politie i| verbaal op. Middelburg. Precies ha het bataljon Middelburg terug. Goes. Gisteren werd alhi< schap van den heer J. Ocj gadering van ingelanden schap „De Breede Wate Ierseke" gehoudenaanw personen uitbrengende 149 het verslag van de M. C. bet volgende Medegedeeld werd dat griffier wegens ziekte zijn durende eenigen tijd nie men en dat de heer C. D. Vi als zoodanig is opgetreder Benoemd werden in de resumptie der notulen Dekker, I. D. Fransen va L. E. A. Liebertin de M nazien der rekening en heeren P. Lindenberg, I. de Putte, Joh. Pilaar enl hun plaatsvervangers de Jonge en W. Kakebeeke de commissie tot kasopml L. Schoute, A. Arnoldi ei Naar aanleiding van l| werden eenige bemerking a. betreffende de aanbestel werken, den ongunstigen tingen en zaken van tec die door den voorzitter bouwkundigen ambtenaar woord. Hierna werden het jaa rekening 1912 goedgekeui Uitgeloot werden in f267000 9 obligaties a f 1 04, 136, 81, 209, 190, 26 100 en in de leening obligaties A f5000 de nrs Wegens het overlijden -Noteboom van Kloetin zien worden in de vacatur Alvorens hiertoe werd ove de voorzitter warme hul gedachtenis van den heer hoewel hij korten tijddez dam, reeds gelegenheid ha zijn een man van groo jn van een helder oord et waterschap betreffend Door den heer L. Sch| verweging gegeven het renen voor het watersclj doen verminderen en ue?e vacature niet te voo hofn°0j c'en voorzitter we, L6™lgd »»et het door den ópperde denkbeeld inzal zon van aantal ge: komfn n°orkeur er..a.ai? S tiY-H'ren 1 door een wijziginf aK?n,de reglement en w, den L -l d°°r zijn voc diend T fL M' Kakebet stenimm it0en geen m< jj- en kon erlangen. ken van\Werd 0Yergegaai n oen aanbeveling

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2