Adverte U Oranje L Buitenland. Binnenland. RECLAMES. Ouden van dagen. Om lang te LEVEN en ALTIJD GEZOND te blijven gebruike men BCCCHAM'S P1U.EN Uit de Provincie. Marktprijzen van land en vorstenhuis zoo openlijk uiten, en dat nog wel in een land, waar het socialisme bezig is het liberalisme te overvleugelen. 't Is ook t\l te aanmatigend Doch in ernst, voor den zooveelsten keer ziet men, waartoe het neutrale stempel noodwendig moet leiden. In bovengenoemde vereeniging mogên de namen van God en Oranje natuurlijk niet meer genoemd worden. Al zijn wij nu honderdmaal een Christennatie, iets dergelijks wordt niet geduldimmers in de statuten prijkt het misleidende woord „neutraal". Men wachte zich echter voor zulke neutraliteit en men hoede zich voor dezen materialistischen maalstroom. De Balkan. Thans eerst is aan het licht gekomen op welke vreeselijke wijze de Bulgaren tijdens hun bezetting van Adrianopel en Thracië zijn te werk gegaan. De gruwelen die zij daar bedreven hebben, zijn bijna onbeschrijfelijk. Voor de waarheid van de mededeelingen kan worden ingestaan het desbetreffende rapport komt van on afhankelijke zijde. Verscheidene journalisten hadden van de Turksche regeering vrijheid gekregen, om in den omtrek van Adrinapol rond te zien,opdat de waarheid zou uitkomen.Het rapport we ontleenen de bijzonder heden aan de N. R. Crt. zal niet spre ken, omdat het algemeen bekend is, hoe de Bulgaren de eerste vier dagen, dat zij in Adrianopel waren, de 15,000 Turksche krijgsgevangen soldaten en 5000 burgers als kudden op het Serail-eiland hielden, waar zij .van kou en honger als ratten stierven. Zij hadden er niets te eten, dan de bast der hoornen en de oude zolen van hun schoenen. Toen ze naar Bulgarije werden gezonden, waren er nog maar 10,000 over. Verder werd er op groote schaal ge plunderd. De meeste huizen van gegoede Mohamedanen staan met ingeslagen deu ren en vensters en leeggeplunderd zelfs de huizen van Tursche generaals. In al de moskeeën is geen enkel van de kost bare tapijten achtergelaten. De eenige bibliotheek van de moskee is ook be roofd. Heele treinladingen met dien buit gingen naar Sofia. Verdere gruwelen Eiken ochtend vond men lijken van Mohammedanen, die 's nachts waren vermoord. Nu nog wor den lijken van Turksche gevangenen, met wonden bedekt, uit de openbare waterputten opgehaald. Op den eersten dag dat de Bulgaren in Adrianopel waren werd een oude Turksche soldaat, ver zwakt door het beleg, door een Bulgaar voortgedreven. De Turk kon slechts met moeite verder, en werd nu met de kolf van het geweer bewerkt. Een Jood vroeg den Bulgaar medelijden te hebben, waar op de Bulgaar Turk en Jood met de bajonet doorstak. Toen de Bulgaren Adrianopel ont ruimden, zonden zij 200 Turksche ge vangenen onder geleide naar Moestafa Pasja. Al de zieken en gewonden, die onderweg niet verder konden, werden afgemaakt. Een groep van zestig man werd op een gegeven oogenblik aange zegd, dat de mannen vrij waren te gaan, waarheen zij wilden. Nauwelijks waren de gevangenen op stap gegaan of de Bulgaren openden op bevel van een officier het vuur op hen. Op tien na werden allen gedood. Deze tien waren gewond en hielden zich dood. Wat er met de andere groepen is ge beurd, weet men niet, maar de Grieksche metropoliet vertelt, dat twee priesters aan de oevers van de Maritsa dozijnen lijken van gevangenen hebben gezien, vol kogel- en bajonetwonden, en dan in de rivier geworpen. Toen de Bulgaren van de nadering der Turken hoorden verbrandden zij levensmiddelen. Eenige uitgehongerde Grieken maakten zich van wat zakken meel meester. Den volgenden dag namen de Bulgaren 45 van die menschen gevangen, bonden ze vier aan vier aaneen, wierpen ze in de Maritsa en schoten op hen, als zij trachtten zich te redden. Een paar dagen later werden de lijken uit de rivier gehaald. Wat de vrouwen hebben geleden is niet te zeggen. Turksche, Grieksche, Joodsche en zelfs Armenische of schoon de Armeniërs aan den kant der Bulgaren streden werden verkracht, zonder onderscheid van stand of leeftijd. Als dieren hebben/zij zich aangesteld. In een tweede rapport wordt het verhaal opgenomen van twee Turksche soldaten, die vertellen, dat in Maart weergalooze krijgsgevangenen bij duizenden door de Bulgaren werden neergeschoten. Een afschuwelijk verhaal Der Bulgaren zegepraal is geen over winning met eere I Rusland. Dat Rusland het toppunt der bescha ving bereikt heeft, zal niemand durven beweren. Dat er nog hoogst eigenaardige op vattingen heerschen is dezer dagen weer eens gebleken. Het congres der gods dienstonderwijzers in Odessa heeft n.l. f na een rede van een Russischen geeste- lijke een motie aangenomen, waarin o.m. gezegd wordt, dat leeren lezen en schrij ven de misdaad vermeerdert en de re cidive bevordert. Het onderwijs wordt daar dus al heel laag getaxeerd. Gelukkig, dat men de konsekwentie nog niet zoo ver drijft, dat men de scholen volgens den Rus, geboorteplaats van allerlei ongerechtig heden gaat sluiten. Want dan ware de ellende niet te overzien. Men schijnt dus nog wel eenig heil in 't onderwijs te zien. Bisschop Nasari besliste, dat de voor dracht van den geestelijke met de motie zullen worden gedrukt, en in de scholen worden aangeplakt, als middel der be strijding van de toenemende goddeloos heid. Het congres besloot verder nog een vereeniging op te richten, die zich ten doel stelt de bevordering van den gods dienst in de scholen en den strijd tegen de goddeloosheid in de openbare scholen. Dit belooft althans meer, dan de een zijdige gedachte, waarvan bovengenoemde motie blijkt geeft. Duitschland. Als men over de bewapening van Duitschland spreekt of schrijft, is men aanstonds geneigd aan een actie tegen Frankrijk te denken. Bebel moet echter nooit aan een vij andelijke houding tegenover Frankrijk gedacht hebben. De Pall Mall Gazette publiceert een merkwaardigen brief van den pas ont slapen strijder aan Lind. En daarin ontkent Bebel ten stelligste, dat de nieuwe bewapening van Duitschland tegen Frank rijk is gericht. De keizer leerde uit de geschiedenis van den Balkanoorlog, dat het Duitsche leger achteruit was gegaan. De wapenen van Fransch maaksel hiel pen de Bulgaren en Serviërs bij het overwinnen der Turken. Als de Franschen, zoo schrijft Bebel, van de militaire minderheid van Duitsch land op de hoogte waren geweest, zouden zij er licht door verleid zijn geworden om het onverwijld aan te tasten. Duitsch land is thans ten eenenmale ongenegen Frankrijk aan te pakken, maar wenscht rust, tot de nieuwe bewapeningen haar beslag zullen hebben gekregen. Een merkwaardige verklaring, voor zeker. Of ze echter geschikt is, om Frankrijk gerust te stellen of driester te maken, valt te betwijfelen. Wanneer wij ons niet vergissen, hooren we niet voor het eerst deze meening verkondigen, doch over 't algemeen is men meer de meening toegedaan, dat het best zal schikken met Duitschland's verweermiddelen. Minister Colijn. Omtrent het in de pers voorkomende bericht dat aan den aftre denden Minister van Oorlog een hooge betrekking aan de Kon. Petroleum-Mij. zou zijn aangeboden, verklaarde deze dat hem hiervan niets bekend is. De heer Colijn is voornemens onmiddellijk na zijn aftreden als minister een reis naar China te ondernemen en vandaar over Indië naar het vaderland terug te keeren, o.a. met de bedoeling zich op Java op de hoogte te stellen van de daar I in den jongsten tijd voorkomende bewe- ging onder de Javaansche bevolking. I Deze reis doet de heer Colijn als parti- j culier en niet in opdracht van de regee- ring, zooals de Zuid-Hollander mededeel- i de. De Minister van Oorlog heeft be- j paald, dut in dit jaar aan het jaarlijksch onderzoek voor de verlofgangers der landweer geen oefening zal worden ver- bonden. N. C. Douwes Dekker. Zooals wij reeds meldden heeft de Gouverneur-Generaal het oproerige driemanschap, waarvan de j heer Douwes Dekker het hoofd was, een weinig uit elkaar doen zetten. De heer Dekker ging naar Timor, en van de twee Javaansche heeren werd de een naar Banda en de andere naar Banka verhuisd. Onze lezers weten reeds, dat men de maatregel in Indië zelf had voorzien en dat men ook hier te lande begreep, dat er aldus een einde aan de opruierij zou komen. Particuliere be richten, door ons uit Indië ontvangen, gewagen van de vrij algemeene verwach- ting dat het weldra met den heer Dou- wes Dekker op relegatie moest uitloopen. j Wat nu bij deze gelegenheid nog uit komt is, dat de heer Douwes Dekker niet eens meer het Nederlandschap bezit, doordien hij zonder verlof in vreemden krijgsdienst is getreden en in de Zuid- j Airikaansclie republieken tegen de En- gelschen heeft gevochten. Dit laatste zal hem door geen Nederlander euvel wor- den geduid, maar plaatst hem toch nu feitelijk buiten het Nederlandsche recht, volgens hetwel hij een beroep kan doen op de Staten-Generaal. Het „Handelsblad" en het „Nieuws- 1 blad voor Nederland" meenen, dat hier te lande het besluit van den Gouverneur- j Generaal algemeen zal worden goedge- keurd. Dat zal echter blijken niet het geval te zijn. Immers „Het Volk" is er tegen en dan ontbreekt er aan de alge meenheid minstens 16 procent. En als men zich in 1903 herinnert, toen ook een deel der Vrijzinnige Partij niet homo geen was met de Regeerings-maatregelen tegen de misdadige woelingen, zal men straks het percentage nog wel zien stij gen. Voor een nieuwen Minister van Ko loniën als bijv. de heer Van Deventer wordt dit een buitenkansje. Die kan zich „populair" maken! (De Tijd.) Kabinetscrisis. „De Nieuwe Courant" meldt „Het moet thans vaststaan, dat mr. Cort van der Linden in het nieuwe ka binet de portefeuille zal bekomen, wei hij van den aanvang af voor zichzelve bestemd had, nl. die van Binnenlandsche Zaken. Een titularis voor Justitie is reeds bereid bevonden en hoewel inzake Finan ciën de oplossing der crisis eenige moei lijkheden blijft bieden, schijnt er geen reden, om aan het slagen van den aan gewezen kabinetsformateur te twijfelen." „De Nederlander" verneemt nog, dat in ambtelijke kringen het optreden van het nieuwe kabinet met het begin der volgende maand als vaststaande wordt aangemomen. Thans wordt aan dat blad ook de naam van den oud-minister Lely genoemd als een dergenen met wien de heer Cort van der Linden dezer dagen samensprekin- gen over de verdeeling der minister-por tefeuilles heeft gehad. Ouden van dagen vooral dienen acht te slaan op de goede werking hunner nieren, want met het vermeerderen der jaren worden de organen zwakker, en daardoor hebben menschen op leeftijd meer last van kwalen als rugpijn, stijf heid en rheumatische pijnen in de spie ren en gewrichten, duizeligheid, vlekken voor de oogen, slapeloosheid, hartklop pingen, pijnlijkheid der ledematen, moeite bij het loozen of ophouden der urine, enz. Voor menschen op leeftijd zullen Foster's Nieren Pillen van uitstekende hulp blijken, want dit geneesmiddel heeft een versterkende en opwekkende uitwerking op de trage nieren, het helpt haar om het bloed te filtreeren van de schadelijke bestanddeelen als urinestof, urinezuur en het overtollige water, welke als urine het lichaam verlaten. Te Goes verkrijgb. bij de hh. de Paauw Co.en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 175. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel fl.75 voor één, of f10. voor zes doozen. Eischt de echte Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voor zien is van neven staand handelsmerk. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur I Iedere Zeeuw, ieder Nederlander, ik zou bijna zeggen ieder buitenlander weet, dat dezen zomer in Middelburg een ten toonstelling wordt gehouden van Zeeuw- sche kleederdrachten, gebruiken en eigen aardigheden. Die tentoonstelling mag zich gelukkig verheugen in een druk bezoek, en onder de bezoekers tellen toch ook wel mee de bewoners onzer Zuid-Bevelandsche ge meenten. Vooral de Donderdagen is de trek naar onze Zeeuwsche hoofdstad zeer groot. Het aangewezen vervoermiddel voor ons Zuid-Bevelanders is de trein en we zijn zoo gelukkig enkele treinen te heb ben die alle stations en halten aandoen. Waar nu het bovenstaande ook wel be kend zal zijn bij de spoorwegautoriteiten, althans bij die, onder wie onze Zeeuw sche lijn ressorteert, daar vind ik het wel te betreuren, dat op de stoptreinen niet genoeg materiaal beschikbaar is. Om rond uit- te zeggenverleden week Donderdag 14 Aug. zou ik met mijn vrouw met trein 339 van Noord-Kraaijert naar Middelburg gaan. Behalve wij wa ren aan 't station meerderen, waaronder nog al eenige vrouwen in hun gewone Zuid-Bevelandsche dracht. Nog dien ik te zeggen dat wij kaartjes hadden voor de tweede klas. De trein kwam voor enalles vol. Ik beriep mij op het bezit van kaartjes tweede klas, doch wat zei de conducteur? Hoewel mij dit ook spijt, U hebt te kiezen tusschen blijven staan of bagagewagen. En wij allen da mes en heeren, oud en jong, met kaartje voor het hindert niet welke klas, werden gepakt in den bagagewagen, die nu juist niet kan gelden als een toonbeeld van gemak en zindelijkheid. De ouden van dagen kregen een extra plaatsje van den conducteur, en konden voor zitplaats innemen enkele aanwezige koffers, dat hebben mijn oogen gezien. Dit laatste vooral ten opzichte onzer boerenvrouwen met haar toch zoo besmettelijke dracht. Nu moet men niet denken, dat dit nu alleen maar komt doordat Noord-Kraaij ert slechts een halte is, want die halte is tegenwoordig bij de hoogste spoorweg autoriteiten wel bekend, zoodat men ingezien heeft dat aldaar een los- en laadplaats hoogst noodzakelijk is, waar van de heer Directeur-Generaal der maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen zich persoonlijk heeft overtuigd. Maar ook bevonden zich in meerge- noemden bagagewagen reeds personen uit 's Heer Arendskerke, zoodat reeds aan dat station al plaats te weinig was. Onnoodig te zeggen, waar de reizigers uit Arnemuiden in gestopt werden. Meen nu niet dat het een toevalligheid was op dien Donderdag. I)at was niet het geval, want reeds gedurende de 5 laatste Donderdagen, zoo werd ons ver zekerd uit zeer betrouwbare bron, was in trein 339 plaats te weinig. Nu hadden wij wel kunnen doen als enkele anderen, die liever bleven staan, dan zich te laten stoppen in den bagage wagen. Nu hadden wij wel kunnen doen wat anderen ons hebben aangeraden, nl. een request aan den heer Directeur- Generaal te zenden met de handteeke- ningen van alle „levende bagage". Wij meenden dat het misschien meer nut kan hebben op deze wijze dit onder de oogen van meerderen te brengen, mis schien dat sommige personen of ver- eenigingen, of wie of wat ook een ander middel vinden, om een einde te maken aan dezen toestand. B. DE JAGER. 's Heer Arendskerko, Aug. 1913. (De geachte inzender stelle zich niet te veel voor van het resultaat van zijn geschrijf. Het is ons bekend, dat men meer succes heeft, wanneer men zich rechtstreeks tot de bevoegde autoriteiten wendt. Red.) i Middelburg. Waar ons reeds meerma len gevraagd was, hoe het komt, dat wijlen de heer H. P. den Bouwmeester een familiegraf te Nieuwland had infor meerden wij daar naar. Ons werd van hooggeachte zijde medegedeeld, dat vroe ger jaren de familie Den Bouwmeester te Nieuwland woonde en zij toen de ge meente een nieuwe begraafplaats aanbood, waarbij zij voor zich zelf een afzonderlijk afgezette ruimte, waarop een grafkelder reserveerde. In dezen grafkelder, waarin reeds een viertal kisten stonden, is giste ren ook die met het stoffelijk overschot van onzen wethouder bijgezet. Middelburg. De gemeenteraad alhier be staat uit 17 ledennu doet zich het zeldzame feit voor, dat in dit jaar niet minder dan 6 leden, dus 1/a van het totale aantal door anderen worden vervangen. Reeds zijn bij de periodieke verkiezing drie nieuwe leden gekozen; terwijl thans reeds weder drie vacatures ontstaan zijn, namelijk twee door overlijden van de heeren H. P. den Bouwmeester en J. H. C. Heijse en een door de verkiezing van den heer mr. F. J. Sprenger tot lid van Ged. Staten van Zeeland. Middelburg. Naar wij uit goede bron vernemen, zijn op de aanbeveling voor griffier van den polder Walcheren ge plaatst] als nummer een de heer jhr. H. J. van Adrichem Boogaert, burgemeester van Brouwershavenen als nummer twee ;de heer mr. F. Evers, advocaat alhier. Middelburg. De tentoonstelling van Zeeuwsche Kleederdrachten enz. is Don derdag door Jniet minder dan 1222 be talende personen bezocht. I Men schrijft ons uit Middelburg: Donderdagmiddag is uit de vestibule van het post- en telegraafkantoor alhier ten nadeele van een Belgische dame, een photographietoestel ontvreemd.Vermoed wordt dateen ander vreemdeling zich het toestel toeëigende. De politie onder zoekt de zaak. Met ingang van 1 September zijn benoemd tot leerling-assistenten bij de P. en T. te Middelburg N. de Pagtcr, brievenbesteller aldaar en M. J. van Don- ge en M. v. d. Berg brieven- en telegram bestellers te Zierikzee. Goes. De M. C. weet mede te deelen, dat het bericht in de N. Z. Crt. betref fende het inrichten van de groote zaal in de sociëteit V. O. V. alhier tot een schouwburgzaal, meer dan voorbarig is. Voor een jaar of nog langer geleden, zijn er wel besprekingen gehouden over het maken van een schouwburgzaal, doch deze hebben er toe geleid om alles te laten zooals het is. En nu schijnen enkele voorstanders van deze verandering van de bestemming van zalen wel weer pogingen daartoe te willen doen, doch dat binnen kort nu een schouwburgzaal worden ingericht, zooals laatst genoemd blad ten stelligste mededeelt hiervan is totaal niets bekend bij een bij deze verandering zeer nauw betrokkene. Vlissingen. In de heden gehouden vergadering van den gemeenteraad werd mededeeling gedaan van de goedkeuring door Ged. Staten van verschillende raads besluiten en van het verleenen van ver lof aan den burgemeester door den com missaris der Koningin van 19 Augustus tot 1 September. Verder van het inkomen van een verzoek van H. Wegeling om alsnog zijn aanslag in de straatbelasting 1912 te herzien. Het laat indienen van het desbetreffend verzoekschrift heeft volgens adressant tot oorzaak, dat de straatbelasting afhankelijk is van de grondbelasting. Tenslotte een exemplaar van het door de vereeniging „Nehal Tv.. iennia. in het bijzonder voor den land' uitgegeven geschriftDe aesthetic, teekenis en het nut van het hm,* u::_i_ 1 vuig. bouw, en den veestapel, mefvenLv!?' aanplanting van nieuw houtgewas t i vorderen. te be. De geloofsbrieven van het ni™„. kozen lid de heer M. Laernoes w„ f' onderzocht en tot zijn toelatinirLd ?e° Besloten werd tot den verkoop 97 M2. gemeentegrond aan del verulT' Aagje Dekenstraat aan de Kon Mi; r. Schelde". J',A De gemeenterekening over 1912 voorloopig vastgesteld in ontvano f 515.224.48 en in uitgaaf op f 462.0U3 alzoo op een batig slot van f R-- Vlissingen. Het op de werf der K Maatsch. „de Schelde" alhier nieuw bouwen stoomschip voor de Java-Chii Japanlijn, een zusterschip van het aanbouw zijnde stoomschip „Tjikem bang" zal genaamd worden „Tjisondari. Zierikzee. De centrale liberale kiesver eeniging heeft tot candidaat voorde l'n, Staten in dit district gesteld den heer A. de Bruijne. In de gisteravond gehouden vergaderina der centrale anti- revolutionnaire kiesver- eeniging is candidaat gesteld de heer 1) Mulder, hoofd der christelijke school u Zierikzee. Tcrneuzen. Het geneeskundig onder zoek heeft uitgemaakt, dat het meisje te Terneuzen, dat een paar klappen van haar onderwijzer kreeg, niet gestorven ié aan de gevolgen van (lie kastijding. N. R. C. Rilluitd-Rath. Gistermiddag had teraardebestelling plaats van het stofte- lijk overschot van wijlen dhr. Jan Jacob van Gorsel, oud-burgemeester dezer ge meente. Een groot aantal belangstel lenden was op het kerkhof aanwezig, Achtereenvolgens werd het woord ge- voerd door dhr. L. J. Lucasse, burgemee ster dezer gemeente, dhr. Jac. Wellemaj van Krabbendijke, die sprak namensdt afdeeling Kruiningen der Zeeuwsche landbouwmij., waarvan de overledene eerelid was, dhr. F. M. Boot, vice-voor zitter der Landbouwvereeniging Reijgere- berg, van welke vereeniging dhr. Van Gor sel voorzitter was, jhr. Lewe van Nijestein als voorzitter van den Raad van Beheerder waterleidingmij. „Z.-Beveland", waarvan de overledene lid was vervolgens dhr, Dominicus als voorzitter der Zeeuwsche landbouwmij., daarna J. N, Elent oud-burgemeester der naburige gemeente Krabbendijke, die jaren met den over ledene had samengewerkt, terwijl (k H. J. Visscher, predikant der Ned. Hen, kerk, de rij der sprekers sloot. Allen wezen er op, dat dhr. Van Gorsel eer man was met een helder doorzicht, et die zijne beste krachten gaf aan a wat op maatschappelijk gebied hem be lang inboezemde. De oudste zoon, dhr. W. F. van Gorsel, dankte de aanwezi gen voor de laatste eer zijn vader be wezen. Eenvoudig als dhr. Van Gorsel was, was zijn laatste wensch geweest in allen eenvoud begraven te worden, Geen kransen bedekten dan ook de lijk baar. De Staten der provincie hebben de grenzen van de werken tot zeewering of oeververdediging van den calamiteuzen Moggershilpolder en van den Anna-Vosdijkpolder aldus vastge-, steld de grenslijn gaat door het sni jpunt van de buitenkruinlijnen van den zeedijk van den Moggershilpolder et van den zeedijk van den Anna-Vosdijk polder zij deelt den hoek, door beide buitenkruinlijnen gemaakt, groot 90*33'. midden door. Op de hotstede van den landbonwei Brielsman aan het Middenreduit is, ntt' de M. C. meldt, Amerikaansche kruk- bessenmeeldauw geconstateerd. St. Maartensdijk. Blijkens de rekent der Ned. Herv. Kerk alhier over b dienstjaar 1912 bedroegen de ontvangst f9103,111/»de uitgaven f6925,7111 goed slot f2177,40. 'l ot de [voorna® posten van ontvangst behoorende lat-1 pachten van 37,9116 HA. bouw-en* land ad f3287.86; de huur van zitpiM sen f2273,35; de rente eener inschrijvi- op het Grootboek N. Sell. 2'/s H f14.400 ad f347.— de collecten in kerk f337,56, Rilland-Bath. Dhr. L. J. Lucasse,K- gemeester dezer gemeente is door O Gomité van het feest in nationale k» derdrachten ter gelegenheid van het zoek van H. M. de Koningin in 19D»» Amsterdam, aangezocht om als h" vertegenwoordiger op te treden voor provincie Zeeland tot het bijeenbreng - van personen (mannen en vrouwen1-; wenschen mede te werken aan 'tpla'1' genoemd comité om H. M. de K(,n% een overzicht te geven van alle beef'" nationale kleederdrachten over 'tg land. Ongetwijfeld zullen velen totj welslagen van dit plan hunne king verleenen. 'sHeer Arendskerke. Op 2 Sept^ ,1 zal hier op een boom weide van de»!11';, Jac. Nijsse in de onmiddellijke na van het dorp het Vierde Zuid- en j j" 1 Bevelandsch Zendingsfeest plaats be I Benoemd tot gezworene van J Kanaalpolder, J. van Cadzand, tf I Neuzen, en L. C. Cornelis, te rhihpl'-f tot dijkgraaf van den Stroodori1 I .Vuid-Beveland), i. i.i.„„riijketot lid A. P, Knibbendijl waterkeering van 1. waterschap Tienhonderd Kisseeuw Z. Cz. te Cadza uet bestuur van het wat uitwatering door de slui; hindenbergh, te Wolpha, de Jager, te 's-11 eer Aren van het bestuur der water «damiteuzen Oost-Beve Kottier Jr., te Kattendijk van het waterschap Gr Isabella, E. Cuelenaere, tot lid van het bestuur d van de calamiteuze pok fll Thomaes, II. J. (Jamt plaat, (!ol{jnspla&t. Gisteroeh 2-jarig dochtertje van j. Ij. S. in een landboi liét ongeluk met de har molen te geraken, tengl een der vingertjes zoodani dat geneeskundige hulp ingeroepen. ColüIlsl,'aat* Door een ter plaatse worden pórii gesteld om omstreeks Ke te houden, waarvan de stemd worden voor de a een ligtent ten bate v lijders. Reeds is een ci zonden, waarin bij de, steun wordt gevraagd, '1 voorwerpen van allerlei Blijkens opgave aa gezondheidsraad kwamei 13 tot en met 19 Augus len typhus of febris t Maartensdijk en 1 geval te Zieaikzee-t Nieuw- en St.-Jooslan tocht door onzegemeent zullen de auto's met II en Z. K. II. Prins Hendr rijden, opdat een ieder i zij haar zijn groet te br Donderdag 21 A ANTWERPEN. Tarwe c Var. Open. 2 de Sept.19.82V2 '9-871/2 19-90 Dec. I9.72V2 1980 1980 Mrt. 19.97V2 >9-95 19-95 NEW-YORK. De termiji opende vast en zonder zaken, om dezelfde rederen als te prijshoudend. Loco vast. 2i Aug. 2o Ai North. Roode winter. ioo»/4 953/4 Sept. c-1 95" 95— 943/4 95V4 10c 95 L) 9l 9' 9- 91 21 Augustus 20 1» 18 CHICAGO. De termijn opende vast en 8/s c- hoog, oogstberlchten uit Europa, betere telegrammen, wegens kleinere verschepingen van dien roowel haus iers als bak neming der voorraden en ree ten eene daling, maar de mar zevolge van berichten v< (koude) iu Canada en wege ren. Het slot was prijshoude Aug. S 21 Augustus 8 20 8 19 81 18 8 Tot het plaatsen ve niet afkomstig uit fende Handel en Nijvt tigd het Algemeen Bir landsch Advertentiebur Warmoesstraat 76 - 78 Heden overleed zacl innig geliefde Echtgei MARIA DE in den ouderdom van nu een langdurig, doch M. MEULENBll I). TAZELAAR P. J. TAZELAyf 8. MEULENBE S. MEULENBE A. C. BOONE- II. P. BOONE. A. MEULENB1 Golijnsplaat, 22 Au overleed in Middelburg, na een s van drie maanden, or en Vader, WILLEM NIJ •n den ouderdom van bterke de Heere on beproeving Wed. W. N^ n en Ki driewegen, 20 Aug Algemeene kenr <»raaiizal Waterdichte II

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2