Binnenland. Buitenland. Uit tie Provincie. Landbouw. Kerknieuws Onderwijs. Rechtzaken. Gemengde Berichten. vergadering van „Gemeentebelangen", heeft verklaard, „dat tariefherziening wel noodzakelijk zou zijn, dat men „vooral met het oog op de belasting- politiek van België, waarheen vele ver mogenden trekken, uit de directe belas tingen niet alles zou kunnen halen". dan is het wel overduidelijk, dat de stemming in concentratiekring niet bijs ter opgewekt is. De crisis is thans bijna twee maanden oud. De sociaaldemokratie heeft in deze paar weken het vertrouwen, bij een deel der arbeiders gewekt, aanmerkelijk zien slinken. De concentratiegroepen vertrou wen elkaar niet meer; de eene liberale courant beveelt .aan wat dc andere af breekt, terwijl de geest, die in der vrij zinnigen kringen heerschende is, wel bijzonderlijk wordt gekenmerkt door het rondschrijven van een drietal heeren, die over de houding van de leidslieden der Concentratie allesbehalve te spreken zijn. De vrijzinnige Concentratie.„opent geen uitzicht op eenig vast en concreet Regecringsbeleid, veeleer slechts op een tijdperk van vruchtelooze twisten." Aldus Minister Heemskerk in zijn Ka merrede van 13 December 1912. De heer Heemskerk moge dan, naar het hoffelijk en immers onpartijdig oordeel van de vrijzinnigen, een uiterst slap en werke loos Minister zijn geweest, als kenner van den politieken toestand is hij tot nog toe niet overtroffen. Het politieke fiasco der Concentratie, door hem voorzegd, is heel den lande gebleken. Verjaardag van H. M. de Koningin. Als blijk van sympathie der Braziliaansche regeering bij den aanstaanden verjaardag van H. M. de Koningin zal vanaf 27 dezer tot 1 September het Braziliaansche opleidingsschip Benjamin Constant ter reede van Amsterdam komen en zal de Braziliaansche gezant te 's Gravenhage de heer Graca Aranha ter gelegenheid van het bezoek van den etat majoor van het schip aan den Haag op den 30 dezer in het hotel des Indes een diner geven aan regeeringspersonen, hofdignitarissen en het korps diplomatique. Douwes Dekker. De Tel. meldt uit Batavia, dat de heer Douwes Dekker weer naar Europa vertrekt. Bond van A. R. Propagandaclubs. Deze bond ving gistermorgen te Rotter dam zijn 11de Algemeene Vergadering aan. In de middagvergadering, voor geestverwanten toegankelijk, sprak mr. It. van Maare van Arnhem over„Wat moet er gedaan worden, gezien den afioop der verkiezingen Aan de hand van het verslag in de (a.r.) Rotterdammer deelen we een en ander uit deze vergadering mede. Spreker begint met er op te wijzen, dat het zijn taak niet is te zeggen wat de anti-revolutionaire partij moet doen, in verband met den uitslag der ver kiezingen, maar wat de clubs na onze nederlaag hebben te doenwat deze nederlaag aan onze clubs te zeggen heeft voor de te voeren wintercampagne, en ook voor de verdere toekomst. Spr. zal echter toch wel moeten spre ken over den uitslag der verkiezingen in 't algemeen. Zoo langzamerhand, in den afgeloopen winter, hadden we reeds voorproefjes gehad van de wijze, waarop onze tegenstanders den strijd willen voe ren. Dat deed ons op alle gebeurlijk heden rekenen. We waren volstrekt niet voorbereid op een gemakkelijke over winning. Toch viel de stemming van 17 Juni bitter tegen, ondanks enkele licht punten. Spr. herinnert aan het spreekwoord een schip op een klip is een baken in zee. Zulke bakens vormen voor ons de Concentratie en de S.D.A.P. Zij hebben gespeeld met beginselen, en ons geleerd, hoe men een Kabinet omver kan wer pen, doch dan onbekwaam kan zijn er weer een op te bouwen. Zij hebben ons door een afschrikwekkend voorbeeld geleerd, de wacht te betrekken bij het beginsel, recht door zee te gaan, en er voor te waken niet als politieke slimmeling zijn reputatie te grabbel te gooien, en een nederlaag, grooter dan de overwinning voor te bereiden. Onze partij moet beginselvast zijn, nooit vergeten de mogelijkheid, dat we misschien nog eens weer alleen, zonder bondgenooten, moeten optrekken. Daar om moeten we van de studie van onze beginselen niet aflatenook in onze clubs cursusvergaderingen blijven op het program prijken. Maar, als het getij verloopt verzet men de bakens. We hebben te rekenen met de techniek van den verkiezings strijd, ook met het feit, dat de strijd wijze van de vrijzinnigheid hoe langer hoe schaamteloozer, hoe langer hoe feller wordtte rekenen met het feit dat op den duur onze hevigste strijd moet uit gestreden tegen de socialisten, wier strijd wijze weer anders, en technisch meer volmaakt is dan van het liberalisme. Daarom steeds rustelooze propaganda, nu reeds. Inwendige propaganda, in onze clubs, in onze partij wij antirevolutio nairen moeten in kennis van onze be ginselen en van de actueele politiek toe nemen en ook in beginselvastheid. Rustelooze propaganda ook uitwendig. We moeten de grenzen der partij uit zetten, onze beginselen verspreiden meer werk maken van huisbezoek door club en kiesvereeniging. Uitgave en versprei ding van een geregeld b.v. maandelij ksch propagandablad zou in sommige distric ten, vooral de groote steden, zeer wen- schelijk wezen. Spr. bespreekt ook nog enkele bijzon derheden, de techniek van den verkie- zingsarbeid rakende, en handelt nog over de vergaderingen door de clubs te hou den, in verband met het aankweeken van huisbezoekers en propagandisten, en wekt de club op zoo spoedig mogelijk de hauu aan den ploeg te slaan de win- tOi'campagne te beginnen en door te strijden, tot de macht van vrijzinnigheid en socialisme weer gebroken is. De morgenvergadering, die niet voor het publiek en ook niet voor de pers toegankelijk was, werd, inplaats van door ds. H. C. Hogerzeil, van Vlissingen, die niet tegenwoordig kon zijn, gepresideerd door ds. J. Sijbesma, van Zierikzee. Na het gebed sprak hij o.a. over den uit slag der verkiezingen en sprak moed in voor het werk der toekomst. Aanwezig waren 4 bestuursleden22 clubs waren vertegenwoordigd. Het Jaarverslag getuigde van voor uitgang het aantal aangesloten clubs bedraagt 31. Met het maandblad „Onze Gids" ging het beter, De propaganda- commissie werkt met het oog op de verkiezingen harder dan vorige jaren en niet zonder succes. Het verslag werd goedgekeurd. Het verslag van den pen ningmeester deed zien, dat de kas sloot met een nadeelig saldo van f 4.92. Er is vooruitgang te zien. Staande de vergade ring werd dit tekort gedekt. Als bestuurslid werden herkozen de heeren W. Verschoor te Katwijk aan Zee en J. de Bruijn te Rotterdam. Het voorstel „Keuchenius" (Rotterdam), dat de penningmeester iedere jaarver gadering met een begrooting komt, werd ingetrokken. Vervolgens werden de sta tuten nog eenigszins gewijzigd om rechts persoonlijkheid te verkrijgen. Eindelijk maakte de secretaris nog enkele opmer kingen omtrent „Onze Gids." Hierna werd de huishoudelijke vergadering ge sloten. Turkije. Verlegenhid van een Turk. „Kunt u mij leggen, mijnheer, tot welke nationaliteit ik de eer heb te behooren zoo vroeg dezer dagen met den hoed in de hand aan een Fransch journalist een van die zachte, onzelfzuchtige lieden, zooals het Turksche rijk er zoovele oplevert. Zoo verschillende mogendheden hebben om beurten over hun lot geheerscht, dat deze lieden, zegt de „Matin", geëindigd zijn met zich te internationaliseeren. Zoo zij den smaak voor daden verloren heb ben en zich zelfs niet meer boos maken, moet men dit wijten niet aan het gemis, maar aan overmaat van beschaving. En hij vertelde zijn geval. „Ik ben grondeigenaar noord van Midia. Ik meende Turk te zijn, toen het verdrag van San Stefano mij 35 jaar geleden aan Bulgarije gaf. Ik troostte mij, bedenkende, dat mijn grond in waarde stijgen zou. Maar een Europeesche conferentie kwam bijeen en gaf mij aan Turkije terug. Ik zag van het verhoopte fortuin af en her vatte mijn gewoonten, die mij per slot van rekening dierbaar waren. Daar komt een nieuwe oorlog onlangs verandering brengen in mijn lothet verdrag van Londen geeft mij aan Bul garije terug. Ditmaal ben ik toch werkelijk Bulgaar, dacht ik, daar heel Europa het tractaat geratificeerd heeft. Mijnheer, ik heb respect voor Europa. Echter zag ik op een goeden dag de Bulgaarsche troepen mijn grond ontrui men en het Turksche leger in hun voet stappen optrekken. Men zeide mij, dat ik weer Turk geworden was. Ik zie daar geen ernstig kwaad in, maar ik zou zekerheid willen hebben, want op dit oogenblik ben ik zonder eigenlijke natio naliteit en dat is ongemakkelijk". Adrianopel, zoo redeneert de „Matin" verder, bevindt zich in de positie van den grondeigenaar van Midia. De mo gendheden beloofden het aan de Bulgaren lang vóór de stad genomen zou worden. Die belofte werd een oogenblik lang verwezenlijkt, hetgeen voor een diplo matieke belofte al heel aardig is. Toen de Turken zich opnieuw van Adrianopel hadden meester gemaakt, weigerden de zes groote mogendheden, zichzelf een dementi te geven, want zij hebben waar digheid Adrianopel blijft, in hun oog, Bulgaarschzij verzekeren dat met al de kracht van hun geloof, hetwelk men niet verwarren moet met zekerheid. Zij zeggen het en daar blijft het bij. Een vlootdemonstratie Door talrijke herhalingen heeft deze operatie veel van haar prestige verloren. Een militaire de monstratie? Het risico is te groot. Adrianopel, dat in diplomatiek opzicht Bulgaarsch, in militair opzicht Turksch is, zou zicb nog lang kunnen bevinden in het geval van den eigenaar dèr om streken van Midia, die niet weet tot welk land hij eigenlijk behoort. Tenzij, zoo besluit de schrijver, zijn iro nisch artikel, tenzij Europa Adrianopel nogmaals aan Turkije teruggeeft „een restitutie welke overigens evenmin een definitief karakter zou hebben." N. Ct. Koninklijk bezoek. Middelburg. De feestviering ter gele genheid van den jaardag van Id. M. de Koningin, eerst bepaald op 1 September zal thans in verband met Haar komst in Middelburg alhier plaats hebben op 30 Augustus a.s. Dc Vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" stelt zich voor dien dag 's morgens een reveille te houden, 's middags en 's a vonds een con cert op de Markt te geven en verder na afloop van dit laatste concert een fakkel optocht naar het Molenwater, waar vuur werk zal worden afgestoken. Middelburg. Met den extratrein kwa men heden niet minder dan 700 vreem delingen mede, zoodat er door tentoon stelling en restaurateurs weer een goede dag gemaakt werd. Goes. In verband met de plannen tot verandering der gebouwen van de socië teit *V. O. V. verneemt de N. Z. C., dat de sociëteitszaal binnenkort definitief als schouwburgzaal zal worden ingericht en voor de leden der sociëteit in het zelfde gebouw een kleiner, intiem en gezellig ingericht clublokaal zal worden aangebracht. Goes. Gistermiddag om kwart over vijf had zekere P. G., aan de Turfkade bezig zijnde met het lossen van graan uit de motorboot van den heer Vende- ville, het ongeluk, doordat een zak uit het leng schoot, dezen op het hoofd te krijgen, 's Mans hoofd was deerlijk ge havend, zoodat hij hevig bloedde en het bewustzijn verloor. Na weer bijgebracht te zijn en nadat de wonden voorloopig verbonden waren, werd G. naar huis geleid. Vlissingen. Dinsdag had in het le kies district de herstemming plaats voor een lid van den gemeenteraad. Het aantal kiezers bedraagt 1071. Uit gebracht werden (522 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren M. Laer- noes (gesteld door oen groep kiezers) 334 en 'S. A. Luitwieler (antirev.) 288 stemmen, zoodat gekozen is de heer Laernoes. Bij de stemming op 12 Augustus wa ren uitgebracht 638 geldige stemmen en verkregen de heeren Laernoes en Luit wieler resp. 237 en 190 stemmen er waren toen nog uitgebracht op de heeren G.J. Bijlaard (S. D. A. P.) 75 stemmen. Vlissingen. Van de Woensdagavond alhier passeerende Red Starboot „Michi gan" komende van Antwerpen bestemd naar New-York werden 4 stowaways (personen die gratis de reis mede willen maken en zich daartoe verstopt hel >ben) aan land gezet. Tholen. In de Dinsdag gehouden raads vergadering is de gemeentebegrooting voor 1914 aangeboden en de gemeente rekening over 1912 voorloopig vastge steld in ontvangsten op f 48316.935 en in uitgaven op f47150.76. Stavenisse. Bij de gister gehouden her stemming van een lid voor den gemeen teraad zijn 237 stemmen uitgebracht. Het aantal kiezers is 35(5. Gekozen is met 139 stemmen de heer C. L. Potappel Jz., terwijl op den heer K. A. de Graaff 98 stemmen werden uitgebracht. Onder de verslagen omtrent 's rijks oude archieven vinden we het volgende vermeld omtrent het rijks archief in Zee land. Voornamelijk het archief van Sta ten en Raden houdt den archivaris bezig vooral de relatieven, de bijlagen tot de notulen van Staten en Raden, een verza meling van niet minder dan 500 pakken en 34 banden, eischen zeer veel zorg en onderzoek. Het archief der rekenkamer bevat bovendien nog een aantal registers en stukken, die nog nader onderzoek vra gen, daar zij wellicht vroeger tot het archief van Staten hebben behoord om trent deze zaak bevat het verslag een zeer belangwekkend overzicht. De inventaris der rechtbanken, weeskamers en notaris sen op de Zeeuwsche eilanden kwam ge reed. Van de provinciale griffie werd een deel van het archief van den onderprefect, later districtscommissaris van Walcheren overgenomen. Elf weesregisters van St. Annaland werden van dc gemeente Tho len ontvangen. Stavenisse. De aardappeloogst is hier over het algemeen niet meer dan mid delmatig, zoowel wat betreft de qualiteit als de quantiteit. Door het „kwaad" zijn de late soorten vroeg opgehouden met groeien, waardoor er veel kleine in zijn, terwijl in sommige blokken veel rotte voorkomen. De boonen te velde zijn vol doende in verschillende tuinen is het er echter treurig mee gesteld. De hooi oogst is bovenmate ruim, terwijl ook de qualiteit, ondanks de vele regens, goed mag worden geheeten. Over de verwach ting van de uien (de groote) kon nog geen beslist oordeel worden uitgesproken. Ned. Herv. Kerk. Zestal te Meppel (vac. dr. Marang) dr. J. F. Beerens te Doesburg, W. C. Posthu mus Meijjes Jr. te Usseloo, P. J. de Jong te Heinenoord, dr. J. Riemens Jr. te Dedems- vaart, P. W. Foeken te Ernst en J. W. P. le Roy te Sloterdijk.| Beroepen te Tholen, A. v. d. Kooij te Ouddorp. Bedankt voor Anna Paulowna door D. Colenbrander, cand. te Abbekerk. Algcm. Synode der Ned. Herv. Kerk. De 98ste gewone vergadering is gisteren gesloten. Ds. J. H. de Vries, die het beroep naar Petten had aangenomen, heeft aan den kerkeraad aldaar, wegens ongesteld heid, ontheffing gevraagd van zijne ver plichtingen ten aanzien dier gemeente. Ds. P. Snoep. Dinsdag 12 Aug. j.l. herdacht ds. P. Snoep te Eist den dag waarop hij voor 25 jaar de Evangeliebe diening te Linschoten aanvaardde. Tal rijke bewijzen van belangstelling, zoowel uit zijn tegenwoordige als uit zijn vroegere gemeenten, vielen hem ten deel. Met een prediking naar aanleiding van Efeze 3 8 herdacht hij dit gewichtige feit in de godsdienstoefening van Zondagmiddag j.l. na afloop waarvan ds. Rouwenliorst, van Leersum, nog een enkel woord van geluk- wensch sprak, en de gemeente dezegen- bede uit Ps. 134 3 zong. Geref. Kerken. Beroepen tc Duurswoude (Fr.) G. de Jager te Wolfaartsdijk. Bedankt voor Bunschoten door G. Doekes te Nieuwdorp. De classis Stadskanaal heeft den heer F. v. Loon, cand. te Kampen, toege laten als bedienaar des Woords. Hij heeft al vroeger het beroep naar Ter Apel aan genomen. Geslaagd te 's Gravenhage voor boekhouden m. o. (huisakte) de heer J. M. Klijberg te Vlissingen. Examen landmeter. Zij, die het exa men voor landmeter wenschen af te leg gen, gelieve zich voor 1 Sept. a.s. schrifte lijk bij het depart, van binnenl. zaken aan te melden. Het gerechtshof te 's Gravenhage be handelde gisteren de zaak van A. W., koopman te Zierikzee, door de rechtbank te Dordrecht veroordeeld tot 2 jaar en 8 maanden gevangenisstraf wegens po ging tot oplichting. Hij zou in overleg met D. K. en te diens name eene transport-verzekering hebben gesloten voor f6500 op een bio graaf met films en gramaphone en ver dere daarbij behoorende voorwerpen, en zou onderweg den wagen waarop een en ander werd vervoerd, hebben doen om vallen met 't gevolg dat de inhoud in het water terecht kwam en verloren ging waarna hij zich tot de verzekerings maatschappij wendde met verzoek om betaling van de verzekerde som; zulks terwijl bij het dreggen naar de zooge naamd verongelukte voorwerpen niets werd gevonden van het voornaamste waarop de verzekering was gesloten. De procureur-generaal vorderde opnieuw veroordeeling tot 2 jaar en 8 maanden gevangenisstraf. De raadsman vroeg ver lichting van straf. Uitspraak over 14 dagen. Te Tilburg is gistermiddag een arbei der in een fabriek in een kuip stoom water gevallen. Met ernstige brandwon den werd hij naar het gasthuis vervoerd. Zijn toestand is hopeloos. Onder Dicmen is uit de Weespervaart het lijk van een onbekende vrouw opgehaald. Te Heerlen is een mijnwerker uit Chè- vremont-Kerkrade onder afvallend ge steente geraakt. De jongeman, hij was 23 jaren oud, was onmiddellijk dood. Gisternacht is tusschen Oisterwijk en Moergestel een moordaanslag gepleegd op een jachtopziener. De man kreeg een hevig bloedende borstwonde en kon zich ternauwernood nog naar huis slepen. Hij vertelde, dat twee mannen aan den berm van den weg lagen, zich uit de voeten maakten, toen hij op hen toekwam, maar plotseling zich omkeerden en een schot op hem hadden gelost. De toestand van den getroffene is levensgevaarlijk. Treurige toestanden. In de Croeze- laan te Utrecht kwam de politie gister tot de ontdekking, dat in een armelijk huisje eenige kinderen onverzorgd waren achtergebleven, 't Zag er zeer vervuild uit. Ook de kinderen, in die mate zelfs, dat voor het jongste geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Men zou het naar 't ziekenhuis brengen. Inmiddels kwam echter de moeder dronken thuis. Zij verzette zich tegen den te nemen maatregel, zoodat daarvan voor 't oogen blik moest worden afgezien, 't Is te hopen, dat de arme kinderen zoo spoedig mogelijk een ander onderdak krijgen. Een tragisch einde. Men meldt uit- Amsterdam aan De Maasbode Maandagavond liep het stoomschip „Frisia" binnen. Gedurende de heenreis naar Brazilië heeft zich op den stoomer de volgende tragische historie afgespeeld. De „Frisia", 25 Juni van Amsterdam vertrokken, nam naar gewoonte op 30 Juni te Lissabon passagiers en vracht goed in. Toen de stoomer drie dagen in zee was, werd er een ondragelijke stank waargenomen. Men stelde een onderzoek in en 't bleek, dat de bedorven lucht uit een der kisten kwam, welke in het ruim waren opgestapeld. Bij 0peniö„ met het lijk van een man, in ,7 ontbinding. Naast het doode licha 1V een stuk brood en een fiesch wï bedorven massa werd onmiddellijk' boord geworpen. Uit een ingesteld onderzoek bleet de op zulk een ongewone wijz, bergde passagier was een zekere J08fp to Ferreira uit Lissabon. De nlan reeds vroeger in Brazilië geweest I daar veel geld verdiend en was naar Lissabon teruggekeerd, hij echter weldra aan lager wal e„rJ8» en begon nu een vreemdsoortig Lp Arme Portugeezen, die gaarne naarh zilië wilden, maar den overtocht konden betalen verstopte hij tem matig prijsje in een kist en bezorL hen aan boord. Daar de passage! I ten bij het aan boord gaan worde- gegeven en verder geen contróle J uitgeoefend, kwamen de emigranten korten tijd uit de kist te voorschijn,,, maakten de reis kosteloos mee. Ferreira was reeds eenmaal clandestiene emigratie veroordeeld'toufl een boete van 200 Mil. Reis (f480). dat de man gedurende twee jaar heil beroep had uitgeoefend besloot hij ach' zelf ook naar Brazilië te transporteert»I zooals hij reeds velen zijner landgenoi>l ten naar de overzijde van den had geholpen. Hij liet zich in een kistl opsluiten en aan boord brengen. Als u j f sagier ging met hem mede een vrouw I waarmede hij leefde. Het ongeluk wil,t l dat het houten omhulsel van Ferreira'! tusschen een menigte andere kisten en I koffers werd gestapeld. De vrouw he blijkbaar den moed gemist het gevalI bekend te maken. In crisisdagen. Een redacteur vat het Dgbl., op zoek naar crisis-nieuw,I had het voorrecht, ontvangen te worden! door den oud-Minister Goeman Borgesius I maar de teleurstelling te ervaren, dal dezeniet geïntervieuwd wensch'te tel worden. De oud-Minister verhaalde hem echte een journalistieke ui uit de dagen vaal olim, die het oververtellen waard ij „Laat mij u aldus mr. Goeman Bot-f gesius eens vertellen hoe ik aan t dinerverslag kwam„Daar werd t groot gastmaal gegeven, waaraan Koniwjl Willem III mede zou aanzitten. Dat.wal een gebeurtenis, want de Koning kj woog zich op dat gebied maar Hoe aan de speech te komen? Hel verzoek om mee te mogen aanzitten wesil afgewezen. Ten minste in de zaal aau-l wezig te mogen zijn dat verzoek werdl al evenmin toegestaan. Goede raad wasf duur. Dan maar de restaurateurs in deul arm genomen. Het verzoek ommijacliT ter bloemen en palmen te verschuilenj werd afgewezen. Wat ik ook deed, enkele poging kon den restaurateur munl maken. „Toch diende 't geluk mij." „Juist wil ik weggaan, toen de „Obeffl mij aanklampt, en zegt„ik zal je well helpen". Je komt vanavond hier bediej nen. „Natuurlijk accepteerde ik." „Dien avond was ik de eenige kellnerj die wel het hagelwitte servet droeg, (1 niet serveerde. Zoo spoedig er gesproken I werd, sloop ik achter de palmen enl maakte mijn aanteekeningen." Den vol-f genden dag kon mr. Goeman Borgesiiu. zich niet weinig verheugen over de ver-1 hazing van genoodigden en collega'sI dat er toch een verslag in de krant stond'! t Een vreemd verschijnsel. avond te half zes is door verschillend" I veehouders in de weiden tusschen Muil derberg en Naarden een vreemd v« l schijnsel waargenomen. Plotseling sta-l ken alle koeien die daar graasden, husl koppen naar één richting omhoog el renden daarna met opgeheven staarten schijnbaar angstig, in tegenovergesteld!! richting weg. I Zoover men kon zien, geschiedde e| alle weiden gelijktijdig hetzelfde, een hond maakte dezelfde beweging Geen vliegmachine of luchtballon anders dat de dieren kon verontrusfc| was in de nabijheid. Misschien is1 dit verschijnsel ook opgemerkt, dan r j de verklaring in de atmosfeer uit gezocht worden. De veehouders h zoo iets nog nimmer bijgewoond. Verontrustend. Een zesjarige te'l linge der O. L. school onder Mijns renland kreeg onverwachts een ru mergsaandoening, die verlamming ll'I beenen ten gevolge had. Een meisj'l dat er naast gezeten had, verkeert ai hetzelfde geval. De doctoren kunnenfT oorloopig niets aan doen. Het $1 meentebestuur heeft de school op 5)1 van den inspecteur van gezondheid »"l ontsmetten. Geel en Groen. Er is een stille vm I twijfeling onder de Haagsche burg"- I Zelfs de ooievaar op 't stadswap® I geschrokken en staat van ontsteltenis" op twee beenen. Wat er gebeurd is De gemeente-archivaris heeft nu nitief ontdekt, dat tot op heden vergissing als de stadskleuren zijn schouwd geel en zwart. Hij is et> grondige studie, in geslaagd vas stellen, dat het moet zijn geel en P Zoo is dan in een enkel oogenblik o stadsvlag gewijzigd. Is het wonden ieder Hagenaar zich loopt te scha®' I Men vraagt zich hier af 'aad er alsnog over za L Zoo ja, dan is er k jirtren- Dan durven wij ®p de nieuwe vlag "enten en subamendeme Li ingediend, b.v. om „nderen paars, lila, tern Balkan, al naar gelang dc van mevrouw, wier m Raad uitmaakt. De tra L 'al bezig, de duizenc vlaggetjes, die met de jagen haar wagens wel deren, te laten verven, revolutie in de stad. Vo den Hagenaars groen gogen worden. Diefstal van paardi van een inelkverkooper fijn gisteravond uit ee naarden ontvreemd, o meent de beide paarden jen Delftschenweg te wordt vermoed dat getr; jt. dieren op een paard omtrek te verkoopen. Branden. Waarsehi broei is te Valtermond zi„g van den heer Ba Te Wijehen is afgeb van den bakker Roodhui werd grootendeels gered zekerd. Door een leeuw ge Duitsche geleerde, dr. K een onderzoek ingsreis ii den van Afrika door e< vallen en aan de opg< overleden. Hoog [water. Men Boven-Elbe veel last Bruggen worden wegge onder water gezet. Perso ken zijn nog niet gemeld is zeer groot. Zonderling. Een n met een geweer midden Ramsgate gaan staan, a automobielen dieaankw ten. Twee chauffeurs handig om hem heen en kwaad, evenmin als de Maar een derde auto, w leur eveneens poogde d wijken, moest hem eind De zonderling was op s' ken was hij niet, maai dat hij gek was, tenge lukkige huiselijke omste Brand te Gent. He viljoen op de tentoons door brand vernield. D 20 minuten. Door de hi ruiten van het paviljo Gent. De oorzaak is o schade is nog niet te sc Overval in een spat hagen. In het gebouw v spaarkas voor Kopenhag zijn, naar gemeld word dag twee Duitsch sprek binnengedrongen, die doende ambtenaren mc dreigden, terwijl een de sloot. Zij brachten de safe en eischten vanher waarna zij een bedrag roofden. De waardepap liggen. Daarop knevelde ten en vluchtten in e ruimen tijd gelukte het velde mannen zich te b hij telefonisch de poli beurde in kennis stele werd door de politie ge ambten moesten een la ondergaan. Het geval, der drukste straten van speelde, veroorzaakte gre in de stad. De politie ringen der overvallen sceptisch opnemen. Noodlottige dynami teren kwam te Tacuba van Mexico City, een tr sing met een voertuig, geladen was. Een lie volgde, die in grooten lijke verwoestingen aan honderd personen voorn ®n kinderen werden ge Aanslag op een Be automobiel, waarin zich van liet gerechtshof var vond, werd Maandag in Rrpe door vier manner greppel verscholen ha Zij vuurden hun revol tenden af en begonne gooien. De chauffeur w wond. De rechter had beid van geest het stu en de hoogste versnelli 'en. Aldus gelukte het h< Ernstig ongeluk do een grooten tuin te Kit 'eestvoorstelling gegevc reeds 15.000 toeschout f'henen, belette de pol joegang. Het publiek li ug wij zen en drong d nen. De leuning van t v°erende trap brak, aantal personen naar J hunner werden gek f, Carnegie te Brussel. b-azet" meldt, wordt Van den wereldvrede, bi

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2