Uit de Pers. Buitenland. Binnenland. Uit de Provincie. Kerknieuw Onderwi Landbouw. LEESTAFE cheren deed en ook in de toekomst nog zou hebben kunnen doen. In breeden kring zal zijn heengaan dan ook met groot leedwezen zijn ver nomen. Apathisch. Onder dezen titel geeft Het Centrum een korte, maar rake beschouwing over de stemming ter linkerzijde. Ja, raak, want grooter slapheid en lusteloosheid hebben wij bij de linkerpartijen nog nimmer aanschouwd. Te meer steekt dit af bij de groote veerkracht van het hui dige ministerie en de frissche principieele politiek der rechtsche partijen. Hoort, hoe Het Centrum de houding der concentratie kwalificeert Wat men, vóór de verkiezingen, ten onrechte van de Rechtsche partijen ge tuigde n.l. dat een gevoel van apathie, van lusteloosheid, in hun midden heerschte, is thans volkomen op de groe pen ter| Linkerzijde van toepassing. De ontnuchtering heeft niet lang op zich laten wachten, en een volkomen ontstemming is daarop gevolgd. Een groot deel der sociaal-democraten is ontevreden, omdat de portefeuilles niet zijn aanvaard. Een groot deel der liberalen pruttelt evenzeer, omdat de Concentratie op haar beurt de portefeuilles weigerde. De vrijzinnig-democraten zijn teleur gesteld, omdat een hunner leiders niet kon slagen in de hem gegeven opdracht tot Kabinets-formatie. De Unie-liberalen hebben weinig reden tot tevredenheid, omdat zij niet meer, als in 1905, de overwegende rol kunnen spelen. Welbeschouwd zijn alleen de Vrij-libe ralen min of meer voldaan, daar de zetelwinst bij de stembus vooral hun ten goede kwam en hun wil daardoor in menig geval wet zal zijn. Maar voor 't overige is de stemming Links gaandeweg gedrukter geworden, waarbij nog komt, dat de meerderheid, die zich reeds een zetel zag ontgaan, maar al te goed weet, op hoe j wakke beenen zij staat. Wie denkt nu nog aan de verwezen lijking van het Concentratie-program en de overeenkomst met de sociaal-demo craten En vooralwat rest er van de geest drift, die slechts enkele weken geleden Links heette op te laaien? Het gevoel van onmacht overheerscht. En daarmee een gevoel van lusteloos heid, dat reeds, als eenige uitkomst, naar een Zaken-kabinet deed verlangen en thans nog slechts heil ziet in een extra parlementair ministerie. De vaste rots. Nu krijgen wij het „wuivende ranke riet", spot De Rotterdammer met de po sitie der socialisten, en ze wijst er op hoe het beeld van den vasten rots aan het verdwijnen is. Waarlijk, de sociaal democratische arbeiderspartij, die kort geleden jubelde over de ongedachte stem busoverwinning, is thans meer dan ooit verdeeld geworden. Ze gaat langs de hoogte naar de diepte. Wanneer, dat is nog niet te zeggen, doch de roode vaan is in de laatste weken reeds ver gedaald. De vaste rots, aldus onze Rotterdammer, is een geliefkoosd beeld in de sociaal democratische literatuur. Als Friedrich Engels in zijn Van utopie tot wetenschap den ontwikkelingsgang van het socialisme beschrijft, dan juicht hij dat eerst sinds Marx van ware weten schap sprake is. In tegenstelling met vroegere denkers, die zich vermeiden in allerhande luchtspiegelingen der verbeel ding, bouwde hij het socialisme op den vasten rots der feiten. Die triomfkreet over den vasten rots werd sinds dien onophoudeijk vernomen. Voor het socialisme met zijn onweer sprekelijke waarheid, ja voor ieder so ciaal-democraat met zijn onverzettelijk klassenbewustzijn deed die rots opgeld. Nu is het;uit. Na de jongste strubbelingen in het sociaal-democratische kamp kan die rots voor afbraak worden verkocht tenzij dan dat de heer Wijnkoop en de S. D. P. er rechtmatige aanspraak op mochten doen gelden. De „vaste rots" zal bij ieder nadenkend socialist slechts bitteré ironie opwekken. Stuurlooztr geschipper is zelden aan schouwd. En dat bij hen die allefeerst tot vaste leiding geroepen waren. Troelstra sloeg binnen enkele dagen om De redactie van Het Volk veranderde in luttel tijd van houding. Alleen Vliegen eenerzijds en de Roode anderzijds bleven zichzelf gelijk. Het partijbestuur achtte eerst een bui tengewoon congres overbodig en schreef het luttele dagen daarna uit. Al dat gedraai geschiedde, zonder dat de toestand in iets veranderd was of eenig novum wijziging noodig maakte. Men was slechts radeloos en redeloos. De vaste rots verdwijnt dan ook uit de roode symboliek. Nu krijgen wij het „wuivende ranke riet". Het blijft althans dichterlijk. Engeland. De meest besproken wet in Engeland is op dit oogenblik de cat- and mouselaw de kat- en muiswet. Deze wet bepaalt, dat gevangenen, die om gezondheidsredenen uit de gevangenis moesten worden ontslagen voorwaar delijk natuurlijk zoodra zij hersteld zijn, weder gearresteerd kunnen worden, om 't overige van hun straf te ondergaan. Ze heeft, zooals de lezer zal begrijpen, het oog op de kiesrechtvrouwen, die door weigering van alle voedsel haar ontslag trachten te bewerkstelligen. Groot was de verontwaardiging tegen de toepassing van deze strenge, doch rechtvaardige wet. Voornamelijk van de zijde der suffra gettes zeiven, doch ook van anderen. Het schijnt nu, dat de regeering zich eenigs- zins heeft laten vermurwen. Althans ze neemt het zoo nauw niet meer met de toe passing der beruchte kat- en muiswet. Mevr. Pankhurst is Vrijdagavond naar Frankrijk vertrokken. Naar het heet blijft zij eenige weken weg en zal zij na haar terugkomst een herfstveldtocht openen. Dat de politie haar heeft laten vertrek ken het was geen vluchtis een bewijs, dat de regeering, althans voorloo- pig, de kat- en muiswet niet meer op haar wenscht toe te passen. Deze zwakheid is haar maar nauwelijks te vergeven. Immers de wijze, waarop in Engeland de kiesrechtvrouw optreedt, doet haar niet veel van een misdadigster verschillen. En straks zal het toch weer noodig blijken mevrouw Pankhurst op te pakken. Haar zusters gaan intusschen voort met de heldendaden. Zaterdagochtend hebben drie kiesrecht vrouwen een nieuw golfveld te Dorking beschadigd het veld zou dezer dagen worden ingewijd en in de buurt een hooimijt in brand gestoken. Men zag de drie vrouwen nog in de verte. Te Knows- ley bij Liverpool is er ook een in brand brand gestoken. Men vond er een geschre ven boodschap achtergelaten, luidende „Dat komt van de kat- en muiswet". Verdienen deze kwaadaardige muizen nu niet spoedig gevangen te worden Met buiten werking stelling van de wet zal de regeering toch niets bereiken, integendeel, dan zal zij den dames vrij spel geven met haar afkeurenswaardige actie. Duitschland. De Imperator heeft de bewondering gewekt van de gansche wereld. De eerste reis van dit zeekasteel is één groot suc ces geweest voor de Hamburg-Amerika Lijn. De volgende lezenswaardige beschrij ving van dit drijvende hotel, die wij aan het N. v. d. D. ontleenen, geeft een beeld van de vergevorderde hedendaagsclie techniek, den moed en de bekwaamheden van de scheepsbouwmeesters en de gerieflijkheden, die den mensch ook op reis niet onthouden worden. Dit schip, het 50000 tonnende meten de vierschroef-turbine-stoomschip Impe rator, is thans het grootste schip der wereld. Op zijn eerste reis naar New York en terug heeft het bijzonder goed voldaan. In het bijzonder werd de uiterst rustige gang geroemd, want ondanks de mach tige krachtsontwikkeling van 62,000 Pk. was geen schudden of dreunen te ver nemen. Ook het somtijds zoo lastige rol len en stampen was niet te bespeuren, dank zij de „slingertanks", waarmede het schip uitgerust is. Hierdoor heeft zoo goed als geen enkel der passagiers, hoe wel het schip somtijds met slecht weder te kampen had, last van de gevreesde zeeziekte ondervonden. Verbazing wekken de zonder voorbeeld zijnde ruimten en de doelmatige inrich ting der kajuiten, die menige kamer aan het vasteland in een eerste klasse hotel overtreffen. Een opgewekt leven heersch te aan boord. De promenade-dekken, van vijf tot zeven meter breed, zijn deels open, deels met schuiframen voorzien, welke deze dekken beschutten bij ruw weder. Wie het dan ook mocht gaan vervelen, kan zich in de turnzaal of het zwembad gaan ontspannen. Het laatste heeft voort durend een zeer druk bezoek gehad. In dit zwembad zijn meermalen sportfeesten gehouden, waarbij men wedstrijden ge organiseerd heeft in estafette-zwemmen, polospelen, ringspringen. Men vergat bij die zwemfeesten dat men aan boord van een stoomschip was. De speelplaats der kinderen is op het promenade-dek A, waar de jeugd in groote kisten met zand kan spelen als aan het strand op een badplaats. In den wintertuin gebruikten de passagiers des namiddags hun five o'clock tea, onder het genot van de muziek der scheepska- pel, en wie rust prefereerde kon in de gezelschapszaal verpoozing zoeken. In dit salon kwamen des avonds na het diner meermalen 700 bezoekers bijeen. Het Ritz Carlton-hotel-restaurant, dat in verbin ding met den wintertuin staat, maakte een buitengewoon rijken indiuk, en 't was er in den regel druk en gezellig met gezelschappen, die aan aparte tafeltjes dineerden. De feest- en balzaal spant de kroon en maakt een verrassenden indruk door haar groote afmetingen van 22'/» M. lengte, 17 M. breedte en 6 M. hoogte. Het plafond is door een kunstenaarshand geschilderd, de wanden zijn met kostbare antieke gobelins behangen. In deze zaal verzamelden de passagiers zich voor den dans of om naar een concert of andere kunstvoordrachten te luisteren. Ook daar vergat men aan boord van een schip midden in den oceaan te zijn, maar waande men zich in de feestzaal van een eerste rangs hotel. Ook de tweede klasse is keurig en smaakvol ingericht en kan wedijveren met de eerste kajuit van menig ander schip. De meeste kamers zijn tweebeddig, weinige slechts, voor 3 of 4 personen ingericht. Ook hier heeft de eetzaal niet meer de uit den tijd zijnde lange ge meenschappelijke tafel, maar dineeren de passagiers er met hun eigen gezelschap aan tafeltjes voor twee, drie of meer personen. Evenals in de eerste klas heeft men ook hier een rooksalon, gezelschaps zaal en hal en ook een lift om de ver schillende dekken te kunnen bereiken. De turnzaal voor de tweede klasse is de eerste, welke ten behoeve van tweede klasse passagiers aan boord van eenig stoomschip is ingericht. De promenade dekken waarover de 2e klasse passagiers beschikken, zijn bijzonder ruim en ge riefelijk. Tengevolge van de reusachtige afmetingen van de Imperator is dit mogelijk. In de derde klasse zijn hoogstens zes passagiers bij elkaaV; de meeste'hutten hebben echter slechts slaapgelegenheid voor 2 of 4 personen. Ook hier mooie, breede promenade-dekken, een keurig aangekleede gezelschapszaal en schrijf kamer, met een behaaglijk rooksalon. Voor de tusscliendeks-passagiers wordt ook goed gezorgd. Terwijl ck zen vroeger hun maaltijden zelf moesten halen, wor den zij nu door stewards bediend in een afzonderlijke eetzaal. Het reizen wordt den menschen wel aangenaam en gemakkelijk gemaakt te genwoordig. Zoo'n drijvende stad, wie had daar een jaar of tien geleden aan durven denken En toch is men alweer geneigd te vragen of nu de grens bereikt is, dan wel of de moderne techniek, die geen rnoeielijkheden meer schijnt te kennen, ons weer met nog reusachtiger schepen zal verbazen. Spanje. Ieder heeft wel eens gelezen van het roemruchtige Fransche vreemdelingen legioen, het leger, dat, samengesteld uit mannen van allerlei slag en stand en mannen van elke natie, in Afrika's bin nenlanden veroveringstochten voor het Fransche rijk onderneemt. Er bestaat nu alle kans, dat Spanje een dergelijk leger zal instellen. Het is reeds lang het plan der Spaansche regeering om een koloniaal leger en vreemdelingen legioen op te richten, uitsluitend voor den dienst in Afrika. Dit belooft een uitkomst te zijn voor vele boeven, misdadigers en uitgestoo- tenen. Honderd veertien veroordeelden in het bagno van Santona hebben een verzoek schrift gericht aan den koning, om in de gelegenheid te worden gesteld zich in den strijd, tegen de Kabylen te rehabiliteeren. Zij wijzen daarbij op het voorbeeld van Frankrijk, waar de autoriteiten bij de in lijving in het vreemdelingenlegioen ook een oogje toedoen, en niet informeeren naar de antecedenten van de personen, die zich aanmelden. Bovendien zijn er te Ceuta en Melilla reeds z.g. straf bataljons, die uitnemende diensten bewijzen. Verschillende Madridsche bladen raden de regeering aan, op 't denkbeeld in te gaan en zoodoende andere, voor liet land kostbaarder levens te sparen. Wel een eigenaardige taxatie van men- schenlevens. Toch moet men toegeven, dat het denkbeeld niet zoo onpractisch is. Vele van die booswichten kunnen zich in den strijd voor liun vaderland althans wanneer het een strijd om recht is nog zeer verdienstelijk maken. Velen zullen weer mensch worden. Maar ook velen nog meer ontaarden. Wee den Afrikaan, die tegenover dezen verdierlijkten mensch in den strijd ge voerd wordt. De Kabinetscrisis. Onze lezers herinne ren zich het bericht van Het Volk over de vergadering van de concentratie-Ka merleden, in welke besloten is zonder de sociaal-democraten geen kabinet te vormen. Het Volk had gemeld, dat bij de stemming de unie-liberalen op één na voor, en de vrij-liberalen met de vrij zinnig-democraten allen tegen waren ge weest. Nu deelt het Vaderland mee, dat er in 't geheel niet gestemd is De aanvrage aan het Hoofdbestuur van de Kiesvereeniging 's-Gravenhage om een algemeene vergadering van de vereeni- ging te beleggen teneinde de houding van de vrijzinnige concentratie in de cri sis te bespeken was naar men aan de N. R. Crt. meldt, gedaan en onderteekend door slechts één lid van die vereeniging. Hoe zal het Volk zich daaruit redden Trouwens, meerdere bladen helpen ons aan valsche crisisgeruchten. Naar aan de bladen gemeld wordt heeft H. M. de Koningin gistermiddag te 's-Gravenhage ten paleize een onder houd gehad met mr. Cort van der Lin den, den kabinetsformateur. Braakensiek als hengelaar. De teeke naar Braakensiek, die wekelijks de platen vervaardigt voor de „Groene", is blijk baar geen beoefenaar van hengelsport. Hij stelt in het jongste nummer een Nederlandsch kiezer voor, die een groo- ten snoek, het Alg. Kiesrecht en Staats pensioen aan zijn haak kreeg, maar deze slechts half boven water heeft gebracht. DrJ Bos en Pieter Jelles staan er bij met veel te kleineschepnetjes, 38 en 16, en de kiezer roept nu Cort van der Linden te hulp, om den buit uit het water te halen met zijn totebel. Het is al een heel gewaagd iets van Braakensiek om het Alg. Kiesrecht en het Staatspensioen te willen opvisschen met een totebel. Maar de visch zelf. Braakensiek teekent haar uit als een stijfdooie. Het is nu een dooie snoek, een stokvisch of misschien een harde bokking. Teekenaars moeten toch oppassen De Tijd. Het Volk" in „de IVitte". '„Het Volk", zoo kort geleden nog verboden lectuur op de Witte Sociëteit te 's-Gra venhage, heeft thans zijn vaste hoekje gekregen en neemt er een eereplaats in. Naar de positie die de partij in de lin- kerzijde inneemt, heeft het de eerste j plaats gekregen het eerste hokje boven- i aan naast „Vaderland" en „Alg. Handels blad", „Tijd" en „Centrum" zoowel als „Maasbode" en „Residentiebode" hebben met hun beide een hokje. „Het Volk" troont alleen bovenaan. Men ziet, dat, ondanks de weigering der portefeuilles de partij bij de concen- tratie nog in eere is. j Middelburg. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van wijlen den J heer H. P. den Bouwmeester is bepaald op Donderdag a.s. op de begraafplaats te Nieuwland, waar de familie een eigen graf heeft. Te één uur zal de lijkstatie van het sterfhuis vertrekken. Van het Schuttershof, het gebouw van de Confrérie van St. Sebastiaan waait 1 de vlag halfSoks. Middelburg. Door de politie alhier is in beslag genomen een rijksdaalder met de beeltenis van Willem III en het jaar- j tal 1874, die geheel van lood en zink is vervaardigd. Eveneens werd een val sche gulden in beslag genomen. Middelburg. Het is voor de ringrijderij, welke hedenmiddag in de Abiij plaats heeft en.waaraan 28 jongens en mannen uit verschillende plaatsen deelnemen, niet zulk mooi weer als de vorige malen. Hopen wij dat het zonnetje straks nog doorbreekt. De rijderij, op den uitslag waarvan wij morgen terugkomen, werd wederom opgeluisterd door strijkmuziek. Goes. In de 1ste helft der maand Augustus zijn in deze gemeente inge komen A. Oosterkerk, banketbakkersbediende, uit Amsterdam, korte Kerkstraat 109 Th. H. Tempelman, monteur-bankwerker, Amsterdam, de Ruijterlaan, 86 J. Oreel, boerenknecht, Wolphaartsdijk, 'sH. H. Kinderendijk 283. Vertrokken B. L. Staal, onderwijzeres naar Colijnsplaat, K. L. van Boven, schipper, Passaic (N. Amerika)L. Schipper, landbouwer, Grand Rapids (N. Amerika)A. Dekker, hovenier, Grand-Rapids (N. Amerika)A. J. E. de Paauw, koopman, Zürich (Zwitser land) G. M. den Herder, onderwijer, Nieuwerkerk a/d IJsselC. Kooman, briefbesteller, Bergen op Zoom. M. C. Krabbeinlyke. Bij Kon. besluit van 12 Augustus is aan den heer J. N. Elenbaas, op zijn verzoek, met ingang van 15r Augustus jl. eervol ontslag ver leend als burgemeester dezer gemeente. Rilland-Bath. Gisteren is hier in den ouderdom van bijna 75 jaar overleden de heer J. J. van Gorsel Hz., vroeger burgemeester dezer gemeente. Nieuw en Sint-Joosland. Maandag middag hield de raad dezer gemeente een openbare vergadering onder voor zitterschap van den heer A. van Waarde, burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering, worden door den secretaris de notulen der vorige vergadering voorgelezen, welke ongewij zigd worden vastgesteld. Hierna brengt de commissie belast geweest zijnde met het nazien der rekening 1912, bij monde van het raadslid W. Wisse daarover rapport uit, adviseerende tot aanneming dier rekening, waarop die rekening door den raad voorloopig wordt vastgesteld o]) f 10719.85s in ontvang en op f 10528.07 aldus met een batig slot van f 191.78s. De begrooting 1914 in ontvang en uit gaaf bedragende f 9900.30wordt daar op aangeboden. Daarna wordt de veror dening betrekking hebbende op den Burgelijken Stand in verband met de wijziging van art. 149 der gemeentewet gewijzigd. Hierna doet de voorzitter me- dedeeling van ingekomen stukken als een brief van de vereeniging „Nehalen- nia„ omtrent het nut van het houtgewas en waarin gezegd wordt dat bevordering van aanplanting van nieuw houtgewas, door die vereeniging zeer op prijs zal worden gesteld, voor kennisgeving aan genomen. Een missieve van Gedeputeer de Staten betreffende Schoolbouw, welke zal beantwoord worden. Daarna wordt besloten te trachten grond op de Los plaats en brik op den Molendijk bij in schrijving te verkoopen. Verder meer aan de orde zijnde wordt de gadering gesloten. Vet- Ovezand.* In de raadsvergadering,.,,, Zaterdag waren alle leden present. \y j medegedeeld de goedkeuring van <i meenterekening over 1912, zoomede f zich geen sollicitanten voor de vaoa't van hoofd der school hebben aangemeTa De armenbegrooting voor 1913 \v I gewijzigd en die voor 1914 vastgesteld in ontvang en uitgaaf elk op f 7205%? De gemeentebegrooting voor 1913 wordt 00Q K^rlrorv r 1 tot een bedrag van f445fi"ia die voor 1914 aangeboden',! in uitgaaf elk on f nrr Wordt besloten gewijzigd meer, en ontvang en uitgaaf elk opT 11035$ geldleening aari te gaan van f850 voor diverse ver nieuwingen. Nog wordt vastgesteld eenê verordening omtrent de uren bureau burgerlijken stand, zoomede een regie ment op het armbestuur en een sumV - houden ad f 12. PP toir kohier Haiisweert. Door Ged. ingang van 1 Sept. Staten is mu - - a-8- definitief be noemd tot chef-machinist bij de tram llansweert-Vlake, dhr. C. P.|Kramer te Hansweert, thans vqorloopig aangesteld Koudekerke. In de gisteren gehouden gemeenteraadsvergadering, waarbij de burgemeester, .wegens zijn huwelijksreis afwezig was en alzoo gepresideerd werd door den weth. Kramer, waren alle leden tegenwoordig. Uit de lezing der notulen der vorige vergadering, dat tot tijdelijk wethouder in de vacature-De Witte was benoemd met 5 van de 6 stemmen de heer L. Vos. 1 stem was uitgebracht op den heer A. de Lange. De begrooting over 1914 werd aan den raad overgelegd Ingekomen was de goedkeuring der Ged! Staten over de wijziging in de begrooting 1913. Bericht van den directeur der post en telegrafie, dat met 20 Aug. a. s. de telefoon-intercommunaal voor het alge meen gebruik zal worden opengesteld. De commissie tot nazien der rekening 1912 rapporteert bij monde van den heer A. de Lange dat alles in orde is be vonden en adviseert tot goedkeuring, waartoe besloten wordt. De ontvangsten over 1912 zijn f 15384,195en de uit gaven f 14634,85; goed slot f 749,34. Tot leden van het stembureau bij een even- tueele gemeenteraadsverkiezing in de vacature-De Witte werden benoemd in het le districtburgemeester, voorzitter; A. de Lange en L. Dekker, leden; L. Vos, plaatsvervanger; 2e district: J. Kramer, voorzitter; E. Boone en Contant, leden Koelmans, Kodde, Janse en v. Noppen, plaatsvervangers. Enkele wijzigingen in het reglement van het Burgerlijk Armbestuur, worden aan den raad voorgelezen en met algemeene stem men goedgekeurd. Bij de rondvraag bleek niets te behandelen, en werd de verga dering gesloten. 's Heer Arendskerke. In de Maandag gehouden gemeenteraadsvergadering wa ren al de leden en de secretaris tegenwoor dig. Na opening der vergadering en goed keuring der notulen deelt de voorzitter o. m. mede, dat de ziekenbarak is gearri veerd en ter bezichtiging op het school plein is opgesteld en dat de minister van waterstaat gunstig heeft beschikt op het verzoek om vestiging van een spreekcel te Nieuwdorp. Vervolgens worden ter tafel gebracht de rekeningen van het burger lijk armbestuur van 's H. Arendskerke en van het groot armbestuur van 's H. Hen drikskinderen, beiden over het dienstjaar 1912, eerstgenoemde opgemaakt in ont vang op f 9407,09 en in uitgaaf op f7272,59, alzoo sluitende met een goed slot van f2134,50; laatstgenoemde opge maakt in ontvang op f 5488,58 en in uit gaaf op f2616,61, mitsdien met een goed slot van f2871.97. Besloten wordt deze rekening te stellen in handen van eene commissie tot onderzoek, bestaande uit de heeren B. de Jager, J. Nijsse en K. Janse. Daarna wordt vastgesteld de staat van oninbare posten van den hoofdelijken omslag over het jaar 1912 tot een bedrag van f 44,18s. De gemeenterekening over 1912 wordt aangeboden, de ontvangsten bedragen f 109542,84s en de uitgaven f 109313,80sgoed slot f229,04. Deze rekening wordt ter fine van onderzoek ge steld in handen eener commissie, bestaan de uit de heeren J. Minnaar, P. de Putter en N. Remijn. Een voorstel van B. en tot het leggen van een opril te Nieuwdorp en het opruimen van twee aldaar bestaan de wordt aangenomen. Tot lid van het burgerlijk armbestuur van 's H. Arends kerke wordt benoemd de heer J. Valkier Jz. De door het armbestuur ingezonden aanbeveling bestond uit de heeren D. W. Lindenbergh en G, Mullié. Verder wordt op voorstel van B. en W. het betrokken armbestuur gehoord, besloten den heer C. van Strien te 's Heer Hendrikskinderen in zijne betrekking van Secretaris Penningmeester van het Groot armbestuur aldaar te schorsen op grond, dat in diens kas een aanzienlijk te kort is geconstateerd. Tenslotte wor den behandeld de kohieren van de hon denbelasting en van den hoofdelijken omslag voor het dienstjaar 1913, waam» de vergadering is gesloten. Wii bedoelen het hflzout. Reeds tal van uUzout in Duitschland lust in het bijzonder 6 nden De productie Jgg, om ook het buite meststof I evenwel bij ook te voorzien. Ii wijze van pr< roffons voor Nederland h l!kl De liefhebberij der Iter zóó groot, dat h< Too wagons werd gebracl Het was .dan ook van voed gezien om deze nl schaffen, daar zij op ee wijze het kaïniet vurvan i-flïniet is reeds een goed Zdaar, nu het 40 pet minder in prijs is, hadd recht om boven dit stuk een voordeelige mestst(| naam reeds zegt, bevat gemiddeld 40 pet. kali, v| «randeerd wordt. Kair| middeld 12,4 pet. kali, kaïniet in kaliwaarde gel baal kalibemestingszout. D 1 «et. kali in beide mes< en 40 pet. kalizout even duidelijk, dat het voor deelig is, 0111 waar het k te vervangen door het 4( Ter opheldering geven w voorbeeld. Enkele landl| voor hun wintergranen wagons kaïniet koopen, (1 maal de vracht van komen zij overeen, om be mestingszout te nemen maar 2 wagons. Zij vracht van 4 wagons, wa .50 100 gulden bed raap sommetje dus en dat c bestelling. Behalve voo: kan men het 40 pet. kali; bij mangelwortels, suiker appels, mits men het gewas uitstrooit in den de bemesting der weide voorkeur aan kaïniet, on stof veel meer magnesia 40 pet. kalizout, wat v klaver ten goede komt. ring maken wij voor de den winter onder water het voorjaar bemest wor den wij liever 40 pet. ka| Wedstrijd in 't ac Zulk een wedstrijd zal fi gehouden worden. Reed machines zijn voor dee geven. De voorloopige pr onder groote belangstelli aardappelvelden te Valt| vangen. Geen mond- en klauw. de week van 1016 Ail in ons land geen ge val en klauwzeer geconstateer land sedert 12 Juni vrij riekte is. Ned. Herv. K Drietal te Petersburg en H. G. v. Wijngaarden E. Hooykaas te Vlaarding Beroepen te Gaast-Fe Obbink, cand. te 's-Gra Sjedium H. Bakker te E Bedankt voor Angeren te Elden 1 >ij Arnhem - Parochie door H. N. IJs Leiden. Geref. Kerk' Beroepen te Gameren Dronrijp. Bedankt voor Herwijn gei te Puttershoek. Chr. Geref. K Beroepen te Werkendai te Hoogeveen. De machinisten-es 9 Sept. te Utrecht examens 9 Sept. te 's Gra\ Een voordeelige meststof. Een paar jaar geleden is in ons land een kalimeststof in den handel gebracht, die ongetwijfeld eene goede toekomst Homoeopa thisch dr. Voorhoeve te Zwolle La Rivière 24e jaargang no. 8 bi< jvoonte een schat van ln 't belang der gezond' moeopathie. Het bujbl '«antwoording van vragi ing- In het hoofdblad inting «Engelsche ziell apotheker Voorhoeve „H planten". Beide artikel artikelen. In het artikel erinnert de redactie er Atrikaansche millionair P°nd sterling geschonke wetenschappelijke onder Halnemann, een 1 Engelsche „Medical Oöwnheïd is begroet, atüe vooroordeelen tegi je aan het verdwijnen w<*e yeteranen (Kali r,f ev-e} twisten vriendscl niet ontijdigheid en n,k -e(in Lomoeopathiscl nek «Onderlinge teg ïPat£en" i8 ^er me trend u alloPathie vei haar theoriëen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2