8 Binnenland. Landbouw. Uit de Provincie. Onderwijs. Kerknieuws. Gemengde Berichten. Hare Majesteit zag van meet af wel, waar de schoen zou wringen. Het begint al. Een der plaatselijke liberale bladen in onze omgeving dat niet het minst heeft meegedaan aan de volksverlakking in Juni schrijft thans „Laten wij het maar eerlijk bekennen er zijn door de vrijzinnigen fouten ge maakt er is door ons wat goed te ma ken". Wat zegt gij daarvan Dat hij er met een pennc streek af wil komen. Maar dat zal hem en zijn helpers in den loop der maanden wel anders aan 't verstand gebracht worden. De vrijzinnigheid moet van den lad der af. De Havenwerken van Callao. De heer van Sandick schrijft in „De Ingenieur" Wij vernamen, dat prof. J. Kraus c. i. te 's-Gravenhage, door de Peruaansche regeering werd uitgenoodigd een persoon lijk onderzoek in te stellen en een ont werp te leveren ter zake van bepaalde verbeteringswerken in Callao, de haven van de hoofdplaats Lima. Thans ver heugt het ons te kunnen mededeelen, dat hij aan die uitnoodiging gevolg zal geven. Hierdoor toch schijnt aan Nederlandsche technici een induetrieelen een „fair chance" te worden geboden om onder gunstige auspiciën voet te verkrijgen in land, waarmede onzerzijds tot dusver nog bijna geen relaties werden aangeknoopt en dat misschien meer dan eenig ander, tot het ontsluiten van zijn onmetelijke hulpbronnen, den gunstigen invloed zal ondervinden van de opening van het Panamakanaal. De gepensionneerd kapi tein ter zee H. T. Hoven in de civiel ingenieur J. Goedhart zullen, ter zake van dezelfde opdracht, nog in de loopende maand naar Callao vertrekken ten einde een aanvang te maken met het in kaart brengen van de kuststrook, het doen van peilingen en het waarnemen van ge tijen en straomen. Uitslag Kamerverkiezing Gronin gen. (Vacature dr. Bos.) Aantal kiezers 10,452. Uitgebracht 5730 geldige stem men. Volstrekte meerderheid 2806. Hier van verkregen de heerenMr. J. Lim burg (V. D.) 3786, E. Rugge (S. D. A. I'.) 1863 en G. Sterringa (S. 1). P.) 81 stem men. Zoodat gekozen is Mr. J. Limburg. (Bij de eerste stemming, op 17 Juni, werden uitgebracht op mr. J. Ankerman C. H.) 2406, dr. Bos (V. D.) 3750, mr. 1. W. Sannes (S. D. A. P.) 2451 en G. Sterringa (S. D. P.) 124 stemmen. Bij de herstemming, op 25 Juni, verkreeg dr. Bos (V. I).) 4171 en mr. G. W. Sannes (S. D. A. P.) 3328 stemmen.) Hen groote volksbeweging. In Het Volk leest men het volgende Komt er een Kabinet dat geen alge meen kiesrecht en geen staatspensioen breng, of beiden op een manier wil brengen dat het voornaamste gevoel waarmede ze door de arbeiders ont vangen worden, een gevoel van teleur stelling is, dan zal de arbeidersklasse door een groote volksbeweging moeten aanvullen wat ze in de Kamer mist. Het is duidelijk langs welken weg de S. D. A. P. nu haar doel zal trachten te bereiken. Stand. Kiezersstatistiek 1913. Verschenen is No. 190 der Bijdragen tot de Statistiek van Nederland, nieuwe volgreeks, kiezers statistiek 1913. Evenals in het voorafgaande jaar is ook dit jaar de onderscheiding naar alle in de kieswet genoemde gronden, waar aan de kiesbevoegdheid is ontleend, alleen gepubliceerd voor de kiesdistricten, de groepen van gemeenten en het Rijk. Voor elke gemeente is volstaan met de ver melding van het totaal aantal kiezers voor de Tweede Kamer, de Provinciale Staten en de Gemeenteraden in het loo pende en vorig jaar. Tevens is weder het geraamd aantal mannen van 25 jaar of ouder vermeld in stede van de totale mannelijke bevolking. Het volgende staatje geeft een overzicht van het aantal kiezers voor de Tweede Kamer, verdeeld naar de onderscheidene grondslagen van het kiesrecht in absolute en verhoudingscijfers en van de toene ming, zoowel volstrekt als betrekkelijk van 1912 op 1913. r §"75 g Toeneming Soort der g «J kiezers g Geheel aantal .a «s kiezers 960676 100.69397 7.79 Bel. kiezers 854864 88.99 33040 4.02 Kiez. krach tens art. 1 B 105812 11.01 36357 52.35 w. o. huur- kiezers 28017 2.69 7290 35.17 Loonkiezers 62353 6.49 25142 67.57 Spaarkiezers9580 1.00 2172 29.32 Examenk. 5862 0.61 1753 42.66 Ambtsh. kie zers 869736 90.53 26229 3.11 Aang. kiez. 90940 9.47 43168 90.36 Uit bovengemeld overzicht blijkt, dat er in 1913 ruim 8 maal zooveel belas tingkiezers waren als die hun kiesrecht ontleenden aan art. 1 B. Nederland en Portugal. Naar men verneemt, is weldra overeenstemming te verwachten tusschen de regeeringen van Portugal en Nederland omtrent de keuze van den scheidsrechter uit de leden van het Permanente Hof van Arbitrage ter beslechting van het geschil betreffende de grensscheiding van de Nederlandsche en Portugeesche bezittingen op het eiland Timor. Carnegie in Nederland. De heer en mevrouw Carnegie zullen met het doel de opening van het Vredespaleis bij te wonen, in den ochtend van 27 Augustus te 's-Hage aankomen en intrek nemen in het gebouw van de legatie der Vereen. Staten van Amerika aan het Voorhout, aldaar als gasten van den Amerikaan- schen gezant en mevrouw Lloyd Bryce tot na de plechtigheden in verband met I de inwijding voormeld. I Bond van A.-R. Prop igandaclubs. j Wij herinneren er aan dat de Jaaiver- gadering van den Bond van A. R. P. C. gehouden wordt 20 Augustus a.s. 's mor- gens te elf uur in de bovenzaal van het Café Boneski te Rotterdam, Coolsingel 65, naast het Stedelijk Ziekenhuis en tegenover de Passage. De middagvergadering, waarin mr. Van Maare van Arnhem spreken zal over j „Wat moet er gedaan worden, gezien den afloop der verkiezingen?" begint half drie en is voor geestverwanten toe gankelijk. Het Koolzaad. In de laatste jaren is de teelt van koolzaad door verschillende omstandig heden steeds achteruit gegaan, wat uit een landbouwkundig oogpunt zeer te betreuren is. Het koolzaad toch, is een gewas, dat met eere zijn plaats male vruchtwisseling inneemt, als één der beste voorvruchten voor de tarwe enz. Wanneer de marktprijs maar wat beter werd, zou men dan ook weldra eene vermeerdering van de teelt zien. Toch is de verbouw van koolzaad in de pro vinciën .Zuid-Holland, Zeeland en Gro ningen niet onbelangrijk. Het koolzaad is dikwijls een der eerste gewassen in nieuwe polders en levert dan vaak een ruim beschot. Vroeger werd het koolzaad veel verbouwd na de braak en dus had men dan maar één gewas in de twee jaar. Daarbij werd dan een groote hoe veelheid stalmest verbruikt, zoodat het koolzaad wel veel geld op moest bren gen, om te rendeeren. Thans zijn de omstandigheden geheel veranderd. Het braken is in verbruik geraakt en de uitgebreide teelt van suikerbieten neemt zooveel stalmest in beslag, dat men het koolzaad niet meer zoo rijkelijk van dezen mest voorziet, maar liever de toe vlucht neemt tot kunstmest. Dit moet wel, want het koolzaad eischt heel wat gemakkelijk opneembaar plantenvoedsel, inzonderheid stikstof. Het is wensehelijk, om vóór den winter een krachtig doch niet weelderig gewas te hebben, daar het koolzaad nog al gemakkelijk bevriest. Wie dus niet over genoeg stalmest beschikt, zal wijs doen, om even vóór het zaaien, wat zwavel zuren ammoniak uit te strooien, bijv. 100 KG. per HA. Wil men het geheel zonder stalmest doen, dan is deze hoe veelheid niet voldoende men mag haar dan wel verdubbelen, terwijl men in beide gevallen ook superphosfaat, b. v. 500 KG. per HA. dient aan te wenden. In het voorjaar geve men dan naar be vind van zaken eene overbemesting van 100200 Kg. zwavelz. amm. per H.A. Tegenwoordig wordt het oude inlandsche koolzaad veel vervangen door het Ham burger. Deze variëteit is gemakkelijker te oogsten en levert grooter opbrengst. Het koolzaad wortelt wel diep, maar heeft een geringe wortelvertakking, daar om is een sterke bemesting van de bovenste bouwlaag noodig, en daarnaast eene zorgvuldige bewerking van den bodemheel diep ploegen is niet noodig, dikwijls ploegen wel. Somtijds heeft het koolzaad veel te lijden van eene slijm- zwam, die de zoogenaamde knotvoeten teweegbrengt. Onder de insecten zijn het vooral de aardvloo en de koolzaadglans- kever, die het koolzaad in zijne ontwik keling belemmeren. Middelburg. Er kwamen heden al bij zonder veel menschen met den extra trein uit Vlissingen mede, niet minder dan 500. Ook met de treinen uit Zuid-Beve land werden honderden aangevoerd ter wijl natuurlijk ook de extra electrische trammen hun inhoud over onze stad uitstortten. Juit toen de trein binnenreed kwamen uit Nieuwland de boeren jongens en mannen aanrijden op hun versierde paar den, de deelnemers aan de ringrijderij die hedenmiddag in de Abdij plaats had. Op de tentoonstelling was het dan ook weer buitengewoon druk en op het voor plein op de Groenmarkt werd de gezellig heid nog verhoogd door de muziek van het Jresidentie-solisten-Quintet uit den Haag. Bij de ringrijderij deed zich we derom strijkmuziek hooren. Op een en ander komen wij morgen nader terug. Middelburg. Gisterenavond vervoegde zich bij de politie alhier de kapitein van de Russische bark „Pittan", thans lig gende te Vlissingen, die mededeelde dat bijna de geheele bemanning van zijn schip gedeserteerd was; en dat hij ver moedde dat deze zich te Middelburg ophield. De beide inspecteurs van politie begaven zich met den kapitein en de hem vergezellende stuurman en tolk op weg om de deserteurs te zoeken. Na in verschillende café's tevergeefs te hebben gezocht, hoorde men in het café van J. Gabriëlse aan de Rouaansche Kade een druk gesprek en aldaar bleek, dat zich daar de Russen ophielden. Den mannen werd aangezegd mede naar het bureau te gaan, waaraan werd voldaan. Daar gekomen verklaarde een hunner, die Duitsch spreekt, dat zij in twee dagen geen eten hadden gehad en daarom waren gedeserteerd. Het bleek echter dat dit de schuld van den kok en niet van den kapitein was. Na eenige besprekin gen, waarbij de kapitein toezegde voor goede voeding te zullen zorg dragen; gingen de mannen vrijwillig mede aan boord nadat hun was toegezegd dat men geen politiegeleide zou mede geven. Middelburg. Op de tentoonstelling is heden de tienduizendste kaart verkocht aan mej. Marie Dellices te Roubaix. Haar werd namens de commissie een bros met gouden Zeeuwsche knoopen aangeboden. Te 4 uur heden bedroeg het aantal bezoekers ruim 1300. Zoowel bij de ringrijderij als op de tentoonstel ling was dan ook de toeloop zeer groot. Vlissingen. Aan het strand bij Zwa nenburg is de 16-jarige jongen Adriaanse bij het zwemmen verdronken. Coiynsplaat. Voor de feestelijke her denking van onze onafhankelijkheid bestaat hier nogal eenige animo, blijkens de ruime bijdragen, die bij de commissie zijn ingekomen en in jaren niet zoa'n hoog cijfer bereikten. Het programma is voor dien dag (begin September) als volgt samengestnld. 's Morgens 89 uur rondgang met muziek. 910 vermoede lijk gedachtenisrede. 1011 uur optocht schoolkinderen. 1112 schoolfeest. 'sMid- dags 12 opstellen optocht waarin voor komen een afdeeling Eng. matrozen, Pruisische huzaren en Russ. kozakken, zegewagen met visschersboot waarin de Prins, Fagel, de Perponcher en v. Lim burg Stirum omgeven door Scheven, visschers, versierde rijtuigen enz. 23 optocht. 46 volksspelen, 's Avonds 7 uur aansteken illuminatie voorstraat en kerkbuurt. 78 optocht met verlichting en lichtstoet. 810 concert op beide muziektenten. 10 Schitterend vuurwerk. „De Prins" van verloopen week be vat de portretten van H. Uijl en zijne echtgenoote, die D. V. op 6 September a.s. hun 70-jarige eclitvereeniging zullen herdenken, met het volgende onder schrift „Een hoogst zeldzame eclitvereeniging. Zeventig jaar getrouwd De gelukkige oudjes zijn Huibrecht Uijl, geboren 27 Januari 1818 en Elizabeth Lindhout, geboren 13 Januari 1820, te Poortvliet op het eiland Tholen ze zijn 6 Septem ber 1843 in den echt getreden. Als een bi- zondere merkwaardigheid wordt nog ver meld, dat Huibrecht Uijl van zijn ge boorte af, dus al 95 jaar, zijn huis be woont". Verplaatst bij de posterijen en tele grafie de schrijver J. P. v. d. Zwaan van Middelburg inspectie naar Leeuwarden bureel opzichter. De Staatscourant no. 189 bevat de statuten van de vcreeniging Solidariteit te Vlissingen de vereeniging voor Gerefor meerd Schoolonderwijs te Geersdijk de tuinbouwvereeniging „Tholen en omstre ken" te Tholen de Christelijke muziek vereniging „De Heer is mijn Banier" te St. Annaland. Stavenisse. Bij de stemming voor een lid van den gemeenteraad (vac. A. van 't Hof) verkregen van de 227 geldige stemmen de heeren K. A. de Graaft', C. L. Potappel Jac.z. en M. P. Tazelaar resp. 81, 104 en 42 stemmen, zoodat beide eerstge- noemden in herstemming komen. Westkapelle. Gisterennamiddag ging de bijna 82jarige A. de Witte naar het land om wat gras voor zijne geiten te halen. Toen het avond werd en hij nog niet thuis was gekomen, gingen ze hem zoeken en vonden hem dood op het land liggen. Vermoedelijk is de man die wel eens beroerten had, ook nu weer daarmee overvallen. Aan den 35en bundel can de Ar chiefverslagen ontleent Het Handelsblad onder meer het volgende Na gemeld te hebben dat op het eind van het jaar 1912 niet minder dan twee inventarissen uit Zeeland voor den druk gereed werden ingeleverd, zegt mr. Fruin omtrent het Rijksarchief in Zeeland: Bij voortduren blijkt, dat de nieuwe archivaris dr. K. Heeringa met kracht aanpakt en vooral uit de afdeeling „werk zaamheden en voortgang der ordening en der inventarisatie van het archief" ont waart men dat de goede reputatie die het Zeeuwsche archief onder den voor ganger van dr. Heeringa had, wat betreft het bruikbaar maken van het archief voor het publiek, door laatstgenoemden wordt hoog gehouden. Na de in den loop van het jaar 1912 gereed gemaakte in ventarissen van de rechterlijke, notarieele en weeskamer-archieven der Zeeuwsche eilanden en van dt Grafelijke rekeningen uit de Henegouwsche en Beiersche perio den, waarvan de laatstbedoelde reeds is verschenen en de andere hoogstwaar schijnlijk in dit naar nog zal worden uitgegeven, zal de uitgave ter hand wor den genomen van de nog niet gedrukte notulen der Staten van Zeeland. Doiuburg. Op de tentoonstelling van schilderijen van Zeeuwsche meesters zijn verkochtvan mevrouw EloutDrabbe „De Witte Duinen" in Penteekening van Chr. Fernhout—Toorop „Portret"van J. Frater „Domburg"; van Hart Nibbrig „Laag water" en „Zee en duin"van L. Schelfhout „Plage de Domburg" en „L'arbre en liiver"van Jan Toorop „meisje op een Duin"van M. Zwart „Een warme dag" en „Zeegezicht". Wenieldinge. Tot candidaat voor den gemeenteraad zijn gesteld: doordeanti- rev. kiesver.de heer Joh. Pieterse door de vrijzinnige kiesvereeniging de heer Kom. de Back en door een groep vrije kiezers de heer Adr. Doniinicus. individuen geschapen. Hier ïijn ruim dertig, voor het meerendeel l'T"8 damsche, souteneurs ondergebracht h heeren, die in de .vrije maatschanDii werken verafschuwen, worden daar dege aan het werk gezet, ze moeten linn weven, niet machinaal, doch 11 zooals dit op de oude manier geschiedt. Reed» ruimen tijd gaven ze hierover hun f' genoegen Jte kennen, wat meermalentüi kleine onaangenaamheden leidd,. rn klaagden de souteneurs over onvoldoend voeding, ze hadden bezwaar tegen U gebruiken van gort in allerlei vorm Dit voedsel zou volgens hen niet stM genoeg zijn, om het inderdaad «var werk te verrichten. Zoo heeft de Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rotterdam, P. v. Tooren te Leerbroekte Stedum, H. Bakker te Koudum. Geref. Kerken. Beroepen te Velzen, J. Kruger te Sil- volde. Geslaagd te 's Gravenhage voor de acte Fransch L. O. mej. M. Verhage te Vlissingen. Te Schiedam is de 7-jarige Hendrik Meeuse van een vrachtkar gevallen, waarop de jongen een eindje meereed, met het ongelukkig gevolg dat een der -wielen hem over het hoofd ging. De knaap is aan de gevolgen overleden. Bij het afbreken der oude R.-K. kerk te St.-Oedenrode zijn twee werklieden boven uit de gewelven gevallen, waarbij zij zoodanig gekneusd werden, dat men voor hun leven vreest. Bij het lossen van dwarsliggers ten behoeve van de nieuwe lijn WeertEindhoven heeft een arbeider het ongeluk gehad te vallen en een dwarsligger op het hoofd te krijgen, waardoor hij in bewusteloozen toestand opgenomen, eenige oogenblikken later den geest gaf. Een arbeider te Wad- dinxveen werd door het bezaaien van een stuk land met kunstmest vergiftigd. Zijn toestand is hoogst ernstig. Voor een paar dagen is te Landsmeer een vrouw in een moddersloot gevallen. Hoewel gered is zij ongesteld geworden en gisteren overleden. Te Amsterdam- scheveld is tijdens een hevig onweder een arbeider door den bliksem gedood. Zijn dochter, die bij hem stond, verloor het bewustzijn. Te Wijnbergen wilde een reiziger uit de in beweging zijnde tram springen. Het noodlottig gevolg was, dat hij ongeveer twintig meter werd medegesleurd en met gebroken beenen en deerlijke kneuzingen werd opgenomen. Het ,3-jarig dochtertje van een land bouwer te Nieuw-Weerdinge viel over een ketel kokend water. Het kind, dat daarbij hevige brandwonden had beko men, is aan de gevolgen daarvan over leden. Te Avereest (ging tijdens de familie werkzaamheden op het land ver richtte de vrouw des huizes eenden voe ren en geraakte daarbij te water. Men vond haar voorover in de sloot liggen en dood. Bij het laden van boomen kreeg een arbeider te Heeze, een boom, die van de kar rolde, op de borst. In wendig zwaar gekneusd overleed hij aan de gevolgen. Een landbouwer te Es- beek, die bij het binnenhalen van den oogst onder zijn wagen raakte is tenge volge van de bekomen verwondingen overleden. Te 's Hertogenbosch viel een achtjarig meisje van een der daar gelegen schepen overboord en verdronk, De vader, die met een anderen schipper stond te praten, had geen erg in het geval. Eindelijk miste hij zijn dochter en vreesde dadelijk het ergste. Spoedig had hij zijn kind opgehaald, maar zij was reeds verdronken. j Een tuinier te Roelofaiendsveen had een wondje aan de hand. Bij zijn werkzaamheden in den tuin kreeg hij bloedvergiftiging, waar door de arm opzwol en hij aan de ge volgen overleed. Een 4-jarig meisje te Rotterdam geraakte nabij de ouder lijke woning, onder de wielen van een vrachtwagen beladen met cementbuizen. De wielen gingen het kind over het hoofd, zoodat de dood onmiddellijk in trad. Te Hilversum Bprong gisteravond een 22-jarig meisje, aan den overweg bij den Laarderweg op den reeds in bewe ging zijnden trein naar Amsterdam. Zij wilde nog een waggon binnengaan. Een reiziger, die dit bemerkte trok aan den noodrem, waarop de trein onmiddellijk stilstond. Tegen de jonge dame werd proces-verbaal opgemaakt. Zij vertelde, dat ze haar aanstaande in den trein had zien zitten N. v. d. D. Toen de Zedelij kheidswetten van minister Regout de souteneurs strafbaar stelden, werd in de Rijkswerkinrichting te Hoorn een aparte afdeeling voor deze reeds lang geduurd en in de afgXll week hebben de souteneurs huneisX geformuleerd en aan den directeur d& Rijkswerkinrichting overhandigd, i vroegen betere voeding, betere verzorg en meer vrijheden. Toen hun n - deeld werd, dat de eischen niet voorin williging vatbaar zijn, weigerden k u werken. De directeur liet eén der 1*1. hamels in de cel stoppen, waarop de anderen partij voor hem kozen. Ze drein, dei i de messen te zullen halen uit lmn verpleegden-kastjes en de toestand werd ten slotte zoo, dat de directeur en de bewaarders er toe moesten overgaan hun sabels te trekken om de mannen-vun- het-viezc-métier in hun cachotten te krijgen. Het voorloopig onderzoek heeft er toe geleid, dat Zaterdag zes belhamel! in verzekerde bewaring zijn gesteld ze zitten preventief in het Huis van Be waring alhier. („Alkm. Crt.") De gemeente-veld wachter Sloof te Barendrecht bekeurde Zaterdagavond een wielrijder, omdat deze zonder licht reed. De man maakte reeds terstond den in druk, een verkeerd adres op te geven; hij giif voor varensgezel te zijn, waarop de veldwachter Roodenburg, die er ook bij stond, zijn bevreemding te kennen gaf, dat hij een taseh op de fiets droeg, Wie schetst echter R's verbazing en s toen hij thuisgekomen, bemerkte, zijn fiets, die een oogenblik onbeheerd voor zijn woning had gestaan, en waarop zijn tasch met gemeente-papieren beves tigd was, ontvreemd bleek. Waarschijn lijk is dus de vermoedelijke dader gever baliseerd, terwijl de eigenaar der fietser bij stondTot heden is nog geen spoor van den dief ontdekt. „Tel." Een plakker uit Rotterdam, wiei door een politieagent in den jongsteu stembusstrijd een emmer warme stijfsel over de kleeding geworpen werd, heeft tegen den betrokken politieman een aan klacht ingediend. Aan de Groentenmarkt te Amster dam werd gisterenochtend door een lü- jarigen jongen een wortel (een peetje) weggenomen uit een groentenmand. De eigenaar, die het bemerkte, liep den jon gen na en trapte dezen zoodanig tegen liet zitvlak, dat de knaap bewusteloos neerviel en naar het Wilhelminagasthuis moest worden overgebracht. Over een nieuw Fransch-Duitsch incident, maar van zeer bij zonderen aard, schrijven Fransche en Duitsche couran ten in de Vogezen aan de Fransch- Duitsche grens kwamen dezer dagen een Fransche en een Duitsche troepenafdee- ling elkander tegen. Wat deden zij De Franschen maakten het militair saluut, de Duitschers losten een salvo eerescho- ten en daarna hield men halt en keek elkander van weerszijden der vriendschappelijk lachend aan. Van het historische tooneel is een kiekje geno men en men heeft er een prentbrief kaart van gemaakt. Onlangs is mej. Jeanne Donaldson, de dochter van den vice-president van de Eriè-spoorvvegmaatschappij, in een auto getrouwd. De 20-jarige bruid hal reeds eenige ervaring op het gebied van „eigenaardige trouwpartijen". Brie jw geleden verliet zij, tijdens een reisje1 door Engeland, haar moeder, ging scheef naar New-York, om daar in het huwelijk te treden met een jong Canadeesch ou der, Kirwan, die eerst 18 jaar oudw»» Toen de moeder haar romantische doel- ter teruggevonden had, bewerkte zijp- het huwelijk ongeldig verklaard we' Zij heeft zich nu opnieuw laten scb ken en is wederom buiten medewet® van haar moeder gehuwd. Haar nieuws echtgenoot, Sifton, heeft de '20-jarip jonge vrouw te Newark op een bruids maal getracteerd, dat uitsluitend C1 chocoladeijs bestond. Daarna klom®® in een auto, waarmee de tocht na»- Milburne in New Jersey gemaakt wem Men moest daar eenigen tijd op d» geestelijke wachten en de avond bego reeds te vallen. Sifton benutte dien tij om een ïuiker rozen te koopen en echtkoets daarmee feestelijk te vers' ren. Eindelijk verscheen de priester de huwelijksvoltrekking had op de st® plaats, in den auto, onder den sclij van een electrische booglamp. Was dat een moeder? In HanfB'F is Zondag een meisje wegens mish"® ling van haar buiten echt geboren deren, gevangen genomen. Een der km ren is reeds gestorven. Het lijk van tweejarig kind toonde verschillende v dener waren gewoonweg geheele s ken vleesch uit het lichaam gereten. 1 de schedel was ingeslagen. De ver i ring jegens de misdadige moeder i gemeen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2