Uit de Pers. Buitenland. Binnenland. Uit de Provincie. Het rechtsche kabinet deed wat bet kon. En minister Heemskerk niet het minst. De klacht van ds. Pierson dat bh de zaak niet ernstig heeft opgenomen, aal moeilijk door den geachten klager kunnen gehandhaafd worden. Zij doen den minister Heemskerk onrecht aan, die hem beschuldigen van luchthartig heid. Hopen wij intusschen met het Orgaan dat de getuigen tegen de vaccinedwang onder een linksch ministerie minstens mogen verdubbelen Het huis'lijk stil geluk van d'ouden [ingezeten, Beroep of boomgaard, die zoo milde [vruchten droeg, Dat de arme werd gespijsd, de kranke [niet vergeten, Een Bijbel om Gods wet te weten, Wien mm- is dat nog genoeg? Potgieter. Wien onzer is dat nog genoeg? De Nederlander is huiselijk van aard. Of moet ik schrijven wat? Daar was een tijd dat het degelijke Nederlandsche volk karakter en zelfbe dwang openbaarde zoowel in zijne arbeid als in zijn uitspanning. Een tijd waarin het spreekwoord opgeld deedPlicht gaat v66r genot. Een tijd van krachtig willen, 't Was de tijd toen het volk in alle rangen en standen den Bijbel als huisboek gebruikte. In de huisgodsdienst oefening werd na het ontbijt een hoofd stuk uit den Bijbel gelezen. Lichamelijk en intellectueel gesterkt ging iedereen aan den arbeid. Het een of ander woord der Schrift, dat indruk had gemaakt, oefende een weldadigen invloed uit, als 't ware onbewust. Die tijd is helaas voor een groot deel van ons volk voorbij. Men heeft zoogenaamd geen tijd meer om dat huiselijk stil geluk van d'ouden ingezeten te smaken. 't Is rennen, rossen, vliegen den gan- schen, lieven dag, de heele week door. En als de Zondag komt, dan is die dag geen rustdag meer. Zelfs geen ontspan ningsdag. Neen, de moderne leeraars hebben het volk uit de kerk gepreekt men is ontspanning gaan zoeken in „de kerk van ongekorven hout". De Zondag is geworden voor stedeling en dorpsbewoner een dag van groote lichamelijke inspanning. Het eene pretje is niet voorbij of het andere wordt opge zocht. De stalen zenuwen zijn slappe draadjes geworden. De nerveuse eeuw heeft haar intrede gedaan. Lichamelijk en geestelijk verzwakt, vraagt het volk naar spelen en brood. Sport zal het even wicht herstellen. En dan, hoe ruwer, hoe beter. Voetballen, meneertje, voetballen zoo hard als je kunt. Trappen! trappen! trappen I Daar komt de bal aangevlogen. Pas op voor je hoofd Wat' oppassen!? Een gat in je bol is zoo erg niet. Daar rolt de bal. Wacht, 'k zal hem raken,Pang! Daar vliegt ie terugDat was me een trapEen mooie hoorDaar komt ie weerOp zij op zij Vlieg er op af 1 Trap maar.door! Trap je niet, dan heb je nietVal je nagenoeg amechtig neer Doet er niet toe Trap maarTrappen of je ziel en je zaligheid er van afhangt. Trappen, altijd trappen Hangt je tong uit je mond Kun je niet meer Trappen moetje; trappen zal je 1 Je valt neer van hartverlamming Ook goedMaar eerst nog een ferme trap Een reuzentrap. Alzoo een reusachtig succes. Je naam zal met eere worden vermeld. De sportkroniek in de dagbladen zal je lof door de gansche wereld rondba zuinen Je hebt niet tevergeefs geleefd Overdrijving, lezer? Overdrijving drijft wel eens over, niet waar? Gewismaar hoevelen van ons huidig geslacht zouden zichzelf reeds ten verderve hebben getrapt? En ge weeteen menschenziel heeft meer waardij dan al de schatten der milliardairs. Zal sport de kranke maatschappij ge nezen Het onderwijs heeft het niet gedaan De scholen zijn verfraaid. Echt gezel lig gemaakt. Weelderig tot het overda dige toe ingericht. De leermiddelen zijn alle nieuw, up to date. De methoden zijn in alle opzichten vereenvoudigd, ook verbeterd. De klassen zijn kleiner en kleiner geworden. De exameneisch in zijn verzwaard. In de eeuw van het kind (wat is die uitdrukking al banaal geworden) in de eeuw van het kind is geen geld ontzien om het kind te geven, wat men meent dat des kinds is. 't Was leeren jongens, leeren en nog eens leeren. Alles moest gaan studeeren. Hersens of geen hersens, leeren zal je. En ze werden klaar gestoomd. En de ijdelheid van vader en moeder werd gestreeld, neengekitteld als Jantje slaagde voor Normaal-of Kweek school, voor 'tgym. of H. B. 8., voor Handels- of techniekschool. Jantje was natuurlijk in de wieg ge legd voor Professor. Men vroeg niet Kan mijn jongen dat worden wat dunkt u Neen, mijn jongen moet dat worden. Hij moet leeren. En ze leerden en stu deerden tot krankzinnigwor- dens toe. Overdrijving, lezer? Overdrijving drijft wel over, niet waar Gewismaar hoevelen van ons huidig geslacht zitten als diepbekla- genswaardige slachtoffers van die studie- manie in de krankzinniggestichten Vraag dat eens aan de doktoren We leven helaas in het bloeitijd-perk der krankzinniggestichten Zijn alle mama's en papa's even dwaas? Gelukkig niet! In een onzer dagbladen maakte eene moeder onlangs de opmerking„Mijn jongen is ten achter metzijn spelen Ik nam in gedachten mijn hoed af voor die scherpziende dame. O, kortzichtig Liberalisme! Wat hebt ge niet op uw geweten Verstandelijke ontwikkeling had ge met reusachtige letters in uw vaandel geschreven. En ge hebt de menschen gek gemaakt. O, verstandeloos Liberalisme, en So cialisme Wat hebt ge niet op uw ge weten Lichamelijke ontwikkeling hebt ge met reusachtige letters in uw vaandel geschre ven. En ge bezorgt door uw overdrijving aan ons huidig geslacht allerlei kwalen. Onze jongelingsschap loopt schokschou derend met doorgezakte knieën langs 's Heeren straten. Ja gewis. De mensch heeft een hoofd, ook handen en voeten, maar de mensch heeft ook een hart, een ziel. O, kortzichtige Liberalist, gij die de ware ontwikkeling door uw onverdraag zaamheid tegenhoudt! O, snoevende Socialist, gij die steenen geeft voor brood Als de Muze der Historie u voor haar vierschaar zal dagen, dan zal het ver nietigend vonnis uit Clio's mond u in de ooren klinken „voor u beiden staat het woord geschrevenGeteld, gewo gen te licht bevondenwant mijn wijze kerkvader Augustinus heeft het u reeds vóór eeuwen geleerd De mensch heeft een hoofd. De mensch heeft een hand. De mensch heeft een hart. Nog hoort ge hem de verzuchting sla ken Mijn hart heeft geen rust, o God voor het ruste gevonden heeft bij U Een Bijbel om Gods wet te weten, Wien onzer is dat nog genoeg? REN8. De lamme graaf. Wat is de positie der vrijzinnigheid Kent gij Holberg's verhaal van den lammen graaf niet? De lamme graaf was éénmaal een poo- tig landheer. De ouderdom was echter gekomen, en de edele was verlamd. De edele graaf moest de rest van zijn levensdagen doorgaan, steunend op twee barmhartige lieden. De graaf echter was een barsch mensch, met een hardvochtig hart! Hoewel van de genade van zijn helpers afhankelijk, behandelde hij ze slecht. Schold ze uit vooral watleelijk is verwaar loosde hun belangen, kwetste hun gevoe ligheden. Wel liep nu en dan, als het te bar werd, één der helpers weg, maar dan kwam de humaniteit bij den ander altoos weer zóó ver boven, dat hij alleen met dubbele inspanning den graaf overeind hield. Tot het eens, op een dag, misliep. En beiden er tegelijk den brui van gaven. Toen zakte de lamme graaf ineen langs den weg. Hondekens en raven kwamen, en deden plichtmatig de rest Dit is heel het weemoedig verhaal. Ned. Vrede. De Macedonische oorlog reeds geëin digd? Het klinkt haast ongelooflijk en toch moet het zoo zijn. De ochtendbla den althans bevatten telegrammen uit Boekarest, waarin gemeld wordt, dat gisteren de vrede tusschen Roemenië, Servië, Griekenland en Montenegro eener- zijds, Bulgarije anderzijds gesloten is. De vrede is mondeling gesloten, doch reeds heden zou het vredesverdrag ge- teekend worden, zoodat op het oogen- blik, waarop wij dit schrijven, het pleit reeds definitief beslecht is. Toch kwam het vredesbericht niet ge heel onverwacht. In diplomatieke krin gen te Sofia liep reeds gisterochtend het gerucht, dat do Bulgaarsche regeering haar afgevaardigden had opgedragen de voorwaarden der bondgenooten te aan vaarden. Het besluit van Roemenië om zijn leger op Bulgaarsch gebied te hou den, totdat het vredesverdrag zou zijn geteekend, heeft zeker niet weinig tot dit besluit bijgedragen. Bulgarije hoopte bovendien dat het vredesverdrag door de mogendheden zal worden herzien en te zijnen gunste ge wijzigd. Enkele bepalingen zijn reeds bekend geworden. Zoo is Stromitsa aan Bulga rije toegekend en Kawala aan Grieken land. Men berekent, aldus de N. R. C., dat de Balkanstaten in hun nieuwen vorm de volgende bevolkingscijfers zullen hebben Roemenië 7,1190,000 Bulgarije 5,000,000 Griekenland 4,500,000 Servië 4,000,000 Albanië 2,000,000 Montenegro 500,000 7 Febr. 1901 7 Augustus 1913. Blijdschap ten Hove Blijdschap in geheel ons land. Heden herdenken II. M. Koningin Wilhelmina en Z. K. H. Prins Hendrik den dag, waarop zij voor twaalf en een half jaar in den echt werden verbonden. Met vreug- en dankbaarheid. Immers de Heere was hun in die jaren kennelijk nabij. En al heeft Hij hun de beproevingen niet ge spaard, toch kunnen zij van 's Heeren weldaden blyde getuigen. Met hen vieren wij verheugd dit koperen jubileum. Spare de Heere hen nog vele jaren voor elkan der en voor ons volk ook onze lieve Prinses, de trots der Koninklijke familie. Kabinetscrisis. Mr. Gort van der Lin den heeft gisteren een conferentie ge houden met twee leden van elke der drie partijen der concentratie, welke hij tot een onderhoud had genoodigd. Naar de Tel. uit zeer vertrouwbare bron verneemt zet mr. Gort van der Lin den zijn pogingen tot vorming van een kabinet krachtig voort en is het gerucht, als zou de aan genoemden Staatsman gegeven opdracht een zuiver zakenkabi net gelden, waarbij groote hervormingen zijn uitgesloten, van allen grond ontbloot. Koperen huwelijksfeest. H. M. de Koningin-Moeder bracht hedenmiddag bij gelegenheid van het koperen huwe lijksfeest van H. M. de Koningin en ITins Hendrik een bezoek op Het Loo. Pest. Aan de N. R. C. wordt uit Batavia geseind, dat Dr. Y. Rodenhuis te Madioen door pest is aangetast. Hij is dus het slachtoffer van zijn beroep geworden. Vliegmachines voor het leger. Van bevoegde zijde verneemt de „Tel.", dat dezer dagen door het departement van Oorlog voor spoedige aflevering ten be hoeve van het Nederlandsche leger aan de Farmanfabriek in Frankrijk besteld zijn drie vliegtuigen, tweedekkers, type- militaire met 10 paard Gnomemotor en voorzien van carosserie voor bestuurder en passagier. De Jubileumzegels zullen de beeltenis sen dragen van de Koningin in de waar den van 10 cent, 50 cent en 10 gulden van Koning Willem I in die van 2'/3 cent. 121 ƒ2 centen 1 guldenvan Koning Willem II in die van 3 cent, 20 cent en 2'/a gulden en van Koning Willem III in die van 5 cent, 25 cent en 5 gulden. N. R. C. J. H. C. Heyse. f De heer J. H. C. Heijse die gister te Middelburg op 74-jarigen leeftijd over leed, was geen geboren Zeeuw, toch heeft hij het grootste en belangrijkste deel zijns levens onder en met de Zeeuwen verkeerd. Proponent bij de Luthersche gemeenten werd hij 12 Juli 1863 bij de Luthersche kerk te Kuilenburg beves tigd. Reeds in 1866 vertrok hij van daar naar Zierikzee als opvolger van ds. An drew, hij huwde daar met mejuffrouw H. Ermerins, dochter van den notaris mr. J. J. Ermerinswelke echtgenoote hem na een kortstondig huwelijk ont viel ds. Heijse vertrok toen naar Zaan dam doch legde in 1872 de bediening neder, en vestigde zich den 1 April van dat jaar weer te Zierikzee daar huwde hij met mejuffrouw Isebree Moens, maakte zich vele vrienden vooral onder de armen, die hij mild verzorgde, en werd weldra vereerd met het vertrouwen der kiezers, die hem achtereenvolgens verkozen tot lid van den gemeenteraad, en van de provinciale Staten. Van 1876 tot 1898 was de heer Heijse lid van Gedeputeerde Staten van Zeelandtoen de staten „om" gingen, werd hij door de rechtsche meerderheid toch weer als zoodanig herkozendoch hij bedankte, waarop de heer de Casembroot werd gekozen. De heer Heijse was een hoogst bekwaam, humaan man, een machtig redenaar, aangenaam volksspreker en verdienstelijk lid van vele nuttige ver- eenigingen en colleges. Eenmaal was de heer Heijse candidaat voor de Tweede Kamer in 't kiesdistrict Goes tegenover zijn verren bloedverwant en vriend den heer De Savornin Loh- man. Het was in den tijd toen de Goe- sche liberalen nog met candidaten aan kwamen, van welke het aftredend lid niet recht denken konDat is mijn postuur. De heer Heijse was ock jaren lang, tot aan zijn dood, lid van den gemeen teraad van Middelburg, voor district II. Middelburg. Door de politie alhier is wegens landlooperij aangehouden M. H., een gewezen ontslagen marechaussee. De man is ter beschikking der justitie gesteld. Middelburg. Gisteren is hier door de stad getrokken een troep padvinders uit Swansea. Deze Engelsche boy Scouts, die met hun kranige pakjes, hun mooie vlag en hunne hoornmuziek, flink voor den dag komen, trokken veel bekijks. Ook Vlissingen werd bezocht. Middelburg. Door de politie alhier is proces-verbaal opgemaakt, tegen een chauffeur wegens liet veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld. Het betreft hier het volgendeToen Zaterdag de koopman P. van Belzen met zijn hittewagen over den Noordsingel reed, werd hij achterop gereden door een auto van den heer Wijtenburg. Op het signaal van den chauffeur week v. Belzen rechtB uit en zijn 13-jarig zoon tje Izaak sprong uit de kar en pakte de hit bij den teugel. De chauffeur week inplaats van links, zooals de wet voor schrijft, ook rechts uit en reed daardoor den jongen aan, die aan een zijner been tjes op twee plaatsen verwond werd en naar het gasthuis moest worden vervoerd. De inspecteur eerste klasse, de heer A. P. H. van den Dolder, stelde een on derzoek in met het gevolg dat bovenbe doeld verbaal werd opgemaakt. De chauf feur bekende, dat het ongeluk geheel aan hem te wijten is. Men schrijft ons uit Middelburg De tentoonstelling alhier blijft zich in een bijzonder druk bezoek verheugen. Op gewone dagen is een aantal van 5 tot 600 personen niets bijzonders meer, terwijl Donderdags het aantal tot over de duizend komt. Zoo ook heden, nu alleen de extra trein uit Vlissingen 500 personen aanvoerde; terwijl uit geheel Zeeland ontelbaar menschen naar de hoofdstad kwamenhet aantal vreem delingen kan voor heden gerust op 1100 a 1200 worden geschat. Op de tentoonstelling werd voor het eerst het klompenmakers bedrijf uitge oefend terwijl des middags door kin deren uit 's Heerenhoek en door de zang- vereeniging „Gemengd Koor" uit Kloe- tinge concerten werden gegeven. Goes. Volgens de jongste opgave van het Telefoonkantoor is de heer J. M. de Jonge Mz. (firma van den Bosch Co.) aan het telefoonnet aangesloten onder no. 89. Goes. Verbetering. Mej. J. Glerum en mej. M. Smits zijn met ingang van 16 Juli benoemd tot hulp-telefoniste resp. te Goes en te Zierikzee (dus niet tot hulp telegrafiste). Goes. Aan een dreigend gevaar ontko men. Doordat gisteravond tusschen de stations Kapel le en Goes over een parti culieren overweg een wagen geladen met hooi den spoorweg overstak, moest de trein van half zes stoppen, om dezen wagen te laten paBseeren. Gelukkig dat de machinist het tijdig merkte, anders was een ongeluk onvermijdelijk geweest. Intusschen zal wel gezorgd worden, dat een dergelijk oponthoud niet meer be hoeft voor te komen*. Stavenisse. Voor lid van den gemeen teraad (vac. A. van 't Hof) zijn gisteren candidatenlijsten ingediend voor de hee ren K. A. de Graaff, C. L. Potappel en M. P. Tazelaar. De stemming zal 13 dezer worden gehouden. Tholen. Heden is alhier op een zeider- schuit aangekomen en gelost op de haven een stoomwals, wegende plm. 10000 K.G. Deze is hier onmiddellijk in werking gesteld op de hoeve „de Peuke" onder Tholen, waar hier allereerst een maca- damweg wordt aangelegd. Daarna zal ze op den weg vanaf Tholen naar het ge hucht Molenvliet gebruikt worden, alwaar ook van Polderswcge plm. 1000 M. lengte als proef zal worden aangelegd. Totaal wordt plm. 1800 M. weg er mede vast- gewalst, en als men berekent dat per dag plm. 125 tot 150 M. wordt klaar ge maakt, veronderstelt men dat er ruim 14 dagen met dit reuzengevaarte zal worden gereden. Den geheelen dag vin den deze werkzaamheden, die onder leiding van den lieer Z. van de Velde, waterbouwkundige alhier, plaats hebben, veel bezoek der stadsbewoners. De Stct. bevat wijzigingen in de statuten van de Ver. Chr. Bewaarschool te Biervliet en de Ver. van varkens houders De opgaande Zon te Burgh. St. Maartensdijk. In de Dinsdag ge houden vergadering van den gemeente raad alhier werd de rekening der ge meente over 1912 voorloopig vastgesteld. De heer Rijnberg merkte hierbij op, dat hij niet de quitantiën had gezien der taxateurs van het in ruil gevraagde lr nd door de heeren Groenewege en Geluk. De voorz. zeide van meening te zijn, dat die taxateurs hun beloonii.g van de aan vragers hadden in te vorderen, wat de heer Rijnberg bestreed, op grond dat zij door de gemeente in dienst waren ge steld. Eveneens werd vastgesteld de re kening van algemeen Weezen Armbe stuur en het reglement voor dat Arm bestuur in overeenstemming gebracht met de nieuwe wet op de Armenzorg. Ook werd wijziging gebracht in de ver ordening voorden Gemeente Genees- heel- en verloskundige. Met betrekking tot het punt toezicht op de arbeiderswoningen door de g emeente gebouwd werd besloten de belooning voor dit toezicht te bepa len op fl.50 p<r woning en een oproe ping te doen van alle sollicitanten. Een S aanvrage van den heer J. j M een strook gemeentegrond eel« oosten zijner woning, tekunnenT" werd aangehouden tot een vol» 5° gadering. Door het hoofd der 0> i school den heer L. van Rooijen subsidie aangevraagd tot het' een schoolkinderfeest bij gelei-eni v" het onaf hankelij kheidsfeest. Jj* sloot de kinderen zelve te tractea daarvoor een maximum bedrag van? te bestemmen. Verder deed de vuor ft voorlezing van de taxatie der ontef'C woningen in de kleine kaai Dn Rijnberg vond die taxatieprijzen tv I ook de andere leden vonden dat O werd hiervan mededeeling te doe den Inspecteur van het Riib-u'^ toezicht. Verder gaf de heer Rijnberk in overweging indien het Rijk zijn deel in de onteigeningskosten wenschte te verhoogen, dan toch h«U deel te verhoogen, dat de gemeenUi I die kosten zou moeten bijdragen rd heer Groenewege vult daarbij aan ijl indien de gemeente f2000 bov,.n aandeel betaalde voor ieder perceel 1 gemiddeld f 50 meer kon worden betaal) i aan de eigenaars. Aan den heer P üJj werd toegestaan een sloot achter zü schuur te dempen onder voorbehoud vs voldoende rioleering ook vuor den aiv? van gier uit zijn mestput. De heer Ga!' keer informeerde er bij den voorz no naar of de klepels van hetcarrillonnoe 1 zouden teruggevonden kunnen wordt» j De voorz. betwijfelde of er nogwelveei van terecht zou komen. Wissenkerko. In deze gemeente had een ernstig ongeluk plaats. Een geze|. schap hetwelk op den Deèrenkoopdagdi! hier plaats had met een ververechinr<. tent hadden gestaan keerde vandaar huiswaarts. Opeens schrok het paard zoodanig dat allen van den wagen afspron- gen met het noodlottig gevolg dat de koetsier onder het paard terecht kwam en een helpster, een weduwe, onder de wagen die omviel. De koetsier schoon uitwendig niet gekwetst was geheel van streek, maar de weduwe heeft op ergs wijze haar been gebroken. De overigen' die den anderen kant uitsprongen kwa men met den schrik vrij. Kampei land. Gisteravond had alhier een droevig ongeluk plaats. Een vijfjarig meisje, spelende op straat, werd over reden door een wagentje; het voorwiel reed over het kind heen, terwijl het achterwiel ongelukkigerwijze juist opde beentjes van het kind stilstond. Hevig schreiende werd het kind naar huis ge dragen. De geneesheer, onmiddellijk ontboden, was zeer spoedig ter plaatse aanwezig. Een door hem ingesteld onder zoek bracht aan het licht dat de beentjes gelukkig niet gebroken, doch zwaar ge kneusd waren. Poortvliet* Gisternamiddag geraakte een paard van den landbouwer M. v. N. aan den Kadijtc te water en verdronk. HULP BIJ RENTEAANVRAUEN. Als personen, die ouden van dagen bij het aanvragen eener rente als bedoeld in de artikelen 369 en 370 der Invalidi teitswet behulpzaam zullen zijn, zijn door den minister van L., N. en H. o. m. be noemd Binnen het gebied der Commissie te Zierikzee: te Burgh M. Griep; Haam stede Boot Wz.Renesse L. H. Dor- maar; Noordwelle G. Bonder; Seroos- kerke (S.) G. J. BarentsenEllemeet M. Lokker; Eikerzee P. Hanse; Duivendijke J. de Keyzer; Kerkwerve C. J. Boogerd; Zierikzee J. Kramer en J. C. Lunenburg; Noordgouwe A. Prinse; Brouwershaven H. M. Beije; Zonnemaire L. K. Kluiten J. van de Velde; Dreischor A. Verjaal; Nieuwerkerk S. K. van OostQuwerkerk J. J. Ilomeyn; Oosterland J. W. Mat- thijsse en J. M. van der WelleBruinisse B. J. van OeverenSt. Philipsland C. van Bendegom en P. MinderhoudSt. Anna- land J. PoldermanStavenisse A. F- Hanssens; St. Maartensdijk J. van Nieu- wenhuyze; Scherpenisse L. Chr. van Doorn; Poortvliet W. DronkersTholen F. NacreboutOud-Vossemeer J. Verrijp- Binnen het gebied der commissie te Goes te Wissenkerke P. A. v. d. Broecke, N. D. v. d. Heyde, G. v. d. Louw en H. MinderhoutColijnsplaat J. Heystek en C. Schrier; Kortgene J. C. Schuilwerve en W. H. Jonk Kats J. Bak Wolfaarte- dijk J. Goetheer's H. Arendskerke M- C. Deurloo, C. van Strien en L. v. Vessein Heinkenszand Chr. Glerum 's Heeren hoek Ch. P. Serarens Jr. en mej. C. D. P- Timans Borssele J. C. van BrugDrie wegen, Ovezande en Nisse L. W. B. A- Mulder; 's Heer Abtskerke A. Rottier; Goes W. C. de Beste, P. Nonnekes, A- Schrijver en J. J. Vijverberg Kloetinge L. van Liere en jhr. J. E. Lewe van Nijen- stein Kattendijke D. de Graaff Wemel* dinge C. de Koeijer en mevr. C. de Koeyer geb. Miiller Kapelle D. Spruit's Gra venpolder A. Geelhoed en P. A. de Kraker; Hoedekenskerke B. de JongeBaarland O. Bruggeman en L. M. Raamsdonk; Oudelande I. de Bakkeren A.Remijnse; Ellewoutsdijk J. P. van Oosten M. Sinal- legange Az.Schore P. Molhoek Ierseke C. W. van Oeven en J. J. SipsmaKrui- ningen H. C. J. Dominicus Krabbendijke L. van Doorn, A. A. Elenbaas en J. Ver meulen Waarde J. C. LooyRilland- Ba th C. A. Steketee. Binnen het gebied der Commissie te Middelburg: te Westkapelle J. de Vos,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2