Binnenland. Uit de Provincie. Landbouw. Kerknieuws. Onderwijs. LEESTAFEL Gemengde Berichten. gKftu te Widin ermee gingen in kennis (tellen, dat de wapenstilstand gesloten wat Twee personen werden gewond. Men leest niet, dat een ernstige stem zich verheft tegen deze onverantwoor delijke schending van den wapenstil stand. Hier zou een internationale po litie we denken aan het plan van Vollenhoven, de wenschelijkheid en de mogelijkheid daarvan in het midden latende uitnemende diensten kunnen bewijzen. Want de betrokken diplomaten schijnen de handen vol te hebben met de vredesonderhandelingen en de mo gendheden zijn het onderling her haaldelijk oneens. De Boekarestsche vredesconferentie heeft besloten den wapenstilstand met drie dagen te verlengen. Hedenmiddag zouden de afgevaardigden weer bij elkan der komen, om in de eerste plaats de eischen aan Bulgarije vast te stellen. Zooals men weet, hadden zij op Bulgarije's eischen nog al iets aan te merken. Toch heerscht er allerwege een buiten gewoon optimisme. Algemeen houdt men zich overtuigd, dat in elk geval na afloop van den wapenstilstand, d.i. Vrij dag a.s., de vijandelijkheden niet hervat zuÜen worden. Bijna alle berichten, die rechtstreeks uit Boekarest komen, voor spellen een spoedigen vrede. Maar daar komen van andere zijde berichten die toch bezorgdheid geven, omdat ze uit een verkeerden hoek komen. De Petersburgsche en Weensche bladen zeggen dingen die vertrouwen wekken. In Petersburg zoo zegt een bericht, wor den de besprekingen te Boekarest met weinig vertrouwen gadegeslagen, men meent dat een inmenging der mogend heden onvermijdelijk zal zijn. Dat is geen mooi nieuws. Als uit Rusland zulke berichten komen, is voorzichtigheid aan- tebevelen. En Oostenrijk doet mee. Een invloedrijk Oostenrijksch blad zegt, dat Oostenrijk en Rusland de eischen van Bulgarije omtrent Kawala steunen en dat Bulgarije, als Griekenland niet toe- feeft, Kawala zal krijgen door tusschen- omst van Europa. Dat is in dezen Oostenrijk en Rusland, want de andere mogendheden zijn veel te vredelievend gezind om in dezen in te grijpen. Uit Konstantinopel slechts een klein berichtje. Dat echter een teekenend beeld geeft van de stemming onder de Turken. „Het leger heeft gezworen ten allen prijze Adrianopel te behouden." Met een eed bevestigd. Men weet, wat dit zeggen wil. Indien men maar eenigs- zins den fanatieken Turk kent, weet men, dat deze mededeeling geen gunstige voorspellingen voor de toekomst inhoudt. Trouwens, ondanks de „geruststellende" tijding uit Boekarest, zien wij den vrede vooralsnog niet spoedig geteekend. De toestand op den Balkan is rotter dan ooit Zuid-Afrika. Aan den Rand is het nog niet pluis. Ofschoon de staking voorloopig verijdeld is kunnen worden, moet men niet den ken, dat nu een goeden grondslag voor een duurzame regeling is gevonden. Het manifest van de Zuia-Afrikaansche ar beiderspartij bij ons zou men van de 8. D. A. r. spreken leert ons wel anders. Daarin wordt o. m. gezegd „De hoop, dat de regeering een duur zame oplossing in de geschillen zou vin den, is ijdel gebleken. Bovendien is de weg voor verdere onderhandelingen af gesloten door de weigering der mijnei genaren om de vakvereenigingen te er kennen, tenzij op ongerijmde en belee- digende voorwaarden. Onder die omstandigheden is de arbei derspartij eenstemmig van oordeel dat de onvoldoende concessies, waarin de mijneigenaren nog tegen hun zin hebben toegestemd niet als grondslag van een duurzame regeling kunnen worden aan vaard". Ziedaar de meening van hen, die pas in bestendiging van den arbeid hebben bewilligd. Dat belooft niet veel goeds. De stakingsplannen zijn nog niet van de lucht. Kamerverkiezingen. Uitslag naverkie- zing Hoogezand (vac. Spiekman). Uitge bracht 5015 geldige stemmen. Mr. P. Rink (u. 1. aftr.) 2569, dr. Th. van der Waerden (s. d. a. p.) 2446 stemmen. Zoo dat gekozen is de heer Rink. Kamerverkiezingen. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor een lid van de Tweede Kamer in het district Gro ningen (vac. Druoker) was er weer geen candidaat gesteld. Het denkend deel dat niet denkt Dat is ook iets fraais! Het denkend deel, dat niet denkt. Dat heeft zoo iets van een puzzle. Oftewel een contradictio in terminus. En toch is het zoo. Die liberalen hebben al zoo lang ge dacht, dat ze nu het denken met goed fatsoen kunnen overlaten aan de 8. D. A P. Die concentratie is anders leelijk in de fuik gezwommen. Ze moet nu niet alleen het denken, maar ook het han delen overlaten aan de socialisten. Dat volkje doet wel wat raarmaar het denkt raar ook. Je verwacht natuurlijk van de socia listen niets anders. 1 Maar van de liberalen van alle gading. Dat die niet wijzer zijn om zich met huid en haar te verkaopen aan Mr. P. J En dat allemaal voor niks. Weet je wel hoe dat komt? Ik zou denken, dat ze in hun boven kamer stopverf hebben in plaats van een normaal stel hersenen. Mis maat, je slaat de plank heelemaal mis. Foei tochDurf je dat nu toch van die hoogwijze vrijzinnigen zeggen. i Ze zijn immers nog wijzer dan de ganzen. i De ganzen Wijzer dan de ganzen Hoe kom je nu aan die gekkepraat. 'k Zal het je zeggen. Die domme gan zen hebben maar het kapitool gered en die hoogwijze vrijzinnigen hebben de Ned. Herv. Kerk gered. Allemaal goed en wel, maar je zou aantoonen, dat het denkend deel niet denkt. Vooruit dan maarluister goed. Het denkend deel der natie, mijn waarde, 't kan niet denken, want het heeftgeen hoofd. Loop rond; zeg, ben je boven je bier? Afschaffer, meneer, afschaffer van leege glaasjes, i Het denkend deel der natie heeft geen hart. Nu nog fraaier. Je hebt zeker den prins gesproken. In lange niet gezien, in lange niet gezien Het denkend deel der natie heeft wel een hand. En daar doet het natuurlijk allerlei kattekwaad mee Was 't maar waar. Neen veel erger. Het denkend deel der natie heefteen hand om nou, om wat om de beschaving eenige graden op den zonne wijzer achteruit te zetten. Wat! De beschaving achteruitzatenf Neen, baasje, daar geloof ik niets van nu maak je het al te kras. Niks, niemendal te kras. De klink klare waarheid. Het liberalisme is net als de Turk. Waar die zijn voet heeft gezet, groeit geen gras meer en waar het liberalisme onder zijn verzengenden in vloed alles heeft laten verschroeien, daar loopen gezond verstand en beschaving krijgertje te spelen. Nou, Rens, daar is veel van aan, maar hou je je niet met een beetje duim- zuigerij op? Nu, mijn waarde, als ik dat doe, dan ben ik de eenige niet? Zoo En wie heeft dan mee dat ver nietigend vonnis over het liberalisme geveld Professor I Wat, ben je in gezelschap van'n prof? Ja, ja, nog al niet mis, hé? Professor de Bourouil van Utrecht dan zegt woordelijkHet denkend deel der natie heeft geen hoofd, geen hart, wel «en hand om de beschaving eenige graden op den zonnewijzer achteruit te zetten. Dat's frappantVan je vrienden moet je 't maar hebben Dat meen ik ook. Het liberalisme mag wel zeggenBewaar me voor mijn vriendenvoor mijn vijanden zal ik zelf wel zorgen RENS. Ylissingen. Bij de gisteren gehouden verkiezing van een lid van den gemeente raad werden candidaat gesteld de heeren G. J. Bijlaard (vrijz. dem.), M. Laernoes (groep kiezers), 8. A. Luitwieler (anti- rev.) en P. A. Praag (S. D. A. P.). De stemming is bepaald op Dinsdag 12 Augustus. Ylissingen. Heden werd van de werf der Kon. Maatschappij „de Schelde" te Vlissingen te water gelaten de onder- zeesche torpedoboot K 1, bestemd voor den binnenlandschen dienst. 's-Heer Abtskerke. In de raadsver gadering op Zaterdag 2 Augustus waren present 6 leden, afwezig met kennisge ving C. Mevaard. Allereerst werd het nieuw benoemd raadslid F. de Roo be- eedigd. De gemeenterekening over 1912 wera den raad aangeboden in ontvang met f 13806,66 en in uitgaaf f 13628,96s, alzoo met een goed slot van f 177,69s. De rekeningen der algemeene armbe sturen over 1912 werden goedgekeurd, die van 's-Heer Abtskerke met f2877,05 in ontvang en f2435,90 in uitgaaf en met een goed slot van f 441,15Sinouts- kerke ontvang f 3762,96, uitgaaf f 2608,75, goed slot f 1154,21Baarsdorp ontvang f 1813,42, uitgaaf f 1280,17s, goed slot f 533,24s. Ook werden de begrootingen dier middelen over 1914 goedgekeurd 's-Heer Abtskerke met f3784 in ontvang en uitgaaf, Sinoutskerke met f3717,80, Baarsdorp met f 1940,53s. Voor den bouw der school werd eene geldleening aange gaan van f1350 ad 33/4 pCt., af te lossen in 10 termijnen van f 135, aan te vangen in 1923. Omtrent de mogelijkheid om ook voor deze gemeente gasverlichting te krijgen zal een onderzoek worden in gesteld. Grjjpskerke. Begunstigd door uitste kend weer eindigde Zaterdag 2 Augus tus j.l. den 3-daagschen Provincialen Schietwedstrijd, uitgeschreven door de Schietweerbaaiheidsvereeniging „Een dracht Maakt Macht" te Grijpskerke. Deze wedstrijd 'was georganiseerd naar aanleiding vanj .het, 5-jarig bestaan der vereeniging,t; waarmede samenviel de 27e Korpswedstrijd van den Zeeuwschen Schietbond,] waarvan de feestvierende vereeniging, deel uitmaakt. Aan belang stelling en deelneming aan dit schiet- feest heeft het „E. M. M." niet ontbroken, hetgeen kan blijken uit het feit, dat aan de verschillende korpswedstrijden, door 28 korpsen is deelgenomen. Het was dan ook niet te verwonderen, dat een overdruk bezoek dezen wedstrijd zou ten deel vallen. Bijna in 't centrum gelegen van het eiland Walcheren, zoo dat van alle zijden gemakkelijk te be- bereiken, de ruime gelegenheid der uitstekende inrichting der 9 schietbanen en het varieerende programma, waren de factoren, die er hebben toe bijgedragen, dat de deelneming bij het naderen van het einde- van den wedstrijd steeds groo- ter werd. Behalve de van H. M. de Ko ningin en Z. K. H. den Prins geschonken medailles, waren van verschillende auto riteiten schietprijzen ingekomen, zoodat ook hierdoor de belangstelling der schut ters werd opgewekt. Bovendien werd volgens onderstaande uitkomsten zeer hoog geschoten, zoodat „E. M. M." met genoegen kan terugzien op een in alle opzichten geslaagd schuttersfeest.. De uitslag daarvan is als volgt Afdeeling Marga (korps) le prijs Een dracht maakt macht, Grijpskerke 456 punten, medaille van H. M. de Koningin, 2e Voor Vaderland en Koningin, Vlissin- fen 439, 3e Koningin Wilhelmina, Koude- erke 435 en 4e Soranus, Oostkapelle 427. Afd. buks (korps) le prijs Soranus, Oostkapelle 443 punten, 2e St. Aldegonde West Souburg 421 en 3e Koningin Wil helmina, Koudekerke 420. Afd. cylinder (korps)le prijs Prins Hendrik, Zoutelande 273 punten, 2e Voor Vaderland en Koningin, Vlissingen 273, 3e Eendracht maakt macht, Grijpskerke 271 en 4e Tot Oefening en Ontspanning, 't Zand 269. Personeel marga1 J. F. v. d. Bliek, Veere 59 punten, 2 H. Castel, Veere 58, 3 P. M. Contant, Koudekerke 57 (3 m. 12), 4 J. Vos, Gapinge 57 (3m. 12), tusschen deze schutters moet loting plaats hebben, 5 A. Stroo, Zoutelande 57 (2 m. 12), 6 A. Boogaard, Grijpskerke 56 (3 m. 12 pl. 11), 7 H. Geldof, Oostkapelle 56 (3 m. 12 en 2 m. 10) 810 Marcusse, Veere, W. Roelse, Vlissingen en D. Trielier, Domburg, deze schutters moeten loten daar zij 2 m. 12 en 2 m. 11 en 1 m. 10 schoten, 11 Jac. Koole, Oostkapelle 56 (1 m. 12). Eerebaande heeren B. Bouwman, Souburg, W. Roelse, Vlissingen en A. Bos telaar, 't Zand, schoten ieder 3 m. 12 en 2 m. 11 is 58 punten, zoodat die schutters moeten loten om de drie beschikbaar ge stelde medailles. Vrije baan marga (uitgegeven 223 kaar ten) 1 J. F. de Bliek, Veere 58 en 57 en 2 m. 57, 2 D. Trieller, Domburg 58 en 57 en 1 m. 57, 3 H. Castel, Veere 58 en 57 en 1 m. 56,4 G. Wisse, Grijpskerke 58 en 57 en 1 m. 54, 5 J. Groeneberg id. 57 en 57 en 2 m. 57, 6 C. Romijn, Vlissingen 57 en 56 en 2 m. 55, 7 Iz. van Brakel id. 57 en 56 en 1 m. 55, 8 S. de Pagter, Domburg 57 en 55 en 1 m. 55,9 Marcusse, Veere 57 en 55 en 1 m. 54, 10 W. Kestelo, Gapinge 57 en 55 en 1 m. 53,11 J. Wattel, Oostkapelle 57 en 53 en 1 maal 52. Vrije baan cylinder (uitgegeven 312 kaarten)1 D. Trielier, Domburg 119 punten, 2 A. Kerkhove, Aagtekerke 118 en 58, 3 P. den Hollander, Oostkapelle 118 en 3 m. 57, 4 W. K. Hering, Middel burg 11S en 1 na. 57. 5 W. Roelse, Vlissin gen 117 en 57 en 56,6 P. Lorier,'t Zand 117 en 2 m. 56,7 P. Contant, Koudekerke 117 en 1 m. 56, 8 P. G. Laernoes, Vlissin gen 116 en 2 m. 57, 9 H. Castel, Veere 116 en 57, 10 J. v. d. Hage, Domburg 116 en 56,11 Markusse, Veere 114 en 3 m. 56. Vrije baan buks (uitgegeven 266 kaar ten) 1 D. Trielier, Domburg 98 en 98 en 97, 2 A. Westdorp, Serooskerke 99 en 97 en 96, 3 H. Louws, Oostkapelle 100 en 95, 4 S. de Pagter, Domburg 97 en 97, 5 J. Wattel, Oostkapelle 97 en 96,6 P. de Buc, Gapinge 96 en 96 en 95, 7 H. Castel, Veere 96 en 95 en 95, 8 Markusse id. 96 en 95 en 94, 9 J. Koole, Oostkapelle 96 en 93 en 91, 10 J. Bosch, 't Zand 95 en 94 en 90, 11 E. Vader, Oostkapelle 96 en 92 en 91 en 90 en 85. De uitreiking der prijzen zal plaats heb ben op Maandag a.s. in het café van den heer Dixhoorn te Grijpskerke des nam. 4 uur. Voor Zaterdag a.s. moeten eventu- eele bemerkingen op den uitslag bij den voorzitter der vereeniging worden inge leverd. Terneuzen. Volgens onzen correspon dent wordt de schade van den houtbrand geschat op drie millioen francs. De N. R. C. zegt, dat de waarde van het verbrande beloopt, ruw geschat, twee ton. Dat maakt nog al verschil. Wat is nu juist of wat 'komt het meest de waarheid nabij Het laatste komt ons wel meer waarschijn lijk voor. In de commissies ten behoeve van de voorbereiding van beslissingen op verzoeken om rente als bedoeld bij art. 369 en 370 der Invaliditeitswet zijn be noemd voor het distiict Middelburg tot voorzitter mr. dr. F. S. Witteveen, secre taris van Vlissingen. LedenA. F. Schreu- der te Middelburg, J. Geldof te Oost kapelle, E. Vader te Meliskerke. Secre taris. tevens lidP. J. Terwoert Jr., secretaris der gemeente Koudekerke. TerneuzenvoorzitterJ. Huizinga, burgemeester der gemeente Terneuzen. LedenH. F. Gross te Sas van Gent, A. de Visser te Axel, F. van der Meulen te Groede. Secretaris, tevens lidH. J. van den Ouden, plaatsvervangend kan tonrechter, te Terneuzen. Zierikzeevoorzittermr. D. v. d. Vliet, burgemeester. Leden II. J. Laban te Tholen, J. Polderman te St. Maartens dijk, D. v. d. Berg Wzn te Bruinisse. Secr., tevens lid, W. G. Boot, secretaris van Burgh. Tholen. Hooioogst. De hooioogst kan hier als afgeloopen beschouwd worden. In aanmerking genomen de natte weers gesteldheid gedurende den hooitijd is het hooi nog goed binnen gekomen. De opbrungst was enorm, terwijl de hoeda nigheid, ook die na het klaverhooi (van lucerne en van bruine klaver) goed mag worden genoemd. De prijzen zijn echter zeer laag. Goed maaihooi wordt met f 14 per 1000 K.G. betaald terwijl in andere jaren de prijs daarvan f24 tot f30 bedraagt. Eene uitstekende hooiweide werd hier onlangs verkocht voor slechts f27 per Bloois gemet (39.24 A.), waarvan stellig 3 voer hooi worden gemaaid. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te St. Jacobaparochie, H. N. IJsbrandy, cand. te Leiden. Aangenomen naar Warmenhuizen, J. H. Otterdoom te Abbekerk en Lambert- sichaagnaar Hornhuizen-Kleoster- buren (toez.) door R. E. de Jong, cand. te 's Gravenhage. Algem. Synode der Ned. Herv. Kerk. Met 13 tegen 6 stemmen is in de gisteren gehouden vergadering besloten de voor stellen betreffende wijziging van de pro ponentsformule en de belijdenisvragen niet tot later uit te stellen, maar nog tijdens deze Synode in behandeling te nemen. Geref. Kerken. Bedankt voor Oud-Loosdrecht door G. J. Breukelaar te Surhuisterveenvoor Schipluiden door W. S. de Haas te Tzum- marumvoor Nieuw-Leusen door C. W. de Vries te Oldeboorn. Geref. Gemeenten. Tholen. Naar aanleiding van I Tessa- lonisensen 5 28 nam ds. A. Makkenze Zondag j.l. afscheid van de gemeente te dezer plaatse. Aan het einde van de gods dienstoefening werd de leeraar in een pas sende toespraak toegesproken door den ouderling L. Schot, waarvoor Z.Eerw. wederkeerig bedankte. Met de zegenbede van Ps. 134 3 werd deze samenkomst be sloten. Het kerkgebouw was bij deze ge legenheid overvol. Geslaagd te 's Gravenhage op het examen voor de acte Engelsch 1. o. mej. C. P. Teepen te Lamswaarde. Maar één uitweg. Een woord ten gunste van het Christen-Socia- lisme. Door A. R. de Jong, predi kant te Veghel. Uitgave Druk kerij „De Toekomst", Schiedam. Een zeer lezenswaardig geschrift dat circa 50 bladzijden druks beslaat en toch maar tien centen kost. Een geschrift dat zich aangenaam lezen laat, dewijl de schrijver, zijn ambt en roeping getrouw, niet door groote woorden, maar door feiten en cijfers tracht te overtuigen, dat de sociale toestanden gruwelijk zijn, de groote massa der Nederlandsche arbeiders zich chronisch overwerkt; kinderarbeid veel voorkomt; de huisindustrie schan delijke plekken vertoontberoepsziekten veelvuldig voorkomenenz. enz. Een en ander lazen wij met belangstelling, doch de rest van het boekske laat ons onbe vredigd. Zijn Christusbeschouwing is vaag doordat er de belijdenis van Chris tus' Godheid in ontbreekt. Reeds De Amsterdammer wees er terecht op dat dit een tekort doen aan het recht Gods is, hetgeen de schrijver zegt te willen. Voorts is het socialisme met zijn maatschappe lijk bezit der productiemiddelen voor ons niet gelijk voor hem de „van zelf gevonden" „eenige uitweg uit het moeras der sociale ellende". Toen de ongeveer 40 jarige V. dag- wacht op de fabrieken der firma Jurgens te Oss Zondagmiddag huiswaarts keerde, werd hij door eenige belhamels zonder eenige reden aangevallen en bloedig met een mes verwond. Zondagavond was voor de buurtschap Geesteren alles be halve de gewone rustige. Door een troep grondwerkers, afkomstig uit Hattem en alhier bezig met het verharden van den weg, werd het anders zoo stille buurtje in rep en roer gebracht. Bij den café houder B. werden met steenen alle rui ten verbrijzeldeen timmerman en een smidsknecht werden door de woestelingen ernstige verwondingen toegebracht. De gemeenteveldwachter moest gebruik ma ken van zijn revolver om de vechtlustigen uiteen te jagen. Onder Otersum is een man onder de laatste tram van Nij megen naar Gennep geraakt den. Zijn toestand is hoomt °Vt% Te Delft is een werkman onder - tram geraakt, tengevolge een voet werd afgereden. t dingen is een 16 jarige jon»6 -H Vlaardingschevaart geraakt JvJN ken. Te Montfoort is een kin? c' 8 maanden in een onbewaakt ot in haar wieg in het kussen gestfw?14 pogingen van den dokter om dek geesten weer op te wekken bleven teloos. Bij den veehouder R f1' Lage land (Z.-H.) vervoegde man om wat uit te slapen. De n onder den invloed van sterken "f'1'* verkeerde, gaf aan B. te keanen d«n eerst een bad wilde gaan nemen C' hem door B. werd belet. Een 'half later werd door een knecht van B t gedeeld, dat een man in het Vennen in de nabijheid, aan het zwemmen en toen bleek, dat de man, nadat t was weggegaan, dien raad niet had on» volgd en toch was gaan zwemmen f! zij terstond naar de plaats bij het m gingen zien, was niets meer van den n? te bespeuren en bleek ook dat hii verdronken was. De man, die niet Ji bekend is dan „Maarten", is pl.m 40 oud en zonder vaste woonplaats.- (Jif steenfabriek te Deventer is gisterochtend een ernstig ongeluk gebeurd. Een ark der uit Diepenveen, geraakte in Z' mengketel van een kleipers en J weldra een lijk. Hij was gehuwd en te twee kinderen. Een arbeider te broek, werkzaam op eene baggennacht klemde, een paar dagen geleden et- paar vingers. Den volgenden dag be. gonnen zij op te zwellen. Er kwam spoedig bloedvergiftiging bij en deem werd naar de Rijkskliniek te Utrecht vervoerd, waar hij weldra overleed. H was slechts 33 jaar oud en laat eene duwe met vijf kinderen na, terwijl spoedig een zesde wordt verwacht. De verloren en teruggevonden schal. Tf Delft was Zaterdag een luitenant andere heeren aan het voetballen opks excercitieterrein aan de Buitenwaterslw Kort na het gebruik van de koffie bij vrouw van den concierge, toen het gpi weer hervat was, miste de luitenantiiji portemonnaie, inhoudende een aanzit: lijk bedrag. Hij vroeg de vrouw van de concierge, of zij ook iets gevonden hui, doch deze wist van niets. Nu werd het terrein grondig afgezocht, waarbij een» tal infanteristen behulpzaam waren. De portemonnaie, inhoudende des luitenant schat, werd evenwel niet gevonden. Tt einde raad werd de hulp der politie ing. roepen. Weldra verscheen de majoor m politie, Luijendijk, met zijn hond „Rosa' ten tooneele. Het schrandere dier krea „lucht" aan een handschoen van dent tenant en had na korten tijd het verlote, voorwerp, dat onder den grond verstopt was, gevonden. Hoogstwaarschijnlijk ns dus de portemonnaie door een der „zoe kers" gevonden en verborgen, om dea later, als de baan vrij zou zijn, tevoor schijn te halen. Belasting op dansen. De gemeenteraai van Eindhoven heeft besloten tot 't heilet van een belasting op het dansen. Verdwaald. De muziekvereenigin? „De Pionier" uit Gouda, die haar mede werking zou verleenen aan een meetiii; voor drankbestrijding te Delft, waartcé ze per boot daarheen zou komen, weid door den kapitein der boot wegens dim onbekendheid met de wateren die nan Delft voeren, naar Vlaardingen gebracht Per trein zijn de muzikanten toen naai Delft gekomen, echter zonder instrumen ten, zoodat ze hun medewerking éi meer konden verleenen. In zijn nachtrust gestoord. Z vndag- avond had zich te Milsbeek een gepen-, Oostganger, onder den invloed van geest rijk vocht verkeerend, op de tramrails slapen gelegd. De machinist van dec omstreeks 11 uur daar van Nijmegen aan komende tram merkte hem op, doch kot niet verhinderen, dat hij nog door de bas ruimers der locomotief werd geraakt Hierdoor werd de man eene heri| bloedende vleeschwonde in zijn zitvlak toegebracht. Men nam hem met de tram mede tot de woning van dr. Stieme® te Gennep, die de wonde dichtnaaideec opname van den patiënt in het zieken huis gelastte. Van de Titanic f Kapitein Rempart- van het Engelsche stoomschip Luciline. die de vorige week de haven van Ne' York binnenviel, heeft gerapporteerd dat hij een gedeelte van een groot wrak boven water heeft zien uitsteken bij banken van Newfoundland, nabij w plek dus waar verleden jaar de Titanic gezonken is. Men acht het niet onmoge lijk dat dit wrak een overblijfsel b'® het voorste gedeelte van de Titanic e- de onderstelling wordt geopperd, dat® Titanic niet tot den zeebodem gezonkec zou zijn, maar dat het wrak eenige metef onder water is blijven liggen op e® ijsplateau, een uitsteeksel van den berg en dat het nu, door vervorming van bf- ijsgevaarte, wederom boven water ge heven is. Het is misschien niet onmoge lijk, maar het lijkt ons toch zeer onw1® schijnlijk. Er zal een onderzoek word® ingesteld naar het gerapporteerde wrak Baden is gezond en baden is aange naam, behoudens in zeker gezelschap-9 ondervonden de waterbegeerige j4'; plaatsbezoekers te Brodrich Bay, Me°' Arran. Zij waren Zaterdag lustig aan»'

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2