beech ami's pit. un R BCLA MBS, Te Groenlo. Hie de bloedarmen genezen. Uit Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. RECLAMES? Gemengde Berichten. In den tegenwoordigen staat der weten schap, kan ieder van zijn kwaal genezen, maar daartoe moet men weten, moet men zich op de hoogte houden en niet wan hopen. Indien een middel u geen heil heeft gebracht, moet gij een ander be proeven dat misschien beter zal slagen. Men moet belangstellen in de verbeterin gen die zich voordoen in de geneeskunst evenals in alle zaken en partij trekken van de ondervindingen opgedaan door verstandige menschen die pas genezen zyn. Ziehier het geval van een persoon te Groenlo, die sedert langen tijd bloedarm was, vele geneesmiddelen had beproefd en steeds even ziek bleef. Indien zij het daarbij gelaten had, zou zij haar ziekte nog hebben, zou zij er nog aan lijden en niet kunnen werken. Maar, zij heeft de Pinkpillen genomen en haar ziekte is als bij tooverslag verdwenen. De Pink pillen waren dus wel het ware genees middel voor die persoon. Voor U, bloed armen die te vergeefs getracht hebt u van die ziekte te verlossen, is het zeer waarschijnlijk dat de Pinkpillen ook het ware middel zullen zijn. Het behoeft u niet te veel te kosten ze te probeeren. Mejuff. E. Geerdink, geb. Rubers, Lich- tenvoordsche weg B. 177, Groenlo, schrijft ons „Uwe Pinkpillen hebben mij het meeste goed gedaan. Sedert langen tijd was ik bloedarm. Natuurlijk had ik allerlei soorten van geneesmiddelen geprobeerd om te genezen. Ongelukkigerwijze geluk te mij I dat niet en werd ik al zwakker en zwakker. Ik zag er zeer slecht uit, ik was buitengewoon zwak, ik at bijna niet meer en wist niet wat er van mij worden zou. Ik had vele getuigschriften van genezing door de Pinkpillen gelezen en heb toen ook een proef willen nemen met die pillen waarover men zoo veel zegt. Ik heb ze dus genomen en onmid dellijk hebben zij mij veel goed gedaan. Nu ben ik op nieuw uitmuntend gezond en heb al mijne krachten weergekregen." De Pinkpillen zijn verkrijgbaar iif 1,75 per doos en it f 9,de zes doozen bij het Generaal Depöt der Pinkpillen, Van Eeghenlaan 22 huis, Amsterdamvoor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157 voor Goes bij Gebrs. Mulderen in alle goede apothe ken en drogisterijen. Middelburg. Slechts de vlaggen, die uit de openbare gebouwen en enkele particuliere woningen wapperen, herinne ren hier aan den jaardag van onze lands- moeder, Koningin Emma. Middelburg. Op het tentoonstellings terrein werd hedenmiddag een zanguit voering gegeven door Crescendo van Kruiningen. Het bezoek was jammer genoeg, want de uitvoering getuigde van ernstige studie zeer gering. Goes. Op 4 September a.s. vergadert hier de Vereeniging Zuid-Beveland van „Het Groene Kruis". O. m. zullen behan deld worden een voorstel van de afdee- ling EllewouUdi^k tot oprichting eener geheel Zeeland omvattende Provinciale „Groene Kruis"-vereeniging. Het hoofd bestuur deelde naar aanleiding daarvan reeds mede, dat het met veel teleurstel lingen van onvoorzienen aard in deze richting is werkzaam geweest. Verder een voorstel van de afd. Nisse, om de opga ve van candidaten voor tusschentijdsche vacatures als een candidaatstelling te beschouwen en niet door herstemming, maar door eerste stemming te laten vol- fen. In het Praeadvies wordt de afd. fisse in het gelijk gesteld, doch een- voudigheidshalve wordt voorgesteld lie ver bij een eventueele herziening van het reglement, de tweede vrije stemming te doen vervallen. Aan het uit te brengen jaarverslag ont- leenen wij het volgendeHoofdbestuur en Vereeniging hebben zich hoofdzake lijk beperkt tot de voortzetting van de loopende zaken. In opdracht van de laatste Algemeene Vergadering werden nieuwe program punten aan de orde gesteld, doch het Hoofdbestuur is er niet in geslaagd, deze tot afgeronde voorstellen'uit te werken of tot uitvoering te brengen. De oorzaak daarvan is te zoeken in ae herhaaldelijk ook door het Hoofdbestuur besproken mogelijkheid van samengaan met de Provinciale Zustervereeniging. Een con ferentie tusschen Hoofdbesturen van Pro vinciale en Zuid-Bevelandsche Vereeni ging wacht op de hernieuwde poging om een voor alle betrokken leden geschikten datum te bepalen. Het Hoofdbestuur ver langend de Algemeene Vergadering als het kon in deze aangelegenheid een voor stel te doen, heeft de Mei-bijeenkomst uitgesteld, doch acht zich thans niet tot langer uitstel gerechtigd. Ten opzichte van de ijs voorziening werd in overleg getreden met de firma Asselbergs te Bergen op Zoom. Den afdeelingen werd bericht gezonden van de voorgestelde regeling. Van 7 afdeelingen is hierop antwoord ingekomen. Door de firma A. zijn 9 kistjes aan de afdeelingen ver zonden. Onze voorzitter ontplooide een groote activiteit bij zijn streven alle gezond- heidscommis lie in Zeeland bereid te stemmen voor een onderzoek naar de kraamvrouwverzorging en zuigelingen sterfte in onze provincie. Ook de belang stellende leiding van H. H. Hoofdinspec teur en Inspecteurs voor de Volksgezond heid in Zuid-Holland en Zeeland is tot een zeer werkdadige steun geworden, Om voor onze Vereeniging een ont- smettingsdienst tot stand te kunnen brengen, werden ook in het afgeloopen iaar wederom de medewerking en voor lichting den heer Hoofd-Inspecteur Den Houter gevraagd. De bezwaren blijken te groot het gestelde dosl te bereiken. Op Zuid-Beveland zijn niet de middelen te vinden een aan de eischen der weten schap voldoenden dienst te onderhouden. De magazijnen der vereeniging hebben in het afgeloopen jaar wederom hun noodzakelijkheid van bestaan bewezen ook de brancards, enz. bleken onmisbaar. Het ledental der Vereeniging nam in het afgeloopen jaar toe met 1, nl. Kloe- tinge, en bedraagt thans 20. In haar 20 afdeelingen omvat de Vereeniging (op 1 Januari 1913 gerekend) ongeveer 4250 leden, de inkomsten der afdeelingen over 1912 beliepen een som van f3900. Van de afdeelingen kwamen bevredigen de verslagen binnen, sommige streven er naar haar magazijnen te completeeren, andere, zooals Kruiningen, 's Heer Arendskerke, Heinkenszand, Nisse en Wolphaartsdijk zijn op weg of reeds ge slaagd een wijk verplegingsdienst te orga- niseeren. Behalve deze afdeelingen be richtten 'ook andere, dat de wijkverple ging op de vergaderingen reeds een punt van bespreking had gevormd. Vlissingen. De antirevolutionaire kies- vereeniging heeft candidaat gesteld voor den gemeenteraad in district I den heer S. A. Luitwieler, wier candidatuur door de R. K. en de Chr. Hist, wordt gesteund. Baarland. In de gisteren gehouden gemeenteraadsvergadering was afwezig de voorzitter wegens ziekte. Wethouder v. Damme is voorzitter en opent de vergade ring. Onderzoek geloofsbrieven van de herkozen leden v. Damme en P. Remijnse feschiedt door de leden Schout en De onge. Na onderzoek wordt tot toelating besloten en neemt v. Damme het voorzit terschap weer op zich. Ingekomen is een schrijven of de gemeente Baarland wil medewerken om te onderzoeken naar de kosten, ten einde op te richten een steen koolgasfabriek voor gezamelijke rekening der gemeenten Baarland, Oudelande, Elle- woutsdijk, Driewegen, Ovezande en 's Heerenhoek. Dit onderzoek zal totaal kosten f 450, dus f 75 per gemeente. Hier over is een schrijven ingekomen van den heer Timans, burgemeester van 's Heeren hoek, en stelt voor dat de burgemeesters dier 6 gemeenten eerst eens te vergaderen, voor al eer hier op in te gaan aldus be sloten. Voorkomende zaken wordt be sloten aan de zuidzijde der straat van de beste keien uit de oude straat, 1 a 1.50 M. tegen de nieuwe te leggen, alsmede op voorstel des voorzitters, bij het huis van J. Dronkers c. a. tevens een straat te leg gen. Hierna vraagt de heer v. Damme of de begrooting voor een te leggen planken vloer in de openbare school reeds terug is van den schoolopziener. Hierop wordt ontkennend geantwoord. Hij zou gaarne zien, waar het hier geen gewoon onder houd is, dat beiden timmerlieden dit werk werd gegund, daar hij iedere burger ge lijke rechten gunt. De heer Schout sluit zich hierbij aan. Timmerman Hoogvliet als correspon dent van de Goesche Courant in de zaal aanwezig vraagt het woord en zegt dat hem dit werk reeds door den Burgemees ter is opgedragen en hij reeds gisteren het hout hiervoor bestemd verwachtte en verzocht heeren raadsleden hiermee reke ning te houden alvorens er een besluit valt. Schout zegt dat dit een wijziging brengt in zijn gedachten, en waar als dit werk reeds is opgedragen het dan moeilijk meer gaat hier wijziging in te brengen. Hij wist wel dat er een begroo ting is opgemaakt, doch het is hem onbe kend dat er reeds opdracht mocht ge geven worden in gelijken geest spreekt de voorzitter. Na eenige discussie wordt voorgesteld voor ditmaal deze zaak zoo te laten met de opmerking, dat er in 't vervolg rekening mede gehouden moet worden, dat gelijke burgers, gelijke rechten heb ben. In stemming gebracht wordt dit aangenomen met 5 stemmen voor. De Jonge blijft buiten stemming. Na stem ming zegt v. Damme, dat dit werk publiek had kunnen worden aanbesteed, en dat hij niet begrijpt waar de begroo ting nog niet terug is, het werk reeds is opgedragen. Daarna sluiting. Schore. In de gisteren gehouden Raads vergadering werd o. a. medegedeeld een bericht van het hoofdbestuur der P. en T. dat op 6 Aug. a. s. te Schore het telefoonkantoor voor het alg. verkeer wordt opengesteld. Een subsidieaanvrage van het Groene Kruis te Kruiningen en Schore wordt aangehouden tot de begrooting 1914. De gemeenterekening wordt den raad aangeboden met een post van ontvang van f29425.341/',! en uitgaaf van f28829.081/!! goed slot f596.26. Dhrn. Karelse, In 't Anker en Sterk worden aangewezen om de rekening na te zien. De geloofsbrieven van W. Rijn, A. Rot tier en J. Verhaagen worden nagezien en tot hun toelating besloten. Ged. Staten adviseeren, naar aanleiding van een raadsbesluit waarbij aan dhr. S. de Visser f 50 gratificatie werd toege kend, dit bedrag te verhoogen tot f 100. Dhr. Verhaagen vraagt wat B. en W. thans voorstellen, gaat dit college accoord dan is het voor spreker overbodig één woord te spreken, daar dhr. Sterk zich dan bij B. en W. aansluit en de zaak is in orde, maar dan vraagt spreker waar blijft de autonomie van den gemeente raad; 26 April was men het met over- groote meerderheid eens over de som van f50, en nu het vorige besluit loslatende, beslist men maar direct zooals Ged. Sta ten dit wenschen. De voorzitter zegt: Hoewel ongaarne meent het college van B. en W. dat het den raad voorstellen moet in den geest van Ged. Staten te besluiten. Dhr. Karelse is er tegen; hij wilgeen knecht zijn, ofschoon de voorzitter zegt, dat zij het zijn. Dhr. Verhaagen stelt voor het advies niet te volgen; hij acht f50 voldoende. Namens den voorzitter zegt dhr. secre taris, dat hij niet begrijpen kan dat door den raad nog oppositie gevoerd wordt, te meer, waar dhr. de Visser aan Ged. Staten heeft geschreven dat drie leden, de minderheid, f50 te weinig vonden. Dhr. Verhaagen zegt dat zulks door hem niet is gezegd. Dhrn. Karelse en Sterk bevestigen dit. De voorzitter zegt daarop, dat hij naar aanleiding van het gehoorde, met goed vinden der wethouders, adviseert het bedrag op f 50 te laten en aan Ged. Staten een uitvoerig advies te zenden. Besloten wordt met 5 tegen 1 stem (dhr. Sterk) om de gratificatie op f 50 te laten staan. Een suppletoir kohier hondenbelasting wordt vastgesteld op een bedrag van f8,75 met 4 aanslagen. Het kohier schoolgeld wordt vastgesteld met 38 aan slagen op een bedrag van f290. Daarna sluiting. WisseiLkerke. In de gisteren gehouden raadsvergadering deed de voorz. inede- deeling van het proces-verbaal van kas opname bij den gem.-ontvanger, van de besluiten van G. St. tot goedkeuring van het leeningsbesluit en van de begrootings- wijziging. Hij benoemde een commis sie tot het nazien van de geloofsbrieven der laatstgekozen raadsleden. Na onder zoek wordt tot hun toelating besloten. In verband met de invoering van de nieuwe armenwet is ontworpen een nieuw reglement voor het burgerl. arm bestuur. Nadat een en ander naar aan leiding van enkele artikelen is gevraagd en toegelicht wordt het vastgesteld. Mej. Prins, onderwijzeres te Kamperland, verzocht als zoodanig ontslag met ingang van 1 Sept. B. en W. stellen voor het op de meest eervolle te verleenen. Dhr. De Regt vindt de datum wel wat vroeg gekozen, waarop de voorz. antwoordt, dat het verzoek reeds 26 Juni is inge komen. Het ontslag wordt volgens voor stel verleend. De voorz. legt nu over de rekening van den gem.-ontvanger over 1912, welke bedraagt in ontvang f27799,02, in uitgaaf f26306,696, alzoo een batig saldo aangeeft van f 1492.326. Besloten wordt in een vergadering te houden op 8 Aug. deze nader te onder zoeken. Een nieuwe verordening voor den Burgerl. Stand, opgemaakt ingevolge de nieuwe bepalingen van het Burg. Wetboek omtrent de Chr. feestdagen, wordt na voorlezing vastgesteld. De voorz. deelt mede dat dhr. Vos liever niet meer in aanmerking komt als klok luider te Kamperland vanwege het lui den bij begrafenissen. Dat kerkvoogden der Herv. kerk aldaar de kerkklok ten dienste der gemeente willen stellen welke een veel zwaarder geluid geeft dan die uit den schooltoren. Dhr. Van Hee vraagt of zij dit doen zonder vergoeding te vragen, hetwelk de voorz. bevestigt en Van Hee een mooie daad zegt te vinden. B. en W. stellen nu voor de jaarwedde van den klokluider te stellen op f30 en die van den grafdelver op f 40. Genoemde jaarwedden worden al dus vastgesteld, en de begrooting er voor gewijzigd. Aan B. en W. is de benoe ming opgedragen. Nog wordt de post onderhoud riolen, sloten, waterleidingen enz. begroot op f150, vermeerderd met f50 om de rioleering in de Voorstraat te verbeteren. De voorz. zegt dat zeer waarschijnlijk van den kerkeraad der Herv. Gemeente alhier een verzoek zal inkomen om de openb. school te mogen gebruiken voor het houden van gods dienstoefeningen tijdens de restauratie van het kerkgebouw. Hij vraagt of de raad nu alvast een beslissing wil nemen. Er wordt gunstig over beslist. Na rond vraag sluiting. Wemelding*. Gisteren vierde deze ge meente het Onafhankelijkheidsfeest, het welk onder begunstiging van heerlijk zomerweder een goed verloop had. Met koraalmuziek van het Wemeldingsche Muziekkorps werd de dag geopend, waarop ds. Drost in de Herv. kerk een uitvoerige feestrede hield voor een zeer talrijk publiek. De cantate, die daarop uitgevoerd werd, oogstte grooten bijval. Om half elf was het feest voor de jeugd, terwijl om twee uur het histo risch gedeelte een aanvang zou nemen met de landing van Prins Willem Frede- rik, en wel aan de overzijde van het kanaal. Een reusachtige menschenmassa was daar reeds wachtende. Kanonschoten gaven het sein dat de pink met de prinsenvlag in top in 't zicht was. Onmiddellijk vertrok ook een sloep met roeiers in dracht van Schevening- sche visschers, gecommandeerd door den eersten sluisnieester. Al spoedig was het vissehersseheepje de voorhaven ingezeild en kon de prins in de sloep overstappen. Inmiddels was er reeds een kar het water ingereden en enkele Scheveningers gin gen zoo ver 't water in dat de boot tot aan de kar kon worden getrokken en Z. K. H. zoo op de kar kon overstappen. Kinderen zongen een Welkomstlied, en de muziek speelde het Wilhelmus. Daar op werd de Prins gereden naar de gast vrije woning van Van Hoogendorp alias het gemeentehuis. Hier werd receptie gegeven aan liet bestuur der oranjevereeniging, gemeente bestuur, en leden van verschillende cor poration, benevens nog eenige genoodig- den. De trouwzaal was hiervoor ingericht en met levende planten en bloemen versierd. Door een vijftal dames werden ververschingen aangeboden. Daarna had de historische optocht plaats waaraan ook den Prins met gevolg verzocht werd deel te nemen. Vervolgêns werden ook voorgesteld Koning Willem II en Willem III te paard en H. M. de Koningin en Prins Hendrik gezeten in een met 4 paarden bespannen rijtuig. De eerewacht, de koetsiers en herauten droegen allen costuums van 1813. Zeer in den smaak van het publiek viel vooral een grooten praalwagen voorstellende de Maagd van Holland, met voorop de vredesengel met den palmtak, en om geven door kleine meisjes met de tropheën der elf provinciën. Deze stoet volgde de vroeger vermelde route, en mocht zich allerwege in groote belang stelling verheugen. Er waren'thans ook opvallend veel vreemdelingen in ons dorp. Nadat de stoet ontbonden was, hadden verschillende volksspelen plaats, en gaven muziek- en zangvereenigingen concerten op de muziektent in de Wil- helminastraat. Om 8 uren begon de verlichting. Ons dorp met zijn twee rijen linden leent zich ook daar uitstekend voor. Er waren namelijk draden gespannen overdwars van den eenen boom naar den anderen die 's avonds met lampions werden be hangen. Jammer dat er voor de verlich ting wel wat veel wind was. De illumi natie met vetpotjes was ook zeer aardig, eveneens de verlichting der verschillende eerebogen en poorten, doch jammer dat de illuminatie van de antieke poort in de Wilhelminastraat ten gevolge van den wind niet tot zijn recht kwam maar vele petpotjes uitwaaiden. Ook de illu minatie van het gemeentehuis was mooi, en eveneens het vuurwerk, dat bepaald schitterend mag heetenvan het feest mag gezegd worden dat het alleszins goed geslaagd is. Geen wanklank is vernomen. Gedurende den ganschen dag reden huurauto's heen en weer om de vele bezoekers te vervoeren. Kortgene. Bij de gisteren plaats gehad hebbende stemming ter verkiezing van een lid voor den gemeenteraad (vacature Groenewoud) werden uitgebracht 180 geldige stemmen. Hiervan verkreeg de heer Lein Maas Lzn. 100 stemmen en de heer M. F. Zuijdweg 80 stemmen, zoodat de heer Maas is gekozen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wezep, J. E. Klomp te Poortvliet. Bedankt voor Stedum door J. van Duij- venbooden te Vlaardingenvoor Ede door W. Bieshaar te Zetten. Geref. Kerken. 25e Centrale Diaconale Conferentie. Op Dinsdag en Woensdag 16 en 17 Sept. staat te houden te worden de centr. diaco nale conferentie der Geref. Kerken, die -een bijzonder karakter zal dragen, door dat tevens gevierd wordt het 25-jarig be staan der conferentie. In een openbare avondvergadering op 16 Sept., te 8 uur in de Westerkerk aldaar te houden zal als spreker optreden prof. dr. P. A. E. Sillevis Smitt, van Amsterdam, die tot onderwerp koos „De levenskrachten van het Diaco naat". Na aiioop der vergadering is er een gezellig samenzijn voor de deelnemers aan de conferentie in de consistoriekamer der Westerkerk. In de Noorderkerk aan de Schuytstraat wordt den volgenden dag de eigenlijke conferentie gehouden, aanvan gende te half tien uur. Des middags om 2 uur, na de pauze, zal dr. J. C. de Moor, van 's Gravenhage, spreken over „de ontwik keling van het diaconaat". Daarna zal nog door verschillende sprekers 't woord gevoerd worden ter herdenking van het 25-jarig bestaan der conferentie en na af loop een gemeenschappelke maaltijd ge houden worden. De redacteuren van het Diaconaal Correspondentieblad, dr. J. C. de Moor en mr. R. van Maare, benevens prof. dr. H. Bouwman, hebben zich bereid verklaard de conferentie weder als com» missie van advies te dienen. Ook dienaren des Woords, ouderlingen en leden der Geref. Kerken zullen het comité verblij den door als hospitanten de conferentie te bezoeken. Een rijke agenda, ten opzichte der te behandelen vraagpunten, wordt ditmaal niet aangeboden. DitlaeonL in de bedot ling, daar hoofdzaak or i conferentie zal zijn het dankbaar ired ken van des Heeren gunst, geduren£ afgeloopen 25 jaren aan en door haaTu wezen. fi6- Stand Geslaagd voor het notariëel staflt examen (eerste gedeelte) de heerJ po van Lis te Zierikzee. PREDIKBEUR ÏTlP Ned. Herv. Kerk. Zondag; 3 Augustus 1913. Goes, voorm. 9,30 ds Homburg, nam 0, ds De Vries, bed. H. Doop, Cat. Zoadat 4, avond 6 uur ds Kijne van Ierseke Middelburg (Koorkerk), 6 u. ds v. Seta» Grijpskerlce, 9,30 geen dienst, 2 u. ds Var Selms. (Verbeterd bericht.) zenTTNIl Het Orgaan der Ned. Zendingsveree niging no. 8 (Aug.) is zeer belangrijk De zendelingen Bliek, Verhoeven en Va- Dijk schrijven velerlei over de Vereeui ging Sarikat Islamf (Getrouw aan den Islam) waardoor wij omtrent doel en streven dezer vereeniging beter op de hoogte komen. Later hierover meer. IS l)W LEVER ZIEK Maak hem dan in orde het is gemak kelijk te.doen. Zonder pijn, zonder stoor nis alleen door het heilzame efl'ekt merkt ge dat ge genezen zijt door Te Arnhem heeft een man op een ge trouwde vrouw, die hij lastig viel, doch niets met hem te doen wilde hebben, geschoten en in de linkerarm gewond. Daarop schoot hij zichzelf in de rechter borst. De wonden zijn niet zeer ernstig, Te Krimpen aan den IJsel is een 2jarig knaapje te water geraakt en ver dronken. De 19jarige ScheveningerT, die zonder toezicht voorbij den vuurtoren was gaan zwemmen, is niet teruggekeerd. Vermoedelijk is hij verdronken. Zijn kleeren zijn aan het strand gevonden. Een knecht van een landbouwer kreeg Woesdag te Diepenveen, zoo'n trap van een paard tegen den buik, dat hij in zorgwekkenden toestand naar het zieken huis te Deventer moest worden vervoerd, Gelukkige redding. Woensdagavond raakte de stuurmansleerling A. P. Schat leerling der Zeevaartschool te Helder, die zich aan boord van het ss. „Mare" be vond, tusschen Scheveningen en Monster, tengevolge van het slingeren van hel schip, over boord. Na geruimen tijd te water gelegen te hebben, waarbij hij zich al zwemmende boven hield, werd hij ten slotte door de bemanning van Hr, M, „Piet Hein" opgemerkt, die onmiddellijk een sloep streek en den drenkeling op nam. Deze had door de nabijheid eener Engelsche boot in levensgevaar verkeerd, doordat deze boot hem niet bemerkte en hij zeer veel last had van zijn klee ren, waardoor hij aanvankelijk niet snel genoeg weg kon komen. Met een paar krachtige slagen gelukte het hem noch tans uit de nabijheid der schroef te komen, Als een tragische bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat de heer S. de eigenaar is van het bootje, waarmee de twee jongelui Schut en Vos zijn omge slagen en verdronken, er dat hij, met de „Piet Hein" binnenkomend, den tragi' schen dood zijner beide vrienden vernam- Hbl- Door electriciteit gedood.Charles Fleu- ry, de broeder van den veelgenoemde: brigadier van den Parijschen veiligheids- dienst, is op ongelukkige wijze om be leven gekomen. De jonge man was slechts twee-en-twintig jaar oud - is beambte bij de electriciteitswerkffi Toen hij dezer dagen door de fabriek lief had hij het ongeluk een draad aan te raken, welke hij dacht dat niet gebruik' werd. De stroom sloeg hem evenwel doe: het lichaam en de jonge man stortte 1? den grond neer. Toen men hem opnam bleek de dood reeds te zijn ingetreden Gered. Gistermiddag is in het Ki- germeer een motorbootje door een CaS' jensboot aangevaren en gezonben. opvarenden fie* in getal konden® veel inspanning gered worden. Hul* aan de bemanning van de Carsjensboot Geheelonthouding. Het is steeds wj' sympathie, dat men de pogingen uit* Ver. Staten verneemt, om den strijd te binden tegen drankmisbruik. f' neemt evenwel niet weg, dat de pogingen der tegenstanders daarom soms niet)® humor ontbloot zijn. Zoo bij dit verba» uit een der afschaffers-staten Oklahoma In weerwil van de pogingen der over heid, om het drankmisbruik en zei» gebruik van sterke dranken tegen gaan, werd er toch wel gedronken, e de smokkelaars wisten, dat er goed ge te verdienen viel, wanneer zij erin slw den brandewijn over de [grenzen te brei. gen. Een smokkelaar, die dezen hand wilde beproeven, werd echter ges&aP' hij werd in de dorpsgevangenis opg sloten van Cushing, en omdat er g*

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2