Telegrammen. Advertentiën. WO roeden Tm en 200 roeden Eersl, andbouw. erknieuws. echtzaken, Openbare Verkoopingen MARKTBERICHTEN. een zwarl fieri] Impeerd, TB KOOP een mooi twee Werkpaarden, 2 Gemeten Bouwland. igde Berichten. Watergetijen voor lerseke. Marktprijzen van Tarwe, enz. Gasthuis te Vlissingen. Naai-juffrouw, TE KOOP~ Ruim een gemet zware Haver en 220 roeden zware Gerst, Vruchten te Velde, pheden niet tot %en [kan worden gewanvl Vo1" tféén, tot half tWee j)^111 meldt, dat in nn„ i ieeldauwheteikerüJu^ I heeft aangetast oN h zijn er wit van, ho, boomen bleven vrij zal te Alkmaar overig I van een rijksschool 8''0 rwys de gemeente iff1 stichten van een el* ttuin den noodieen w fctellen. ®r°n<l le Rijks vers lagen. (en en mededeelingen VBn i Ivan den landbouw ff! I onder veel merkwaard!' lopt verslag der Tuinbol'! Ur 1907/11. Volgent s bij de samenstelling va' Ir meer naar gestreefd allee J I to nGiHGn van proGvpn lid resultaat hebben geleid volledig overzicht te geven (gelegde proefvelden. Daar fcmd verslag o.i. nogbruik. orden voor onze tuinlui en wij het in veler handen gemakkelijk, omdat ieder lbouwvereeniging 1 ex.van lan den Landbouw ontvinr liebbende kan het dus aan In secretaris van genoemde Izijne gemeente. Bijzonder Inden wij bet meegedeelde Ifnemingen bij kool. Voorl ■ilen wij ons tot de proef. Iden heer W. Blokker te j 1 grond in die gemeente is verslag voor de teelt van I 'ikbaar voor eene bemest™ J Nu werd bij genoemden pfveld aangelegd, om na te I J der beide in den land- en lest gebruikte stikstofmest- (salpeter of zwavelzure am- j 1 voorkeur verdient bij den Als eerste gewas werd ver- Ie Langendijker bloemkool, It reuzenbloemkool. Iheden Chilisalpeter en zwa- ■oniak werden zóódanig ge leder perceel evenveel stik- 1 Van de 4 perceelen (ieder i waarin het proefveld werd i >ing perceel 1,15 Kg. Chili- 12. 12'/2 Kg. zwavelz. amm, I. Chilisalpeter en na 4 li I amm. Om nu onze lezers Ie vallen met veel getallen, j lleen meedeelen, dat volgens Ihet volgende bleek: le.de lerd aanmerkelijk verhoogd Ie hoeveelheid toegediende rooter was, 2e. wat de totaal- An kooien betrof, liepen de linig uiteen,5,3e. op de percee-1 lili bemest, ontwikkelde r1" l'kelijk sneller, dan op di», llz. amm. ontvingen, zoodat perceelen op 18 Aug. ree1' geoogst waren, tegen He andere perceelen, 4e. op l'as de kool zwaarder dan op Irceelen en bracht ongeveer Ituks meer op. Het Ve 1, dat het Chilisalpeter L.~ leel was. Ook bij het nagewas lisalpeter betere uitkomsten velz. amm., zoodat eerstge- itstof niet spoediger uitge- an de;;laatste. led. Herv. Kerk. te Grollo, F. E. Gerritsen,, ichem te Schermerhorn, >ot te Oirschotte Zuid- F. C. M. Boenders te en naar Pesse door J- H- :and. te Charlois. oor Retrancheinent door F-1 sand. te Beusichem. Geref. Kerken, te Engwierum, H. EnserinM te Balkbrug, C. N. I®' Katwijk aan Zee. van justitie te Middelburg I aanleiding van een klacWj r H. A. van Dalsum te Hulst r inciale Staten van Zeeland L Kamerverkiezing Candida" I Volkswilpartij in hetdist®" I iver beleediging, een orwe;' i naar den |drukker en I van een geïllustreerd verkil waarin de beleediging moei' ts gehad. Zaterdag LAPPENDAG, dan zijn er koopjes te doen. JOS. WITKAM Co. izen is een 4-jarig knaap/ rak gevallen en verdronk"'1 klieden te Kralingen heb" I bij Oud-Bosenberg het lijM ra een kind van zes uia" I as gewikkeld in couran'" I is' naar Crooswijk °f ardige bedreiging. Een o voor het eind-examen .1 urgerschool te Arnhem b" n8ar aanleiding van het niet-slagen van der candidaten een dreigbrief ont vangen, die bovendien van zeer beleedi- Lnden'aard is. De brief was ongeteekend wj is in handen gesteld van de justitie. Ve zien in dit geval een bewijs te meer, dat het jongmensch het einddiploma nog niet waard is. 't Is te hopen, dat hij 't volgende jaar de noodige wijsheid bezit. We hummen hem missen. De mare chaussee te Oldenzaal heeft gisteren een Duitschen boekhouder W. uit Hamburg gevangen genomen, verdacht van diefstal van een aanzienlijk bedrag ten nadeele van zijn patroon. Bij zijn arrestatie was zonder middelen. Hij is geboeid naar Almelo gebracht en zal aan de Duitsche autoriteiten, die zijn aanhouding hadden verzocht, worden uitgeleverd. Vitriool-aamslag. Zondagavond om streeks 10 uur, toen een 21jarig meisje, ulcere M. de K., te Bergen op Zoom huiswaarts keerde, werd zij op den hoek eener straat lastig gevallen door een man, die haar iets uit een flesch over het lichaam wierp. Toen het meisje om hulp riep, ver dween de aanvaller. Het bleek, dat haar kleeren door vitriool verbrand waren. Hoofd en handen van het meisje bleven gelukkig gespaard. (leen vriendelijke begroeting. Een sjouwer te Winschoten, die bij herhaling dronken thuis kwam, kreeg i van zijn vrouw een pan met kokend water over zijn lichaam, toen hij in abnormalen toestand het huis binnentrad en bekwam vele brandwonden. Onvoorzichtigheid. Men schrijft uit de Kamp van Zeist aan het VolkMaandag had in de Kamp van Zeist bij oefeningen met springstoffen een ongeval plaats, waardoor 3 soldaten brandwonden aan gezicht en handen bekwamen, van wie één ernstig. Het ongeluk werd veroor zaakt door het aansteken van buskruit waarmee gemorst was. Nu zou men den ken, dat is toch wel een waarschuwing voor de verantwoordelijke personen om voorzichtig te worden. Maar circa 1% uur later laat men een mijn, gevuld met zware keien, de lucht in vliegen, met het resultaat, dat wij midden in de kamp op een regen van steenen, waaronder van 5 K.G., onthaald worden, gelukkig zonder andere dan materieele schade. Studenten-pret en bier. Een eigen aardige illustratie voor de juistheid van de meening over het „onschuldige" bier, werd dezer dagen in de universiteitsstad Halle aan de Saaie gegeven. Een aantal studenten gingen, nadat zij eenige glazen bier hadden „geheschen", in een gemoe delijke stemming naar een buiten-restau rant. Daar kwamen ze op het grappige denkbeeld, de geschiedenis van Wilhelm Teil te vertooaen. Een der studenten zette een bierglas op zijn hoofd en zijn vriend zou het, evenals Tell met den appel deed, er af schieten. Maar het schijnt, dat bier, hoe onscha delijk het overigens ook móge zijn, nu juist niet bevorderlijk is aan de vastheid van oog en hand bij het schieten. Ten minste de schutter raakte niet het bier glas, maar wèl de hersenpan van zijn vroolijken kameraad, die, zonder een kik te geven, ineenzakte morsdood. Teruggang der gletschers tn Zwitser land. Blijkens metingen der Zwitsersche gletschercommissie zijn ook in 1912 de gletschers in Zwitserland over het alge meen weer in grootte afgenomen. Groot ste vermindering trof men aan bij den Saleïnagletscher boven Orsiènres, die niet minder dan 31 M. in lengte afnam. Trou wens aan zijn front wordt deze gletscher ook nog gebezigd voor 't winnen van ijs; zoo zijn er 200 wagonladingen ijs in 1912 vandaar verzonden. De teruggang der overige gletschers beweegt zich tus- schen 23 M. en 0.6 M. Echter zijn ook een drietal gletschers grooter geworden. [Onrechtvaardig beschuldigd. Eenige weken geleden werd, te Santé Réparata, het lijk gevonden van een jongen café houder, zekere Francis Suzzoni. De jonge Man was vermoord .Zijn oogen waren geblinddoekt, om den hals was een lange sterke riem gewonden, waarmee hij waar schijnlijk geworgd was, evenwel waren op 't hoofd wonden aanwezig van slagen met een zwaar voorwerp. Naar aanleiding van den moord werd gearresteerd de 20- jarige Romuald Rizzi, op wiens kleeren bloedsporen gevonden werden. Rizzi be kende dat hij den moord had gepleegd en zeide het gedaan te hebben met be hulp van twee vrienden, wier naam hij opgaf. Ook deze werden in arrest geno men, maar ontkenden allen schuld. Ze beweerden aan den moord niet het minste aandeel te hebben. Ze bleven evenwel in arrest. Toen ze echter dezer dagen met Rizzi werden geconfronteerd verklaarde deze dat ze hem niet hadden geholpen dat hij in een vlaag van waanzin alleen oen moord had gepleegd. De beide on- schuldig-beschuldigden werden weer vrij gelaten. Het waren beide jongelieden van goeden huize. De moordenaar is on derzocht door den dokter, die van oor- osei was, dat hij zijn verstand niet ten volle heeft. Lékker niksDe Belgische minister van Koloniën verklaarde aan „Le Soir", dat de staaf, die Maandag op de ten toonstelling te Gent gestolen werd, een reproductie in gips is van de goudklomp die zich in het koloniale paleis te Ter- vueren bevindt. De reproductie had slechts een geringe waarde. De bedrieger bedrogen Botsing. In het woud van Fontaine- bleau is Zondag een ernstig automobiel ongeluk gebeurd. In de buurt van Melun bij een kruispunt zijn twee auto's op elkaar geloopen. In den eenen auto zat een Parijsch theater-agent met eenige dames, om. de vrouw van den directeur van de groote operade auto reed met een snelheid van 60 K.M. langs de een zame boschlaan. In den anderen auto zat een Parijsch bankier met zijn vrouw. Ook deze machine reed met volle vaart. Op het kruispunt sloegen beide wagens met duizelingwekkende snelheid tegen elkaar, zoodat zij geheel verpletterd wer den. In de ruïne vond men twee lijken van vrouwen en vier zwaar gewonden. Slechts een der dames bleef ongedeerd. Hitte. New-York zucht weer onder buitengewone hitte. Hevige onweders hebben niet de minste koelte aangebracht. Wel enorme schade. De halve stad stond Dinsdag onder water en tal van huizen zijn door den bliksem getroffen, die ook in het telegraaf- en telefoon-verkeer groote storing bracht. Qroote brand. Te Plötsensee, een Berlijnsche voorstad, is den vorigen nacht de Noordduitsche Ijsfabriek bijna geheel door brand vernield. De schade wordt op drie ton geschat. Door het ontplof fen van vaten ammonia is een jongen gedood, een andere jongen gekwetst. Een brandweerman is van een ladder in de vlammen gevallen en met zware brand wonden opgenomen. De brand moet zijn ontstaan door het spelen van kinderen met lucifers, waardoor de houten om heining der fabriek vlam had gevat. N. R. C. Paniek in een circus. De dagbladen publiceeren een telegram uit Valencia, waarin gemeld wordt, dat, toen na afloop van een stierengevecht een der toeschou wers zich aan de misplaatste grap schul dig maakte van te roepen „Hulp, hulp 1" een groote paniek ontstond. De stieren wisten te ontsnappen en in de gangen van het circus werden tal van personen door dieren vertrapt. In het geheel zijn 200 toeschouwers gewond. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Goede vormen ten plattelande. Mijnheer de Redacteur I 't Gebeurde Woensdagavond. Een van die weinige avonden in dezen zomer waarop men er toekomt het er eens van te nemen en in plaats van naar de hoeveelheid van het wachtende werk te zien, de lust tot fietsen door ons mooie eiland eens enkele uren den teugel te laten. Zoo was ik dan schier onwillekeurig zoover den Seisweg opgepeddeld, dat ik vóór donker via Aagtekerke Domburg kon bereiken. Daartoe besloten, reed ik den smallen kloosterweg langs en zag in een van de laatste bochten, vóór men aan den Roosjesweg komt, twee huifwagentjes aankomen. Dat gedeelte is nog al be groeid, zoodat ik mij verplicht achtte flink te bellen, teneinde de aandacht van de koetsiers op mij te vestigen. Ik con stateerde dan ook, dat de draf vermin derde. Op die plaats is de weg zoo nauw dat ik, die ook mijn gang tot dien van een voetganger verminderd had, bemerkte de wagentjes niet op mijn fiets te kunnen passeeren. Toen het voorste paard circa 5 M. van mij verwijderd was, week ik wat uit en wilde met mijn rechtervoet op den grond stappen. Doch, wat ik, door 't bedriegelijk lange gras, voor den bodem aanzag, bleek sloot te zijn. Vandaar dat ik tuimelde en in de sloot terecht kwam, mijn fiets bleef in het gras liggen. Nu zou ieder verwachten, dat de koet siers die mij beiden gehoord hebben en waarvan zeker de voorste mij gezien moet hebben, hunne wagens tot staan brachten om te zien wat er van dien fietser was terecht gekomen en eventueel de behulpzame hand te bieden. Niets zou natuurlijker geweest zijn. En tochbeiden reden door. Zie,-M. d. R., er wordt in de stad niet altijd met evenveel lof over de boeren gesproken, en niet altijd terecht. Maar ik vraag u hoe een dergelijke handel wijze te kwalificeeren. Ik kwam er met beslijkte kleeren af, maar er was toch genoeg water in de sloot om mij, was ik met het hoofd in den modder terecht gekomen, een groot ongeluk te bezorgen. Maar dat kwam er bij deze „beschaafde menschen" blijk baar minder op aan. Ik kan niet één geldende verontschuldiging voor een dergelijke barbaarsche handelwijze vinden. M. d. R. ik wil met dit schrijven niet de meening uitspreken, dat al wat boer heet van 't hierboven bedoelde soort is gelukkiger zijn uitzonderingen. Ik wil zelfs aannemen, dat de mij overkomen handelwijze een uitzondering is, hoewel mij dat een beetje moeite kost. Maar het komt mij toch gewenscht voor, dat iets dergelijks voor de recht bank der publieke opinie kome, opdat straks niet een ander in soortgelijke om standigheden hetzelfde wedervare. Om bovendien geen onschuldige per sonen onder verdenking te brengen, meende ik wel te doen even de vrien delijke menschen achterop te rijden en het opschrift hunner rijtuigen te notee- ren. De voorste wagen droeg geen naam de achterste de initialen W. P. P. U zult kunnen bêgrijpen, dat ik in geen stemming verkeerde een kalm ge sprek met de inzittenden over 't gebeurde aan te knoopen. De kwaliteit stond mij bovendien niet aan. U, M. de R., dankend voorde plaats ruimte, verblijf ik J P K Middelburg, 30 Juli 1913. (We hebben ditmaal geen bezwaar ge maakt tegen de opneming van dit stukske, ofschoon de zaak van betrekkelijk gering belang is. Het moge dan echter als „Ge mengd Bericht" dienen. Het doet ons genoegen, dat de inzender nog wil aan nemen, dat het hier een uitzonderings geval gold. In omstandigheden als die, waarin hij op dien bewusten Woensdag avond, nadat hij uit de sloot gekropen was, verkeerde, heeft men allicht min der vleiende woorden op de lippen. Onze Walchersche landbouwers zijn echter nog zoo kwaad niet. Over 't algemeen valt op hun hulpvaardigheid staat te maken. Red.) Mijnheer de Redacteur I Tot mijn groot genoegen las ik in het blad van Patr. van j.l. dat dhr. H. zijn bewering terugtrok die hij heeft geschre ven in voorn, blad begin van dit jaar, omtrent hetgeen waarvan hij dien boe renzoon van de wed. uit Axel betichtte. Hetzelfde „feit" stond in het rapport van den ring Walcheren van Patr.geplaatst in De Zeeuw begin van dit jaar. Ik heb daar toen tegen geprotesteerd in De Zeeuw no. 109, van 7 Februari '13. Nu eerst blijkt het wat ik toen heb geschre ven dat die zaak eerst eens onpartijdig mocht onderzocht zijn. Nu dat gebeurd is mhr. H., werpt dit een geheel ander licht op deze zaak. Nu schrijft u, in Patr., dat uw zegsman niet met deze zaak goed op de hoogte is geweest en gij zoo verkeerd zijt ingelicht. Mag ik u vragen mhr. H. wie is die zegsman, is dat ook een lid van Patr,? Die schijnt het dan ook niet nauw met de waarheid te ne men. Ook van u (mhr. H.) is het zeer onvoorzichtig zoo iets te schrijven. Ook dhr. Wattel mag in het vervolg zich wel tweemaal bedenken voor en al eér hij zulke „feiten" in zijn rapport opneemt om die aan de groote klok te hangen, daar het nu duidelijk blijkt dat het „feit" waarvan voorn, boerenzoon uit Axel is beticht onwaarheid is. Mag ik dit spreek woord gebruiken„al is de leugen nog zoo snel de waarheid achterhaalt hem wel". U dankend voor de plaatsing, De K., Axel. (Wijl het hier een eerherstel betreft, n. a. v. een rapport in De Z. gepubliceerd, nemen wij bovenstaande ontboezeming op doch wenschen er verder niets meer over in ons blad te lezen. Red.) Aug. 1 's-H. Arendskerke, woonhuis en erf en inboedel, Pilaar. j§2 Kamperland, meubelen en huisraad, Hioolen. 2 Nisse, vruchten te velde, Pilaar. 4 Borssele, tarwe en erwten, Schram. 4 Kapelle, oppervruchten en aardappe len, Van Dissel. 6 Heinkenszand, 240 schapen en lam meren, Van Cleef. 6 Nisse, vruchten te velde, Neervoort. 6 Kamperland, inspan, Hioolen. 6 't Zand, hofstede met bouw- en wei landen, Blaupot ten Cate. 6 Kruiningen, tarwe en Aardappelen, Schram. 7 Kloetinge, 3.30.96 H.A. bouwland, v. Dissel. 8 Arnemuiden, hofsteedje en veldvruch ten, Blaupot ten Cate. 11 Kapelle, koffiehuis „De Paauw" met werkplaats te Biezelinge, Pilaar. 13 Ovezand, 1.49 H.A. bouwland, Neer voort. 14 Driewegen, 17 paarden, 30 st. hoorn vee, landbouwger. enz., Neervoort. 14, Kloetinge, bouw- en weiland, Van Dissel. 18 Kruiningen, Ambachtsh. „Tholsende,, met jacht en visscherij en opzichters woning, Pilaar. Sept. Hoedekenskerke, hofstede „Plantlust" met ruim 60 H.A. houw- en weiland, Neervoort. Goes, hofstede met 80 H.A. bouw- en weiland, Pilaar. Kabinetscrisis. 's-Gravenliage. De Vrijzinnige Con centratie besloot af te zien van het vormen van een Concentratie-Kabinet, wijl de steun der sociaal-democraten geen voldoende waarborgen biedt, om bet Concentratie-program ten uitvoer te brengen. 's-Gravenhage. Dr. D. Bos zal morgen voor eenigen tijd naar het buitenland vertrekken. 'sGravenhage. Verschillende bladen wisten te berichten, dat in den Haag een der soc. dem. Raadsleden wethouder van onderwijs zou worden. De soc. de mocraten besloten echter alleen dan den wethouderszetel te bezetten, indien dit voorsteld werd door alle vrijzinnigen in den Raad. Hiertoe bestaat geen kans, zoodat er vooreerst geen sprake zal zijn van een soc. dem. wethouder. Middelburg. Toen hedenmiddag dhr. en mevrouw Dijkmeester met familie op het Tentoonstellingsterrein kwamen, werd aan mevrouw door de schoolkin deren uit 'sHeerenhoek bij monde van de jongste Siene Remeijn een fraai bloem stuk aangeboden, waarop mevrouw Dijk meester met enkele vriendelijke woorden en een handdruk aan ieder der schenkers bedankte. Ook de commissaris onder hield zich met de kinderen. De uitvoering was allerliefst. Het bezoek aan de Ten toonstelling is weder zeer druk, doch niet zoo druk als verleden week. Rotterdam. Hedenmorgen is uit de Maas het lijk opgehaald van den 7-jari- gen G. v. K., die voor eenigen tijd over boord van een rijnschip is gevallen en verdronken. Roermond. De Rechtbank veroordeelde den gewezen notaris J. C. te St. Odiliën- berg, thans voortvluchtig, wegens ver duistering tot twee jaar gevangenisstraf en ontzetting uit zijn ambt met bevel tot gevangenneming. De veroordeelde bevindt zich thans in de Vereenigde Staten. Cincinnati. (Hbl.) Bij de motor-wed strijden reed een der deelnemers, zekere Johnson tegen een paal van een elec- trische lamp. Het benzine-reservoir ont plofte, waardoor J. en een andere man verbrandden. In het geheel werden zes man doodelijk gewond en elf ernstig gekwetst. Dagen. Hoogwater. Laagwater. Vrm. Nam. Vrm. Nam 1 Augs. 2 15 2.34 8 19 838 2 2.54 3.14 8 58 9.'9 3 8.36 3.61 9.40 10.1 4 4.20 4 37 10.24 10.42 5 4.59 5.20 11.6 11.25 6 5.42 6.3 11.47 7 6.25 6.50 0.8 081 MIDDELBURG, 31 Juli 1913. Wederom geringe aanvoer alleen van Tarwe, die zeer flauw gestemd 50 cent lager werd afgegeven. Men besteedde voorjarige tarwe f 0, a f 0,nieuwe tarwe f 7,50 a f 9,50 per H.L. Opgaaf van de Marktzetting der Vereeni- ging „Emos" en de Landbouw". Boter f0,675 a f0,726 per kilo. Voor particulieren f0,75. Eieren f4,40 a f0,per 100 stuks. Voor particulieren f 4,80. Veiling eieren. Op de veiling waren kipeieren f 4,60 a f 4,90. Eendeneieren f 0,a f 0, Ganzeneieren f 0,a f 0,Kalkoen eieren f0,a f0, Woensdag 30 Juli. BRUSSEL. Tarwe op termijn in francs. Vor. Open. ade 8de Slot. Sept.2o.271/2 20.30 20.27% 20.27% 20.27% Dec.2o.i7% 2O.20 20.172°.lS aO.15 NEW-YORK. De termljnmarkt ran Tarwe opende prijshoudend en xonder omzet, fluctu eerde verder om deze!0de redenen als te Chicago en sloot prijshoudend Loco traag. 3o Juli 29 Juli 28 Juli 26 Juli Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen vam 31 Juli medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Verwachting tot den avond van 1 Aug. Hoogste barometerstand 772.6 te Horta; laagste stand 755.0 Seydisfjord. Zwakke tot matigen noordoostelijke tot oostelijken wind. Helder tot lichtbewolkt. Waarschijnlijk droog weer met eenige kans op onweer in het zuiden. Iets warmer. Tot het plaatsen van Advertentiën niet afkomstig uit Zeeland, betref fende Handel en Nijverheid, is gerech tigd het Algemeen Binnen- en Bulten- landsch Advertentiebureau D. Y, ALTA, Wat moesstraat 76 78, Amsterdam. Bij dezen betuigen ondergetee- kenden hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, on dervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van hun geliefde Dochter, Zuster en Behuwdzuster PIETERNELLA. L. WIRTZ. C. WIRTZ—v. Weele. G. v. d. LINDEWirtz. JAC. WIRTZ. A. v. d. LINDE. 's-Heerenhoek, Juli '13. Voor de talrijke bewijzen van deelneming bij 't overlijden van onze ge liefde moeder, TANNEKE PAULINA DE REGT, Wed. A. Luteijn, ondervon den, betuigen wij onzen hartelijken dank. M. P. LUTEIJN. P. M. LUTEIJN. Axel (Spui), 31 Juli 1913. North. Roode winter. 97% .§98% »98»/2 98% 95% 80 Juli 29 i8 26 CHICAGO, opende traag 95% 96-*J. 95% Juli Sept. /.Dec. 96V4 94% 97 96% 94% 97% 97% 94% 97% 98- 941 97% Ue termijnmarkt van Tarwe '°t c. hooger, steeg verder in overeenstemming met de willige mais-markt, doch daalde vervolgens op grond van grootere aanvoeren, naar aanleiding van het gunstige .weer in het Noordwesten, op hoogere oogst- ramingen, in verband met gunstige oogstberlch- ten uit Europa, op grond van de geringe export- vraag en als gevolg van liquidaties. Contramlne- dekklngen en kooporders lokten een herstel uit, waarna de markt prijshoudend sloot. Juli Sept. Dec. Mei 84% 85 «9% 95- 30 Juli 29 28 26 85% 85% 85% 86% 9°% 86- 89% 86% 90% - (N. R. Crt.) 95% "'s BRIEFWISSELING Berichtgever te Ook wij vermoe den dat bedoeld „hoofd" er achter zit; daarom laat ons hier vergeten en ver geven. De verschillende door u genoemde vaststaande feiten zullen wij in ons hoofd houden. B. te St. Neen. In het Gasthuis te Vlissingen wordt wegens huwelijk vtn de tegen woordige, tegen 15 September a. s. gevraagd, eene inwonende op een jaarwedde van f 175. Sollicitatiën, met opgaaf van leef tijd en referentiën uiterlijk tot 10 Augustus a.s. te richten tot den Voorzit ter van Regenten: Dokter J. P.VER- MA AS, Badhuisstraat 114. TE KOOF bij J. KWEKKEBOOM, Brigdamme. bij M. W. v. d. LINDE, Rit them. bij J. BOONE, Serooskerke. M keur uit zes, leeftijd van drie tot elf jaar, bij J. POPPE, Oostkapelle, Tl SOOS» bij ABR. DE NOOD, Zandijk, Veere. TE PACHTEH Te bevragen bij A. MEEUWSE, Grijpskerkó. TE KOOP als: Tarwe, Erwten, Gerst en Witte Boonen, wassende op ongeveer I Hectare 34 Aren Bouwland, in de gemeenten Serooskerke en Vrouwe polder Inlichtingen verkrijgbaar bij P. GEERSE Ch.zoon, Hofstede „Wei zicht" te Serooskerke.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 3