Binnenland. Uit de Pers. Uit de Provincie. Landbouw. Kerknieuws. Rechtzaken. Gemengde Berichten. bader Wm, hebben we geen gering deel bflgedragen tot de hulde, die hem na dien grooteohen tocht ten deel is gevallen. We nebben gejubeld over den durf van dien grooten „held", en ons verbaasd over de geweldige vorderingen der techniek. De pers was er vol vantrouwens wie keek niet vol bewondering tegen dien „held" op Edooh, we zijn nu geneigd den grooten man te beklagen. Hij, die den eeretitel van „held" met grootsch gebaar afwees, is het voorwerp van ons medelijden ge worden. „Ik ben geen held", zeide hij tot een zijner vrienden, met wien hij over de vol brachte reis sprak, „een held is iemand, die het gevaar, dat hij gaat trotseeren nog niet nauwkeurig kent, die zich dus in het onzekere begeeft. Ik ken het gevaar, dat ik loopen zal wanneer ik vlieg en ik weet vooruit, dat het niet groot is. Ik voel mij in mijn machine, ook boven de wolken, volkomen op mijn gemak. Blériotnoem ik een held, want toen hij over het Kanaal vloog, de eerste vlieger, die zich boven zee begaf, wist hij niet met welke gevaren hij te kampen zou hebben", Brindejonc meent het gevaar te ken nen, waaraan hij zich blootstelt. Dat is juist zijn "ongeluk, want vandaag of morgen zal zijn onwrikbaar vertrouwen in het menschelijk gewrocht beschaamd worden, eeuwig tot zijn verderf. „Ik ken het gevaar". Medelijdend haalt men bij deze woorden de schou ders op. Op de vraag van zijn vriend „wat er gedurende die zware uren hoog in de lucht in hem omgaat en of hij dan rustig en regelmatig denken kan", ant woordde Brindeionc „Natuurlijk denk ik, maar gij moet niet vergeten, dat de vlieger op zijn apparaat zich bewust wordt van een nieuw zintuig. De snelheid waarmee wij vliegen beperkt ons begrip van de wereld. Wij komen met korte tusschenpoozen van de eene regenbui in de andere. 0e moet n.l. weten dat er in de atmosfeer minstens elke 50 K.M. een wolk hangt en 50 K.M. zijn voor een vlieger nauwe lijks 20 minuten. Dan wordt men dus in vochtigen damp gehuld en men ziet de wereld op zulke oogenblikken niet meer als een verscheidenheid van land schappen, boomen, rivieren, dorpen en kerktorens, maar als in stortregens en hagelbuien, doorbrekende zonnestralen, nieuwe regenvlagen en nieuwe opflikke rende zonvlekken. De hemel weet door hoeveel regen ik tusschen Parijs en Warschau gevlogen ben 1 En dan, ja, dan is er steeds voor ons, rondom ons, iets het groote Onbekende. Dat voort durend mogelijke ongeluk, het ontplof fen van den motor, het breken van een der draden. En ten slotte Brindejonc aarzelde een oogenblik en ging toen voorten ten slotte, altijd de Dood". Doch waartoe die nare gedachten, die hem toch maar voor een raadsel stellen, waarvan de oplossing hem niet lust Weg met die ziekelijke denkbeelden. Al moge de dood met, hem meevliegen, het kan hem niet hinderen, want„Ik ben van mijn machine zeker en ik weet, dat mijn [tegenwoordigheid van geest mij niet begeven zal. Bij eiken doodelijken val", vertelde hij, „heb ik mij nauw keurig op de hoogte gesteld van de oor zaken van het ongeluk, en daardoor ben ik in staat alle mogelijkheden van een val te overzien, te zien aankomen, met koelbloedigheid af te wachten. Men moet zich slechts nooit verloren wanen, want dan is men meestal ook verloren. Eens, in volle vlucht, ontplofte mijn motor. Als ik toen het hoofd verloren had, zou ik zonder twyfel doodgevallen zijn. Ik had voor mij een groote vlam, allerlei deelen van mijn machine braken en vlogen rondom mij heen. Ik deed slechts wat ik doen moestik sloot de vloeistof af, voorkwam daardoor alle verdere brandgevaar en liet mijn machine toen in zweefvlucht dalen. Het geheele ge heim, ziet ge, bestaat niet in een soort van heldhaftigheid, maar slechts in het be houd van de tegenwoordigheid van geest. Deze noodzakelijkheid om steeds bedaard en steeds bij de pinken te zijn is trouwens ook voor het gewone dagelij ksche leven zeer nuttig. Ik was prikkelbaar, zooals bijna iedereen, ik was driftig en ontstak dikwijls in woede. Welnu, het vliegen heeft mij geleerd mij te beheerschen. Gij begrijpt wel, een bedaard mensch is altijd sterker dan een driftig mensch." Zoo bazelt hij door, pochend op eigen kracht en eigen werk, spottend met elke gedachte aan een Voorzienigheid, Die over hem waakt, en aan een God, Die hem straks zal wegnemen en oordeelen. Dat gevaar kent hij" niet. Wat zal hem dan der menschen hulde baten De Balkan. Wapenstilstandbloed vergieten I Tegelijk met het bericht, dat de vredes conferentie te Boekarest in beginsel tot een wapenstilstand van vijf dagen be sloten heeft, bereikt ons de tijding van moorddadig krijgsbedrijf. Het Grieksche gezantschap heeft tele grafisch bericht ontvangen van een zware nederlaag der Bulgaren bij Dzoemaja, die hen tot den terugtocht op het oude Bulgaarsche gebied heeft genoopt. Widin is thans het voorwerp van de Servische operaties. De minister van oorlog deelt mede, dat de Servische troepen reeds voor de stad liggen. Het dorp Tapitsjih, drie kilometer van Wiain, zouden zij reeds bezetten heb ben. Zelfs is Widin zelf reeds krachtig gebombardeerd. Doch de Bulgaren heb ben besloten de stad tot het uiterste te verdedigen. Op de Servische posten aan de oude Bulgaarsche grens doen de Bulgaren steeds aanvallen in de laatste dagen op de posten te Wlannia en te Stretsjar, maar overal zonder resultaat. In officieele kringen te Konstantinopel bescheuwt men de stappen der mogend heden bij de Porte om de ontruiming van Adrianopel te bewerken, als niet gedaan en verzekert men Adrianopel onder geen beding te zullen prijs geven. De pers betoogt dat de mogendheden het nooit eens zullen worden over de mid delen om de Turken uit Adrianopel te verdrijven. Onaer Telegrammen hebben we giste ren reeds van deze stemming kunnen kennis nemen. Turkije heeft zich weer vastgenesteld in Adrianopel en schijnt niet van plan haar vroegere bezittingen zonder slag of stoot weer prijs te geven. Acland, de Engelsche onder-minister van buitenlandsche zaken heeft gisteren in het Lagerhuis verklaard, dat de mo gendheden omtrent de kwestie der be zetting van Adrianopel door de Turk- sche troepen overleg plegen. De Engelsche regeering wenscht geen afzonderlijk optreden voor te 9tellen maar de Turksche regeering is gewaar schuwd, ook in verband met den inval der Turksche troepen in Bulgarije, dat zij op geen bescherming van Engeland behoeft te hopen voor de gevolgen, die kunnen voortvloeien uit het gewelddadig optreden van Turkije. Zelfs deze krasse waarschuwing van Engelsche zijde zal weinig indruk maken op den onversaagden en koppigen Turk. De Ned. meldt, dat Woensdagavond, daartoe uitgenoodigd door H. M. de Koningin, de neger-predikant ds. Blijd uit Paramaribo, een lezing zal houden op het Loo. De heer Weiss, oud-zendeling te Zeist, zal hem vergezellen. In de pers doet het gerucht de ronde, dat de heer van der Voort van Zijp, Kamerlid voor Tietjerksteradeel, zijn zetel voor een der aftredende mi nisters zou willen inruimen. De heer van der Voort van Zijp deelt naar aanleiding daarvan aan de N. Crt. mede, dat dit bericht van a tot z on juist is. Provinciale Staten Z. H. Herstem ming in Rotterdam I. De heer H. W. G. Stolle (s.d.a.p.) verkreeg 3950, de heer Jac. van Vessem (c. h.) 4440 stemmen, zoodat gekozen is de heer Van Vessem. De rechterzijde in de Staten van Zuid- Holland heeft nu 1 zetel op de sociaal democraten heroverd, waardoor de getal sterkte wordt47 rechts, |33 vrijzinnigen en 2 sociaal-democraten. De briefwisseling tusschen dr. Bos en mr. Troelstra. De vrij liberale Nieuwe Ct. schrijft De door mr. Troelstra aanbevolen aan vaarding van de regeering door de con centratie alleen, onder belofte van steun van de zijde der S.D.A.P. heeft naar uit een der brieven van dr. B. blijkt in de vrijzinnige concentratie nog geen punt van bespreking uitgemaakt. Verwacht mag worden, dat zulks hedenavond wel het geval zal zijn. Maar wij gelooven, dat geen meerderheid zal zijn te vinden voor deze oplossing, waarbij een minderheid, onder controle van een harer felste staat kundige tegenstanders, en van dezen af hankelijk,een regeeringsprogram zal moe ten uitvoeren, dat zij beiden wenschen. Zooals dr. B. terecht in zijn brief van 18 Juli opmerkte, is een oplossing in den zin reeds tijdens den verkiezingsstrijd door hem en door anderen in het openbaar ver oordeeld. En de weigering der socialisten heeft de waarde van de argumenten tegen een concentratie-kabinet geenszins aan getast. Loyal opposition. Onder dit opschrift geeft de Standaard een nadere verklaring omtrent de door de rechterzijde als oppositie aan te ne men houding Van meer dan één kant heeft men er zich aan geërgerd, dat na 17 Juni onzer zijds als plicht werd gesteld, om niet alleen terstond als oppositie op te treden, maar dit van meet af te doen met het beleden doel, om Links te bemoeilijken zooveOl dit kon. Jammer slechts, dat men bij het weer geven van onze bedoeling drie woorden uitliet, die er noodzakelijk bij hoorden, zou de strekking van onze verklaring in het juiste licht komen te staan. Wie spraken toch in ons artikel van den 17en Juni niet van een bemoeilijken van Links in zijn nadere poging om 's Lands zaken te beredderen in 't gemeen, maar van een zooveel mogelijk bemoei lijken van Junks in de constitutie van zijn Kabinet; wat heel iets anders is. Is eenmaal een Kabinet van de tegen partij opgetreden, dan mag aan de oppo sitie de eisch worden gesteld, dat ze „loyal" zijzoolang daarentegen de wor steling bij de stembus nog voortduurt, en de winnende partij nog voor het groote probleem van de Kabinetsforma tie staat, bezit de partij die alsnu oppo sitie wordt, niet alleen het recht, maar rust op haar zelfs de plicht, om de kans op een sterke Kabinetsformatie voor de alsnu optredende regeeringsmeerderheid zoo slecht mogelijk te maken; en juist dit is het probleem, dat ook nu bij de herstemmingen moest worden beslist. Voor de Concentratie kwam 't bij de herstemmingen op tweeërlei aanlelop het zoo laag mogelijk houden van net ledental der Coalitie, en 2e op het zoo hoog mogelijk opvoeren van haar eigen ledengroep, niet alleen tegenover de Coalitie, maar evenzoo tegenover de Sociaal-democratie. Tegen dit tweeledig belang der Con centratie kon en moest door ons op 25 Juni zoo scherp mogelijk worden inge gaan lo. door het cijfer van de Coalitie leden zoo na mogelijk aan de 50 te brengen en 2o. door in niet één district den liberaal tegenover den socialist te steunen, ook niet al was de liberale can- didaat op 't kantje af een zoet-lief con servatief heerschap. Het eerste is ons niet gelukt. Het sloeg ons twee stemmen tegen. We had den durven hopen op 45 leden aan onzen kant, en doordat Ridderkerk en Leiden omgingen, bleef het staan op 43. Immers de twee „wilden" rekenen voor ons niet méé.- Het tweede doel, dat we ons stelden is daarentegen bereikt. Niet alleen toch heeft ons Centraal-Comité reeds op 19 Juni het door ons gewenschte advies gegeven, maar kort daarop is ook door de beide andere Coalitiepartijen geheel in gelijken zin geadviseerd. En hierdoor nu is een uitkomst verkregen, die het thans aan den geroepen Kabinetsforma teur zoo moeilijk mogelijk maakte. Juist hetgeen waarop we aanstuurden. Dit echter heeft niets te maken met de houding die de Antirevolutionaire partij straks, als het nieuwe Kabinet er is, tegenover dit Kabinet zal hebben in te nemen. Die houding toch zal geen andere mogen zijn, dan die van loyal opposition". Iets waar we te meer nadruk op leggen, omdat Links èn aan het Rechtsche Ka binet van 1901 èn aan dat van 1908 op exemplaire wijze getoond heeft, wat men onder „loyal opposition", onder mannen van eer niet behoort te verstaan. De plichten en rechten van een „loyal opposition" loopen natuurlijk zeer uit een, al naar gelang Kabinet en oppositie, uit eenzelfde beginsel levend, slechts gradueel verschillen, dan wel in staats rechtelijken zin, in uitsluitenden zin, principieel tegenover elkander staan maar voor welke van deze twee ge vallen de oppositie ook te staan kome, het „loyal" mag, zoo ze zich zelve eert, aan het karakter van haar optreden nooit gemist worden. Ziehier de zinsneden waarop het aan kwam »We zijn thans oppositie, en het be wind, dat thans komende is, zal als zoodanig met ons te rekenen hebben. •Laat ons daarom terstond onze lanspunten vijlen en ons zwaard scherpen, en van meet al met ongekreukten moed, in vastberaden plichtbesef, en moge 't zijn met warme geest drift, deze nieuwe taak als oppositie aanvaar den, en daarom zonder verwijl verstaan, dat we aan het nu komend Kabinet, ais oppositie, reeds aanstond! zijn samenstelling zoo moeilijk mogelijk hebben te maken. •Bij ds herstemming gaan we uit dien hoofde een tweede worsteling tegen, niet om onze schade in te halen, iets wat toch niet kan, maar wel om nu reeds toe te zien, dat het straks komend Bewind, dank zij onze energie, ons niet overrompele, maar van meet ai zoo zwak mogelijk sta.» Middelburg. Het is heden weer buiten gewoon druk in onze stad. Met een extra- trein uit Vlissingen werden ongeveer 350 personen, komende van de Belgische bad plaatsen, aangevoerdterwijl ook per electrische tram honderden aankwamen. Hierbij komen nog tal van bezoekers uit de provincie, en het overgroote deel van die bezoekers begaven zich ook naar de tentoonstelling van kleederdrachten, enz., waaraan ditmaal een bijzondere attractie was verbonden, namelijk de zanguitvoe ring van schoolkinderen uit 's Heeren- j hoek, voor het grootste deel in nationaal costuum. Ook de ouderwetsche sjeezen en phaëtons, die een ommegang door de stad |maakten, trokken weer veel bekijks. Het prachtige zomerweer zette aan dit alles grooten luister bij. Op het tentoonstellingsterrein zelf is een goede verbetering aangebracht, door dat het restaurant, het gymnastieklokaal door draperien en vlaggen is versierd en daardoor een veel gezelliger aanblik geeft. Het bleek ook hierbij weer, dat zulk werk bij den heer A. van Eeden in uitstekende handen is. Van het restaurant gesproken, ook dit blijkt in den heer J. H. A. Maltha een uit stekend beheerder te hebben, die op alles ingericht is. Een keurig gedekte tafel was hedenmorgen spoedig bezet door een clubje vreemdelingen, die zich aan een welbereide lunch te goed deden. Goes. Postduivensport. Uitslag der prijs- vlucht, uitgeschreven door de Postdui ven vereeniging „de Zeeuw" alhier, ge vlogen met jonge duiven vanj/Maastricht (150 K.M.) Ie en 4e prijs Gebrs. de Valk, 2e en 5e prijs P. Boel, 3e prijs A. Battes. Vlissingen. Volgens de Brusselsche Chronique heeft de Belgische minister van marine besloten, het Belgische loods wezen alhier te handhaven. N. R. C. Vlissingen. Het Hbld. v. Antw. geeft eenige bijzonderheden over wat bij het onderzoek door een duiker naar het op de reede van Vlissingen gezonken plezier jacht Ulva is gebleken. Na lang zoeken vond de duiker de oorzaak van het zin ken der Ulva. Zeven bouten waren los- gevezen aan den kop der kraan, die het zeewater naar de circulatiepomp voert. De kop der kraan lag ten gronde en daarnevens een Engelsche sleutel en een hamer. Een tweede duiker uitgezonden ter bevestiging van gedane ontdekkingen van duiker Debbaudt, heeft ook de vijzen der bouten weergevonden. De ingenieur Satire is aangesteld om verslag te maken over de ontdekkingen, die de aanhouding van den kapitein voor gevolg hadden. Het is de verzekeringsmaatschappij Nord- deutsche Versicherung Gesellschaft, die de klacht heeft neer gelegd bij het par ket. Terneuzen. Het beroep van de wed. F. J. Bolleman ter Terneuzen is niet ont vankelijk verklaard, welk beroep zij had ingesteid tegen het besluit der Gedepu teerde Staten van Zeeland, bepalende, dat haar kleinzoon J. F. Bolleman we gens hem verleende vrijstelling van den militiedienst wegens kostwinnerschap, voor een jaar niet mocht deelnemen aan de loting. Terneuzen. Betreffende demishande ling door den onderwijzer le M. van een zijner leerlingen meldt men ons, dat het meisje toen het een oogenblik minder oplettend was, eerst een klap tegen het achterhoofd en daarna een drietal stom pen in den rug zou gekregen hebben. De onderwijzer moet een volledige be kentenis hebben afgelegd en is thans op verzoek van zijn verdediger, den heer mr. P. Dieleman, die er voor in stond, dat geen gevaar voor ontvluchting bestond, op vrije voeten gesteld. De toestand van het ongelukkige kind, zou nog ernstig zijn. Nieuw en St.-Joosland. In de laatst gehouden vergadering van aandeelhou ders der weegbrug alhier, werd mede- deeling gedaan, dat de nieuwe weegbrug thans definitief vanwege den suikerbie- tenbond is goedgekeurd. De nieuwe brug is veel doelmatiger dan de oude, het nieuwe steenen gebouwtje, dat er netjes uitziet, staat nu meer achterwaarts, zoo dat thans wagens met overwicht van hooi, graan enz. veel gemakkelijker ge wogen kunnen worden. Tot weger werd herbenoemd Hendrik Baurdoux. Mede gedeeld zij nog dat de oude brug 19 jaar dienst heeft gedaan. Geduiende dat tijd perk werd door de aandeelhouders ge middeld een ruim percentage per aan deel getrokken, het hoogste was 60 pet. het laagste 8 pet. Coljjnsplaat. In deze 'gemeente is ook een begin gemaakt met de voorbereid selen voor een te houden onafhankelijk- heidsfeest. De vergadering, die daartoe werd gehouden, was vrij goed bezocht. Tot leden van de feestcommissie ver klaarden zich bereid de h.h. J. W. A. Stute, J. v. d. Drift, H. M. Haringman, A. J. Ridder, A. D. Snoep, W. Potappel, Anth. Verburg ,Cz., Anth. Kole, K. Janse, J. C. Nieuwdorp, P. K. JBoone, J. M. Boon, H. W. de Looff, Jac. v. Maldegem, W. de Regt, Jac. v. d. Weele Az., L. H. Kievit, G. de Waard. Het feest zal op een nader te bepalen dag worden gehouden, waarschijnlijk in 't begin van September. Stavenisse. In de gisteren gehouden raadsvergadering werd na onderzoek der geloofsbrieven besloten tot toelating van het nieuwgekozen lid den heer C. Brood man. Verder werd besloten tot uitvoering van verbeteringen aan de openbare school als omschreven in het daarvoor opge maakte bestek. Aangeboden werden de rekening der gemeente en die van het burgerlijk armbestuur, beide over 1912. Tot leden van het stembureau voor de verkiezing van een raadslid in de vaca ture A. van 't Hof, zoo noodig op 13 Aug. te houden, werden aangewezen de heeren C. L. Dorst en H. J. Dorst en voor de eventueele herstemming op 20 Aug. de heeren C. Steenwijk en A. J. Verstraate. Westkapelle. In de gisteren onder voorzitterschap van den burgemeester gehouden raadsvergadering waren alle leden tegenwoordig. De ingekomen stuk ken werden voorgelezen en voor kennis geving aangenomen. Hierop had plaats onderzoek geloofsbrieven van de herko zen gemeenteraadsleden en werd tot toe lating besloten. De overlegging had plaats van de gemeenterekening dienst 1912 (in ontvang f 16269.21 en uitgaaf f 15261.34 goed slot f 1007.87. Vaststelling van een nieuw reglement voor het Bur gerlijk Armbestuur is aangehouden tot een volgende vergadering. Vastgesteld werd een verordening, bepalende de diensturen van .openstelling van het bureau van den Burgerlijken Stand, 's morgens 9 uur tot 11' uur, en op Zondagen en daarmede gelijk-gestelde dagen (indien de belanghebbende aan toont dat met het oog op de te verrich ten werkzaamheden niet tot"e genden dag kan worden gewatv! 1 's middags half één, tot half twee na sluiting. "«U De N. R. C. meldt, dat in ÜOOM,, Limburg de meeldauw het eikenW weer sterk heeft aangetast, q! 5 lage bosschen zijn er wit van h struiken en boomen bleven vrij Het rijk zal te Alkmaar over tot stichting van een rijksschool, tuinbouwonderwijs de gemeente zal gen voor het stichten van een «w' en voor proeftuin den noodieenY beschikbaar stellen. Uit de Ii^jksverslagen. De verdagen en mededeelingen de directie van den landbouw w no. 1, bevat onder veel merkwaard;' ook het beknopt verslag derTuinb™. proefvelden over 1907/11. Volgen, voorbericht is bij de samenstelling v dit verslag „er meer naar gestreefd all verslagen op te nemen van proeven tot een bepaald resultaat hebben ceipis dan wel een volledig overzicht van alle aangelegde proefvelden, fw door is genoemd verslag o.i. nog brui baarder geworden voor onze tuinlui V gaarne zagen wij het in veler handt Dit kan zeer gemakkelijk, omdatiede land- en tuinbouwvereeniging 1 ex. de Directie van den Landbouw ontv Ieder belanghebbende kan het dus vragen bij den secretaris van vereen, in zijne gemeente. Bijzo belangrijk vinden wij bet meegedee' omtrent proefnemingen bij kool. V. - ditmaal bepalen wij ons tot de prv neming bij den heer W. Blokker Koedijk. De grond in die gemeente, volgens het verslag voor de teelt kool zeer dankbaar voor eene hemes met stikstof. Nu werd bij genoem heer een proefveld aangelegd, om m gaan, welke der beide in den land- e tuinbonw meest gebruikte stikstofm" stoffen, Chilisalpeter of zwavelzure ar- moniak, de voorkeur verdient koolbouw. Als eerste gewas werd' v bouwd vroege Langendijker bloemk#} en als nateelt reuzenbloemkool. De hoeveelheden Chilisalpeter en n velzure ammoniak werden zóódar. nomen, dat ieder perceel evenveefs stof ontving. Van de 4 perceelen plm. 2'/a ct), waarin het proefveld» verdeeld ontving perceel 1,15 Kg. C salpeter, no. 2. 12'/a Kg. zwavelz. no. 3. 21 Kg. Chilisalpeter en na U Kg. zwavelz. amm. Om nu onzei" niet lastig te vallen met veel getal!»' willen wij alleen meedeelen, dat volg het Verslag het volgende bleekle. opbrengst werd aanmerkelijk verho naarmate de hoeveelheid toegedier1 kunstmest grooter was, 2e. wat de tot» opbrengst aan kooien betrof, liepen! perceelen weinig uiteen£3e. op de per len met Chili bemest, ontwikkelde! kool aanmerkelijk sneller, dan op1 welke zwavelz. amm. ontvingen, op de Chili-perceelen op 18 Aug. 105 kooien geoogst waren, teg kooien op de andere perceelen, perceel III was de kool zwaarder dan de andere perceelen en bracht ongevee f 1 per 100 stuks meer op. Het Vers'"1 zegt dan ook, dat het Chilisalpeter taf.' in het voordeel was. Ook bij het nage gaf het Chilisalpeter betere uitkom!1" dan de zwavelz. amm., zoodat eerst?- noemde meststof niet spoediger uitw werkt was dan de/.laatste. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Grollo, F. E. Gerrte, cand. te Beusichem te Schermen". S. H. de Groot te Oirschot; teZ Scharwoude, F. C. M. Boenders te t* Briel. Aangenomen naar Pesse door J-» Vaandrager, cand. te Charlois. Bedankt voor Retranchement door1 E. Gerritsen, cand. te Beusichem. Geref. Kerken. Beroepen te Engwierum, H. Ensen' te Nieuwveen te Balkbrug, C.N 'C peta, cand. te Katwijk aan Zee. De officier van justitie te Middelt heeft, naar aanleiding van een kl van den heer H. A. van Dalsum te Hl» lid der Provinciale Staten van die bij de Kamerverkiezing cand® was van de Volkswilpartij in het dis® Hontenisse over beleediging, een on« zoek bevolen naar den |drukker en verspreiders van een geïllustreerd vera zingsbiljet, waarin de beleediging hebben plaats gehad. Te Enkhuizen is een 4-jarig kn in een regenbak gevallen en verdron» Twee werklieden te Kralingen hen- in een sloot bij Oud-Rosenberg bet n, gevonden van een kind van zes 111 den. Het was gewikkeld in coura? papier en is' naar Crooswijk 0 gebracht. Eigenaardige bedreiging. Een examinatoren voor het eind-examen de hoogere burgerschool te Arnhem

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2