Buitenland. HOOFDPIJNEN. Binnenland. Kerknieuws. Onderwijs. leestaf^ Gemengde B PolitiererorcUning24. Verzoek de Korte en Wisse om wijziging] Politieverorde ning 25. Bekrachtiging aankoop huizen Bagynhof en Nieuwstraat. Middelburg. Stukken Gemeenteraad. Om trent het adres van het Genootschap ter bevordering van Melkkunde tot proef neming met Gemeentelijke Melkcentrale doet de Gezondheidscommissie weten, dat zij op het oogenblik geene gronden kan aangeven waarop zij den Gemeente raad zou mogen adviseeren over te gaan tot eene proefneming met een melk centrale. Bij het voorstel tot het aangaan eener tijdelijke geldleening ten behoeve van het gemeentelijk electrisch bedrijf merken B. en W. op, dat een aantal electriciteits- meters aangeschaft zijn, het kabelnet uitgebreid is en huisaansluitingen ge maakt zijn tot gezamenlijke kosten van f 7(300. In den loop van datzelfde dienst jaar zal waarschijnlijk voor meerdere dergelijke werken dat bedrag nog met f3400 vermeerderd worden. Op de be grooting voor den dienst 1913 is daar voor geen post uitgetrokken. In verband met een en ander stellen zij voor, in afwachting van nader hunner zijds omtrent het sluiten eener definitieve leening te doene voorstellen, eene tijde lijke geldleening aan te gaan van ten hoogste f7600. De commissie van financiën vereenigt zich hiermee. Omtrent het verzoek van G. van Boven c.s. tot aanleg gasleiding stellen B. en W. voor tot den aanleg te besluiten, onder de gebruikelijke garantie van 8 pet. der aanlegkosten. pfDe commissie van Fabricage verklaart zich met het voorstel te vereenigen, onder opmerking dat het niet gebruike lijk Jis voor aanleg van gasleiding eene garantie te eischen van 8 pet. der aan legkosten. B. en W. teekenen hierbij aan er geen bezwaar tegen te hebben den eisch van 8 pet. garantie uit hun voor stel te laten vervallen. De commissie van financiën vereenigt zich met het voorstel. Omtrent het verzoek van Wed. H. .Tongepier c.s. tot aanleg gasleiding in het Bastion wordt hetzelfde opgemerkt en voorgesteld. B. en W. stellen voor op het verzoek van A. Maartense om verkoop stukje grond aan den Kinderdijk gunstig te beschikken. Het gevraagde stukje grond is thans bij niemand in gebruik en heeft voor de gemeente hoegenaamd geen waarde, daar het slechts vanaf de zijde der Dokkade te bereiken is. Omtrent het voorstel tot machtiging om overeenkomsten af te sluiten in ver band met uitbreiding prise d'eau stellen B. en W. voor te besluiten, om het te machtigen, met den aannemer Heederik de noodige overeenkomsten af te sluiten. De Commissie van Fabricage meent, dat, indien zoowel wijlen de Ingenieur Schotel, als diens opvolger van oordeel zijn, dat werken, als de hier bedoelde zich minder goed leenen voor openbare aanbesteding, zij vermeent niet tot open bare aanbesteding van de grondwerken te mogen adviseeren. Met het voorstel van B. en W. om ook het leveren en leggen der buisleiding niet openbaar aan te besteden, kan de Commissie slechts noode meegaan, omdat het haar vreemd voorkomt, dat voor dergelijke werken hier te lande slechts één aannemer zou zijn. De Commissie van Financiën vereenigt zich met het voorstel. Op voorstel van B. en W. tot uitgifte in erfpacht aan A. Jeronimus en A. Tjaarda, willen B. en W. gunstig be schikken. De pachtsom zal echter in overeenstemming gebracht worden met die, welke in den laatsten tijd voor soort gelijke stukjes grond wordt bedongen. De verordening op de heffing van schoolgelden moet gewijzigd worden naar aanleiding van de bedenkingen van mi nister Heemskerk. Die bedenkingen wor den gemotiveerd met de opmerking, dat „uit de bepalingen van de artikelen 16, le en laatste lid, 50, le, 2e en 6e lid en 52 der wet op het lager onderwijs, in in onderling verband en samenhang be schouwd, volgt, dat alle kinderen tot de werkelijke bevolking eener gemeente be- hoorende, op voor allen, op gelijken voet geldende voorwaarden, tot het openbaar lager onderwijs behooren te worden toe gelaten." R. en W. geven in overweging aan W. den Boer met ingang van 1 Juli 1913 een pensioen te verleenen ad f 168,30 zijnde "/s# van het door hem in de laatste 5 jaren gemiddeld genoten bedrag van f765 per jaar. De verordening op het toezicht op eet- en drinkwaren, met uitzondering van vleesch, visch en melk en op keuken gereedschap, wordt gewijzigd in verband met een drietal opmerkingen van Ged. Staten. Op de voordracht voor de benoeming van een onderwijzer 7de leerjaar aan school C staan 1. J. J. Nuijten, 2. A. P. L. Snijder, 3. J. C. Kotvis, allen onder wijzers aan school K. Wat betreft het verzoek van de Korte en Wisse om wijziging der Algemeene Politieverordening vindt de [commissie voor de Strafverordeningen geene aan leiding om B. en W. voor te stellen op hun genomen besluit terug te komen. Middelburg. Wij kunnen onze lezers mededeelen dat Maandag of Dinsdag het nieuwe post- en telegraafkantoor in de Noordstraat in gebruik zal worden ge steld. Zoowel voor het publiek als voor het personeel van deze takken van dienst zal alsdan een goede noodzakelijke ver betering zijn tot stand gekomen. Voor hen, die als wij dikwijls het telegraaf kantoor bezochten en daar van de tele- phoon gebruik maakten, was het wach ten in een kleine ruimte en de onooge- lijke alleen met een petroleumlampje te verlichten cel een ware ergernis. Goes. Vrijdagavond vergaderde in de Sociëteit V. O. V. de Coöperatieve Bak kerij- en Verbruiksvereeniging „Ons Be lang". Na opening door den voorzitter I deelde deze mede, dat het aantal leden sinds de vorige vergadering van 64 tot 119 is gestegen. Verder deelde hij mede dat de in de vorige vergadering gekozen bestuursleden de functies onderling als volgt hebben verdeeldJ. M. Bartelse, le voorz.J. de Die, 2e voorz.W. Hen- geveldt, le secr.J. J. van Willigen, 2e secr.J. Ruissaart, le penningm.L. Sampon, 2e penningm. en P. Schrijver Sr., als 7e bestuurslid zonder functie. Hethuishoudelijk reglement werd met al gemeene stemmen vastgesteld. Bij de be sprekingen over eventueelen aankoop van een gebouw, werd na eenige discussie met bijna algemeene stemmen het bestuur gemachtigd tot het aankoopen van het pand op de Turfkade D 2. Goes. Onder begunstiging van zeer schoon weder maakten 'n vijftigtal leden van de Knapenvereeniging, afd. van de Chr. Jongelingsvereeniging alhier, giste ren per motorboot van de firma Osse- waarde en Dekker een tochtje naar Burghsluis, om vandaar naar Haamstede te wandelen, 't Was het jaarlijksche reisje, waarvoor ijverig gespaard was en waarvoor de Jongel. Ver. subsidie pleegt te schenken. Reeds om 6 uur was het gezelschap afgereisd drie uur later arri veerde men op Schouwen. Het was er verrukkelijk in de duinen en de bosschen. Opgetogen kwamen de jongens dan ook van de konijnenjacht thuis. Wat de leiders betreft, ze willen zich volstrekt niet als lijders beschouwd zien. Ook zij hebben genoten. Vlissingen. Door de afdeeling der S. D. A. P. is candidaat gesteld voor den gemeenteraad, in het le district va cature Van Niftrik den heer P. A. Praag. Vlissingen. B. en W. deelden gisteren in de Raad den inhoud van een adres mee, dat zij aan den minister van Bin- nenlandsche zaken gezonden hebben en waarin hulp wordt gevraagd bij de po gingen tot behoud van het Belgische loodswezen. De raad heeft verder met algemeene stemmen besloten tot toelating als lid van den raad van de heeren P. MerckenB en J. J. Klijberg. Tegen toelating van eerstgenoemde was in adressen opgeko men. De commissie van onderzoek der geloofsbrieven kwam tot de conclusie, dat wel een kiezer onrechtmatig tot de stembus was toegelaten (hij was in een andere district stemgerechtigd) en het wellicht ook onjuist was, een kiezer, die in staat van faillissement, het stembiljet te weigeren, doch dat dit geen invloed op den uitslag kon hebben. Over een voorstel van B. en W. om den tijdelijken onderwijzer in het teeke nen aan de lagere scholen, den heer Gerretsen, voor vast te benoemen, werd, na langdurige beraadslaging in geheime zitting, met briefjes gestemd. (Het voor stel werd met 10 tegen 6 stemmen ver worpen). De burgemeester meende, dat hier in strijd met de wet gehandeld is hij zal aan de Kroon vernietiging van het besluit vragen. Tenslotte heeft de Raad nog besloten het geschenk van mevrouw van den BroekVan der Os, bestaande in een heerenhuis aan het Bellamypark te aanvaarden. Vlissingen. Het Belgisch Loodswezen. De Vliss. Crt. spreekt haar groote vreugde uit over het feit, dat de ramp, voorloo- pig althans, als afgewend is te beschou wen, en gewaagt van plannen om het loodswezen uit te breiden. Er werd haar nl. uit betrouwbare bron medegedeeld dat er bij het Belgisch loodswezen een groot incompleet aan loodsen is, en dat te dezer zake, han gende de plannen betreffende een even- tueele overplaatsing, nog geen beslissing was genomen. Bij den dienst der directe belastin gen, enz. zijn verplaatst met ingang van 1 Augustus de komm. 2e kl. U. Ram- meloo van Hoedekenskerke naar Hulst K. Martens van Chaam naar Hoede kenskerke. Wemeldinge. Het programma der feestelijkheden alhier te houden op Vrij dag 1 Augustus, ter herdenking van Neerland's 100-jarige Onafhankelijkheid, is verschenen. De organisatie van deze feesten schijnt goed in elkaar te zitten. Aan het veelbelovende programma ont- leenen wij het volgendeOm 8 uur wordt liet feest geopend met klokgelui en ko- raalmuziek van O.K.K. Ds. Drost zal daarop in de Hervormde Kerk een toe passelijke openingsrede houden, waarna een zanggezelschap van 60 personen een cantate zal uitvoeren. Om half elf op tocht der schoolkinderen, half twaalf tractatie. Om 2 uur vangt het historische ge deelte aan. Hoofdmotief is evenals te Kattendijke de Landing |van Prins Willem Frederik te Scheveningen. De landing zal plaats hebben in den mond van 't kanaal aan de Oostzijde. De his torische optocht zal ook hier een groote aantrekkelijkheid zijn. De volgende route wordt in acht genomen: Dorpsstraat. Wilhelminastraat, Nieuwendijk, Bierweg, Noordel. Achterweg, de Loo, Dorpsstraat, Chezee, Bonzijweg, Kanaal, Wilhelmina straat, Dorpsstraat tot Gemeentehuis. Verder oefeningen en wedstrijden van de Gymnastiekvereeniging „W.l.K." en volksspelen, zang- en muziekuitvoerin gen, illuminatie en groot vuurwerk. De Oranjevereeniging heeft heel wat aange durfd. Moge het weder meewerken, opdat alles goed tot z'n recht kome. Stavenisse. Dat de dag van gisteren zich door een zeer bijzonder cachet voor deze gemeente zou onderscheiden, dat sprak van zelf. De honderdjarige toch, die we hoopten in ons midden te hebben, is eene bijzondere persoonlijkheid, eene vrouw, zich kenmerkend door eene vroomheid, die ook den andersdenkende op godsdienstig gebied eerbied moet inboezemen. Reeds in den morgen wap perde van verschillende woningen de driekleur ten teeken van sympathie met het 100-jarig geboortefeest van Mej. de Wed. M. LuijkHeyboer. Reeds met de ochtendpost ontving de jubilaresse ette lijke honderden schriftelijke gelukwen- schen, zoowel uit buiten- als binnenland, terwijl ook verschillende dorpsgenooten haar even kwamen feliciteeren met dezen zeldzamen herinneringsdag. De dag is overigens geheel zonder vertoon van feestvreugde voorbijgegaan ieder, die de waardige vrouw ook maar een enkele maal mocht ontmoeten, voelt als bij intuïtie, dat eene wereldsche feestvreugde in volslagen disharmonie zou zijn met de innige vroomheid dezer Christinne. In eene avondgodsdienstoefening werd de zeldzame gebeurtenis herdacht in de kerk der Oud-Gereformeerde Gemeente, door wijlen haar echtgenoot den heer Luijk vóór eene halve eeuw gesticht en waar van zij steeds een der hechtste steun pilaren was. Voor eene menigte, die het kerkgebouw nauwelijks kon bevatten, sprak ds van der Heyden uit Vlaardin- gen eene leerrede naar aanleiding van Deuterononium 32 10. Voorgelezen werd Psalm 68, onberijmd, gezongen Psalm 42 4, Psalm 22 13 en Psalm 89 7 en 8. Serooskerke. Op Zaterdag 9 Aug. zal hier op eene weide bij de hofstede „Arendsrust" een openbare samenkomst gehouden worden, uitgaande van de Gereformeerde Jongelingschap. Verschil lende personen zullen er het woord voeren. Domburg. De „Kleine Westkappelaar" deed zich gisteren voor een zeer talrijk publiek in de zaal van het Badpaviljoen hooien. Er heerschte tijdens de uitvoe ring, die onder leiding van den heer G. Houtekamer plaats vond, een merkwaar dige stilte en na ieder nummer hoorde men luide teekenen van goedkeuring. Men luisterde zeer aandachtig, wat wel bewijst, dat er goed gezongen werd. In de pauze en na afloop werd de Zangers- school uit 44 leden bestaande op ververschingen onthaald. De directeur van het Zeebad, de heer P. J. Elout, bracht aan het einde dhr. Houtekamer zijn welgemeenden dank voor hetgeen hij met de Westkappelsche kinderen ten gehoore had gebracht. Domburg. In de heden gehouden ge meenteraadsvergadering werden aller eerst de geloofsbrieven der nieuwgekozen raadsleden onderzocht en tot hun toela ting besloten. De jaarwedde van den kan toorhouder van liet hulp-telegraaf- en hulp-telefoonkantoor werd na ingewon nen advies van den directeur-generaal der P. en T. met f 40 verhoogd en gebracht op f 200. Op een adres van L. Klopmeijer om koop van gemeentegrond werd met alge meene stemmen besloten voor f 40 den grond af te staan. Overlegd werd de ge meenterekening over 1912, in ontvangt op f 13015,621, in uitgaaf op f 12578,69, alzoo een goed slot van f 436,93\ Besloten werd op te dragen aan de firma Eysbouts te Asten (N.Br.) om de vierde wijzerplaat op het torenuurwerk te plaatsen. Op een adres van de gymnastiekvereniging om gebruik te mogen maken van de school voor de te houden repetities, besloot de Raad de gang daarvoor af te staan. In verband met de nieuwe Armenwet werd een nieuw reglement voor het burgerlijk armbestuur aangenomen. Gewijzigd werd de instructie van den gemeente-genees heer. Mededeeling werd gedaan van den staat van oninbare posten. Aan een be zwaarschrift van den heer Muller over stank van een sloot achter zijn woning, werd besloten aan dit bezwaar tegemoet te komen. Met algemeene stemmen wordt f25 toegestaan aan de Muziekvereeniging voor het plaatsen van een tent. De veel besproken urinoir op het Groentje zal verplaatst worden. Daarna sluiting. Kamperland. Uit de 12 sollicitanten naar de betrekking van Weger aan de weegbrug „De Onderneming" alhier is heden gekozen dhr. C. M. Noordhoek Col\jnsplaat. In de gisteren gehouden raadsvergadering waren alle leden tegen woordig. Aan dhr. P. Beun werd eervol ontslag verleend tegen 16, Oct. a.s. In diens plaats werd als lid der comm. tot wering van schoolverzuim benoemd dhr. H. Blok. Rekening Burg. Armbest. 1912 werd goedgekeurd, evenals het ontwerp- reglement Burg. Armbestuur. De ge loofsbrieven der nieuwgekozen raadsle den werden nagezien en tot toelating besloten. Verder was nog een verzoek ingekomen van het hoofd der openb. school om een ambtswoning te bouwen, welk verzoek tot een volgende vergadering werd aangehouden. De Macedonische Oorlog. Roemenië zet zijn pogingen om Servië en Griekenland over te halen tot het staken der vijandelijkheden tijdens de vredesonderhandelingen voort. Minister Take Jonescu heeft gisteren den Servi- schen en Griekschen gezant „in de krach tigste taal welke de diplomatie toelaat" voorgehouden, dat er ernstige verwikke lingen kunnen ontstaan indien de Bulga ren verder en verder naar Sofia worden teruggedrongen. De volkshartstochten, die in de hoofdstad van Bulgarije toch al zeer hoog gaan, zouden zich licht tegen de vreemdelingen kunnen keeren. Enkele gezanten hebben hun regeeringen reeds te verstaan gegeven, dat zij in dergelijk geval [ernstig beducht moeten zijn voor hun leven. Vandaar dat 'Frankrijk en Rusland de pogingen van Roemenië zoo krachtig steunen. Zij hebben er ook op gewezen dat men Bulgarije voor 't minst in de gelegenheid moet stellen den inval der Turken het hoofd te bieden. Om haar goede gezindheid jegens Bul garije nog duidelijker te toonen, heeft de Itoemeensche regeering enkele uren van den dag de afsluiting van den Donau opgeheven, teneinde toevoer van levens middelen mogelijk te maken. N. R. C. RECLAMES Vele menschen zouden er heel wat voor geven om er van verlost te zijn. Die menschen moeten dit ten einde toe lezen en zij zullen er vindenle. de aanwij zing van hetgeen hen er van verlossen kan2e. het bewijs dat zij er van ver lost kunnen worden 3e. de prijs die deze zeer goedkoop is. le. De Pinkpillen kunnen u verlossen van uwe hoofdpijnen die voortkomen 't zij uit een slechte spijsvertering, 't zij uit een storing in den bloedsomloop, dit laatste wat de vrouwen betreft. In het eene en het andere geval zijn de Pinkpil len onovertroffen. 2e. Het bewijs dat gij er van verlost kunt worden Mejuff. Oppermann, geb. Hekket, wo nende Pupillenstraat, no. 28 te Rotterdam, heeft ons geschreven .- „Sedert langen tijd heb ik aan ver schrikkelijke hoofdpijnen geleden. Die pijnen duurden meermalen geheele weken; zij maakten het mij dan volkomen on mogelijk mij met mijne zaken bezig te houden en dwongen mij te bed te blijven. Na tal van middelen zonder succes ge nomen te hebben, heb ik eindelijk ge bruik gemaakt van uwe uitmuntende Pinkpillen, die alleen, dat beken ik, in staat geweest zijn mij van mijne hoofd pijnen te verlosen." Wat de Pinkpillen voor deze persoon hebben gedaan, zullen zij ook voor u doen. 3e. De prijs die het u zal kosten De prijs der Pinkpillen is fl. 1.75 voor een doosje, fl. 9 voor 6 doosjes. In vele gevallen is een doosje voldoen de om te genezenin alle geval wordt er een merkbare verbetering door verkre gen. Er is geen twijfel dat gij niet voor een zoo geringen prijs geneigd zult zijn u te verlossen van kwellingen die u het leven moeielijk en onaangenaam maken, De Pinkpillen zijn verkrijgbaar a f 1,75 per doos en a f 9,de zes doozen bij het Generaal Depót der Pinkpillen, Van Eeghenlaan 22 huis, Amsterdam voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157 voor Goes bij Gebrs. Mulder en in alle goede apothe ken en drogisterijen. Kabinetscrisis. Dr. D. Bos heeft gister middag op Het Loo een onderhoud gehad met H. M. de Koningin. Verbetering. De burgemeester van den Haag, die vandaag naar Gent gaat, zal daar niet het intern, studentencon gres, maar het Intern. Stedencongres bij wonen. De Buitenzorgsche Troon. In het Soer. Hbld., komt een telegram voor, waarin wordt medegedeeld, dat, volgens geruch ten te 's Gravenhage, gouverneur-gene raal 1 denburg zou worden teruggeroepen, terwijl het blad zoowel uit Den Haag als uit Batavia geseind werd, dat de heer J. B. van Heutsz zich bereid verklaard heeft wederom het gpuverneur-generaalschap te aanvaarden indien hij door de Konin gin daartoe aangezocht wordt. Het Hbl. teekent hierbij aan, dat zoo lang de nieuwe regeering nog niet is samengesteld, het geheel onmogelijk is, dat er eenige reëele grond voor een derge lijk gerucht zou kunnen zijn. Van de samenstelling van het nieuwe ministerie hangt veel, zoo niet alles af, in deze ou tie, waarvoor overigens ook wij r\rf An Ininitn Lrklr/\t^/4 «r. r].. onzen lezers bekend is, de genoemd,. 1 itig de best# zouden achten. "P* In de Telegraaf lezen we hierom. het volgendeü8 Blijkens een bericht in de Deli-C rant van .27 Juni, verneemt het Soe' Hbl.", van goede zijde, dat de heer B. van Heutsz bereid is, bij een aanzoeV der Koningin, op te treden als g0Uver neur-generaal van Nederlandsch-Igji Hij zou daartoe genegen zijn onder be' ding, dat „hij zelf zijn opvolger i,ia» aanwijzen". Onze redactie was een dergelijk be richt, maar uit nog betere bron, ter ooi gekomen. De door den heer Van Heuts aan te wijzen opvolger, die ons ook J noemd werd, is de heer H. P. March hm lid der Tweede Kamer. lin&'"ir J J- H. Lockemi J; pek'ker, W. Mijnderts Lmelovv, P. Gillissen .'nes Eind-examen Vierde groep, w p. Bliek, W. Niftrik en J. F. Roest, en dei i Zeeland. waarvan z Hildei Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Ter Aar door W i Kolkert te Zunderdorp. In den ouderdom van 60 jaar jj Maandag te De Bilt overleden ds. H. F, o H. Ulfers, emer. pred. In 1879 werd dg Ulfers door het prov. kerkbestuur van Noord-Holland toegelaten tot de Evan gelie-bediening en op 4 April 1880 beves tigd als predikant te 's Heer Abtskerke In 1882 vertrok hij naar Zelhem, in lggj naar Horssen en in 1899 naar Zandeweèr In 1911 zag hij zich wegens slecht gezicht gedwongen zijn emeritaat te nemen. Algein. Synode der Ned. Herv. Kert, In de zitting is voorgelezen bet bericht van kerkvoogden der Ned. Hervormde Gemeente te Oud-Vossemeer, dat een rijks toelage is toegezegd van f 11.000 voor restauratie van het gebouw. Ten vorigen jare is aan die gemeente ook een subsidie verleend voor dat doel door de Synode. Het rapport wil art. 12 regl. H. 0. zoo danig wijzigen, dat ook de vrouwelijke studenten de lessen der kerkelijke hoog leeraren kunnen bijwonen. Ook zou de commissie van rapport niet tegen een wijziging zijn van art. i van het regl. op het examen, zoodat de vrouwe lijke candiclaten het voorbereidend kerke- lijk examen zouden kunnen afleggen. Maar de meerderheid der commissie wenscht niet de toelating tot de Evangelie bediening „wegens de mindere geschikt heid, vooral der jongere vrouw, om de vermoeienissen te dragen aan het geregeld werk van den predikant verbonden". Volgens dr. Daubanton is het ongc- wenscht, op psychologische gronden, dat de vrouw den kansel betrede. Men kan medewerken aan de komst van het Gode rijk, ook al komt men niet op een kansel, zoo meent de hoogleeraar. Dr. Van Veldhuizen en de secretaris gaan met den vorigen spreker mee. De heeren Weyland, Zijp en Hchrieke willen de Evangelie-bediening voor de vrouw niet afsnijden; anderen vervult deze aan gelegenheid met tegenzin. De president sluit zich aan bij hetgeen door de prae-adviseurs is gesproken. Hij acht het niet naar den geest des christen- doms, om aan de vrouw te geven het her ders- en leeraarsambt. De vrouw is in de gemeente niet geroepen tot leiden. De hoofdvraag of mej. dr. Gerlingsc.s. tot het examen ter toelating tot de Evan gelie-bediening zullen worden toegelaten, wordt verworpen met 12 tegen 7 stemmen. De vraag of mejdr. Gerlings c. s. zullen worden toegelaten tot het voorbereidend kerkelijk examen wordt ontkennend be antwoord met 16 tegen 3 stemmen, en evenzoo wordt verworpen de voorgestelde wijziging van art. 12 Regl. H. O. Goes. Gisteren is hier de algemeene vergadering der onderwijzersvereeniging in het arrondissement Goes gehouden en wel onder presidium van den heer J. K. Elenbaas, arrondissements-schoolopzie- ner. In zijn openingsrede sprak deze er zijn genoegen over uit, dat ook onderwij zers bij het bijzonder onderwijs tegen woordig waren. De heer C. v. d. Slikke, van Wolfaartsdijk, sprak over enkele her inneringsgedachten over ons lager onder wijs. Na de pauze hield de heer K. Brants, districts-schoolopziener een rede over het rapport der ineenschakelings-commissie. Het volgend jaar zal de spreekbeurt ver vuld worden door den heer D. J- V- d- Graaf, van 's Heer Hendrikskinderen plaatsvervanger is de heer J. Pottjewijd) van Kapelle. Benoemd tot onderwijzer aan de rijks normaallessen te Vlissingen de heer P. C. Gilde te Middelburg. Het mondeling gedeelte van de akte examens Engelsche taal vindt plaats te Den Haag (Fluweelen Burgwal 22) vo»r L. O. op eiken werkdag van 26 Juli--' Aug.voor M. O. (A) eiken werkdag van 28 Juli15 Aug en voor M. O. (B) (taa*- kundig gedeelte) eiken werkdag van o\ Juli15 Aug. Vlissingen. Voor 't toelatingsexamen tot de voorbereidingsklasse van de L'e Ruyterschool (Zeevaartschool) hebben voldaan B. Dommisse, J. P. v. d. Dop, J de Jong, J. J. Jongkees, E. P. Kaan, J- Koning, G. J. Lijsen, D. v. Molenbroek, IN- Plugge, P. C. Sanderse, II. J. Scholtenen P. F. Stasse. Bevorderd werd van de voorbereidingB' gSdb'uïg M; D- I Goes; J-C.deGroot, vs Ram extr; Teruggetrokken 2afg< K B E l lierv. K< Zondag 27 Juli 9,30 ds Stt Gat. Zond 1> B E D I Ned. Ni Goes, voorm. o ds Homburg, ds De Vries. Ia alle Uodsdienstoeft flvoor „Kin^'oror" en Ons Tijdschrift, p. A. Daamen. pr. J. F. Beerens, kant te Doesburg, geeft het boek van Mausbach apologetische vakken aar te Munster, de grondslaj moraal, een opstel over werp, waarbij hij poogt van eenzijdige napratcrij der Roomsche schrijvers de katholieke schrijvers doen tot objectieve besti Protestantisme te bew Mausbachs boek bijv. Leer der Jezuiten, dar fanatieke partijdigheid Overigens concludeert toont dit aan dat de in haar wezen vóór-cl' I nistisch. Dr. J. v. d. Valk le studie over het karal Iskarioth. De Terugbl rake opmerkingen in bi jongste politieke actie met genoegen. Timotheüs (Uitg. La hoeve) bevat een bijsch bloemenfoto's naar aar Boskoopsche Rozententi degelijk hoofdartikel va Gen. v. V., het nog inimt vervolgverhaal van P. nog bijdragen van A. L en A. J. H. (geen onbe Entos wordt ook nog gewijd. De rubriek Vr het onbelangrijkste van bevat menige nuttige w zondheid, voeding, hygi Omtrent het schieton Erfprins wordt gemeld, autoriteiten en deskuni stelde onderzoek is sluitstuk behoorlijk gt geweest, en het bediene halve geen schuld draagt. Men moet r sluitstukken van de m een nieuwe veiligheidsi zien. Bij een twist i schen twee huisknecht haus te Scheveningen ander met een mes ken, waarbij een verwonde is naar De dader was gevlucht avond in zijn woning getroffene is 23, de 1 De toestand van den al ernstig zijn. Djding ontvangen verongelukten visseher spoeld. Hij was 44 j weduwe met 4 kindere verongelukte zoon Brand. Te Westdo huig en een boe vlammen opgegaan r kon niets meer alles was verzekerd Dr. Cuyp ers l uit Roermond, die d'gde der Nederlandse het 3e internal Gent zich naar den trein het zakkenrollers. yan den trein in «ent, zag dr. eede heeren hun van den trein opee niet zijn reistasch net oogenblik, dat uit te stappen Pen. Toen de tachtig vcreind stond, constat zijn portemonna m i! kevatfe, als ooi a°P het Hollan ®t?len had. Een leidde tot geen ®roob>teedschemanie r. granen en «euwBch-VIaan dezen dager in een kijkje door6"' Uiet weter tred 0IDngewijden rdfen- Instede toegang te g< ge ii long Den it da ve Te dat jschei 44 j boerenj Oi ger bestob 3 Zate 'y iicuenands internationaal ir deze p slachtofl Kort vi het Cuy reif i opeenstai in d de en "evaue, ais o Hollandsche onderzo resulta: nanie - kunf '-Vlaanderen, i Amstei op dei wetende niet van doe worden bi

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2