Telegrammen. No 2 a N1EÜ GHR Lees dit!! L. MAAS, Kortgene Afloop Verkoopingen, enz. Advertentiën. AFBRAAK. AFBRAAK, Donderdag 31 Juli 1913, DE 0MVERGE PredHfbeorfeD der Gereformeerde kiu Rotterdam. Logeeren Net, billijk en vertrouwd. Hotel Metropool. Aparte étage voor .Dames. Uitstekend Restaurant. CHR 1STEL.1JK KOSTHUIS Bijzonder geschikt voor jwJ gezélschappen en schoolkinderen, was voor aparte eetzalen disponibel TE KOOP 6000 Dakpannen, 100,000 Moppen enWaal'l steen, Groote party Houtwaren, enz. publiek verkoopen; plm. 650 roeden Aardappels, plm. 200 roeden Suikerpeeën, eni plm. 150 roeden bruine Boonen er| Sjalotten, Een heele Roodbol een halve gulden. VERSCH1 F E U I L L f dl op. Hij liep op de spelende knapen toe en op hen wijzende riep hij tegen de beide andere mannenwie zal 't zijn Een hunner riep terugDie daar I En koelbloedig mikte de eerste boosdoener met zijn revolver, schoot en een jongen viel neer, doodelijk getroffen door een kogel in het hoofd. De speelmakkers van den neergeschoten knaap namende vlucht. Men verwacht, dat de dader gepakt zal worden. Het slachtoffer werd naar een Êolitie-post vervoerd, maar was dood toen ij er aankwam. N. R. C. Quarantaine voor diamantzoekers. De jongste moeilijkheden onder het werk volk aan den Rand in Zuid-Afrika, heb ben de aandacht weer eens gevestigd op het eigenaardige beroep van diamant handelaar, van mijn-bezitter en ook van diamantzoeker. Over deze laatste groep willen wij het een en ander meedeelen, omdat het dit lastige volkje is, dat der mijn-directies en der overheid de meeste zorgen veroor zaakt. De eigenlijke mijnwerkers, de gravers en zoekers naar diamant, zijn meest kleurlingen, in hoofdzaak kaffers. Over hun karaktereigenschappen, die er door den omgang met blanken niet op ver beterd zijn, hebben reeds voldoende ver halen den omloop gedaan. Doch met het oog op hun weinige betrouwbaarheid zijn uitgebreide maatregelen noodig, teneinde er voor te waken, dat zij eventueel ge vonden diamanten niet verduisteren, doch aan de opzichters afgeven. Dit gaat slim tegen ilim, omdat de meeste dia mant-zoekers er voortdurend op uit zijn, hun kostbare vondsten voor zich te houden, terwijl daarentegen de mijn- .eigenaars een onafgebroken controle- en spionnagesysteem laten werken, teneinde zoo weinig mogelijk bestolen te worden. Zoo worden de arbeiders in de diamant mijnen niet veel vrijer behandeld, dan alsof zij gevangenen [waren. En vooral wanneer zijj het mijn-gebied mochten willen verlaten, worden ze pas terdege aan een vuurproef onderworpen! Er is een stelsel van diamant-quarantaine, dat met de uiterste gestrengheid op de kaffers wordt toegepast, teneinde hen te beletten, op ongemerkte wijze diamanten mee te nemen. Deze quarantaine wordt aldus toege past: elke diamantgroeve wordt door twee ijzeren tralie-hekken afgesloten, die onmogelijk kunnen worden overklom- mën, omdat er dan dadelijk een elec- trische waarschuwings-bel klinkt, welke het bewakingspersoneel alarmeert. Onder den arbeid zelf wordt er voortdurend opgelet door een aantal detectiven, die de zwartjes geen oogenblik uit het oog hebben te verliezen. De maaltijden der kaffers hebben plaats onder scherp toe zicht zij slapen in ommuurde gebouwen, die geheel den indruk maken van ge vangenissen. Willen zij den dienst van hun directie verlaten, dan zijn zij daarin vrij, zoodra hun contract is afgeloopen. Maar eer zij hun vrijheid erlangen, hebben zij zich te onderwerpen aan de quarantaine. Dan moeten zij een week lang, bijna geheel naakt, en met gebonden handen en voe ten, dag en nacht onder toezicht, in een afzonderlijk daartoe ingericht gebouw doorbrengen. Doch zelfs in weerwil van deze scherpe quarantaine, weten de slimmerikken er toch nog soms in te slagen, diamanten te stelen en te verbergen. Er is geen opening in een kaffer-lichaam ®f hij weet het te gebruiken, om er een diamant in te verstoppen. Deze menschelijke hoek jes en gaatjes welke wij natuurlijk niet nader willen aanduiden zijn in den loop der jaren aan de bewakers wel nader bekend gewordenhet is op die plaatsen, dat de kaffers natuurlijk het nauwkeurigst worden onderzocht. Maar van tijd tot tijd bedenkt er zoo'n zwartje toch wel een nieuwe streek, om zijn oppassers te bedriegen, en de kostbare diamant als zijn buit in de vrijheid te kunnen meenemen. Het schijnt, dat de sedert enkele jaren in de Zuid-Afrikaan- sche mijnen werkende Chineesche koelies op dit punt de meeste vindingrijkheid aan den dag leggen. De laatste sluwheid van een dezer lang-staarten was de vol gende hij maakte zichzelf een wond in het been, daarin had hij een diamant verstopt, en nu liet hij de wonde weer genezen, hopende dat zijn vleesch en huid zich wel over het gestolene zou willen t luiten. Later zou hij dan de wond weer kunnen openen, en hij zou een rijk man zijn geweest. Maar hij werd gesnapt, omdat de detectives zelfs die opening in 's mans lichaam wantrouwdenen zij haalden een kostbaren steen te voorschijn. Een pak slaag, en een pijnlijke wond waren het droevige resultaat voor het Chineesje. Hand. Gestorven door het rooken van siga retten. In Alstadt werd de dertienjarige zoon van een daar wonende arbeiders vrouw plotseling ernstig ziek, zoo, dat de dokter de overbrenging naar een zie kenhuis gelastte. Twee dagen later stieif de jongen, zonder dat de dokter de juiste doodsoorzaak had kunnen vaststellen. Eerst nadat men het lijk geopend had, bleek dat de jongen aan nicotinevergif- tiging gestorven was. Zijn moeder ver telde, dat de knaap en hartstochtelijk rooker was, zoo zelfs, dat niettegenstaan de hij dikwijls gewaarschuwd was, hij als hij _uit school [kwam zijn eten liet staan en een* sigaret opstak. Het is vast gesteld, dat de knaap dagelijks gemid deld 30 sigaretten rookte. De brand te Binghampton. Ofschoon nog niet alle vermiste meisjes terugge vonden zijn, wordt het aantal personen, die bij den brand in het confectie-atelier te Binghampton den dood gevonden hebben, op 75 geschat, en zijn van alle personen, die zich in de afgebrande fa briek bevonden, slechts zes geheel onge deerd gebleven. Van de gewonden zijn er tien levensgevaarlijk, de overigen licht gekwetst. Ooggetuigen beschrijven hart verscheurende tooneelen, die zich op de brandladders hebben afgespeeld. Op elke ladder hadden zich zooveel mogelijk meisjes opeengehoopt. Van boven en be neden werden zij door de vlammen be dreigd, die haar kleeren verschroeiden en den weg naar straat versperden. De meisjes schreeuwden gillend om hulp, terwijl de menigte op straat, in verband met de gloeiende hitte, onmachtig was een poging tot redding te doen. Aan elke vensterbank klemden zich vijf, zes meis jes vast, die zich zoo lang vasthielden tot haar handen verbrand waren, daarop loslieten en naar beneden vielen, waar zij vaak verpletterd bleven liggen. Plot seling stortten het dak en de muren, onder groot geraas, ineen, alle personen, die zich nog in het gebouw bevonden, onder de puinhopen begravende. De geredden verklaren, dat zij, toen de brandklok geluid werd, niet vermoedden, dat het gevaar zoo groot was en daarom eerst haar toiletten in orde hadden ge bracht. Toen zij zich daarop echter uit de fabriek wilden verwijderen, zagen zij zich de uitgangen afgesneden, waarop een onbeschrijfelijke paniek ontstond. Tel. De kiesrechtwijven Gister middag heeft een afvaardiging der kies rechtvrouwen heel wat drukte en op winding in de nabijheid der parlements gebouwen veroozaakt. Daar de politie de vrouwen voor toeristen had aange zien, slaagden dezen er in tot St. Ste- phan's Hall door te dringen. Toen de politie de vrouwen herkende, beval zij haar de Hall te verlaten. Toen de vrou wen weigerden, begon de politie ze er uit te gooien. Mevrouw Lawrence en twee andere vrouwen drongen er op aan, een ge schrift aan minister Mc Kenna te mogen overhandigen. Dit werd geweigerd. Toen zij bleven aandringen, zijn zij gearres teerd. Een hevige worsteling tusschen politie en de vrouwen, die de menigte trachtten toe te spreken, volgde, totdat de politie er[ eindelijk in slaagde de om geving van het parlement schoon te vegen. Na 50 jaar van blindheid genezen. Uit Chicago komt het bericht, dat Mary Welsh, een vrouw van 66 jaar, die sedet haar 16 jaar blind was, ten gevolge van een zware oogziekte, Zondag het gezicht teruggekregen heeft. Zij huwde op 22- jarigen leeftijd, maar zag haar echtge noot, die eenige jaren geleden stierf, nimmer. Uit haar huwelijk sproten acht kinderen, die zij Zondag voor het eerst zag. Eenige maanden geleden toen de vrouw, die te Hillsdale woont, aldaar een godsdienstoefening bijwoonde, smeek te zij den dienstdoenden geestelijke voor haar te bidden, opdat zij vöör zij stierf toch eens haar kinderen zou kunnen zien. De geestelijke vatte belangstelling voor haar op en sprak met een be kwaam oogheelkundige, die een operatiie beproefde. Buiten verwachting slaagde hij er in haar het gezicht terug te geven. Men kan zich de verbazing der oude vrouw voorstellen toen zij alles, wat het huidige leven biedt, om zich heen zag. Zij uitte hare verwondering over de sky-scrapers zij geloofde niet, dat die hemelhooge ge bouwen door menschen waren opgericht. Van alle kanten heeft zij telegrammen en felicitatiebrieven ontvangen. Een 8erie bloedige incidenten in Frankrijk. Behalve de serie gemelde auto ongelukken hadden er Maandag nog eenige andere bloedige incidenten in Frankrijk plaats Te Calenzana, op Cor- sica, werden bij een opstootje tijdens de gemeenteraadsverkiezingen twee gemeen- teraadsleden door hun politieke tegen- standers door revolverschoten zwaar ge- wond. Een hunner is aan de bekomen wonden overleden. Uit Mazac, bij Alais, wordt gemeld, dat een caféhouder, aldaar, na een woor- i dentwist met zijn vrouw, zich en zijn dochtertje van acht maanden, dat hij in de armen had, doodde door een dyna- mietpatroon in zijn mond te steken en tot ontploffing te brengen. Een agent van politie, Maurice genaamd, belast met de opsporing van een verdwenen bloed verwant eener bemiddelde dame te Ma zac, drong Maandagmiddag in haar wo ning en trachtte de vrouw te worgen, met het doel om haar te bestelen. Op haar hulpgeroep werd de dader gearres teerd. In de vlammen omgekomen. Uit Jack son (Miss.) wordt gemeld, dat 35 negers, die op de tweede verdieping der Oakley Convict Farm gevangen zaten in een brand zijn omgekomen. De brand brak uit op de twéede verdieping en de vlam men sloegen langs de eenige trap omhoog. De ongelukkigen, die langs dezen weg niet konden vluchten en ook niet door de vensters, welke van sterke tralies zijn voorzien, riepen in hart verscheurende kreten om hulp, doch niemand kon hen helpen. Een mijnongeluk. In de mijn „Caro- lus Magnus" te Uebach bij Geilenkirchen, zijn door het instorten van een schacht een opzichter en veertien man onder de neervallende aarde bedolven. Een mijn werker slaagde er in zich te redden. Voor de" anderen schijnt redding on mogelijk, daar de ontruimingsarbeid minstens acht dagen zou duren. De red dingscolonne is desniettegenstaande on middellijk aan het werk gegaan. Over de aanleiding tot de ramp wordt een onder zoek ingesteld. De directie beweert, dat de vele regens van den laatstcn tijd de betimmering der schacht hadden onder mijnd. Doch van andere zijde wordt be weerd, dat in de schacht 7 tot 8 ringen van de voorloopige betimmering loslieten, en de daarbij losgeraakte aarde meeging en de arbeiders bedolf. Van de schacht, die 70 meter afgebouwd is, werden 67 meter ongeveer 9 meter hoog gevuld. De scheeve toren van Pisa begint al te veel uit het lood te geraken. Om ge vaar van instorting te voorkomen zal de fundeering aanmerkelijk worden ver zwaard en den grond onder en om den toren worden gedraineerd. Er moet zich water van de Arno onder de fundeering hobben verzameld. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Middelburg, 24 Juli 1913. Mijnheer de Redacteur! Gaarne had ik voor het volgende stukje een plaatsje in Uw blad. Blijkens eene mededeeling in de Mid- delb. Courant, met verwijzing naar een desbetreffende advertentie wordt de Ten toonstelling alhier op Zondag a.s. open gesteld voor één kwartje inplaats van twee. Eene kennisgeving die door velen met ingenomenheid zal worden ontvan gen voor wat het laatste betreft, want daardoor wordt het mogelijk dat ook mindergegoeden het tentoongestelde kun nen bewonderen, want er gaat maar één roep over uit, dat, dank zij de zoo bij uitstek geschikte Statenzalen, de Ten toonstelling waard is door duizenden te worden bezocht. Wie evenwel van deze goedkoopere entrée niet zullen profitee- ren zijn zij, die den Zondag als den dag des Heeren willen vieren en het derhalve niet oorbaar achten, dat eene tentoon stelling op dien dag geopend is, veel minder nog haar dan te bezoeken. Of het nu in de bedoeling ligt van het Comité der tentoonstelling om ook nog op werkdagen alles voor verminderd tarief ten toon te stellen mag ik wel hopen, maar is mij niet bekend, waarom ik zoo vrij ben daarop aan te dringen. Ja mijn verlangen gaat nog verder en wel in de tweede plaats, M. de R., dat het Comité het in gunstige overweging moge nemen, om n.l. op sommige werk dagen en vooral op Zaterdag, wanneer dan velen vroeg klaar zijn de tentoon stelling te openen voor 10 cent. Voor duizenden is beslist 25 cent entrée nog te veel, vooral, wanneer meerderen uit één gezin en beurs moeten betalen. En deze menschen willen toch ook zoo gaarne medeleven en mede deelen in de vreugde die er is en moet zijn vanwege onze Nationale vrijheid nu 100 jaar lang. Immers toch alleen daarom wordt deze tentoonstelling gehouden en nog eens, de heeren hebben, volgens zeggen, alle eer van hun werk en het is zeer in hen te prijzen, dat zij daartoe hun tijd en krachten hebben willen verleenen. Maar hun zal ook dank kunnen toekomen van zoovelen, wier tolk ik ben, die on bemiddeld zijn en Christen en toch gaarne gebruik willen maken van de goedkoopste gelegenheid om mede te leven als één volk van Oranje en Neder land. Reeds werd in dezen geest een adres gezonden naar de Heeren bestuurderen, door de afd. Patrimonium hier ter stede, en vond ik in de geannonceerde mede deeling genoegzame oorzaak daarop te wijzen, bovenal daarom omdat de heilig heid van 's Heeren dag ons, Christenen, buitensluit van zulke goedkoope aan biedingen. U, M. de R., vriendelijk dank voor de opname. Hoogachtend, C. W. v. d. KUIP. opzichter S. beliep zware .brandwonden. - Beider toestand is bedenkelijk. Twee werklieden liepen nog minder ernstige brandwonden op. Het ongeval wekte veel consternatie. Verleden week was de machine nog nagezien en in orde bevon den. Min. Talma is telegrafisch met het ongeluk op de hoogte gebracht. De over leden machinist was 62 jaar oud en ge huwd. g Dordrecht. Hedennacht is hier het be kende gebouw Musis Sacrum totaal door brand vernield. De brandweer vermocht weinig te doen. De bewoners konden zich slechts met moeite redden. Alles was laag verzekerd, de gebouwen op beurs- polis. 's-GravenhageDe burgemeester jhr. van Karnebeek, gaat als vertegenwoor diger van de regeering naar het Inter nationale Studenten Congres te Gent. Sofia. De Bulgaarsche stellingen worden door drie Bulgaarsche legers verdedigd. De Montenegrijnen veenten aan den lin kervleugel, de Serviërs in het midden en de Grieken 30 K.M. zuidelijker. Alle aanvallen konden nog worden afgeslagen. Vlissingen. In den Raad is mede gedeeld door B. en W. een adres van hen aan den minister van Binnenland- sche Zaken, waarin hulp bij de pogingen tot behoud van het Belgische loodswe zen wordt gevraagd. De Raad beloot verder de nieuwgekozen raadsleden, de heeren Merckens en Klijberg, toe te laten. Amsterdam. Hedenochtend om 6 uur heeft op het Sportpark aan den Amstel- veenschen weg een zeer ernstig ongeluk plaats gehad. Een heimachine is, waar schijnlijk doordat er te veel stroom ont wikkeld was, uit elkaar gesprongen, en wel met zoodanige kracht, dat de ketel 150 M. ver weggeslingerd werd en geheel in den grond zakte. De machinist E. W. werd op slag gedood. De heibaas W. T. werd ernstig aan de voeten verwond, de BURGERLIJKE STAND. Van 2325 Juli. MIDDEDBURG. Ondertrouwd: W. Melis 22 j. jm. en L. M. Wonder- gem 24 j. jd. Getrouwd: L. M. Luijk 36 j. jm. en M. Clement 29 j. wed. Bevallen: P. de Looff, geb. San- dee, d.C, Hamelink, geb. Hamelink, d. C. Petiet, geb. Grootjans, z. Overleden: C. F. Diesch, 28 j. ongeil.W. Mieras, 6 d., z. GOES. Gehuwd: 24, Jacokus Snoo- dijk 30 j. jm. te 's Heer Arendskerke en Cornelia Pieternella Rouw 33 j. jd. te Goes. Middelburg. Heden had aan het Zand ten overstaan van notaris Blaupot ten Cate de verkooping plaats van de volgen de onroerende goederen In de gemeente Serooskerke perc. 1 5, 269,70 A. bouwland aan den Walekots- weg, kooper de heer L. A. van der Harst te Middelburg voor f 4180 perc. 68, 147,90 A. idem idem, kooper dezelfde voor f 1911perc.9,46,56 A. bouwland en sprink aan den Molenweg, kooper de heer P. Hu- bregtse te Serooskerke voor f 527. In de gemeente St. Laurens perc. 10, 76 A. weiland aan den Zoetendaalschen weg, kooper de heer C. Kluyfhout te Serooskerke voor f1500; perc. 11, 1,27 A. weiland alhier, kooper dhr. P. A. Bakker te Koudekerke voor f 2198 perc. 12. 85,53 A. weiland en sprink aldaar, kooper de heer D. Rooze te St. Laurens voor f1161. In de gemeente Oostkapelle perc. 13 en 14,1,26.40 H.A. weiland aan den Groe nenweg, kooper de heer H. Sanderse te Oostkapelle voor f 1650 perc. 1518 3,25,60 H.A. weiland en sprink onder Oostkapelle en 1,56,54 H.A. id. onder Grijpskerke, alles aan den Groenenweg, kooper de heer Jan Sanderse Hz. te Meliskerke voor f6100, In de gemeente Serooskerke 159,70 A. bouw- en weiland, achter de hofstede Pitteperk, kooper de heer C. Traas te Se rooskerke voor f 1821. 's Gravenhage. Heden had op het Departement van Marine de aanbesteding plaats van twee resp. 4 groote torpedo booten. De Koninklijke Maatschappij De Schelde schreef in voor 2 booten f 410.000 per boot, voor 4 booten f 420.000 per boot; de Mij. voor Scheeps- en Werktuigenbouw te Feijenoord voor 2 booten f 412.500 per booten de Kon. Ned. Scheepsbouw-Mij. te Amsterdam voor 2 booten f 449.000 per boot. BRIEFWISSELING H.H. Berichtgevers. Waar blijven Uw nota's Wij verzoeken deze voor de goede orde zoo spoedig mogelijk in te zendén. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van 25 Juli medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Verwachting tot den avond van 26 Juli: Hoogste barometerstand 772.8 te Thors- havenlaagste stand 756.5 Nice. Meest matige noordelijke tot noordoos telijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Zelfde tem- peratuur. Zondag 27 Juli un3 Voorm. half 10 uur Ds. R. j T Voor de vele bewijzen van be langstelling ontvangen bij gelegenheid van onze 50-jarige Echtvereeniging, be tuigen wij onzen hartelijken dank. A. MARIJS. A. SIX. O. en W. Souburg, 25 Juli 1913. Nam. Avond Bediening van het H. \v 2 uur: Leeskerk 6 uurDs. R.j.vd y Nabetrachtin, Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het overlijden van onze lieve schoondochter en schoon zuster, mevrouw W. J. OELELeen- dertz, betuig ik, ook namens mijne familie, onzen hartelijken dank. J. OELE Hz. Goes, 25 Juli 1913. De grootste sorteering in a, Manufacturen vindt men bij teekende. Wit Flanel van 20, 25, 30 l 50 en 60 cent per el; 10/4'qJJ nen voor lakens van 35 41 4- I en 60 cent per el, Sloopénkatoei diverse prijzen, Pchortebonten v 25, 30, 35, 40. 45 en 50 cent JJ Opruiming van een partij ja J stoffen tegen spotprijzen, witte en kleurde Blouses en Costumerokken groote keuze. Ruime sorteering in Dames- Heeren Ondergoederen. Aanbevelend, Naaimachines. Goedkoopste adres voor Hand ei Trapnaaimachines is bij L MAAS I Kortgene. Handnaaimachinestn fraai gebogen kast vanaf f 22,50 en I hooger. Trapnaaimachines vanai Iftl en hooger. Gratis onderricht. Ach jaar garantie v/h LEGER DES HEILS, Schledamschedijk 49. Telefoon 3713,1 80 Kamers vanaf f0 30—fl,- per nacht. Adns F. HOORNICK, Sloopeitl „het Oude Landrecht" te West] Souburg. De Notaris E. C. VAN DISSEL, 11 Goes, zal op des namiddags om 2 uren, te ft- tingein de herberg van Th. Darby®] ten verzoeke van de heeren L. Schip per, J. Beenhakker en G. op 't Hof onder Kloetinge, aan den Abbekicde: I schen weg, Oostervaart en GasjeshoeK I Br eder bij biljetten omschreven] Overige Goedel ren worden ve'j kocht met 10 I korting ft coCr tant. IEDE Prijs per drie Enkele nunim Dejjweigering der so om zitting te„jnemen Kabinet-Bos heeft wei schromelijk [groote ve politieke pratebollen welke bezoldigd of hunne vergaderingen e men voorlichten. Deze heeren toch kv beloven, zeker als zij geen verantwoordelij kl vulling hunner belof dragen. Hier listeen euvel rechts als links) meer zingsredenaar mank; ga Is dan ten slotte,J da voorspiegelingen en.scl gen, de meerderheid 1 plaatst, dan volgt de kiezers krijgen niet he wasde staatsman, di< eigen jokkentjes of ander op het kussen zijn kunnen beperkt dat de nieuwe dus ge heid, optrad, trekt ziel der meetingsprekers ni het eindgevolg isalp ming. Het was daarom lee heid van het soc. dem het aan zijn gegai nisterschap verbood zi een kabinet met vrijzii Leep, doch oneer Zijn besluit zet het pelijke taktiek der volksdebaters, welke ni praatjes behoefden op daarom geen been in volk met ledige zakk sturen. Naar het revisionisme Het is goed, dat me voor de aangeboden po S.D.A.P. toch niet uit dat haar houding in desondanks blijft een schuiving naar het re\ Vooreerst dient als het feit, dat van de partij-conferentie niet verklaarden vóór de portefeuilles. Dat is bi. Dan in de tweede p ferentie bereid was, om Regeering zóó krachtig dat de sociaal-democ fractie zou stemmen v grooting, mits deze nie Eindelijk is ook niet het feit, dat de part eigenmachtig optrad, feuilles op eigen hout 44 Vrij naar het D D. SpeckiT Geautoriseerde vertaling )o(- In den grond van cn den kansel precies dez ■Mleen kreeg zijn ge 'neer uitdrukking. W stille gloed verborgen aaide dan op in schoi ^Oorden waren maar oe kracht van een erv de i ^raoni van een erv e heilige zaak woeddi eenerzijds van Gods 'machtigheid en rech nier i. jner weer te predike mikens opnieuw anderzijds kon hij °ndige en dwaze ~®ren, alsof hij de aart u de aangewezei h geloof zeker, war zi me wer

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 6