Landbouw. Uit de Provincie. K°rn leder zwak, armbloedig mensch die het gebruik der Pinkpillen nalaat, x.weigerHe genezen.^ j> Kerknieuws. Onderwijs Gemengde Beri commandant, de verdere officieren der vloot en de waardigheidsbekleders van de verschillende nummers der festivitei ten vereenigd, waar hun een diner musi- quale werd aangeboden. Den Goeschen firma's Stokman en Luteijn viel de eer te beurt, de hooge personages te bedienen. De tonen van het fanfare bracht een opge wekte stemming onder de aanzittende gasten, van wie enkelen met hunne dames. Ten aanhoore van de talrijke schare, door de eerewacht op een afstand gehouden, verschenen de hooge autoriteiten even later op het versierde balcon en vaardigde Prins Willem Frederik een proclamatie uit, waarbij hij zich bereid verklaart, zijn „landgenooten, onder den Goddelijken Bijstand, in het genot van (hun) voorige Onafhanglijkheid en Welvaart te helpen herstellen". Namens de feestcommissie de lezer verplaatse zich weer in het jaar 1913 deed de heer Arnoldi voorlezing van het vanwege Hare Majesteit de Koningin ont vangen telegram. Des morgens was n.l. de volgende de pêche verzonden Hare Majesteit de Koningin der Neder landen. Mevrouw. De ingezetenen van Kattendijke A.thans ter viering van Neerlands 100-jarige onafhankelijkheid vereenigd, betuigen Uwe Majesteit en Uw Koninklijke Huis hunne eerbiedigen en onderdanige hulde met de betuiging hunner oprechte aanhankelijkheid en den wensch, dat Neerland en Oranje mogen vereenigd blijven tot in lengte van dagen. Het feestcomité voor plan 1913 te Kattendijke A P. J. DE WILDE, Voorzitter. I. J. E. FELEUS, Secret. Aan minister Colijn, aan wien men ook zoo groote verplichtingen had, was het volgende telegram verzonden Zijne Exellentie den Minister van Oor log en Marine a. i. Exellentie I De in gezeten van Kattendijke A, thans tot herdenking van Neerlands 100-jarige on afhankelijkheid feestelijk vereenigd, be tuigen Uwe Exell. hunnen hartgrondigen dank voor de verleende medewerking onder aanbieding hunner oprechte hul de. Het feestcomité, enz. In antwoord op het eerstgenoemde was een telegram ingekomen van den volgenden inhoud De heer A. P. J. de Wilde, voorzitter feestcomité voor plan 1913, te Katten dijke (Kapelle, Zuidb.) De Koningin draagt mij op u en allen Haar welgemeenden dank over te bren gen voor de hulde en betuiging van aanhankelijkheid Harer Majesteit en het Koninklijk Huis aangeboden. Adjudant van Dienst DUMONCEAU. Interessant was ook de hulde aan Neêrlands vloot door een twaalftal jonge matroosjes. De commandant en de officie ren hadden bepaald schik in hun ferm optreden en hun dapper gezang. De ma noeuvres bij het aantreden en het in rukken werden flink uitgevoerd. Het was alweer de meester", die nog immer even onvermoeid en opgewekt de leiding had. Het extra-nummer: Onthullingen van Ulf den Visscher, waaromtrent een ge heimzinnig zwijgen in acht genomen was, was thans aan de beurt. Wat zou onthuld worden? Wie was Ulf? Op alle vragen moest met een schouder ophalend geantwoord worden. Niemand wist, wat dit nummer zou brengen. Nu dan, om 8 uur zou de onthulling plaats vinden, 't Was in het Operage bouw in de Asphaltstraat. Ulf, die zich al spoedig ontpopte als meester Feleus, deed daar in tegenwoor digheid van Z. H. den Prins en andere hooge personages, de opzienbarende ont hullingen, vervat in het door hemzelf geschreven werkje „Kattendijke's wor ding", opgedragen aan en nu komt er voor onze lezers nog een verrassing den weledelen heer P. J. de Wilde, die enz. voorsteldeZijn hoogheid Willem Frederik, prince van Oranje en Nassau, etc. etc. etc. Van Limburg Stirum, we herkennen hem alweer als meester Arnoldi, leidt Ulf in, waarop deze stoere visscher met bulderende stem meedeelt, hoe Katten dijke ontstaan is uit een kattenschulp vandaar de naam verder den loop der historie schetsende. De verdiensten van den ouden heer De Wilde en van baron Huijssen worden niet vergeten. De voordracht werd be sloten met het overhandigen van een pracht-exemplaar van het geschrift aan den Prins en afgewisseld met het gemeen- schappelijk zingen van het Loflied op de katteschulp en het Welkomstlied aan Z. Z. H. den Erfprins van Oranje. Men koope het belangrijke geschrift van Ulf. De heer Talsma geeft het uit, naar we hopen voor weinige centen. En waar moest men met deFransche soldaten blijven Immers Oranje was nu aan het bewind. In de rechtszitting werd over hun lot beschoren. Rechter De Wilde Sr. was streng in zijn eisch, de ambtenaar van het openbaar ministerie Feleus dito, doch advocaat Arnoldi wist door een vurig pleidooi de gemeederen te verzachten. Op de tent zou de uitspraak bekend gemaakt worden. Hoogstwaarschijnlijk zullen de Fransche soldaten in de suiker bieten moeten werken, door Napoleon achtergelaten. Tijdens dit nummer werd de illumina tie en verdere verlichting ontstoken. Toen we Jbuiten kwamen baadde het plein zich in het licht van degeillumi- neerde tent. Langs de wegen lampions aan denneboompjes. Het concert van Oefening en Uitspanning hield vele menschen rondom de tent verzameld. De heer Keukelaar, de onvermoeide directeur, is een goede kracht, en, zoo ge 't nog niet wist, een genie in den dop. Heeft niet de KattendijkscheFeestmarsch Uw aandacht getrokken 't Was zijn werk. Het laatste nummer van 't programma, het vuurwerk, was een waardig slot. Schitterend was het verloop, letterlijk en figuurlijk gesproken. Men heeft een machtig kleureneffect weten te verkrij gen. De toren van Bengaalsch vuur was in één woord majestueus. De stemming was nog goed, en is tot op het laatst door geen wanklank ge stoord. Alles verliep in volkomen har monie. Voorwaar een éénig feest, éénig in de geschiedenis van de laatste jaren van ons land. Hier sprak liefde en niets dan liefde voor het Huis van Oranje. Oprechte liefde en aanhankelijkheid, die ook uitkomen in de roerende eens- willendheid en eensgezindheid. Wie zijn de mannen, die dit alles op pooten gezet hebben. We noemden reeds vroeger de leden der feestcommissie. Hulde aan hun ijver en toewijding Niet het minst aan den heer P. J. de Wilde, de hoofdpersoon, aan Ulf en zijn flinke echtgenoote, mevrouw Feleus, die eveneens den dank van allen ver dient, en aan allen, die het hunne tot het welslagen van dit feest hebben bij gedragen. We noemen nog ds. Andreae, wiens pastorie onmisbaar was, Bart Smit (den Engelschman Torrington), den com mandant der eerewacht M. Wisse Jr. (die ons, verslaggevers, zoo vaak ter wille was), de beide commandanten van de schutterij, van Heel en Vermaire (men herinnert zich wel deze kranige figuren), baron van Huijssen van Katten dijke en baas Geert Timmerman). In verband met de laatste namen valt nog een aardig moment te vereeuwigen, 't Was bij den Monnikenhof. Toen de optocht daar aangekomen was, noodigde de heer Oele, de rentmeester van het ambacht Zijne Hoogheid met gevolg uit om eenige ververschingen te gebruiken. Immers juist op die plek was eeuwen geleden ook hoog bezoek ontvangen, n.l. een graaf van Nassau. Treffende combi natie I Van Limburg Stirum stelde voor vanaf deze historische plaats een telegram te zenden aan baron Huijssen vanKattendij- ke, die op het oogenblik te Genève ver toeft. Z. H. vond dit goed. Den rent meester dhr. Oele werd toen een telegram overhandigd, waarbij den Baron warme hulde gebracht werd voor den verleenden steun. De rentmeester deelde daarop mede, dat Graaf de Arran en de Engelsche minister Rosebery tot hun groot leedwe zen wegens het ongunstige weder niet uit Engeland waren overgekomen. Zoo zijn we aan het einde van ons verslag gekomen. Allicht is er iets ver geten, want het programma was zeer rijk. De hoofdindrukken zijn weergegeven en daar komt; het op aan. Nimmer zagen we een programma zoo correct en ge regeld uitgevoerd als hier. Nog een enkel woord over den heer Arnoldi. Hij behoorde niet tot het feest comité, doch ieder weet in hoever hij zich gegeven heeft. Hier en daar heeft ons verslag van hem gewaagd. Ieder is met ons van meening, dat zijn arbeid niet genoeg naar waarde te schatten is. Van wiens hand kwam het Nieuwsblad van Kattendijke, dat nog langen tijd de herinnering aan het feest zal doen be waren? Wie was een van de laatsten, die vannacht het eertijds onbekende, maar nu beroemde dorp verliet? Waar elders de dominé en de burge meester de invloedrijkste leidslieden zijn, zijn hier de onderwijzers het. Als een eigenaardigheid diene nog, dat tot gistermiddag toe, niemand met zeker heid kon zeggen, wie den Prins voorstelde. Stand der landbouwgewassen. De Stct. bevat het volgende overzicht van den stand der landbouwgewassen. Het warme en vooral droge weer, waarnaar reeds bij het verschijnen van het oogstbericht van midden Juni alge meen verlangend werd uitgezien, is, afge zien van eenige weinige dagen, uitge bleven. Juni is over het geheel een vrij sombere, koele en daarbij zeer regen achtige maand geweest. Dit ongunstige weer kwam in de eer ste plaats ongelegen voor den hooioogst, die, reeds voor half Juni begonnen, thans voor een deel nog niet geborgen is. Ge lukkig was het weer behalve regen achtig ook koel, zoodat het hooi minder geleden heeft dan men zou verwachten. Wat de akkerbouwgewassen betreft, de schade daaraan toegebracht loopt zeer uiteen. Op de zware ondoorlatende kleigronden is deze uit den aard der zaak het grootst. Vooral in het zuid westen des lands wordt er over geklaagd, dat de gewassen op de zware gronden veelal mager zyn, daarbij zeer onregel matig. Bij het koele weer hebben plan tenziekten geen bijzonderen voortgang gemaakt. Zoo heeft de gewone aard appelziekte nog nergens schade van be- teekenis aangericht. Tarwe. In Zeeland en Zuidholland is de tarwe op vele plaatsen te dun ge bleven om een groote opbrengst te kun nen geven. De stand is daar slechts vrij goed. Rogge. De rogge heeft zich dit jaar over het geheel niet tot een zwaar ge was ontwikkeld. De stand is in de - meeste streken vrij goed tot goed. Winter gerst. In Noordholland en in Zeeland (en vooral in Zeeuwsch-Vlaan deren, waar dit gewas het meest ver bouwd wordt) laat de wintergerst veel te wenschen. De stand is daar slechts matig, elders is hij overal goed Haver. Dit gewas heeft zich dit jaar zeer welig ontwikkeld. Door de zware regenbuien zijn echter vele van de weli ge perceelen te vroeg gaan legeren en als het weer niet spoedig opklaart zal men zeer zeker veel lichte haver oogsten. Zomergerst. De stand is vrij goed, tot goed. Blanwmaamaad. De vroeg gezaaide perceelen beloven in Zeeland veel, de laat gezaaids weinig. De stand is er gemiddeld goed, evenals in Zuidholland. Karwij. De karwij is reeds grooten- deels gesneden. Van de dorschresultaten is echter nog niets bekend. Hoog zijn de verwachtingen echter niet gespannen. Vele planten hebben te vroeg gebloeid en leveren alleen stroo op. De stand was in Zeeland vrij goed. Koolzaad. De stand is over het ge heel vrij goed. Vlas. Het vlas behoort die gewassen, welke het meest aan ongunstige weers invloeden onderhevig zijn. Er is nog weinig handel. In de laatste dagen zijn er in Zeeland enkele perceelen verkocht tegen f275f350 per H.A. In 1912 werd voor hetzelfde gewas zeker f100 tot f150 per gemet meer betaald. De stand loopt plaatselijk zeer uiteen; in Zeeland vrij goed. Boonen. De vooruitzichten van dit gewas zijn over het geheel weinig gun stig. In Zeeland is het gewas sterk aangetast door bladluizen. De stand is dooreengenomen in Zeeland en Zuidhol land matig. Bruine boonen. Voor den gioei der stamboonen was het weer zeer ongunstig. Ze zijn achterlijk en vertoonen een on gezonde koperkleur. De stand is slechts vrij goed in Zeeland. Erwten. Het erwtengewas is zeer on gelijk, doch in die streken waar de ver bouw het meest beteekent zijnde voor uitzichten weinig gunstig. In Zuid holland en Zeeland zijn vele perceelen slecht ontwikkeld en aangetast door de St. Jansziekte. De stand op zijn best vrij goed. Consumptieaardappelen. Op de laag en vochtig gelegen gronden hebben de aardappelen in de laatste weken weinig voortgang gemaakt. Overigens is de stand vrij goed of goed. Suikerbieten. De stand is in Zeeland goed. Voederbieten. Het gewas is op vele plaatsen achterlijk, zoodat dooreengeno men de stand niet meer dan vrij goed tot goed te noemen is. Uien. De stand is overal vrij goed. Lucerne. In Zeeland en Zuidholland, waar dit gewas het meest verbouwd wordt, is de stand slechts matig. Voor al vele oudere perceelen staan zeer dun en worden verstikt door het gras. Ver schillende velden zijn daarom na de eerste snede omgeploegd. Elders is de stand goed. Weiland. Hoewel tengevolge van het gure weer het gras vooral op de vochtig gelegen perceelen wel eenigszins is ver minderd, staan de weiden er toch nog overal goed, op vele plaatsen zelfs zeer goed, bij. Wij ontvingen het Jaarverslag van Nehalennia, vereeniging tot instandhou ding en bevordering van Walcherens natuur- en stedenschoon. Uit het jaar verslag blijkt dat pok dit jaar de ver eeniging metterdaad weer aan haar naam en doel getrouw bleef, dank zij de krach tige actie vooral van den secretaris den heer Von Brucken Fock. Een prachtige chromo-photo op den titel geeft de rich ting aan waarin de Vereeniging werkt. Ook de photo's van boerenwoningen (opnamen der firma's Helder en de Bruyne) bewijzen dat de Vereeniging in haar poging tot het tegengaan van ont siering van Walcheren niet alleen teleur stelling ondervindt. Het afgeloopen jaar was echter voor Walcherens natuur- en stedenschoon niet zeer gunstig. Middelburg. De tentoonstelling werd gisteren door een kleine 200 personen bezocht. Goes. Benoemd tot opzichter bij den aanleg van de beschoeiing in gewapend beton in den cal. Oostbevelandpolder de heer A. Hootsman, alhier, en tot opzichter bij den aanleg van een gewapendbeton- beglooiing in den Wilhelminapolder, de heer P. H. Krijger te Wissenkerke. Goes. Benoemd tot buitengewoon op zichter bij het maken van een derde schutsluis met toeleidingskanalen te Hans- weert, de heer W. A. de Jonge, alhier. Ylissingen. Ter voorziening in de va cature ontstaan door de benoeming van den heer J. G. van Niftrik tot lid der Gedeputeerde Staten van Zeeland is door B. en W. een verkiezing in het eerste district uitgeschreven en zijn als data van candidaatstelling, stemming en even- tueele herstemming bepaald op 4,12 en 19 Augustus. Vlissiugeu. Benoemd tot buitengewoon opzichter bij het onderhoud van de Rijks wegen in Zuid-Holland, de heer J. Ha makers te Vlissingen. Ylissingen. De op de werf de Schelde in aanbouw zijnde onderzeesche torpedo boot no. 4 wordt 5 Augustus te water gelaten. Ylissingen. Door de Christ. Jongelings- vereeniging „Gelijk aan het Mosterdzaad" zullen op 21, 23, 24 en 26 Juli antiker- misvergaderingen worden gehouden in het lokaal in de Noordstraat. Maandag zal als spreker optreden ds. A. A. Ver meer Woensdag ds. H. C. Hogerzeil Donderdag ds. Chr. Hunningher uit Amsterdam en Zaterdag dr. H. T. Ober man. Behalve spreekbeurten zullen voor drachten worden gehouden, terwijl het muzikale gedeelte niet zal ontbreken. Pensioen verleend aan J. D. J. M. Bekaar, dir. postkantoor f 3000 J. H. L. v. Deinse, hoofdinsp. van den arbeid f 1244. Koudekerke. In de gisteren gehouden gemeenteraadsvergadering sprak de Bur gemeester Baron v/d Borch tot Verwolde, na de opening in verband met het over lijden van Wethouder P. de Witte, de vergadering aldus toe Mijne HeerenIk ben overtuigd dat u allen met mij diep onder den indruk zijt van het groote verlies dat onze ge meente hedenmorgen heeft geleden. Hoewel zijn toestand in de laatste weken niet zonder zorg was, dachten wij toch niet dat wij zoo spoedig wethouder P. de Witte zouden moeten missen. In hem verliest onze gemeente een trouw burger, wiens hart zoo warm klopte voor de belangen van Koudekerke, en [die steeds bereidt was die belangen te dienen. Acht jaar als lid van den raad en 6 jaar als wethouder, diende hij onze gemeente, en voorzeker zullen wij zoo wel in de verg. van B. en W., als in onze raadsver gaderingen zijn adviezen missen. Zonder twijfel zal de naam van P. de Witte in onze gemeente steeds meteere genoemd worden, en wat hij was en deed zullen wij allen in dankbare herinne ring houden. Als ingekomen stukken waren ter tafel het verslag over 1912 van de stoomtram Walcheren, eveneens van de Chr. Zieken verpleging het Groene Kruis, worden voor kennisgeving aangenomen. De rekening der gemeente over 1912, welke sluit met een ontvangst van f 15384,19Vs en uitgaaf van f 14634,51 '/a, goed slot f749,68, wordt gesteld in han den van een commissie, bestaande uit de heeren Contant, Dekker en de Lange. Als ambtenaar van de Burgelijke stand wordt in de facature ontstaan door ont slagname van den heer Gerlach van St. Joosland, door B. en W. voorgedragen de burgemeester baron van der Borch tot Verwolde en A. de Lange. Eerst genoemde werd met 5 van de 6 stemmen gekozen. Op voorstel van B. en W. werd met algemeene stemmen besloten aan den secretaris f 15 te geven als tegoedkoming voor de velen arbeid, in verband met het opmaken der 10-jarige tafels. Enkele wijzigingen in de begrooting 1913 worden door den raad goedgekeurd. Een voorstel van B. en W. om aan te sluiten aan het intercommunaal telefoon net, wat jaarlijks f 25 zal kosten, wordt aangenomen. Een commissie benoemd tot het nazien der geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden L. Vos en L. Dekker, rapporteerd dat alle stukken in orde zijn, en adviseert tot toelating, waartoe wordt besloten. De heer J. C. Gabrielse als volontair alhier werkzaam, wordt met ingang van 1 Oct. a.s. benoemd als ambtenaar ter secretarie, op een salaris van f100. B. en W. stellen voor de f100 welke worden verleend aan den heerTerwoert Sr. voor schrijfwerk ter secretarie niet meer uittekeeren, maar zijn salaris als gemeente-ontvanger met f 100 te ver- hoogen. Op voorstel van den heer de Lange wordt deze zaak, evenals een reclame van J. C. Knecht tegen zijn aan slag in den H. Omslag in commité behandeld. De verg. heropend zijnde, deelde de voorzitter mede, dat de aan slag gehandhaafd werd, en de salaris regeling van den heer Terwoere Sr. nader zal geregeld worden bij de begrooting voor 1914. Bij de rondvraag maakt de beer Con tant het dagelij ksch bestuur opmerk zaam op de vervelooze toestand van het gemeentehuis aan den achterkant en op den premitieven toestand van de plaats gemerkt W. C. De burgemeester zegt bij het opmaken der begrooting er mede te zullen rekenen. De heer Boone vestigt de aandacht op den slechten toestand van een gedeelte van den Tritonweg en is van meening dat daar verbetering in kan gebracht worden. De voorzitter zegt daaraan zijn aandacht te zullen schenken. Nog vraagt de heer Boone vergoeding van de helft der onkosten welke gemaakt zijn tot verbetering van den lagen weg in Hoogelande, welk werk door de inge landen is verricht en pl.m. f 80 zal kos ten. Van Grijpskerke is toezegging ge daan van vergoeding van de andere helft. Dit verzoek zal door B. en W. worden overwogen. Hierna sluiting <jer vergadering. Koudekerke. Gisteren overleed alhier op 60-jarigen leeftijd de heer P. de Witt,. Cz. Ofschoon reeds lang lijdende vervul, de de overledene, bezield met een werk- zamen helderen geest, nog steeds debe trekking van president-kerkvoogd der N. H. gemeente en van oudsten wethou der der gemeente. Op 6 Juni j.l. werd door hem H. P. baron van der Borch tot Verwolde tot burgemeester geïnstal leerd. Midd. Crt. Bij den dienst der directe belastin gen. enz. zijn verplaatst tegen 1 Aug. de rijksklerk 3e kl. J. II. Boeltjes van Hulst naar Rotterdam (inv. en acc.)benoemd met ingang van 1 Aug. J. G. terHarm- sel tot rijkski. 3e kl. te Hulst, thans part. kl. te Rijssen. Waarde. In de Vrijdagnamiddag ge. houden vergadering van den gemeenteraad werden "onderzocht de geloofs-brieven van de herkozen raadsleden, de heeren Bal en Pieper, en tot hunne toelating besloten. Een reglement voor het burger lijk of algemeen armbestuur werd vast gesteld. De rekening van den gemeente dienst 1912 werd voorloopig vastgesteld de ontvangsten op f31055.50 uitgaven op f 29166.98'/i goed slot f 888.51 !/ï- (Olymsplaat. Het zoontje van den heer B. uit Middelburg, een jongetje van 4 a 5 jaar, dat tijdelijk hier bij familie gelo geerd is, had gisteren bij 't afloopen van den dijk het ongeluk te vallen, zoodat het de rechterpols brak. Domburg. Een alhier jaarlijks logee- rende familie, reed gisterenavond met hun auto een tochtje makende naar een naburige gemeente. Bij de terugrit ont moette zij van tegenovergestelde richting een werkman die per fiets naar huis reed. Bij het passeeren kwam de fiets in aan raking met de auto. Het gevolg hiervan was, dat de fietsrijder een eind ver van de fiets werd geslingerd. Het rijwiel kwam onder de auto terecht. Geheel ver brijzeld werd zij hiervan onder gehaald. De eigenaar, tevens bestuurder van de auto vergoedde den werkman, die geen letsel bekwam een geheel nieuw rijwiel waarna dit ongeval voor beiden met den schrik afliep. R E C L A Mi B S. Chr. Geref. Kei snians r^dankt voor Almelo dj Zte Hoogeveen. Neem alle dag bladen j van het land, ge durende 18 jaren, en gij zult waarnemen dat men nooit opgehouden heelt met het publiceeren van getuigschriften van ge nezing door de Pinkpillen verkregen. Men zegt niet: „de Pinkpillen genezen", neen, men zegt telkenmaal: „de Pink pillen hebben weer de heer of mevrouw X... genezen", en men voegt er den naam, het adres en photographie van de gene zen persoon bij. Deze voortdurende reeks van genezingen bewijst wel de uitmun tendheid van het geneesmiddel. De Pink pillen zijn inderdaad een wetenschappe lijke samenstelling van hooge waarde, en er is in de geneeskunde niets beters om bloed te geven, de zenuwen te verster ken, de krachten der verzwakten en der overwerkten te herstellen en om de ge nezing na een ernstige ziekte te bespoe digen. Velen 'onzer zieken hadden te voren tal van middelen geprobeerd. Allen waren mislukt. Alleen de Pinkpillen hebben hen kunnen genezen. Wij zijn er zoo toe gekomen te zeggen: „ieder zwak, arm bloedig mensch die het gebruik der Pink pillen nalaat, weigert, dat is het woord, te genezen." Ziehier voor heden de verklaring van een zieke te Utrecht, Mejuff. W. Walstein, geb. van der Hoop, wonende Fockstraat 29. Deze persoon dankt hare genezing aan de Pinkpillen en zegt dat alle andere geneesmiddelen die zij te voren had be proefd haar hare gezondheid niet hadden kunnen teruggeven. Zij schrijft ons: „Sedert langen tijd was ik verzwakt, bleek, zonder eetlust en had ik mij altijd te beklagen over dit of dat ongemak. Ik kon zooveel middelen innemen als ik wilde, het scheen dat zij niet bij machte waren mijne bloedarmoede te genezen en mij mijne krachten weer te geven. Alleen de Pinkpillen hebben mij volkomen kun nen genezen. Zij hebben al mijne onge makken doen verdwijnen en mij kracht en eetlust' weergegeven." De Pinkpillen zijn verkrijgbaar A f 1,U per doos en a f 9,de zes doozen bij het Generaal Depöt der Pinkpillen, Van Eeghenlaan 22 huis, Amsterdamvoor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157 voor Goes bij Gebrs. Mulderen in alle goede apothe ken en drogisterijen. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Brielle door H. G. V' Briedé te Franeker. Geref. Kerken. Beroepen te Gaastmeer, U. Buwalda te Exmorra. Bedankt voor Harkstede door E. V as te Aduard voor Eijsden door H. A. Reddingius te Groningen, waarn. pred. te Kropwolde. der waarvan zi Gt F. Donner Taln Lii H. R. behaal Corrie klas i, Jo Ma 4e kl Me 3 ui 3 klasf v« Eirui-examen leerscholen™ Zeeland. TVcede groep, waarvr Berman en K. T M- Goeman, resseïs en J- I L Pronkers, D. B. .„fine C. J- van der glen van Middelbu: Examens Meisjessc. .het einddiploma 1 |eijers uit Nisse en hier. Van de 4e naar de 5e erderdJeanne Talsma tijfhout, Jet Dekker, arie de Kruijtcr. Van de 3e naar de ,eri Thea v. d. Wart, lze kloosterman, Marie ruus Peman Kakebeeke 4na ®lo£- o Van de 2e naar de 3e jer, Nelly Snijders, Corrie m'nhardt en Jans Dekke 8rd 2 leerlingen. (an de le naar de •nts, Dora Kloostermai Betsv Hijman, Adri opllie Bakker uit Kruini [ieuwenhuizen uit Schore [ell, niet bevorderd 2 leerli De heer A. J. Augus rendskerke, onderwijzer hooi te Tiel, slaagde te Ai jofdacte. Tot de geslaagden idiejaar aan de hoogere jsclibouwschool te Wagi iinbouw) behoort ook de jrhoud, van Wilhelminadc Het mondeling ged ;te-examen3 teekenen en wordt gehouden te Rotts de van B. K. en T. W.) voc 1—24 Juli, zoo noodig ook [cr op 29 en 30 dezeral (er, 1, 2, 4-6, 9, 12 1J in 9—12 en 14 uur. Het mondeling gedeelt [amens handteekenen 1. o Jnhage, Zwarte weg 7, word 21,22,24,25,28 en 29 Ju PREDIKBEU Ned. Herv. Ker Zondag 20 Juli 1! bes, voorm. 9,30 dr Oberr I ds Steinz, bed. H. Doop, avond 6 uur ds Homburg. Tijdens de afwezigheid v |el de vrouw van een 1 linterswijk van een klein kond. Toen de man thuis pj zijne echtgenootej bewui fcneeskundige hulp moch lant binnen een paar uu Ik. De te Deventer woon |an Kooien kreeg Woen lachinefabriek een vallei Ken de borst, waarbij hij z kwam, dat hij aan de g< fed. Een tragisch onge ferdag te Nijmegen plaats fkn van den vlieger liej T te ver achteruit, zoodi jde afviel en te water g ■Jordat hulp kon geboden jongen reeds in de diep Bkerc T. mocht er in slaj Tung op het droge te hal pip kwam reeds te laat. I Vermist. Sedert Dins 1 'O-jarig schaapherder s rjri™. Geen der naspor Wen eenig resultaat. D f' 'aatsten tijd zoo nu en T8/vreest men, dat hem pkomen. L"~ Zelfmoord van een t joensdagnacht heeft zich' f '"'vier personen bestaa tabakskoopman Gems Mei van gasverstikking Facht. Het gezin best "tigjarigen Mayer Gen "wge vrouw, zijn 42-j im? 8"iarige schoonzus 1 Gernsheimer was stad en was verscheid 1 ':n gemeenteraad. IV dat 't gezin wegens »ni:-ile, van het gezin jk den dood heeft ge rr,J\ei(Y'lrfyke brieven. Uit at„w' Woensdag mie li? te aldaar bezig was i tnloffian brieven> jtoen 'Ploffing volgde. De beal rnstig aan beide hand fatte een hoeveelh( soldaten h De Berl >ht, dat Jeuvres, een een zonne *öer moeten ««mc» door een Eerlij nsche bla te Sennela vijftigta zijn g( overl een \i zonnesteek reeds

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2