Buitenland. Binnenland. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Landbouw. Rechtzaken. Gemengde Berichten. fenaamd. Deze bergpas werd]'verdedigd oor Leonidas, koning van Sparta. Ofschoon het leger van Leonidas dui zendmaal kleiner was dan dat van Xerxes, waren de Thermophylen niet te ver overen, omdat ze te nauw waren. Drie maal waren de soldaten van Xerxes reeds afgeslagen. Niettegenstaande Xerxes aan Leonidas verschillende voorstellen deed, als hij de wapens zou nederleggen, was Leonidas niet te bewegen zich over te geven en wellicht zou het leger van Xerxes van gebrek zijn omgekomen, ware het niet, dat een verrader den Perzischen koning hulp had geboden. De verrader, Ephialtes geheeten, wiens naam de geschiedenis heeft bewaard, wees Xerxes een voetpad aan, waardoor zijn soldaten des nachts de troepen van Leonidas in den rug konden aanvallen. Leonidas met al zijn mannen vonden den dood. De geschiedenis meldt niet welk loon voor zijn ellendig verraad Ephialtes ontving. In Juli 1913 moesten vier leden voor de Gedep. Staten van Zeeland worden gekozen. Het Statendistrict Hulst, hoe wel driemaal door een overmachtigen vijand besprongen, was oninneembaar. Omdat het district Hulst oninneembaar was gebleken, was het mogelijk, dat konden worden herkozen de aftredende Rechtsche leden der Gedeputeerde Staten. Slechts één mensch kon dit beletten, maar dan moest verraad gepleegd wor den aan het Katholieke vaandel en moest de vijand der Katholieke Kerk, het Libe ralisme worden binnengehaald. Die ééne mensch was er. De Christe lijke leden van Ged. Staten werden door het verraad van dien éénen mensch niet herkezen. Ook de naam van dien éénen mensch zal de geschiedenis bewaren, evenals zij den naam van Ephialtes heelt bewaard. Het zal een vraag zijn of de geschie denis ooit vermelden zal het loon, dat die ééne mensch ontving voor zijn daad, waardoor een drietal verdienstelijke leden van Gedep. Staten niet werden herkozen. Of zou het loon soms zijn een notaris plaats elders Reeds vijf-en-twintig eeuwen lang is de naam van den verrader Ephialtes met afschuw genoemd. Hoelang zal de naam van dien éénen mensch worden genoemd Zeker nooit met eere. Party-physionomie. Onder dit opschrift schrijft de Stan daard Nu de kruitdamp begint op te trekken en het slagveld zich tot een overzicht leent, trekt 't vrij scherp de aandacht, dat er bij de Concentratie-fracties een merkbare opschuiving heeft plaats gehad. Op zichzelf zou men gewaand hebben, dat deze opschuiving in pseudo-demo- cratische richting zou hebben plaats ge grepen, en toch leert de uitkomst vlak het tegendeel. De groep, wier hoofd in de Tweede Kamer van haar stichtingsure af Mr. Drucker is geweest, verloor niet alleen haar primordialen chef, maar takelde ook bij de stembus af en boerde in het cijfer achteruit. En hier tegenover tee kent zich op verrassende wijze de ver sterking af, waarop de Vrij-liberale groep zichberoepen mag. Ze won niet slechts, maar zag haar aantal in de Kamerver- dubbelen. Meer zelfs dan dat. De Unie, die onder Mr. Goeman Bor- gesius tusschen deze beide uitersten in staat, spon ook geen wol bij deze stem busactie. Wel hield ze zich staande, maar toch slechts op 't kantje af. Iets, zij 't al niet veel, boette ze zelfs bij deze electorale worsteling in. Duidelijk blijkt uit de combinatie van deze drie feiten, dat de Concentratie een ruk van 't radicale naar het conservatieve deed, en inzooverre op de ontwikkelings lijn van het liberalisme over de laatste tien jaren een schrede terug dééd. Zet men dit historisch anachronisme nu in verband met den reusachtigen aanwas van het Socialisme, dan is het duidelijk, wat er in de politieke geesten wereld aan den Linkerkant voorviel. Dusver bleef op het terrein, waarop thans de Concentratie haar veldheersten te opsloeg, een vrij groote groep, die den radicalen weg op wilde, aan de oude vaan trouw. Veorjde Sociaal-democraten gevoelde men wel sympathie en bewon dering, maar toch vond men, dat zelfs de Revisionisten nog te ver gingen. Men bleef daarom nog binnen den wal der vrijzinnigheid stand houden. Overloopen naar de Sociaal-democraten deed men in den radicalen hoek nog niet. Thans echter kwam het hiertoe, en uit alleszins begrijpelijke oorzaak. Immers, toen men eenmaal zag, hoe zelfs de Vrij-Liberalen vriendelijke lach jes aan de H. H. Troelstra c.s. begonnen te geven, en zich van meet af opmaakten, om bij de herstemmingen op hun can- didaten over te gaan, toen begon het bloed dat lang nog gekropen had, met vrijen polsslag te gaan, en riep men uit „Als zóó de Oomes doen, waarom zouden wij jongeren dan niet met man en muis kortweg overloopen". Natuurlijk verloor de Vrijzinnig-demo cratische groep hierdoor het meest. Ze ligt dan ook vrijwel hier en daar reeds op apegapen. Tweede gevolg was, dat verschillende C/nie-liberalen naar de Vrije broeders terug weken. En eindresultaat^"was, dat de conser vatieve elementen uit alle groepen der Concentratie, van schrik bevangen, als één man naar de groep van Tydeman te hoop liepen, en deze principieel con servatieve garde danig versterkten. Natuurlijk moest zoo wel het profijt van schok en schommeling van den eenen kant aan de Sociaal-democratie in den schoot vallen, en bij weeromstuit aan den anderen uithoek de groep, die maar vier map meer in de Kamer had, versterken. De Macedonische Oorlog. Even is het rustig op het oorlogs terrein, De gemoederen zijn nog vol van de ontzetting over de laatste gru welen. Wie zou niet sidderen bij de gedachte aan meedoogenlooze slachtpar tijen, als waarvan Nigrita ten eeuwigen dage getuigen zal? Het is stil op het terrein van den strijd. Het eenige bericht van belang komt uit Athene en is een rapport van het hoofdkwartier aan den Griekschen minister van oorlog. Daarin wordt ge zegd, dat de Bulgaren hun terugtocht over de passen van Kresna enPetsjewo voortzetten. De Grieken zijn voortdu rend met den vijand in voeling en vin den overal achtergelaten wapenen, mu nitie en levensmiddelen. De Bulgaar- sche soldaten, die op de vlucht van uitputting neervallen, zijn meerendeels stervend. Dit bewijst aldus het rap port dat de vijand geheel gedemora liseerd is. Tijdens de vervolging van Istip naar Petritsj hebben de Grieken 26 kanonnen, 40 wagens met munitie, inrichtingen voor draadlooze telegrafie en veel levensmiddelen buit gemaakt. De officieuse Bulgaria verklaart dat Bulgarije bereid is de pogingen om tot het sluiten van vrede te komen krach tig te steunen. Volgens welingelichte kringen hebben twee mogendheden de Bulgaarsche regeering aangeraden zoo spoedig mogelijk de streek tusschen de linie Tsjataldzja en de lijn Enos-Midia te ontruimen en zich inschikkelijk te toonen bij de regeling der hangende kwesties met Turkeije. De regeering heeft Natsjewits last gegeven, de door Turkije voorgestelde voorloopige grens te aanvaarden. N. R. C. Het Kabinet-Heemskerk. De Haagsche corr. van de „Tel" schrijft In deze laatste dagen van het Kabinet- Heemskerk moge er nog eens aan worden herinnerd dat het een eigenaardig record op z'n naam heeft gesteldhet is n.l. langer aan 't bewind geweest dan één van zijn voorgangers. Tot dusver was het Kabinet-Heemskerk-vader houder van dit recordhet heeft zitting gehad van 23 April 1883 tot 21 April 1888, dus op twee dagen na vijf jaar. Het te genwoordige Ministerie echter, zit van 12 Februari 1908 af, en zal dus ongeveer vijf jaar en vijf maanden de teugels in handen hebben gehad. Niet in z'n geheel echter. Want de beide Kabinetten-Heems kerk, vader en zoon, hebben nog 'n ander record op hun naam er traden méér ver schillende personen in op, dan in eenig ander Ministerie. In het Kabinet van 1883 hebben in totaal 15 verschillende ministerszitting gehad, in het tegenwoor dige 14. De mirrorDe Marzes van Swin- deren, Heemskerk, Kolkman en Talma, hebben den geheelen duur van 't Kabi net meegemaakt. Niet eens de meerder heid dus. Minister Nelissen (Justitie) moest in Febr. 1910 door ziekte aftreden, zijn opvolger Mr. E. R. H Regout over leed in dit voorjaar en in die vacature werd niet voorzien. Minister Wentholt (Marine) werd op 7 Mei 1912 door de verwerping van het pantserschip tot af treden gedwongen ook voor hem werd geen ander benoemd en ware het Kabinat aangebleven, dan zou de heer Colijn de beide militaire Departementen genomen hebben. Minister Sabron (Oorlog) nam op 27 Juli 1909 wegens ziekte ontslag, werd opgevolgd door Minister Cool, die, door aanneming van de bekende motie- Duymaer, op 4 Januari 1911 aftrad zijn opvolger was Minister Colijn. Minister Bevers (Waterstaat) overleed 5 Januari, in zijn plaats kwam Minister L. W. H. Regout. Minister Idenburg, (Koloniën) werd in 1909 tot Gouverneur-Generaal benoemd16 Augustus van dat jaar volgde Miuister De Waal Malefijt hem op. Men ziet dus, dat er in het Kabinet vaak persoonsverwisseling heeft plaats gehad. H. M. de Koningin-Moeder ontving gistermiddag ten Paleize Soestdijk kar dinaal van Rossum in audiëntie. De zwarte vlek op het liberale vaandel. Dat is jammer Wat Dat een bliksemstraaltje en een oude schuur tegenwoordig zoo'n verba zende aantrekking op elkaar uitoefenen Neen, maat, je bent nog geen gedach- tenlezer, dat mcr.'i Ik al. Ik geef toe, al -. er in dezen tijd een onweerswolkje aan de lucht komt, dan hou je je hart vast. Je kijkt natuurlijk direkt naar de oude schuur van je buur man, want je bent toch nieuwsgierig om te zien, waar het eerste vlammetje van daan komt, uit de lucht of uit de schuur Dat is alleen jammer voor de brand- waarbórgmaatscnappij en Intusschen, dat Deken ik, is die al of niet gewilde aantrekking een zeer belang rijk studie-onderwerp voor degeleerden. Indien datzelfde belangwekkend ver schijnsel zich in de vorige eeuw zoo menigvuldig had voorgedaan als thans, zou men er zeer gevoegelijk een Nutsver- handeling van gemaakt hebben. Dor en saai. Een preek in drieën. De schrijver zou zich eerst suf peinzen of hij zijn onderwerp analytisch, synthe tisch of momiletisch zou behandelen. De radikaalste toepassing van de Nut- preek zou wel deze zijn Mijn lieve toehoorders, houd er geen oude schuur op na, dan loop je zeker geen gevaar. Neen, neen, we leven gelukkig in de verlichte 20e eeuw. Ik weet wat beter. We zullen het gevalletje netjes ingepakt en verzegeld opzenden naar een chemisch laboratorium. Na zorgvuldig, scheikundig onderzoek zal men u een zeer geleerd betoog thuis sturen, waarin de volgende natte con clusie getrokken wordt „Komt het vlammetje uit de schuur zelf, pas dan toe de scheikundige formule HJ O of eenvoudiger gezegdSmijt er wat water op Ja, ik zei wel, dat je geen gedachten- lezer bent. Val me dus niet meer in de rede. Ik begin weer. Dat is jammer 1 Wat? Dat de liberalen dat vroeger niet heb ben uitgevonden Hebben de liberalen dan ooit wat uit gevonden Hou je nou koest, vraagal Jij vindt zeker nooit iets uit, als je zoo ongeduldig bent. Maar zeg dan toch wat de liberalen hebben uitgevonden. Je doet 'n mensch zijn geduld verliezen. Verlies het gerust, kerel. Ik zal 't niet voor je opzoeken. Ik zal zwijgen als een mof. Best, daar wou ik je hebben. Nu praat ik verder, 't Is jammer, dat de liberalen vroeger niet hebben uitge vonden, dat ze aan de vervolging der Afgescheidenen zoo onschuldig zijn als een pasgeboren kind. Ja, ja, dat is een uitvinding haute nouveauté 1 Ze hebben dan zeker nooit gelezen „Het recht van de Afscheiding van Mr. Groen van Prinsterer? Wat zou het 1 Je weet wel. Sinds jaren en jaren staat het liberalisme met de geschiedenis op een gespannen voet. Bovendien het liberalisme is een oude best geworden, voortstrompelend op so cialistische krukken. Je begrijpt wel, de puntjes gaan er een beetje af. 't Oudje lijdt aan seniele aftakeling. De gele kaakjes kunnen toch niet meer blozen als het, zoo'n klein jokkentje ver telt met grijnslachje en tandeloozen mond. Trouwens het liberalisme is aan de eerste leugen ook niet gebarsten. Ééntje meer of minder doet er niet toe. Het oudje is heelemaal vergeten, dat haar voormannen de vervolging zeiven noemdende zwarte vlek op het (nu rood gekleurde) liberale vaandel. RENS. Het bericht Binnenland in ons no. van gister, over dr. Bos, was ontleend aan De Nederlander. Middelburg. De afdeeling der 8. D. A. P. heeft besloten bij de herstemming voor twee leden van den gemeenteraad in het derde district naast haar eigen candidaat, den heer J. Onderdijk, ten krachtigste te steunen de candidatuur van den heer mr. J. W. Zijlstra (vrijz.). Beide genoemde candidaten komen in herstemming met de heeren W. A. de Rijcke en J. A. Vertregt, beiden aftredend antirevolutionair. Vlissingen. Alhier is heden in dienst gesteld Hr. Ms. torpedobootjager Herme lijn, onder bevel van den luit. ter zee le kl. J. C. van Iterson. Aan boord van dien bodem worden geplaatst de luite nants ter zee 2e kl. J. J. Heilbron en R. Polis, de off. van gez. 2e| kl. J. Boos- man, de officier-machinist 2e kl. H. J. Schreuder en de machinisten M. van der Hart, J. Walrave en H. Zeilstra. Ylissingen. In de vacature van Niftrik wordt door een groep onafhankelijke kiezers de heer M. Laernoes candidaat gesteld voor den gemeenteraad. Ylissingen. Verplaatst met ingang van 16 dezer de commies der P. en T. M. N. D. Augustijn van hetzeepostkan toor alhier, naar het postkantoor te Harlingen. Poortvliet. Maandagavond circa acht uur was er een begin van brand in de landbouwschuur van J. Bevelander Cz. alhier, naar men vermoedt' door het spelen met vuui door kinderen. Vóór de brandweer ter plaatse kwam, was de brand reeds gebluscht. Z. N. Zierikzee. In de gisteren gehouden raadszitting is met algemeene stemmen, op voorstel van B. en W., besloten om school C in te richten voor meer uit gebreid lager onderwijs en school B naar school A over te brengen. In dezelfde zitting is ter vervanging van jhr. J. F. Schuurbeque Boeye, die zijn ontslag als wethouder genomen had, gekozen de heer L. Koopman Czn. Baarland. Uitslag herstemming voor den Gemeenteraad. Uitgebracht 139 stemmen. Van onwaarde 4. C. v. Damme 74 (aftr.), A. Huijze Lz. 61, zoodat ge kozen is dhr. Van Damme, Domburg. Bij de gister gehouden her stemming voor een lid voor den ge meenteraad is van de 213 geldige uit gebrachte stemmen gekozen de heer P. van Sluijs (lib.), candidaat van de werk- mansvereeniging „Eendracht maakt Macht". De gekozene zag 116 stemmen op zich vereenigd, terwijl de heer W. Maljaars (a. r.) 97 stemmen verkreeg. Des avonds werd den heer P. van Sluijs door het muziekgezelschap eene serenade gebracht. 's-Heer Arendskerke. In de heden morgen gehouden openbare raadsverga dering werd besloten het afbreken van geheel het bestaande gemeentehuis met secretariswoning en het ter plaatse op nieuw bouwen van een gemeentehuis met secretariswoniog onderhands aan te be steden aan L. Oele, timmerman te 's-Heer Hendrikskinderen, voor de som van f 17000. Nadat nog eene wijziging was aangebracht in de gemeentebegrooting voor 1913 werd ten slotte besloten tof toelating van de herkozen raadsleden J. J. de Jager, J. Nijsse, J. Smit en A. Zandee. Stavenisse. Naar de N. R. C. meldt is bij het wegbreken van een oude steen glooiing aan de havendijk een gebakken steen gevonden, waarop is uitgebeeld het verhaal uit onzen Bijbel, van den leeuw, die door Simson wordt verscheurd. Kapellebrug. Alhier is het met riet gedekte huisje met aangrenzend schuurtje en inboedel van R. van Camp, door brand vernield. De oorzaak is onbekendver zekering dekt de schade. Krabbendyk*. Daar dh:\ J. N. Elen- baas wegens zijn benoeming tot lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland ontslag nam als ontvanger-griffier van den Oost polder, werd Maandagavond met alge meene stemmen in zijn plaats benoemd zijn zoon, dhr. A. A. Elenbaas. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hornhuizen en Klooster buren, J. E. H. de Jong, cand. te 's Gra- venhage te Anna Paulownapolder, J. A. H. Terlett, cand. te Leiden te Ob- dam (toez.), A. Veldkamp, cand. te Bedum te Warmenhuizen, J. H. Oter- doom te Abbekerk. Aangenomen naar Laren (toez.) door W. A. Hoek te Anloonaar Terborg door A. Stramrood té Wognum. Bedankt voor Paramoribo door J. L. v. Apeldoorn te Noordbroek. Geref. Kerken. Tweetal te BunschotenG. Doekes te Nieuwdorp en J. D. Heersink te Nieuwer- oord. Beroepen te Ezinge, M. A. van Pernis te Heerjansdam te Oud-Loosdrecht, G. J. Breukelaar te Surhuisterveente Schipluiden, W. S. de Haas te Tzumma- rumte Wijckel en Balk, .J. van Henten, cand. te Dedemsvaart. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Leiden door A. Janse te Barneveld. Aan de rijks veeartsenijschool te Utrecht is geslaagd voor het examen van veearts de heer J. J. Meier, van Vlissingen. Te Rotterdam komt een Handels- hoogeschool. De volgende week worden de statuten vastgesteld en een bestuur ge kozen. De examens M. O. schoonschrijven en L. O. en M. O. gymnastiek zullen voor zoover ze in het openbaar worden afgeno men plaats vinden op de navolgende dagen en uren. Schoonschrijven M. O. 28 Juli, 1, 2,7, 9,11,12,14,15,16,18,22, 23, 25, 27, 28 en 29 Aug. van 1012 en 24 uur, Gymnastiek L. O.59 en 11 Aug. van 8,302 uur. Gymnastiek M. O.: 1316, 1821, 29 en 30 Aug. van 8 of 8,1512 en 14 uur. Het mondeling gedeelte van de exa mens Hoogduitsche taal M. O. akte A en L. O., voor zoover die in het openbaar worden gehouden, zal worden afgenomen te 's Gravenhage, Diligentia, Lange Voor hout, op de volgende dagen en uren M. O. akte A13—16, 18—23, 25—28, zoo noodig ook 29 Aug. van 9,301,30. L. O. op 15, 16,1823, 2528, zoo noodig ook 29 Aug. van 91,15. Eiland Tholen. Hooioogst. De maand Juli is dit jaar niet alleen in naam Hooimaand de hooioogst zal de geheele maand duren. De qualiteit van het hooi is zeer goed, de quantiteit mag ruim worden genoemdper Bloois gemet (39.24 A.) wordt gemiddeld zeker 2 voer gemaaid, terwijl er wel hooi weiden zijn, die 3 voer per gemet opbrengen. Het gewicht is dooreengenomen van 900 tot 1100 K.G. per voer. Het klaverhooi van Jucerne en van bruine klave moet van slechts voldoende zyn. Handel in hooi wordt hier weinig gedreven bijna de geheeleoJÜ! wordt tot wintervoeder opgestapeld Hoorn en Alkmaar krijgen Rijkstuinbouwwinterschool. 691 Arrondissements-Rechtbank te Middel Heden, Dinsdag, zijn veroordeeld 2 genswederspannigheidM. v. S. zonder beroep, lerseke, conform de eis!' met bekrachtiging van het veistek vonnis dd. 16 Mei 11., tot 1 m. gev.strai" en mishandeling van een dier; K.d.J j., orgeldraaier, Bergen op Zoom, tot w. gev.straf, de eisch was 6 w. Vrijgesproken: F. R, 41 j., en F R PPz., 69 j., schippers, Philippine, con' form de vordering, met vrijspraak' van het vonnis van den kantonrechter tt Goes dd. 2 Juni 11., waarbij zij zijn ver. oordeeld elk tot fl b. s. 1 d. h. Voor de rechtbank te Middelburg werd heden f5 of 5 dagen geëischt tegen Elizabeth B., zonder beroep te Vlissingen wegens overtreding der leerplichtwet in casu het niet naar school zenden van haar kind op 27 en 23 Februari en l Maart jl. Wegens diefstal van een portemonnaie met f 15 van P. Glerum stond terecht de 18jarige G. F. L., uit Vlissingen. Ge. tuige Glerum zeide met beklaagde op een kamer te wonen en in den nacht van 14 op 15 Juli werd hem zijn porte- monnaie met f 15 ontstolen. Bekl. be- kende. Eisch 14 dagen gevangenisstraf Nog werd f 10 of 10 dagen geëischt tegen G. de B. te Rilland-Bath en S.L te Axel, beiden wegens het niet voldoen aan een ambtelijk bevel en tegen D. deB. 68 j., schipper te Kieldrecht wegens be- leediging van een ambtenaar. Te Rotterdam is bij het vastzetten van een roeiboot aan een lichterschip aan de Maaskade een 17-jarige knecht te water geraakt en verdronken. Te Ileeren- veen is een 7-jarig knaapje op weg naar school door een melkwagen overreden en gedood. Bij het baden is te Noordwijk gisteravond laat een 15-jarige Duitsche knaap van het personeel van Iluis der Duin verdronken. Zaterdagavond is te Gorinchem een man die onder den in vloed van sterken drank verkeerde, in de Merwede verdronken. Een 55-jarige man is terwijl hij langs den achterkant liep van een huis te Heemstede door een balk getroffen, die naar beneden gewor pen werd, welk huis werd afgebroken. De man kreeg de balk op het hoofden was onmiddellijk dood. In het Bassin te Maastricht is een 14-jarige knaap verdronken. Te Geldrop is een 17 jarig jongmensch, doordat een bootje, waarin hij met een kameraad zat, omsloeg, ver dronken. Te Leens is gisteren een i jarig knaapje door de paardentram over reden en op slag gedood. Uit de rijks werkinrichtingen te Veenhuizen zijn Za terdag twee verpleegden ontvlucht. Na hevig verzet zijn ze te Zuid velde weer ge pakt, waarbij een hunner door een schot in het been werd gewond. Te Wilder- vank heeft een jongmensch den slagere knecht E. met een revolver twee kogelsin het been geschoten. Een vrouw, die in de nabijheid stond, kreeg een kogel door het hoofdhaar. Nabij Hengelo heeft een auto-ongeluk plaats gehad. De chauffeur van den heer K. uit Enschedé reed niet vrouw en kind en met een paar kennissen over Oldenzaal naar Hengelo. Nabij het kerkhof te Hengelo kwamen hem twee fietsers tegen, die erg laveerden. Hij wilde uitwijken en reed tegen een boom. Een der inzittenden vloog door de ruiteen slagader aan het hoofd werd doorgesne den. Onder hevig bloeden werd hij naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is vrij goed. De vrouw van den chauffeur brak een arm. De beide inzittende meisjes werden licht gewond de chauffeur bleef ongedeerd. De auto is vrij wat beschadigd. De Koningin en een burgerjuffrouw Toen H. M. de Koningin en Z. K. H de Prins met gevolg Donderdagochtend op weg naar Boskoop te Oudewaterper auto doorkwamen en op den Rozendaal- schen dijk kwamen, had daar een aardig geval plaats. De auto's moesten een melkwagen, bespannen met twee hitten, passeeren, doch de dieren werden bij het zien der auto's schichtig, en begonnen te steigeren, zoodat de voerman ze niet meer houden kon. De Koningin het bemerkende, gaf den chauffeur bevel te stoppen en den voerman te helpen, l'e aldaar wonende weduwe S. toeloopend en hoorend wat de Koningin, die zij voor eene rijke dame hield, gelastte, riep uitdaar doe je goed aan, juffrouw, andere rijke lui storen zich aan niets en rijden maar door, maar er gebeuren dan ook vaak ongelukken. Waarop de Koningin vriendelijk ant woordde Ja, vrouwtje, we zullen voor zichtig zijn Toen de weduwe S. later hoorde, dat die „Juffrouw" de Koningin was geW^!y werd zij er prompt confuus van W®' Candidaat zonder dat hij 'f wu'1" „Haarl. Dgl" verneemt, dat mr. Andrenb die door de vrijzinnige concentratie te Haarlem candidaat is gesteld voor den («meenteraad, gisteren Le reis door Amerik "pas Woensdag, toen f brief uit Nederland o toehap kwam, dat h ~,or den raad. Het was CÜInité niet mogen gel Andreae op de hoogte «kanen, vandaar, dat h onder dat hij 't wist. De heer Andreae is V8I1 den raad benoemd In den beerput. Ee beer C. L. te Katwijk eeveer anderhalf jaar c eroot gevaar. Loopend erf stapte het op een beerput. Dit deksel kan gleed in den put, waa gesloten werd door het vorigen stand teruggin een der voorbijgangers onmiddellijk hulp verb dwelmde kind bij zijn Om gelukkig te leve Alen zendt aan het V wnde strooibiljet De S. D. A. P. afd. Holland steunt en beve Gemeenteraadsverkiezin candidatenWie zwart maakt, kan geen blik meer krijgen. Het bestuur d» Schurft. Onder de schapen te Dorp is in de schurft uitgebroken. Hoe ouder hoe jg een paartje uit Veenw waarvan de man 76 er jaar is. 'tWas zijn vierd» keer. In- en uitval uith De water vlieger Levi alle vogelszóó uit kan hij al vliegen. Bloedvergiftiging. D ger te Ileeren veen kralxl zijn hand open, tengevo aan bloedvergiftiging is o Pogingen tot omkoo Tegen A. A. de J. te Vooi klacht ingediend, wegen pogingen tot omkooping J, zou aan andere kiezer boden, indien zij bij de verkiezing niet op den h» den. Een paspoort. Nie ligt er een dorpken, waa ter de ootmoedige diena teelheer. Daar is niets eigenaar» zeggen. Neen, maar 't eigenaa gende. Die kasteelheei een oog en daar hij naa op reis wilde gaan, we den burgemeester een pa burgemeester zat in 't wist dat de eenoogige k gaarne zijn gebrek hooi Hij wist dus niet gr paspoort jzou opmaken, gelukkige gedachte te bi Hij schreefoogen zwa --. afwezig. Ijzingwekkend. Het N het volgende bijna ongele Aan den ingang van de I nel bevindt zich, stevi I rotsen bevestigd, een ijze verscheidene duizendtall ;t. Zij dient om den van oorlog met Italië, ai op die wijze een inval onder de bergen door, Dezer dagen zijn de zwar nen, waaraan de ijzeren gebroken, en de deur geslagen, juist toen rarijs-Milaan zich in den IWanneer men bedenkt, Isluitboom zóó zwaar is, Istanil zou kunnen bieden |va.n een trein, die er I ('veuaan mocht rijden, k oe vreeselijk de gevolge en zjjn, als men den °g tijdig door middel (huwingasignalen tot sta Migen. Daarna werd de Peschen. v~- Goed afgeloopen. De Vereenigde Staten, Wils< P rgon bijna het slacht» »n een auto-ongeluk. To pteerverblijf in de Verm i moest de chauffeur, e.®n boerenwagen te v< itwijken, datdeautoi 'vaart had, bijna t P«te. De chauffeur behii au,n 0r<lieheid van ge» L °P enkele centimetei Lc&toppen- De presi ken, doch beliep Pankhurst z "Marnes roeren zich nog mo5ag.middaS hebben I Woiif. °Peelen afgespe in het nnëndering van kiei |erh e m.V J 0 e n M u a i c h a 11 [en m -^Piotsehngmevrc Korlniv- ®.neb 'He na e» r' talSe1Ja Vrijge.laten'f toet i aanwezigen o Pe8poShti^ Gejuich l&n b.-„i, ,wer<i met de f en> die opruiende

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2