Teïegrai Binnenland. Uit de Provincie. Feiten en Bewijzen. Kerknieuws Onderwijs. Rechtzaken. Gemengde Berichten. LEESTAFEL. ALLERLEI. ingezonden [Afloop Verkoopini Deze wantrouwenden in de zaken van naaste toekomst zeggen, dat 't is zwak, teêr, onbeduidend, gelijk allee van verwarden overgangs-toestand, die... mis schien door storm en veel gedruisch.... Zal moeten leiden tot het meer-blij- vende, nu nog ver van ons af liggend Ik, ganschelijk-neutrale man, ben hier slechts (men wete 't wel), spreek trompet en anders niet I POLITICUS. De heer J. F. Heemskerk. Naar de Dordt. Crt. verneemt zal de heer J. F. Heemskerk, betaalmeester, op non-acti viteit, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de functie van betaal meester te Middelburg aanvaarden, waar tegenover de tegenwoordige function- naris aldaar, de heer H. P. Haitsma Muiier, het Detaalmeestersambt te Dor drecht zal vervullen. De minister van oorlog heeft be paald, dat militieplichtigen, niet bestemd voor den dienst bij de landweer, in het jaar waarin hun militiedienst eindigt, op 31 Juli moeten worden ontslagen. Avondp. Kabinetscrisis. Mr. H. R. Drucker heeft gisteravond in zijn woning in Den Haag ontvangen, tot het houden van een samenspreking, den kabinetsforma teur dr. Bos en de tegenwoordige en nieuw gekozen vrijz.-democratische leden der Tweede Kamer de heeren Marchant, Limburg, Ketelaar, Teenstra, Smidt,Van Deventer en Roodenburg. De conferentie duurde van 8 tot 11 uur. N. R. C. Blijft de blauwe uniform Volgens de Avp. gaat in militaire kringen het gerucht, dat de thans bestaande blauwe uniform naast de onlangs ingevoerde grijsgroene uniform zal blijven gehand haafd voor officieren en onderofficieren, en wel als „uitgaans-uniform." De grijs-groene uniform zou dan uit sluitend te velde moeten worden ge dragen. De Concentratieeen nationaal gevaar. Uit de laatste Studiën en Schet sen van prof. Fabius lichten wij de vol gende vlijmende vereordeeling van het optreden der Concentratie als „verde digster der Nederlandsch-Hervormde Kerk." „Weerzinwekkend noemde ik leeds in het vorige nummer de wijze, waarop de vrijzinnigheid de Hervormde Kerk bij dezen strijd heeft gebruikt. En dit el lendige doen is doorgegaan tot het einde. Zelfs een man als mr. Patijn kwam vol gens de bladen 3 Juni 11. te Hilversum in dezen modder terecht. Nog kon men 19 Juni 11. in het ochtendblad van het Handelsblad een bericht uit Leiden lezen, inhoudende dat prof. Heeres voelde voor de Herv. Kerkook was hij zoon van een predikant. Zijn tegencandidaat mr. Briët was dit wel ook, doch als blind aanhanger van dr. Kuyper kon deze geene wezenlijke liefde hebben voor die Kerk. „Terwijl men telkens de antirevolutio naire groepen heet „kerkelijke" partijen haar toedicht, dat zij voor kerkelijke belangen strijden, is dit bij dezen stembusstrijd op de brutaalste wijze van vrijzinnigen kant geschied. Tenzij dan, dat het slechts een exploiteeren van anderer gehechtheid aan die Kerk voor het belang der concentratie ge weest is. Waardoor het gebeurde nog ellendiger zou zijn. „Ook is niets gebleken van eenig be zwaar aan die zijde tegen eene verkiezings rede van dr. Gunning, die, hoezeer de vrijzinnigen steeds beweren, dat de gods dienst en staatkunde gescheiden moeten blijven, vierkant daartegenover nauwen samenhang tusschen een en ander be pleitte, en verklaarde de liberale staat kunde juist te verdedigen als de christelyke. „Terwijl aan het vorenstaande nog is toe te voegen de nauwe samenwerking met de sociaal-democraten, waarvan het tot stand komen reeds maanden geleden niet twijfelachtig kon zijn. Eenè samen werking, waartoe men, naar het schijnt, met hartstochtelijk welbehagen overging; om welke tot stand te brengen voor de Provinciale Slaten concentratie-candida- ten zich zelfs voor socialisten hebben teruggetrokken. „Ja, men krijgt den indruk, dat, als de sociaal-democraten maar willen toehap pen, er bij de concentratie-mannen geen overwegend bezwaar meer zou wezen te gen het vormen van een Kabinet met hen. Reeds door die samenwerking wordt de gansche concentratie, en elke harer groe pen, steeds meer een nationaal gevaar Middelburg. Zooals men weet, zal het Tiende Nationaal Congres van den Middenstandsbond op 22, 23 en 24 Juli a. s. alhier gehouden worden. Op 22 Juli 's avonds 8 uur ontvangst van het bonds- bestuur en de afgevaardigden ten stad- huize. Des Woensdags om 9 uur zal de opening plaats hebben door den Com missaris der Koninginom 1 uur Bonds- congres, 3.15 rijtoer naar Serooskerke, waar de heer P. W. M. Hoegen van Hoogenlande, voorzitter van Handels belang, de congressisten op zijn buiten goed „Vrederust" zal recipiëeren. Om 6 uur gaat men per extra-tram naar Vlis- aingen, waar in het Grand-Hotel een gemeenschappelijk diner plaats vindt. Den- derden dag wordt wederom verga derd, waarna er gelegenheid is voor marktbezoek. Om 5 uur wordt een bezoek gebracht aan de Tentoonstelling van Oud-ZeeuwBche Kleederdrachten en Zeeuwsche Kunst. Goes. Bij den heer J. Huige, alhier, is tengevolge van vlekziekte een varken gestorven. Het dier is, nadat het voor e consumptie afgekeurd was, onder poli- j tietoezicht begraven. Voor den eigenaar een schadepostje van 'n dertig pop. Goes. Woensdagavond zal in de Socië- teit de Openbare Les plaats vinden van de Zangschool van den heer Otto Lies. Vlissingen. De volgende vergadering van de Ver. van Gasfabrikanten wordt te Vlissingen gehouden. Bij de directe belastingen, enz. zijn verplaatst met ingang van 1 Aug. de kommiezen 2e kl. J. Fossen van Bergen op Zoom naar Vlissingen (h.)J. Vier- egge van Budel naar St. Annainge trokken de verplaatsing van den kemmies 2e kl. H. P. Videier van Bergen op Zoom naar Vlissingen. Eervol ontslagen met ingang van 16 dezer de kommies le kl. J. J. Vijverberg te Hulst. Gemeenteraadsverkiezingen. Zaamslag. Uitslag herstemming voor den gemeenteraad. Aantal kiezers 630. Uitgebracht 592 stemmen. Van onwaar de 7. Hiervan bekwam Adr. Dees Jacz. lib. 281 en J. de Putter aftr. antir. 304 stemmen. Gekozen J. de Putter. R B C A.JA B 8. Mevrouw J. C. Oussoren, geb Boshuizen, wonende Haarlemsche Houttuinen 58, te Amsterdam, heeft ons geschreven „Gedurende 4 jaren is mijn gezondheid slecht geweest. Ik was volkomen bloedarm, had mijn kleur verloren, was mager en uiterst zwak geworden. Ik at weinig, want ik had geen groote eetlust en werd zeer ge plaagd door hoofdpijnen. Mijne zenuwen waren ook vermoeid, een kleinigheid bracht mij van stuur, ook had ik heel dikwijls angst en vrees zonder reden. Na heel wat middelen te hebben geno men, was ik altijd even ver gebleven, mijn gezondheidstoestand was niet ver beterd. Toen heeft men mij geraden de behandeling met de Pinkpillen te volgen, Men had mij veel goeds van de Pink pillen gezegd, en dat men hunne waarde niet overdreef heb ik dadelijk bemerkt. De Pinkpillen hebben mij zeer spoedig mijne krachten en mijn eetlust doen weervinden en mijne kwalen en mijne zenuwachtigheid doen verdwijnen." Ziedaar een feit, en het is niet één feit van die soort dat wij kunnen aanhalen, maar het zijn er wel honderd, zonder nog die te tellen waarover wij niets ver nemen. In al die gevallen, voor al die personen doen de Pinkpillen één ding, maar zij doen het goed. Zij geven bloed, en bloed dat is het beste middel om vele ziekten te bestrijden, wijl de mees ten uit slapte van de samenstelling van het bloed voortkomen. Het is om die reden dat de Pinkpillen onovertroffen zijn tegen de bloedarmoe de, de bleekzucht, dealgemeene zwakte, de maagkwalen, verschietende pijnen en zenuwuitputting. De Pinkpillen zijn verkrijgbaar f 1,75 per doos en a f 9,de zes doozen bij het Generaal Depót der Pinkpillen, Van Eeghenlaan 22 huiB, Amsterdamvoor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157 voor Goes bij Gebrs. Mulderen in alle goede apothe ken en drogisterijen. KOLONIËN. Men schrijft aan de N. R. C.I Eenigen tijd geleden stond in het Soe- rabai. Handelsblad een beschrijving van j het koppensnellen bij de Papoea's in ons Nederlandsche deel van Nieuw-Guinea. Aan deze weinig smakelijke bijzonder heden voegde de Indische schrijver een hatelijke opmerking toe over de men- schen achter de schrijftafel in Holland, die van zulke barbaarsche wezens arbei dende menschen zouden willen maken. En nu lees ik in het Avonblad van de N. Rott. Ct. van 9 Juli over de En- gelsche kolonie Nieuw-Guinea, dat hoe wel de gindsche Papoea's nog zeer laag staan en het grootste gedeelte van dat volk nog menscheneters zijn, men er in geslaagd is, een paar duizend inboorlingen aam het werk te zetten in rubberplan tages. Laar ik daaraan toevoegen, dat het in de Duitsche kolonie van Nieuw-Guinea reeds gelukt is aan Papoea's ambachten te leeren. Zelfs het „Amtsblatt von Neu- Guinea" wordt geheel doorPapoea's gezet en gedrukt Zou het geen tijd worden, dat men naast het onderzoeken van gebergten op Nieuw-Guinea eens ging ontdekken, hoe onze buren op dat eiland die loffelijke resultaten hebben verkregen Ned. Herv. Kerk. Beroepen te De Wilp (toez.), H. Ster- renga, cand. te Leeuwardente Ste- dum, J. v. Duyvenbooden te Vlaardingen - te Gouderak, P. Kruij tJteJEegveld te Ooltgensplaats, dr. J È.^Klomp te Poortvliet. - De a.s. gewone vergadering van de Algem. Synode wordt gehouden op Woensdag 16-Juii a.s. Vlissingen. Het einddiploma der Han delsschool alhier is uitgereikt aan S. C. de Back, S. P. Looi, A. D. Scholtens en J. P. Scholtens. Geslaagd voor het 2de studiejaar afd. Ned. Landbouw Hoogere Landbouw school te Wageningen de heer B. de Hoogh, van Goes. Ons Geïll. Zondagsblad brengt heden het portret van mr. L. Ch. van Noppen, die benoemd is als bijleeraar in 't nieuwe vak Nederlandsche letteren en de geschie denis van de Ned. Taal en Letterkunde, onder den naam „Koningin Wilhelmina Lectoraat" aan de vermaarde Columbia Hoogeschool te New-York. (De heer van Noppen is te Wemeldinge feboren en stamt van moederszijde ohanna Cappon af van de vroegere molenaarsfamilie Ch. Cappon te Nieuw- vliet.) Br. Crt. Tot onderwijzer aan 't St. Andrew's College te Grahamsstad, Kaapprovincie, is benoemd de heer F. C. Dominicus, ge boren te Wemeldinge, thans te 's Graven- hage, die nog deze maand naar Zuid- Afrika hoopt te vertrekken. Tot de R. H. B. S. te Bergen op Zoom zijn onder anderen toegelaten Th. B. M. Sandee, Maatje J. Kole, Elisabeth de Win ter, J. J. Goedbloed en W. D. v. Wijk, te Hansweert, C. M. Lindenbergh Lz., We meldinge, Marie L. A. Wagtho en Cecilia E. Noske, Tholen, C. J. Kok, Rilland-Bath. Bevorderd tot de 2e klasse M. Blok, J. Reijnhout, W. v. d. Werff en L. J. L. Bruijnzeel, Rilland-Bath, A. v. Rijssel, Joha. B. Taal, Dirkje Groenewege en Cor nelia Janssen. Tholen, W. de Jager, Waarde, P. Kruijthof, Hansweert, F. Ampt, Oud-Vossemeer. Tot de 3e klasseJeltje Koning, Ril land Bath, Geertruida Moelker, A. v. d. Stel, P. Waale, Tholen, A. v. Damme en M. Polderman te St. Maartensdijk, F. v. d. Ende en G. Polderman, Oud-Vossemeer. Tot de 4e klasse Aaltje v. d. Velde te Tholen. Tot de 5e klasse M. de Lange en W. Walpot te Tholen, F. Boot, C. Griep en J. Griep te Rilland-Bath, Adriana v. Melle te Bergen op Zoom. Zoom. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Zondag 13 Juli 1913. Goes, voorm. 9,30 ds Homburg, nam. 2 u. ds Steinz, beide beurten bed. H. Avond maal, avond 6 uur ds Homburg, dank zegging. Lokaal Wijngaardstraat 9,30 ds Steinz. Biezelinge, 9,30 ds E. V. J. Japchen. Waarde, 2 uur ds E. V. J. Japchen. Gaarne vestigen wij de aandacht op een serie prachtige reproducties van schilderijen daartoe afgestaan door H. M. de Koningin uit het Koninklijk Huis archief. Die reproducties zijn verkrijg baar op prentbriefkaarten ter gelegen heid van de aanstaande feestelijke her denking der gebeurtenissen van het jaar 1813. Doel der uitgave is enkele alge meen bekende merkwaardige voorvallen uit de geschiedenis der Nederlanden en het Vorstelijk Huis der Oranje's in her innering te brengen en strekking er van is steun te bieden aan de algemeene wel dadigheid in den lande. De voorstellin-- gen zijn door de firma Lankhout geno men. De bekende plaat, maar in zwart de Prins (Willem de Zwijger) zijn kost baarheden op de Frankforter mis ver- koopende, teneinde hij zelf een vreem deling de Nederlanders zoowel Room- schen als Onroomschen te kunnen ver lossen, is op de eerste prentbriefkaart in kleurendruk weergegeven. De beide volgende prenten zijn uit de 17e eeuw, te weten de tocht naar Chattem door De Ruyteren de Prins bewerkt de verzoening tusschen Tromp en De Ruyter door stadhouder Willem III. De overige reproducties stellen voor de landing van den Prins te Schevenin- gen (later Koning Willem I)de Prins bij Waterloo gewond (later Koning Wil lem II)de inhuldiging van Koningin Wilhelmina. Moge aan deze prachtstukjes een ruim debiet ten deel vallen. Bestellingen van minder dan 50 series kunnen echter niet worden uitgevoerd. Men bestelle aan mej. F. H. v. d. Mey, Utrecht. De rechtbank te Zierikzee heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak tegen J. B., oud 30 jaar, veldarbeider te St. Maartensdijk. Beklaagde werd schul dig verklaard aan poging tot doodslag en veroordeeld tot een gevangenisstaf van een jaar met aftrek van de voor- loopige hechtenis en vrij gesproken van hetgeen hem meer was ten laste gelegd. Het O.J M. had een jaar gevangenisstraf geëischt. Te Kavelte wordt een oude scheper vermist. Té Apeldoorn heeft een jon gen van 15 jaar een kameraad van 17 jaar in een twist met een mes in het dijbeen gestoken, zoodat opneming in het ziekenhuis noodig was. Na 17 jaar. Te Loosduinen wordt een vreemde geschiedenis verteld. In Terheyde verwacht men dezer dagen een zekeren Zeeman, en te 's Gravezande Oversloot en De Geus thuis. Deze man nen zijn voor 17 jaar met elf anderen uit Maassluis met een logger naar zee gegaan, maar in een woedenden storm verongelukt. De logger, kapitein Hendrik de os, vond men later drijven. Nu zouden deze mannen door een vreemd schip opgepikt zijn en tot matrozendienst geprest zijn. Thans zou het, na al die jaren, hun gelukt zijn te ontkomen. De vrouw van Oversloot is inmiddels her trouwd. De geschiedenis komt ons, schrijft onze correspondent te I.oosdui- nen, wel wat onwaarschijnlijk voor. Tel. Mislukte ontvoering. Omtrent de mislukte ontvoering te Apeldoorn meldt men aan de „Arnh. Crt." nog het vol gende Woensdagavond laat heeft alhier een moordaanslag plaats gehad. Omstreeks kwart voor elf vervoegde zich ten huize van J. J. A. van G. aan den Deventerweg een onbekend heer, die den heer L. A. van G., commies bij de*P. en T. in Ned.- Indié, met verlof te Apeldoorn, verzocht te spreken. Deze stond den bezoeker zelf te woord. Kort na dien kwam een tweede heer binnen, herkend als de heer P. C., controleur bij het Indische bestuur op Java, die eischte, dat mevr. L. A. van G. en haar 5-jarig zoontje dadelijk zouden komen en meegaan. Van G. vroeg daar op den heeren heen te gaan of binnen te komen. Toen hij zich omkeerde, ont ving hij van den eersten bezoeker met een stok eenige hevige slagen op het hoofd, waardoor hij vrij ernstig gewond werd. Toen de oude heer v. G., inmiddels gekomen, den aanvaller beetgreep, riep C. „schiet", waarop de aanvaller een ge laden revolver richtte op den commies. Het wapen weigerde echter, doordat de haan vastzat. Hierna ontstond in de gang een worsteling tusschen de bezoekers en de beide heeren Van G., geholpen door een 20-jarigen zoon. Deze sleurde den aanvaller naar buiten, waarheiden terecht kwamen in een sloot. Dit gebeurde'ook met den ouden heer Van G., die door twee mannen in de sloot geworpen werd. Inmiddels toegesnelde politie arresteerde den aanvaller, die, geboeid in de auto, waarmede hij gekomen was, naar het bureau werd gebracht en vandaar, op advies van een geneesheer, naar het zie kenhuis. C. ging te voet naar het bureau, waar hij werd opgesloten. Van G. is door een dokter verbonden. De revolver was 's avonds half elf gekocht in een wapen magazijn. De aanleiding is een familie kwestie. Tragisch. Te Wilkesbarre, in Penn sylvania, heeft zich dezer dagen een droevig liefdesdrama afgespeeld. Daar woonde een zeer mooi meisje, Alice Crispell, die door twee jonge mannen, Herbert Jehns en Harrison Cann, bemind werd. Johns moet er knap uitzien, ter wijl Cann niet bepaald een innemend uiterlijk heeft en bovendien eenige jaren geleden een arm heeft verloren. Ondanks dit gebrek is de laatste echter sterk en vlug. De beide mededingers besloten een wedkamp om het bezit van Alice te houdenzij zouden om het snelst dwars over het schilderachtige meer van Wilkesbarre zwemmen, een afstand van bijna 4 K.M., en de verliezer zou geen aanspraak meer maken op de hand van het meisje. Tegen alle verwachting in won Cann den wedkamp en zelfs met groot gemak. De mooie Alice was hier over zeer bedroefd„Zij hadden het recht niet, een wedstrijd om mijn hand te houdenzeide zij tot een vriendin, en zij verklaarde dat zij niet met Cann zou trouwen, zelfs al zwom hij den At- lantischen oceaan over, en toen de mede dingers terugkwamen viel zij Johns schreiend om den hals. „Ik heb jou en jou alleen lief!" riep zij. „En je had niet het recht mijn liefde op het spel te zetten". Johns was, naar hij zegt, oprecht voornemens geweest van Alice's hand af te zien en zijn woord tegenover zijn mededinger te houden, maar de tranen en de hartstochtelijke betuigingen van het mooie meisje brachten hem tot na denken over de vraag, of zulk een wed strijd eigenlijk wel moreel verdedigbaar was. Hij brak zijn afspraak en Cann trok zich terug. Tot zoover is de historie weinig be langwekkend en wijkt zij niet af van de gewone sentimenteele en romantische liefdesgeschiedenissen waar de zooge naamde nuchtere en practische Ameri kanen zoo verzot op zijn. Vrijdag 1.1. werd er ta Wilkesbarre feest gevierd, en beide gelieven, Alice en Johns, zag men 's avonds hand in hand langs het meer loopen dat schilderachtig door lampions verlicht was. 's Nachts keerde het meisje evenwel niet naar huis terug en haar vader liet den volgenden dag door de politie naar haar zoeken. De boBschen werden vergeefs doorspeurd 'kij en eindelijk ging men over tot dreggen van het meer langs e' «t Dinsdag 1.1. haalde men het lijU^ jonge meisje op en uit een ond bleek weldra dat zij vermoord Zij had zware verwondingen hoofd en op een harer armen *1? indruk van tanden gevonden. De i- tracht nu te weten te komén v® ongelukkige meisje bij de worstel»!! blijkbaar plaats had, gebeten heefu j verdenking is natuurlijk op haar j minnaars gevallen. Men heeft J drukken van hun tanden genon,^ Johns is in arrest gehouden, omdlt het laatst met Alice gezien is fcn r belangrijke getuigenverklaringen zal t, nen afleggen. De justitie noemt h7 niet een gevangene en behandelt h? ook niet als zoodanig, maar hij Wo!? niettemin nauwkeurig bewaakt. N- v. d. D, Het grootste huis Ier wereld. Te Ne York bouwt men altijd weer hooset huizen, nu nog „wolkenkrabbers" noemd, maar die weldra den naam vf „Maankrabbers" zullen verdienen Het Woolworth-gebouw, dat thans het eroot ste huis ter wereld is om natuurlijk over enkele jaren door een nóg groi. overtroffen te worden heeft .55 verdik pingen en bovendien daarboven nog uitgestrekte terrassen. Van den beganen grond tot aan den nok van het dak i.' j. afstand 240 meter, d.w.z. 80 meter hoorn dan de Keulsche dom en 60 meter hooL dan de Cheops-pyramide. De ruimte i, het gebouw bedraagt 400.000 kubiek meter en het gewicht 163,440.000 K,(; Het is dus te hopen dat het niet, bij een of andere aardbeving, ombuitelt. De ge zamenlijke oppervlakte van de vloeren in het huis omvat meer dan 16 Ami' Het huis heeft 3000 vensters en 28 groote liften zorgen voor het geregelde verkeer in deze bovengrondsche stad. Het geboua wordt door 80.000 electrische lampen verlicht. De bouwkosten bedragen vol gens het „N. v. d. D." omstreeks 13', millioen dollar. Een zeldzaam natuurverschijnsel. Een telegram uit Valencia aan de „Matin" maakt melding van een zeldzaam na tuurverschijnsel, [dat zich Maandagna middag tegen 4 uur in de omstreken van genoemde stad voordeed en dat het best met den naam van vuurhoos be stempeld kan worden. Zeer aanzienlijke schade is door deze vuurhoos in de om streken van Valencia aangericht en tal van tuinderijen en boomgaarden zijn in de asch gelegd. Na de verdwijning van het verschijnsel werd een zeer sterke kruitlucht waar genomen, waaruit men opmaakt, dat men met een regen van meteoorstéenen te doen heeft gehad. De bewoners van het dorpje Alcocer, dat in de onmiddellijke nabijheid van de geteisterde streek gelegen is, vluchtten, door het zeldzame verschijnsel verschrikt, in allerijl naar de kerk. Ongeveer op hetzelfde uur woedde een hevige storm boven de dorpen Benairtes en Cuartie. Deze storm was vergezeld van een regen van steenen, waarvan sommigen zoo groot als een sinaasappel waren. Ernstig ongeluk. Op den draadspoor weg, die van den Carena naar de stad Capri in Italië voert, heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. De geleiding be zweek en de volle tram vloog met een steeds toenemende snelheid langs de steile helling naar beneden, de remmen werk ten niet. Beneden gekomen sprong het rijtuig uit de rails, twee passagiers waren dadelijk dood, twee werden inzorgwek- kenden toestand opgenomen, acht waren min of meer ernstig gewond. Geweldige wervelstorm. In Boven- Italië heeft Dinsdagnamiddag een gewel dige wervelstorm, gepaard met hagelslag, gewoed en aanzienlijke schade aangericht. Ook moeten verscheidene personen tij dens den storm om het leven gekomen zijn. In vele streken werden de wijn gaarden volkomen verwoest. Een krachtige greep. Bij de laatste vergadering van het Amerikaanse!) ge neeskundig genootschap te Chicago bracht dr. Harold Foster uit New-York een opmerkelijk verslag uit over een nieuwe en eigenaardige wijze van ope- reeren ter verwijdering van de amandelen. De Amerikaansche specialiteit doet af stand van alle hulp door middel van instrumenten. Inderdaad is zijn wijze van ingrijpen verbluftend eenvoudig. „Ik laat den pa tiënt inslapen," aldus geeft de K'óln. Zfa zijn woorden weer, „dan tast ik de keel holte af, grijp de amandelen als kersen, een korte ruk en alles is gedaan. De operatie duurt ongeveer 15 seconden. Maar men moet daarbij over een krach- tigen greep beschikken." Vakkritiek. Twee dienstmeisjes van buiten bezoeken Amsterdam en passeeren het Paleis voor Volksvlijt, dat, naar be kend is, van buiten enkel glas en ijzer is. De verbazing van de eene uit zich tot de andere in de woorden KolossaalWat een tijd zou het kos ten om dét te lappen Uit een vakblaadje „Om een goedgeorganiseerden plaats- vervangingsdienst te krijgen is het noo dig, dat de vroedvrouwen als één mau zich wenden tot het bureau". Verloren een ^nöpuret diamant met lyn 8 ot j Gelezen op de in Buiten verantwoordelij 1 Mijnheer de Verschl ga de gemeenteraad! „taat verschil tusschen verband met beginsel fluitend candidalen door de resp. kiesver Dat dit helaas slecht 0I, sommige plaatsen, doch dat ter zake. gij herstemming woil rins anders. Komt eel kiesver. in herstemniG zinnige, dan wordt na! ijverd voor onzen mal moet rn.i. ook als eei al is deze niet gesteld I in herstemming koml zinnige. Bij de keuze tusschel vrijz. beginselen is toegel ieruand, die, al is hij kiesver. toch a. r. is rust, beperking van pul lijkheden enz. is, is moeilijk. Daarom kiezers, in dit] ijverd voor den Chr. ca mi ons dorp voor dhr. Zan| Oudelande. 'sbravenliage. Gisterd gebroken in een zilversmj Burgwal. Voor een aanzie1 gouden ringen, horloge vreemd. Het was niet verl Kerkrade. Een mijn bij de Dominiale mijn tief aangereden en aan wondingen overleden, t Amsterdam. De heerl heeft de vereerende opl zijn A Capella-koor de oj[ heid van het Vredespalei^ aanvaard. Luik. Hedenmorgen oJ alhier een hevige ontpl| een 'steenbakkerij. Een beiders werd onder de dolven. Men telt 5 dood| den. De prefect van de reddingswerk. Koemanovo. De Bulga gehoorde daden bedrevel gaarsche soldaten hebbf vische uniformen en vroi stoken en aldus vermoml kenhuizen aangevallen eil vermoord. Twee ver kif trachten ook in het hc komen, om de zich da| Serviërs te vermoorden, nog belet kunnen wordl vangen genomen. In def de stad zijn de rivieren, I hesmet gevonden met chJ Soda. Danef heeft weder! ingediend. Als zijn opvo| noemd Gemaltew, wiens zijn met Roemenië tot ee| gel'jk te komen. Koemanovo. Alle aanl Bulgaren zijn gisteren verliezen aan hun zijde Pobien stuitten zij op Mol troepen en werden zij I groote verliezen teruggedr| Warschau. Uit Lodz dat er een algemeene uitgebroken, die 200 fabril staan en 65000 man oi.ivj BRIEFWISSEL! Een rechtsch kiezer te Sful ^ker niet onbekend zijn, ?ende Raadslid dhr. H. Bij ]8 van de meest positieve 16 '-went. Met het oog da ^en wij onze meening, dal a" een nederlaag der I verigene hebben wij niet di an rechts", maar alle kil t een voorbeeld gesteld! ■„ij nai zieken medegerJ I len opgekomen. te St. M. Wij vind I b dat L een nota inzendt. Gisteren werd te Wolfaa hnt kjj J. Poleij, ten s i'ilaar, voor de hee Lierff, publiek verkoel e' alwaar de volgende p ■ersTf OKï*arwe f102 tot f Eri!- 5 tot 1 100 Haver tot flwi 48 tot f160; Aard llloo Klaver (2e snede per 39 aren 24 centia -Jbssmgem De 8 dezer ,der Ned- Herv. tr voltoo- Werken - tot Ulvg van de Groote

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2