Telegrammen. Advertentiën. fwi m Jbouw. Kerknieuws. Onderwijs. LEESTAFEL. Gemengde Berichten. ALLERLEI. Afloop Verkoopingen, enz. MARKTBERICHTEN. mam Marktprijzen van Tarwe, enz. Woensdag 9 Juli. Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78 Amsterdam. een vos Hengstveulen, Te koop een Kalf vaars, het Houtgewas aan de Wegen en Voetpaden vóór 15 Juli a. s. moet worden opgesnoeid. Notarishuis Middelburg. Dinsdag 15 Juli a. s., De it 15 oop zat het beeet bii ie stoep. Het was du daarheen komen W niet gezegd, dat ee at dien dag weer te &hetJ,rouwe dier weer r. Woensdagnamiddag ji .lf van den landbouwer et hemelvuur gedood, dsverkiezingen. de gisteren gehouden 'S*Jb^van den ge- 247;geldige stemmen 'an op den heerA. H. aftr.) 107 en op den aate (aftr.) 140 stem- genoemde herkozen is. izers 419uitgebrachte onwaarde 3, volstrekte J. B. de Boy 149, Th. 206, A. Hangelbroek 'erwilghen (aftr.) 224 i (aftr.) 239. Herkozen en en Wauters. t bevat wijzigingen in De Onderlinge Land- -Vereeniging voor Be- leeuwsche Landbouw- delburg. Ie week waarin Sint i, is reeds 14 dagen nog hoort men weinig r,e handel gaat niet omdat de prijzen te niet hooger geboden )o per Bloois gemet waliteit is, tengevolge digen regen, over het en er is vrij veel uit- lemesting. gste dag van het jaar rijgt de tuinier weer rij, die niet renteloos Vele akkers hebben reeds in het begin heel wat planten de munt omgezet. De nman is vetter gewor- rond armer, want de aardappelen hebben jke hoeveelheid plan- :d. Voor een volgend ook weer terdege ge- ïj men vóór het eerste heeft gemest, dat er gewas nog planten- rgebleven is. Wanneer de kolossale hoeveel- el, welke de groenten ïttrekkeneen middel kool 168 K.G. stikstof, en 400 K.G. kali per ïatige cogst koolrapen, 65 K.G. fosforzuur en .n moeten wij wel tot dat de tuinier groote it, stalmest of kunst- ruiken. Nu hebben angetoond, dat men met zeer goed gevolg en van kunstmest. Men maken van de snel- eststoffenChili-salpe- en patentkali. Nu is )m voor elk gewas in aparte bemesting te praktisch volstaan met per Are uit te strooien iphaat, 4 KG. patent- lili-salpeter. Deze lioe- roor een tweede gewas n gewoonlijk toch is uiniers van beroep niet mtenvoedsel, dat het zou verwerkt hebben et tweede gewas niets zijn. Mocht de grond oedsel zijn, dan dient en hoeveelheden wat Superphosphaat en deel van het Chili- harke men vóór het zorgvuldig inde rest men als overbemesting water opgelost. Goed jv. compostmest, naar d met kunstmest, kan ouw ook zeer goed ge- linp van Dekhengsten en Iverd te Goes een keu- In dekhengsten en mer- [hengsten en 31 merries l'amen. leren werden aangewe- tagsche tentoonstelling en fcsten, Max, (eig. C. van Igstdijk), Due de Bal- |g en G. Luijk te Kaia* lÖpéra du Fosteau (R- I .Jansteen), Nickel (R- I Sluis), Mon Rêve de I Toekomst, W. |Diele- lls plaatsvervangers Al le Schoondijke) en Ma li Cz. bij Zierikzee). Mina (G. H. Blondeel flora (J. v. Metier w B. de Backere te bt- Enderen Leenhouts te ■aite de P. R- I St. Jansteen),5 Ie Hontenisse, ter Hole; in Dixhoorn te Axel), liert te Zuiddorpe)» K°' tte (idem), Cora(A. Wisse te Anna fcobapolder) en als plaatsvervangers Ma- ,'Ph. van Dixhoorn te Axel), Fleurette Mr Mol te Waarde), Ba vette (Ph. J. Dixhoorn te Axel), Mirza (A. Wisse 1 Anna Jacobapolder) en Nelly (Iz. de «llde Gz. te St. Maartensdijk. De opkomst van belangstellenden was m ia.iir niet zoo groot als het vorig jaar. I dllj M. Crt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Almen, T. J. Jansen Schoonhoven te Giethoorn. Aangenomen naar Hem door H. H. Dorgelo te Dedemsvaart. Bedankt voor Hornhuizen en Klooster buren door H. H. Dorgelo, cand. te De- -Nederl. Zen Ming genootschap. In de 116e Jaarvergadering (tweede dag) is benoemd tot tertius-voorzitter (Jaarver gadering 1916) Ds. G. van der Giesen, tl. t« Rotterdam tot secundus-rede naar (Jaarvergadering 1915) Dr. Aalders, pred. te Beesd. Tot leden van het hoofd bestuur zijn herbenoemd Dr. Aalders te sd, Dr. J. R. Callenbach, Ds. G. van Giesen te Rotterdam, Ds. Drost te Arnhem, Dr. A. van der Flier te Nijme gen, de heer N. Koopmans te 's Graven- bag'e en Prof. Dr. F. Pijper te Leiden. Benoemd worden de heeren Jan Willem Gunning te Utrecht, J. H. W. Swellen- grebel te Rotterdam, .Jhr. Mr. B. C. de Jonge en Mr. W. J. Baron van Lynden te 's-Gravenhage. Middelburg. Rijks Hoogere Burgerschool. Aan die school zijn bevorderd Van de eerste naar de tweede klasse (voor alle vakken) S. C. Abrahamse, P. H, Blaauw, S. E. Boason, H. M. de Broe- kert, H. Corné, J. Dikkenberg, C. van der Harst, P. J. Meertens, L. Muller, T. Paauwe, D. de Putter, A. Suurman, P. van der Weel, S. J. Wiener, J. N. v. Gelde ren, J. C. Haartsen, S. Klap, E. C. v. Klin kenberg, J. Mesu, N. Muller, P. N. Peerl- kamp, W. F. de Priester, C. J. de Regt, L. E. Rivière en G. G. Zijlstra niet bevor derd 12 leerlingen. Van de tweede naar de derde klasse A. J.C.Bouff, A. J. Crucq, J. M. v. Heusden, L. F. Jansen, A. J. de Lange, C. A. Over man, F. P. Roest, G. J. Slagter, P. M. v. d. Weel, I. de Wolff, J. D. Alberge, W. C. Callenfels, W. K. de Feijter, P. C. Heij- blom, A. van Overstraate Kruijsse, J. C. Lindenberg, E. Loesberg, J. Meulenberg, P. J. Stomps, J. C. Sutterland, S. C. Ver- tregt, A. F. Visser, J. A. W. Wentzel en J. Oosterling; niet bevorderd 3 leerlingen vooralle en 1 voor enkele vakken. Van de derde naar de vierde klasse P. J. de Broekert, H. H. Dalman, A. M. W. J. Hammacher, L. J. Hertogs, L. de Klerk, L. C. M. W. van der Moer, C. Polderman, W. E. Sprenger, M. J. Verhulst, S. Went zel, B. Wethmar, J. J. de Wolf, A. D. L. Fortman, J. A. Berger, J. A. Boncherie, W. van Haarst, W. F. Hakker, K. A. Ha melink, T. W. Hering, J. W. B. Hioolen, L. A. van Houte, J. J. C. Kraamer, R. N. M. A. Maletaux, L. de Regt, J. K. S. Schönlau, J. C. B. Simons, J. Snoep Hz., W. J. Verheijden, I. Verstraate, A. J. van der Weel en W. A. Zijlstra, voor alle en 1 voor enkele vakkenniet bevorderd 8 leerlingen. Van de vierde naar de vijfde klasse F. IV. Adriaanse, P. E. de Bree, C. M. v. d. Broecke, P. M. Cevaal, J. H. van Haarst, J.v.d. Harst, C. Hemmes, J. W. Jacobze, D. Jonk, J. Joosse, S. B. Luymes, J. W. L. van derHever, J. Mijs, B. A. Overman, E. IV. Reedeker, H. F. van de Velde, W. J. Adriaansen, G. A. Entink, J. D. Hatlink, J- J. Hemmekane, I. Hulst, A. Joosse, P. G. Kousemaker, A. Lombard, C. J. A. van de Putte, W. J. H. Salet, J. A. Slot en J. C. de Steur, voor alle en 1 voor enkele vak ken niet bevorderd 2 leerlingen. Middelburg. Gymnasium. Bij het ein digen van den cursus werden door h.h. curatoren bevorderd Van de 5de naar de 6de klasseJohanna K van Geuns, J. A. de Jager en J. A. Du- fflon Takuitstel van advies 1 leerling uiet bevorderd 1 leerling. Van de 4de naar de 5de klasse J. de* Koningniet bevorderd 3 leerlingen. V an de 3de naar de 4de klasse Eliza beth C. C. de Visser, Betsij A. Wiener, A. B C. Gieben, A. J. de Hullu en J. Moolen- burghuitstel van advies 1 leerling. an He 2de naar de 3de klasje Renske deeringa, J. A. Kroeze, N. A. J. de Voogd, M.LW. Wegeling en J. H. Nieuwerhuijs; niet bevorderd 1 leerling. an de lste naar de 2de klasseSara A. 7 j/Veman, P. J. Doets, J. P. Duvekot, Eittooij, P. Voorhoeve en M. Wiele- makerniet bevorderd 5 leerlingen. Goes. Overgangsexamens Rijks Hoogere (j Aan die school zijn bevor- T VU1r.de de naar de 2e klasseA. J. Boel, J-Dominicus, J. Duvekot, S. J. C. Fre- eri P. L. Klompe, J. R. Koert, J. Kooij- vr,"tl' M. Kort, C. v. Nieuwenhuijze, A. 'jssen, C. W. v. Oeveren, P. Sonke, C. luierman, C. M. H.Verboom, J. Brants, FT V!»> Bruggen, J. G. Coenen, H. Chr. 'lier, Fr. Fukken, Ma. Gerretsen, J. C. ue Lcff, p. p. J. v. d. Plassche, D. J. Riet- Tk! I? Hundt>M- W. Rottier, E. de Vries, elleman en C. de Wilde. Voorw. S. van Dijke, J. van Gorsel; L. J. H. Ver- haegen*j,en! Neeltje Tollenaar. Niet bevor derd 4 leerlingen en 1 toehoorder. Van de 2e naar de 3e klasse L. A. v. d. Berge, M. van Bruggen, J. de Hoogh, S. Koert, W. J. M. Koole, L. P. Maas, J. Neer voort, J. Nieuwenhuijse, J. Polak, C. Quakkelaar, J. Rosier, C. Tolhoek en J. v. d. Wart. Niet bevorderd 7 leerlingen. Van de 3e naar de 4e klasse H. F. Adam, A. Bruinshoofd, I. Groenewege, J. Hagè, E. v. d. Hoek, J. v. d. Kreeke, J. D. van Melle, J. H. Noteboom, H. J. Note- boom, Wilha. Warnsinck, La. Welleman en H. P. Witkam. Voorw.M. M. Bartelse, W. P. Boone, E. Pols, A. F. J. de Vos en de toehoorder J. C. Koert. Niet bevorderd 2 leerlingen. Van de 4e naar de 5e klasse W. N. de Blaeij, L. van Bruggen, Ha. de Buck, A.'L. W. van Heel, M. Meeuse, E. Mudde, A. W. v. d. Plassche en de toehoordei es Nie. v. d. Wart. Voorw.H. M. Boluijt. Niet be vorderd 2 leerlingen. Over één leerling zal op het einde der vacantie worden beslist. Geslaagd op het akte-examen teeke- nen te Rotterdam o. a. de heeren A. L. Gerretsen te Vlissingen en K. J. Hondius te Schoonhoven. De Vriend des Huizes, onder lioofdred. van ds. J. Schrijver, 1913, afi. 7. Neerbosch' Boekhandel. Ook deze aflevering bevat weer wat nieuws, te weten een prachtig stil-leven, opname bij kunstlicht; en een tweetal reproducties „Een pop in 't water", en „In de boot". Als altijd is al wat De Vriend zijn lezers, too oud ais jong, aan biedt hoogst belangrijk en boeiend. I)e vrienden van Neerbosch genieten ook weer van de opstellenreeks „Na een halve eeuw". Een opstel over „het gou den jubileum van het Christelijk Natio naal Zendingsfeest wordt gesierd door „Wolfhezen 1843", naar een teekening van Mej. M. Vos. Schrijver dezes is er niet bij geweest, doch herinnert zich nog goed de geestdrift van hen die het eerste Zendingsfeest op Wolfheeze bij woonden, en het tweede Zendingsfeest in dit schoone oord tegemoet zagen. Ook aan het bevrijdingsjaar der slaven in Suriname wordt na een halve eeuw her innerd. Voorts trekt de aandacht China, het vervolgverhaal „Slimme Lodewijk" het Maandoverzichten de Kinder-ru- briek. Aan het Muiderslot worden enkele bladzijden en foto's gewijd; en het nieuwe stadhuis te Rotterdam wordt bereids in teekening vertoond. Zoo tracht De Vriend maar steeds geregeld zijn vele vrienden op de hoogte te houden, en met succes, want iedereen luistert gaarne naar hem. 18131815. Geillustreerde geschie denis van den vrijheidsoorlog door prof. Von PflugkHartlung. Met de gesch. van onze verlossing, door J. H. Been. Rotterdam J. M.,Bredee. Dit prachtwerk waarbij een band van f 1.25 op bestelling bij den boekhande laar wordt bijgevoegd, is genaderd tot afl. 20 en 21. De geschiedenis van een eeuw te voren wordt zeer boeiend ver teld, en de platen, waaronder reproduc ties van de beste meesters verhoogen de waarde en de beteekenis er van. God redde Nederlandgedenk schrift door J. Kuiper 18131913. Nijverdalsche drukkerij, Nijverdal. Dit gedenkschrift beslaat 200 pagina's met 52 illustraties, prijs gebonden fl. Een volksuitgaaf kost slechts 50 cent. Voor uitdeelingen per 1000 exemplaren 25 cent per exemplaar. Zulk een koopje zal wel niet licht terugkomen. Te Wageningen is het 3-jarig doch tertje ijan den arbeider W. in de Dijk graaf verdronken. Te Rijperkerk is het lijk van een 27-jarig kellner uit Leeuwarden, bij de Schanskerbrug uit het Amter opgevischt. Gevaarlijke liefhebberij. Tusschende stations Buitenpost en Zwaag-westeinde heeft een trein moeten stoppen voor twee jongens, die tusschen de rails zaten. Ze vluchtten, doch werden gegrepen. Het bleek, dat ze gewed hadden, wie 't langst dorst te blijven zitten. Een flinke afstraffing zijn hun gegund. De club van hoedeloozen. Er is te Amsterdam een club opgericht van eenige mannen en vrouwen, die de „hoedeloos- heid" voorstaan. Ieder van hen had reeds jarenlang met steeds zeer gemengde ge voelens zich het hoofd bedekt, voor zij zich buitenshuis begaven. En ten slotte, toen ze lazen, hoe in het buitenland bejaarde kantoorheeren blootshoofd naar hun bureau wandelden en alleen met zonneschijn een parasol opzetten, toen ze hoorden, dat het in New-York zelfs mode was geworden, buiten geen hoed op te hebben, toen hebben ze het ook gewaagd. In de warme dagen van Mei en Juni kon men in de Indische buurt (de spe ciale modernelingen-wijk) een paar onder wijzeressen blootshoofds naar haar school zien gaan. Ook studenten doen mee. Wanneer ze echter de oude stad naderen, kan men uit de respectievelijke binnen zakken een pet zien verschijnen. Men wil blijkbaar niet het onderwerp van spot worden. KlepUmanie? Het Vad. verteltO de markt te Den Haag verdrongen zie) Maandag om een goederenkraam een aantal op een koopje beluste juffers. De koopman, druk in de weer en steeds pratende met kooplustigen, om zijn Wa ren van de hand te doen, bleek iemand te zijn, die zich niet makkelijk liet fop pen, als men het zoo noemen mag, want ilotseling wendde hij zich tot een op iet punt van vertrek staande juffrouw, met de vraag, of zij ook iets noodig had. De juffrouw schudt het hoofd ont kennend. Heusch niet? zei de koopman. Heusch niet? Neen koopman, heusch niet. Niet, juffrouw, heuschelijk niet? H-e-u-s-c-h De juffer wilde vertrekken,.doch de koopman schiet van achter zijn kraam naar het vrouwtje toe en rukt haar de reticule uit de hand. 't Publiek, ver schrikt door het vreemde doen van den koopman, staart medelijdend de juf frouw aan. De koopman ging echter bedaard weer achter zijn kraam en onder het openen van de reticule zeide hij Nu zal ik het publiek eens wat laten zien. Dat is een klos garen, dat is de tweede, dat is een stuk linnen band en dit is een knot sajet. Het publiek begrijpt nu het buiten gewone doen van den koopman en deze gaf de juffer een ongezouten schrobbe ring onder goedkeurend gemompel der omstanders. Juffrouw met verlegen gezicht af, Door een leeuw gebeten. In de avond voorstelling van Maandagavond werd in menagerie Van Been Frère op de kermis te Eindhoven de temmer Julo door een der leeuwen in de zijde gebeten. Het beest bracht hem een wonde toe van circa 20 c.M. De man trachtte nadien nog een voorstelling te geven, wat hem door te veel pijn niet meer gelukte. Tel. Antiek. Naar de D. Ct meldt, zijn dezer dagen bij het baggeren in de Nieu- wehaven te Dordrecht twee voorwerpen van ouden datum gevonden. Het eene is een groot slagzwaard, ongeveer zes- tiende-eeuwsch. Het zwaard eindigt van boven in een vierzijdige pyramide, onder den greep zat de knop. Deze is aan het gevest afgebroken, doch er bij gevonden. De tweede vondst is een ijzeren vuur plaat met het jaartal 1570. Zij draagt het wapen van den zoogenaamden Duit- schen Keizer (de Keizer van het Heilige Roomsche Rijk), onderaan bevinden zich de twee herculeszuilen en het devies „Plus outre". De vuurplaat is zeer goed geconserveerd. Predikant-burgemeester. De N. R. C. schrijft: Eenigen tijd geleden hebben wij er over gesproken, dat het in Amerika geen uitzondering is, wanneer een gees telijke tot burgemeester van de plaats zijner inwoning wordt benoemd. Thans lezen wij, dat ook in Frankrijk een predikant tot deze waardigheid is ver heven. Het is ds. Jules Gay, thans bur gemeester van La Voulte. Niet de aangewezen weg. Een jonge fabriekarbeidster te Iserlohn had veelte lij den van de vervolgingen van een afge wezen minaar. Zij riep de hulp van de politie in, om zich den lastigen jonge man Van het lijf te houden, maar ook dit baatte niet. Ten einde raad wierp zij hem op een goeden dag den inhoud van een ffeschje met zoutzuur in zijn gezicht. De man werd dientengevolge blind. Voor de rechtbank te Hagen heeft zij daarvoor nu terechtgestaan. De eisch was vier maanden gevangenisstrafde recht bank nam echter aan, dat zij de daad uit noodweer begaan had en geloofde haar verzekering, dat zij de ernstige ge volgen van haar daad niet had voorzien. Mitsdien sprak zij de beklaagde vrij. N. R. C. Uit het maandboekje van een student colaade f fiesf gast f luisverf poszelgerf presja - f haremhuur f hetgeen in deze volgorde beteekent „chocolade, fiets, gas, lucifers, postzegels, pisangs, kamerhuur". Hbl. de Rozententoonstelling te Boskoop te gaan. Hier werd het vorstelijk paar dóór den burgemeester ontvangen, waarna een rondgang werd gemaakt, waarbij beide vorstelijke bezoekers hunne groote in genomenheid betuigden met alles wat de tentoonstelling bood. Na in de prachtig versierde ontvangkamer eenige verver- schingen te hebben gebruikt en na enkele bestellingen te hebben gedaan, werd de terugtocht per auto aanvaard. St. Petersburg. De Bulgaarsche re geering heeft ézich gewend tot de Rus sische om haar bemiddeling tot staking der vijandelijkheden. Belgrado. In de omgeving van Kus- tendje wordt hevig gevochten. Men ver wacht ieder oogenblik bericht van de overgave der stad. Wissenkerke. Het Gemeentebestuur zou aanbesteden het maken van 2930 M2 keibestrating van melafierkeien met bijk. werken en leverantiën in het gehucht Geersdijk en aan de Geersdijksche haven. Dit is echter niet gebeurd, wijl de keien niet op tijd geleverd konden worden. Middelburg. Heden werd alhier aan besteed het bouwen van een brugknechts- woning bij de Postbrug van het kanaal door Zuid-Beveland. Inschrijvers dhrn. A. M. de Klerk, Ilansweert f 3873 J. Dronkers Pz., Kapelle f 3489 en II. Kos ten Cz., Wemeldinge f3288. 's-Gravenhage. Hedenmiddag heeft H, M. de Koningin Kardinaal van Rossum in audiëntie ontvangenenkele oogen- blikken later het Tweede Kamerlid dr. Nolens. 's-Gravenhage. De Koningin zal eerst morgen de Residentie verlaten. Hoogezand. Naar wij vernemen is noch aan mr. J. Limburg, noch aan mr. P. Rink een candidatuur voor de Tweede Kamer vooi; dit district aangeboden. Amsterdam. Hedenochtend ruim elf uur is hier de Fransche vlieger Levas seur via Rotterdam en Utrecht aange komen. Hij daalde op het terrein van de Entos, en deed later nog schitterende demonstraties. Boskoop. Hedenochtend arriveerde H M. de Koningin en Prins Hendrik per trein te Oudewater, om per auto naar MIDDELBURG, 10 JuH 1913. De aanvoer bestond alleen uit enkele partijtjes tarwe, die 25 cent hooger wer den betaald. Orerige artikelen komen niet meer voor. Men besteedde voorjarige tarwe f 0.- a i 0,—nieuwe tarwe f 0,75 a f 8,75 per H.L. Opgaaf van de Marktietting der Ver- eeniging ffEmos" en de «Landbouw*. Boter f 0,65 4 f 0,75 per '/i kilo. Voor particulieren f 0.76. Eieren f 4,10 a f 0,per 100 stake. Voor particulieren f 4,50. Veiling eieien. Op de veiling waren kipeieren 14,25 a f 4,69. Eendeneieren f 0.— e f 0. Ganaeneieren f 0.a f 0.Kalkoen eieren f 0.a f 0. Heden ontvingen wij het droevige bericht, als dat onze geliefde Zoon, Broeder, Behuwd-broeder en Oom P. DE MAAKER in het gesticht Vrederust is overleden, in. den ouderdom van een en veertig jaar en zeven maanden. Wed. A DE MAAKER C. DE MAAKER M. DE MAAKERde Keizer P. DE KEIZER A. C. DE MAAKERFraanje C. FRAANJE J. J. FRAANJE. Borsele, 9 Juli 1913. Nog treurende over het verlies van onzen Vader, werden wij heden op nieuw getroffen door het overlijden van onze geliefde Zuster en Behuwd zuster, MARIA DE KAM in den ouderdom van 54 jaar-en ruim 4 maanden. Dat ook in dezen de Heere ons nabij moge zijn. Uit aller naam, Familie DE KAM. Wissenkerke, 7 Juli 1913. Bij deze betuig ik ook namens mijne kinderen, ouders en wederzijdsche familie mijn hartelijken dank voor de vele deelneming ons betoond bij het geduldig lijden en smartelijk verlies van mijn ge- geliefden man en vader JACOB DEN HOLLANDER ondervonden. Wed. .J. DEN HOLLANDER geb. de Vos, en Kinderen. Grijpskerke, 9 Juli 1913. Bij deze betuigen wij onzen har telijken dank, voor de bewijzen van be langstelling ondervonden bij gelegenheid van ons 25-jarig Huwelijksfeest. J. DE VISSER. J. DE VISSER—JOZIASSE. Middelburg. ANTWERPEN. Tarwe op termen In francs. Vor. Open. 2de 8de Slot Juli 30.72V2 2080 2o82Vs Sept. 20.25 20.22 20.25 10—5 2O.25 Dee.2o.27V 20.25 20.25 20 271/j 20 30 PARUS. Tarwe prijsh.per Juli fr. 28,45 a 28 50 betaald, oer Aug. fr. 27.65 a 27.60 dito, per Sept. Oct. fr. 17,35 a - verk., per 4 laatste md. fr. 27,30 a betaald, per 4 md van vov. fr. 27,35 a dito. NEW-YORK. De termljnmarkt van Tarwe opende prijshoudend en tonder zaken, fluctu eerde verder om dezelfde redenen als te Chi cago en sloot prijshoudend Loco traag. 9 Juli 8 Juit 7 Juli 3 Juli North too - *ooV4 I00V4 lo2— Rcod; winter 97 97 U 9% I* 98a/4 -juli Sept. Dec. 9 Jo 11 97 - 95'/g 987/g 8 97V4 96- 99- 7 9 8% 96V4 99 7/« 3 99s/g 97 5/B 10°5/g CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende prijshoudend a l/t c. hooger, steeg ver der in verband met de willlgte 'e Minneapolis, naar aanle'ding van betere te'egrammen en we gens ruimere aaokoopen'door loco-huizen. Grif aanbod, gurstiger weder, verko-ip-n per Sep tember door Armour, betere oogs'berichten uit het Noordwesten, alsmede verkoopefi dojr haus siers en ba'ssiers lokten eene daling uit, maar de markt steeg opnieuw tengevolge van aankoopen door de molens te Minneapolis, wegens contra- mine-dekkingen en naar aanleiding van toene mende exportvraag. He', slot was prijshoudend. Juli SeDt. Dec. Met 9 Juli 877/g 885/g 92 - 8 88— 885/s 92V4 7 88'/s 89'/3 92V4 3 90— 9°8/s 93 Vf fN. R. Crt Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van 10 Juli medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Verwachting tot den avond van 11 Juli Hoogste barometerstand 775.2 te Horta; laagste stand 752.4 Wisby. Meest zwakke zuidoostelijke tot zuid- westelijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk regen of onweer. Zelfde temperatuur. Tot het plaatsen van Advertentiën niet afkomstig uit Zeeland, betref fende Handel en Njj verheid, is gerechtigd bet Algemeen Binnen- en Buitenlandscb De ondergeteekenden betuigen bij deze hunnen oprechten dank aan allen, die hebben medegewerkt aan hunne her kiezing tot leden van den gemeenteraad. D. WISSE. C. VAN DE VELDE. Borssele, Juli 1913. Met deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de talrijke bewij zen van belangstelling ondervonden bij onze herbenoeming als lid van den Ge meenteraad. P. KOEMAN. C. ZUID WEG. Wolfaartsdijk, Juli 1913. vzs mooT bij M. MARINISSEN, S t. Lauren s. TM jgOOP I bij JACOB BRASSER Jz. te West- kapelle. Tm «OQf een Hengstveulen, bij J. DE WITTE, Abeeische weg. TS IOOP een Merrieveulen, bij W. DEKKER 8z., Serooskerke. rekening 2 Augustus en met October een Handhnecht benoodigd, bij W. REIJNIERSE, Koudekerke, Breeweg Met October seta benoodigd, bij M. KLEIJNPIER, Hof stede „Kleine Abeele". BURGEMEESTER en WETHOU DERS van 0. en W. Souburg maken aangelanden bekend, dat De Notaris .T W. VERHULST, zal verkoopen: fH w b eikenJBoogkabinet, Brandkast, Schrijfmachine, en wat verder is te Z'en Zaterdag en Maandag te voren. e verkoop zal aanvangen 's mor gens teu 10 uur met Tapijten,Vloer zeilen en verdere buitengoederen. Dagelij ksch gelegenheid tot het bij voegen van zindelijke goederen. De Vendumeesters DE GROOT en HONDIUS.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 3