Binnenland. Uit de Provincie. Landbouw. Kerknie Onder* tiZ!raCh""L Aan die 't krieken van den dag begon een leven- dige aanval,Jjjwaardoor de vijand werd genoodzaakt, met groote verliezen terug te trekken en zijn stellingen te ontrui- men. Een hardnekkige vervolging dwong de Bulgaren zich te verspreiden. Zij lie ten hun geweren en munitie in den steek. Onze troepen blijven voorwaarts rukken. Zij hebben Costalino, een strategische stelling van groote waarde, genomen. Te Athene zijn opnieuw 1260 Bulgaarsche krijgsgevangenen aangekomen. Wie den strijd begonnen is 't Is moeilijk daarover met juistheid te oor- deelen. De Bulgaren ontkennen voorals nog den stoot gegeven te hebben. Bulgarije heeft zijn vertegenwoordigers opgedragen den mogendheden een nota te overhandigen, waarin de beschuldiging, als zou Bulgarije de vijandelijkheden begonnen zijn, wordt afgewezen. Bulgarije verklaarde zich tevens be reid op den grondslag van het verdrag te onderhandelen over een minnelijke schikking. We 1 lebben gisteren reeds gereleveerd trouwens van jden beginne was het bekend dat Roemenië aan den broe- derkrijg zal deelnemen. Het moet vast besloten zijn het evenwicht op den Bal kan te handhaven, daar het zelf van een evenwichtsstoring den terugslag zou ondervinden. Roemeensche troepen zullen nu het gebied van Toertoekan aan den Donau tot Baltsjik aan de Zwarte Zee bezetten. Een ander deel der Roemeensche strijdkrachten zal gereed worden gehou den om öf ten gunste van Servië tus- schenbeide te komen als dat rijk in zijn bestaan ernstig wordt bedreigd, öf ten gunste van Bulgarije als dat rijk het onderspit mocht delven. Roemenië is het nu met Turkije eens geworden over een actie tegen Bulgarije. Zij willen jjn.l. Bulgarije de hegemonie, d. i. de legeraanvoering over de overigs staten, betwisten. Wil het niet aanstonds toegeven, dan zullen 400.000 man de grenzen overschrijden Een ander bericht spreekt dit echter.... pertinent tegen. Vast staat, dat Turkije de lijn Enos- Midia weer gaat bezetten. De diplomatieke betrekkingen tus- schen Montenegro en Bulgarije zijn Dinsdag verbroken. De Ministerieel'e crisis. H. M. de Ko ningin ontving gisterochtend op Het Loo in conferentie dr. D. Bos, ad der Tweede Kamer. In October a.s. zullen ter gelegen heid van het Eeuwfeest van Neerlands Onafhankelijkheid jubileum postzegels worden uitgevoerd. Oroote promotie. Men verwacht, aldus de N. R. C., dat de groote promotie bij het wapen der infanterie, welke verband houdt met de oprichting van de nieuwe bataljons in October, reeds omstreeks 1 September in de Staatscourant zal worden gepubliceerd. Uit het personeel van de Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen heeft zich een commissie gevormd, welke aan de maatschappij, ter gelegen heid van haar 50-jarige bestaan in Sept. een album met handteekeningen van 't personeel zal aanbieden. De nieuwe Minister van Marine. Van marinezijde schrijft men aan de Stan daard Een der grootste moeilijkheden, die opgelost moeten worden, zal voorzeker zijn het vinden van een nieuwen minis ter van marine. Afgezien nog van het j feit, dat het zeer moeilijk zal zijn voor. den nieuwen titularis om een eenigszins dragelijk iiguur te maken als opvolger van den kracht-minister Colijn, zijn er nog andere redenen, waarom men niet gemakkelijk iemand zal kunnen krijgen om aan het hoofd te staan van het De- 1 partement van Marine. Vooreerst bestaat zooals niet onbe kend mag heeten een belangrijk deel van het werk van den minister van Ma rine thans in het verwijderen van 's Lands Vloot van die elementen, die er nu een maal niet thuis behooren krachtens hun weerspannig en revolutionair optreden, en daarvoor zal de nieuwe bewindsman in de Tweede Kamer den steun behoe ven van de meerderheid in haar geheel, dus ook van de sociaal-democraten. Of dat het geval zal zijn? In de tweede plaats leert ons het jongste rapport der commissie voor de verdediging van Moederland en Koloniën, dat er niets anders zal opzitten voor ons volk, dan dadelijk gaan besteden van vele millioenen voor den aanbouw van veel krachtig materiaal. Het is bijna ondenkbaar, dat eenig zeeofficier of ander marinedeskundige de noodzakelijkheid daarvan zal willen ontkennen, zoodat elk zeeofficier of ander marinedeskundige, die wordt aangezocht om in het nieuwe Ministerie zitting te nemen, zeer zeker tot voorwaarde zal stellen, dat hem door de fneei derheid in de Tweede Kamer, dus ook de sociaal-democraten de gelden zullen worden toegestaan voor nieuwen aanbouw. Of dat het geval zal zijn Wie zal het zeggen? De tijd zal het leeren. Daarbij komt dan nog dat ieder, die aangezocht wordt om op te treden als chef van het Dep. van Marine, wel ter dege zich zal dienen af te vragen of hij zich krachtig genoeg gevoelt om in het ministerieele kasteel een der twee zwakke plaatsen (de militaire) te bezetten, ter wijl een ietwat voorzichtig man ook nog zal overwegen of het de moeite zal loonen zijne marine-carriere of huidig bestaan prijs te geven voor eene plaats in een ministerie, waarvan slechts weinigen zul len gelooven, dat het een eenigszins lang durig bestaan zal zijn beschoren. Vinden zal men ten slotte wel iemand maar het zal wel geen eerste klasse kracht zijn, zooals ook een der groote bladen al onlangs omtrent alle Ministers voor spelde. Ned. Chr. Oeh. Onth. Bond. De 24ste jaarvergadering van dezen -Bond zal op Donderdag 31 Juli a. s. in de Vredekerk te Sneek worden gehouden. Op de agenda komen veel belangrüke voorstellen voor. Meest van Noord-Hol- landsche afdeelingen. Zaandam vraagt zelfs, of er mogelijkheid bestaat, dat de Bond een gesalariëerd propagandist aan stelt. Het belooft een interessante verga dering te worden. Worde zij rijk gezegend! Luctor et emergo. Luctor et emergo ik worstel en koin boven (ontkom). Dit woord werd door Generaal Schoch in de Bondssamenkomst van dit jaar op onzen arbeid van 40 jaren toegepast. En terecht, 't Was en is een worsteling om het hoofd boven water te houden. „Van buiten strijd, van binnen vreeze." Te worstelen hebben we tegen onge loof en vooroordeeltegen spot en hoon tegen braafheid en deugdzaamheid tegen lakschheid, onverschilligheid en traagheidtegen gebrek aan gemeen schapsgevoel tegenja waar al niet tegen. Als men de menschen hoort, gaat het in ons Leger niemand, in onze Tehuizen slechts een enkele geheel naar de zin. Ons volk lijdt aan een kwaal, die het in alle organisaties, ook in alle philan- tropische instellingen, uitsluitend gebrek en tekortkoming doet zien. Ons volk lijdt aan vitzucht, ten gevolge waarvan het 't goede dat gedaan wordt niet weet te waardeeren. Het bekijkt een zaak door een bril wier glazen het eerst met roet heeft besmeerd. Ook het werk der Tehuizen wordt, roor zoover men er nog nota van neemt, geheel verkeerd beoordeeld. Dit is trou wens het geval met allen Christelijken, arbeid in ons Leger en op de Vloot. Voor den een preeken we niet genoeg, naar de meening van een ander te veel. Een derde vindt de Tehuizen te mooi, zijn buurman scheldt over de onaesthe- tische wijze van bouw en inrichting. Jan zegt dat zijn zoon zich in de Cantine en Kazerne volkomen tehuis gevoelt en zich uitnemend geamuseerd heeftPiet houdt niet van dat gezemel, dat naar zijn oordeel aan alle ware godsvrucht is gespeend. Een Generaal dien ik sprak, kon oftzen arbeid niet steunen omdat hij z. i. de scheiding van soldaat en sol daat in de hand werkt, en sprak van „separatisme" en „twee kampen." En eindelij k komt Klaas ook nog en ver wijt ons dat we öf te Gereformeerd öf niet Gereformeerd genoeg zijn Ons „gereformeerde" hart schreit over deze dingen. En onze Bond worstelt voort, al maar voort tegen wind, en stroom en barenDoch hij heeft daarbij één troost God is kennelijk met hem, en Hij zegent zwakke men schen die Zijn eere zoeken en het heil van den soldaat bedoelen. En deze troost is mede de drang die hem doet voortroeien. En hij sterkt zich in oot moedig smeekgebed, een gebed dat be geleid wordt door de dankzeggingen van velen wien onze Tehuizen tot een eeuwi gen zegen zijn geweest. Nog eensluctor et emergo. Dit woord geldt ook voorzoo menigen jongen man die het godvreezend gezin moest verlaten, en geplaatst werd in de gelederen onzer krijgsknechten. Wie het Dij ervaring kent weet hoe bang de worsteling is die zijne arme ziel strijden moet met de machten die haar bestoken. Hoe vaak hij inéénkrimpt als hem '.de godslasteringen als omslingeren, en hij niet vermag er zich tegen te verzetten. Hoe zijn hart als uit geperst wordt, wanneer hij in deze omgeving zich ge heel allleen gevoelt, geen moederhart vindt dat hem troosten, geen vader- woord dat hem sterken kan. Dan legt hij zich den eersten avond op zijn harde leger neder en hij schreit bittere tranen over wat hij verloor. Hij tracht te bid den, maar zijn stem keert .tot hem weer. Hij heft zijne ziel op tot God, maar zij zinkt terug in zijn weenend hart. Hij roept tot den Hemel, maar geen ant woord gewordt hem hij wacht en waakt, doch vindt geen heul en hulp. Hij zou willen vluchten, maar de weg is ver sperd en hij begrijpt ten slotte dat hij blijven, strijden en worstelen moet, wil hij niet door droefheid worden ver slonden. En als er dan waarachtig leven in zijne ziel is, dan neemt alles spoedig een keer. Dan zendt God zijn licht en zijn waarheid, zijn troost en zijn kracht neder in het verslagen hart. Dan staat hij straks op in het geloof aan den Vader die hem leiden zal aan zijne hand, en doet hem spoedig makkers vinden die denken en leven en lijden als hij, Eu zie, zulke mannen bevolken mede onze Tehuizen. Ze vertellen ons niet veel van hun zielestrijd, dat doen ze God alleen. Maar we weten dat ze wor stelen om boven te blijven, en die weten schap moet ons genoeg zijn om met teedere liefde hen in ons huis en hart op te nemen, hen te verkwikken door de Jwarmte van onze belangstelling, hen te vermanen, te sterken, te troosten onder en in hun lot. En bovenaljmet hen te bidden, opdat ze getrouw mogen blijven en moedig het hoofd mogen bie den aan alles wat hen belaagt. Er wordt veel geworsteld in ons Leger. De levenszee is daar beroerd. De golven gaan vaak hoog. De storm teistert de vaartuigenLaten onze Tehuizen de vuurtorens zijn die hen voor stranden behoeden, maar tevens de havens waarin zij na onstuimige vaart een rustige en veilige ankerplaats vinden. Uit den Ned. Krijgsman. Wij lazen dezer dagen in het Nieuws van den Dag welke, maatregelen bij ver ordening in het kanton Genève zijn ge nomen ter beteugeling van de baldadig heid der straatjeugd wier gedrag daar evenmin onberispelijk blijkt te zijn als bij ons. De eerste twee artikelen zullen we hier overnemen. Art. 1 luidt als volgt Alle kinderen, en speciaal de leerlin gen van de inrichtingen van openbaar en bijzonder onderwijs in het kanton Genève zijn eerbied verschuldigd aan een ieder, vooral aan grijsaards, vrouwen en gebrekkigen. Zij mogen niet grof zijn in hun uit latingen, noch ruw of laf optreden. Zij zullen nauwgezet eens anders eigen dom eerbiedigen. Voor zooveel hun krachten vermogen, zullen zij de zwakken steunen. Art. 2 aldus Het is aan kinderen verboden a. op straat rond te zwerven („vaga- bonder") b. zich zonder wettig motief des avonds alleen buitenshuis te bevinden na 8 uur van October tot einde April, na 9 uur van einde Mei tot September c. openbare inrichtingen te bezoeken, zooalskoffiehuizen, bars, herbergen, cinematografen en plaatsen van ontspan ning van welken aard ook, tenzij ze ver gezeld zijn van hunne ouders, van hun voogd en van hun leermeester d. te rooken e. op openbare plaatsen en in parti culiere woningen te verkoopen: dagbla den, gedrukte stukken, bloemen of elke andere koopwaar f. deel te nemen aanj vereenigingen, welker werkzaamheid nadeelig zoude kunnen worden voor hunne gezondheid of voor hunne schoolarbeid g. bij zich dragen wapenen of gevaar lijke stoffen (ontploffingsmiddelen, ver giften); h. met steenen of andere voorwerpen („projectiles") te gooien i. op deuren, muren en schuttingen te schrijven of te teekenen k. dieren te mishandelen. De Amsterdamsche bladen hebben een groote actie tegen de vagabondee- rende straatjeugd, die het den vreemden toerist zoo moeilijk kan maken, op touw gezet, want 't is geen geheim, dat de Amsterdamsche straatbengel het in straatschenderij wint van al z'n Holland- sche kameraadjes. Toch mag ook bij ons, met name in Middelburg en Goes, wel eens een beroep gedaan worden op de welwillendheid onzer stadgenooten tegenover vreemde lingen. Vooral nu wij dit jaar vele vreemde gasten in ons midden zullen hebben. Laat het niet noodig zijn, dat er be palingen in het leven geroepen worden, zooals Genève ze kent. Het spreekt van zelf, dat de politie overal, waar vreemde lingen, door hun kleeding de aandacht trekkende, door de straatjeugd uitge jouwd of anderszins lastig gevallen wor den, zal ingrijpen. Zij kan echter niet overal zijn. Waar geen politie is, kunnen wijzelf ons tegenover de vriendelijke gasten, die op gastvrijheid gerust aan spraak kunnen maken, zeer verdienstelijk i maken, wanneei zij de kwellingen der straatjeugd hebben te verduren, f En laten de ouderen bij het zien van een kleederdracht, die van de hunne afwijkt, van hun spottende verbazing niet blijk geven door een vreemdeling met open mond aan te gapen of met hoonenden blik te begroeten. Holland is nog een gastvrij land. Laat ons niets onbeproefd laten, om dit praedicaat te handhaven. De Kattendijksche Onafhankelijkheids feesten. Verschenen is het programma voor de Onafhankelijkheidsfeesten te Kattendijke op 18 Juli a.s. Zooals men weet is de medewerking verkregen van twee Oorlogsbodems der Koninklijke Marine, en zal het voornaamste punt van het schitterende programma zijn, de voor stelling van de landing van Z. H. den Erf prins Willem Frederik van Oranje Nassau. Des morgens om 8 uur wordt de eere voorzitter, de heer C. de Wilde Az., met muziek afgehaaldom 9 uur wordt op het dorpsplein door ds. J. G. M. Andreae de feestrede uitgesproken, waarbij het fanfaregezelschap zijn medewerking zal vcrleenen. Om 10 uur traetatie der schoolkinderen. Om 2 uur zal de Prins te Sclieveningen landen onder het gezang van de school jeugd, om daarna naar Den Haag te gaan. Des middags zal een groote |optocht worden gehouden, waaraan door onge veer 140 personen wordt deelgenomen. De stoet neemt de volgende route Noord- dijk, Muldijk, Monnikendijk JJnaar de hofstede „Monnikenhof", waar gekeerd wordt. De terugtocht gaat over den ouden grintweg naar het dorp terug. Van 68 ure diner musiquale, (en uitvaardiging van een proclamatie aan alle Landgenooten door denj Prins). Verder staan op het programma voor den avond nog vele aantrekkelijke num mers. Een vuurwerk zal tot besluit der feestelijkheden dienen. We mogen van deze festiviteiten, grootsch opgezet als ze zijn, hoogt ver wachtingen koesteren. Hulde aan de wakkere mannen, die het hebben aan gedurfd zoo iets buitengewoons te orga- niseeren. Moge niets het wélslagen verhinderen. Middelburg. Hedenmiddag te één uur werd alhier een buitengewone algemeene vergadering van den Polder Walcheren gehouden onder voorzitterschap van den heer PI. P. den Bouwmeester. Aanwezig waren 4 raden en 18 commissarissen. Afwezig de raad de heer S. Louwerse. De voorzitter deelt mede dat een schrij ven is ingekomen van defi griffier, den heer mr. F. J. Sprenger, waarin deze met het oog op zijne benoeming tot lid van Ged. Staten ontslag aanvraagt. De voorzitter stelt voor het ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen. Door applaus geeft de vergadering blijk hier mede in te stellen. De voorzitter richt zich hierop tot den heer Sprenger, en wenscht hem in de eerste plaats geluk met de nieuwe be trekking waartoe hij benoemd is gewor den. Spr. begrijpt dat het van den heer Sprenger moeilijk is een betrekking te verlaten, die hij meer dan 25 jaar bekleed heeft. De voorzitter heeft meer dan de helft van dien tijd met hem samenge werkt en dat op een wijze die altijd aangenaam was en nuttig voor den pol der; de verhouding tot de algemeene vergadering en het Dagelijksch Bestuur was altijd hoogst aangenaam. Spr. hoopt dat de heer Sprenger ook in zijne nieuwe betrekking den Polder zoo noodig zal blijven steunen. De vergadering geeft door applaus blij ken met deze woorden in te stemmen. De heer Sprenger wil ook met een enkel woord dank brengen voor de aange name wijze van samenwerking; de com missarissen hebben door hun welwillend heid zijn werk verlicht; n>aar nog meer was dit het geval met de leden van het dagelijksch bestuur. Tusschen hen en den spreker is nooit een onaangenaam woord gevallen. Speciaal richt spreker zich tot den voorzitter met wien hij meer als vriend dan als voorzitter en griffier omging. Spr. wenscht den heer Den Bouwmeester spoe dig geheel herstel van gezondheid toe, op dat hij nog jarenlang aan het hoofd van den polder moge staan. Nog brengt spr. dank aan den ingenieur, den ontvanger en den ambtenaar der griffie, de heer Pelle, voor den steeds ondervonden steun, en zegt ten slotte ook voor het vervolg zijn steun toe. Ook deze rede wordt met applaus be zegeld. Nog wordt de heer .T. W. Pelle tot tijde lijk griffier benoemd en daarna de verga dering gesloten. Goes. Benoemd tot klerk der Poste rijen aan het kantoor alhier le heer J. C. van de Weert Jr. te Goes. Goes. De Goesche Harmonie „Eupho- nia" hoopt a.s. Vrijdagavond, 11 dezer, haar derde openbare concert te geven in de tent op de Groote Markt, alhier. Men deelt ons mede, dat vele nieuwe num mers op het programma staan. Dat be looft dus voor de muziekliefhebbers een schoone avond te worden. Allen kunnen het genot nog verhoogen, door zich tij dens de uitvoeringen zoo rustig mogelijk te gedragen. Vooral rondom de tent wan- dele men dan niet heen en weer. Men verplicht daarmede de Harmonie zoowel als het kunstlievende publiek, j Nisse. Het hulptelegraafkantoor alhier i zal op 12 dezer gesloten zijn. 1 Domburg. Het comité tot organisatie eener tentoonstelling van Walchersche schilders alhier, heeft het voornemen dezen zomer in een daartoe opzettelijk gesticht gebouw een tentoonstelling te houden. Aan deze tentoonstelling is ook eene verloting verbonden, van door de inzenders ten geschenke gegeven schetsen en teekeningen. De Stct. bevat wijzigingen in de statuten van de Vereeniging voor Gere formeerd lager onderwijs te Iersekeen de afdeeling Oost- en West-Souburg der vereeniging Het Groene Kruis te Oost en West-Souburg. Nieuw- en Sint-Joosland. Als een be wijs van dierentrouw diene het volgende Een inwoner van ons dorp had een hond verkocht aan iemand te Westkapelle en het beest werd per tram daarheen ver voerd. Nu kwam een zoontje van den eersten eigenaar dikwijls met het dier bij een familielid te Middelburg en den dag na den verkoop zat het beest h" dat familielid op de stoep. Het was di'" van Westkapelle daarheen komen 10 pen. Het behoeft niet gezegd, dat noemd zoontje, dat dien dag weer t Middelburg; kwam.yietjrouwe dier v,,./ mee nam naar hier. Seherpenisse. Woensdagnamiddag ji werd alhier een kalf van den landbouw» B. Nelisse door het hemelvuur gedood Gemeenteraadsverkiezingen. Stavenisse. Bij de gisteren gehouden herstemming voor J eenjlid van den ge- meenteraad werden 247Jgeldige steim11(: uitgebracht, waarvan op den heer A H van der Slikke (aftr.) 107 en op den heer A. J. Verstraate (aftr.) 140 etein. men, zoodat laatstgenoemde herkozen is Hulst. Aantal kiezers 419 uitgebrachte stemmen 362, van onwaarde 3, volstrekte meerderheid 180. J. B. de Boy 149 fh C. Fassaert (aftr.) 206, A. Hangelbroek 120, 11. M. F. Verwilghen (aftr.) 224 H. H. M. Wauters (aftr.) 239. Herkozen' Fassaert, Verwilghen en Wauters. De Staatscourant bevat wijzigingen in de statuten van De Onderlinge Land- bouw-Verzekerings-Vereeniging voor Be. drijfs-Risico De Zeeuwsehe Landbouw- Onderlinge te Middelburg. Tholén. Vlas. De week waarin Sint Jan valt, 24 Juni, is reeds 14 dagen achter den rug, en nog hoort men weinig van vlasprijzen. De handel gaat niet vlot van de hand, omdat de prijzen te laag zijn. Er wordt niet hooger geboden dan f125 a f135 per Bloois geniet (39,24 A.). De kwaliteit is, tengevolge van den overvloedigen regen, over het geheel zeer goed, en er is vrij veel uit gezaaid. Zomerbemcsting. Wanneer de langste dag van het jaar voorbij is, dan krijgt de tuinier weer heel wat grond vrij, die niet renteloos mag blijven liggen. Vele akkers hebben hun eersten oogst reeds in het begin Juli opgeleverd en heel wat planten- voedsel in klinkende munt omgezet. De beurs van den tuinman is vetter gewor den, maar zijn grond armer, want de groenten en vroege aardappelen hebben hem een aanzienlijke hoeveelheid plan- tenvoedsel ontroofd. Voor een volgend gewas, moet dan ook weer terdege ge mest worden, tenzij men vóór het eerste gewas zoo zwaar heeft gemest, dat er voor het tweede gewas nog planten- voedsel genoeg overgebleven is. Wanneer wij nu letten op de kolossale hoeveel heid plantenvoedsel, welke de groenten aan den bodem onttrekken een middel matige oogst sluitkool 168 K.G. stikstof, 98 K.G. fos forzuur en 400 K.G. kali per H.A., een middelmatige c ogst koolrapen, 120 K.G. stikstof, 65 K.G. fosforzuuren 180 K.G. kali, dan moeten wij wel tot het besluit komen, dat de tuinier groote hoeveelheden mest, stalmest of kunst mest, moet gebruiken. Nu hebben proefnemingen aangetoond, dat men in den tuinbouw met zeer goed gevolg gebruik kan maken van kunstmest. Men moet dan gebruik maken van de snel werkende kunstmeststoffenChili-salpe- ter, pbosphorzuur en patentkali. Nu is het niet noodig, om voor elk gewas in het bijzonder een aparte bemesting te geven men kan praktisch volstaan met voor ieder gewas per Are uittestrooien 3 KG. superphosphaat, 4 KG. patent kali en 4 KG. Chili-salpeter. Deze hoe veelheden zullen voor een tweede gewas wel voldoende zijn gewoonlijk toch is de grond bij de tuiniers van beroep niet zoo arm aan plantenvoedsel, dat bet eerste gewas alles zou verwerkt hebben en er dus voor het tweede gewas niets zou overgeschoten zijn. Mocht de grond j arm aan plantenvoedsel zijn, dan dient men de opgegeven hoeveelheden wat ruimer te nemen. Superphosphaat en patentkali en een deel van het Chili- salpeter, bijv. 'Ia, harke men vóór het zaaien en poten zorgvuldig inde rest van het Chili geve men als overbemestó en dan liefst in water opgelost. Goed verganen mest, bijv. compostmest, naai behoefte aangevuld met kunstmest, kan men in den tuinbouw ook zeer goed ge bruiken. Centrale keuring van Dekhengsten en Merries. Gisteren werd te Goes een keu ring gehouden van dekhengsten en mer ries. waarvoor 14 hengsten en 31 merries in aanmerking kwamen. De volgende dieren werden aangewe zen om naar de Haagsche tentoonstelling te worden gezonden Van de dekhengsten, Max, (eig. C. van Esbroeck te Hengstdijk), Due de Bal- lingue (D. Verburg en G. Luijk te Kam pen en Make), Opéra du Fosteau (H- V. Absdale te St. .Jansteen), Nickel (H- J. Aernaudts te Sluis), Mon Réve Itoeulx |(H. V. de Toekomst, W. pij man te Axel) en als plaatsvervangers Al- bert (A. Moggré te Schoondijke) en Ma laga (F. Koopman Cz. bij Zierikzee). Van de merries Mina (G. II. Blondeel te Aardenburg), Flora (J. v. Mi ld®1 Sluis), Mina (P. B. de Backere te Kruis), Poes (Kinderen Leenhouts te IJ/.endijke), Bienfaite de P. R- N. ('- Vael-IJsebaert te St. Jansteen),5 F'°ra (Jacq. |Verhaegen te Hontenisse, ter Hole) Florine Ph. J. van Dixhoorn te Axel). Lady (B. C. Puylaert te Zuiddorpe), R°' als pla Bette (idem), Cora Jacobapolder) en; •e fPh- van IMxI adr Mol te Waarde) van Dixhoorn te Axel) lp Anna Jacobapolder) u-jlJe Gz. te St. Maar pe opkomst van dit jaar niet zoo groot .hoorn t i-vo G. Ned. Herv. Beroepen te Almei Schoonhoven te Giethoi Aangenomen naar Dorgelo te Dedemsvaart Bedankt voor Hornh buren door H. H. denisvaart. NederlZenielingyi UÖe Jaarvergadering benoemd tot tertius-- gadering 1916) Ds. pred. to Rotterdam ui naar (Jaarvergadering pred. te Beesd. Tot ledi bestuur zijn herbenoem Beesd, Dr. J. R. Guller der Giesen te Rotterd Arnhem, Dr. A. van d Ken de heer N. Koopn hage en Prof. Dr. F. Benoemd worden de 1 Gunning te Utrecht, grebel te Rotterdam, .Jonge en Mr. W. J. te 's-Gravenhage. B Middelburg. Rijks Ut Aan die school zijn be Van de eerste naar (voor alle vakken)S. H. Blaauw, S. E. Boas kert, H. Corné, J. Dikk Harst, P. J- Meerten Paauwe, D. de Putter, van der Weel, S. J. Wie ren, J. C. Haartsen, S. I kenberg, J. Mesu, N. A kamp, W. F. de Prieste E. Rivière en G. G. Zi derd 12 leerlingen. Van de tweede naar d J. C. Bouff, A. J. Crucq L. F. Jansen, A. J. de man, F. P. Roest, G. J. Weel, I. de Wolff, J. Callenfels, W. K. de blom, A. van Overstra Lindenberg, E. Loesbe P. J. Stomps, J. C. Suf tregt, A. F. Visser, J. A Oosterlingniet bevoi voor alle en 1 voor enke Van de derde naar di J. de Broekert, H. H. D; Hammacher, L. J. He L. C. M. W. van der M W. E. Sprenger, M. J. zei, B. Wethmar, J. J Wortman, J. A. Berge W. van Haarst, W. F. melink, T. W. Hering L. A. van Houte, J. J M. A. Maletaux, L. Schönlau, J. C. B. Sin W. J. Verheijden, I. Ve der Weel en W. A. Zijl voor enkele vakken leerlingen. Van de vierde naar W. Adriaanse, P. E. Broecke, P. M. Cevaal J. v. d. Harst, C. Hemn D. Jonk, .1. Joosse, S. B van der Hever, J. Mijs VReedeker, H. F Adriaansen, G. A. Ent J- JHemmekane, 1.1 G. Kousemaker, A. Lon de Putte, W. J. H. Salet de Steur, voor alle en ken niet bevorderd 2 Middelburg. Gymna digen van den cursus curatoren bevorderd Van de 5de naar de E. van Geuns, J. A. de mon Tak uitstel van Met bevorderd 1 leerlin an de 4de naar de Koningniet bevorder Van de 3de naar de ude Visser, j C. Gieben, A. J. de burgh uitstel van adv an de 2de naar de Heeringa, J. A. Kroeze p- W. Wegeling en met bevorderd 1 leerlin Van de 1ste naar de 2 J- Dieleman, P. J. Do. Littooij, P. Voorho. nakerniet bevorderd Goes. Overganqsexar) T \anrde l.e naar de 2e 1 Dominicus, J. Du K P- L. Klompe, J. 1 ®?.an> M. Kort, 0. v. 1 Kijssen, C. W. v. Geve timmerman, C. M. H.V a- van Bruggen, J. C d |""'r' ^r. Fukken, A v!u°j)fi;P-F- J- v- d- P1 Th d®H°ndt,M. W. R ba- Welleman en C. d .1 1 5 6t B

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2